DepötBloemendaal Plaatselijk Nieuws. WIJNHANDEL FERWERDA TIEMAN WIJNEN GEDISTILLEERD LIMONADES BIEREN, etc. J. G. W. v. d. POL Jr. MAISON HETTY [AUQ &0?êcl' de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. J. REINDERS Geschikt adres voor Burger-timmerwerk Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en Handschoenen - Overhemden, Pyama's, enz. BETER EN NIET DUURDER BLOEMENDAAL. rroTOOPASsF" 8 BLOEMENDAL OVERVEEN. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, TeleL 1094. TELEFOON 22145 ra Levering van alle soorten Tegen sterk concurreerende prijzen ZANG. VIGT0RI A-WATER TIMMERMAN EN AANNEMER Bl'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel. 22315 tionale verhoudingen, vooral onze gunstige positie in de Ned. koloniën zijn mede de oorzaak. De heer van Nederhasselt betoogt dat de wijze waarop de heer Otto zijn voorstellen indient, niet goed is. Spr. acht het niet den goeden weg als bijv. eerst de openbare meening bewerkt wordt door middel van de pers. Spr. acht het van belang dat eerst de Raa'd een uitspraak moet doen over stuk ken alvorens de heeren Otto en Blankevoort de publieke opinie bewerken. De heer Laan stemt het tot een blijdschap in den Raad waardeerende woorden te hooren voor B en W. Spr. acht het een eer als de heer Otto hem aan valt. De heer Otto praat veel maar zegt weinig, volgens spr. Het is het streven van het dagelijks bestuur ge weest om geen nieuwe leeningen te sluiten, doch de gedane leeningen en aflossingen moeten betaald worden. De heer Otto heeft de publieke opinie zand in de oogen gestrooid door middel der pers. Spr. acht een reserve voor een gemeente als Bloemendaal noodig, immers als eenige inwoners met groote vermogens vertrekken zou dit een on voorzien tekort geven. De heer van Kessel betoogt dat er in de rede van den heer Otto teleurstelling ligt. Als de heer Otto er op wijst dat de heer Laan niet de houding aanneemt die hij behoort te hebben, dan betee- kent dit voor spreker dat in Bloemendaal het ge meentebelang voorop staat en niet het politieke belang. Spr. wijst op de grondpolitie'k der ge meente die voordeelig is. De heer Otto vestigt den indruk dat het eertijds een zondeiilingen toestand was in de gemeente Bloemendaal. Dit is g en objectief weergeven van 't gemeentelijk beheer. De heer Schulz acht de juiste meerderheid van den raad niet den Vrijheidsbond en de R.K. De heeren van Kessel en Nuyens zijn en bloc gekozen met de overige katholieken en waar de heer Laan zich losgemaakt heeft van de Vrijheidsbond, is het niet juist wat de heer Otto beweert. Het zijn niet de tegenstellingen arbeidersafgevaardigden (vooruitstrevende) en meer conservatieven, doch hel is anders. Spr. wi'l dit zuiver stellen, alhoewel hij persoonlijk een geheele fractie is, en dit niet in 't belang is van zijn richting. Spr. acht de tijd van malaise voor 't grootste deel voorbij en de gemeente zal reeds in de rich ting moeten bewegen van bijv. Volksbadhuis, Volkshuisvesting, Schoolbioscoop etc. Er is een gezonde financieele basis in 't zicht voor gem. ontwikkeling. De heer Otto vindt de verhoudinlgen in den Raad onduidelijk. Het is volgens spr. in Bloemen daal niet richtig wat de gemeentelijke huishouding kost in vergelijking met andere deelen van ons land. Spr. vraagt of voorstellen zooals die door den heer Blankevoort en spr. gedaan zijn, niet in de pers komen? Is dit geen zaak voor de burgerij? Spr. heeft inderdaad de meening gehad dat 5 liberalen gekozen waren. En velen koesterden