viool HET KENNEMER LYCEUM. J. Jong INVALIDEW MA1S0N BETTY BRANDSTOFFENMANDEL J. J. LANSDORP E. TAN DEN Dagmeis Pracht Bat grafisch v BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AERDENHOUT. HAARLEM. Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en Handschoenen - Overhemden, Pyama's, enz. GROOTE OPRUIMING /MJO OEPKES] TFOT©0P4<XEHU: 8 BLOtMEND4\L T 0 0 N E E L. J. G. W. v. d. POL Jr. Geschikt adres voor Burger-timmerwerk VAN HIER EN DAAR. Firma J. H. KRUL Jr. Leveren prima Anthraciet, Eier kolen, Giet-, Brech-, en Gascokes J. J. KOLLAARD Ruychhaverstraat 20 - Haarlem Aannemer van Grond- en Heiwerken Fa. P. STAAL - Bloemendaal Verhuur van Luxe Automobielen Stalling en Onderhoud Bloemenilaalscheweg 8 - Tel. 22387 BLOEMENDAAL Stock - Michelin HUDSON ESSEX ONTVANGEN BOEKEN. BROCHURES EN TIJDSCHRIFTEN. jdverI' BLOEMENDAALSCI MRISJ KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. AERDENHOUT. SANTPOORT. HAARLEM. EMSER-PASTILLE Partij MI RIV,Se,Drasen bi' G de "kelrk permanen tentoonste] fATIKWl rtonnagewerk, werken, Glaswerk, i werk. BEKENDMAJ Aan al onze Gliënl Begunstigers A. DE Haa kleedermakef Speciaal ingericht voor en Vermaken van alle i en Dameskleedln 30 Middenweg 30 (Sc middenweg 30 1 SCI Het nieuwe gebouw van het Kennemer Lyceum aan de Julianalaan te Overveen, zal Donderdag 15 Januari a.s. officieel worden geopend door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, Z. Exc. Dr. J. Th. de Visser. Over het gebouw en de wijze van uitvoering zal in ons volgend nummer breedvoeriger worden ge schreven, dit dient gezegd: het is volgens de nieuwste eischen ingericht en kan een modern bouwwerk genoemd worden. Bij het gebouw behoort een groot en mooi speel terrein, tevens zal er een plantentuin bij worden aangelegd die onder beheer komt te staan van Dr. Jac. P. Thijsse, learaar aan het Lyceum. (Het batig saldo van het Kerkconcert van het Chr. Fanfarecorps Sursum op 22 December 1924 ten bate van de nieuw te bouwen kerk aan de Rampenlaan te Overveen, bedraagt f 121.75. Diefstal. Op de fabriek van den heer H. is door den employé G. S. van een damesfiets het rijwielplaatje ontvreemd. S. bekende het feit ge pleegd te hebben. Er werd proces-verbaal opge maakt. Van de 42 huizen van „Ons Huis" zijn thans 8 voor het gebruik gereed gekomen. Verschillende Tuindorpbewoners hebben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om hun inboedels naar de nieuwe woning over te brengen. Binnenkort zullen meerderen hun voorbeeld vol gen, zoodat een groote verhuispartij in aantocht is. Ongeval. Woensdagmiddag had de overweg- wachter J. S. aan het station alhier het ongeluk bij het herstellen der trekdraden, waarmede de signalen worden bediend en waarvan plotseling een der lijnen terug schoot, met zijn vingers tus- schen de schijf te komen, waardoor een vingertop werd afgekneld. Aan het station werd een voor- loopig verband gelegd, waarna Dr. Bos, S. verder behandelde. S. zal hierdoor in geruimen tijd zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. Religieuse Kring Aerdenhout. Het bestuur maakt bekend dat de dienst der Wijkverpleging voor Aerdenhout en Bentveld een aanvang geno men heeft. Het adres der wijkzuster is: Eikenlaan 5, Aer denhout. Het nut en genoegen der Bijenteelt. De ver- eeniging tot bevordering der Bijenteelt afd. Ken- nemerland had Zaterdag 20 Dec. een propaganda- bijeenkomst in het gebouw der Haarlemsche Jcngemannenvereeniging, Lange Margarethastraat 13. De heer Graftdijk, bestuurslid der afd. Kenne- merland opende met een kort woord van welkom aan de talrijke aanwezigen. Spreker was de heer J. Pannekoek uit Amsterdam, terwijl een film over het bijenleven de aanwezigen toonde de praktische omgang met deze zoo