MAISON HETTY VIOOL Plaatselijk Nieuws. TrOTöGPAkF" J. Jongkit DANSEN. VIOOLLE Jachtgewei Het arbeidsveli Maat-Schoei DAMES- EN HEEREN ONDERGOEDEREN /MJQ OFPKESl l BLOEMENDAL E. VAN DEN BOSC TE KOOP Telefoon 2217 J. G. W. v. d. POL Jr. Geschikt adres voor BurgeMimmerwerk RAADSSTUKKEN. OVERVEEN. AERDENH0UT. BROCHURES EN TIJDSCHRIFTEN. ONTVANGEN BOEKEN. VICTORIA-WATER Schotersingel 117 Tel. c Dans-Instituut G.J. de L: BLOEMENDAASCHEWEG An ENGLISH LADY take a few pupils, at 1 home if desired. Br. No. 9738, Bur. blad. KERST WENSC! WERKSTEF A. F. KORS STOC TIMMERMAN EN AANNEMER BI'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel.22315 Openbare vergadering van den Raad der Ge meente Bloemendaal, te houden op Donderdag 13 November 1924, des namiddags 2 uur op het Raad huis te Overveen. Agenda. 1. Benoeming lid Plaatselijke Commissie van Toezicht op het M.O. 2. Benoeming leden Plaatselijke Commissie van Toezicht op het L.O. 3. Benoeming plaatsvervangende leden van de Commissies van Georganiseerd Overleg. 4. Wijziging verordening tot verdeeling der Ge meente in stemdistricten. 5. Voorstel tot het vragen van voorziening van de beschikking van Gedeputeerde Staten, be treffende hun weigering tot goedkeuring eener af- en overschrijving op de Begrooting voor 1924. 6. Verleening voorschot aan de R.K. School te Bloemendaal ingevolge art. 103 L.O. wet 1920. 7. Voorstel tot wijziging van de Retributiever ordening Middelbaar Onderwijs en Hooger Onderwijs 1924 en van de bijslagverordening Middelbaar Onderwijs en Hooger Onderwijs 1924. 8. Voorstel tot het vellen en verkoopen van boomen. 9. Wijziging Verordeningen op de heffing en in vordering van de Hondenbelasting. 10. Voorstel tot verlaging van den gasprijs. 11 Vaststelling Verordening op het brandblus- schen. 12. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 13. Ingekomen stukken. B. en W. berichten het volgende aan den Ge meenteraad. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat na ampele besprekingen tusschen ons College, voor gelicht door de Gascommissie, en het Gemeente bestuur of den Directeur der Gasfabriek te Haar lem, wij gemeend hebben, U het volgend voorstel te moeten doen: Na de meteropname in November 1924 worde de gasprijs als volgt bepaald: Gewoon gas» Eerste 30 M3. per maand ad 13 cent per M3. De meerder verbruikte M3. ad 10 cent per M3. Muntgas. Eerste 20 M3. per maand ad 14 cent per M3. De meerder verbruikte M3. per maand ad 11 cent per M3. Deze verlaging is mogelijk, als Haarlem's Ge meentebestuur bevorderd: le. dat de perskosten na de laatst gehouden meteropneming worden bepaald op 2 cent per M3. voor de eerste 500.000 M3. en 1 cent per M3. voor alle verder te verbruiken M3.f en dat voor admini stratiekosten niet meer in rekening wordt ge bracht dan 1 cent per M3. 2e. dat indien voor 1925, mede als gevolg van het verlaagde tarief, een gasdebiet in onze ge meente bereikt wordt van 1.000.000 M3. of meer een verdere reductie aan Bloemendaal gegeven wordt op de pers- en administratiekosten in dier voege, dat berekend wordt: voor perskosten over de eerste 500.000 M3. U/2 cent per M3.; over de tweede 500.000 M3. 1 cent per M3. en over alle verdere M3. 1/s per M3.f voor administratiekosten over de eerste 1.000.000 M3 1 cent per M3. en over alle verder af te nemen M3. 