GAZELLE Plaatselijk Nieuws. ET MAISON BETTY Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en H. A. van der Velden Fantasie Tropicaa GEBR. P. en VIOOL LI E. VAN DEN BOS Kamer of Ateli Fröbelen SOKKEÏ^ W. f Kamperstraat Gemeenteraad. g BLOEMENDAL Handschoenen Overhemden, Pyama's, enz. ADVERTENTIEI i wol en katoe1 i nieuwste dessin: 2.50 tot 95c' EMSER-WATER Koudenhorn MET ONZE heeft er ons toe GEDURENDE FUNKE'S ROGGEBROOD is EENIG Door z'n smaak en kwaliteit, 't ROGGEBROOD der firma FUNKE Draagt z'n roem sinds JAREN tijd. ANDER ROGGEBROOD te proeven Brengt U dadelijk tot 't besef: Dat toch NIETS KAN overtreffen 't ROGGEBROOD gemerkt M.F.Ü! Veigadering van den Raad onzer Gemeente op Donderdag 19 Februari, des namiddags 2 uur. Voorzitter Jhr. A. Bas Backer, burgemeester. Afwezig de heeren Kremer en Schulz. Punt 1. Vaststelling Verordening tot aanwijzing der stemlokalen voor de verkiezing van leden der 2e Kamer, der Provinciale Staten en van den Gemeenteraad. Wordt onveranderd vastgesteld. Punt 2. Benoeming leden der Stembureaux, De heer Van Kessel maakt eenig bezwaar tegen de vele onderwijzers welke zitting hebben in de stembureaux. Er zijn hier heel veel menschen wel ke over voldoenden tijd beschikken, De Voorzitter antwoordt dat de ervaring heeft geleerd dat die menschen waarover men beschik ken kan en dat zijn vooral de onderwijzers en de gemeente-ambtenaren, in de eerste plaats op de lijst moeten komen. Men kan van hen op aan wat men van particulieren niet kan zeggen. De candi- daten worden daarop met alge meen e stemmen benoemd. Punt 3. Voorstel om het maximum-aantal ver gunningen ingevolge de Drankwet niet te verlagen. B. en W. stellen den Raad voor, geen gebruik te maken van het bij art. 4 der Drankwet aan de gemeentebesturen toegekende recht tot verminde ring van het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in 't klein. Aldus besloten. Punt 4. Vaststelling voorschotten aan bijzondere scholen overeenkomstig art. 101 der Lager Onder wijswet 1920. Werden volgens het voorstel van B. en W. vast gesteld. Punt 5. Voorstel om een vergoeding van 100. per jaai te geven aan het schoolbestuur der R.-K. St. Jozefschool voor gebruik van het gymnastiek lokaal. Goedgekeurd. Punt 6. Wijziging verordening tot heffing van keurloon. Aangenomen. Punt 7. Overname grond van C. W. Menke voor wegverbreeding. Goedgekeurd. Punt 8. Verzoek van L. Pouwer om de perceelen Lage Duin- en Daalscheweg nos. 1, 3 en 5 te mogen koopen. De Voorzitter deelt het standpunt van B. en W. mede, n.l. destijds zijn de woningen aangekocht voor de ambtenaren omdat men anders geen amb tenaren kon krijgen. Zoo'n tijd kan weer komen. De heer Otto zegt dat men zijn standpunt kent, n.l. dat hij van meening is dat een particulier 'n beter huiseigenaar is dan de gemeente. Onderhoud men ze goed dan zijn ze voor de gemeente veel te duur in onderhoud, onderhoudt men ze niet goed dan is dat ook al 'n schadepost voor de gemeente. De Voorzitter gelooft ook wel dat een parti culier de huizen goedkoop er kan exploiteeren dan de gemeente, doch het is z.i. onvermijdelijk dat de gemeente zelf de woningen onder zich houdt. De heer De Waal Malefijt is ook een voorstan der van gemeentewoningen. Als voorbeeld stelt de spr. de politie-agenten. Deze zijn thans veel onafhankelijker dan dat zij een particulier als huiseigenaar hadden. De heer Van Kessel zegt dat hij er sterk voor is, dat de gemeente eigenaresse blijft van de wo ningen. Dat het voor de gemeente de schuldenlast verzwaard ontkent spr. ten stelligste. Wat dit adres betreft, daar zou spr. toch niet mee ac- coord kunnen gaan. Mocht de gemeente ooit be sluiten gemeente-woningen te verkoopen dan zou spr. zijn voor openbare verkooping. Dat is het meest billijke. De heeren Lilden cn Nuyens ondersteunen deze woorden. Het verzoek wordt daarop van de hand gewezen. Punt 9. Wijziging der Politieverordening. Wordt na een kleine wijziging vastgesteld. Punt 10. Ontheffing bepalingen der bouwveror dening. 