nuttige diertjes voor onze samenleving. De heer Pannekoek begon zijn rede met er op te wijzen dat momenteel het bijenleven beter gekend wordt dan ten tijde van Aristoteles en Plinius de Oude. Er is techniek gekomen in 't houden van bijen, die mogelijk maakt dat tevens de kennis om trent de bij grooter wordt. In 't midden der vorige eeuw waren het vooral de Duitschers (Baron von Berlitz bijv.) die uitvindingen en proeven in prak tijk brachten die een gansch vernieuwd beeld gaven van het bijenleven zelf. Spr. wijst erop dat de bijen niet alleen nuttig zijn als bestuivers der bloemen, die ons straks vruchten moeten brengen, doch dat tevens de bijen de soort in sterkte op peil houden door 'bestuiving tot stand te brengen tusschen z.g. vrouwelijke en mannelijke bloemen. Aan de hand van Darwin toont spr. aan dat zelfbestuiving ongeveer gelijk staat met een familie-huwelijk van menschen en dieren. Van de 80 der bestuiving door insecten teweeg gebracht, hebben de bijen 46 voor hunne rekening. In een uitvoerig betoog wijst spr. op het groote nut van de bij voor ons om bijv. kalmte te herwinnen, door zelf bijen te gaan houden. Voor onze gezondheid zorgt de bij in zooverre, zegt spr, dat de honig als genees- en voedingsmiddel bij uitstek aan te bevelen is. Waren er vroeger landbouwer en tuinders die een hekel hadden aan de bijen, thans is dit door de propaganda uitzondering geworden. En op alle gebied zijn er reeds landbouwers, tuinders en eigenaars van bongerds, die bijenhouders beloonen, als de bijenkassen of -korven mogen staan in den tuin gedurende den bloeitijd. Na er uitvoerig op gewezen te hebben dat de bijen gehouden kunnen worden, zooals een ander duiven, kippen en konijnen houdt uit liefhebberij en dat deze liefhebberij een hoogstaande sport is die den mensch verheft, eindigt spr. zijn aan dachtig gevolgde rede. Een dankbaar applaus vclgde. Na even gepauzeerd te hebben, kreeg de heer Joh. de Meza van Santpoort, eigenaar van het be kende bijenpark „Mellono", het woord. Spr. vertelde aardige feiten uit zijn praktische ondervinding, waaruit bleek de liefde die deze ymker bezit voor zijn bedrijf en de nijvere diertjes die dit bedrijf in stand houden. Het zal voor iemand die uit liefhebberij bijen gaat houden, direct niet rendabel zijn, zegt de heer de Meza, maar.... aan liefde voor de natuur en voor deze bij uitstek nuttige diertjes zal de bijenhouder uit liefhebberij veel winnen. Intusschen was de film die afgedraaid zou wor den in gereedheid gebracht en kon de heer Joh. de Meza de film expliceeren die opgenomen was in zijn eigen bijenstand. De film die vervaardigd is voor het onderwijs, onder leiding van den heer A M. v. d. Wel, directeur van de schoolbioscoop t? Rotterdam, biedt veel wat inderdaad leeken een beeld geeft van het leven en werken van het nuttige bijenvolk. Tevens werd duidelijk op doek gebracht op welke wijze de bijen ondergebracht zijn in den bijenstand Mellona te Santpoort. Het is daar inderdaad een modelstand. Zoowel de ouder- wetsche korven, als de nieuwste kassen kunt ge daar vinden. De heer de Meza vertelde waar het noodig was, ter verduidelijking, alles wat voor den leek een vraag kon wezen. Ieder kon deze film •dan ook volgen, van schooljongen af tot de ouderen. En in ieder kwam een machtige eerbied voor de gepresteerde arbeid van deze duizende insecten. Jammer voor de volmaaktheid van dezen avond paste het tweede deel der film niet in het aan wezige filmtoestel. Zeer jammer, want de aanwe zigen hadden nog gaarne een uurtje beschikbaar gesteld voor deze nuttige en leerzame vertooning. Na de toezegging van den heer Joh. de Meza, dat het vervolg van dezen avond weldra gegeven zal worden, verlieten de aanwezigen voldaan de