1I>> cent per M3. Bloemendaal zal zich hiertegenover moeten ver plichten om, indien niettegensaande den verlaag den gasprijs nog winst wordt gemaakt, van die winst 50 aan te wenden tot gasprijsverlaging en ingeval over eenig jaar geen winst wordt ge maakt, den gasprijs niet te verhoogen, zoolang de in vorige jaren gemaakte winst nog zooveel be draagt, dat een eventueel tekort daarmede zou kunnen worden gedekt. Bij schrijven van 11 October 1924, 7e afdeeling, no. 1/268, hebben Burgemeester en Wethouders van Haarlem zich met bovenvermeld voorstel kun nen vereenigen. Indien U met het vorenstaande accoord gaat, verzoeken wij U, ons te machtigen om het met Haarlem gesloten contract in vorengenoemden zin te wijzigen. Het raadslid, de heer Prinsenberg, zond ons een schrijven, waarin hij wees op de bestaande onbil lijkheid in de verordeningen, welke dd. 17 Juli j.l, op het stuk van de toelating en het bezoeken van inrichtingen voor Hooger Onderwijs en Mid delbaar Onderwijs werden vastgesteld. Zooals de bepalingen der verordeningen thans luiden, moet aan dengene, die twee kinderen heeft, welke dezelfde of verschillende der in de verorde ning op het toekennen van bijslagen genoemde scholen bezoeken, voor een zijner kinderen een verhoogde bijslag worden gegeven, terwijl aan den- gene, die twee kinderen heeft, welke eenzelfde oi verschillende Haarlemsche scholen bezoeken, een reductie op het schoolgeld wordt toegestaan. Dengene echter, die twee kinderen heeft, waarvan het eene een school bezoekt, waarvoor bijslag wordt gegeven en het andere een der 'Haarlem sche scholen, kan geen recht op meerdere tege moetkoming voor zijn twee kind doen gelden. Deze onbillijkheid ware op te heffen, door in de ver ordening op het toekennen van bijslagen aan arti kel 5 een tweede lid toe te voegen, indien kinde ren van dezelfde ouders tegelijkertijd scholen be zoeken, welke in beide verordeningen worden ge-* noemd. Wij maken van deze gelegenheid gaarne ge bruik, tevens nog een andere bepaling ter wijzi ging aan U voor te dragen en wel die van art. 7 der bijslagverordening en art. 6 der retributieveror dening. De genoemde bepaling der bijslagverorde ning maakt het mogelijk, dat iemand, wiens kind 1, 5 of 9 maanden de school heeft bezocht, bijslag kan vragen voor respectievelijk 4, 8 en 12 maanden, terwijl volgens de retributieverordening den ouders van leerlingen de plicht wordt opgelegd, dat zij voor het onderwijs gedurende 1, 5 of 9 maanden respectievelijk 4, 8 en 12 maanden retribuie moe ten betalen. Hierin schuilt o.i. evenzeer een onbil lijkheid en het is daarom, dat wij U voorstellen, de desbetreffende bepalingen te wijzigen op de wijze als in bijgaande concept-verordening is aangege ven. De voorgestelde verandering in de bepalingen ter zake van de reductie op het schoolgeld maakt, dat de in artikel 10, 2e lid, aan den Gemeente- Ontvanger opgedragen uitvoering der bijslagveror dening practisch niet wel meer uitvoerbaar zal zijn, waarom wij U voorstellen, de uitvoering aan ons op te dragen, waardoor de werkzaamheden ter secretarie zullen worden uitgevoerd, hetgeen ook reeds het geval is met de uitvoering der retributie verordening. Een meer geconcentreerde uitvoering, waardoor vergissingen kunnen voorkomen worden, zal hiervan het gevolg zijn- Toelichting Hondenbelasting. Opgemerkt wordt, dat de wijzigingen, behalve redactioneele verbeteringen, in hoofdzaak betref fen: Heffingsverordening. lo. Eene schofthoogte van 40 c.M. in plaats van 50 c.M. als grens voor groote en kleine honden; 2o. het niet verleenen van teruggave van belas ting, anders dan wegens verkeerde toepassing der Verordening; 3o. verplichte aangifte; 4o. dubbele belastingplicht bij opzettelijk ver zuim of misleiding; Invorderingsverordening. 