niet alleen deze meening, doch sedert geruimen tijd leefde men in die veronderstelling. Spr. wijst op de veronderstelde raadslmeerder- heid van den heer Schulz, die bijv. den heer de Roo van Alderwerelt noemt nevens de 5 roomsch- katholieken. Spr. gelooft dat de heer de Roo van Alderwerelt zich niet op z'n plaats voelt in zoo'n meerderheid. Ook heeft de heer Laan nog na de verkiezingen vergadert met de fractie van den Vrijheidsbond. Spr. zegt met den heer Schulz, dat de burgerij het recht heeft te weten wat er in den Raad verhandeld zal worden, daar de burgerij indertijd bij de verkiezingen iets is beloofd. De heer Prinsenberg heeft voorstellen van den heer Otto ondersteund omdat hij daarin het juiste gemeentebelang zag. Toch moet spr. protest aan- tcekenen tegen de onderstelling van scheiding in dc R.K. fractie. De Roomsch-Katholieken zijn ge kozen als katholieken en al mogen zij in sociaal opzicht op sommige punten verschillen, als fractie zijn zij één. De algemeene beschouwingen worden gesloten, waarna gepauzeerd wordt. (Zie vervolg 2e blad.) Gr. Houtstr.126. Tel. 1760 eenige bladen schreven, is nog lang niet zeker. Uit vertrouwbare bron vernamen we, dat het wel eventjes later zal worden. Thans is eindelijk de trambaan aan de Korte Kleverlaan in orde. De dubbele rails ligt er terwijl langs en tusschen de rails alles netjes bestraat is. Geduld overwint alles. Bleven we tot nog toe gevrijwaard van een druk omnibusverkeer, thans zitten we er ook dik ia. Verschillende diensten die vroeger van Haar lem naar IJmuiden oveT den Rijksstraatweg reden, onderhouden dit traject thans over Bloemendaal. Voor de A.D.O.S. geen voordeeltje. Doortrekking Alberdinck Thijmlaan. Het zandpad, dat tot op heden alleen voor voetgangers dt Alberdinck Thijmlaan verbinding gaf met den Duinlustparkweg, ondergaat thans een groote ver andering. De uitmonding is reeds volledig en de straat- steenen zullen wel spoedig volgen. Hier is het spreekwoord toepasselijk „Beter laat dan nooit", want de behoefte deed zich reeds lang gevoelen, terwijl de gelegenheid er toe lang niet nieuw is. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde deze week voor werktuigkundig ingenieur onze plaatsgenoot de heer W. Blankevoort Pzn. De M.U.L.O.-School gesloten. Door het snelle uitbreiden der mazelen hebben B. en W. op advies van den schoolarts, de vacantie vervroegd, zoodat de school reeds vanaf heden gesloten is. Door h t aansluiten van kabels voor de automa tische telefoondienst zijn de bewoners van onze gemeente een dag afgesloten geweest en hebben ze kunnen ondervinden, hoe 'astig he't is niet te kunnen telephoneeren. De werkzaamheden schie ten flink op maar dat de automatische telefoon dienst 11 Januari e.k. geopen'd zal woiden, zooals HAPTEMLUSTIAVN II OPNAMEN IN EKiEN OMGEVING-I De Annexatieplannen. Wij hebben j.l. Maan dag, evenals de overige gemeenten rondom Haar lem welke de kans beloopen geheel of gedeeltelijk te zullen worden opgeslokt door „groot" Haar lem, groot bezoek gehad. Nieman'd minder dan de Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het ncodig geoordeeld zich persoonlijk te komen over tuigen van den „nood"-toestand waarin Haarlem zou verkeeren niet alleen, doch heeft zich ook willen overtuigen of de gemeenten rondom Haar lem werkelijk zoo ernstig gegriefd zouden zijn. in dien die „groote" annexatie een voldongen feit werd. 