FRANKEN's BESCHUIT SINT NICOLAAS CADEAUX Vesten Truien Slobkousenbroekjes ABR. MEIJER MAISON HETTY J. Jongkir DANSEN. VIOOLLE Antieke Meuii AUG OEPKES Wanneer Uw boterham niet smaakt, probeer het eens met J. G. W. v. d. POL Jr. bovenhuis" Schrijfmachir E. VAN DEN B0S( g n _n_ g GROOTE HOUTSTRAAT 16 - HAARLEM Geschikt adres voor BurgeMimmerwerk Emser Water Net Meisje Aangeboden Inwoning Angora-Katten Schotersingel 117 Tel. 3 Dans-Instituut G. J. de L. „VREEBURG' Dagelijks Verkooping en Opri Magazijn „De Herti Zijlvest 3, Tel. 3859, voor DamesT* Heeren - Kinderen De vrijwillige brandweer had dus voelen aan komen dat trots alle goede bedoelingen, welke bij haar voorzitten, B, en W. toch nog iets zouden doen, waardoor alles in duigen zou vallen. De heer Schulz nam B. en W. in bescherming, doch deed daar verkeerd aan. Al zal niet één raadslid twijfelen aan de capaciteiten van den heer de Jong als brandweer-commandant, overleg had er moeten zijn, alvorens B. em W. deze uit spraak deden. Zacht uitgedrukt was deze benoeming ontijdig medegedeeld en kon men toch hierdoor de brandweer niet gaan beschuldigen van niet te willen medewerken. Thans zal op verlangen van den Raad, die in dezen voet bij stuk hield, toch nog overleg ge pleegd worden. Als dat overleg nu maarover leg is en niet te laat komt. Wij vreezen zeer. OPMERKER. Concertgebouw „Modern" herbouwd en gerestaureerd. Schreven we reeds in ons vorig nummer een be richt over de opening van het concertgebouw, thans willen we er gaarne nog iets aan toevoegen, Eerstens onze bewondering dat het j.l. Vrijdag 21 Nov. 's namiddags geopend werd, want wie er 's morgens geweest is moet in sterke mate getwij feld hebben dat het dienzelfden dag nog in ge bruik zou worden genomen, doch met alle hens aan dek, als schilders, stucadoors, electriciens, timmerlieden, stoffeerders, etc. werd het doel door noeste vuji Het concertgebouw voldoet aan de hoogst ge stelde eischen, het beschikt over een zeer groote ruimte, terwijl het interieur intiem gezellig is ge restaureerd. De sierkunstenaar Chris Agterberg heeft piet een fijnen smaak hier en daar op het grijze fond van de wanden eenige maskers aangebra ht. Sym bolen van ernst, luim, vreugde en smart, terwijl van denzelfden sierkunstenaar beeldjes als orna menten staan verspreid, ook aan weerszijden van het podium zijn bij wijze van omlijsting zinne beeldige werken aangebracht, voorstellende: wan hoop en vreugde of uitbundigheid. Zoo ziet er alles even keurig uit, men ga er maar eens een kijkje nemen gedurende de voor stellingen! Ten slotte willen we nog melden de heeren van Rassel, directeur van het concertgebouw, Agter berg, sierkunstenaar en de Wind, architect, die door samenwerking dit artistieke werk hebben tot stand gebracht. Aanneemster van het werk is de firma Philips en Klein Schiphorst. De N.V. Rip- perda belastte zich met het schilderwerk. De meu bel-industrie Utrecht zorgde voor de stoffeering, terwijl een aan het concertgebouw verbonden electricien voor de lichtinstallatie heeft zorg ge dragen. Den ondernemer onze beste wenschen! Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging. Vrijdagavond, 21 November, hield de B. G. V. een algemeene ledenvergadering, onder leiding van den voorzitter, de heer W. Pronk. Te ruim 8 uur opende de voorzitter de ver gadering, waarna hij het woord gaf aan den secr. tot voorlezing van de notulen der vorige vergade ring, welke onveranderd goedgekeurd werden. 'Het voornaamste punt der agenda was wel de bespreking der aanstaande winteruitvoeringen op 11 en 20 Dec. a.s. in Hotel Vreeburg. Onder leiding van den heer P. A. Kok zal het programma, be staande uit een 13-tal nummers, verwerkt worden. De zaalcommissie bestaat uit: mej. B. Kuneman en de heeren P. A. Kok, W. Pronk, F. J. Rikke- rink en A. Cassee. De vervoercommissie uit de heeren: J. Tamis, J HAPTENUISTLAVN II E)LOEMEND4\L OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING- Gr. Houtstr. 