TE KOOP lHudson7pers.Torp. 1 Essex 5 pers. Torp. ORGELLÏ MAI80N HETTY Dames- en Heeren Modeartikelen rroTOQ PydödH GARAGE VERBEEK Geld voor iedi Mevr. R. BAKI [J. Jongki Bloemendaalsclieï Bloemendaal ARJOS-TABAK de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. Juffrouw gev Vertegenwoord TE HUU LEMARCH j GEVESTIGD IROEST v. d. Telef. 22427 DANS-ACAL J. G. W. v. d. POL Jr. TIMMERMAN EN AANNEMER Geschikt adres voor Burger-timmerwerk Wollen-, Zijden- en Maco Ondergoed /XUQ DE van Particulier Te zien bij Telef. 22276 Bloemendaal PLAATSELIJK NIEUWS. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094. advertenti DIENSTBO CARTONA Gevestigd GEDIPLOMEERD LEE] IN LICHAAMSVORM Bosch- en Vaarts Haarlem Dierenarts 'Schotersingel 117 Te Spreekuur 1—2 en J- B- P. NIEUWEN Haarlem Hervattim Hilversum Bl'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel.22315 De jaarwedde van den Gemeente-ontvanger van Bloemendaal is tot heden bepaald op f 2700. met 4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 250. tot een maximum van f 3700.Thans stellen Ged. Staten voor, dit salaris voor onze gemeente terug te brengen op f 1890.met 4 tweejaarlijksche ver hoogingen van f 175.tot een maximum van f 2590.met dien verstande echter, dat de jaar wedde van den tegenwoordigen functionnaris in 1925 f 3480.—; in 1926 f 3260.—; in 1927 f 3040.—; in 1928 f 2820. en in de volgende jaren f 2590. zou bedragen. (Het moge waar zijn, dat de werkzaamheden van den gemeente-ontvanger in een enkel opzicht ver minderd zijn doordat de jaarlijksche inning der plaatselijke directe belasting thans door de rijks administratie geschiedt, tegenover deze verminde ring staat eene vermeerdering van werkzaamheden voor den ontvanger door tal van andere bemoeiin gen, zooals b.v. de viermaandelijksche inning van het schoolgeld voor het bijzonder onderwijs, de hulp bij de uitvoering der Vleeschkeuringswet, het beheer der overtollige kasgelden van de Woning- bouwvereenigingen, enz. Waar de ontvanger dezer gemeente aan de ver vulling van zijn functie als zoodanig een volle dag taak heeft, is er naar onze meening zeker geen reden om tot vermindering van diens salaris over te gaan. Wij stellen derhalve voor aan Gedeputeerde Staten te berichten dat de Gemeenteraad van Bloemendaal op grond van vorenstaande over wegingen prijs zal stellen op handhaving van de bestaande wedderegeling voor den Ontvanger dezer gemeente. Door den Voorzitter en daarna ook door ver schillende raadsleden worden woorden van waar deering en vertrouwen gericht aan het adres van den gemeente-ontvanger en wordt onder applaus het voorstel van B. en W. aanvaard. PUNT 11. Aanwijzing van dienstwoningen in verband met de Woninghuurregeling. Ter uitvoering van Uw besluit van 17 Juli j.l. inzake de intrekking der regeling voor de toeken ning van toeslag op de woninghuren enz. hebben wij de eer U voor te stellen, de volgende wonin gen als dienstwoningen aan te wijzen; a. die van den opzichter-doodgraver der Alge- meene Begraafplaats; b. die van den opzichter der Waterleiding; c. di e van den concierge der openbare school voor M.U.L.O.; d. die van den Gemeente-bode; e. die van de boschwerkers in het Bloemen- daalsche Bosch; f. die van den opzichter der plantsoenen; g. die van den hoofdopzichter der Waterleiding, tevens technisch ambtenaar, belast met het toe zicht op de reiniging; h. die van den politie-agent in Vogelenzang; i. die, welke boven de gemeentelijke garage is gelegen (Kerkplein 14). De heer Kremer kan met dit voorstel niet mee gaan. Wat betreft a, b, c en d, dit kan niet anders, doch de rest kan z.i. wel vervallen. De Wethouder, de heer Laan, betoogt vooral wat e en f betreft, dat die menschen daar moeten wonen. Hun diensten zijn zoodanig geregeld, dat