ORGELLE Vioolles [Xuo OEPKES MAISON BETTY Dames- en Heeren Modeartikelen Cnrsus-Huynl Bont-Garnitui H. J. Wijkhiii; NU OF N00I' J. Jongk Bonthoed J. G. W. v. d. POL Jr. ARJOS-TABAK MEISJE Bontmanti I Nieuwste FAC( TIMMERMAN EN AANNEMER Geschikt adres voor Burger-timmerwerk RAADSOVERZICHT. Wollen-, Zijden- en Maco Ondergoed PLAATSELIJK NIEUWS. BLOEMENDAAL. DE T 0 0 N E E L. ALLERLEI. VICTORIA-WATER Schotersingel 117 Te Enorme kei Qed. Oude Gracht Haarlem CDoor de* bekende zaak van dit ffiliac BI'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel.22315 De vorige week Donderdagmiddag is de eerste voorstelling gegeven door ons gemeentelijk too- neelgezelschap ten gemeentehuize. Er was weinig publiek, doch de pers was rijk vertegenwoordigd. Niet minder dan zes persman nen 'hadden er zich voor vrij gemaakt om ook eens met eigen ooren te hooren of het wel waar was wat hun collega's steeds schreven, n.l, dat hier altijd zulk vlot spel gegeven werd, dat de hoofdrol len steeds in goede handen waren en de grimeur, telkens de aangezichten van bleek in vaal, in paars, in rood, al naar noodig was, omwerkte. En met het grootste succes. Bij deze voorstelling deed men niet alzoo. De grimeur deed geen dienst en er werd geen spel te zien gegeven. 'Hoe kon 't ook anders. Er werd zoo ontzettend gerookt van verveling vermoed ik dat men er onfrisch van werd. De thee met een koekje moest de geesten wat verhelderen, doch het werd er nog saaier door. Neen, dat was geen spel waar men vier uur la/ng naar kon luisteren. En van zien was in 't geheel geen sprake, vanwege de rookwolken. De persmenschen waren dan ook zeer teleurgesteld. Doch laat ons eens nagaan wat er zooal gegeven werd. Op de agenda stond vermeld: Punt 8. Intrekking raadsbesluit van 20 Juni 1924 tot toekenning be looning aan onderwijzers aan den cursus in het Fransch aan de O.L. school te Bloemendaal. Wat nu werd in de Raadsvergadering van 20 Juni besloten? Wij vinden in het officieele raadsverslag: „Beslo ten wordt aan Gedeputeerde Staten te vragen of naar hunne meening tegen de uitbetaling aan adressanten-onderwijzers aan den Franschen cursus der openbare lagere school te Bloemendaal van eene belooning ad f 100.per wekelijksch lesuur benevens f 50.voor het hoofdschap over de jaren 1919 en 1920, bezwaren bestaan en met name of een eventueele begrootingswijziging be denkingen zou ontmoeten." Van toekenning eener belooning vinden we niets vermeld in genoemd verslag, wel wordt de billijk heid erkend doch dat is geen besluit. Hoe nu gesproken kan worden van intrekking raadsbesluit is ons niet duidelijk. Zou het ook zijn dat men niet goed weet 'hoe men hier mee aan moet? Indertijd is bepaald, dat men de Fransche cur sussen wel op de lagere scholen kon handhaven, mits zij werden opgenomen in het gewone leerplan. Gebeurde dat dan was het wettelijk verboden om er apart voor te betalen, een bepaling, die diende om te voorkomen dat onderwijzers door extra be zoldiging voor taalcursussen werden weggelokt van de eene plaats naar de andere. In Bloemen daal plaatste men toen het Fransch op het gewone leerplan. Later kwam men in Den Haag tot de conclusie, dat het toch billijk was voor bijzondere lessen extra te betalen, doch zonderde toen de gemeenten uit die de bijzondere lessen in het leer plan hadden opgenomen. Het moeilijke van het geval is nu dat de wet de billijkheid van het verzoek der Bloemendaalsche onderwijzers erkent, doch formeel niet toestaat om er aan te voldoen. Wat nu? De heer Otto raadde B. en W. aan eens goed te onderzoeken of zij ook ruimte vonden in een der mazen van het net wat rijkswet heet, om er door heen te kruipen. Zooiets is de heeren wel toever trouwd dacht spreker. 