Plaatselijk Nieuws. TWEEDE BLAD eve", Santpoort Haarl. Automobielhandel eu Verhuurinrichting Kon. Nel Mij. voor Tuinbouw on Plantkunde. ERMAKER STEUR Jr. DACHT OP BLOEMIST nH. DE MON jebouwd op het 5ix-chassis, met Bloemendaalsch Weekblad" ZATERDAG 31 JANUARI 1925. -L. 5200.— d. J. de Reiger Mijn kieïne hangklok. Gymnastiek. Voetballen. j. R. DU RIEU Levering van alle merken Automobielen Verhuren van Luxe Auto's ADR. KÖHL1NCER, Cuisinier BLOEMENDAAL. DEMENDAAL 'at wij hedenmiddag richt e Kleermakerij m modeartikelen, etc. L. BLOM, hoek K. Kleoerlaan. irmaker i 154 i. School MMER hetwelk thans is n. Vermoeiden naar lichaam f 2per dag. Wij verple- rging zuigeling inbegrepen, kraamverzorgster -1THOEVE-FONDS' Levering van boomen, eg 74. Overveen. Tel. 14419. esstraat 71 - SCHOTEN in den kop n ler er No. 4. 11 N PRIJSCOURANT EN: 9 TELEF. 12155 ig M SERRE-MEUBELEN Reis- en Waschmanden, PARATIE-INRICHTING it is veel te veel Joost. De indig en kan bij den arbeid lIs je dertig daalders krijgt, oor doen". rs dan", zei Joost en zoo Degewezen. pgeroepen. De groote boer ti dat ze reeds schapenwol e reeds linnen kon weven verstandig, dat men ze e school behoeft te sturen, e ganzen hoeden en in den ren'', :rs wil ik ze wel hebben", ig ze er ook voor. nes aan de beurt. Hij vreeselijk, toen hij van on- en werd en gedroeg zich de groote boer blij was dat ig daalders nemen wilde, nu echter de kleine Emma :t plotseling heel stil in de ks drie jaar en het was een lief kindje. Ze had stralen- het ronde rozige gezichtje nde lokken alsof het een eek het meisje aandachtig- fe jongste en vereischt de ialders moest de gemeente ir betalen, maar ik wil ze en ze goed verzorgen. 01 og minder doen?" ïand en zoo waren de kin- :ht. (Wordt vervolgd.) Ik zal zoo ongeveer tien jaar geweest zijn, toen ik op Sint Nicolaas- avond eene kleine klok cadeau kreeg, die, zooals mij weril medegedeeld, was eene studieklok. Dat beteekende, dat ik de klok uit elkander kon nemen ei weder in elkander zetten zonder haar te ver nielen. Ze was dan ook bestemd om kinderen te leeren hoe eene klok is samengesteld. Er was eene gedrukte handleiding bijgevoegd en die volgende gelukte het mij inderdaad haar in elkander te zetten. O, nog zie ik haar (hangen aan den wand, hoor het zacht getik, zie het heen en weer gaan van den slinger. Van dat oogenblik af vatte ik liefde op voor de edele klokkenmakerskunst, eene liefde, die mij tot op den huidigen dag is bijgebleven. Mijne kleine klok werd opgehangen in de gang van mijn ouderlijk huis. Vaak liep ik genoemde gang op en neer, zacht neuriënde, soms zelfs luid zingende. Dan was het me, alsof mijne kleine klok mijnen zang accompagneerde. Soms ook liep ik genoemde gang op en neer Fransche woorden of ook wel geheele zinnen van buiten leerende. Ook dan accompagneerde zij mij. Hoe kon ze woorden en zinnen tot vervelens toe herhalen. Of ik al eenige verandering bracht in eenen zin, zij stoorde er zch niet aan, zij verkoos zich niet te voegen naar die verandering. Zij herhaalde dc zinnen, zooals ze in het boek stonden aange geven. Soms staakte zij plotseling haren loop. O, ik had het mij zelf te wijten, ik had verzuimd het ge wicht op te trekken. Maar toch deed zich ook wel het geval voor, dat mijne kleine, geliefde klok I haren loop staakte, ofschoon er geene sprak, was van het niet optrekken van het gewicht. Het was alsof zij stram van leden werd, v-r- moeid van haren nuttigen doch wel wat eentonigen arbeid. Dan was er edhter weinig noodig om haar haren loop te doen hervatten met onverdroten ijver. Ik had slechts eenige droppelen