OEDELS HARLEM Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang 1 ZOON HET KENNEMER LYCEUM sPORTEN DE GELE TAXI. P. VAN DER STAD - Tel. 188 AKER nsche en Plaathanfiel JR. KÜRÏER8 Fotografisch Atelier Dirup WILD EN GEVOGELTE utstraat Dames Coupe KÖHL1NCER, Cuisinier 19e JAARGANG ZATERDAG 17 JANUARI 1925 No. 2 Uitgever: A. EIKELENBOOM, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: Bloemendaalscheweg 42. - Tel. 22324. die garantie lie plaatsen TEL. 12121 iERLIJKE STAND. Hoe het gebouw is ingericht en wat er te zien is De officieele opening. DE INWIJDINGSREDE. Lijstenmaker Vergulder Encadreur STRAAT 13, HAARLEM Telefoon 2072 PINO voorbehandeling van leken (ook de zwaarste n) door den Onafhankellj- roeps-Magnetiseur C. J. WITBRAAD ënten behandelde voor de ommissie, benoemd bij Kon. van 31 Juli 1917. voor minvermogenden. ns uitstekende gelegenheid pnatne en behandeling van jorkomeiule ziektegevallen, infectie-ziekten. onend Gedipl., Verpleger preekuur van 3—6 uur ermogenden van 7—8 uur gs, Donderdags, Zaterdags verder volgens afspraak ndaal, Noorderstationsweg 23 Villa „Sonnevanck" an 101, HAARLEM, Tel. 2032 Levering van: -UNERS II KOUDE NERS EN WARME iOUPERS il SCHOTELS PUDDINGEN, IJS. enz jks uitzenden van Diners a f 1.25 *mm,\ BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD y \V Abonnement: I Voor een half jaar 1.75 LOSSE NUMMERS 5 CENT. Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer, korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. j^RpOQOOQOQOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOO Beschaving maakt menigmaal den slechte nog slechter en stellig veel gevaarlijker. MACAULEY. Bx>OOOOOOC)COOCOOOOOO(XKXXXXXXXX*>X)OOOC)COOOOOOOCOOOOOOOCOOOCOOOOO tN BRANDKASTEN Noggeren, Boschlaan 17 Bloe- ,e ceintuur: Meerman, Midden- rveen, een handbeschermer; L. sweg 85 Haarlem, een sleutel; lestraat 18 Haarlem, een para- eldweg villa Meidoorn te Aer- ntasch; W. Zwemmer, Ooster- t, een kolf van een buks; Grij- verveen, een rozenkrans; Was- 10 Overveen, een knipmesje, rtuindorplaan 34 Overveen, een :hop; P. J- Koelemij, Mi verveen, een broche, tiepost te Aerdenhout, choenen; aan het burea en, een huissleutel, een rijwiel en sleuteltje, een zilv. potlood, iintuur, een doosje, waarin een schoenmakersmachine. Midden- een van C. Nijman—Busman, d.; A. De - Ch. M. E. van Zonneveld—va" Bakker—van der Heide, z.i an Wijk, d. /O: H. A. Prenen en A. M. Snu it en A. M. Cornet. J. J- Slt" C. F. Seijler en A. J. Winand. - N. van Huizen. G. van 't Wout, 79 j. L, ten Brink, 85 j.; J. J- Jongeneelen, 65 j.; HET LEVEN EEN DROOM. Droom is 't leven, anders niet; 't Glijt voorbij gelijk een vliet, Die langs steyle boorden schiet, Zonder ooyt te keeren, d'Arme mensch vergaapt sijn tijt Aan het schoon der ydelheyd; Maar een schaduw die hem vlijt; Droevig! wie kan 't weeren? d'Oude grijse blijft een kind, Altijd slaap'rig, altijd blind; Dag en uure, Waart en duure, Word verguygelt in de wind. Daarmee glijt het leven heen, 't Huys van vel en vlees en been Slaat aan 't kraaken, d'Oogen waaken Met de dood in duysterheen. JOAN LUYKEN. (Nadruk verboden.) Eenigen tijd geleden vermeldden de ■kranten de geschiedenis van een man, die wrijk was geworden met een taxi-onder- j neming. Ik herinner me niet meer, waar j het geval is gebeurd; het doet er ook min- f* det toe. Allicht zal 't in Amerika zijn ge weest, waar iets dergelijks niet ongewoon is. De man was met een bescheiden be drijf skapitaalt je begonnen, waarvoor hij zich één auto kon aanschaffen. Met dien auto nam hij plaats in de lange rij, die voor het station op een vrachtje wachtten. En onmiddellijk was hij het, tot wien de reizigers zich het allereerst wendden, om naar de plaats hunner bestemming