126. Tel. 1760 Ruime keuze St. Nicolaas cadeaux! Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en Handschoenen Overhemden, Pyama's, enz. W. Bruynis, A. Cassee, W. Pronk en A. Schut. De toestellencommissie uit de heeren: J. Tamis, J. Freiszer, A. Volmer en W. en A. van Zadel. Kaarten zijn verkrijgbaar voor eiken avond a f 0.75 bij de heeren G. Kuneman, Boschlaan 9 te Bloemendaal, A. Cassee, Korte Zijlweg 25 Over- veen en A. Volmer, Spaarnberg, Santpoort. Na afloop is er een gezellig bal onder leiding van den heer J. Tamis. Op Zondag 30 Nov. is er voor de dames en heeren een wandeltocht van Bloemendaal over Overveen en Vogelenzang naar Heemstede en terug. iHet vertrek is vastgesteld op 9.05 uur vanaf het postkantoor te Bloemendaal. Te circa 10.30 uur sloot de voorzitter deze niet zeer druk bezochte vergadering. Nu het tramhuisje verplaatst is, heeft de klok, die altijd in het huisje hing, eveneens een andere plaats gekregen en wel aan een der zijkanten van het gebouwtje, zoodat thans iedereen zich van den juisten tijd kan vergewiseu. Onze wegenbordjes worden wederom eens opge knapt. Thans staan ze in de grondverf te wachten in welke kleur ze herboren zullen worden. De beschildering zal wel weder met groene verf geschieden. Toch heeft het groen een bezwaar en dat is, dat vele bordjes des zomers niet in het oog loopen. Dit is vooral het geval met naambordjes die bij boomen staan, zoodat het groen zich met het groen van de boomen vereenigt en de bordjes hetgeen vanzelf spreekt niet in het oog loopen. Een andere kleur zou misschien wenschelijk zijn. Het trottoir op den hoek Bloemendaalscheweg Mollaan wordt belangrijk smaller gemaakt, zoodat de gevaarlijke bocht aldaar verdwijnt. Dit is voor het verkeer een groote verbetering. Dinsdagmiddag is de ijsbaan aan de Kleverlaan onder water gezet en is thans alleen maar het wachten op ijs. Verschillende boomen zijn van de Kleverlaao nabij de Delftkade naar het terrein van het Ken- nemer Lyceum aan den Julianaweg verhuisd. Daar de boomen nogal flink waren, was het een zwaar karwei. Veel enthousiasme was er niet in onze gemeente voor de schitterend geslaagde vlucht Nederland Indië. Uit een stuk of vijf woningen hebben we maar de driekleur zien wapperen. Moesten we ons niet schamen? Dinsdagmorgen heeft wederom een auto-ongeval nlan-fc nnd-tut-keTi ziin tiiertdi niet te vermelden. Een auto kwam van de Donkerelaan afrijden en wilde den Kennemerweg op Op dit moment kwam er eveneens een motor wagen bovengenoemden weg af. Het eerste voer tuig moest voor het andere, om een botsing te voorkomen, teveel uithalen, waardoor de wagen door het hek van het oude Bloemendaalsche kerk hof reed. Daar de schade, door den bestuurder teweeggebracht, vergoed is geworden, is de zaak niet verder onderzocht. We hebben weder eens een jubileum te boeken in onze gemeente en wel een bijzonder jubileum. Het was Dinsdag j.l. namelijk 55 jaren geleden, dat de heer Ant Cassee met zijn echtgenoote in het huwelijksbootje trad. Het is natuurlijk overbodig te zeggen wie Ant. Cassee is, daar hij zoowel bij oude als bij jonge Bloemendalers wel bekend is. Vooral in de voebalwereld is hij als supporter zeer gezien. Ant C. en ega waren Dinsdag dus 55 jaren in den echt verbonden. Begrijpelijk is het, dat kinderen en familieleden dezen dag niet onopgemerkt voor de oudjes lieten voorbijgaan en hen dezen dag vele verrassingen hebben bereid. Het eene bloemstuk was nog niet binnengedragen of het andere stond weer voor de