MEUBEL! Bebr.Strinfi MAISON HETTY Zaterdag 1 November Opening f de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. Iets Speciaals C. van Maren J. Jongkit DANSEN. VIOOLLE GOEDE Huiskamer Ameublement! vanaf f 325.- KMerbuisvest DAMES- EN HEEREN ONDERGOEDEREN f Sigarenmagazijn „Ter Cleve", Kleverlaan hoek Klevernarkw I VFOTOÜPASFT Indian Motorrijwiel model „PRINCE" E. VAN DEN BOSI Meisje Te Huur zijn een sierra; voor elk huis tf J. G. W. v. d. POL Jr. Geschikt adres voor Burger-timmerwerk PLAATSELIJK NIEUWS. BLOEMENDAAL. van ons modern ingericht magazijn OTTO VAN VEEN voorheen chef Fa. Korlvinke ■■■■■■■BHEEZBHKHEBBHHaaiaESBIHraiacaBBIHBISISEffiHniBEnBaEHHEieSHHIBBiaEHiSEaiaBilflEE A.UQ OFPKES 8 bLOF MENDAM_ OVERVEEN. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 1094. T 0 0 N E E L. HET NIEUWE 1 Cylinder 3v2 P.K. OVERVEEN CORRESPONDENTIE. VICTORIA-WATER JfV' r "échter bekend, da ADVERTENTIEN Schotersingel 117 Tel.: Dans-Instituut G.J.deL Te koop of te 1 Voor weinig geld kii ze koopen bij HAVANAHOUS KORTE KLEVERLAAI TELEFOON 22350 VERKOOPT U1TSLU1TE KWALITEIT SIGA DIVERSE IMPORT SIGARE n: TIMMERMAN EN AANNEMER Bl daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel. 22315 Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 een crediet te verstrekken tot het samenstellen van een spinnewebkaart. Volgens de notulen zou deze worden gemaakt door den heer Jos. Cuypers, wat echter door den heer Otto werd bestreden, Hoe dan ook, de kaart moest komen. Voor die kaart te maken is echter ruimte noodig en die is er niet. Daaraan werd vastgekoppeld de centrale verwarming en zoowaar dit wordt al direct aangenomen voor dat over de uitbreiding van het gebouw werd beslist. Behalve dat het verloop eigenaardig is, kan men soms ook eigenaardige motieven hooren aanvoeren, Zoo is de heer Prinsenberg voorstander van de centrale verwarming geworden sinds hij heeft ge zien hoe er met de brandstoffen wordt omge sprongen. Door B. en W. werd aangevoerd, dat bij kachel verwarming de teekeningen te veel van de tempe ratuursveranderingen te lijden hebben. Alsof pa pier in een vertrek waar steeds gestookt wordt en dus droog is, krimpt en rekt als elastiek. Dit zou wel het geval kunnen zijn wanneer er niet of zeer weinig werd gestookt en het papier vochtig werd De heer de Waal Malefijt vreesde voor een groot waardeverlies van de teekeningen zonder de een trale verwarming, zoodat alles bij elkaar genomen de gemeente gefeliciteerd kan worden met deze uitgaaf van een paar duizend gulden. De vrijwillige brandweer komt. Het is voor ons echter zoo helder als koffiedik, dat wil zeggen, de houding van B. en W., waarom men die menschen niet laat beginnen; zij kunnen toch oefenen met het bestaande materiaal, enz. Tenzij men zóó gesteld is op deze aanwinst dat men eerst prac'ht-materiaal wil hebben alvorens tot oefening over te gaan. Men zou het bijna gelooven. Men heeft hier brandbluschmateriaal, men heeft hier een brandweer, brand- en opperbrandmeester, men heeft den commandant der Haarlemsche biandweer reeds geraadpleegd en tal van ande ren.... en thans vraagt men een crediet van f 500.om ook den hoofdcommandant der Am- sterdamsche beroepsbrandweer te intervieuwen. Men zou zoo zeggen, niet den aangewezen man om over de organisatie van een vrijwillige brand weer te adviseeren. Of was het alleen om advies over het materiaal te doen? Het kan niet anders, men is zoo in de wcJken over dat aanbod van menschen, die zich vrijwillig beschikbaar stellen, dat men meent nu toch eens zóó goed uit den 'hoek te moeten komen, dat men driekwart jaar neemt alleen om te onderzoeken naar en na te denken over het materiaal! OPMERKER. Men zij gewaarschuwd! Herhaalde malen worden de