zaal. Voor de afd. Kennemerland van de Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt was het een propa- ganda-avond, die hoewel niet geheel af, een goede uitslag had. In het bijzonder had dezen avond beteekenis voor de Bijenstand „Mellona'' te Sant poort, daar alles wat op het doek gebracht werd daar in Santpoort levende werkelijkheid is. Voor liefhebbers en studeerenden zal het altijd de moeite loonen met den bijenstand „Mellona" een bezoek te brengen. Enaan de uitvoering was dit gemis ook stel- lie te merken! Overigens, het was weer schitterend! Bardelli haJ als Margaretha, evenals toen zij Madame But terfly zong, haar figuur tegen, maar wat een zui vere lieve stem heeft deze Gretchen, Bellusi als Faust bekoorde ook door zijn nobel geluid; echter deed hij zijn partij schade door zijn ontoereikende voordracht en onvoldoende voorkomen. Dan was Zappata als Marta beter getypeerd! Wagner (Fan- tini) bleef daarentegen ook in zijn tekortkoming den meester getrouw. Cavallini zong den Valentijn meeslepend en Guasconi als Siebel scheen z.-lf nog al schik te hebben in haar bekoorlijke travestie. Maar de held van den avond was toch Zaccarini, de bas der bassen, die als Mefistofeles zijn beau jour had en aan zijn onvolprezen stemgeluid' een uitstekend verzorgde creatie paarde. Zijn wisse lende costuums, zijn grime, zijn mimiek was in vol komen overeenstemming met zijn indrukwekken- den zang. De koren tenslotte waren voor opera-koren nog al vrij goed, al waren zij misschien nog het meest slachtoffer van Fratini's afwezigheid. Zou de koorleider zich niet wat verdekter kunnen opstel len? Ook bij de Butterfly werden wij telkens door zijn hinderlijke verschijning uit het rijk der ver beelding verdreven. Ook de lampenist zat met zijn gepruts de fantasie nogal eens in den weg. Moge de flink gevulde en goed geestdriftige zaal cav. de Hondt vermurwen, zoodat op deze „laatste voorstelling" nog een „allerlaatste" volge! C. Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 «f HAPTENUISTLAAN tl J OPNAMEN IN OGEN OMGEVING-I Stadsschouwburg. Italiaansche Opera. Faust. Wanneer het Maandag 1.1. inderdaad de af- scheidsvoorstelling geweest is, gelijk de mededee- ling luidde, zijn wij wel met een onvergetelijken indruk van de Italianen huiswaarts gekeerd. Zij hebben dan, om een volksspreekwijze te gebrui ken, het lekkerste voor 't laatste bewaard. Want de Faust met zijn kleurrijkheid en klankrijkheid, met zijn vele populaire aria's en zijn bonte afwis- I seling van in 't gehoor liggende muziek, is wel een der „lekkerste" opera's. Het was jammer, dat ma'ëstro Fratini op de af- scheidsvoorstelling ontbrak. Met allen eerbied voor zijn onbekenden vervanger durven wij toch zeggen, dat het terstond een teleurstelling was, den beminnelijken krullebol van den genialen kapelmeester op zijn gewone plaatsje te missen. Het Schouwtooneel, Haar Groote Dag. Dinsdagavond woonden wij in den Stadsschouw burg de opvoering bij van „Haar Groote Dag", het teoneelspel (in e'en nieuwe bewerking) van den Nederlandschen schrijver A, H. van der Feen, meer bekend onder zijn schuilnaam F. de Sinclair. Wij voor ons vinden het een knap stuk werk. Het is geen gewrocht van intellectueele verfijning, het is eenvoudig afgestemd op de werkelijkheid, en juist in die sfeer van alledagsleven grijpt ons de, om het zoo te zeggen, lang niet alledaagsche gebeurtenis een moord te meer aan. De heer en mevrouw van Heerde, kinderloos, hebben van een zedeloozen dronkaard het doch tertje als kind aangenomen, en het door de jaren liefgekregen als een eigen kind. Wanneer het meisje zeventien jaar is, komt de kerel het op- eischen om het weer bjj zich in huis te nemen met de gemeenste ogmerken. Tevergeefs biedt