5o. bepaling van den termijn van betaling; 60. bepaling van een termijn voor de indiening van bezwaarschriften. Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 Ook eenige dames, die vroeger aan de school verbonden waren en onder haar leiding daar werk ten, lieten zich niet onbetuigd en schonken een aardig aandenken. Nadat door de kinderen een alleraardigst zang spel was uitgevoerd, werden deze op gulle wijze door de jubilaresse onthaald. Dankbaar en erkentelijk voor de ontvangen be wijzen van sympathie en hartelijkheid, gaf mej. Brussée daarvan blijken. BLOEMENDAAL. Sigarenmagazijn „Ter Cleve". Verleden Zater dag heeft de heer Otto van Veen, voorheen chef der firma Korlvinke, aan de Kleverlaan, hoek Kle verparkweg een modern ingericht sigarenmagazijn geopend, waar de liefhebber van rooken uitslui tend eerste kwaliteiten uit eerste klas fabrieken tegen concurreerende prijzen kan uitzoeken uit een groote verscheidenheid. De naam van dit nieuwe magazijn herinnert aan het middelpunt van het stratencomplex, dat voor oningewijden een „kleverigen" smaak heeft, doch bij nader onderzoek met stroop of lijmstokken niets te maken blijkt te hebben. Misschien is het niet overbodig er bij deze gelegenheid aan te her inneren, dat het huis ter Kleef, dat thans nog door zijn spitse torentje in den gemeentelijken kweek tuin de aandacht trekt, zijn bekendheid ontleent aan de omstandigheid, dat het tijdens het beleg van Haarlem tot hoofdkwartier van Don Frederik heeft gediend. Ongetwijfeld zou Don Frederik, zoo hij thans nog zijn voormalig hoofdkwartier bezette, in het sigarenmagazijn Ter Cleve zijn rookgerei koopen. Reeds eerder konden wij berichten over een film door het Bureau voor Wetenschappelijke Kinema- tografie, Dir. J. C. Mol alhier, vervaardigd. Dezer dagen waren wij in de gelegenheid met een nieuwe film van dit bureau kennis te maken, n.I, de Antony van Leeuwenhoekfilm, welke Donderdag 13 November voor het eerst voor de Haarlemsche Volksuniversiteit zal worden verleend. Antony van Leeuwenhoek bereikte het hoogte punt van zijn arbeid omstreeks 16751680. Hij was een zeer merkwaardig man, die de kunst ver stond vergrootglazen te slijpen van een, toen onbe kende volmaaktheid en vergrootend vermogen. Met deze voor dien tijd zeer volkomen lenzen, die echter vergeleken met onze moderne microscopen neg zeer primitief waren, onderzocht van Leeu wenhoek alle mogelijke objecten, die onder zijn bereik kwamen, en ontdekte daarbij dingen, die groot opzien baarden. Zoo zag hij voor het eerst de protozoën of oer- diertjes, die overal voorkomen in onze slooten, en ook was hij de ontdekker van allerlei bacteriën, o a. die van de mondholte. Zeer bekend is ook zijn ontdekking van de spermatozoën van den mensch en allerlei dieren, die een groote omme keer teweeg brachten in de toen heerschende denkbeelden omtrent de voorplanting. Van Leeu wenhoek was ook de eerste die aantoonde, dat het bloedvatenstelsel een gesloten systeem van bloed vaten is. Deze „ommegang des bloeds" onderzocht hij bij kikvorschen en kikkerlarven. De resultaten van zijn onderzoekingen publi ceerde van Leeuwenhoek in brieven aan de Royal Society, (waarvan hij om zijn bijzondere verdiensten tot lid werd benoemd) en aan allerlei hoogge plaatste personen. Deze brieven zijn later gebun deld uitgegeven ook in het Nederlandsch en het Latijn en beslaan vijf dikke deelen, wat wel een denkbeeld geeft van de werkzaamheid van dezen merkwaardigen man. De film geeft een overzicht van het leven en de werken van Van Leeuwenhoek, toont zijn micros copen, geeft reproducties