'En al was er in onze gemeente niet die rucht baarheid aan gegeven als in Heemstede b.v., waar door deputaties, door straatreclame, door gespan nen doeken, door een lange reeks van handteeke- ningen enz. de wensch om zelfstandig te blijven werd te kennen gegeven, toch zal ook het Dage- lijksch Bestuur onzer gemeente wel gezorgd heb ben dat het den minister duidelijk werd dat ook wij zelfstandig wenschen te blijven. De Minister werd aan het station ontvangen door het gemeentebestuur, den burgemeester Jhr. Bas Backer, de wethouders Laan en van Neder hasselt en den gemeentesecretaris, Dr. Veeren. Voor op de auto zat naast den chauffeur de ge meente-bode, kenbaar aan zijn ambtsketting: Per auto werd een toer gemaakt door de ge bieden van Bloemendaal, die het meest betrok ken zijn bij de annexatie-quaestie. O.a. werd- een bezoek gebracht aan het Kinheim-park en aan het tuindorp aan de Ramperilaan. Gedurende den autotocht die ongeveer ander half uur duurde, heeft het Bloemendaalsche ge nu entebestuur alle gelegenheid gehad om zijn standpunt tegenover de grensregeling van Haar lem toe te lichten. Onze plaatsgenoot Mr. D. E. Lioni herinnert er aan in „De Telegraaf" hoe in Maart 1917 als een donderslag uit helderen hemel de annexatie-plan nen van Haarlem bekend werden. Geheel Bloemen daal liep te hoop. En de argumenten, welke men er ten aanzien van de annexatie-plannen stelde, stenden en staan natuurlijk lijnrecht tegenover *e Haarlemsche. Mr. Lioni en zijn vereeniging hebben ze in menig geschrift en request vastgelegd en daarbij niet geschroomd waar noodig, krachtig de puntjes op de i's van het contra te zetten. Is 't niet zegt een request van 1917 aan „Ge deputeerden", is het niet juist die innerlijke kracht (van Bloemendaal), zich uitend in een aan zienlijk geldelijk inkomen harer inwoners, welke de aanhangige annexatie-plannen bij Haarlems ge meentebestuur als belastin'gheffer doen rijpen? En een request van de commissie uit de burgerij van Bloemendaal van September 1922 getuigde je gens „Gedeputeerden"', dat de gemeente bij door voering van het zgn. kleine plan „zou verliezen de zoo moeizaam verkregen arbeiderswijk „Tuindorp" cr tevens de terreinen, die zich bij uitstek leenen voor uitbreiding van die wijk en voor middenstands woningen, waaraan in Bloemendaal nog altijd groo te behoefte bestaat niettegenstaande het vele, dat in de laatste jaren aldaar op dit gebied is gesticht en ondernomen". Hetzelfde request vecht met verwijzingen naar en citaten uit de werken van Buys, Oppenheim en Struycken de rechtvaardigheid van de annexatie plannen aan, doch wij dienen ons te bepalen tot dc markante conclusie der inwoners-commissie zelve: Geen annexaties tegen den wil der inwoners, zoo klinkt het door heel de wereld sedert het kanon niet meer dreunt; de Volkenbond en zijne organen hebben tot taak, de menschelijke zucht tot machts- en gebiedsuitbreiding buiten de be staande staatsgrenzen te breidelen. Diezelfde taak rust op de overheid binnen de landsgren zen. En zoo werpen de belanghebbende partijen el kaar met argumenten en frasen om de ooren. De gc-meente Haarlem pro schreef bijvoorbeeld reeds in 1919 aan „Gedeputeerden", „dat Haarlem aan zijn grenzen ontgroeid is en dat naar alle kan ten, tot ver over de grenzen, een aan de stads kwartieren aansluitende stedelijke bebouwing is ontstaan, die met de gemeente waartoe zij behoort, weinig anders dan de naam gemeen heeft". Voorts: Terwijl eenerzijds èn het Rijk steeds meer op de gemeente afschuift èn de ingezetenen steeds hoogere eischen stellen aan hetgeen de gemeen te hun moet verschaffen, gaan