Prijsvraag met cadeaux! 11AIS0N HETTY D. P. v. d. MEIJ VIOOL J. Jong /MJG OEPKES EÖTOGR^EI de goedkoopste. LINCOLN de meest volmaakte. e. van den TE KOC SYMPHO Middenstandsv UITVERKOOP-PI Atelier „le NO Voor kinderen van abonné's b. Voor alle kinderen. HET GESCHIKTST ADRES VOOR ALLE VOORKOMENDE SCHILDERWERKEN Spaansclievaartstraat 21 Schoten Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Telef. 11094. OLDENKOTTs TABAK Vraagt OLDO BLOEMENDAALSCH Schotersingel 117, VERZEKERI Isj Ged. 0. Gracht 62, H< De inzender van de volgende gedichtjes aan ons bureau Bloemendaalscheweg 42, boek in ontvangst komen nemen: Heb je wel eens rondgekeken Bij de Bl.daalsche kerk? Daar is de firma Ant Cassée en Zonen, En die zal je netjes toonen Stoelen, tafels enzoovoort. Alles zooals het behoort. En 't is netjes in de nopjes En men heeft er nooit geen stropjes. kan een Een goede fee zat laatst te droomen Hoe zij aan goede wijn moest komen. fk had met haar een twee-gesprek Boven op een oud stuk hek. Ze klaagde over water in de wijn. ,,Och", zei ze: Jij bent daarvoor te klein, Daarvoor moet je grooter zijn". Ik gaf haar toch een goed adres No. 14 Bloemendaalscheweg. Bij C. Cassée de wijnhande'aar, Daar koopt u steeds goede waar. En houdt u niet van wijntjes Een likeurtje is daar ook fijntjes. BOEKEN CADEAU. In dit nummer staat in enkele advertenties 'n letter op z'n kop of op een verkeerde plaats. Wie van jullie de fouten kan vinden geve daar van kennis per briefje aan ons bureau Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Wij stellen beschikbaar 2 boeken en kunnen dus maar aan 2 kinderen een prijs geven. Mochten er meer dan 2 kinderen alle fouten vinden en inzen den dan zal het lot uitwijzen wie een boek ont vangt. De leeftijd van de kinderen welke een antwoord inzenden mag niet boven de 15 jaar zijn. Om nu aan veel kinderen een kans te geven, hebben wij besloten voorlooplg elke week 1 of meer jongens- of meisjesboeken beschikbaar te si ellen, doch die kinderen welke een prijs hebben gewonnen, voor drie maanden voor een prijs uit te sluiten, terwijl in één gezin per drie maanden niet meer dan 2 prijzen kunnen vallen. Kinderen welke één abonné aanbrengen ontvan gen een verrassing, kinderen die twee abonné's aanbrengen ontvangen een mooi jongens- of meisjesboek. De abonnementsprijs bedraagt f 1.75 per half jaar. (Dus ook van niet-abonné's.) EEN BOEK CADEAU. In dit nummer staat in enkele advertenties een letter op z'n kop. Wie van jullie zoo'n fout vindt moet trachten op de advertentie waarin die fout voorkomt een klein versje te maken, minstens 4 regels en bezorge dat dan aan ons bureau Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal. Wie meer fouten vindt, moet dan ook me r versjes maken, doch heeft dan ook meer kans e-n prijs te bemachtigen. Wie het mooiste versje over het geheel heeft ingezonden ontvangt van ons een boek cadeau, terwijl ook de winkelier van de advertentie waar in de fout voorkomt een prijsje beschikbaar heeft gesteld. Ook voor deze groep geldt: wie een prijs heeft gewonnen wordt 3 maanden buitengesloten. (Hij of zij mag wel meedoen doch ontvangt geen prijs. die er toe hebben bijgedragen, dat het portret van den jubilaris door een Nederlandsch kunstenaaar zal worden geschilderd, welk portret dan een plaats zal krijgen in de Senaatszaal der Vrije Uni versiteit. Prof, Kuyper zeide diep getroffen te zijn door de hulde, hem gebracht. Spr. heeft steeds als le vensdoel gehad te arbeiden voor het Koninkrijk Gods en nu 25 jaar geleden heeft hij met schroom zijn arbeid