1. Verzoek van M. J. Muller voor bouw van een bouten tuinhuis aan den Boekenrooderweg. B. en W. stellen den Raad voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Aldus vastgesteld. 2. Verzoek van W. O. Donker te Haarlem voor bcuw van een villa aan de Catslaan. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen. Aldus vastgesteld. 3. Verzoek van A. Bosch alhier voor bouw van een garage aan den Bloemendaalscheweg. B. en W. geven den Raad in overweging op dit fAJJQ TTOTOGRAkFT A HAPTENUISTIAVN f| 5 OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING-I verzoek afwijzend te beschikken, aangezien' in williging gevaar voor het verkeer zal opleveren. De heer Hogenbirk meent dat het gevaar voor het verkeer bij niet inwilliging nog grooter is. Thans staat zijn, auto steeds op den weg. Verschillende heeren ondersteunen dit voorstel, zoodat tenslotte de ontheffing wel wordt ver leend. 4. Verzoek van J. Holster te Haarlem voor bouw van een dubbele villa aan de Julianalaan op sectie A. no. 8245. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, daar hij in staat is om door aan koop van terrein voldoende ruimte te verkrijgen om dien bouw zonder dispensatie tot stand te brengen. De Raad besloot na bespreking de ont heffing wel te verleenen. 5. Verzoek vail C. Boerrichter en P. Houtkamp te Haarlem voor bouw van drie woningen aan de Klapheklaan. B. en W. stellen voor dit verzoek niet in te willigendaar bij het tot stand komen van den voorgenomen bouw, door het missen van de noo- dige vrije ruimte, het landelijk karakter ter plaatse te loor gaat. Aldus besloten. 6. Verzoek van de ia. Mulder en Van Asdonck voor den bouw van een villa aan den Hoogen luin- en Daalscheweg. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Wordt goedgekeurd. Punt 11. Ingekomen stukken. 1. Dankbetuiging van den heer L. A. Springer voor het stoffelijk blijk van waardeering op zijn 70en verjaardag. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Adres van Burgemeester en Wethouders van Heemstede inzake bestrijding der annexatie plannen. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Verzcek van diverse ambtenaarsbonden om de op 17-18 Juli 1924 vastgestelde Verorde ningen voor de verschillende Commissiën van Overleg alsnog in de voormalige Commissie voor Georganiseerd Overleg aan de orde te stellen. B. en W. geven in overweging dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, daar indertijd die com missie alle overleg te dier zake geweigerd heeft. De heer Van Kessel bestrijdt het advies van B. en W. De Commissie heeft niet alle overleg geweigerd, doch als men nagaat de verschillende besprekingen en conferenties, als men slechts op slaat de notulen der vorige vergaderingen van 17 en 18 Juli 1924, waarin zelfs de heer Otto heeft gezegd dat men beter had gedaan door het eerst, in de Comm. voor het Georganiseerd Overleg te brengen, dan kan men ook begrijpen dat zij het beu waren om onder die omstandigheden te con- fereeren. De Voorzitter antwoordt dat de ondervinding in de laatste vergaderingen van dien aard zijn ge weest, dat B. en W. het voornemen hebben om met hen niet meer te overleggen inzake deze verordeningen. De heer Van Kessel vraagt of het dan de be doeling is om het Georg. Overleg voortaan geheel uit te schakelen. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Welnu, zegt de heer Van Kessel, laten we dan ook in dit geval toonen dat wij vóór alles willen een goede samenwerking en dus ook thans het Georg. Overleg erkennen. De heer Otto denkt dat de heer Van Kessel toch iets over 't hoofd ziet, en wel dit, dat de men schen het aan zich zelf te wijten hebben. Indertijd hebben zij een verkeerde houding aangenomen en nu is het dus aan hen om die fout te her stellen. Dat een gemeente niet dat grootsche Ge organiseerd Overleg wil wat b.v. Amsterdam beeft, is nog niet een bewijs dat zij niets willen over leggen. Spr. stelt voor wat dit punt betreft over te gaan tot de orde van den dag en tevens thans reeds vast te leggen dat zoo weer een herziening mocht plaats hebben, dan alsnog te trachten met genoemde Commissie overleg te plegen. De heer Van Kessel toont nog eens aan dat het toch niet opgaat wat men thans wil doen. De Raad heeft indertijd een fout gemaakt en thans wil men daarop niet terugkomen. Spr. vindt dat niet fair. Heft dan het Georganiseerd Overleg op. Doch weet wat men dan ook krijgt: voor alle moge lijke wiswasjes bezoek bij de Raadsleden en ellen lange besprekingen in den Raad. Spr. doet ten slotte een beroep op den Raad om nu eens een ruim standpunt in te nemen en alsnog met be doelde Commissie overleg te plegen. De heer De Roo van Alderwerelt stelt voor het geheele Georganiseerd Overleg maar aan kant te zetten. De heer Otto waarschuwt tegen de houding van den heer Van Kessel. De Raad heef geen fout gemaakt. Als met 9 tegen 4 stemmen een besluit wordt genomen kan men thans van geen fout gaan spreken. De heer Nuyens tracht de Raad nog te overtui gen dat het zoowel voor de gemeente als voor de ambtenaren van het grootste belang is dat het Ge organiseerd Overleg wordt erkend. De heeren Luden en Hogenbirk betwijfelen de woorden van de heeren Van Kessel en Nuyens. Ten slotte worden de verzoeken voor kennis geving aangenomen. 4. Ten behoeve der Internationale Bloementen toonstelling te Heemstede stellen B. en W. voor om een verguld zilveren medaille be schikbaar te stellen. De heer De Waal Malefijt stelt voor om voor deze groote tentoonstelling een gouden medaille beschikbaar te stellen. Wordt onder hoera toegestaan. De heer Otto vraagt naar de oorzaak van dit hoera. Waarom hebben dan B. en W. geen gouden medaille voorgesteld. Omdat dan misschien de Raad eenig bezwaar zou hebben gemaakt. De Voorzitter brengt alsnog het voorstel van den heer De Waal Malefijt in stemming wat wordt aangenomen met tegenstemming van den heer Prinsenberg. 5. Verzoek van J. Schoon om hem een jaar- lijkschen bijslag op zijn pensioen, groot 662 te verleenen. B. en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 te beschikken, daar de Wet dit niet toestaat. De heer Luden kan niet anders doen dan de houding van B. en W. goed vinden. Iemand die op pensioen wordt gesteld heeft nu eenmaal een geringer inkomen dan iemand die werkt. De heer Van Kessel vindt het jammer dat B. en W. deze zaak niet beter hebben voorbereid. Iemand die van 13.per week moet leven en verder onbemiddeld is, gedurende langen tijd zijn volle krachten aan de gemeente heeft gegeven, heeft toch aanspraak op meerdere waardeering. De heer Prinsenberg ondersteunt de woorden van den heer Van Kessel. De heer Laan antwoordt, dat het een moeilijke kwestie is. Wanneer komt men te kort. Er zijn werkeloozen met gezinnen die ook van weinig meer dan 13.moeten rondkomen. Iedereen komt te kort. Of men per week 13 of 25 of 100 gulden verdient, men komt te kort. Men komt altijd te kort. Die man is bij zijn dochter inwo nend en heeft geen gezin. De heer Van Kessel wijst op het geval van den heer De Jong, die geen pensioen krijgt doch zijn vrouw krijgt 1000.toeslag. Mej. Zoethout krijgt toeslag. Krijgt Jan Boezeroen geen toeslag? De Voorzitter stelt vopr dit punt maar in stem- ming te brengen. Met 3 stemmen tegen wordt het j verzoek afgestemd. 