zij moeilijk ergens anders kunnen wonen. De heer Otto bestrijdt eveneens de meening van B. en W. als zouden al deze woningen als dienst woningen worden beschouwd. Spr. gaat geheel mee met de motieven welke door den heer Kremer zijn genoemd geworden. De Voorzitter bestrijdt uitvoerig de meaning van de heeren Kremer en Otto. De heer Schulz geeft toe daf wat betreft de wo ningen genoemd onder e, f, h en i niet die vast heid of zekerheid bestaat als die welke vallen onder a, b, c en d, doch hij kan toch ten volle meegaan met het voorstel van B. en W. Ook voert deze spreker nog aan dat het gevaar lijk kan worden voor de woningbouw ver eeniging daar deze woningen speciaal zijn gebouwd voor de 'boschwachters. Aan anderen mogen deze woningen niet worden verhuurd. De woningbouwvereen, mag daarvan toch niet de dupe worden. De Wethouder, de heer Laan, dringt met kracht aan om de woningen onder e en f, toch vooral als dienstwoning toe te: kennen. Na een uitvoerige discussie komen deze punten in stemming en wordt hierbij uitgemaakt dat de woningen genoemd onder e en i, n.l. die van de boschwachters en de woning gelegen boven de gemeentelijke garage (Kerkplein 14) niet als dienst woning zullen worden beschouwd. PUNT 12. Adres van den Nederl. Bond van Werklieden in Overheidsdienst inzake toeslag regeling voor de woninghuren, B., en W. stellen voor dit adres voor kennis geving aan te nemen. De heer Schulz meent er toch nog iets van te moeten zeggen. Spr. vindt het een onbillijkheid dat voor deze menschen geen beroep meer open staat. Ook de heer van Kessel was het die zich niet kon vereenigen met dezen gang van zaken,. Beide spr, wisten echter dat er thatos niets Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 5 HAPTENU IS.TIAVN II I bLOÉLMENDSóvL OPNAMEN |N DOEN OMGEVING- anders opzat dan dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Waartoe dan ook werd besloten. PUNT 13. Plaatsing muziektent in het Bloemen- daalsche bosch. De Voorzitter deelt mede dat in overleg met den heer Springer deze plaats is aangewezen. De plaats wordt goedgekeurd. PUNT 14. Inrichting speelterrein aan den Hooge Duin en Daalscheweg. De heer de Roo v. Alderwerelt maakt bezwaar tegen deze terreinen als speelplaats. Spr. prefe reert altijd nog het oude aardappelveld bij het gebouw der Bloemendaalsche Schoolvereeniging. De heer Laan zet uiteen hoe het door B. en W, is bedoeld. Men moet er niet zoozeer de naam van speelplaats aan geven, alhoewel men dit niet kan weren. De heer Otto spreekt met waardeering over deze openstelling, zou gaarne zien dat men niet al te veel hekwerk plaatste, liever wat paadjes, hoopt dat de banken welke staan tegenover „Deinen- burg" thans zoo verplaatst worden naar achteren, dat men een prachtig uitzicht krijgt op dat hooge punt en waarschuwt ten slotte om deze terreinen tijdelijk open te stellen, daar bij eventueele ver koop van een. groot stuk grond, deze terreinen toch niet er buiten gehouden kunnen worden. De heer Laan antwoordt dat hij er ook iets voor gevoelt om de banken te verplaatsen naar dat mooie punt. Spr, heeft geconstateerd dat de gras randen in het Bloemendaalsche bosch veel minder zijn vertrapt dan vroeger. Dit is dus een verbete ring ten goede. Wat de verkoop dezer terreinen betreft, ook daarover is reeds gedacht, daar dan deze terreinen vanzelf zouden worden gesloten, doch op een ander punt weder zouden worden opengesteld. De heer de Roo v. Alderwerelt blijft bij zijn meening, dat een speelplaats vernieling beteekent. De heeren Schulz en Hogenbirk spreken met waardeering over dit voorstel. Door plaatsen aan te wijzen voorkomt men, vernieling. De heer Otto stelt voor (het voorstel van B. en W. aan te nemen doch er aan toe te voegen dat het pad of de toegang