als hoogleeraar aanvaard, omdat hij zoo hoog opzag tegen den arbeid zijner voorgan gers, zijn vader wijlen dr. A. Kuyper, en diens grooten vriend, wijlen prof. dr. F. L. Rutgers, In zijn arbeid is spr. echter steeds gesterkt door de liefde en trouw van zijn studenten en van het Ge reformeerde vo'k en zijn grootste loon op dezen dag is de Liefde en toegenegenheid, die hem zoo hartelijk werden geschonken. De rector-magnificus der universiteit, prof. dr. L. Bouman, voerde hierna namens den Acade- mischen Staat 't woord. Spr. huldigde den jubi laris als man van wetenschap, wiens beteekenis als kerkhistoricus en canonicus zeer groot is, doch ook als collega, wiens adviezen in den Academi- schen Senaat op hoogen prijs worden gesteld. Namens de hoogleeraren bood spr. den jubilaris als blijvend aandenken aan dezen dag een zilve ren sigarenkist aan. Prof. Kuyper dankte ook voor dit huldeblijk en daarna kwamen nog zeer velen den jubilaris hun gelukwenschen aanbieden. Een mooie Kinderspeelplaats geopend. In alle stilte, zonder eenig vertoon, hebben Bur gemeester en Wethouders onzer gemeente een ter rein voor het publiek opengesteld aan den Hoo gen Duin- en Daalscheweg. De gelegenheid om daar met kinderen te vertoe ven is in een woord prachtig en wij hopen dan ook dat er een ruim gebruik van zal worden ge maakt. Is het dus als kinderspeelplaats ten zeerste aan te bevelen, eerstens omdat het allemaal duinzand is en er dus zoo goed als niets kan worden ver nield of beschadigd; tweedens omdat er een groot hoog hek om dit terrein is aangebracht, zoodat men elkaar niet kwijt kan raken en derdens om dat het geheel een groote kuil is, zoodat mén voor verschillende winden tamelijk is beschut. Voor groote menschen is het terrein minder aan te bevelen. Alleen het uitlujkje is prachtig en de moeite zeker waard er een paar uur te vertoe ven, ware het niet, dat het hek wat te hoog is uitgevallen. Dat maakt nu de heele zaak een beetje scheef. Een prikkeldaard-afscheiding vonden wij nooit aanbevelenswaardig, doch men keek er over heen en veinsde het niet te zien, doch dit stevige hooge traliehek van ik meen meer dan 1.50 M„ maakt dat men niet meer vrij de duinen in kan zien, docht slechts „door de tralies". iDe werklieden welke aan dat hek bezig waren, noemden het een leeuwenkuil, doch het geheel heeft er werkelijk veel van weg. Hoezeer wij dan ook toejuichen het openstellen van deze terreinen en hoezeer wij dan ook den Heer 'Hogenbirk kunnen feliciteeren met deze over winning, wanf hij toch was het die steeds maar weer aandrong om die terreinen voor het publiek te openen, uit een aesthetisch oogpunt bezien had men die afsluithekken niet die hoogte moeten ge ven en in dat weer een mislukking te noemen. Zeker, men wil na Zonsondergang die terr inen afsluiten ter wille van de onzedelijkheid of van de zedelijkheid, zooals men 't maar noemen wil o, o, wat zijn wij toch zedig doch buiten en achter die hekken is er nog zóóveel terrein vrij, waar men 't avonds kan komen, dat men gerust het hek wat lager had kunnen maken, dat gaf be sparing en minder ergernis. Als curiositeit kan nog worden vermeld dat ook een terrein wat niet aan de gemeente, doch aan onze plaatsgenoot, de Heer Kruimel behoort, was afgezet geworden met hetzelfde hekwerk, zoodat op zekeren dag deze eigenaar niet op zijn eigen gronden kon komen. Dat dit ontstemming verwekte laat zich begrij pen en in minder dan geen tijd was het hek dan ook weer verwijderd. Het ligt nu op een hoop bij het begin van het „gemeentehek" en wacht zijn lot