van zekere olie op hare raderen te doen nederkomen en ze wist niet van stilstaan. O, hoe is zij mij een voor beeld van plichtsbetrachting, volharding, noeste vlijt, onverdroten arbeid, orde en regelmaat. Vaak is het mij, alsof ze mij toeroept: „Werk, werk zoolang het dag is, al was het slechts om van u to weren het spook der verveling!" Soms staakte zij haren loop tengevolge van ern stiger kwaal. Ik was dan genoodzaakt haar van 'hare plaats hoog daar aan den muur naar beneden te halen, haar uit elkander te nemen en te onder zoeken wat er aan haperde. Allicht zal de lezer denken, dat ik alsdan den horlogemaker te hulp riep, maar ik zeg u, dat mijne kleine klok n^g nimmer in handen van eenen horlogemaker is ge weest. Ik zelf verrichtte en verricht nog dergelijke reparatiën. Al spoedig was mijne kleine klok weder op hare plaats en deed haar werk, alsof ze haren arbeid nooit onderbroken had. Doch niet altijd is ze daar 'blijven hangen in de gang. Ze verhuisde vrij spoedig naar de zooge naamde leerkamer en daar is zij getuige geweest van tooneelen, ik geloof niet te veel te zeggen, als ik spreek van vertwijfeling. O, ik weet wel, dat din gen, die een kind tot vertwijfeling brengen, voor den volwassen mensch zaken zijn om te lachen en ook ik zou thans om die zelfde zaken lachen, maar toen brachten ze me welhaast tot wanhoop. Het waren vooral de zoogenaamde sommen, die mij moeite gaven. A's ik mij niet vergis, noemt men tegenwoordig zoo een ding een vraagstuk. De lezer heeft reeds begrepen, dat ik niet sterk ben in de wiskunde. In zulk eene vlaag van v .rtwijfe- ling was het me, alsof mijne kleine klok vol mede- doogen op mij nederzag. IMaar ook, als ik met anderen arbeid bezig was, j bij voorbeeld verdiept in het zoo schoone verleden van het kleine volk, genoot van de heldendaden van onze roemruchte voorvaderen, was het mij, als of zij medegenoot, vol belangstelling was. Van de leerkamer verhuisde ze ten slotte naar de slaapkamer en daar blikt ze vriendelijk op mij neder, wanneer ik gebogen zit over journaal en jgrootiboek voor mijne schrijftafel. Toen reeds en inu nog gebruik ik mijne slaapkamer tevens als. kantoor, zou ik welhaast willen schrijven. Of loe i.r misschien beter te spreken van studeerkamer? Daar zijt gij tevens getuige geweest van slape- Svlooze nachten mijne kleine klok, mij nu zoo ge- 9 liefd. Of dan misschien geldzorgen mij uit den s^aaP hielden? Toch niet lezer, maar wel hevige kiespijn. I l hoe kon lk' na eenigen tijd in bed gelegen te tl en'- 8 ^e^ens wrevelig van mij afwerpen, uit ■j e springen, snel broek en pantoffels aantrekken en mij nederwerpen in mijnen sloel voor de schrijf- s tafel. Dan blikte ik op naar mijne kleine klok, vrij hoog daar aan den wand, boven de schrijftafel. Bij het zeer spaarzame, schemerachtige licht kon ik nauwelijks de cijfers op hare wijzerplaat onder- scheiden. Dan was 'het mij, alsof een vriendelijk gelaat (om dan de wijzerplaat der klok maar eens zoo te noemen) vol deelneming op mij nederzag en also! eene zachte stem (om dan het tikken der klok maar eens zoo te noemen) mij vriendelijk toeriep: "BetT?hap met de kiesPijn. beterschap met de kiespijn" en waarlijk, het scheen mij toe, dat de pijn minder werd. Er ging een zeer kaltneerende invloed uit van mijne kleine klok. Ik zei hiervoor reeds, dat zij mij een voorbeeld is van plichtsbetrachting, volharding, noeste vlijt onverdroten arbeid, orde en regelmaat. Ik ben een man van de klok. Nu zal misschien menigeen mij noemen den slaaf van de klok, maar ik voel mij integendeel den meester. In gedachten hoor ik mij reeds