6. Accountantsrapporten over het onderzoek van j de boeken der Woningbouwvereenigingen (4e kwartaal 1924 Voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Nuyens vraagt of de men schen die thans in lossen dienst zijn nog geen vaste aanstelling kunnen krijgen. ""De Voorzitter antwoordt dat gewacht moet worden op de annexatie. Het kan best zijn dat wij door annexatie ons personeel zullen moeten ver- j kleinen. De heer Otto is er niet voor om thans aan die menschen een vaste aanstelling te geven. Dat zou Haarlem iets op den hals schuiven zijn wat niet strikt noodzakelijk is, daar moeten wij te hoog voor staan. De heer Laan: Ik zou ze wel wat anders op den hals willen schuiven (gelach). Verschillende leden voeren over dit punt nog het woord, doch men wordt het niet eens. De heer Nuyens krijgt ten slotte de toezegging dat B. en W. deze zaak onder de oogen zullen zien en t.z.t. met een voorstel zullen komen. De heer Otto vraagt eenige inlichtingen betref fende de waardeering van huurwaarde voor de perceelen 1, 3 en 5 Lage Duin- en Daalscheweg. Twee bewoners betalen ƒ7.en één bewoner ƒ4.-. De Voorzitter antwoordt dat aan één bewoner is toegezegd tot aan zijn -dood toe die woning te mogen bewonen voor een huur van ƒ4.per week. Dit betreft de persoon Van Gulik. De heer Van Kessel vraagt inlichtingen betref fende een strook grond van Mevrouw Burdet. De heer Laan antwoordt dat dit een vervelende kwestie is. Mevrouw Burdet heeft de toezegging ingetrokken door een artikel in de couranten van de baatbelasting. Als de gemeente zoo gaat doen vindt mevrouw Burdet geen aanleiding de gemeen te wel ter wille te zijn. Spr. voelt daar wat voor en zou in haar plaats misschien precies zoo doen. Echter zal spr. alsnog trachten haar op haar be sluit te doen terugkomen. De heer Otto zegt dat hier een misverstand in het spel is. Een persman heeft hem geintervieuwd en dat intervieuw is in de bladen opgenomen. Onmogelijk kan dat de Raad of het gemeentebe stuur worden aangewreven als een verwijt of als iets verkeerds. De heer Laan belooft in dien geest ook te zul len spreken. De vergadering wordt hierna gesloten. dat de Groote keuring zal plaats hebben van 27 Maart tot 6 April in het Tentoonstellingsgebouw der I. V. B. T. Haarlem-Heemstede, waarop al- les kan worden ingezonden wat mooi is; berichl van de agenda der Winterbijeenkomst die 28 Feb: a.s. gehouden zal worden te Amersfoort en cit. culaire, reglement en int e eken lijst betreffende een te stichten Filmfonds. De „Vragenbus" levert een drietal vragen, waar- van twee aanleiding geven tot verhandelingen in een der volgende bijeenkomsten en een tot aan vraag om inlichtingen bij den Plantenziektekun-J/. gen Dienst te Wageningen. Bij den .Rondvraag" verzoekt men een conv catie-kalender van de Afdeeling Huis ter Heid| aan te vragen ter kennismaking, waaraan zal wo den voldaan. Niets meer aan de orde zijnde wordt de ver gadering gesloten. RIJWIELEN VANAF 80 GULDEN. - Geïllustreerde prijscourant wordt gaarne toegezonden BL0ËMEHDAAL. Politieke Vergadering. Op Vrijdag 27 Februari, des avonds 8 uur, zal in hotel „Vreeburg'' een openbare vergadering worden gehouden, waar als spreker zal optreden ons gemeenteraadslid, de heer C. Schulz met het onderwerp: De Gemeentepolitiek in Bloemendaal. Toegang en debat is vrij. Etódankt. De heer P. A. Kok, Voorz. van de Bloemen- daalsche Reddings-Brigade, heeft in de laatst ge houden bestuursvergadering medegedeeld, dat hij zich door drukke bezigheden genoodzaakt heeft gezien, te bedanken als voerziter der B. R. B. Batig saldo Tombola. De opbrengst van de gehouden Tombola ten bate der N. H. Kerk te Overveen, bedraagt 487.56. Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Afdeeling Bloemen daalVelsen. De Afdeeling BloemendaalVelsen der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdag 17 Februari j.l., hare maandelijksche bij eenkomst in Hotel Vreburg te Bloemendaal. De Voorzitter, de vergadering openende, heette een ruim veertig leden welkom en gaf het woord aan den heer Van Nederhasselt voor zijne causerie over de cultuur van den Odontoglossums. Spreker zeide, dat men, wetende dat er meer dan duizend soorten Odontoglossums zijn, moei lijk in het algemeen over de cultuur daarvan zou kunnen spreken, ware het niet dat men ze kon splitsen in twee hoofdsoorten wat hun cultuur betreft, n.l. Crispums en „de anderen" die ieder een eigen manier van behandelen verlangen. Hij deelt dan mede waar en onder welke om standigheden de Crispums in de natuur worden gevonden, zoodat men deze bij de cultuur moet benaderen om succes te hebben. Kort samenge vat: de kas moet altijd vochtig zijn de tempe ratuur niet hooger dan 50 graden F. in den win ter en in den zomer koel houden door geëigende bedekking als aarde moeten zij hebben mos, humusrijke grond of goed verteerde bladaarde. De cultuur van „de ander'" waaronder gran- dum, Edwardi, Haryanum enz. is geheel verschil lend omdat deze voorkomen in lagere, warme streken en de cultuur-omstandigheden dus over eenkomen met die van onze gewone kasplanten dus: gematigd warme kas tijdens de rusttijd weinig begieten en daarmede weer royaler zijn vanaf April. De vraag wordt dan behandeld hoe men ze moet voortplanting, want de voortplanting is zeer las tig. Spreker vertelt dan dat het beproefd werd met scheuren wat geen succes gaf. Dat men zich ver volgens behielp met importeeren en hoe dat in zijn werk ging totdat men tenslotte kwam tot zaaien. Dit was niet eerder geschied omdat men niet wist hoe en met de bijzondere vorm van de bloemen waaraan geen stempel en stamper waren te bekennen, geen raad wist. Met wetenschappe lijke hulp kwam men er achter en bleek het ten slotte een klein kunstje. Evenwel als men de vrucht en het zaad had, kreeg men nog geen ont kieming en hier bracht wetenschappelijk onder zoek aan het licht dat men daartoe noodig had een bepaald soort bacterie, dat nu in fleschjes kan worden geleverd. Maar toch is het kweeken uit zaaien ook niet goedkoop omdat het jaren duurt voor men een plant heeft opgefokt die bloemen kan geven, zoodat dikwijls de voorkeur wordt ge geven aan importeeren. Het zaaien heeft echter het voordeel dat men ook kruisen kan en daardoor andere soorten kan bekomen o.a. met roode bloe men. Vervolgens doet spreker in lichtbeeld diverse Odontoglossums de revue passeeren en werden ook tevens andere Braziliaansche orchideën ver toond, waarvan sommigen in de natuurlijke kleu ren, daarbij nog vele interessante bizonderheden vermeldend. Van de gelegenheid om inlichtingen te vragen maakt de heer Ende gebruik door te vragen of het eenig nut heeft de schermen een eind van het glas af te plaatsen om het zomers koeler te hebben en of dubbel glas van nut is zooals hij in een Orchi- d-eënkas zag. De heer van Nederhasselt zegt de eerste manier een voordeel te achten en daarom het zelf te heb ben toegepast, maar het dubbelglas achtte hij on- noodig. De Voorzitter zegt spreker dank voor zijne zeer interessante causerie en releveert dat in de Biblio theek aanwezig is „De Orchideënjager" van Vic tor Ottman. Vervolgens geeft hij het woord aan den heer L. A. Springer voor zijne mededeeling over Prunus serotina of Prunus vinginiana. Om te demonstreeren hoe noodig het is dat tuin architect en tuinbaas op de hoogte zijn van de groeiwijze der planten, laat hij met lichtbeelden zien dat de P. serotina, die algemeen in de tuinen en parken als heester wordt mishandeld van na ture een groote boom is die wel 30 meter hoog kan worden, met een stamomtrek van 2 a 3 M. Dat dit zoo algemeen voorkomt wordt veroor zaakt doordat 95% van de kweekers in de war zijn met de namen. Bestelt men P. virginiana dan krijgt men P. serotina of bestelt men P. Padus (de welbekende vogelkers) dan wordt P. virginiana geleverd. Dit laatste is nog wel te verontschul digen omdat beide soorten nauw verwant zijn en veel op elkaar lijken. Met lichtbeelden en aanwezig herbariummate riaal worden de verschillen tusschen de 3 soor ten uiteengezet. De heer Van Nederhasselt vraagt naar aanleiding van de groote boom van P. serotina te Hilversum of deze soort iets zou zijn voor beplanting der wegen te Bloemendaal. De heer S. zegt, dat deze soort niet deugt voor wegenbeplanting daar zij beschutting vraagt en niet tegen wind kan; voor beplanting in het Bl.