't Kan zijn, doch wij betwijfelen het. Intusschen moet het ons toch van 't hart dat het wel eigenaardig klinkt indien de uitvoerders van de diverse wetten verklaren, te trachten de wet te ontduiken. Ons Dagelijksch Bestuur bezit de goede eigen schap dat zij als patrones zeer humaan optreedt. Dit kwam thans weer tot uiting bij de behandeling van 'het salaris van den gemeente-ontvanger. Gede puteerde Staten vonden dat het tijd werd dat er ook eens werd getornd aan het salaris van den gemeene-ontvanger. B. en W. voelden daar al een heel klein beetje voor en de raadsleden nog veel minder. Zelfs stelde de heer Otto voor om niet alleen te berichten dat zij zeer ongaarne tot ver laging van salaris zullen overgaan, doch im het schrijven uit te laten komen dat men van dergelijke wenken niet gediend is. De Raad was dus geheel op de hand van B. eni W. Anders was dit toen het betrof een vraag van den heer Blankevoort betreffende het vrij gekomen personeel van den Reinigingsdienst. Men kent de geschiedenis. Uit een oogpunt van bezuiniging is overgegaan tot het ki 'handen geven aan particulieren van onze gemeentereiniging en was vastgesteld dat met 1 Augustus de tijdelijke werklieden zouden worden ontslagen. Dit is niet gebeurd, eerstens omdat B. en W. het verschrikkelijk hard vinden deze menschen op Het terrein der aanslagen op de Schietbanen te Overveen, de in Mei afgebrande cantine, de fundamenten der nu door het vuur vernielde schietschijvenloods. BRAND TE OVERVEEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkte Dr. Veen, wonende aan den Militairenweg brand in de duinen. Hij waarschuwde de politie van Bloe mendaal, die direct op onderzoek uitging. Inder daad stond een schijvenloods, staande op de ter reinen van de schietbanen, in lichtelaaie. Aan blus- schen viel niet meer te denken, zoodat de loods met het materiaal, schijven en linnen, verbrand is. De loods had afmetingen van 6 a 7 M. bij 4 a 5 M. en stond op een steenen voet. De brand werd ontdekt, 's nachts tegen drie uur. De houten schijvenloods bevatte zeer brandbaar materiaal, niets dan papier, linnen en hout. Alles brandde dus lustig en de inmiddels ook op de Cliché welwillend plaats van den brand aangekomen drie brandweer lieden konden niets doen dan met schoppen zand de nog smeulende overblijfselen van den brand uitdooven. De brand moet een fantastischen aanblik hebben opgeleverd. De vlammen sloegen fel uit, het rosse vuur stak scherp af tegen den donkeren duin achtergrond en den nachthemel. Wat betreft een commentaar op dit bericht in een der dagbladen als zouden de anti-militairisten met dezen brand iets te maken hebben, ook al om dat ook in Spaarndam een militaire loods is afge brand en in April of Mei een brandje is geweest op dezelfde plaats van thans zouden wij even de schouders willen ophalen. afgestaan door Haarl. Dagblad). Niet onmogelijk is het dat een jong broekje met anti-militairistisc'he neigingen de hand in het spel heeft, doch van een daadwerkelijke aktie kan men toch moeilijk spreken. Zoolang men het nog voorzien 'heeft op gebou wen, wat geen gebouwen zijn, doch zoo goed als leege loodsen of schuren zoolang zouden wij nog niet van een zeer ernstige zaak willen spreken of van een campagne om zooveel mogelijk militaire gebouwen in de lucht te laten vliegen. Zoover is het nog niet. Brand stichten is een ernstig feit, doch overdrij ving