anderzijds de meer gegoeden, die in de eerste plaats in de kosten van een en ander zouden hebben bij te dragen, zich veelal even buiten de grenzen der gemeente metterwoon vestigen. We zijn met dit citaat weer op het terrein van de uiteenzetting van Wethouder Reinalda aange komen en vermelden nog slechts, dat Haarlem in zijn request van 1919 zelfs als pleidooi voor de annexatie-plannen opsomt het feit, dat de voet balverenigingen „H. F. C.'' en „Haarlem" haar velden buiten de gemeentegrenzen hebben en de daar geheven belastingen dus i.c. slechts Heem stede en Schoten ten goede komen. Mr. Lioni noemJde een aanvankelijk succes vcor Bloemendaal, dat „Gedeputeerden" zich des tijds vereenigd hadden met een wetsontwerp, vol gens hetwelk slechts een klein stuk van Bloemen daal, n.l. de Zijlweg en Omgeving, bij Haarlem ge voegd zou worden. Waaraan Haarlem behoefte had, aldus onze zegsman, dat was het bezit van Schoten en Haarlemmerliede en dat zou voldoende zijn geweest. Maar Haarlem heeft steeds zijn be doelingen gecamoufleerd en komt er eerst nu voor uit, dat het om de duiten te doen was. Maar dan zal Haarlem de kip met de gouden eieren gaan slachten, want zou toch nog Bloemendaal als gemeente verdwijnen en gedeeltlijk bij Haarlem ge voegd worden, dan hebben Haarlem èn het Rijk *en strop, want de rijken denken er dan niet aan te Bloemendaal te blijven wonen en zullen de landsgrenzen over trekken! Bovendien: Bloemen daal voelt zich één en, ondeelbaar en met man en macht zullen we blijven vechten tegen elke aan randing van onze grenzen! Dat er in Schoten en Haarlemmerliede geen verzet bestaat is begrijpelijk -- dat zijn arbeidersgemeenten, doch Bloemendaal wijst elke annexatie, met of zonder vergoeding maar het den minister toegeschreven standpuntj géén vergoeding, is zeker niet zoo eenvoudig uit te voeren daar immers alle financieele verplichtin gen der gemeente Bloemendaal op den bestaan- den toestand gebaseerd zijn ten eenen male af! Bloembollencultuur. Het bestuur der afdeeling OverveenBloemendaal van de Alg. Ver. voor BI mbollencultuur bericht, dat in de plaats van de afgetreden bestuursleden, de heeren Leo J. W. Bijvoet en J. Roozen Bz„ zijn gekozen de heeren J. Beumer en Arnold Bijvoet Jr. Diefstal. Bij de politie is aangifte gedaan dat in den nacht van Zondag op Maandag uit den tuin van perceel 175 Oranje Nassaulaan een koperen kraan en een looden pijp zijn ontvreemd. Tombola. Ten voordeele van de nieuwe kerk der 'Nederd. Herv. Gemeente aan dc Rampenlaan te Overveen zal met toestemming van Burge meester en Wethouders van Bloemendaal p Woensdag 28 Januari 1925 een tombola gehouden worden, des namiddags van 25 en van 710 uur, in de gymnastiekzaal der Chr. M.U.L.O.- school te Bloemendaal. Giften voor deze Tombola of geschenken wor den in ontvangst genomen door Ds. J. C. van Dijk, K Koopman, G. van Beem, W. Fonteyne en A. H, Tweehuysen. Men kan ook bericht zenden aan een van bovenstaande adressen dat men iets beschikbaar wenscht te stellen. Het Ghrist. Fanfarecorps „Sursum'' zal op Maandag 22 Dec. in de N.