te worden gereden. Spoedig had hij genoeg verdiend om een tweeden auto te koopen, en ook met dit nieuwe voertuig, door een eigen chauffeur bediend, bereikte hij dezelfde gelukkige uitkomst. Binnen een maand had hij vijf, binnen het jaar vijftig, binnen twee jaar vijfhonderd auto's loopen. Wat was het geheim van zijn welslagen? Liep zijn taxi sneller dan de overige van de stad? Reed ze lichter; was ze gerief lijker ingerichtKende hij als chauffeur beter den wegwas hij behendiger bij het zich wringen tusschen het straatverkeer, voorzichtiger in het gevaar, behulpzamer bij het instappen, vlotter van tong en B beleefder in gebaar? Niets van dit alles; zijn auto was vol- B maakt gelijk aan de overige auto's en hij was een doodgewone chauffeur, in niets verschillend van elk zijner vakge- Bnooten. Of ja, toch in één ding; zijn taxi was geel. Rijdt een gele taxi sneller of veiliger dan andere taxi'sis ze goedkooper, gerief- A ii Van degelijker maaksel? Niets van dit alles; een gele taxi heeft slechts één ding voor bij alle overige taxi's: ze valt in het oog. En dit wist de slimmerik, die met zijn gele taxi fortuin maakte. Door zijn sijtaxi geel te verven, werd hij rijk. ïjn geheim heeft mij het leven alweer een stukje begrijpelijker gemaakt. Vaak heb ik gehoord en gelezen van menschen, eenof ander gebied naam en ■fortuini verwerven. Soms had ik het voor- I P®rsoon °J hun arbeid te leeren kennen. En dan trof mij bij enkelen hun ner de groote begaafdheid, de geweldige werkkracht, de zeldüame karakteradel de buitengewone genialiteit. Maar de meesten teleur" nadere kennismaking Hoe is het toch mogelijk, dachten in meerdere gevallen velen met mij, dat een man, die zoo weinig in zijn mars heeft professor is geworden; dat een zoo onbe- teekenend boek in aller handen isdat een zoo middelmatig tooneelstuk het publiek Éknmin3^ a-°P aVOnd' Hoe ka" het toch komen, dat die onbenullige praatjesmaker £JS£ omgeving in tel is; dat die leeg- wordt- 200 ket middelpunt toren ican bfazen Z°° h°°g V&" den knoken 'voor dtroenento IV"' d<T Z'Ch en waarom iaat m'aarZS VERGROOTINGEN JIJ-J VERGROOTINGEN waardelooze prullen in handen stoppen? Nooit is er een tijd geweest, waarin twee wichelaars zoo veelbeteekenend tegen elkaar knipoogden en nooit hebben twee Joden zoo goed geweten, wat een bril kost, als tegenwoordig. Wat is het geheim van hun succes? Och, ieder weet hethet geheim van het succes is de reclame. Maar wat ieder nog niet goed genoeg weet, is, dat de reclame haar toepassing vindt op veel grooter schaal dan louter in de advertentiekolommen dei- dagbladen en op de lichtzuilen en aanplak borden der winkelstraten. Ook op het schijnbaar voor haar te deftig of te eer waardig of te argeloos gebied beoefent men in onze dagen, elk naar zijn aard, de reclame. Nu weet ik het geheim, wanneer ik een, die geslaagd is zonder dat hij op buiten gewone eigenschappen kan bogen, naar zijn triomf zie rijden. Hij verfde zijn taxi geel! Want dit is het, wat heden ten dage tot weislagen voert, ja, voor welslagen onmis baar is: men moet opvallen, in het oog loopen. Goede waar behoeft geen krans, maar zonder krans blijft zij tegenwoordig in 't pakhuis. Als er honderd taxi's in de rij staan, even goed, even snel, even sier lijk, dan zullen de negen en negentig xwarte taxi's in de rij blijven staan, maar om de gele taxi vecht het publiek. Is het publiek dan onnoozel, dat het mo'n eigenaardige voorkeur aan den dag legt? Het publiek is thans niet onnoozeler dan het ooit is geweest. Het publiek is alleen ongeduldiger en daardoor opper vlakkiger en minder zelfstandig. In het jachtig bestaan der moderne maatschappij gunt het zich den tijd niet, rustig uit zijn oogen te kijken, zijn beurt te wachten, zijn eigen oordeel te vestigen. Het hedendaagsche publiek is door het hurrie-leven vermoeid. Het wil alles, be- tt Gr. Houtstr. 