schaadt, dit moet ook de redactie van een dagblad weten. TOTOOP/^E HAPTENU ISTIAAN tl BLOEMENDAL IOPNAMEN IN OGEN OMGEVING- straat te zetten en tweedens omdat er nog werk voor hen is bij de afdeeling wegen. Voor dit standpunt is veel te zeggen en daar tegen heeft zich ook geen Raadslid kunnen verzet ten. Het ging echter meer om de onbillijkheid tegenover de werkloozen die om de andere week een klein loontje mogen halen, terwijl deze werk lieden week in week uit een flink, soms zelfs hoog salaris halen. De wethouder, de heer Laan, noemde wel de motieven op waarom dit kon gebeuren doch de Raadsleden waren in hun recht, die arbeid is te verdeelen en zoo men de feitelijk reeds ontslagen werklieden soms een dubbel weeklooai laat ver dienen, zou met een beetje goeden wil ook van de zijde der arbeiders door eenige werklieden gehol pen kunnen worden aan de asphalteering. Een loontje van f 26.in de veertien dagen is niet om van te leven en die menschen zijn juist het meest geholpen met b.v. eenige weken achter elkaar zoo'n bedrag. B. en W. hadden echter een andere meening. De zaak zal echter in de vergadering van de Werk- loozencommissie worden bekeken. Over het debat van al of niet dienstwoningen valt niet veel te zeggen. Uit een bezuinigingsoog punt moeten wij den Raad, althans enkele leden, in he gelijk stellen doch de zaak van den moree- len kant bekijkende staat de houding van B. en W. ons toch beter aan. Vooral die bochwachters, die geen acht-urigen arbeidsdag hebben, doch ten allen tijde een wakend oog moeten hebben op en in ons park, behooren een dienstwoning te hebben, daar toezicht, b.v. des avonds vrijwel onmogelijk is. Echter, de Raad besliste anders, zoodat zij voortaan wel verplicht zullen worden om in hun woning te blijven, teTwijl hun dienstwoningen niet als dienstwoningen zullen worden beschouwd. Die in sommige gevallen noodzakelijke, doch niettemin ellendige bezuiniging heeft al heel wat teweeg gebracht. En de moraliteit er bij halen met zulke gevallen is weliswaar gebiedend doch men raakt met zichzelf in strijd. De heer Prinsenberg heeft bij de behandeling van het punt openstelling van een terrein aan den Hooge Duin en Daalscheweg weer eens iets aan geroerd wat wij liever niet gehoord hadden. Het betrof n.l. het sluiten van bovengenoemd terrein vanaf een uur na zonsondergang tot zonsopgang. Destijds hebben wij urenlange debatten meege maakt over die ijselijke onzedelijkheid aan ons Noordzeestrand. Men ging daar bijna moedernaakt het water in. Het liep zoo hoog, ik bedoel het werd zoo erg, dat één Raadslid niet meer den moed bezat om met zijn dochter aan het einde van den Zeeweg te komen, daar Z.Ed., hopende te kunnen genieten van het prachtig vergezicht bij zonsondergang, gedwongen werd zijn oogen te laten zakken en niets anders zag dan., naaktloopers. Of vindt ge beter, lezer, te spreken, van naaktloopen- den? Dit jaar hebben wij er heel weinig van gehoord in de Raadszaal. Men is er dus blijkbaar aan ge wend geraakt en wat men een vorig jaar onzede lijk vond is dit jaar gewoon geweest. Dezelfde grap haalt men nu weer uit. Na zons ondergang zal de toegang tot de terreinen verbo den zijn. Als het waar is dat een volk de regee ring heeft welke het waard is, dan is het met de zedelijkheid in onze gemeente al bitter slecht gesteld. En wordt het hoog tijd dat zij zich eens gaan gedragen zooals dat in andere gemeenten het geval is en waar dergelijke maatregelen niet behoeven te worden genomen. Het zal wel gaan als met ons strand, men moet een beetje wennen