deur, terwijl het aan gelukwenschen ook van vrienden en kennissen dien dag niet ontbrak. Des avonds kwam ons muziekcorps Sursum ver gezeld door een groot aantal gelukwenschers den jubilaris en de jubilaresse feliciteeren. Een waar programma werd voor het echtpaar uitgevoerd, hetgeen door hen dankbaar aangehoord werd. Zoo als het jubileerende echtpaar ons mededeelde, is het een feestdag geweest die het niet licht ver geten zal. AERDEMH0UT. Van Woensdag- op Donderdagnacht is ingebro ken in de villa van den heer T. Alhier. Ditmaal heeft men zich niet beneden toegang tot de villa verschaft maar is men boven in de villa binnen gekomen en heeft men alle kamers aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Wat er alzoo mee genomen is, is niet bekend daar de villabewoners buitenslands zijn. Ook de inbreker(s) zijn tot nog toe onbekend. De politie heeft de zaak in handen. SANTPOORT. Mevr. Wed. F. NetscherSmith, t Te Haar lem is overleden mevr. de wed. F. Netscher-Smith. Zij had slechts een kortstondige ziekte. Voor velen die haar gekend hebben en haar gedurende haar zware levenstragiek 't over lijden van onzen plaatsgenoot den heer Frans Netscher hebben bijgestaan, is heengegaan een moedige vrouw die in 't einde van haar levens periode veel leed gekend heeft, De Provinciale Ziekenhuizen. Verschenen is dc Memorie van Antwoord op het verslag der af- deelingen van de Provinciale Staten van Noord- Holland over de begrootingen van ontvangsten en uitgaven van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort, van het Provinciaal Ziekenhuis Duinen- bocsh te Bakkum en van het Provinciaal Zieken huis te Medemblik voor 1925. Het volgende is er aan ontleend: Gedeputeerde Staten sluiten zich aan bij de meening, dat thans niet door het nemen van be langrijke beslissingen behoort te worden vooruit- geloopen op de behandeling van de rapporten der bezuinigingscommissie. Het eindrapport dezer com missie is reeds aan de leden der Staten toegezon den; het is, evenals de eerder verschenen rappor ten, door Gedeputeerde Staten in studie genomen. Naar aanleiding der rapporten zullen de Staten eerlang voorstellen bereiken. Ten aanzien van de vergelijkingen, in het Alge meen Verslag gemaakt tusschen de drie zieken huizen, merken Gedeputeerde Staten o.m. het vol gende op. Aan de Ziekenhuizen nabij Santpoort, Duinen bosch te Bakkum en te Medemblik zijn thans onderscheidenlijk 354, 222 en 62 verplegenden, ter wijl het aantal patiënten op 1 November 1.1. be droeg 1339, 808 en 276. In de begrootingen wordt gerekend op resp. 1372, 810 en 275 patiënten. Uit deze cijfers blijkt niet, dat in Duinenbosch te veel verplegend personeel in dienst zou zijn. Intusschen is bij de beschouwing der cijfers te bedenken, dat te Santpoort verschillende klassen van verpleging zijn en dat in de hoogere klassen patiënten ver pleegd worden, waarvoor relatief meer verplegend personeel is aangesteld dan voor de armlastige patiënten. Bovendien zijn de toestanden in elk zie kenhuis verschillend; reeds om die reden heeft elke vergelijking slechts betrekkelijke waarde. Dit neemt niet weg, dat is te onderzoeken, of het aan tal verplegenden nog vermindering kan ondergaan; tot dit onderzoek kan de behandeling van de rap porten der bezuinigingscommissie gereede aanlei ding geven. De benoeming van een predikant van het zieken huis nabij Santpoort, is bij hoofdelijke stemming, uit dc aanbeveling van de Commissie van Bestuur ge schied. De tweede aanbevolene die benoemd werd, was de eenige van h/'f drietal, die werd aanbe velen door het Classikaal Bestuur, dat bet beroep had uit te brengen. Gedeputeerde Staten zijn bereid na te gaan, of termen aanwezig zijn voor de uitbreiding van de geestelijke