zoodanig kan worden ver lengd tot een zeker mooi punt als B, en W. noodig oordeelen. De heer Prinsenberg kan er zich niet mee ver eenigen. Spr. vreest voor vernieling. Vervolgens 'bepleit spr. de wenschelijkheid om b.v, een uur na zonsondergang deze terreinen af te sluiten. Het voorstel van B. en W. met de aanvullingen van de heeren Otto en Prinsenberg wordt aange nomen. PUNT 15. Verzoek van K. E. Veltraan c.s., om, waar mogelijk ruiterpaden langs de wegen te maken. De heer Hogenbirk acht het uit een billijkheids oogpunt gewenscht dat ook aan de wenschen van die belastingbetalers wordt tegemoet gekomen. Speciaal heeft spr. het oog gericht op den Zeeweg, n.l. het middenterrein. De heer Schulz zou voor het middenterrein van den Zeeweg wel wat voelen, mits men dan de helft beschikbaar stelt voor voetgangers. De voetpaden van thans zijn ten eenenmale onbruikbaar. De heer van Kessel zou de voetpaden van thans willen beschikbaar stellen voor de ruiters. Besloten wordt dit punt bij de grondcommissie aanhangig te maken en in een volgende zitting met een definitief voorstel te komen, PUNT 16. Betaling rekening voor verplaatsing stoelen voor concerten der Haarlemsche Orkest Vereeniging uit de gemeentekas. Goedgekeurd. PUNT 17. Ontheffing bepalingen der Bouwver ordening. 1. Verzoek van A. J. van Schooien voor ver bouw van café Roozendaal. B. en W. stellen voor ontheffing te verleenen. Goedgekeurd. 2. Verzoek van G. D. W. Boissevain voor ver bouw van perceel Aerdenhoutsduinweg 6. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Goedgekeurd, 3. Verzoek van F. Breitenstein voor bouw eener woning met garage aan den Aerdenhouts duinweg. B. en W. stellen voor de gevraagde ont heffing te verleenen. Goedgekeurd. 4. Verzoek van de firma Boerrigter en Hout kamp voor bouw eener dubbele woning aan de Klapheklaan te Aerdenhout. B. en W. stellen voor op dit verzoek gunstig te beschikken. Goedgekeurd. 5. Verzoek van Mr, D. E. Lioni voor bouw eener garage aan den Rijperweg. B. en W. stel len voor het verzoek toe te staan. Goedgekeurd. 6. Verzoek van de Coöperatieve vereeniging „Vooruitgang'' voor bouw eener schuur aan den Brederodeweg. B. en W. stellen voor geen ontheffing te ver leenen aangezien door het plaatsen van dit ge bouw, dat niet minder dan 18 M2. oppervlakte heeft en bovendien uit hout zal worden opgetrok ken, de welstand ernstig geschaad zal worden. De heer Schulz stelt voor deze ontheffing wel toe te staan. Het is voor den bewoner van het grootste belang indien hij meer bergruimte krijgt. Bovendien hebben alle omliggende bewoners ver klaard dat zij er geen bezwaar tegen hebben. Voorgesteld wordt de ontheffing te verleenen onder voorwaarde dat B. en W. zich verstaan met het bestuur om zoo mogelijk in plaats van een houten een steenen gebouwtje te laten verrijzen. Besloten wordt dit punt aan te houden opdat B. en W. kunnen handelen als boven is aangegeveü. 7. Verzoek J. Martijnse voor bouw van een dubbel landhuis aan de Rampenlaan, B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, aangezien de plek, waarop deze woningen gebouwd zullen worden, slechts ruimte biedt voor één woning. De (heer de Waal Malefijt zou het een opknap pen van de Rampenlaan vinden indien dit ver zoek werd toegestaan. De heer Laan waarschuwt tegen verleening van deze ontheffing. Het wordt al te gek. Vooral bij nieuwbouw moet en kan men voorzichtig zijn. Enkele heeren denken er anders over en vreezen dal indien er geen twee woningen mogen worden gebouwd dit stuk onbebouwd zal blijven. Met 11 tegen 4 stemmen wordt het voorstel van B en W. aangenomen. PUNT 18. Ingekomen stukken. 