-H, Keik te Bloemen daal een concert geven, met welwillende mede werking van mevr. Baronesse van Tuyl van Seroos'kerlken—Boreel (viool), mevr. v. d. Meent Walter (alt), en den heer P. Halsema (orgel). Ook deze baten komen ten goede aan bovengenoemd fends. HAARLEM. De afdeeling Haarlem van den Alg. Nederl. Ge- j heelonthouders Bond en van de Jongelieden Ge heelonthouders Bond zal heden Zaterdag 20 Dec. 1 1924 een Kunstzinnige Samenkomst houden in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. Spreker Prof. Dr. J. van Rees, Hilversum, alg. voorz. van de Alg. Ned. Geheel-Onthouders Bond, onderwerp „Saamhoorigheid". Welwillende meidewerking wordt verleend door Annie Zwart, viool, lid Angob, afd. Haarlem, Marie Schouten, pianobegeleiding, Netty de Vries, zang, Wipke van der Velde, pianobegeleiding. Arie van Nierop, oud-J.G.O.B.-er, declamatie. Entree 25 ct. meit inbegrip der belasting. Aan vang 8 uur. Heden slaagde in Amsterdam voor het diploma Drogistenbond onze stadgenoote, mej. H. Brumsting. N.V. Van Basten's Woninginrichting. Zater dag 13 December j.l. opende bovengenoemde firma haar naar de eischen des tijds ingerichte zaak. Het perceel is geheel opnieuw gerestaureerd en ziet er keurig uit, alle zorg is besteedt, zoowel aan de verbouwing zelf, uitgevoerd door de fa. Planting onder architectuur van den heer Slachter, als aan beschildering en electrische verlichting, uitgevoerd door schilder van Vliet en electricien Kelderman. Men vindt er een uitgebreid sorteering karpet ten en meubelen in de modernste uitvoering en het is zeer de moeite waard om in deze inrichting een kijkje te nemen van het smaakvol geëxpo seerde. De firma wenschen we veel succes. Het technische bureau v. d. Plaat. Het bekende, alhier gevestigde, technisch bureau van J C. v. d. Plaat zal worden overgebracht naar de villa „Rezzaggo", juist over de Schoterbrug op den hoek van den Schoterweg en Prinsenbolwerk. SPORT. Overzicht 2e Klasse A. De vrees, in ons vorig overzicht geuit, dat de vorst voor de eerste inval van dit seizoen een spaak in 't competitierad zou steken, werd be waarheid. Zaterdag reeds maakte de N.V.B. be kend, dat alle wedstrijden afgelast waren. De meeste erken'de boniden, waaronder ook de Haarl. V. B. volgden dit voorbeeld, zoodat we verstoken waren van voetbal. Heel veel heeft deze stagnatie niet te beteeke- nen, omdat we, gezien het aantal gespeelde wed strijden voorloopig wel tegen een stootje kunnen Waar ons van verschillende zijden gevraagd werd, of het Bondsbestuur niet te voorbarig ge weest was, meenen we, dat een nadere uileen- zetting van dit gedeelte der Bondsleiding hier wel op haar plaats is'. Met de keuring der terreinen zijn belast de con suls, door den N.V.B. aangesteld in alle plaats .n waar een N.V.B.-vereeniging gevestigd is. Het werk van deze officials is hoofdzakelijk toezicht houden op de voetbalterreinen in hun rayon, ter wijl ze in alle gevallen, die zich voordoen, de N.V.B. vertegenwoordigen. Met de keuring van het terrein kunnen zij v/achten tot Zondagmorgen met dien verstande, dat zij bij eventueele afkeuring, dit moeten doen uiterlijk tot het tijdstip, dat zij de bezoekende vereeniging en den scheidsrechter nog telegrafisch met de afkeuring in kennis kunnen stellen. Ver zuimen zij d!it, dus komt de vereeniging en de scheidsrechter, en acht de laatste het terrein on bespeelbaar, dan zijn de gemaakte reiskosten voor rekening van den N.V.B. De N.V.B. vergoedt tevens alle kosten die de consuls moeten maken ingeval terrein-afkeuring. Waar nu Zaterdagmorgen reeds verschillende terreinen afgekeurd werden, en het dus te ver wachten was, dat er Zondag nog vele zouden vol gent vvat inderdaad het geval geweest zou zijn) nam de N.V.B. het zekere voor het onzekere, en de vele onkosten willende vermijden, werd het generale uitstel-bericht Zaterdag gegeven. Men ziet dus, dat hoofdzakelijk het financieele vraag stuk ook hier weer overheerscht. Voor Zondag ziet het er naar uit, dat er weer full-speed gevoetbald zal worden. En als we dan het programma voor onze afdeeling eens on'der de loupe nemen: Alcmaria VictrixA.F.C, West-FrisiaHollandia. D.E.C.