verzorging op kosten van de Provincie tot andere Kerken of gezindten, dan waarover die zich tot dusverre uitstrekt. Voorshands meenen zij echter de geestelijke belangen van tot dc Gerefor meerde Kerk behoorende patiënten en leden van het personeel aan die Kerk te moeten overlaten. muzikaliteit ten gehoore te brengen. Het was in derdaad heerlijk orgelspel waarop de heer Cozijn- sen de aanwezigen vergaste. Als spreekster voerde het woord mevr. Straal manKremer uit Hilversum, die in een gloedvolle rede het leed kenschetste dat uit het alcoholmis bruik geboren wordt. Bij de sluiting hoopte de voorzitter dat mevr. StraalmanKremer nog eens in Santpoort wilde komen om een spreekbeurt te vervullen. Het had nu een avond van propagandistische waarde kun nen zijn indien er meerdere toehoorders waren. Doch de heer G. Frankfort hoopte dat een vol gende avond belegd door de geheelonthouders een volle zaal zal geven. Verkooping Winkelhuis. In café „De Wijman" alhier had Dinsdagmiddag de verkooping plaats van een winkelhuis met schuur en erf aan den Hage- lingerweg G 22 te Santpoort, gemeente Velsen, groot ongeveer 420 c.A. Het perceel werd ten over staan van notaris Mr. M. Slingenberg te Haarlem verkocht voor f 5800 aan den heer B. v, d. Heyden te Santpoort. Onze wegen. Thans is de gemeente met de meeste eigenaren van den grond die langs den Hageliingerweg ligt tot overeenstemming gekomen, zoodat ook het laatste stuk, tusschen de golfclub en den Biezenweg, verbreed en bestraat kan wor den. Jammer dat een enkele grondeigenaar nog te hooge eischen stelt. De Rijksstraatweg in het dorp Santpoort is nog niet zooals het voor een goede verkeersregeling wezen moet. Op de plaatsen waar de biels uitge haald zijn is de bestrating evenwel nu al zoo ver zakt dat verstrating dringend gewenscht is. Gezien evenwel de aandacht door Waterstaat besteed aan den weg tusschen Schoten en Velsen twijfelen wij niet of een algeheele verbetering is op komst. Een groote last voor de bewoners der Kruidber- gerweg is wel 't feit dat het stukje Kerkpad vanaf Kerkweg tot Kruidbergerweg voor wielrijders ver boden is. Ook verschillende zakenmenschen moeten nu vanuit Santpoort juist de Hagelingerweg over om dc Kruidbergerweg te bereiken. Als er eens iets aan dat stukje Kerkpad veranderd kon worden, dat wielrijders ook vrij konden passeeren, dan zou menigeen dankbaar zijn. Vergadering der N. V. De Nederlandsche Vereen, tot Afsch. van Alcoholh. Dranken, afd. Santpoort-Bloemendaal, hield Woensdagavond een openbare propagandabijeenkomst in de bewaar school „Spaarnberg". De heer G. Frankfort opende deze vergadering en sprak er zijn leedwezen over uit dat er zoo weinig menschen aanwezig waren. De Voorzit ter wekte echter de aanwezigen op om den drank- strijd onversaagd te blijven voeren, daar wellicht dan een volgende gelegenheid meerdere personen deze avonden zouden bezoeken. De heer Cozijnsen kreeg toen gelegenheid zijn Heerlijk, broos, voedzaam en smakelijk Centrale Commissie voor arbeidersontwikkeling. De eersvolgende cursus zal worden gehouden op Donderdagavond 27 November a.s. in het Enot- gebouw. 1 Inleider: Architect Aug. M. J. Sevenhuijsen van Haarlem, met het onderwerp: Beschouwingen over bouwkunst in verband met andere beeldende kunsten (met lichtbeelden). Dit is een vervolg van den cursus van 25 September. Twee herten gedood. Door een bloeddorstigen hond zijn in de hertenkamp van het landgoed „Spaarnberg" twee herten verscheurd. Door de politie wordt een onderzeok ingesteld naar den eigenaar van den hond. Cursusvergadering der Vrije Socialisten. De Vrije Groep hield Woensdagavond een Cur susvergadering in 't Gebouwtje der Geheelonthou ders aan het Kerkplein. Spreker was de heer A. L. Constandse