af. Echter, de gaten welke in den kant gemaakt zijn, de afgraving van den grond, de vertrapping van het mos enz. hebben gezorgd dat deze eigenaar voorloopig niet anders dan met een boos gezicht naar de leeuwenkuil zal kunnen kijken. Oefening Kweekt Kunst- Heden, Zaterdagavond geeft het Fanfarecorps „Oefening Kweekt Kunst'' van het Prov. Zieken- hius alhier, directeur de heer H. W. Hofmeester, voor donateurs, genoodigden en tegen entree een concert in Hotel Vreeburg, Kerkplein, alhier Na afloop van het muziekprogramma verleenen eenige werkende leden van O. K. K. met hunne dames, medewerking tot het opvoeren van eenige tooneelstukjes, getiteld: „Arme Rijke"; een vroolijk spel in één bedrijf en een komische scène, geti teld: „De Harmonie van Knuppelveen", onder lei ding van den heer P. Schipper. In de laatst gehouden vergadering van de com missie tot wering van schoolverzuim, zijn de heeren G. de Groot (hoofd Chr. Mulo-school) en A. IJzerman (hoofd Gem. Mulo-school) herbe noemd, resp. tot voorzitter en secretaris. Woensdagavond heeft men op het nieuwe sta tion alhier de automatische telefoon proefgedraaid om te zien in hoeverre alles, wat thans af is, in orde was. Uit bovenstaande blijkt dat men thans hard opschiet en in Maart ook onze telefoon wel automatisch zal zijn. HAPTENUISTIMN If BLOEMENDAL OPNAMEN IN EJGEN OMGEVING- Eenige avonden achter elkaar zijn de mooie booglampen aan het begin van het Kinheimpark uit geweest. Daar het tamelijk lang duurde voordat de lampen hersteld werden, waren we reeds be vreesd, dat we de mooie verlichting aldaar zouden moeten missen. Zoowel de Binnenlandsche als het Prov. bedrijf hadden geen zin om de onkosten der reparatie op zich te nemen, zoodat het zich liet aanzien dat het publiek de dupe zou worden van een onderling geschil. Gelukkig is men bij onder ling overleg tot een bevredigende en goede op losing gekomen en waren de lampen spoedig ge maakt. Maandenlang staan onze wegennaambordjes reeds in de grondverf. Is men nog steeds aan het bedenken, wat voor een kleur men de bordjes zal geven? Als het aan ons lag zouden we de bordjes rood schilderen met een opschrift van witte letters. Dat is altijd in het oogloopend. Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en Handschoenen - Overhemden, Pyama's, enz. GROOTE OPRUIMING schoenmaker C. Toen bedoelde persoon was ver- troken kwam K. tot de ontdekking, dat een be drag van f 70.uit zijn portefeuille was verdwe nen welke was opgeborgen in zijn jas, die in de werkplaats hing. Midden in de Duin- en Daalsche Vijver zijn stok ken gezet om een linksche en rechtsche baan te hebben als er ijs is. iHet ijs laat echter op zich wachten en we vreezen dat er dit jaar geen ijs zal komen. Bij den schoenmaker K. alhier, vervoegde zich een dezer dagen een persoon in diens werkplaats, die naar het adres kwam informeeren van den Bloemendaal Commando, Af deeling „Volksweer baarheid". Ter gelegenheid van het 25-jarig jufbileum van bovengenoemde Vereeniging is he den aan de inwoners een circulaire toegezonden waarin o.m, wordt medegedeeld dat het 15 Feb. 1925 25 jaar geleden zal zijn, dat, bij het begin van den Boerenoorlog, onder groot enthousiasme werd opgericht eene af deeling „Bloemendaal'' van de Vereeniging Volksweerbaarheid" onder den naam van „Bloemendaal Commando". Deze afdeeling heeft zich niet alleen weten te handhaven, doch ze geeft nog steeds blijken van groote activiteit, getuige het feit dat zij in den loop der jaren op diverse wedstrijden kans heeft gezien meer dan 160 overwinningen te behalen, (waarvan in de jaren 1920-1924 niet minder dan 42 stuks) bestaande uit prachtige zilveren bekers, kransen en takken, gouden, verguld-zilveren, zil veren en bronzen medailles. 