aan die verleende vrijheden en het volgend jaar zal men wellicht een beetje milder gaan denken. Hoofdzaak is, dat de terreinen voor een belang rijk deel voor ons, gemeente-ezels, worden open gesteld. De Raadsleden, die zoo lang en zoo taai hebben volgehouden, om hiertoe te komen, kunnen tevreden zijn en de Burgemeester, die liefst het natuurschoon ergens veilig opbergt, waar niemand er bij kan, maar niemand het dan ook ziet, zal er wel geen slapelooze nachten door krijgen. Een van de prachtigste punten, waar men het duinlandschap en de zee overziet van de hoogovens tot voorbij Zandvoort wordt nu voor ieder toegankelijk, en daar komen nu als het goed gaat, de bekende banken te staan. OPMERKER. Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 Een comité, samengesteld uit de besturen van de Geldersche Industrieele Club, de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer te Arnhem, de Geldersche Provinciale Vereeniging voor vreemdelingenver keer, het departement Arnhem der Maatschappij van Nijverheid en Handel en de vereeniging Arn- hem's Brandweer, heeft Zaterdagmiddag aan den gouverneur van Suriname, baron van Heemstra, oud-burgemeester van Arnhem, thans verblijf hou dende in onze gemeente, een ontvangst bereid te Arnhem. Vertoond werd het folkloristisch filmwerk Neer- land's volksleven in den zomer, van den heer D. J. van der Ven, die de schitterende beeldenreeks van Nederlandsch landschapsschoon en oude volks gebruiken in den zomer toelichtte, terwijl Prof. Julius Röntgen de door 'hem voor deze film gecom poneerde muziek aan den vleugel vertolkte. Bij den aanvang sprak de heer H. Lamsvely, voorzitter der Geldersche Industrieele Club, een woord van welkom, terwijl de heer van der Ven er op wees, dat het vaderlandsdh historisch volks feest, in 1919 te Arnhem gehouden, het hem moge lijk gemaakt had deze film samen te stellen. In deze film wilde spr. ook zien een huldiging van baron van Heemstra, die als burgemeester van Arnhem, het vaderlandsch-historisch volksfeest mogelijk gemaakt had. In de pauze werd een zeer druk bezochte recep tie gehouden. Baron van Heemstra huldigde na afloop der voorstelling den heer van der Ven en prof. Röntgen ieder met een krans. Des avonds werd baron van Heemstra door de recipieerende vereenigingen een maaltijd aange boden. waarom de straatmakers geen opdracht hebben gekregen, hun steenen aan den overkant van den weg op te stapelen, waar ze, tegen een blinde muur liggend, niemand overlast zouden doen. Is men bevreesd geweest, door het overloopen met de steenen het verkeer meer te belemmeren dan strikt noodzakelijk was? Heeft men tegen de kosten opgezien? Hoe het zij, de winkeliers heb ben thans de last voor hun rekening en het is van hun standpunt begrijpelijk, dat zij zich hiertegen verzetten. Misschien zou hen een blik troosten op den chaos, die de Amsterdamsche winkeliers op dit oogenblik voor hun deur hebben. Daarbij verge leken komen de Bloemendaalsche collega's er waarlijk nog goed af. „Het moet eerst op zijn ergst, voor 't betert", zeggen de Friezen. En 't volgend jaar schenken de prachtige, nieuwe straten, waartegen de uitstallin gen des te schitterender zullen uitkomen, ruim schoots vergoeding. Dan is men het ongerief van thans glad vergeten. Schoolcommissie. De plaatselijke schoolcom missie heeft Maandagavond een vergadering ge houden in „Vreeburg". Ingekomen was een schrijven van den heer Mon nik, waarin deze mededeelde ontslag te moeten nemen als lid der commissie wegens vertrek naar elders. Besloten werd aan B. en