169, Tel. 13472 REPRODUCTIES TEL. 188. OPGERICHT 1870 Poulardes Braadkippen Soepkippen Eendvogels Talingen Hazen Fasanten Patrijzen Duinkonijnen Reevleesch KLEINE HOUTSTR. 136 - HAARLEM halve zich inspannen. Het is te bek-af om te zoeken, om zelf moeite te doen; het is gewend, te worden geholpen en voorge kauwd. Waarom vliegen de reizigers aan op de gele taxi? Wijl hun gemakzuchtige oogen door de ongewone kleur worden getrok ken; wijl dat felle geel zich opdringt aan hun tragen, inspanning schuwenden blik. Dit weten onze slimmeriken, die slagen. Zij trekken profijt van deze behoefte aan gemak. Zij weten, hun op tijd en arbeids kracht zuinige medemenschen een dienst te bewijzen, door ze met een krachtigen ruk uit hun weifelende loomheid te halen. Ze schreeuwen ze wakker met een sirene. Ze verblinden ze met een zoeklicht. Ze pakken ze bij clc kra^g ioet een forsch gebaar. Zóó willen de menschen geholpen wor den. Men moet het hun gemakkelijk maken. Innerlijke waarde te beoordeelen, kost moeite en tijd; wezenlijke beteekenis te doorgronden, vergt inspanning. Wat aan de oppervlakte ligt, moet het hem doen. Daarom een goede raad voor u, die streeft naar welstand en roem: verbeuzel uw tijd niet, met de constructie van uw taxi te verbeteren of haar inwendig mate riaal te volmaken. Eén raad slechts: verft haar geel en ge zijt klaar! C. In ons vorig nummer plaatsten we reeds een cliché van het schoolgebouw van het Kennemer Lyceum, we moeten hierbij nog even een recti ficatie maken, we vergaten n.l. nog te melden dat de cliché welwillend werd afgestaan voor dit doel door de directie van Haarlem's Dagblad. Woensdag werden we in de gelegenheid gesteld het moderne bouwwerk zoowel in- als uitwendig 1 te bezichtigen, waarover wel het een en ander valt mee te deelen, doch vooraf nog dit: iHet kennemer-Lyceum telt thans 180 leerlingen en zal er 220 kunnen herbergen, wat men niet gaarne te boven gaat; er is een principieel ver- 1 schil te constateeren van deze nieuwe school met andere bestaande scholen, namelijk dat alles is ingericht op een vaklokalensysteem, d.w.z. elke leeraar heeft z'n eigen lokaal, waar alles aanwezig is wat men voor de bepaalde vakken noodig heeft en waar de leerlingen den leeraar komen bezoe ken", dit systeem heeft wel wat tegen omdat de verwisseling van leerlingen eenig rumoer met zich brengt, maar 't is in elk geval wel goed als de leerlingen zich weer eens even kunnen bewegen, het heeft tevens tot gevolg dat de leerlingen in de leslokalen geen eigen plaats hebben om hun studiemateriaal op te bergen, ook hierin is voor zien, in de vestiaire heeft eiken leerling een ge nummerd vak, waarin de leerboeken kunnen wor den gelegd. Het eigenaardige van deze eigen vaklokalen viel ons wel 't meest op in die van den leeraar voor Fransch, den heer van der Laan, die de leerlin gen individueel onderwijs verschaft. Dit systeem van dezen leeraar is nog eenig in ons land en wordt het Kennemer systeem" genoemd. De leer lingen maken een album met prentbriefkaarten van Parijs en omstreken met beschrijvingen over Parijs, etc. De geheimen der taal komen hierdoor als van zelf aan 't licht, de leeraar heeft voor de leer wijze een groote ruimte te zijner beschikking, deze buiten-model'' methode wordt door het Rijk niet gesubsidieerd (dat komt nog wel). Door deze moderne wijze van inrichten zijn er vier lokalen uitgespaard, daardoor konden er eenige extra-lokalen worden ingericht, n.l. voor natuurlijke historie, een Dalton-lokaal, enz. In het schoolgebouw zijn tal van spreuken aan de wanden geplaatst, waarvan we er twee noemen die onze speciale aandacht