'Het voornemen bestaat nu, om dit feit te her denken door het uitschrijven van een nationalen wedstrijd op buks, welke in dit voorjaar te Bloe mendaal gehouden zal worden. Waar .Bloemendaal Commando" alom in den lande bekend is door hare prestaties op het ge bied der schietsport, is het te verwachten, dat de door haar uit te schrijven wedstrijd druk bezocht zal worden. Tot het bereiken van het gestelde doel is ech ter eene versterking der kasmiddelen dringend noodig, waarvoor de jubilaresse door middel van deze circulaire de welwillende medewerking in roept. Met het oog op de vele voorbereidende werk zaamheden, die aan zulk een wedstrijd verbon den zijn, heeft zich nu reeds eene commissie ge vormd, die zich mede tot taak gesteld heeft een Eere-Comité samen te stellen. De jubileums-commissie verwacht een gunstige medewerking van de ingezetenen, waardoor het haar mogelijk zal zijn den wedstrijd naar wensen te doen slagen. De Commissie: A. Koolhoven, Voorzitter; D. C. Houtgraaf, Vice- Voorzitter; J. Lindeman, Secretaris; P. Langen- donk, Penningmeester; J. G. van Kessel, Commis saris; J. van Buggenum, Commissaris; J. Hirsch- feld en C. J. Lindeman. Opening kleermakerij. We vestigen de aan dacht van onze le^rs(essen) op de in dit blad voorkomende annonce van den heer H. L. Blom die hedenmiddag aan den Verbindingsweg, hoek Korte Kleverlaan een modern ingerichte kleer makerij opent. Door stagnatie met de ontvangen goederen kon de opening inplaats van begin Januari eerst heden plaats vinden. Het winkelgebouw (gebouwd door de aannemers Gebr. Joustra) ziet er in alle opzichten keurig uit en verhoogt het aspect van dit deel der gemeente, De ondernemer heeft in het winkelperceel een ruime keuze dames- en heerenmodeartikelen voor handen, welke smaakvol in winkel en etalages zijn geëxposeerd. We wenschen den ondernemer suc ces en verwijzen den lezer naar de -desbetreffende annonce voorkomende in dit nummer. 0VERVEEN. We hapen dat de tijd zal komen dat de Ju- lianaweg eens terdege onder handen genomen zal worden, want de bestrating tusschen Bloemendaal scheweg en Stoop's bad is aldaar allertreurigst. Nog steeds is de transparant aan den spoorlaan, die eenigen tijd geleden door baldadige jongens stuk gegooid is, niet gemaakt. Nu kan het zijn dat dit niet noodig is daar het verkeer aldaar in de zen tijd toch niet druk is. Maar laat men dan toch de groote glasscherven er uit halen, die gevaar op kunnen leveren voor wandelaars. AERDENH0UT. Door de politie is deze week alhier aangehou den zekeren O. De man was in het bezit van een pak, waarin zooals hij zeide werkkleeding was ge borgen. Bij onderzoek bleek echter, dat zich in be doel pak een fotografietoestel, een revolver, een doos sigaren, benevens twee costuums bevonden. Hij werd overgebracht naar het bureau van Poli tie, alwaar hij 'bekende deze goederen te hebben ontvreemd uit de tijdelijk onbewoonde villa ,,De Stoove", eigenaar de heer M. S. De verdachte wordt ter beschikking van de justitie gesteld. HAARLEM. De nieuwe verkeersregeling op het Stationsplein. Donderdag is voor het eerst de nieuwe verkeers regeling in werking getreden op het Stationsplein. De noodige voorzorgsmaatregelen waren reeds ge nomen, want benevens op de vaste post Kruisweg hoek Soenda plein stonden er ook nog twee ver keersagenten op het Stationsplein, een namelijk ter hoogte van Hotel