W. een brief te schrij ven om dit college te herinneren aan het advies, dit voorjaar gegeven, om aan de O.L. school van Overveen een vierde leerkracht aan te stellen. Dit advies is indertijd gegeven, om de school te Over veen voor het publiek aantrekkelijker te maken en mede met het oog op de uitbreiding te Overveen, er is nu een bijzondere aanleiding om genoemd advies te herhalen omdat de schoolbevolking te Overveen sindsdien met pl.m. 50 pet. is toegeno men. Mede werd besloten, om adhaesie te betuigen met de beweging voor het stichten van school- en werktuinen voor Haarlem en Omstreken, doch B. en W. er op te wijzen, dat in Bloemendaal een dergelijke beweging gaande is. Zooals de lezer weet, hebben mevr. De Visser en Dr. Thijsse het initiatief genomen voor het stichten van school- en werktuinen te Bloemendaal. Eindelijk besloot de schoolcommissie om de vacantie-enquête voorloo- pig niet te houden met het oog op de beweging, die er in den lande gaande is, om de vacanties te verzetten. H.D. De Roode Kruis Collecte. Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar weer te Bloemendaal een Roode Kruiscollectedag gehouden worden ten bate van het Vredeswerk voor het Roode Kruis. Deze collecte zal gehouden worden op Zaterdag 4 October. De Roode Kruiscommissie, die te Bloe mendaal den collectedag organiseert, heeft evenals het vorige jaar, den steun van een groot aantal verpleegsters van het Provinciaal Ziekenhuis toe gezegd gekregen. De Commissie hoopt en ver trouwt, dat de moeiten, die deze zusters zich in haar rusttijden voor het mooie doel geven, beloond zullen worden. Dit kan heel makkelijk. Indien slechts ieder geve; gij, die veel kunt geven, geve veel; gij, die minder kunt geven, bedenkt, dat uwe gave van minstens evengroote waarde is. Denkt om 4 October, de collectedag voor Bloe mendaal. Wie mooi wil wezen, moet pijn lijden. Dit geldt ook inzake de verbetering van ons wegennet. Niet alleen de voetgangers, fietsers en automobilisten, die de opengebroken straten moeten passeeren, hebben den tijdelijken last van de verkeersstrem ming te verduren, maar evenzeer de winkeliers, wier panden aan de in herstelling verkeerende wegen gelegen zijn. Begrijpelijk is, dat de neringdoenden aan de Korte Kleverlaan, die tegenover het gebouw van de P.E.N. en bij het eindpunt der tram wonen, slecht zijn te spreken over de steen'hoopen, die op het trottoir vóór hun gevels zijn opgestapeld. Wel is waar zijn de ingangen tot hun winkels vrij ge bleven, maar de uitstallingen komen achter die ge- improviseerde muur niet tot hun recht. Vooral wijl die steenhoopen nog wel eenigen tijd zullen moe ten blijven staan, vragen fle winkeliers zich af. Opening Manufacturenmagazijn, Bloemendaalsche- weg 123, Willy H. HospesSmits. De winkelstand in onze gemeente staat in het teeken van vooruitgang. Mede gepaard gaande met de groote verande ringen van wegenaanleg in het Kinheimpark is ook de Bloemendaalscheweg in deze richting belang rijk veranderd en verbeterd, ja.... zal zelfs nog beter worden, ook wat betreft huizenbouw langs deze hoofdweg. In verband daarmede wijzen we op de opening van een naar de eischen des tijds ingerichte zaak in manufacturen en uitgebreide sorteering dames kousen aan de Bloemendaalscheweg 123a, naast de bekende vooruitstekende perceelen van de hee ren Meeuwig, kapper en Kok, kruidenier. Deze nieuwe zaak zal heden Zaterdag 27 Sep tember geopend worden door mejuffrouw Willy H. HospesSmits. Men vindt er een zeer ruime sorteering van ma nufacturen en dameskousen, terwijl de onderneem ster zich tevens belast met het vakkundig vervor men van dameshoeden. Het interieur van deze inrichting is smaakvol gearrangeerd, terwijl de beide etalages een expo sitie verschaffen die den voorbijganger nopen tot bezichtiging. 