- daalsche Bosch zou de soort zeer wel deugen. De Voorzitter vraagt welke der soorten: Padus of virginiana het meest geschikt is voor onderbe planting, waarop de heer S. zegt, dat beiden even geschikt zijn want beiden groeien van nature in struikvorm. Nadat de Voorzitter spreker bedankt had voor zijne zeer leerzame mededeeling, deelt hij den uit slag mede van de keuring der ingezonden planten. De commissie van keuring bestond uit de hee ren: N. de Jong, H. van Holland en W. v. d. Spie gel. Toegekend werden aan: B. P. Vader, 1 Westeria floribunde, 1 Laburnum vulgare, 1 Prunus japonica, allen in bloei, 9 pun ten; v. Empelen v. Dijk, een partij Cineraria's 9 punten; D. Bos, vaas met Narcissus, 7 punten; J. Ende, een partij Primula chinensis, 8 punten en een partij Primula Kewensis, 8 punten; R. v. d. Hul, een Catleya briana, 8 punten. De inzenders werden gecomplimenteerd over hunne zeer mooie inzendingen. Nadat -eene korte, pauze gehouden was, werd vervolgd met voorlezing der notulen (verkorte) der vergadering van 19 Januari j.l. waarop geene bemerkingen werden gemaakt, zoodat de notulen geacht worden te zijn goedgekeurd en gear resteerd. Mededeeling wordt gedaan van de ingekomen stukken van het Hoofdbestuur waaronder bericht, Gemeenteraadsvergadering. De eerstvolgende Openbare Vergadering vai den Raad onzer gemeente zal worden gehoudei op Woensdag 11 Maart 1925, des namiddags twee uur op het Raadhuis te Overveen. De agenda zal later worden vermeld. 25-jetig Jubileum van de Schietvereeniging „Bloe mendeal Commando", afdeeling Bloemendaal vat „Volksweerbaarheid". Zondag 15 Februari j.l. was het 25 jaar geleder dat deze vereeniging werd opgericht. Zooals reeds vroeger medegedeeld, zal deze ge beurtenis o.a. gevierd worden door het in dit voorjaar uitschrijven van eenen nationalen schiet wedstrijd op buks. 'H.M. de Koningin gaf, -door het schenken var eene groote zilveren medaille, blijk van hoogs! derzelver belangstelling in deze gebeurtenis. Verder bestaat het plan, een feestavond t< organiseeren, waarop door het gezelschap Jeai Louis Pisuisse een volledig programma zal den ten gehoore gebracht. Deze feestavond zou reeds hebben plaatsge had, indien daarin -door de ongesteldheid var den Voorzitter, -de heer A. Koolhoven, geen ver hindering was gekomen. Aangezien het te voorzien is, -dat binnen afzien- baren tijd de heer Koolhoven weer geheel her steld zal zijn, zal bedoelde feestavond op nadei te bepalen datum toch plaats hebben. Tot het bijwonen van dezen avond zullen wor den uitg-enoodigd de leden van het Eere-comiii met hunne -dames, de leden -der vereeniging me hunne -dames en de ingezetenen met hunne -damei ■die door inteekening op de vóór enkele weke: toegezonden circulaires hebben hijgedragen te- bate van den uit te schrijven nationalen buks- wedstrijd. Zij, die hunne biljetten nog niet mochten hebbe: ingevuld en toegezonden, worden beleefd uitge- noodigd dit alsnog te doen. Toezending wordt gaarne tegemoet gezien aat het adres van den Penningmeester, Kleverlaan 33 Bloemendaal, of aan een der andere bestuursleden held, dal de fotografie ee Idige techniek en een ze Ivoeligheid vereischt. Hetzelfde betoogde de ressante en leerrijke lezi) opgeluisterd, over het o, wc fotografeeren?" De