1. Dankbetuiging van de hoofdcommissie van uitvoering der H.A.M.I.T. voor beschikbaarstelling der eere-medaille en moreele medewerking. De heer Otto deelt naar aanleiding van deze dankbetuiging mede dat in het feestprogramma van de H.A.M.I.T. heeft gestaan dat Bloemendaal moet verdwijnen. Spr. bedoelt niet hier verder over uit te wijden, doch meent goed te doen, dit toch te dezer plaatse te zeggen. De heer van Nederhasselt, wethouder, deelt mede dat er door hem bij de opening op gewezen is en er zijn grooten spijt over heeft uitgedrukt bij de commissie. Kennisgeving aangenomen, 2. Bericht van Gedeputeerde Staten, dat hun beslissing inzake de uitgifte van grond in erfpacht aan „St. Benedictus" is verdaagd. Kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel om het verzoek van A. Kemp om dertig meter zeestrand ten zuiden van het door Dijkhuis gepachte gedeelte te mogen huren met ingang van 1925, voor kennisgeving aan te nemen, daar deze gemeente hierover geen zeggenschap beeft. Aldus besloten, 4. Voorstel om het verzoek van J. Schoon om hem een toeslag te verleenen op zijn pensioen, op te schorten, totdat zijn pensioen is vastgesteld. Aldus besloten, 5. Voorstel om toe te treden tot de Neder- landsche Afdeeling van den Internationalen Bond tegen vallende ziekte, tegen een jaarlijksche con tributie van f 40. Aldus besloten. 6. Voorstel om lid te worden van de Konink lijke Brandweervereniging, hetgeen f 10.per jaar kost. Aldus besloten. Bij deze gelegenheid vraagt de heer Kremer hoe het staat met de vrijwillige brandweer. is verkrijgbaar bij de Heeren: P. J. DE ZWART, Bl'daalscheweg 24 W. FAAS, Bl'daalscheweg 283 C. LINNEKAMP, Verbindingsweg 3 F. v. d. ENDEN, Jan Gijzenvaart een vergoeding aan' ouders wier kinderen de Avondhandelsschool bezoeken. Zal onderzocht worden. De heer van Kessel vraagt hoe het zit met de gasprijsverlaging. Bij de vorige begrooting heeft spr. deze zaak reeds ter sprake gebracht. De Wethouder antwoordt dat er aan gewerkt wordt, doch dat er twee partijen tegenover elkaar staan, n.l. Haarlem die graag veel wil ontvangen voor haar product, terwijl Bloemendaal gaarne zoo weinig mogelijk wil betalen. De heer van Kessel zegt; U is er naast. Door mij is een voorstel ingediend om de aanleg van de gasbuizen niet op een enkel jaar te laten druk ken, doch over een zeker aantal jaren. De heer Otto is het niet met den heer van Kessel eens, We staan hier voor een ander feit. We staan hier voor het feit dat wij dertig jaar lang aan een monstercontract zitten verbonden wat ontzettend te betreuren is. Volgens spr. zal men dan ook alle middelen moeten aanwenden om met behulp van de publieke opinie, dit con tract gewijzigd te krijgen. De heer Blankevoort vraagt hoe het zit met de arbeiders welke overcompleet zijn gekomen door opheffing van de gemeentereiniging. De heer Laan antwoordt dat B. en W. hebben gemeend een uitstervingssysteem te moeten toe passen. Er zijn altijd nog werkloozen bij de ge meente aan 't werk, die op zichzelf niets uitrich ten, doch met bijvoeging van deze arbeiders nuttig werk verrichten. Ze kunnen dus nog heel goed ge bruikt worden. Bovendien is 't verschrikkelijk hard om deze menschen aan kant te zetten. De heeren Schulz en van Kessel bestrijden den heer Blankevoort en meenen dat de houding van het Dag. Bestuur alleszins juist is. De heer Otto zet uitvoerig uiteen dat hier een bevoorrechting plaats vindt die niet door den beu gel kan. Terwijl deze arbeiders formeel ontsla gen zijn worden aan hen looneni uitbetaald van f 40.tot f 70.Aan de werkloozen daaren tegen worden loonen uitbetaald van f 18,tot f 26.om de 14 dagen. Dit moet verbittering of jalouzie verwekken bij de werkloozen en dat doet het ook im hooge mate. Dit is alleszins begrij pelijk. Niet alleen worden zij aan het werk ge houden op het salaris van vroeger, doch zij maken nog heel veel overuren bovendien. Meermalen