—Q.S.C. W.F.C.—Z.V.V. BloemendaalZandvoort dan zien we, dat het een pikant menu is. Te beginnen bij Alcm. VictrixA.F.C., schijn baar een overwinning voor de Alkmaarders. Ech ter dient niet uit 't oog verloren te worden, dat er twee faire, snelspelende elftallen tegen elkaar in 't veld komen, waarmee we zeggen willen, dat A.F.C.gelegenheid krijgt alle aan'dacht aan den bal te besteden, waardoor het op volle kracht kan werken, 't Belooft dus een snelle, interesante wedstrijd te worden, waarbij Alcmaria alle krach ten in zal moeten spannen haar kans op de eere plaats te behouden. Dat 't haar ernst is, bewijst de zorgvuldig doorgevoerde training. Er kwamen ons berichten ter oore, dat er drie maal 's weeks 's avon'ds (bij electrische verlichting) geoefend wordt! Daar komt „Bloemendaal" heel wat bij te kort, zou men oppervlakkig beschouwd kunnen zeggen. Wij echter houden dit voor zeer overdre ven, omdat het gevaar van overtraining geenszins denkbeeldig is. West-FrisiaHollandia zal ook een „gesauste" ontmoeting worden. In Hoorn, waar de Enkhuizers door 1000 supporters vergezeld waren, bleef Hol landia na zwaren strijd met 10 den baas. Toen stond Hollandia nog onbedreigd bovenaan, en had nog geen veer gelaten. De toestand is nu, en niet ten voordeele der Hoornaars, veranderd. Voegen we hierbij de omstandigheid, dat 't merkwaardig kleine veld, waarop West-Frisia zich bijzonder thuis voelt, een groote handicap is voor de rood- v.'itten, dan zijn we op een Igunstigen uitslag van dc bezoekers lang niet gerust, In ieder geval zal heel sportlievend Enkhuizen en driekwart dito Hoorn een opwindenden dag beleven! Bij D.E.C.Q.S.C. verkeeren we niet in het on zekere, en zonder aarzelen voorspellen we de zoo- veelste nederlaag voor de hekkensluiters. Hoewel dt kans voor de Amsterdammers op de eereplaats theoretisch is, zullen ze zich gedachtig aan de spreekwijze: bij voetbal is alles mogelijk, aan de laatste stroo'halm vastgrijpen, en hierlangs al bui gend en zwiepend nog naar boven trachten te komen. Q.S.C. zal zich langzamerhand met het idee der laatste plaats wel verzoend hebben, ook al omdat haar geen betere positie toekomt. We verwachten daarom een slappen wedstrijd, waar uit D.E.C. zegevierend te voorschijn treedt. Bij W.F.C.Z.V.V. ook een en al spanning. Een soort plaatselijke ontmoeting, die door herstel na een slap begin van Z.V.V. niet weinig aan be langrijkheid gewonnen heeft. In Zaandam behaal den de Wormerveerders een makkelijke 41 overwinning, maar toen was Z.V.V. nog midden in de de décadence. Langzaam maar zeker is de toestand voor de oude Zaansche vereeniging ver beterd, zóó zelfs dat ze thans tot de „midden moot'' behoort. Het heeft er dus allen schijn van, dat er revanche in het Wormerveersche sportpark genomen zal worden. De resultaten door W.F.C. op eigen terrein behaald, zijn lang niet -chitte- rend. Het zou ons dan ook niet verwonderen als dc Zaandammers minstens één punt rijker naar de Zaan terugkeeren. En „last not least": BloemendaalZandvoort. Voor beide partijen „the big match". Ook van Directe en gratis bezorging van alle bestellingen Aanbevelend, Hoorn en Alkmaar uit zal het resultaat met be grijpelijke nieuwsgierigheid verbeid wofden. Steeds heeft het tusschen beide riva'len gespan nen, en