mevrouw van Heerde d^n vader een groote som geld indien hij zijn afschuwelijk plan wil opgeven, maar de man, die zich vroeger daarmee had laten paaien, weigert het dim^ial, en als een bévriend advocaat haar zegt, dat de wet haar niet helpen kan en een andere huisvriend, de dominee, haar geen anderen raad gev n kan dan te berusten, vergiftigt zij in haar warihoop den slechtaard, die het geluk van haar kind bedreigt. Wanneer ze aan haar man, die van een lange reis terugkomt, den moord biecht, huivert deze van haar, hij vraagt echtscheiding aan en vertrekt met 'het kind; als de advocaat haar zijn liefde be kent, vertelt ze hem, wat ze gedaan heeft, en ook hil deinst vol ontzetting voor haar terug; alleen dc dominee, hoe ontsteld ook van haar daad, heeft een woord van menschelijkheid: hij zal voor haar bidden. Zij staat nu alleen, doch niet, zooals de anderen meenen, met wroeging in de ziel over wat ze heeft bestaan, neen, zij is trotsch op haar daad: ze heeft haar kind gered. Het is zoo spreekt ze tot 'hen, die zich van haar keeren het is in gelukkige uren gemakkelijk te zeggen „ik heb je lief', maar wanneer de groote dag van je leven komt en een groot offer van je eischt voor cle geliefde, dan moet die liefde sterk genoeg zijn om dat offer te brengen. Haar groote dag was gekomen, .en zij heeft het offer gebracht. Is ze schuldig? Schuldig voor de wet? Kan, mag een rechter haar vrijspreken? Zij heeft een moord bedreven. Uit liefde, maar ze heeft hem bedreven. Om een onschuldig kind te redden, maar ze heeft dan toch een mensch ver moord. Is ze schuldig voor de menschen? Wie haar liefhadden, keeren zich vol afschuw van haar. Misschien hadden dezen hetzelfde gedaan als ze in haar plaats waren geweest. Maar ze waren nu eenmaal niet in haar plaats, en zij heeft den moord bedreven, zij, zij en niemand anders. En berouw heeft ze ook niet, neen, ze verhoovaardigt zich nog op haar daad. Op aarde is er geen vergiffenis voor haar, doch de dominee spreekt het red dende woord, misschien kan God haar ver geven. „Ik voor mij, ik had met het meisje gevlucht, als ik haar was geweest. Zoo'n moord is toch wel het allerlaatste wat je doet," zegt de nuchtere toe schouwer. Maar de schrijver, die hier ook wel aan heeft gedacht, betoogt, dat dit door de wet ver boden wordt; „ontvoeren van een minderjarige" of iets dergelijks. We hebben ons daarbij neergelegd, en genoten van de uitmuntende hoedanigheden van het stuk en van het niet minder uitmuntende spel der ver tolkers. S. TIMMERMAN EN AANNEMER Bl'daalscheweg 23, SANTPOORT, Tel. 22315 MUZIEK. Haarlemsche Orkestvereeniging. Zondagmid dag 11 Januari geeft de H.O.V. onder leiding van Nico Gerharz, die door ongesteldheid gedurende een maand niet heeft kunnen dirigeeren, maar nu geheel hersteld zijn staf weer heeft opgenomen, een Mozart-Beethoven programma. Uitgevoerd zullen worden: Kleine Nachtmusik en „Der Schauspieldirector" van eerstgenoem 'en en de zevende Symphonie met de Ouverture „Leonore No. 3" van den laatstgenoemden meester der toonkunst. We twijfelen niet aan een overgroote belang stelling voor dit concert, het eerste in het nieuw begonnen jaar onder directie van den gelukkig herstelden dirigent. Woensdag 14 Januari staat ons een groot Vocaal eu Instrumentaal Operaconcert te wachten met den baritonzanger Joh. Nelissen als solist, die o.a. zal voordragen Chanson de Toreador uit Carmen er. de Cavatine de Figaro uit „Barbier de Seville1', alles met begeleiding van orkest. Het orkest zal zich doen hooren in fragmenten uit „Butterfly" en de Balletmuziek uit Gounod's Faust. Het Hollandsche Strijkkwartet, Door boven genoemd kwartet zal een cyclus van 3 concerten gegeven worden in de kleine zaal van het Gem. Concertgebouw, Lange