gaan 's avonds de werkloozen op den gewonen tijd naar huis, terwijl dan die elf personen moeten doorwerken. De heer Laan antwoordt dat dit niet anders kan. Op sommige avonden bij droog weer moet een weg soms afgemaakt worden en dat moeten zij dan doen. Dat zal misschien nog wel eens voor komen. Van bevoorrechting is volgens spr. geen sprake. De heele zaak is volgens spr. een beetje opge blazen. De vergadering wordt hierna gesloten. De Voorzitter antwoordt dat in de volgende ver gadering hieromtrent een voorstel ter tafel zal komen. De heer Laan deelt nog mede dat de zaak „warm" gehouden wordt. 7, Accountantsrapporten le kwartaal 1924 om trent de boeken der Woningbouwvereenigingen. De heer de Roo van Alderwerelt vestigt de aan dacht op de te groote kasmiddelen bij de diverse woningbouwvereenigingen. De heer Prinsenberg bestrijdt dit voor wat be treft de woningbouwvereeniging „Bloemendaal" en voert met cijfers aan dat zij nog nooit aan het maximum bedrag zijn toegekomen. De heer Otto wijst op de eigenaardigheid van dit accountantsrapport. Het klopt gewoonweg niet met hetgeen door den heer Prinsenberg wordt be weerd. Een nadere bespreking met den accountant is volgens spr. wel gewenscht. De heer Laan antwoordt dat de zaak toch eventjes anders is. De heer Prinsenberg beschouwt b.v. de gelden welke op de postgiro staan niet als kasgeld, de accountant wel. Wat betreft /Bloemendaal Noord", daarmede moet zooals de heer Schulz terecht opmerkte re kening gehouden worden met het feit, dat er ook woningen in de gemeente Velsen staan. Hoe dan ook, de diverse woningbouwvereeni gingen hebben te veel kasmiddelen en behooren dit aan de gemeente af te dragen. Wij kunnen dat geld best gebruiken, PUNT 19. Interpellatie-Prinsenberg inzake toe kenning van een vergoeding ingevolge art. 102 der L.O.-wet 1920 voor den vervolgcursus 1921 der R.K'. school te Overveen. De heer Prinsenberg licht zijn interpellatie toe daar het een oude kwestie geldt, n.l. van 1921, over een bedrag van ruim f 40.-. Wat hierop neerkomt dat volgens h«-m de gemeente niet de juiste houding heeft aangenomen. De heer Otto verklaart van deze zaak weinig af te weten, doch meent toch dat de heer Prin senberg in deze gelijk heeft. De Voorzitter antwoordt dat de Raad destijds het Jeval zeer twijfelachtig vond en daarom in hoogste instantie een uitspraak heeft laten doen, wat niet in het voordeel der R.K. schoolvereeni ging is uitgevallen. Rondvraag. De heer van Kessel vraagt hoe het zit met een aan hem beloofd onderzoek inzake toekenning van BLOEMENDAAL. Bloemendaalsche Reddings-brigade. 'Dinsdag avond hield de Bloemendaalsche Reddingsbrigade een goed bezochte ledenvergadering in Hotel „Vreeburg", alhier. Uit de mededeelingen van' het bestuur bleek, dat de kas der Brigade vrij leeg wordt. Daarom stelde het Bestuur voor, voor de oefeningen in Stoop's Bad in de a.s. winter geen reductie meer te geven aan de leden. Wel vond dit eenige tegenkanting, maar het slot was toch dat hiertoe besloten werd. Alleen de politie-brigadeleden zullen eenige tege moetkoming ontvangen. Ook zij, die door bijzon dere omstandigheden niet in staat zijn de oefe- ningskosten te betalen, kunnen zich voor reductie bij den penningmeester vervoegen. Bij 't punt „Na betrachting zomercampagne" kwamen verschil lende wenschen en grieven naar voren, In 't vol gend zomerseizoen hoopt 't bestuur, geleerd door de eerste zomer-ervaringen, hiermede rekening te houden. Een der leden informeerde naar het aandeel der B. R. B. in de reddingspogingen van den heer Ludne op Zondag 21 Juli j.l. Uit de mededeelingen van de brigadeleden, dien dag met den strand- dienst belast, bleek, dat 't ongeluk gebeurde op ruim U/2 K.M, benoorden het Brigade-tentje, De brigade kreeg