naar zijn teekeningen en geeft van bijna alle door van Leeuwenhoek ont dekte microscopische wezens goed gelukte kino- opnamen. De film bevat opnamen van verschil lende protozoën, bacteriën, kristallisaties, de bloedsomloop bij verschillende dieren enz. Het zal dus zeer de moeite waard zijn de ver tooning van deze bijzondere film bij te wonen, waarvoor 13 November in de Gem. Concertzaal te Haarlem gelegenheid zal zijn. J HAPT EN LI ISTIAVN 11 OPNAMEN IN ElüEN OMGEVING-I Schoonheidsdemonstratie. Een eigenaardige betooging staat onze woonplaats te wachten. De heer Joh. Meeuwig, huize Hoekstein, alhier, zal n.I. Dinsdag a.s. 's middags om half 3 in hotel Rusthoek een „schoonheids-demonstratie" geven. Als „schoonheids-masseur" zich in onze ge meente vestigend, hoopt hij door deze demonstra tie meer bekendheid te geven aan hetgeen men door dampbaden, radiumhoudende modderbaden, fibro-massage, inductie-massage, electrische ont haring, zuig-massage en hoofdmassage ter bevorde ring zijner lichamelijke aantrekkelijkheid kan doen. De heer Meeuwig is van plan, een uitvoerige toelichting ter verklaring van zijn instrumenten en handelingen te geven, onderwijl hij de belangstel lenden op een kop geurige thee vergast. Ongelukken met vrachtwagens en automobielen zijn tegenwoordig aan de orde van den dag. Het heeft er veel van weg of onze -breede wegen nog niet groot benoeg voor het verkeer zijn. Thans heeft er wederom een ongeluk plaats gehad met de Benz-vrachtwagen van het Prov. Ziekenhuis. Door onbekende oorzaak is deze van het goede pad afgeweken en kwam na eerst een lantaarn omver gereden te hebben tegen een boom terecht. De bestuurder, een zekere D„ werd zwaar gewond, terwijl de twee dames, die meereden eenige ver wondingen van geen ernstige aard kregen. Door een deskundige, die er bijgehaald werd, werd de stuurinrichting onderzocht. Het bleek ech ter dat deze volkomen in orde was, zoodat het ongeval hierdoor niet is veroorzaakt. Nadat de politie, die natuurlijk spoedig ter plaatse was, haar toestemming had gegeven, kon de wagen ter repa ratie opgesleept worden. Het bewijs was er, dat er niet te hard gereden is geworden daar het voorste gedeelte van den wagen, dat met den boom in aanraking kwam, niet zwaar beschadigd was. De chauffeur kon na verbonden te zijn, zijn woonhuis loopend bereiken terwijl de dames met een rijtuig naar huis werden gebracht. weer met dezelfde welwillendheid In stem en op gelaat, zijn vragenlijstje afdraaide en aanteekenin- gen maakte van de ontvangen indrukken en ant woorden? En nu voor de allerlaatste maal: wie was het, op wiens onveranderlijk welwillende „wezenstrek ken" allen poogden af te lezen, welken indruk zij gemaakt hadden op hem, dien ik straks zal noe men? En nu voor de aller-allerlaatste maal: wie was het, die.maar neen, waarom den lezer nog langer lastig te vallen met vragen, waarop hij, als buitenstaander, toch het antwoord moet schuldig blijven, hoewel misschien een enkele Overveen- sche scherpzinneling he t antwoord al gegeven heeft? Dat is het hoofd der O.L. school te Overveen. En wat was dan wel de reden, van de onge wone belangstelling van een deel van de bloem der natie voor het hoofd dier school? Dat was de vacature voor onderwijzeres aan die school. Een dusdanige vacature, de „Vacature" kan 't be wijzen, is tegenwoordig een unicum. Door de nieu we wettelijke bepalingen inzake 't aantal leerlin gen per leerkracht, is 't aanbod enorm veel grooter dan de vraag. In Overveen zijn reeds weddenschappen aange gaan, of 't aantal sollicitanten