toevoegen: „Als Ik sta des morgens om ongeveer acht uur op, besteed zoo ongeveer een kwartier om mij aan te kleeden. Kom ik in mijne zitkamer, dan vind ik het ontbijt reeds gereedstaan. Ik nuttig het in on geveer een kwartier. Dan neem ik de courant ter hand, die netjes opgevouwen naast mijn bord ligt. Na zoo ongeveer een half uur heb ik de courant gelezen. Soms heb ik nog niet alle bladen gehad, dan steek ik de ongelezen couranten in mijnen zak. Daar begeef ik mij naar mijne slaapkamer, tevens mijn studeervertrek gelijk de lezer reeds weet. Mijne hospita heeft intusschen gezorgd, dat de kamer op orde is. Ik zet mij aan administra tieven arbeid. Snel gaat de tijd voorbij. Spoedig i.i het twaalf uur. Dan begeef ik mij weder naar mijne zitkamer en vind daar het tweede ontbijt gereedstaan. Dan zet ik mij aan het lezen van de ccurant, n.l. de provinciale. Deze is spoedig uitge lezen, heb ik nog couranten van des ochtends in mijnen zak, dan lees ik die. Om één uur begeef ik mij weder naar mijne slaapkamer. Tot vijf uur ben ik daar bezig met correspondentie. Heb ik veel te correspondeeren, dan heb ik werk tot vijf uur. In het tegenovergestelde geval ben ik om vier uur al gereed. Dan zet ik mij tot vijf uur aan letterkun digen arlbeid. Soms ook onderneem ik eene wande ling en vergaar stof voor letterkundigen arbeid. Om vijf uur ben ik weder thuis. Ik vind dan het middagmaal gereedstaan en nuttig het in vijftien a twintig minuten. Daar ik mij om zes uur weder aan den arbeid zet, heb ik dus ongeveer drie kwartier, die ik vól kernen ongebruikt voorbij zou kunnen laten gaan. Meestal verdrijf ik ze met lectuur. Ik neem een mijner lievelingsschrijvers terhand. Van zes tot acht uur houd ik mij bezig met letterkundigen arbeid. Na acht uur is mijne dagtaak geëindigd. Daar ik mij om ongeveer elf uur ter ruste begeef, kan ik de resteerende drie uren besteden zooals ik verkies. Ook die drie uren besteed ik weieens om stof op te doen voor letterkundigen arbeid, begeef me alzoo op straat. Gij ziet lezer, ik houd van orde en regelmaat. Ik wil besluiten met den wensch, dat de klok voor u moge zijn, gelijk voor mij, een voorbeeld van plichtsbetrachting, volharding, noeste vlijt, onver droten arbeid, orde en regelmaat en dat ge u nooit zult voelen den slaaf, doch integendeel den meester van de klok. SPORT. gij dan zoozeer een man van de klok zijt, zult gij wel een toonbeeld zijn van erde en regelmaat". Dat spreekt vanzelf. Wil ik u beschrijven lezer, hoe ik den dag doorbreng? Meijerink-Uitvoering. Zaterdagavond had in den stadsschouwburg de 18e openbare oefenings avond plaats. Bij den aanvang richtte de heer Meijerink het woord tot 'het in groote getale opgeko men publiek en dankte allen die hadden meegewerkt om dezen avond te doen slagen en om het financieele succes zoo groot mogelijk te doen zijn. 'Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom: o.a den inspecteur van den dienst voor de lichamelijke opvoeding, den heer H. L. Warnier en het hoofd der 'Bloemendaalsche school, den heer A. IJzerman, Toen begon de afwerking van het programma. De kleinste leerlingen marcheerden flink en vroo- lijk op. Het spelletje van den smid volgde op de eenvoudige oefeningen. Elk volgend nummer was voor grootere jongens en meisjes; gelijken tred hield hiermede de oefenstof. iHet nummer voor jongens had wel de bijzondere belangstelling voor al voor de jeugd. Voor enkelen was het een klei nigheid, voor anderen een hopeloos werk om bo venin te komen. De bloemenrij welke daarop volgde was in één woord keurig. Heel eenvoudige bewegingen, die dcor hun eenvoud juist zoo aantrekkelijk waren en zoo keurig werden uitgevoerd door een groot aantal jongens en meisjes, die met fleurige bloe semtakken en dennegroen het geheele tooneel vulden Een luid, welverdiend applaus bewees, hoe het in den smaak viel. Daarna had onder leiding van mevrouw Admi- raal-Meijerink een quadrille plaats met leeriin- gen van de le H. B. S. Keurig werd er door de meisjes gedanst, soepel en gracieus was elke be weging. 