uit Den Haag met het onderwerp Sociaaldemocratie en Anarchisme. De heer Oversteegen opende deze cursus (be zocht door 40 personen) en sprak er zijn leed wezen over uit dat 200 uitnoodigingen gestuurd waren aan bekende democraten in de omgeving van Santpoort en dat niet één der genoodigde sociaal democraten aanwezig was. Vooral met het oog op de vrije gedachtenwisseling die volgde na de cursus had voorzitter dit van belang geacht. De heer A, L. Constandse hield een uitvoerige rede over de sociaal-democratische en anarchis tische strijdwijze. Spreker toetste de vrij-socialis- tische en sociaal-democratische strijd aan de prak tijk der laatste jaren, na eerst uiteengezet te heb ben de historische wordingsgeschiedenis van beide wijzen van denken. Het Marxisme (sociaal-democratie) was in de praktijk uitgeloopen volgens spreker op in moder nen vorm den staat dienen en alles schragen wat den staat in stand houdt, zooals militairisme en de groote Ut;il,ijv„li die geëxploiteerd worden door de bourgeoisie. Spr. bewijst aan den hand van citaten, documenten en stukken door de sociaaldemocraten zelf geschreven, dat het de sociaaldemocraten zijn geweest in de oorlogsjaren, die internationaal de arbeiders opriepen om het vaderland te verdedigen en den oorlog in te gaan. Medezeggenschap in de bedrijven noemt spr. niet anders dan het bedrijf rendeerend maken voor de kapitalisten, met dit verschil dat nu ook nog eenige arbeiders kopstukken mede de meerwaarde helpen verteren die het bedrijf oplevert. De Sociaaldemocraten zijn verworden tot brand- kastbeschermers en politieagenten van den moder nen kapitalistischen staat. Socialisten zijn het niet meer, zegt spreker. Spreker zet dan uiteen de strijdwijze en inzichten der anarchisten. Alleen door den staat te bestrijden en de bedrijven in bezit te nemen, waarna vrije arbeiders-federaties de productie en overbrenging regelen, zal redding komen voor de gemeenschap besloot de heer Constandse. Eenige gedachtewisseling volgde van den heer Odo Witsen, die eenige vragen stelde over de mo gelijkheid van afkoop der grootkapitalen door ar beidersorganisatie^. Nadat de heer Constandse tot tevredenheid der aanwezigen geantwoord had, sloot de heer Oversteegen dezen cursus. Uitvoering „Wilhelmina". Propvol was de zaal van Zomerlust Dinsdagavond bij de opening van het winterseizoen door ons plaatselijk fanfarekorps „Wilhelmina". Hoewel de aanvang op half 8 gesteld was en het publiek hiermede tamelijk rekening ge houden had, keken we wel ietwat verwonderd, dat verscheidene muzikanten met instrumenten incluis pas bij achten heel kalm aangewandeld kwamen. De voorzitter opemde den avond met een woord van welkom en zeide, de woorden van Eere-Voor- zitter Wynoldy Daniëls bij het laatst gehouden concours ten spijt, de beloofde zak medailles, eerste prijzen, niet te kunnen presenteeren, maar brod als verontschuldiging; aan, de groote moeilijk heden waarmede het korps te karnpen had en nog heeft, de gebrekkige instrumenten enz., waardoor een algeheele reorganisatie noodig geworden was, waarmede men zich thans druk bezig houdt. Mede door het treurige feit, dat de heer T. v. d. Enden, de solo-bugelist, plotseling ziek geworden was, waardoor eenige nt immers gewijzigd en ge schrapt moesten worden, vreesde de voorzitter dat het geen hoogstaande u itvoering zou worden en twijfelde niet, of de as nwezigen zouden bij de beoordeeling met een «;n ander rekening willen houden. Hierna besteeg de he er Wynoldy Daniëls het podium. Op de hem eige n humoristische wijze be antwoordde deze den vo orzitter en haalde hierbij aan, dat de rijksdaalders in die dagen gemakkelij ker wisselden dan heden en dat een en ander wel met elkaar in verband g