inwoners van onze gemeente lastig ge vallen door iemand, die onder een of ander voor wendsel geld ter leen vraagt en daarvoor dan sterke drank koopt. De politie zoowel in Bloemen- daal als in Haarlem heeft zich meermalen met deze zaak bemoeid. Het blijft echter bij waar schuwingen, die door de persoon in kwestie steeds in den wind worden geslagen en geregeld voortgaat met bedelarij. Daar het iemand van gegoeden huize is, wordt dit maar oogluikend toegelaten, Maandagmorgen is bovenbedoeld persoon weder om aangehouden en aan de Justitie in Haarlem overgeleverd. Des middags werd zij echter na een ernstige reprimande wederom op vrije voeten ge steld. Voor ons is dit geval, zich schuldig maken aan overtredingen en het niet bestraffen hiervan, een groote onrechtvaardigheid. HBHHBBH9HflBHfflnRIHHai3S¥l0!H@ei9EnnB3l9tfi&R&E3!g!&3tB!3Cfillfl9EanianHnfl9E5l99HantBEi!!5BEBS!]C3CD59 g Uitsluitend verkrijgbaar Se kwaliteiien uit Ie klas fabrieken g Tegen concurreerende prijzen. U beleefd tot een bezoek uitnoodigend In verband hiermede verzoekt de commissaris idem, 8 p., een snoeischaar, van politie te Bloemendaal, den heer die Don derdagavond omstreeks 10 uur door die dame werd aangeroepen, tusschen de Delft en de spoorweg overgang, verdere inlichtingen te verstrekken aan het Politiebureau te Overveen. Mej. M. Brussée herdenkt op heden, 1 Nov., den dag, waarop zij voor 25 jaar geleden aan het on derwijs verbonden werd. Sedert 1911 staat zij aan het hoofd van de Bors'ki-Sillemstichting, alhier, welke sedert een paar jaren als Fröbelschool onder een afzonderlijk bestuur is gekomen. Het zal mej. B. op dezen dag zeker niet aan belangstelling ont breken, waar zij door haar werk en toewijding reeds zoovele ouders en kinderen aan zich heeft verplicht. Zendingsavond met lichtbeelden. A.s. Zondag avond 2 Nov. om half acht zal in de gymnastiek zaal der Chr. M.U.L.O., Zomerzorgerlaan, een Zendingsavond (met lichtbeelden) gehouden wor den, waarbij als spreker zal optreden de heer J. Fortgens, directeur der Zendingsschool te Oegst- geest. De toegang is vrij voor iedere belangstellende. Deze samenkomst wordt belegd door de com missie voor de Jeugddiensten in „Maranatha". Een dame aangerand. Donderdagavond werd op de Kleverlaan een dame door een manspersoon op onbehoorlijke wijze aangerand. Het is den po litie mogen gelukken deze persoon te arresteeren en naar de politiepost over te brengen, waar tegen htm proces-verbaal werd opgemaakt. r 1 S HAPTTNLIISTIAVN (I y> OPNAMEN IN OGEN OMGEVING Tentoonstelling. De Koninkl. Ned. Maat schappij voor. Tuinbouw en Plantkunde heeft voor 3 dagen haar tenten opgeslagen in hotel „Vree- turg"alhier. Dat wil zeggen, figuurlijk gesproken, want in werkelijkheid ziet men in plaats van ten ten een bloemenzee, zoo mooi, als wij nog niet hebben gezien op eenige tentoonstelling van deze vereenigmg. Binnenkomende in de groote benedenzaal treft al direct de bijzondere groepeering van de diverse inzenders. Om te beginnen bij den ingang komt men te staan voor: lo. een inzending van den heer van Heesbergen tuinbaas van „Belvedère" te Overveen, welke bui tengewoon de aandacht 'rekt. De gelukkige plaat sing van deze prachtinzending in een groote hoek van de zaal, eenigszins oploopend naar boven ver hoogt de schoonheid van het geheel; 2o. een inzending van Bloemenmag. IJzerdraat te 'Haarlem, n.l. een huis, een harp en een maand met bloemen; 3o. een inzending van den heer v. Boegschoten, tuinbaas van „Kareol", Aerdenhout, n.l. een pracht inzending orchideën; 4o. een inzending van den heer J. van Krui- ninge, bloemist te Haarlem, n.l. een inzending orchideën; 5o. een inzending van den heer Bruins, tuinbaas van mej. Prins „Djember", Overveen, n.l. een