'Daarna het groote intermezzo: „In 't Land van Sneeuw en IJs'\ wat wel de bijzondere belangstel ling had. Het geheele Intermezzo werd gedragen door den vioolijken Kay (Tommy Hoog) die door zijn lief stemmetje en aardig acteeren een ieder innam. Hij werd trouw terzijde gestaan door zijn vrien dinnetje Gerda (Leni Lioni). Dat Gerda er op uit ging om Kay te zoeken bij de Sneeuwkoningin en welke wederwaardigheden ze beleefd. Het is een sprookje dat pakt en een enorm succes had. We zien een Too vervrouw, een eskimokamp; een hut van een Laplandsche vrouw, met rendier en slede. IJs en sneeuw en een dans van Pinguins, welk een open doekje kreeg. Tenslotte dansen van sneeuw vlokjes en ijsjonkvrouwen om eindelijk te komen in het paleis van de Ijskoningin waar ze elkaar weervinden. De twee hoofdfiguren in dit stuk Tommy Hoog en Leni Lioni speelden bijzonder vrij. 't Leek wel of zij thuis in de kinderkamer waren inplaats van in den Schouwburg waar enkele honderden met eenige spanning zelfs, hen volgden in hun bewegin- een. Een langdurig applaus was de belooning voor hun werk. Na de pauze opende een nummer bruggen het gymnastische deel wéder. Flink werkten de meisjes er aan, het was keurig, evenals het tremplin springen der jongens, Stokoefeningen meisjes was het mooiste num mer na de pauze. Keurig werkten ze; het was een aardige afwisseling van oefeningen tot een goed geheel. Heel goed uitgevoerd was het nummer vrije oefeningen jongens, evenals de vlagoefeningen voor meisjes, hoewel dit zeer eenvoudig was. Tot slot hadden we tremplinbokspringen van grootere jongens. Een goed slot aan een goed ge slaagden avond. Namens de leerlingen der Bloemendaalsche M.U.L.O. werd aan mevrouw Meijerink een vruch- tenmand aangeboden en kreeg de heer Meijerink een schets van een schrijfmachinetafeltje, hetwelk voor hem zal worden gemaakt. Overzicht 2e klasse A. De groote strijd is gestreden en is beslist ten gunste der Zandvoorters, die behoudens het om zetten van den laatsten wedstrijd in eene overwin ning, het kampioenschap in den zak hebben. Wij waren getuige van deze ontmoeting, die ech ter het aanschouwen nauwelijks waard was. Geen oogenblik had men de gedachte, dat hier candida- ten voor de eerste klas aan 't werk waren, inte gendeel, het spel verhief zich zelden boven het middelmatige der 2e klasse, bleef er zelfs meerma len ver onder, en we hébben de overtuiging dat in de 3e klasse betere wedstrijden gespeeld wor den. Het plaatsen der half-backs b.v. was al zeer slecht, en daaraan is o.i. ook te wijten, dat we zelden een goed opgezetten aanval te zien kre gen. Bepaalde uitblinkers zagen we niet. De beste speler van 't veld was o.i. de rechtsbuiten van Alk- mar, Elfering, de eenige voorhoedespéler, die zijn plaats behoorlijk 'hield en door zijn snelle rennen en tactisch spel, meermalen schitterende kansen bood aan de binnenspelers, die ze echter op één na, alle verknoeiden. Van de Zandvoortspelers ♦willen we in de eerste plaats Keur noemen, die het peuterige spel der Alkmaarders spoedig door zag en de situatie volkomen baas bleef. De doel- verdediger der blauw-gelen maakte een betrouw baren