Begijnestraat, Haarlem. De datum van het eerste concert werd oorspron kelijk vastgesteld op 22 'December 1.1., maar door ziekte van den heer Leijdensdorf ging dit concert niet door. De concerten zullen nu gehouden worden op Maandagen 12 Januari a.s. (zie advertentie), 9 Februari en 2 Maart. Het Dienstweigerings- debat. Na correspondentie met de heeren Schermer- horn en Oudendijk is de datum voor het dienst- weigerings-debat, hetwelk op uitnoodiging van het Landelijk Comité en de afd. Haarlem der Inter nationale Anti-Militaristische Vereeniging, sectie Holland te Haarlem zal plaats vinden, nader vast gesteld op 19 Januari '25. Het debat zal gehouden worden in de gemeente lijke concertzaal. Waar in vele plaatsen groote belangstelling voor dit deb at blijkt wordt correspondentie gevoerd over het stenografisch overnemen der redevoerin gen om ze als brochure te doen verschijnen. Onderwerp van den heer Schermerhorn zal zijn Ontwapening door Dienstweigering. Toezending van kaarten buiten Haarlem kan tot 15 Januari (voorzoover voorradig) geschieden na toezending van f 0.25 per kaart aan den penning meester: A. J. Luif, Regulierstraat 22, Haarlem. Voor Amsterdam zijn ook kaarten a 20 cent af te halen aan het secretariaat der I.A.M.V. „Concor dia"', Weesperplein 1. Nederlandsch Schoolmuseum Amsterdam. In de afgeloopen maand December noteerde deze instelling 243 bezoeken en 62 aanwin ten. OVERVEEN Tel. 1617 BLOEMENDAAL Tel. 22012 Streng concurreerende prijzen Aanleg van Tuinen. Speciaal adres voor Tuingrond H OPGERICHT 1845 TELEFOON 22242 KRUIDENIERS- EN GRUTTERSWAREN COMESTIBLES, FIJNE VLEESCHWAREN DROGISTERIJ SCHOONMAAKARTIKELEN Automobielen - Motorrijwielen Haarlemsche Sigarenfabriek J.C.Hessen en Zn Haarlem Het Nederlandsche Boek, 1924. De Neder landsche Uitgeversbond heeft een lijvigen catalo gus samengesteld van boeken, welke in 1924 in Nederland 'het licht zagen en dezen catalogus onder bovengenoemden titel uitgegeven. In zijn mooie inleiding tot dezen catalogus haalt de heer J. Tersteeg de woorden aan van den zeventig-jarigen Frederik den Groote: „Ik heb zoo veel en zoo lang kunnen werken en daarbij mijn geest jong gehouden, omdat ik tus schen elke twee zorgen in en welke zorgen soms! een boek las. Niet alleen verfrischte het lezen mijn geest, die gevaar liep eenzijdig en ver moeid te worden, omdat elke verantwoordelijk heid, die in Pruisen te dragen viel, ten slotte steeds in mij een steunpunt zocht en door mijn inzichten er. uitspraken tot daden worden moest, maar ook en vooral was het mij een leering, na te gaan, wat anderen dachten, en hoe dikwijls zij beter, scher per, zuiverder dachten dan ik. Slechts hij, die voortdurend leert, kan voortdurend groeien en wie nog groeit, verwelkt niet." Mogen deze woorden van een bejaard werker, menig Nederlander „die nooit leest" opwekken, het artikel van den heer Tersteeg, „De waarde van het lezen" eens in te kijken. In negen van de tien gevallen zal hij tot het inzicht komen, dat hij zich schromelijk tekort gedaan heeft, met zich alleen te bepalen tot zijn dagelijksche bezigheden, waaraan het lezen geen deel heeft. Hij zal dan den „Nederlandschen Uitgeversbond" dankbaar zijn voor dezen gemakkelijken en prak- tischen leidraad, die het hem mogelijk maakt, een keuze te doen uit het vele, dat de Nederlandsche uitgever hem biedt, om zich, zonder groote gelde lijke offers, te ontwikkelen en zijn geest te ver- frisschen. Het Nederlandsche Boek "1924 is onder de typo- graphisch-artistieke leiding van den heer S. H. de Roos een mooi stuk uitgeverswerk geworden. Hoezeer de boekhandel dit hoek, dat een band tusschen schrijver en lezer zal worden, op prijs stelt, blijkt wel uit het feit, dat de boekhandel 