bij zondere plant genaamd Nephrolepus Rozevelt, ver der een groep chrysanthen en cyclamen; 6o. een prachtinzending stamchrysant'hen door den heer J. Ende, tuinbaas bij den heer Burdet, J.indenheuvel", 7o. een inzending van mevr. Molière, n.l. mooie partij varens, chrysanthen en divere kasplanten; 8o. een inzending van den heer van Boegscho ten, n.l. diverse kasplanten, waarbij een pracht- collectie Coleus; 9o. een inzending van den heer K. Griffioen, n.l. een groote partij varens, met twee buitengewoon gioote exemplaren, genaamd asparagus-sprengeri; lOo. een inzending van den heer Koper, van Bennebroek, n.l. een partij azalea's en cyclamen en een bijzonder partijtje Spaansche peperplanten; llo. een inzending van den heer W. Jager, n.l. een partij erica's en varens; 12o. een inzending van de fa. van Empelen en an Dijk, Aerdenhout, n.l. een collectie cyclamen; 13o. een inzending van den heer Jonker, bloe- ïenmagazijn Santpoort, n.l. vier vazen chrysanthen in 4 diverse kleuren; 14o. een inzending van den heer Schuit, tuin baas van „Caprera", n.l. een schild van bloemen, waarop de naam „Sursum", een partij groenten en vruchten van dezelfde, en een fantasiemand varens en chrysan'then; 15o. een inzending fruit van den heer Rijn v. d. Boogaard, tuinbaas van den heer J. C. Laan; 16o. een inzending van oud-leerlingen der Tuin- bouw-cursussen, n.l. een reuzengroep verschillende bladplanten en vier prachtig opgemaakte mandjes; 17o. een stilleven van den heer Heesbergen n.l. een pul met chrysanthen, omgeven door een lijst van wilde kers; 18o. een stilleven van den heer Sunge, tuinbaas van mevrouw Osieck, „Duinoord", n.l, vruchten in mand waarom een lijst van prunus luci ianicus en een inzending druiven van dezelfde; 19o. een inzending teekeningen van heesters en hoornen, verder blad, bloem en vruchtteekeningen van den heer Bleeker, tuinarchitect; 20o. een inzending van Gebr. Koebrugge, n.l. een prachtige Aronskelk, omgeven door dennen naalden en -appels, verder een bloemenmand met witte chrysanthen en drie bloemstukken; 21o. een inzending fruit van den heer van Buu- ren, „De Dennen", Santpoort; 22o. een inzending van den heer B. Vader, tuin baas van den heer Laan, „De Nagtegaal", n.l. een partij Saint Paulia en G'oxinia's en eenige bijzon dere hangplanten van dezelfde. Hiermede hebben wij zoo kort mogelijk de voor naamste inzendingen opgenoemd. De volgende bekroningen werden toegekend: Griffioen 9 punten, zilv. med., idem, 9 p., kistje sigaren, Oud-leerlingen, 10 p. met lof, verg. zilv. med., Boegschoten, 8 p., 5 gulden, idem, 10 p„ zilv. med., Van Kruininge, 10 p., zilv. med., 'Heesbergen, 9 p., zilv. med., idem, 9 p., een boek, Mevr. Molière, 9 p., bronzen med., J. Ende, 9. p., zilv. med., Bruins, 9 p., vier gulden, W. Jager, 9 p., vier gulden, idem, 9 p., bronzen med., Koper, 8 p„ cigaretten, Vader, 7 p„ een hark, Bleeker, 10 p, met lof, verg. zilv. med., Koebrugge, 9 p., drie gulden, idem, 9 p., bronzen med., Van Empelen en Van Dijk, 10 p. met lof, verg. zilv. med. Schuit, 8 p., sigaren, IJzerdraat, 9 p., twee gulden, Swije, 9 p., kunstvoorwerp, idem, 8 p„ heggeschaar, Van der Tuin, 9 p., zilv. med., Brokke, 8 p., sigaren, v. d. Bogaard, 9 p., bronzen med., Schuit, 7 p., snoeimes. ,Te acht uur werd de tentoonstelling door den waarn. Voorzitter, den heer J. C. Laan, geopend en richtte allereerst een woord van welkom aan onzen burgemeester, die de tentoonstelling met zijn aanwezigheid vereerde. Spr. drukte zijn groote spijt uit, dat voorz. Posthumus Meijjes wegens familie-omstandigheden verhinderd is. De aanwezigen zullen nu moeten missen de geestige speech die de voorz. bij ope ning van tentoonstellingen pleegt te houden. Nu tevreden zijn met surrogaat (en of!) 