ebracht mocht worden. Desniettegenstaande werd de zilverschat aan het vaandel toch regelmatig i 'ermeerderd en kon de toets der critiek zeer goei 1 worden doorstaan. De Eere-Voorzitter ver; :ocht hiervoor een ap plaus en na een daveren: I handgeklap zei deze: „zoo antwoord ik den voc rzitter". Verder gaande TIMMERMAN EN AANNEMER Bl'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel. 22315 zegt spreker, als er oogenblikken van verslapping zijn, om welke reden ook, dan moet er gewerkt worden. Dit nu heeft het bestuur ingezien en reeds zijn verschillende maatregelen genomen. Zoo heeft in het belang van het korps een be stuurswisseling plaats gehad, echter op zeer vriendschappelijke wijze. De voorzitter en de secretaris hebben hun functies verwisseld en zoo presideert nu de heer Krom, die naar we hopen de zaken recht zal maken. Met den wensch tot spoedig herstel van den secr. besluit spreker zijn rede. Dan zijn de muzikanten aan het woord en ver tolken een drietal composities van F. Rousseau, E. Mullot en A. la Guardia. Het gemis in de bugelpartij is meermalen goed merkbaar. De dirigent heeft ook een storend gebrek, n.l. het aangeven van pianissimo's door sisgeluiden. Het is absoluut noodzakelijk dat dit met gebaren ge schiedt, want zóó is het storend. Ook de maatverdeeling met den stok op den kant van den lessenaar is uit den booze. De heer W. Breek speelde „Air Varié", een solo voor piston van P. Platteel. Ook deze was zijn instrument niet geheel meester, had echter met water- en een wanke lende begeleiding te kampen. Toch had hij momenten dat zijn toon zong, iets wat wij van hem gewend zijn en waar we zoo gaarne naar luisteren. Men behoeft slechts leek te zijn om uit zijn toon z;ngen, lachen, jubelen, bidden en weenen te ver staan. Een instrumentaal kwartet gaf zeer ver dienstelijk werk in „Le Heraut" en „Petrowska Polonaise" beiden van J. Christophe. Vooral be wonderden we de techniek van den heer F. J. Dekker op zijn piston. Een eindeloos applaus dwong hem en zijn zeer goede begeleiding tot een toegift. Na de pauze was het korps wat beter in verm en leverde verdienstelijk werk. Het rookverbod werd tot het einde van het muziekprogramma gehandhaafd. Toen volgde een lange rustpooze tot het in orde brengen van het podium om hiervoor een tooneel- kamer in de plaats te stellen. Helaas is Zomerlust hiervoor niet practisch ingericht, zoodat dit zeer tijdroovend werd. Toen de zaal ongeveer gevuld was met tabaks rook werd het gordijn getrokken voor een groep dames en heeren Wilhelmina-enthousiasten, die ter aanvulling, vreemdsoortige samenkoppeling, de „inkwartiering bij Jaap Beyersch", een kluchtige militaire éénacter van B. G. Bolle zouden opvoe ren. Een klucht was het, zoo kluchtig, dat men weinig verstond, maar om de zotte houdingen en bokke- sprongetn, de zonderlinge mimiek enz. bulderde van 't lachen. Van goede regie was natuurlijk niets merkbaar, evenmin van goed verzorgd decor en requisieten. De groep als zoodanig heeft, gegeven de weinige voorbereiding, toch succes gehad. De dames ontvingen bloemen en de voorzitter van Wilhel mina sloot met woorden van dank aan alle mede werkenden en aanwezigen dezen avond, waarna den nog resteerenden tijd gedanst werd. BROCHURES EN TIJDSCHRIFTEN. „Focus", veertiendaagsch fotoblad onder redac tie van Adriaan Boer. De inhoud van dit nummer is buiten de gewone rubrieken, als „Ons Matglas" enz.: Ochtendnevelen, Stereo-autochromen in klein for maat, Van kleine oorzaken en belangrijke gevol gen, Het gebruik van Kaliummetabisulfiet (K2, S2, 05) en natriumsulfiet (Na2, S.O.3) in ontwikkelaars, Het herkennen van de gevoelige zijde van diapo sitiefplaten en vergrootingspapieren, Wazige foto's een symptoon van