eerst een half uur na het verdrin ken kennis van het ongeluk; toen begaven zich Bloemendaalsche en Haarlemsche brigadeleden naar de plaats des onheils, maar van het slacht offer was niets meer te bespeuren. Besloteil werd, dezen winter de zwemoefeningen in Stoop's Bad voort te zetten en wel op eigen kosten. Begonnen wordt op Maandagavond 13 Oct. 9 uur. De cursus E. H. O. zal beginnen op Dinsdag 21 October, 's avonds 9 uur, in de M.U.L.O. school aan den Vijverweg. Bij de rondvraag vestigde de heer Meyerink de aandacht op de zeer belangrijke zwemwedstrijden in Stoop's Bad op Zondag 7 October. De baten komen ten goede aan de Noord- en Zuid-Holland- sche Reddingsmaatschappijen, Verder zal er a.s. Zondag v.m. 10 uur in de zweminrichting aan de Kleverlaan een demonstratie gehouden worden met een luchtvest. Nadat 'de penningmeester de aanwezigen had aangespoord, donateurs te werven, werd de ver gadering gesloten. H.D, legging van onjuiste quitantiën, uitgaven ten be drage van f 108,welke uitgaven door hem zou den zijn gedaan aan iemand voor het bewaren en onderhouden van geweren van den Vrijwilligen Landstorm, terwijl deze in werkelijkheid telkens niet meer dan ongeveer f 10.per maand ter hand werd gesteld. De advocaat-fiscaal voor de zee- en landmacht, van dit vonnis bij het Hof in appèl gekomen, had schriftelijk geconcludeerd, zij het ook op andere gronden dan door den Krijgsraad, tot vrijspraak van den beklaagde. Thans werd het office-ficaal waargenomen door den wn. adv.-fiscaal, mr. Hamburger, die betoogde dat volgens de feiten men zou denken aan valsch- Ecid in geschrifte, het opzettelijk gebruik maken van deze valsche stukken of het valschelijk op maken van controlestaten door een ambtenaar. Dit is bekl. echter niet ten laste gelegd. Even min zijn in de telastelegging feiten genoemd, die wijzen op oplichting; de Staat heeft geen vermo gensnadeel geleden, er is dus ook geen oplichting gepleegd. Op die gronden is dan ook dezerzijds tot vrijspraak geconcludeerd. Doch wat heeft be klaagde dan wel gedaan? Hij was verplicht den bewaarder der geweren het volle geld uit te be talen, doch hij heeft het onder zich gehouden, zoo dat hij zal moeten worden veroordeeld krachtens art. 359 W. v. S., n.l. verduistering door een amb tenaar. Bekl.'s raadsman, mr. G. A. E. B. Meyer, be toogde, dat bekl. het slachtoffer is geworden van eene bestaande verkeerde gewoonte om aan de administratie quitanties af te geven waarop be dragen stonden vermeld, die in werkelijkheid niet waren betaald. Bekl. moest bij zijne betalingen voorschotten doen aan het Rijk, welke voorschot ten soms ongeveer f 900.beliepen. De quitanties waren dit slechts in schijn; die uitgaven moesten nog gedaan worden. Niet bewezen is het dat bekl. het meer door hem ontvangen geld ten eigen bate heeft aangewend, toen het op afrekenen aankwam v/as het geld er. Beklaagde die een ijverig propa gandist voor den Landstorm was, heeft er meer geld op toegelegd, dan er van in den zak gesto ken doordat hij geheel in zijn functie opging en bij zijn propagandatochten met officieren een royaliteit aan den dag legde, welke het eenige is dat hem misschien zou kunnen worden aangewre ven. Beklaagde is wel onhandig en slordig ge- weest, maar niet slecht; hij is thans geheel ge broken en al zijn ijver en opofferingen voor den Landstorm zijn vergeefsch geweest. PI. conclu- deert tot algeheele vrijspraak. B. G. V. Zondag werden de onderlinge wed strijden in athletiek voor.de aspiranten der B.G.V. gehouden. Trots de regen was toch een goede op komst en verliepen de wedstrijden uitstekend. De uitslagen zijn: Voor meisjes: le graad: B. Mooiweer le pr,; T. de Co'ck, 2e pr, 2e graad; R. Spiesz le pr.; M. Giebels 2e pr. Beste prestaties: 65 M. R. Spiesz in 