't Is spreker echter een groot genoegen de ten toonstelling te mogen openen. De tentoonstellingen dezer afdeeling toch bewijzen, dat de afd. Bloe mendaalVelsen met eere genoemd mag worden onder de zusterafdeelingen. Spr. brengt dank: le. aan de inzenders, die met hun inzendingen zoo iets schoons hebben samengebracht, 2e. aan de jury, voob de vervulling van de moei lijke taak, om uit het schoonste het schoonste te kiezen, 3e. aan de bezitters van buitenplaatsen en hou ders van kassen en tuinen, om hun bazen in de gelegenheid te stellen, voor deze tentoonstelling in te zenden. Hopende op een druk bezoek en veel succes, verklaart spr. de tentoonstelling voor geopend. De heer Hirschfeld maakte melding van de prachtinzending van oud-leerlingen te Haarlem. Deze zending is buiten mededinging. Echter werd 'haar toch de hoogste bekroning toegekend. (Appl.) Vervolgens kregen we uitspraak jury en uitrei king der prijzen. De eerste avond is een goed begin geweest. De tentoonstelling is hedenavond tot 10 uur ge opend en morgen Zondag ook van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m. zich, dit moest namelijk zijn f 1.25 per kwartaal. Personen, die als lid willen toetreden, kunnen zich aanmelden bij den secretaris der Hockeyclub, den heer P. v. d. Werff, Brederodeweg, Bloemendaal. Als men een weg in wil rijden, dan moet men steeds den rechterkant houden. Toch kan dit niet altijd gedaan worden, daar de omstandigheden zich vcor kunnen doen, als er bijv. een auto uit dezen weg komt, dat men links moet passeeren. Dit hangt geheel van de omstandigheden af. Op den hoek der Kleverlaan en Verbindingsweg had Zondagmorgen een ongeval plaats waarbij de motorrijder, die van Bloemendaal afkwam, niet rechts de auto, die den Verbindingsweg af kwam rijden, wilde passeeren, maar dit links wilde doen. De chauffeur der auto dacht anders en stopte, waardoor de motorrijder aan dc linkerkant met den wagen in botsing kwam. Door den hevigen schok verloor de motorrijder zijn stuur en kwam tegen een boom terecht. Hij met zijn medereiziger vielen en bleven liggen, waarna zij bewusteloos opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht werden. Gegund. De vergrooting van het tijdelijk ge bouw voor Publieke Werken aan den Bloemen daalscheweg is gegund aan den heer B. Kuurstra te Overveen voor f 705. De aanleg van de Centrale verwarming in dat gebouwtje is gegund aan den heer H. B. Bonarius te Overveen voor f 1375. Haarlemsche Sigarenfabriek JCHessetimZn Haarlem Toen een motorrijder op den Zijl weg een paar fietsrijdende meisjes wilden passeeren, had hij het ongeluk te slippen, waardoor de motor in aan raking kwam met een der fietsrijdsters. Beiden kwamen te vallen en bleven bewusteloos liggen. Nadat beide sacht'offers bij een villa binnengedra gen waren werd Dr. Bornwater gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Bij onderzoek bleek dat de motorrijder behalve een groot aantal won den ook een schouderfractuur had bekomen. Dr. B, vond overbrenging naar het ziekenhuis noodzake lijk. Het meisje had een lichte hersenschudding be komen en werd per auto naar haar woning te Scho ten vervoerd. De motorfiets was niet erg bescha digd, terwijl de fiets van het meisje geheel vernield werd. Dit ongeluk is alleen te wijten aan de zeer slechte bestrating. En hoe noodig het is, dat de Zijlweg eens terdege onderhanden genomen moet worden, heeft dit ongeval bewezen. Geopend Drogisterij „De Hoop". Zaterdag 25 Oct. opende de heer L. Grotenhuis in een geheel nieuw perceel Bloemendaalscheweg 123b, een dro- giserij die den naam draagt „De Hoop". Men vindt in het ruime winkelperceel een uit gebreide sorteering drogerijen en chemicaliën. Bo vendien