he hel esthetisch gevoel in techniek de grootste rol zich meestal eerst openbi eerste periode heen is, w feert wat los en vast is 01 et voorbeelden toonde fp juiste wijze gecompone Voorts vertoonde de :iekjes uit de bergen" en Jijze toe. De heer Aug. mrdracht over hetgeen w ilaat kunnen doen, d.w.z. lie tekort of te lang be 6og een behoorlijke foto Tot slot werd de ,,stan srer eeniging, die werkelijk Jbeeten, geprojecteerd, wa; Bloten werd. „Bloemendaal Dezer dagen bestond ,,I 25 jaar. Het bestuur had g de de ongesteldheid van toch eenigszins feestelijk Daarom was het -met enke burg in een gezellig onde vDe heer D. C. Houtgrs gen hartelijk welkom en f< 25-jarig feest. Spr. memor de bijzonderheden in <de bloemendaal Commando, r verstandhouding die er 01 en de successen bij verscl haald. Vooral den ouderen «cn woord van hulde toe. «geroepen om propaganda WORDT GEGEVEN Di BLOEMENDAALSCHEWI Het leggen der rails van den zandtrein, die he zand van het Kinheimpark naai- het terrein achte het Pannekoekenhuisje moet brengen, alwaar zoo als men weet de Vogel- en Plantentuin komt, bijna geheel gereed zoodat spoedig met het ver voeren van zand begonnen kan worden. Het komt tegenwoordig veelvuldig voor straatlantaarns niet branden, omdat er een bolletji is losgetrild of kapot is gegaan. Vroeger werd di zoo spoedig mogelijk verholpen, thans heeft me; er niet zoo n haast mee. Veertien dagen lang bijv. op den Vijverweg een lantaarn uitgewees: Dit is toch veel te lang. Kan dat niet vlugger Want de duisternis is zeer ongerieflijk voor bewoners, dit er 's avonds op uit moeten. [GEVRAAGD groote GE FEERDE [Br. No. 9790, Bur. v. d. ■Jonge dame geeft bij lipren FRÖBELLES, ook tegen bill. cond. ■Brieven No. 1365, WEN ADV.-BUR., Tempeliersstr Haarlem. Hedenavond houdt de Bloemendaalsche Gym nastiekvereeniging haar jaarlijksche feestavond de -groote zaal van hotel Vreeburg. Nu het voorjaar in aantocht is, worden onz plantsoenen weer eens terdege -onder handen ge nomen en opgeknapt. Achter de Ned. Herv. Kerl alwaar het vroeger een slordige boel was, hee men het ook eens netjes gemaakt. Langs het hi van het kerkhof is een smalle strook ingericl als plantsoen, alwaar eenige planten zijn ingezi en afgezet -door -een klein hekje. Verder heeft ni( het leelijke gras weggen-omen en alles een keuii aanzien gegeven. Anegang 17, Tel. 126! Bij 3 paar 10 kortii Een der deksels van een put, die midden den hoofdweg van het Kinheimpark ligt, was tweeën gebroken. De eene helft was zoek gera; en zoo was er een groot gat ontstaan, dat z> veel gevaar opleverde voor het verkeer. Vcorl gangers legden er 'n oud spatbord van 'n auto zoodat het gevaar tijdelijk geweken was. Thans de put gelukkig van een nieuw deksel voorzii Prcpeganda-avond der Bloemendaalsche Amatei fotograf en-Vereeniging. Gisteravond' werd door bovengenoemde ve eeniging bij Brinkmann een propaganda-avond houden. In zijn openingswoord verklaarde de voo zitter, de heer J. C. Mol hiervan het doel. De eeniging telt n;l., behalve in Bloemendaal, leden in Haarlem en omgeving. Daarom heeft bestuur besloten een meer centraal gelegen vf! zamelpunt te kiezen dan Rusthoek in Bloei# daal en heeft op café Brinkmann zijn keus vallen. Om Hit feit te vieren en tevens zoo lijk meer leden te werven, werd derhalve een Pfl pagand'a-avond georganiseerd. Men kan voor zeker zeggen, dat deze avfc voor de vereeniging een goed succes is Wat we te hoor en en te zien kregen was alleszi de moeite waard; vooral de kleurenfoto's die door den heer F. Gerhard vertoond werden, v!' len bijzonder in den smaak en toonden ia Eenige malen per dag een groot glas met warme melk genomen, geneest in korten j alle Hoest en Verkoudheid. Emser Water alleen echt in origineele kru^

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2