indruk en stelde zich steeds uitstekend op. Het doelpunt kon hij niet verhinderen. Een groote tegenstelling vormde zijn collega aan de overzijde, die er al zeer eigenaardige methodes op na houdt. In de eerste plaats was deze jongeling gekroond door een monsterachtig hoofddeksel. We meenen, dat het een pet was, maar deze hoofdbedekking eischte bij de minste beweging zooveel zorg dat de zorg voor het Joel er veel door leed. Voorts had hij door een min of meer „humoristische" wijze van slaan, vangen en koppen wel steeds de lachers op z'n hand, maar tevens de nederlaag op z'n geweten, in ieder geval had hij o.i. zonder pet het tweede doelpunt kunnen voorkomen. De wedstrijd werd bijgewoond door pl.m. 6000 bezoekers. De heer v. d. Lee floot keurig, hij was in naam en daad .leider". Met half-time was de stand 00. De tweede helft was nog jong, toen Doeschot voor Alcmaria scoorde. Zandvoort maak te echter in korten tijd d or Houtkamp 2 doel punten, en hoewel Alcmaria den aanval overnam, waren de aanvallen te onsamenhangend en onbe duidend om maar een oogenblik gevaarlijk te wor den. Tijdens den wedstrijd en ook daarna, hadden we den indruk, dat de zenuwen een hoofdrol speelden, waarvan Alcmaria hoofdzakelijk de du pe geworden is. A.F.C. drukte door een stevige 40 overwinning Q.S.C. dieper in de put, terwijl Hollandia ons ver baasde met een sprekende 30 op Z.V.V. Zooals we voorspelden speelde W.T.C. en D.E.L. in Wormerveer gelijk, terwijl Bloemendaal in Enk huizen het trof als een kind dat op de verjaardag een pak slaag op zeker lichaamsdeel krijgt. We derom schitterde de scheidsrechter, ditmaal was het mijnheer Hinse, door afwezigheid. De voor zitter van West Frisia, die zich uitgaf voor scheids rechter, was zoo welwillend" te remplaceren, en gaf er blijk van, dat het verbazend moeilijk is eerlijk te blijven, waarvan de onzen natuurlijk de dupe werden. Vooropgesteld, dat het resultaat niet veranderd, heeft het 'Bloemendaal-bestuur beslo ten, een en ander aan den N.V.ÖB. te berichten, verwachtende, dat scheidsrechters aangesteld zul len worden, die voldoende plichtsgevoel bezitten. De competities hebben dit seizoen al een bij zonder goed verloop; er zijn dan ook verschillen de elftallen, die nog slechts enkele wedstrijden te spelen hebben. /Het wekelijksche programma staat reeds in 't teeken hiervan. Voor Zondag zijn er voor onze afdeeling vier wedstrijden vastgesteld, voor 8 Febr. drie, voor 15 Febr. twee en voor 22 Fébr. slecht één, zoodat als alles normaal ver loopt, we tegen Maart „vrij" zijn. Gelukkig is de N.V.B. op het luminieuze idee gekomen eindelijk de bekerwedstrijden weer in eere te herstellen, zoodat we dit festijn nog te wachten zijn. Maar hierover later meer. Zondag wordt gespeeld: Q.S.C.Zandvoort. HollandiaD.E.C. Z.V.V.West Frisia. AlcmariaBloemendaal. Als Zandvoort, zooals we in 't begin opmerk ten van Q.S.C. wint, scheiden nog slechts de pro motiewedstrijden haar van de eerste klas. Of er ook alles opgezet zal worden, en of half Zandvoort weer mee zal trekken? Had Zandvoort alleen te gen Q.S.C. te spelen, dan zou een voorspelling al heel makkelijk zijn, maar, zooals een der Zand voorters dezer dagen opmerkte, we hebben twee tegenstanders: een elftal en een terrein. Met het elftal klaren we het wel, maar met het terrein..? Inderdaad het is nog een lastig uitstapje maar toch hebben we genoeg vertrouwen in de ploeg, om te gelooven dat Zandvoort Zondagavond feest gaat vieren. Hollandia en D.E.C. zijn twee gelijkwaardige tegenstanders. Waar de eerste echter nog een, zij 't dan ook theoretische, kans voor de