heeft de ondernemer tevens zijn zaak inge richt voor ziekenverplegingsartikelen, hetgeen men kan waarnemen in het geëxposeerde in de beide etalages. We wenschen den ondernemer succes en verwij zen de(n) lezer(es) naar de advertentie in dit num mer voorkomend. Veiling. Woensdagavond had in Hotel van Ouds 'het Raadhuis, ten overstaan van notaris J. H. Wildervanck de Blécourt, een veiling plaats we gens sterfgeval. No. 1. Een heerenhuis met tuin, schuurtje en gang aan den Zijlweg no. 44 te Overveen, bevattende beneden 3 kamers, keuken, W.C. en kelder, le verdieping 4 groote kamers, badkamer, W.C. en zolder met dienstbodenkamer, groot 322 M2. Ingezet op f 18.400 A. Hoogeveen, Afgemijnd op f 3200 S. P. Rijnierse. No. 2 Het heerenhuis „Nooit Gedacht" aan den Zijlweg n'o. 32 met tuin en schuur, groot 337 M2. bevattende 3 kamers, keuken en kelder, op de zol derverdieping 4 kamers en zolder. Ingezet op f 10.370 C. Smolenaars. Afgemijnd op f 650 J. J. van Schijndel. Personalia. Aan het Kennemer Lyceum te Bloemendaal is met ingang van 1 Januari 1925 be noemd tot leeraar in Geschiedenis en Nederlandsch de 'heer Dr. G. J. Buitenhof, leeraar aan de H.B.S. te Woerden. Voor het examen apothekers-assistent slaagde t? Amsterdam de heer C. J. Jansen, alhier. Electra-verlichting ingang Kinheimpark. Het trok deze week onze aandacht dat de ingang van het Kinheimpark eenige verandering en verbete ring heeft ondergaan. Aan de twee zuilen met beel den zijn twee groote electrische boogornamenten aangebracht, 'die vooral in den avond door de sterke verlichting den aanblik van dit nieuw te bebouwen gedeelte onzer gemeente zeer zeker zullen verhoogen. We hebben wel een kleine opmerking over de constructie dezer ornamenten: Uit de praktijk zal n.l. blijken dat de kappen te ver over de lampen zijn gemaakt, waardoor het licht in de uitstraling wordt belemmerd, dit heeft tot gevolg dat het scherpe licht verblindend werkt op de passage, zoo zou deze verbetering geen lust maar een last worden voor het verkeer, 't Ziet er verder alles even soliede uit! Gisteren werden er 4 keurig witgelakte rustban ken aan den ingang van het Kinheimpark geplaatst. HAARLEM. De Nieuwe Gedachte. Zondag a.s. spreekt voor ,,De Nieuwe Gedachte" dr. M. Meerkerk in den Protestantenbond over; China, taal, volk en staatsgodsdienst. Dr. Meerkerk is te Berlijn cum laude gepromo veerd in de Sinologie, de eenige Nederlander, die dit 'heeft gedaan. 'Hij zou als professor naar Shang hai zijn vertrokken, maar de oorlog in China heeft dit voorloopig belet. Nu tegenwoordig China zoo veel van zich doet spreken, is het zeker niet zon- «der belang van zoo bevoegde zijde iets over China, het volk en zijn denkwijze te hooren. Te meer daar Dr. Meerkerk een aangenaam en boeiend causeur is. In het Bloemendaalsche bosch heeft een jong- mensch het weer eens gewaagd zich onfatsoenlijk te gedragen tegenover een meisje dat aldaar met een paar kinderen liep te wandelen. Daar de boschwachters vlak in de buurt waren en het ge val zagen, liep hij terstond in den val en is aan de politie overgeleverd. In ons artikeltje over de Hockeyclub B.I.O.S. in ons vorig nummer, stond vermeld dat de contri butie was vastgesteld op f 25.per kwartaal. De zetter had een roijale bui en daarom vergistte hij N.V. „De Opera". Rigoletto. Het is alweer een paar jaar geleden, dat wij Verdi's meester werk alhier mochten hooren. En onwillekeurig komt men tot een vergelijking tusschen toen en nu. Toen het alom toegejuichte en ook ten onzent zoo populaire gezelschap Italianen, dat onder lei ding van Cav. de Homdt als „Italiaansche opera" optrad. Nu een troep Hollanders en Italianen door elkaar, van wie de meesten weinig verwachting wekten. Onder de