onder of boven de 300 zal zijn. Ik, die in beginsel tegen wedden ben, als er kans bestaat, het te zullen verliezen, vrees voor 't laatste. Vrees, zeg ik, want 300 sollicitanten wil zeggen, 299, die over eenigen tijd hun „stuk ken" terug zullen krijgen met de wanhopig ma kende mededeeling: ,,in de vacature te Overveen is voorzien door de benoeming van mej, A, te Z. of zoo iets. Gelukkige mej. A. te Z.l Maar beklagenswaardige andere 299 juffrouwen, die weer zullen moeten kampen met andere even beklagenswaardige slachtoffers van 't fok-maar-raak-systeem, toege past, om de markt laag te kunnen houden. Bloembollendiefstal. Door de firma R„ bloe misten, alhier, is aangifte gedaan, dat uit haar bol lenschuur door middel van braak zijn ontvreemd: 125 stuks e.r. Queen of the Pinks, maat 18; 100 e.w. l'Innocence, maat 1819; 125 e.w, Arentine Arendse, maat 18; 125 e.w. l'Innocence, geprepa reerd, maat 1516; 50 e.b. Perle Brillant, maat 18 en 75 e.r. Gertrude, maat 1819, ter geza menlijke waarde van pl.m. f 100. Brandje. Woensdagavond omstreeks 7 uur, werd aan de politiepost melding gemaakt, dat in een perceel aan den Koeduinweg 5, bewoond door de familie van S„ op een der kamers begin van brand was ontdekt. De brand was ontstaan doordat een der bewo ners werkzaam was geweest met een electrische strijkbout, die na afloop op den grond was ge plaatst en wel van de stroom was afgezet, maar niet van de lamp was verwijderd. Het vloerzijl had vlam gevat. Er was een gat in den vloer gebrand. De brand werd door de bewoners en den brand meester met eenige emmers water gebluscht. De brandweer behoefde niet uit te rukken. De Bloemendaalsche Reddingsbrigade houdt haar oefenavond voor zwemmen op Maandagavond a.s. van 910 uur in Stoop's Bad. Personalia. Geslaagd voor diploma Kantoor stenografie „Pont" 130 lettergrepen, mej. A. Wijs te Bloemendaal, leerlinge der Erkende Pontschool te Haarlem. Jubileum. Zaterdag 1 November herdacht mej. Brussée den dag waarop zij voor 25 jaar bij het fröbelonderwijs in dienst trad. Van die 25 jaar was zij 12 jaar als hoofd verbonden aan haar school in onze gemeente. Des morgens werd de jubilaresse ontvangen in haar school door het besuur der Fröbelschool, het personeel, de huldigingscommissie en andere te- genwoordigen. Tot die andere tegenwoordigen be hoorden de leerlingen, die al spoedig een wel komstlied aanhieven. Vervolgens werd juffrouw Brussée toegesproken door ds. J. C. van Dijk, die in welgekozen woor den de verdiensten van de jubilaresse voor de school schetste gedurende haar 12-jarig hoofd schap. Als blijk van waardeering voor haar arbeid bood ds. Roos namens het bestuur een fraaie ka merlamp aan. Ook deze sprak enkele woorden van dank en erkentelijkheid. Het personeel schonk een schemerlamp en na mens de ouders en leerlingen werd door den heer H Beekman een fraaie klok met coupes aange boden. Op tal van plaatsen in onze gemeente is men bezig boomen te rooien, zoodat er heel wat oude boomen, die gevaar opleveren verwijderd worden. Vraag en Aanbod. Een is er, die hen niet verveelt, Wiens gunst hen allen kan behagen. Die met hen praat en hun geheimpjes deelt, Zelfs naar hun ouderdom mag vragen Een is er, die zijn middagmaal, Gedurig in den steek moest laten, Want steeds kwam weer, 't was wel brutaal, Een aardig juffie eens wat praten. En nimmer gaf de meid „belet", Hoezeer meneer soms was bezet. Wie was, is en zal nog wezen dit voorwerp van vrouwelijke belangstelling? Wie is dat middelpunt, waarheen de wegen van vele dames, als de stralen van een