eerste plaats maakt (Zandvoort dient dan te verliezen en Hollandia de resteerende 4 wedstrijden te win nen) zal er van Hoornsche zijde alles gedaan wor den om de kans te behouden. Voor D.E.C. daaren tegen hangt van 't resultaat niets af, zoodat we de punten in Hoorn zien blijven. Zal Z.V.V. zich weten te herstellen? Tegen West Frisia geven we haar wel een kans. Een overwinning zal ook plaatsverwisseling met de Enkhuizers tengevolge hebben, zoodat een Zaan- sche suprematie in de lijn der verwachting ligt. En AlcmariaBloemendaal? Bij een mogelijke struikeling van Zandvoort in de Wormerveersche klei, zullen de Alkmaarders wol spinnen. Maar geen enkel puntje mag dan meer verloren wor den. Heeft deze wetenschap echter weer zoo'n invloed op de zenuwen der heeren, dan zal Bloe mendaal niet v el moeite hebben zich te handha ven. Ontwikkelen Reitsma c.s. hun gewone spel, dan zal het onze jongens niet meevallen. De ver dediging achten we sterk genoeg, vooral waar Sunter weer van de partij is en de rechtsback- plaats zal innemen. Of is de voorhoede daaren tegen gelukken zal den weg naar 't doel te vin den is een groot vraagstuk. De witten hebben Kleverparkweg 180 - Tel. 13441 Gelegenheid om te leeren chauffeeren TE KOOP Ford-Touring 1924, nog geen 600 K.M. geloopen, f 1000.— ParklaanlOl, HAARLEM.Tel. 12032 Levering van: DÉJEUNERS KOUDE DINERS EN WARME EN SOUPERS SCHOTELS PUDDINGEN, IJS. enz Dagelijks uitzenden van Diners af 1.25 ontegenzeggelijk een groot voordeel: voor hen heeft de wedstrijd niet dat gewicht a'ls voor de te genpartij, wardoor van onze zijde rustig gespeeld kan worden. Met een punt winst zijn we tevreden! Het tweede elftal gaat met een ijver, een betere zaak waardig, op het ingeslagen pad voort. Thuis spelend, wist het zelfs de baas niet te blijven over O.V.A. II, een tweede klasser nog wel, waardoor de bekerwedstrijden voor onze reserves dit jaar weer tot het verleden behooren. Wel waren de gasten in 'tveld de minderen, maar de eenvoudig ste kansen werden door den Bloemendalers om zeep gebracht. Waar blijft de man, die de goaUjes maakt? En nu Zondagochtend thuis tegen Haarlem III, Aan den Schoterweg werd gelijk gespeeld. Thans is een overwinnig noodzakelijk. Jansen en Pauw zijn we r in de gelederen. Hopen we, dat van deze spelers de noodige inspiratie uitgaat. Het vijfde elftal kwam met de puntjes in de tasch van IHalfweg terug. Zeker een verdienstelijk resultaat. Jammer, dat in 't begin eenige wedstrij den verloren zijn, anders gelooven we, dat in het jongste elftal de eenige kampioen begroet had kun nen worden. Hieronder volgen de ranglijstjes der verschillen de elftallen, onder bemerking, dat wat de 3e kl. A., C., D. aangaat, deze zijn bijgewerkt tot en met Zondag 18 Jan. 1925, 2e klasse A. N.V.B. Zandvoort 17 11 3 3 25 33—15 1.47 Hollandia 14 7 4 3 18 30—30 1.28 Alcm. Victrix 15 8 3 4 19 48—24 1.26 D.E.C 17 9 3 5 21 32—28 1.23 Bloemendaal 16 5 6 5 16 24—18 1.— A.F.C 15 6 3 6 15 25—26 1.— W.F.C 16 5 6 5 16 24—30 1.— West Frisia 16 4 3 9 11 18—33 0.78 Z.V.V 14 2 6 6 10 12—24 0.71 Q.S.C 14 1 1 12 3 10—37 0.21 le klasse A. H.V.B. R.C.H. III 12 7 2 3 16 31—19 1.33 Haarlem III 10 5 2 3 12 19—17 1.20 E.D.O. III 9 4 2 3 10 17—16 1.11 V.V.H. I 11' 6 0 5 12 29—12 1.09 H.F.C. III 11 4 4 3 12 22—28 1.09 Stormv. III 11 3 3 5 9 13—22 0.81 Schoten II 11 3 2 6 8 14—25 0.72 Bloemend. II 11 2 3 6 7 16—21 0.63 3e kla'sse A. H.V.B. H.F.C. VI 10 9 0 1 18 49—13 1.80 E.H.S. III 7 6 0 1 12 30—14 1.70 Bl.daal III 9 6 0 3 12 27—13 1.33 R.C.H. VIII 8 4 0 4 8 28—28 1.