gezichtsstoornissen of nog erger? Ontstaan en voorkomen van lichtkringen. Wij ontvingen een proefnummer van „De Vader- landsche Kroniek", algem. weekblad tot opwek king der nationale energie, onder leiding van Dr. Emile Verviers. Onder den kopregel zien wij staan, links: God, Huisgezin, Eigendom en rechts: Orde, Vrede, Wel vaart, terwijl ter completeering even lager een duidelijke reclame opvalt van: „Scotch Whisky", Slaan wij het blad open dan valt direct het oog op het binnenlandsch overzicht, waarin het vol gende o.m. vermeld staat: „In zekere moderne, vooruitsrevende kringen wordt veel werk gemaakt van de propaganda tegen den oorlog in het algemeen, en tegen de militaire bewapening van ons land in 't bijzonder. Men meent zelfs in deze o.i. zinledige leuzen prachtige verkiezingsleuzen ontdekt te hebben. Wij hebben een sterk vermoeden, dat de nooit meer-oorlog menschen en de principieele ontwa penaars zoo maar wat in het honderd praten en met woorden zonder begrip werken. In schijn wenschen zij den vrede onder de men' schen te bevorderen, doch hunne leuzen houdei geen verband met dit doel. De afwezigheid val begrippen bij de onwapenaars blijkt wel hieru: dat zij het begrip „oorlog" beschouwen als hi tegengestelde van het begrip „vrede". Het geheel laat aan duidelijkheid niets te wen' schen over (behalve dan de laatste zin van hi hierboven aangehaalde gedeelte, is „oorlog „vrede" geen zuivere tegenstelling?) en wie gen< zen wil worden van de nooit-meer-oorlog-i moet zich op dit blaadje zeker abonneeren. Het reeds zoovele eeuwen oude geneesmiddel verheugt zich nog steeds in de bijzondere belan; stelling van hen, die lijden aan Hoest, verkouJl heid of andere aandoeningen der Slijmvliezen. v ADVERTENT1ËN Telefoon 22045 Boekhandel P. STINS Pz VOGEL-KALENDER BURDET EN THIJSSE DE KALENDER ONS EIGEN LAND DE NIEUWE RADIO-KALENDER Boekhandel P. STINS Pz Telefoon 22045 Getrouwd: GERARDUS CHRISTOFFEL KEMPER, en CORNELIA ELSJE SIEBEL1I Vijfhuizen Haarlem 27 November IS GEVRAAGD van 8—3 uur, v.'g. g. v. Oranje Nassaulaan 149 Overve in beschaafd gezin zonder kinde voor heer, z. b. b. h., inwon met vrije zit-slaapkamer of en slaapkamer. Br. No. 9743. Bur. v. d. blad Vo ,r twee dames of moe en kind in bescli. gezin zon kinderen gelegenheid tot Beschikbaar ruime zit- en sh kamer. Br. No. 9744, Bur. v. d. blac te huur gevraagd. Huurprijs boven f 400.— per jaar. Br. No. 9745, Bu v. d, blad in prima staat, ter overn Zichtbaar schrift, back spare Prijs slechts f 85.Zeldz aanbod. Rampenlaan 18. TE KOOP, 51/2 maand en 01 hoogbekr. Eng. afsiamm., pr haring, vanaf f 25.—. Zeer ges St. Nicolaas-geschenk. Bleekersvaartw. 29, Heems Dierenarts Spreekuur: 1—2.30 en i U LEERT PRIVAATLE ONE STEP, F0X-TR0T, TANGO mede de origineelc MODERNE V GED. OUDE GRACHT 129 - HAA TELEFOON 1675 WORDT GEGEVEN DO' BLOEMEND AALSGHEWEC 8 uur DAN SET (GVO «TE Z 'AL Sigarenmagazijn „De To Niemand kan mij ooit beletl Mijn beste beentje voor te Ik lever op m'n woord, Niet anders dan „EERSTE' De prijzen zijn zeer laag ge En gij kunt dus voor weinii Op'n heerlijk sigaartje U ver Zonder diep in de Beurs te üelieve dus op het adres te Dat ik hieronder heb laten Ruime sorteering kleine kistjes van 10, 25, en 50 -tuks Prima houten pijpen B. H0MBR0EK, Korte Klever Voor de St. Nico Fijne doozen zeep en fle: Eau de Cologne van Boldo Drogisterij „DE HO Bloemendaalscheweg 1 Bloemendaal "oten Porceleink viift ?ebogen bureaux (k. fkeuzp -ieke gebogen ka ,Ult vier), Antieke r«f i"1-0 s (keuze uit drie), Lnni)es' kasten, theeblac P°rselein, doeken tegen billijke prijzen. q ®zien V0n 9 uur 's mor avonds. Zaterdags 1 HPP>1OP 6,1 rUilen van eele en gedeelten van 1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 2