spinneweb, samenkwamen, komen en nog zullen samenkomen? Wie is die menschelijke magneet, die vele aardige dametjes, van onder de 3 X of daarboven, al of niet versierd met een page-kopje en meestal niet vergezeld van een galanten jongeling, aldus aantrekt? Wie werkt er op die vele schoonen als een lamp op insecten? Wie was het toch, tot wie die tallooze leden van 't intellectueel hoog staande, schoone geslacht, met looden schoenen heentrokken, al past de uitdruk king „looden schoenen" slecht bij de keurige, bruine, hooggehakte laarsjes, die velen, met 't oog op het bezoek, hadden aangetrokken? Wie was het, van wien zoowel de bedeesden, als zij, die de noodige vrijmoedigheid en een flinke portie „flux de bouche" tot hun beschikking hebben, terug keerden met een stille verzuchting: „gelukkig, dat dat karweitje weer achter den rug is!" En nu voor de laatste maal: wie was het, die bij elk bezoek HAARLEM. De geopende nieuwe inrichting van de Firma Goldschmeding. De alombekende fa. Goldschmeding opende Zaterdag 1 Nov, aan de Ged. Oude Gracht 108 in het voor dit doel geheel verbouwde en gerestau reerde perceel een zeer modern ingericht piano- en harmonium magazijn. Talrijke bloemstukken verschaften een f eeste lijken indruk. De fa. Goldschmeding, als Amsterdamsche firma inzonderheid bekend, heeft met de vestiging van dit nieuwe filiaal bewezen aan de hoogste eischen op baar gebied te kunnen voldoen. Het verbouwde perceel ziet er keurig uit, het bovengedeelte der ramen is versierd met beschil derd glas in lood met enkele muziekteekens als symbool. Aan de wanden zijn omfloerste paarse lichtjes aangebracht, en het plafond is rijk voor zien van l'ichtornamen'ten. Kantoor en wacht kamer staan in rechtstreeksche verbinding met het magazijn. Het magazijn bevat groote verscheidenheid van merken piano's en harmoniums, we noemen hier van slechts enkelen, n.I. van de piano's en vleugels in de eerste plaats het merk „Goldschmeding", dat volgens eigen opgaaf in de fabriek wordt ver vaardigd; „Feurich", van dit merk trok onze bijzon dere aandacht een prachtige vleugel, geheel van citroenhout opgetrokken en de Feurich-piano met ingebouwden vleugel, merk „Ducanola", een prachtexemplaar, dat geheel electrisch werkt; Lentke, Neu'meijer, etc etc. Van de Harmoniums noemen we de merken Hil- debrandt, Mannborg, 'Hofberg etc,, allen solide in strumenten, welke een pracht geluid kunnen voort brengen. Achter het magazijn bevinden zich een repa ratie-inrichting en een tweede-hands orgel- en piano-magazijn. Men neme eens een kijkje in deze moderne in richting. Haag verscheen als overdruk uit het Sept.-nummer van het Haagsch Maandblad: De Nederlandsche Stam door P. J. de Kanter, een welsprekend plei dooi voor het Algemeen Nederlandsch Verbond. Onder den titel: Naast het Kruis de Roode Vaan! heeft wijlen Ds. S, K. Bakker destijds een rede uit gesproken, die veel indruk maakte en ook, als vlugschrift uitgegeven, in ruimen kring belangstel ling trok. Het is een goede gedachte geweest van de N.V, Ontwikkeling te Amsterdam, van deze rede een herdruk aan te bieden. Het onderwerj is nog geenszins verouderd, en nu men den alom beminden en gevierden spreker niet meer persoon lijk kan hooren, heeft het lezen van een zijner pittige geschriften meer waarde gekregen. Bij de Uitg. Mij. „Elsevier", Amsterdam MCMXXIV verschenen weer een paar aardige deeltjes van Elsevier's Algemeene Bibliotheek. In de eerste plaats een uitstekende vertaling van een boek van Joseph Conrad, den onlangs over leden Engelschen zeeman-schrijver, wiens