— Haarlem VII 7 3 0' 4 6 16—17 0.84 E.D.O. VII 7 1' 0 6 2 13—25 0.28 R.C.H. IX 10 0 0 10 0 11—64 0.00 3e klasse C. H.V.B. Haarlem VIII 8 6 2 0 14 47—8 1.75 H.F.C. VII 7 6 0 1 12 64—8 1.75 V.V.H. III 9 5 4 0 14 34—11 1.55 Bl.daal IV 9 5 0 4 8' 42—18 0.88 O.V.A. IV 9 3 1' 5 7 23—21 0.77 E.D.O. VIII 8 3 0 5 6 23—27 0.75 R.C.H. X 9 1' 1 7 3 16—49 0.33 R.H. II 7 0 0 7 0 2—109 0.00 Bloemendaal IV 2 strafpunten w.n.o. 3e klasse D. H.V.B. Spaarnestad R.C.H. VII D.O.A. II Bl.daal V H.G.S.C. II Halfweg III D.I.S. III III 7 10 8 7 10 6 10 6 8 5 3 3 2 0 0 0 1 1 2 0 0 12 16 11 7 6 4 0 22—12 42—12 33—14 14—25 20—29 9—15 8—41 1.70 1.60 1.38 1.— 0.80 0.66 0.00 A. C. Jaarverslag 1924. Bij het uitbrengen van het Jaarverslag 1924 het 7e levensjaar onzer afdeeling is het mij aangenaam te kunnen beginnen met te constatee- ren dat de geleidelijke teruggang in het aantal le den, waarover de laatste twee jaar moest worden geklaagd, zich thans gelukkig omgezet heeft in een vooruitgang, zij het dan ook nog gering. Begonnen wij het jaar 1924 met 254 leden, thans wordt het nieuwe jaar ingegaan met 267 leden. Ons ontvielen door sterfgeval, bedanken of overschrij ven op andere afdeelingen 23 leden en traden 36 nieuwe leden toe, waarvan de Vereeniging van Oud-Leerlingen der Tuin'bouwcursussen-Afdeeling Haarlem en Omstreken, het grootste contingent le verde. De vooruitgang bedraagt dus slechts 13 le den en blijven wij alle leden, die sympathiseeren met het doel onzer vereeniging opwekken nieuwe leden te werven. Zooals U echter uit het Verslag van den Pen ningmeester zal blijken, verminderde toch het to taal aan ontvangen contributies omdat de Dona teurs die wij door sterfgeval verloren, niet door anderen worden vervangen. De inzendingen voor het Puntenstelsel toonde eene verblijdende toename: het aantal inzenders was, evenals in 1923 39, doch het aantal inzendin gen beliep 194 en het aantal toegekende punten 852 tegen 873 in 1923. Tien maal werden 10 pun ten met lof en *9 keer 10 punten sec toegekend, tegen in 1923 resp. 9 en 16 keer. Ofschoon dus relatief minder malen het hoogste aantal punten werden toegekend, waren de inzendingen groo- tendeels bizonder mooi en bleken de keurmees ters dus strenger te zijn. Op 2 Juli werd een „Rozenavond" gehouden; een succes kon die avond niet genoemd worden en bleek daarbij afdoende dat onze Afdeeling geene speciale tentoonstellingen moet houden, zoodat niet meer in dezelfde fout zal vervallen worden. Op schitterende wijze werd revanche genomen met onze Onderlinge Tentoonstelling „Van alles wat groeit en bloeit" op 31 October en 1 en 2 November. Deze tentoonstelling was mooier dan eenige harer voorgangsters. Dat dit ook de mee ning was van niet-leden, is gebleken uit het aantal betalende bezoekers die 1 en 2 November de ten toonstelling bezochten, welk aantal ruim 350 be droeg. Niettegenstaande dit drukke bezoek is de tentoonstelling finantieel onvoordeelig geweest door de groote kosten die daarvoor gemaakt wer den. 'Op 10 Juli ondernam een 34-tal leden eene ex cursie naar Wageningen, die in alle opzichten ge slaagd mag heeten, Dant zij -de zeer gewaardeerde hulp en medwerking van het Dagelijksch Bestuur der Afd. Wageningen was de voorbereiding bi- z( nder goed en kon in weinig tij 1 veel gezien worden. Een woord van dank a n Voorzitter en Secretaris dier afdeeling is hier zeker niet mis plaatst. Onze Propagandatuin geeft geene aanleiding tot bizondere opmerkingen. De tuin was steeds in zeer goeden staat van onderhoud en de belangstelling daarvoor zijdens het Publiek voldoende. -Een tuinbouw-wintercursus met Rijkssubsidie werd dit jaar 9 October met 14 leerlingen