gegeven omstandigheden is deze uit voering een verrassing geweest. Niet alleen kon de Italiaan Matteo Dragoni, die de Rigoletto zong, met zijn landgenoot Ghirardini wedijveren, maar misschien overtrof hij dezen zelfs. Lest heugt best, maar de Rigoletto was, zoowel wat den zang als het acteeren betreft, alleruitstekendst. Mejuffrouw Ada Lavezzari was als Gilda een waardige partner. Haar stem en figuurtje leenden zich geheel voor deze partij. De duetten tusschen vader en dochter vormden met het beroemde kwartet wel de glans punten van den avond. De partij van den hertog kwam bij den Italiaan Juan Nadal, die zich wegens verkoudheid liet verontschuldigen, niet zoo goed tot 'haar recht als toen ze in de Italiaansche opera werd gezongen door den onvergetelijken Emanuele Giletta, maar de Hollandsche bas van Sparafucile (de heer Ger. Leenders) won het in klank en diepte van dien van Borin. De overige Hollanders vielen, ofschoon het koor vrij zwak was en de so listen tegen de Italianen niet opkonden, toch mee. Alles bijeengenomen, is dit debuut van de onder neming der heeren Chr. de Vos en Désiré Pauwels, alleszins gelukkig geweest. zonder Electrische Verlichting f 625.- Electrische Lichtinstallatie f 70.- Haarlemsche Orkestvereeniging. De maand October heeft den concertbezoekers veel kunst genot verschaft met de inwijding van ons beroemd orgel en zijn knappen bespeler, de heer George Robert. De concerten die er op volgden hebben er toe bijgedragen om een ieder in de gelegenheid te stellen het prachtimstrument te bewonderen, zoo wel solistisch als in vereeniging met orkest. Elck wat wils, zegt de H.O.V. en geeft Zondag middag aanstaande een pracht Opera-programma onder leiding en inspiratie van Nico Gerharz met: Faust, Butterfly en Lohengrin-fragmenten. Begon nen met de Ouverture Mignon en tot slot de Ouverture Tannhauser, zal dit middagconcert in een ware behoefte voorzien, door operamuziek- minnenden ook het muzikaal deel te geven dat hen toekomt. Geeft blijk van groote belangstelling en de operaconcerten blijven gehandhaafd. MUZIEK. Concert Hans de Bock. In de bovenzaal van het Gem. Concertgebouw gaf Hans de Bock j.l. Zaterdag een avond met medewerking van het Haarlemsch Strijkkwartet en mevrouw Ludolph (rang), welke avond geheel en al aan eigen compo sities gewijd was. Hans de Bock is voor de Haarlemmers geen on bekende meer, we hebben hem reeds meermalen zijn werk hooren uitvoeren en hij houdt ons zoo doende dus voortdurende op de hoogte van zijn Eerste Gemeentelijk Orgelconcert. Louis van Tulder (tenor). George Robert (orgel). Voor een uitverkochte zaal had Maandag 27 October dit eerste orgelconcert plaats. George Robert opende dit met het Andante Maestoso uit het Concert in F. gr. T. van Handel. Hoewel de klank mooi was, kon het mij nu juist niet erg be vredigen. Mooier vond ik de Choralvorspiele van Bach, Prelude van L. M. Cleramibault en Reverie van Alex Guilmant. Toccata op. 11 van H. Andriessen was mooi, maar wat te. zwaar voor een zaal als de Gem. Concerzaal; dit geldt ook Voor de fortogedeelten uit Grand Choeur alia Haendel van Alex Guil mant. Beide composities maakten echter op het publiek een overweldigenden indruk. Wat heerlijk mooi en wat natuurlijk zingt Louis van Tulder toch; wat heeft hij ons veel te genieten gegeven in Handel's Recitativ en Aria uit „Mes sias" en Aplh. Diepenbroek's Memorare. Ook in het Requiem van Verdi liet van Tulder go„d hoo ren over welk een heerlijk geluid hij te beschik ken heeft. De beide eerste composities bevredig den mij echer het meest. Een woord van hulde aan den heer Robert die met een fijne registratie iedere compositie zoo mooi tot z'n recht liet komen. C. Wegens plaatsgebrek moesten eenige belangrijke stukken tot ons volgend nummer blijven liggen. REDACTIE. Als ge weet: Victoria-Water moet uit Oberlahnstein zijn, Waarom eischt gij 't etiket niet dat Uw waarborg slechts kan zijn? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. vorderingen. Het is geen makkelijke taak een be oordeeling te geven van deze composities, liever gezegd: het is in de gegeven omstandigheden vrij wel onmogelijk. De Bock heeft ongetwijfeld groot talent. We hoorden in de loop der jaren zeer veel werk van hem, dat het beste deed verwachten, en er is bij iedere nieuwe gelegenheid weer aanmer kelijke vooruitgang te bespeuren. Zijn opvattingen zijn echter zoo hyper-modern, hij heeft zoo in alle opzichten (gelukkig maar) ge broken met de oude sleur, dat zijn muziek niet maar zoo een-twee-drie te vatten is, en evenals dat het geval is met de allermodernste Franschen, is het onmogelijk reeds thans tot een zuivere waar debepaling te komen. De aan oude muziek vast- gekleefden vinden het afgrijselijk, de heel moder nen genieten ervan of waardeeren het pogen. Wie gelijk hebben, zal de tijd hebben te leeren. Maar de onbevooroordeelde beoordelaar zal toch in ieder geval reeds thans met waardeering de vaak origi- neele vondsten en de muzikale begaafdheid, die uit dit werk spreken, opmerken. Vooral in de liederen heeft de Bock bijzonder mooie momenten. Van de gezongen liederen beviel het best „de Geheimvolle Fluit", waarin een zeer bijzondere sfeer te waardeeren viel. In mevrouw Ludolph vond de Bock een goede vertolkster zijner liederen Mevrouw Ludolph beschikt over een mooie, warm getimbreerde sopraan, die uitnemend geschoold wordt. De stem zit uitstekend en uit de voor dracht spreekt veel muzikaliteit. De modulaties zouden iets soepeler kunnen, want zei niet reeds Verlaine: „la nuance et la nuance encore!"? Dit is echter meer een gebrek aan durf dan aan kun- :n. Het Haarlemsche Strijkkwartet bleek ook ge heel opgewassen tegen de zeer moeilijke taak. Een vrij talrijk publiek toonde zich dankbaar voor het gebodene. SP0R Over*"*1 2e K I tiitië van de 1 Onze voorspe'11 s Hl 1w^strqden is j.l gespeelde Toch was 't voor velen een B t eten der 'f Is ons ec" Manische club op eigen ter» fstander was, waar rekening Jw-orden, en.de resultaten va tigen dit. Het verloop der 01 n et „haken" en oogen. Zandvoort wist wel gelijk ondeelbaar oogenblik daarvoc geklonken, zoodat we meent dit incident goed ingelicht, h weinig succes zal hebben. In tusschen nes tel t „Holland op de eerste plaats. Zelf wis klip te omzeilen, door in 't s veer W.F.C. te slaan met 2- in dezen wedstrijd geheel m< dezen uitslag meer dan tevre Q.S.C. kwam geslagen uit 1 gaat er nu donker voor de Toch heeft West-Frisia 't niel tegendeel, en toen de rust n brak, was 't nog onzeker wie 1 Q.S.C. door 't betere spel een Ook in de tweede helft moesl heeren alle zeilen bijzetten keerende aanvallen af te sla dringen den Wormerveerdt twee uitvallen, geleid door West-Frisia linksbuiten, den de voorhoede, hadden evenv volge, waarmee de Enkhuize wedstrijd in successie womne Zou de strijd om de laatst Dierenarts Spreekuur: 1—2.30 en - - -- - U LEERT PRIVAATLI ONE STEP, F0X-TR0T, TANG! mede de origineelc MODERNE GED. OUDE GRACHT 129 - HAi TELEFOON 1675 WORDT GEGEVEN DO BLOEM EN DAASCHEWEt Mevr. KUIPER, Sterrebosi 2, vraagt met 1 Decembe Hollandsch of Duitsch v.g.g.v. gevraagd te Bloemendaal, WONING of ETAGE (bover klein gezin. Br. No. 9735, Bur, v. d. bl Huis aan den Hagelingeru Santpoort, bev. kamer en 3 sl.k., zolderk., voor- en tuin met schuur. Prijs nadei een te komen. Huurpr. f Br. No. 9736, Bur. v. d. b Eigen ontwerpei Eigen fabrikaal HAARLEM i-Mav-j-.liltM Hl

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2