romans een geheel eigenaardig, indrukwekkend karakter vertoonen. Ondanks de zwaarmoedig aandoende verhaaltrant geven deze korte verhalen Jeugd en Het Hart der Duisternis met hun sterk kosmisch inzicht in de majestueuse natuur en de heldhaftig daarmee en daartegen strijdende menschen, iets tcvenma'te verfriss-chends en bemoedigends voor den lezer, die niet bang is met zijn verbeelding het nauwe kringetje zijner naaste omgeving te ver laten en als een man het geheimzinnige leven te staan. De Hollandsche bewerking is van W. L. I.eclercq, die zich voortreffelijk van zijn taak heeft gekweten. Wie over den schrijver Conrad en over andere Engelsche schrijvers en dichters uit den tegen woordigen tijd meer wil weten, raadplege het bij dezelfde maatschappij uitgekomen werkje: De En gelsche Literatuur sinds 1880 door A. G. van Kra nendonk. Dit is in kort bestek een meesterstukje van literatuurbeschouwing. De schrijver beperkt zich niet tot biografische bizonderheden of catalo- ■gische opsommingen, maar geeft in het kader van maatschappelijke en geestelijke factoren een ken schets van persoon en werk der verschillende schrijvers, die zonder uitzondering raak en vlot worden geteekend. Ook is de groote mate van ob jectiviteit en alzij'dige waardeering te loven. Zon der de schaduwpartijen te veronachtzamen, laat de samensteller het volle licht zijner humane sym pathie op elk zijner figuren vallen en maakt ze hierdoor aantrekkelijk en begrijpelijk. Een koste lijke inleiding voor wie Engelsch wil lezen! C. ADVERTENTIËN I „Kind en Mensch", een bundel paedagogische opstellen door H. G. Cannegieter met een inlei ding voorzien van Dr. H. G. Hamaker. Prijs ingen. f 2.gebonden f 3.Uitgave van A. E. Kluwer, Deventer. „Focus", 14-daagsch Fotoblad, onder redactie van A-driaan Boer. De inhoud van dit nummer luidt: Ons matglas. Correspondentie. „Focus" prijs vraag, vrije onderwerpen, Sept. klasse Juniores. Ontstaan en voorkomen van luchtkringen. Van een rijwiel-fototocht in October. Uit Handel en Indus trie. Inlichtingen. Geïllustreerde critiek. Beginners pech. Oude negatieven. Raad en Daad. Recepten en werken voor Focuslezer. Vereenigingsnieuws. Onze boekenkast. Fotobeurs. „Opgang", christelijk tijdschrift voor kunst en letteren. Deze aflevering heeft tot inhoud: „Wach tend" van E. A. J, van Eijsselsteijn; „Aan een on bekende", van dezelfde; „O Chrysanthen" van Ernst Groenevelt; „Op 't Hofje" van Lucie Snoeck „De Romantiek bij Potgieter" van H. Spaans; Boek bespreking. Een typografisch goed verzorgde prijscourant der N.V. Kweekerijen „Duinoord" en „Teunisbloem", directeur de heer C. Sipkes. Op aanvraag gratis verkrijgbaar. Mejuffrouw A. de Clercq van Weel heeft de methode van den bekenden genezer Emile Coué kortelijk verklaard in een bij P. N. van Kampen Zoon te Amsterdam uitgegeven boekje: De Prac- tijk der Zelfgenezing en het Onbewuste. Dit over tuigend betoog geeft op eenvoudige wijze een hel der inzicht in een veelbesproken vraagstuk. Aardig is de vergelijking tusschen Freud, die van beneden naar boven en Coué, die van boven naar beneden wer'kt. Of de schrijfster de befaamde formule wel goed vertaald heeft met te zeggen: „lederen dag, in ieder opzicht ga ik beter en beter", valt te betwij felen. Juister ware misschien: „gaat het mij beter en beter". Bij H. P. Leopold's Uitgevers-Maatschappij, Den MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereeniging. Voor de fijn proevers op het gebied van muziek zorgt de H.O.V, aanstaanden Zondag met een klassiek programma bestaande uit: Eine