'De onderneemster wenschen we succes en ver wijzen de lezers naar een des-betreffende annonce in dit nummer. MUZIEK. Haarlemsche Orkest Vereeniging. Bij de gele genheid van den aanvang van het nieuwe seizoen maakt het bestuur der Haarlemsche Orkest-Ver- eeniging het navolgende bekend aan de bezoekers der H.O.V. concerten. Hoewel het te kort over het afgeloopen concert jaar is gedekt geworden, vooral dank zij de vrij gevigheid van eenige onbekende schenkers en de extra bijdragen der leden, is het te voorzien dat door het niet toewijzen der Rijkssubsidie, die aan alle andere stedelijke symphonie-orkesten, behalve het Haarlemsche, wordt toegekend, ook over het bedrijfsjaar 1924'25 nog een tekort zal ont staan. Ten einde nu te voorkomen dat op het laatste is verkrijgbaar bij de Heeren: P. J. DE ZWART, BI'daalscheweg 24 W. FAAS, BI'daalscheweg 283 C. LINNEKAMP, Verbindingsweg 3 F. v. d. ENDEN, Jan Gijzenvaart oogenblik wederom eene noodactie op touw moet worden gezet om de H.O.V. te redden, heeft het Bestuur besloten reeds bij den aanvang van het seizoen maaregelen te treffen om de inkomsten te doen vermeerderen. In de eerste plaats dan zal met ingang van Octo ber iedere maand een extra z.g. Steunconcert wor den gegeven. De naam dezer concerten duidt er reeds op, dat het doel hiervan is om, door het geven van een concert waarop eerste rangs solisten optreden, het muzieklievend publiek door het betalen van een eenigszins verhoogd entrée in de gelegenheid te stellen op eene aangename en geleidelijke manier bij te dragen tot instandhouding van ons prachtige orkest. De heer Gerharz heeft zich voorgenomen deze concerten tot iets zeer bijzonders te doen zijn en wij behoeven slechts de schitterende Beethoven- en Mahleravonden in het vorige seizoen in herinne ring te brengen, om a priori de zekerheid te heb ben dat hij hierin zal slagen. Met de solisten, mevrouw Noordewier Red- dingius, Dirk Schafer, Madame Cahier, Eugenia Walterson en den heer Willem Andriessen, zijn voor deze concerten reeds besprekingen aange knoopt. De toegangsprijs voor deze concerten is bepaald op f 1.75 voor de niet-leden der H.O.V. en op f 1. voor leden der H.O.V. Voorts heeft het Bestuur na ernstig beraad be sloten de z.g. Buitengewone Concerten af te schaf fen, doch in ruil daarvoor een grooter aantal Volksconcerten te geven. Om ook de bezoekers der Volksconcerten in de gelegenheid te stellen bewijzen te geven, dat zij financieel wat voor het instandhouden der H.O.V. over hebben, wordt de entrée-prijs der volkscon certen eenigszins verhoogd en gebracht van 30 cents (incl. bel.) op 50 cents (incl. bel.). De couponboekjes der vervallen buitengewone concerten zijn voor deze concerten geldig, zoodat men ook voor een coupon a 35 ets. plus belasting, dus voor 42 ets. deze concerten kan bezoeken, mits men voor zich zelf of met andere te samen een couponboekje a f 4.20 koopt voor 10 concerten. De vereischte toestemming voor de verhooging van den prijs der volksconcerten is reeds verkre gen van B. en W. en het Bestuur der H.O.V. ver trouwt, dat deze concerten wederom in ruime mate bezocht zullen worden, omdat de entree-prijs in vergelijking met andere amusementen (theaters, bioscopen e.d.) nog uiterst laag is. Nog zij ten slotte vermeld, dat tot een zeer' be- beperkt aantal ook toegangsbewijzen te krijgen zijn voor niet-leden voor de leden-concerten en wel voor f 1.25 (plus rechten) voor de avondconcerten en voor f 1.