9 sec.; wer pen M. de Goede 11.55 M.; hoogspringen R, Spiesz 1 20 M.; D. driesprong A. Dernison 6.67 M.; ver springen R. Spiesz 3,70 M, Voor jongens: le graad; B. Timmer, le pr.; L, v, d. Mey, 2e pr. 2e graad: J. Mooiweer, le pr.; A, Tabernal, 2e pr. 3e gr. P. de Reus, le pr,; H, de Reus 2e pr. 4e graad: Spoor, le pr Dillewijn 2e pr. Beste prestaties; hoogspringen P. de Reus 1.30j M.; B. Timmer 1.30 M.; 65 M. Dillewijn1 8.6 sec.;, verspringen met aanl. P. de Reus 4.38 M.; versprin gen zonder aanl, P. de Reus 2.50 M.; D. driesprong P. de Reus 8.74 M.; slingerbalworp P. de Reui 24.85 M. De eerste prijzen bestaan uit medailles, di tweede uit diploma's. GEVRAAGD zoo spo lijk een v. d. e. n., v. g. g. v. Br. No. 9719, Bur. v. i als hulp in de huishoudii 1 alleen (Lib. Israliet) vo te Bloemendaal, bij vo die genegen zijn mede na dam te vertrekken. Aanmelding tusschen Hotel „Duin en Daal", De Firma G. A. M. MANS, Draaineerbuizer Bergen op Zoom, vraag voor den verkoop harer De fabriek is ingericht vc en winterbedrijt en kan voorraad leveren. met vaste betrekking to Zonder borg. Bill, vooru Brieven m. postzegel BONTENBAL's Boekhan weg 51, Haarlem. Bij voldoende deelnemii er gelegenheid voor kin —12 jaar) onder leiding v jonge dame een Wintei Cartonage te volgea. Br. No. 9721, Bur. v. d ORGELLESSEN aangf Conditiën f 4.— per r f 1.— per les per week. Br. No. 200, Bur. v. d. I wordt gegeven door E. BOSCH, BloemendaalschE l I KL. GEM. ZIT- EN KAMER te BLOEMEND, Br. No 9720, Bur. v. d. II Personalia. Als commissaris -der Noord-Ne- aerlandsche Beetwortelsuikerfabriek te Vierver- laten is herkozen de heer W. M. Gunning, alhier. Malversatiën door een kapitein. Voor het Hoog Militair Gerechtshof werden de pleidooien gehouden in de strafzaak tegen den landstormvrij- williger, den heer C. W. de Jong, alhier, in positie gelijk gesteld met den rang van kapitein, comman dant van een landstormkorps. De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch had bekl. vrijgesproken van de beschuldiging dat hij als kapitein-commandant van een landstormkorps in 1918, 1919, 1920 en 1921 opzettelijk geldsommen er, wel maandelijks tot een bedrag van ongeveer f 100.welke gelden, toebehoorende aan den Staat, hij in voorzegde kwaliteit onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend door maan delijks aan den Staat te verantwoorden door over- Nadat de eerste bezending brood naar het Provl Ziekenhuis was gebracht, liep het rechterwiel vaW 'de auto der Haarl, Brood- en Meelfabriek doo' een onbekende oorzaak vast. Van verder rijde»- was geen sprake meer. Hoe men ook sjorde ei draaide, het wiel vertikte het. Na getelefoneerd te hebben werd de zaak overgeladen in een andera wagen, zoodat de 'bestellingen geen noemenswaanS dige vertraging ondervonden. De kapotte wagcSj werd na 21L u, wachtens berijdbaar gemaakt door 'n andere autovrachtwagen opgetrokken. Tegfj lijkertijd met deze gebeurtenis kreeg een autobif van 'Katwijk eveneens op den Brederodeweg eei lekke band. Alle hens aan dek en met veree krachten werd de band weder in orde gemaal De Brederodeweg was dien middag wel een des onheils. SYSTEEM Dr. B. MENSI I IHBIiaillllHIII te BENTVELD, Veldlas Stoffeerders Behan; ^•werkzaam bij de Firm -ASSEE Zn., Bloemem Tijdelijk Telef. 2z92 Has erzekerd Uwe eigei en alsmede inb< tegen brandschad beurspolis bij Vertegenwoordiger Brand-Ma; pijen van 1790 Vraagt concurreerende C0f plaalj Als ge weet: Victoria-Water is ontstaan uit de natuur. Waarom drinkt ge 'n fabrikaat dan, dat kan schaden op den duur? Weet U; dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? VICTORIA-WATER Oberlahnstein. Schagchelstraat 29 Tel. 806 Spr- van IHotel „Hof van Holland

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2