kleine Nachtmusik, van Mozart en de 1ste Symphonie van Beethoven. De Ouverture „Oberon" op verzoek tot slot, voorafgegaan door de Balletmusik aus „Rosa- munde" van Schubert, vormt dit met de reeds ge noemde nummers een schoon geheel. Zooals in de advertentie in dit blad is te zien, bedraagt de toegangsprijs 50 cents netto. De toe gang is dus voor een ieder bereikbaar. Nico Gerharz dirigeert, dat zegt alles. Het tweede ondersteuningsconcert. Het tweede ondersteuningsconcert heeft plaats op 20, November. Als soliste treedt op de tweeling-zusterl van Eugenia Wellerson, Mila, die als celliste reeds: een Europeesche vermaardheid gekregen heeft. Kaar praestaties grenzen aan 't bovenmenschelijk vooral wanneer men in aanmerking neemt, da| Mila nog geen vijftien jaar oud is. Het volgende programma is opgemaakt: 1. „Die Moldau" (Vltava) zweite Symphonischj Dichtung aus der Cyklus „Mein Vaterland" (M| Vlast) F. Smetana (18241884). Eerste uitvoerin| 2. Concerto (b kl. terts) voor violoncel met or| kest, A. Dvorak. (18411904). 3. Trois morceaux d'Orchestre de „La Damna tion de Faust". H. Berlioz (18031869). 4. „Concerto" voor viool met orkest. N. Paganiflj (17821840). Voor violoncel met orkest bewerf met eigen Cadenz door Mila Wellerson. Als ge alle eigenschappen van Victoria-Water kent, Welke is dan toch de reden dat ge geen verbruiker bent? Weet U: dat Victoria-Water in een Liter-schroef-stop-flesch U slechts twee-en-dertig cents kost thuis bezorgd aan Uw adres? Oberlahnstein. Qjerenarts Spreekuur 1-2.30 en U LEERT PRIVAATLE ONE STEP, F0X-TR0T, TANGO mede de origineelc MODERNE V GED OUDE GRACHT 129 - HAA TELEFOON 1675 WORDT GEGEVEN DO( Besch. ontw. Heer, onber huwelijk met besch. huisel. i voede Dame of Wed. tot m. vermogen of waar zij al volger (organis) in first class kan optreden. Anonym, doe Slechts br. m. foto en uit\ w. gereiourn. Franco br. Boekh. Gelkingestr.60, Groni BIEDT ZICH AAN een joi voor Donderdag en Zaterdag Adres: M. HANDGRAAF,! lingerweg 24, Santpoort. te koop (oude). Prijs f 250.— Adres te vernemen Bur. v. d. TE KOOP een dubb. loops met riem, met 100 patr. Adres te vernemen Bur. v. d. te Schoten, nieuw gedeelte, solied BURGERWOONHUIS, 2 jaar bewoond, bevattende b< 2 kamers en suite, gang, ke W. C.; beneden: 2 kamers en gang, keuken, W. C„ vóó achtertuin met schuur. Kooi f 6500.Hypotheek aanwezi Br. No. 9732, Bur. v. d. bla Herstelplaats van Au Luxe c Werkplaats: SCHAPENPLEIN F. (Slot.) Een boer, zwaar en gezon slechte voorvoeten, knobbel ten verzette kleine teenen me oovendien de voeten te ve- loopt met zijn leekenverstanc op gekochte schoenen, doch van de pijn en moeheid n; „Kerel wat sta je er slecht t eens onderzoeken voor een spraken niet tot dezen -desku: misschien zit het in je voet deskundige niets), „ga naar en koop van die bruggen, n Over schoenen werd niet g voortgesukkeld, want de mar en kon niet gebaat zijn met er deling ,maar natuurlijk, de n blijft zoeken. Zoo komt hij b sche dokter terecht, die hem handelt voor spierpijn. Toen tsat gaf, was het: „ik zal je Steeds van- schoenen geen spr len en pijn lijden komt deze schoenmaker terech(, waar n resultaten bereikt werden, d een leest te maken, die ove voorvoetvorm, zoodat de kne vrij van druk blijven. De maats uitsluitend een voorvoet-beh handel machteloos tegenover den medicus ook niets te pre voetspecialist loopt achter den Een bejaard notaris in het nc schoenen, elastiekbottines, maa gegeven oogenblik een pijnpun te krijgen, midden in de voetl

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2