(plus rechten) voor de Zondag namiddagconcerten. Uit den aard der zaak komt het echter het aller- voordeeligst uit om lid te worden van de H.O.V., daar voor de leden de toegangsprijs per persoon en per concert gemiddeld slechts 50 cents bedraagt (rechten inbegrepen) en de onpersoonlijkheid der kaartencombinatie mogelijk maakt. Opgaven voor het lidmaatschap der H.O.V. wor den ingewacht bij den penningmeester: J. A, J. Sybrandi, Emmastraat 11 of bij den administrateur Ph. K. Schouw, Verl. Wouwermanstraat 82, Tel. 1308. Men zie overigens de advertentie in dit blad. Nieuwe engagementen van tooneelspelers bij Het Schouwtooneel, Voor het speelseizoen 19241925 zijn aan het gezelschap van de N.V. Het Schouwtooneel, directie Adr. van der Horst en Jan Musch, de vol gende nieuwe leden verbonden: de heeren Ko Arnoldi, D. van Ollefen Sr., Jacq. de Haas, Jack Pisuisse en de dames Bep Boeleman, Nell Knoop en Willy Schermelé, Knock of de Triomf der medische wetenschap. N.V. Het Schouwtooneel, directie Adr. van der Horst en Jan Musch, heeft het opvoeringsrecht voor Nederland aangekocht van „Knock ou le Triomphe de la Medecine", blijspel in drie bedrij ven door Jules Romains. Dit stuk is in Parijs en Brussel met buitengewoon succes opgevoerd. Vrouwen en Meisjes van Haarlem e.o. Zaterdag 4 October zal wederom de jaarlijksche Roo'de-Kruisdag worden gehouden, ten bate van het Vredes-werk van het Roode Kruis. Wij vragen U vriendelijk ons te helpen op dien dag voor het verkoopen op straat en langs de huizen van zooveel mogelijk Roode-Kruis vlaggetjes. Wanneer gij 's morgens niet kunt, helpt ons dan 's middags, maar in ieder geval helpt on buiten uw hulp kunnen wij niet, want kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar, die vroeger in groote getale meededen, mogen van de Tucht Unie en van Overheidswege niet meer collecteeren, speldjes en bloemen verkoopen. Maakt het ons gemakkelijk door u zoo spoedig mogelijk op te geven, en uiterlijk vóór Maandag 29 September aan het Roode Kruis Gebouw, Kenaustraat 9. Weet U: dat Victoria-Water 'n hoog gehalte radium heeft en daardoor aan zwakke menschen menigmaal de kracht hergeeft? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. SPO Overzicht der „Bloen 1De eerste ronde werd waren slechts zes der tien toch reeds een verrassing werd in eigen home versl; de nederlaag klein, maar hun twee kostbare punte won met 19 van A.F.C. i hield thuis de Benjamin d< met 2—1 er onder. Voor a.s. Zondag een vt Q.S.C.Hollandia. ZandvoortZ.V.V. O.E.C.—A.F.C. West-FrisiaAlc. Victri: BloemendaalW.F.C. Uit den aard der zaak is aan het voorspellen van de weten te weinig van de n elftallen af, terwijl voor begin van het seizoen de li degradeering) vrijwel ever ADVERTENT1Ë Dierenarts Spreekuur 1—2 en BIEDT ZICH AAN een om vier keer in de week ken te gaan. Br. No. 9712, Bur. v. d. ORGELLESSEN aangel Conditiën f 4 per m f 1.— per les per week. Br. No. 200, Bur. v. d. b wordt gegeven door E. \l BOSCH, Bloemendaalsche\ Aelbertsbergstraat 70, H MODERNE TALE DAG- EN AVONDLf f 6.per maanc per wekelijksch I e KORTE EN LAN( MODELLEN in prijken van f 75--, f 90.-, f 110.-, vanaf SPECIAAL EN VA KUNDIG ADRES TEL. 2789 TEL. 6 stoelen moquet m. sporte 2 fauteuils, 4 stoelen f 35. f 12, spiegels, kasten, bu tafels, enz. Stoelen overtrek G. KOELEMIJ Antoniestraat 33, HAARLE

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2