30.000 exemplaren aangekocht heeft, zooals uit het voorbericht blijkt. HENRI BAKELS. Ieder jaar komt de bekende uitgeversfirma Van Holkema en Warendorf te Amsterdam ons verras sen met een Kerstnummer van „De Groene Am sterdammer'' wat iets bijzonders genoemd kan worden. Ditmaal is de lijst van medewerkers van dien aard dat men reeds bij het zien daarvan verzekerd kan zijn dat het beste van het beste bij elkaar is gevoegd om één geheel te krijgen. We vinden dc namen van Ds. W. Mackenzie, Willem Kloos, Jan Gregoire, Prof. van 'Hamel, Is. Querido, Top Naeff, Ina Boudier-Bakker, Minca Verster-Bosch Reitz, Jeanne Reijneke-Van Stuwe, Ant. Thiry e.a. Ook de bijlagen van dit nummer zijn prachtig. I Heden orerle I hort, toto'ize.lii I ('/«e geliefd'' V<i |eti Grootvader. HERMANUS V VAN ES WeJ. van Mevr. in den ouderdoi 79 jaren. nr. W. H. C. V Ir. J. F. VAN ES Eerman NICO I Bloemendaal, 4 J, Kleverlaan 53. Geen bez< Dierena Schoterslngel 117 Spreekuur: 1_2.; WORDT GEGEVf Mevr. STOKKINK, Bloemendaal. vraagt, trek naar Duitschlan tegenwoordig meisje, een Hollandsch of Dt Salaris nader te besp melding Zondag tuss of 4—6 uur. GEVRAAGD een fl Zich aan te melder tusschen 7 en 9 uur. Bloemen daalsclie wei garage. te koop aangeboden standigheden, voorzie; boom- en registration 11 maanden. Brieven fett. S, Bur en een KAMERSTOé gevraagd voor jongen Aanbiedingen met nr bng of schriftelijk aan van dit blad. Bad Ems. Door de directie van Bad-Ems wor den kleine zalékalenders verspreid ter aambeveling v4n haar bekende geneesmiddelen als Emser- Water, Emser-Pastilles en Emser-Zout. Van deze gelegenheid maken wij gebruik nog eens de aan dacht te vestigen op deze, hier te lande zoo gunstig bekend staande middelen tegen hoest en verkoud heid en alle aandoeningen der slijmliezen. De bronnen te Bad-Ems, waaruit de hierboven genoemde artikelen afkomstig zijn, waren reeds in den Romeimschen tijd bekend om bun genees- kiachtige eigenschappen. Dat door al deze eeuwen heen heden ten dage nog steeds deze genees middelen zoo'n gunstige reputatie genieten, pleit zeker voor de goede kwaliteiten, die dan ook steeds door de medische faculteit erketnd worden. Zondag 11 Januari. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha" des voormiddags 10 uur. Ds. Fr. Postma, Directeur v.h. Haarlemsche 'Diaconessenhuis, GEREFORMEERDE KERK, voormidd. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur dezelfde, „RELIGIEUZE KRING" Aerdenhout—Bentveld- Vereenigingslecaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 u. n.m. 7.30 u. Ds. Mackenzie, Rem. Pred. Am sterdam. Vrijdag 16 Jan. n.m. 8 u. Ds. C. C. de Kloet, Den Helder. Onderw. „Peer Gynt" van Ibsen, afgew. met zang en muziek door Grieg bij „Peer Gynt" gecomponeerd. NED. HERV. GEMEENTE, voormidd. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „De verloren Kroon" (Klaagl. 5, vers 16). VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN v.m. 10 uur, ingang Jacobstraat. Ds. G. Horrëus de 'Haas, Zwolle. Zijt gij verkouden? Neemt dan ook 's avonds voor gij naar bed gaat een in den mond, 't houdt Uw mond vochtig en voor komt hoesten. Verkrijgbaar in alluminium kokertje TE KOOP: pl.m. 40 M3., ook bij verkrijgbaar. DUbufi, Bloemendaalsc öloemendaal. aan den ouden St. Ba. straat 5 Haarlem hc van |Clir. Lebeau, Eekman, bac'b Wittenberg-Ding (Detilly-Bertha Bak B*iltaal den Haag, Veenka d,JhtV6nS vestlRen wij uv omu'J er PP. dat van hedet IJmuIrte"de gemeenten als SC» Beverwijk, Ov denhout a8'' Heemstede t een hit, de aanstel!, f: frr,. ?°i&R worden bezocht. HAZEL ■Kendt ons uw orders po Haart en u omvangt zoo n UEdWenSahte ure" bezoe ziende, °rderS 'e Hoogachtend, jj£

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2