Royaal en een bij den Jans- weg, terwijl op verschillende plaatsen bordjes met het bekende opschrift „Verboden in te rijden" zijn aangebracht. Iedereen kan dus wel zien, bij een weinig aandacht, hoe er moet worden gehandeld en welken weg dient ingeslagen om aan de eischen van deze nieuwe regeling te voldoen. De regeling is nu aldus: Komende vanuit de Rozenstraat, Kruisweg of Kruisweg-viaduct is de route naar het station, langs Hotel Royaal, fabriek Beynes, Station, en komende vanuit de Jansweg of Jansweg-viaduct, is de route langs het Station. Er is echter nog een uitzonderingsbepaling aan verbonden. Auto's en rijtuigen, die uit het viaduct- Kruisweg, uit de Rozenstraat of vanaf de Kruis weg naar het Station willen rijden, terzijde van den uitgang, mogen dan voorbij 'Hotel Royaal dus nog voor den Zuidelijken vluchtheuvel, onmid dellijk naar links ombuigen. Of deze uitzonderings-bepaling op den duur zal voldoen gelooven we niet. Het zal niet gemakke lijk uitvoerbaar zijn op drukke momenten en is een belemmering voor het verkeer. De tijd zal 't leeren! Opening Rijwiel- en Fotohandel. De heer J. Singeling opende gisteren zijn naar de eischen des tijds ingericht magazijn voor Rij wielen en onderdeelen, annex Foto-artikelen on der den naam „Rapid", kleine Houtstraat 42. Men vindt er niet alleen een ruime keuze rij wielen en onderdeelen, ook op fotografisch ge bied kan de amateur er alles vinden wat noodig is voor de fotografie. De ondernemer belast zich met het ontwikke len en afdrukken, terwijl er ook een reparatie-in richting voor rijwielen is aangebracht. De heer Singeling onze beste wenschen. Zie annonce! IS BIJ Telefoonnummer 13545 Concurreerend voor het inzetten van Ruiten P. J. Smit's Woning- en Exploitatiebureau, is sinds kort alhier gevesitgd aan den Zandvoortschelaan. Het kantoor van dit woningbureau is geopend van 95 uur, Telefoon 26273 en 13327, na 5 uur wor den inlichtingen verstrekt Binnenweg 74, Heem stede, Tel foon 28078; te Overveen is een bijkan toor gevestigd, Zijlweg 18. Het bureau belast zich met de verkoop en ver huur van bouwterreinen, heerenhuizen en villa's, etc.; het ontwerpen van plannen, taxatiën, assu rantiën, hypotheken en credieten. Zie advertentie in dit nummer voorkomende. Kamer van Koophandel. Agenda voor de 29ste vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken, te houden op Dinsdag 3 Februari 1925, des namidags te 7 uur in het gebouw der Kamer, Kruisweg 70 te 'Haarlem. Agenda; 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3 Ontslagaanvragen Mej. G. te Kiefte en Mej. A. Wenckebach. 4 Goedkeuring verzonden brieven; a. Directie 'Nederl. Spoorwegen, inzake rei zigersverkeer Station Haarlem. b. Afdeeling 'Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nijver heid, inzake overzicht tarieven. c. Burgemeester en Wethouders Gemeente Haarlem, inzake verzamelen statistische cij fers. d. Directie Nederl. Spoorwegen, inzake ont- werp-dienstregeling. 5. Aanvragen subsidies, lidmaatschappen, me daille: a. Veiligheidsmuseum te Amsterdam. b. Nederl. Instituut v. Documentatie en Re gistratuur. c. Alg. Ned. Ver. v. Vreemdelingenverkeer te 's Gravenhage. d. Gemengd K or Polyhymnia te Haarlem. e. Afdeeling Haarlem Ned.-Zuid Afrikaansche Vereeniging. 1. Instellen leergang in het Spaansch. 6 Uitnoodiging deelneming Esperanto-Congres te Parijs. 7. Voorstel Bureau, instellen Commissie van On derzoek, inzake Waterstand Haarlemmermeer polder. 8 Concept-brief Commissie ad hoe, aan den Heer Terhaak inzake wijziging Boterwet. 