geopend en hopen wij dat de belangstelling voldoende blijft om deze tweejarige cursus het jaar 1925 te kunnen voorzetten. Uw 'Bestuur hield 7 genotuleerde vergaderingen ongenotuleerde kwamen ook dit jaar niet voor. Wederom werden 9 Ledenvergaderingen gehou den, die in Januari zooals gebruikelijk slechts be stemd ter afdoening van alle huishoudelijke aan- gelenheden, terwijl in de overige 8 steeds een of ander onderwerp op ons gebied werd behandeld, In Februari gaf de hr. L. A. Springer zijne voor dracht met lichtbeelden, over „'Het Bloemendaal sche „Bosch en Omgeving", dewelke bedoeld als antwoord op eene vraag uit de Vragenbus, een doorwrochte historische studie werd van blijvende waarde. Later in druk verschenen, was de hr. Springer zoo vriendelijk onze Bibliotheek een exemplaar te schenken. De hr. Griffioen gaf dienzelfden avond antwoord op de vraag waarom Calla (Richardia africana) zoo weinig als kamerplant gekweekt wordt. In Maart gaf de hr. A. Meilink eene voordracht met lichtbeelden over ,,De planten- en dierenwe reld bij 19 duizendvoudige vergrooting". April bracht ons Prof. Dr. Stomps als spreker met het onderwerp „Van New York naar het Wes ten" met buitengewoon mooie lichtbeelden. In Mei hield de hr. Alb. Bos eene causerie over „Onze Tulpen" als demonstratiemateriaal. In Juni, Juli en Augustus de zomermaanden werden zooals gewoonlijk geen bijeenkomsten gehouden, om daarna weer aan te vangen In September met een interessante causerie van onzen Voorzitter over enkele duinplanten door hem op zijne buitenplaats gevonden. October bracht ons dan weer eene voordracht met lichtbeelden van den 'hr. A. Meilink over „Het Rythme in het leven der planten". In November leerde de hr, J. Ende ons de „Win- terbehandeling der Perzikboomen zoo in als bui ten de kas". In December geeft de hr. L, A, Springer ons alweer het antwoord op eene vraag uit den Vra genbus met eene causerie over „Onderbeplanting". Het was in deze vergadering dat onze Voorzit ter de vorige vergadering verhinderd zijnde het woord richtte tot den Hr. Springer om hem te huldigen bij zijne benoeming tot Eere-lid onzer Maatschappij, waarmede zijne groote verdiensten, vooral op dendrologisch gebied, ver rijkend buiten onze grenzen, werden erkend en hem tevens den dank onzer afdeeling te betuigen voor den steun haar steeds gegeven niettegenstaande zijn drukke werkkring. Zooals men uit de voorafgaande opsomming ziet is er varia genoeg en is het behandelde steeds interessant en leerzaam en het moet dan ook ver wondering baren dat deze vergaderingen werden bezocht door totaal 396 personen, gevende slechts gemiddelïï 36 personen per avond, hetgeen dan nog geflatteerd is, omdat enkele vergaderingen zeer druk bezocht waren en onder het aantal be zoekers de introducéé's mee werden geteld. Het Bestuur blijft hopen dat de leden onderling elkaar zullen opwekken deze bijeenkomsten trouw te be zoeken en zich moeite zullen geven onderwerpen ter sprake te brengen, die de belangstelling van velen kunnen opwekken. Dit Verslag moge besloten worden met een woord van dank aan onzen onvolprezen Voor zitter, die nooit verflauwt in zijne pogingen om de bijeenkomsten leerzaam, maar tevens belangwek kend en aangenaam te doen zijn. Een woord van dank ook aan allen die onze Afdeeling hebben gesteund en tijd en moeite beschikbaar stelden bij het arrengeeren der Tentoonstelling. Ten slotte den wensch dat 1925 onze Afdeeling in gestadige bloei moge zien toenemen. Bloemendaal, 20 Januari 1925. De Secretaris, w.g. P. L. van Bueren.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 5