meestal liep de strijd uit op gelijk spel, oi een miniem kleine overwinning. Alleen de ont moeting in 't begin van dit seizoen te Zandvoort maakte hierop een uitzondering. Wel was de uit slag 10 voor de gastheeren, maar de wedstrijd zelf was een futlooze, slappe vertooning, waarin door beide partijen slecht en systeemloos gespeeld werd, 't meest nog wel door „Bloemendaal" wier voorhoede geen moment gevaarlijk was, en mees- tentijd op 't middenterrein passagierde. Had Zand voort zich daarboven weten te verheffen, dan wa ren de onzen met een zwaren nederlaag terugge komen, wat nog gebeurd bad, als Buyk het Bloe- mendaal-doel niet zoo schitterend verdedigd had, en meerdere welgerichte schoten van Houtkamp en Keesman de menschen in het Zandvoort-elftal, de vereischte égards bewezen had. Thuis achten we Bloemendaal tot beter in staat. Wil men er bovendien prijs op stellen, het onge slagen record op eigen terrein te handhaven, dan dient er ook anders aangepakt te worden, we heb ben ditmaal vertrouwen in onze ploeg, die den belabberden indruk in Zandvoort gemaakt, gaarne ui' zal willen wisschen. Zijn de ons verstrekte mededeelingen juist, dan zal het blauw-gele elftal in de volgende opstelling verschijnen: de Jong Koper Keur Molenaar Beekhuis Schaap Drommel Keesman Dona Houtkamp Paap waar Bloemendaal tegenover staat met J. Beyk Kroon Bakker Loerakker H. Beyk Mooy Kopjes Nieman G. Strik Sunter Parson M. Strik Meer dan ooit heeft captain Bakker er thans zijn 'vleugel-helft op te wijzen, de buitenspelers te hou den, waarbij H. BeykKroon en Bakker dan dc moeilijke taak krijgen het gevaarlijke binnentrio voor hun rekening te nemen, een taak overigens, waar ze wel voor berekend zijn. Dit systeem moet van 't begin tot 't eind vastgehouden worden en dan gelooven we niet, dat keeper Beyk veel zal moeten visscben. Het zal dan van onze voorhoede afhangen den wedstrijd uit 't vuur te slepen, wordt door deze linie in 't geheel, en in 't bijzonder door Sunter zoo gespeeld als in de laatste ontmoetingen, dan zijn we niet ongerust. De wedstrijd wordt geleid door den Heer Hinse, voor Bloemendaal geen onbekende. We roepen de medewerking van 't publiek in (we Verwachten een maximum aantal) tot een oddelijk verloop. Het doel grenzende aan 't land van Uitendaal wordt geheel vrij gehouden. Waar er juist aan deze zijde ni t altijd „pais en vreê" heerscht, willen we niel vallen in 't euvel van den bekenden put en 't ver dronken ezel, maar 't beter voorkomen, dan gene zen, in toepassing brengen. Voorts wordt iedereen, zonder onderscheid verzocht, achter de omheining te blijven, terwijl er, behoudens de commissaris sen van orde, niemand voor 't kleedhuis toegela ten wordt. A. C. Clinge Doorenbos. Het groote succes, Clinge Doorenbos bij zijn eerste optreden in Stadsschouwburg oogstte, gaf het Concertbur" Alphenaar aanleiding een tweeden avond te or nrseeren. Genoemd Concertbureau meldt thans dat Clin; Doorenbos Dinsdag 6 Jan. in den schouwbifi Jansweg zal optreden, bij welke gelegenheid i» een reeks nieuwe liedjes, na de pauze liedjes ui1 keuze zal voordragen. Evenals vorige maal zal zijn echtgenoote, mevr Clinge Doorenbosde Blécourt hem begeleiden. Victoria-Water kwam in 't land ruim veertig jaar gele''"1 I.r honderd duizend woningen treft men het aan op Heden Geen enkel Taielwater kan op zoo'n triumftocht wlj*£" Victoria-Water hoort men thans alom volmondig prijzer1, Oberlahosteio.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1924 | | pagina 4