9 Concept-brief Commissie Winkelbedrijf, inza ke cassabons. 10. Concept-brief Commissie Binnen- en Buiten- landsche Handel, inzake concurrentie Neder- landsche Spoorwegenen particu'iere vervo r- ders, 11. Voorstel afdeeling Kleinbedrijf instellen Com missie ad hoe tot onderzoek autobusvraagstuk te Haarlem. 12. 'Bespreking rapport Staatscommissie Vervoer- vraagstuk (inleider Ir. W. J. Burgersdijk). 13. Rondvraag. 14. Besloten vergadering. Nog steeds de beste (licht »n geurig) T 0 0 N E E L N. V. Het Schouwtooneel. „Verkeerd verbonden". Ja.... wat is er eigenlijk te zeggen van deil klucht van de Duitsche Blijspelfabrikanten Lel Walther Stein en Rudolf Presber, welke we Dins] dag 1,1. in den Stadsschouwburg bijwoonden?... Ik herinner mij een gesprek in den trein tussche twee artisten, bleeke jongelieden met polkaharei en lavalières, en zoo ijdel dat het eind ervan wil was. Het ging over kunst met een hoofdiette- En jodenmannetje mengde zich in het gesprelf maar werd smaad'lijk afgewezen door de artistd met de opmerking, 'dat hij geen kunstenaar wa; Het mannetje liet echter dien blaam niet op zicj rusten. Hij wees op een parapluie, die hij in i hand had, en blafte:,,Geen kunstenaar? Ik nieil Maar laat ik je dan zeggen, dat ik deze paraplu) eigenhandig heb gemaakt". „Oh, maar dat is geej Kunst", bliezen de muzenzonen. En het jodemna: netje, hevig verbolgen; „Zoo, is dat geen kunstj Nou, doen jullie het me dan maar eens na''. In dien zin is dit blijspel ook kunst, met andil re woorden: iedereen kan het niet. Het is aardi| handig in elkaar getimmerd en loopt vlot. Pa Ma Hoppe zijn brave lieden, onbesproken eerzanJ burgers. Op een goeden dag komen hun beidi zoons, die lang geleden, ieder op zichzelf, na:I Amerika vertrokken zijn, in het ouderlijk huis ttl rug om Pa's zestigsten verjaardag te vieren. Bel den vergezeld van hun Amerikaansch vrouwtjJ tot groote vreugd der ouders. De vreugd is echttl van korten duur, daar de eerzame onbesprokr ouders ervaren, dat de spannetjes niet hij elka::; hooren, dat zoon Een meer zin heeft in de vroufl van zoon Twee en zoon Twee in de vrouw zoon Een; en van den kant Ider dames worl deze onwettige voorkeur gedeeld. En de zestig!! verjaardag ontaardt in een paniek, wanneer i jongelui hun plan kenbaar maken: scheiden weer dadelijk hertrouwen. De eerzame ouders, .1 zulk soort vreeselijkheden slechts bij gerucil kennen, stamelen ontzet, doch vrij logiscl „Maar waarom eerst scheiden, als jelui toch we» hertrouwt?" Waarop het cynisch antwoord konj dat het scheiden gebeurt van den eigen echlg.' noot, doch het hertrouwen met de(n) echtgenm van 'de(n) ander. Dat is alles, en het scherm .zooals het opgegaan is. U ziet, véél om het lil heeft het niet. Maar misschien is het daarom juil nogal aardig, voor wie na een dag van arbe;| een avond van ontspannig zoeken. Maar ook cl denkers, dichters, diepzinnigen en zwaarwichtige: groot en klein, behoeven zich niet te schamel bij een stuk als dit eens een avondje verpoozinl in den schouwburg te zoeken; de litterair verfijtl de hyper-intellectueele Goncourts wisten kl reeds: „On a de temps en tëmps besoin id'un etl canaillement de l'esprit". Het spel was goed. Vooral aan Enny de Leeuwl komt een extra pluimpje toe. Ze speelde de r| van een der Amerikaansche schoondochters, deed dat bovenste best. S. I De Opschepper. Zondag 1 Februari a.s. geeft de N.V. Hel Schouwtooneel, dir. Adr. v. d. Horst en Ja Musch, in den 'Haarl. Stadsschi uwburg een repris van „De Opschepper" (The Show-Off), blijspel ig 3 bedrijven van G. Kelly. Dit zal de 28-ste opvoering van dit Amerikaa: sche blijspel zijn, dat een mooi succes in de NedcJ landsche pers heeft gehad. Een werk van Felix Timmermans gedramatisec: Een werk van' Felix Timmermans, „En als ster bleef stille staan", is gedramatiseerd door Veterman en den schrijver. Het Rotterdamsch Ho.