trokken, n.l. aan de hoofdingang een gedenksteen ingemetseld, waarop de volgende woorden: COMMUNIS SALUS SINGULUS CONSTAT Gedenksteen gewijd aan Ir. Adriaan Stoop ter herinnering aan zijn offervaardigheid ten bate der gemeenschap bij de stichting van het Kennemer Lyceum 24 Mei 1924 Deze Latijnsche spreuk beteekent: „Het heil van het algemeen steunt op de enkelingen", en een spreuk aan een der bovenwanden in de gang: „res severa verum gandium" (een ernstige zaak is het ware goud). Een collectie van ongeveer 2000 platen versiert de wanden van lokalen en gangen, deze pracht- ccllectie is een erfenis van de onlangs overleden mevrouw Wüste, ,,Spaarnberg" te Santpoort. Naast de hoofdingang is een telefoonkamer en een portierskamer, verder bevinden zich beneden de modern ingerichte lokalen voor practische na tuurkunde en scheikunde (met daarbij behoorende werkkamer voor leerlingen en leeraren), de loka len voor plant- en dierkunde, o.m. het museum van Dr. Jac. P. Thijsse, hetwelk reeds is begonnen met een prachtcollectie vogels van den heer Burdet, voor onze lezers een bekende, die hij ten geschenke heeft gegeven. Hierbij dient vermeld dat deze verzameling ongeveer 20 jaar geduurd heeft en de vogels niet door gewelddadigheid zijn gedood, maar hun natuurlijken dood zijn gestorven en daarna zijn gebruikt. Het is een kostbare ver zameling en iets zeldzaams. Voorts bevinden zich beneden een aparte in gang voor de leerlingen met een hal, voorzien van borden, waarop aan de leerlingen mededeelingen v/orden verstrekt en het prachtige gymnastiek lokaal, de trots van den architect, waar schier alie nieuwe gymnastiektoestellen in ruime mate voorhanden zijn. Vanuit dit lokaal is het sport veld te bereiken. De directiekeet, die op dit veld staat is aangekocht door een der ouders van de leerlingen en ten geschenke gegeven voor gebruik als kleedkamer, etc. Het gebouwtje is van alle gemakken voorzien, electra, gas en waterleiding. Op de eerste etage is een mooie aula, plaats biedend voor 350 personen, speciaal ingericht voor het geven van voorstellingen van tooneel, lichtbeelden, bioscoop enz. Er is een ruime cabine ingebouwd op de zolderverdieping voor projectie lantaarn of filmtoestel. Voorts vinden we er de leslokalen voor Holland'sch en Engelsch, een groote vestiaire, bibliotheek, zaal voor vereeni- gingen, welke tevens gebruikt zal worden om „over te blijven", met een buffetje. Vanaf deze zaal heeft men een zeer mooi panorama op het sportveld. Verder vindt men er administratiekantoor, kamer van den rector met luxe meubelen, daar nevens de publieke wachtkamer en verder de lokalen voor geschiedenis en aardrijkskunde. In beide laatste lokalen zijn de banken amphitheaters- gewijze geplaatst, terwijl er zeer practische toe stellen zijn aangebracht om de kaarten naar voren tschuiven. Ook vinden we op de eerste etage een groot teekenlokaal, dat in twee afdeelingen is gesplitst, t.w. een afdeeling lijnteekenen en een voor hand- teekenen. Ook deze lokalen zijn practisch en ge zellig ingericht, de verschillende opbergvakken met de frissche beschildering geven aan het geheel iets gezelligs, wat trouwens van het schoolgebouw i.i alle hoedanigheden kan gezegd worden. In de centrale hal zijn eenige vitrines aange bracht waarin afwisselend kunstvoorwerpen, etsen, etc. van firma's belangeloos tentoongesteld worden. Op de zolderverdieping is de reeds genoemde „Fransche school", leslokaal Duitsch, de donkere kamer voor fotographie, een groote timmerwerk plaats voor de leerlingen om zich met huisvlijt bezig te houden en een groote bergzolder. Een groot gedeelte van het geheele gebouw is uit eigen middelen betaald zonder subsidie. De offervaardigheid is groot geweest, we noemen o.a. de stoffeering -van de aula als een geschenk van de leerlingen, op de le etage zullen 9 ruiten glas ia lood worden aangebracht van Jaap Veijand, zinnebeeldige voorstellingen van de jeugd; de rustbank geschonken door den rector; eenige beel den van den conrector, benevens eenige beelden van de docenten Ned. Lyceum te Den Haag; een prachtige klok in de centrale hal door een der bestuursleden, verder is de inrichting van de „Fransche school'' geheel door het bouwfonds be kostigd, evenals de kantoormeubelen van de kamer van den rector. De pleinen vóór en achter het Lyceum zijn nog niet gereed, doch ook dit zal spoedig in orde worden gemaakt om het cachet ook aan de buitenkant te verhoogen. Bloemendaal is een machtig bouwwerk rijker geworden. Een woord van hulde aan de heeren architec ten van het architectenbureau Ed. Cuypers te Am sterdam is zeker niet misplaatst! Donderdagmiddag 3 uur werd het Kennemer Lyceum officieel geopend door Z.Exc. Dr. J. Th. de Visser, minister -van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Verschillende autoriteiten en officieele personen waren bij deze plechtige gebeurtenis tegenwoordig, we noemen hiervan de gastheeren: Mr. D. E. Lioni, E J. Langelaan, J. C. de Wijs, mevr. de Clercq- Stoop, mevr. 'Niemhuys-Versteegh en E. A. Velt- man; de curatoren Dr. Bierens de 'Haan, mevr. v. d. Bergh van EysingaElias, H. G. Cannegieter, Prof. Casimir, Dr. Kersbergen, Prof. Dr. Muller, Ir. de Bijl Nachenius, verder de commissie van Huisves ting, de rector Dr. A. de V'etter en de leera ren. Als officieele personen Z.Exc. Minister de Visser en de heer W. de Boer, chef afd. M.O., van het min. Onderwijs, K. en W., de Inspectie leden, de plaatselijke commissie van toezicht op het M.O., het gemeentebestuur, t.w. burgemeester Jhr. Bas Backer, de wethouders en eenige raads leden, onderwijs-autoriteiten, schoolraad en klasse vertegenwoordigers, de stichters van het Lyceum, de leden van het bouwfonds, en nog tal van genoo- digden, benevens de twee hoogste klassen van het Lyceum. Omstreeks half vier hadden alle aanwezigen op de voor ieder gereserveerde stoel plaats genomen in de aula, toen de minster binnentrad, de ge noemde klassen zongen onder leiding van den heer P de Nobel het bekende ,,Wilt heden nu treden" uil Valerius Gedenckklank. Mr. D. E. Lioni, voorzitter van de vereeniging Kennemer Lyceum, betrad het spreekgestoelte en opende deze plechtige bijeenkomst met harte lijke welkomstwoorden tot alle aanwezigen, inzon derheid Z. Exc. de Minister en zijn echtgenoote een welkom toeroepend. Door Uw aanwezigheid, aldus spr., wordt aan deze plechtigheid luister ge geven. Dankbaar zijn we omdat gij bereid zijt met uw machtig woord dit gebruw in te wijden. „Hoe schoon zijn uwe tenten, o Jakob, en uwe muren, o Israël" is een bijbelwoord, a'ldus spr. dat in toepassing gebracht kan worden op de totstand koming en de formeering van schoolgebouwen tot bevordering van het onderwijs voor de jeugd. Spr, memoreerde vijf jaren terug, toen er in 1920 nog niets te bespeuren viel van een lyceum en er nog zooveel ontbrak aan het voorbereidend Hooger Onderwijs en de leerlingen uitsluitend waren aan gewezen tot de meisjesschool ,,'t Kopje". De behoefte aan belangrijke verbetering voor het onderwijs te dez eprlaatse al ma r grooter wordende detd de vereeniging „Bloemen- daal's Bloei" besluiten om plannen te maken voor het totstandkomen van een Lyceum voor middel baar en gymnasiaal onderwijs. Het genomen initia tief door spr. zelf is boven verwachting gelukt en het is te danken aan de stoere arbeid en energie van den tegenwoordigen rector, Dr. A. de Vletter, dat in minder dan geen tijd een Lyceum was ge- st:cht, die gedurende deze 5 jaren gevestigd is geweest op het buitengoed „Ae'Ibertsberg", de snelle groei van deze school bracht weer groote moeilijkheden met zich, want de ruimte was te beperkt, en moest een nieuw gebouw komen.... maar waar? Totdat bet bestuur de aandacht ves tigde op een stuk grond, gelegen naast „Stoop's Bad", eigendom van den heer Ir. Adr. Stoop. Men trok 'de stoute schoenen aan in de hoop voor een lage prijs deze gewenschte plek te kunnen koopen, hoe werden we in onze verwachtingen overtrof fen toen we de verblijdende mededeeling ontvin gen, als antwoord op ons verzoek, dat de heer Ir Adr. Stoop dit stuk grond van i 2 H.A. t I geschenke aanbood. (Applaus.J Spr. dankt er nogmaals hartelijk voor. Vervol gens brengt spr. dank aan allen, die hetzij meer of minder mede hebben gearbeid aan dit grootsche bcuwwehk en deelt tot z'n teleurstelling mede, dat de architect, de heer Ed. Cuypers, wegens onge steldheid verhinderd is om getuige te zijn van de opening van dit, zijn, groot kunstwerk om tenslotte nog hulde te brengen aan den rector, die thans in zoo groote mate verheugd kan zijn met zijn zijn leeraren en leerlingen, nu hij thans na zwaren ar beid de kroon op zijn werk ziet gezet in de ver wezenlijking van zijn ideaal. In dé hoop dat het Kennemer Lyceum in de toekomst aan de stoutste verwachtingen mag beantwoorden, sluit spr. zijn openingsrede en geeft het woord aan Z.Exc. den Minister Dr. J. Th. de Visser. 'Het is den Minister een 'blijdschap te kunnen constateeren, dat de belangstelling van het Neder- landsche Volk de laatste jaren zoo gunstig toe neemt voor het onderwijs aan de middelbare school en 'het gymnasium. Indien ik eenvoudig memoreer, aldus spr., dat in de laiatste 6 jaren op het Staatsbudget de begrootingspost voor H.B.S., Gymnasia en Lycea door particulieren opgericht van 5 ton tot 5 millioen is gestegen, dan zult ge tot de overtuiging komen dat op dit gebied van onder wijs een ontwikkeling is gekomen als nooit in ons vaderland gekend. Sinds 14 dagen is dit nu de derde maal reeds dat spr. de eer te beurt valt om een in die richting strevende school te openen. Spr. zou dit lyceum wil'en noemen een twee-een heid, n.l. middelbaar en gymnasiaal onderwijs als vereenigd. Men moet er niet min over denken wat dc Lycea tot stand trachten te brengen, n.l. om jonge menschen in slechts vier jaren tijd gereed te maken voor de universiteit, waar vroeger toch minstens zes jaren voor noodig waren. Het is dan ook een dubbel moeilijke taak voor de leeraren. Spr. kenschetst dit in korte duidelijke trekken, en hoopt dat dit lyceaal pogen moge slagen, om aldus de jeugd intellectueel, ethisch en religieus L dienen en te vormen. De Minister wenscht het bestuur, den rector, de leeraren en de leerlingen van harte geluk en spreekt nog een waarschuwend woord tot de aan wezige jonge menschen voor hun dure roeping in dit leven. Een schoone roeping is er voor elk in het bijzonder weggelegd, de groote Schepper sprak in den beginne; Laat Ons menschen maken naar Ons beeld en Onze gelijkenis. Welnu gij jonge men schen hebt een heerlijke roeping om te streven en er naar te jagen beelddragers Gods te zijn! (Applaus). Hierna voerden nog eenige sprekers 'het woord, n.l. Dr. Bierens de 'Haan, Jhr. Bas Backer, burge meester, Dr. Lens als voorzitter van de plaatse lijke commissie van toezicht op het Middelbaar Orderwijs, Ir. van Mourik Broekman, directeur der R.H.B.S. met 5 j. c„ de heer W. J. M. Spruytink, te Hilversum, als afgevaardigde van het architectenbureau Ed. Cuypers te Amsterdam en dc rector van het Lyceum, Dr. A. de Vletter, die in zijn rede o.m. aan het lichte stelde de groote offervaardigheid van de ouders, zooals we dit in ons overzichtelijk artikel reeds hebben aan'ge-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 1