| stad-Tooneel gaat het spelen en voor deze vertot ningen heeft nu Dorus Hermsen een affiche maakt, met een voorstelling van het ten toonet| te brengene. Schoolmalinee: „Krelis Louwen". Woensdagmiddag gaf Het Schouwtooneel et'] middagvoorstelling van Pieter Langendijk's „Kr| lis Louwen'' voor de leerlingen van het Gym® sium, Lyceum, de Hoogere Burgerschool en Kweekschool. De zaal was gevuld met een vrol lijk en geestdriftig jeugd-publiek. Het, eenigsritr verouderde, stuk wekte op zichzelf nu niet zo."J groote belangstelling, maar het, natuurlijk alw« voortreffelijke, spel van Jan Musch in de hoofdig sloeg geweldig in. Een goed en dankbaar werk, dl ze schoolvoorstellingen. Vraag den jongelui mat? hoe meer hoe liever, zullen ze antwoorden, als het maar even kan, met Musch, want dat 'n „kei". KUNST. Concertgebouw „Modern". Deze week geeft de directie van dit Concerljj bouw een interressant programma. Als artisten treden op de beroemde Hollandse! Caberetiers Tholen en van Lier in hun internat'1 naai repertoire, tevens verschijnen ten toono' de gevierde Conferencier-Fantasist Floret, Amerik. Regtime Miss Ollita en Elenonora, p''| nomenale Zangattracties. Er valt weer te genieten! Dronk men vroeger 's avonds na de thee een I wijn of bier, thans is het VICTORIA-WATER Oberlahnstein. dat vermengd met Sinaasappel, Citroen of L"1! nade-siroop een verrukkelijken avonddrank éc Voor huishoudelijk gebruik bizonder aanbev"''j in Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 ets. WORDT GEQEV'E Dierenar! Spreekuur: 1—2.31 S. H. STEENM Gedipl- Verplc Noorder Stationsi b.z.a. voor verpleging legerige en hulpbeho tiënten. Verzorgen en van wonden. Na-beha uit 'het ziekenhuis Afleggen van overl. G tingen alléén op met schrift. Ontwikkelde, bescha gevraagd voor Haarl streken, om een ei geïllustreerd Kinderw de gegoede kringen ceeren. Volledige ïnlicl trent werkwijze; hoog waardoor ruim inkomei Ook als bijverdiens nend werk. Br. aan de Administr „Voor de Jeugd", Stille Den Haag. GEVRAAGD flinke een maal in de 14 dagen dag of Vrijdag. Reynegomlaan 24, At OVERVEEN - BLOEI f 7000.direct te a Hypotheek voorradig. JOH. MÖHR1NGE Margarethastraat 4, Ha Sigarenmagazijn „De Je staat er paf van, je Vraagt zoo ge ooit te daal komt, Eens naar Hombroek B, En men Hombroek, Hombroek, Né. kennen er maar een be vraag dan naar „DE weet je. Dan bent U kelijk klaar. Die kent rooker, nietwaar! Onze „HECTOR" is d Sigaar bij uitnemendhe Houten Pijpen. Let wel. voor rentezegels. Vlal centrale klok. Eiken Theekasten f 10. Piëdestals fl.99. Spieg Vergulde Schilderijen f2 Massief Eiken Buffet n spiegels, ronde kastjes en gesl. glazen f 59.90. Pr Dressoir f 59.50. MEli KLEIN HEILIGLAND 61 NAMIDDAGCOt op Zondag 1 Febru te half drie in de Gemeentel. Cor T oegangsprijs 50 ct., rech Voorverkoop van kaari Firma's ALPHENAAR, en SIGARENMAGAZIJN VELD, Gr. Houtstraat F Arnhemsche Verzeker tegen Brandsche Opger. 1863. Kapitaal f 2. Directie: ANDRÉ DE U tegen Brand-, Inbraak-, 1 Bedrijfsschade, Onbewooi tengevolge van Brand. Vertegenwoordiger voc en omstreken M. BOSMA Wzi RinJ^°f-jVan v,°tenwe Bloemendaal. Telefoon Gebrandschilderd Gebrandschilderde La Glas in Lood Telefoon 11042 Gevestigd 1892

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2