i Plaatselijk Nieuws. Het onderzoek der kinderen rOpenb. Vergaderin afd. Bloemendaa Tandarts v. d. Vuurst de niet te consultei LekkerRoggebi'oodisgemerktM.Funke Jumpers en Vesten - Kousen, Sokken en Handschoenen - Overhemden, Pyama's, enz. A. KOOLHOVEN, f BLOEMENDAAL. AUQ OEPKES rroTOGPAXFT 1 bLOF_MFND4övL f' AERDENHOUT. OVERVEEN. ADVERTENTIEN ABRAHAM K00LHÜ\ VICTORIA-WATER A. KOOLHOVEN A. KOOLHOVEN is wegens ziekte t nadere aankondlgii door Schóól-tandartsen leert met overstelpende duidelijkheid, dat er wisselwerking bestaat tusschen de soort voedsel die gebruikt wordt en den toestand van het gebit. Schoolkinderen, die alle dagen roggebrood eten, hebben gezonder en steviger gebit dan kinderen aan wie dit genot wordt ontzegd. Na een uitvoerige, rumoerige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, 4. Verzoek van Mevrouw S. J. S. v, d. Mersch de Bie Leuveling Tjeenk voor verbouw eener bergplaats aan den Tramweg. B. en W. stellen voor, het verzoek in te willigen. Wordt toegestaan. 5. Verzoek van Mr. A. F. van Hall voor bouw van een tuinhuis aan den Bentveldsweg. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. De heer Van Kessel meent dat door B. en W. de al of niet verleening van ontheffingen afhangt van den welstand van den aanvrager. Althans de schijn is zoo. Aan kleine middenstanders, die er hun bestaan in vinden, dient toch minstens dezelf de soepelheid te worden betracht als ten opzich te van villabouwers of bewoners. De heer Schulz kan met die gedachte van den heer Van Kessel niet meegaan. Was hier partij- of welstandspolitiek in het spel, spr. zou zeer ze ker de partij van den heer Van Kessel kiezen. Het verzoek wordt hierna toegestaan met te- genstemming van den heer Van Kessel. 6. Naar aanleiding van het verzoek der N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Kinheim" om ontheffing van het bepaalde bij art. 7 der Bouwverordening voor bouw van 5 blokken van 3 woningen op het terrein, gelegen tus schen de Krommelaan en den Joh. Verhulst- weg, merken B. en W. op, dat na gevoerde onderhandelingen met notaris Ph. A. van Olst men in gekomen tot 4 blokken van 3 wonin gen. De Raad verleent daarop de ontheffing. Punt 14. Ingekomen stukken. 1. Procesverbaal van kasopname bij den Ge meente-Ontvanger. 2. Dankbetuiging van het Hoofdbestuur der Al- gemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur voor net beschikbaarstellen van een gouden medaille voor de Internationale Voorjaars- Blcemcntentconstelling te Heemstede. 3. Bericht van Gedeputeerde Staten, dat zij hun ne beslissing omtrent het raadsbesluit tot ver huur van terreintjes langs den Zeeweg en aan het strand verdaagd hebben. Worden voor kennisgeving aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. om, op haar verzoek, aan de Gewestelijke Landstorm-Commissie ..Kennemerland" voor het jaar 1925 een sub sidie van vijftig gulden te verleenen. De heer Schulz verklaart zich ernstig ttegen dit voorstel, eerstens omdat hij die heele Landstorm beweging verkeerd vindt, doch ook omdat het de gewoonte niet is om aanvragen om subsidie op andere tijden dan bij de begrooting te behandelen. De heer Van Kessel verklaart dat hij er op de zelfde gronden tegen is. Bovendien wil spr. er aan toevoegen dat 'het z.i. geen gemeentebelang is aan deze Landstorm-Commissie een subsidie toe te kennen, terwijl de Raad of een gedeelte van den Raad zich duidelijk heeft uitgesproken dat eer stens dient te worden gevraagd, is het een zuiver gemeente-belang een subsidie toe te kennen en zoo hierop toestemmend wordt geantwoord, dan adressante te kennen te geven dat bij de behan deling der jaarlijksche gemeentebegrooting een voorstel dienaangaande is te verwachten. Niettegenstaande deze motieven wordt met 75 stemmen besloten de gevraagde subsidie wel te verleenen. Rondvraag. Dc heer Otto vraagt naar de oorzaak van de wegneming der dennenboomen bij de Gem. Water leiding aan den Hooge Duin- en Daalscheweg en vervolgens naar het uitkijkje wat B. en W. wen- schen te behouden, doch wat juist komt voor en naast de nieuw te bouwen villa van den heer Kruimel en de villa daar naast. De Wethouder zegt overweging toe van dien uitkijk en wat betreft de wegneming van de den nenboomen dit noemt spr. (de heer Laan) een schandelijke fout van den plantsoen-opzichter die nog al eens de gewoonte heeft om boomen. welke wel eenmaal dood zullen gaan, reeds voor dood aan te zien en de bijl er in te zetten. "Het geheele college van B. en W, betreurt het gebeurde en zal al het mogelijke trachten, den groei van jonge dennen daar ter plaatse, te be vorderen. De heer Schulz vraagt eenige inlichtingen naar aanleiding van een bericht in het plaatselijk blad ever een korte staking bij de vuilnisophaaldienst in onze gemeente. De Voorzitter antwoordt dat het geschil is bij gelegd en de menschen thans 25.verdienen. De heer Van Kessel zegt dat weliswaar het ge schil is bijgelegd, doch dat hij het toch nog schan delijk vindt dat deze menschen maar 25.ver dienen, terwijl de werkeloozen bij de gemeente nog 26.ontvangen als zij een week werken. De heer Schulz deelt mede, dat hij vernomen heeft, dat door den exploitant wordt overwogen de menschen te ontslaan die het hem hebben moeilijk gemaakt. Ook is hierdoor aan het licht ge komen dat aan de Houtvaart geen vuilnis wordt opgehaald. De heer Nuyens bevestigt deze woorden. De heer Laan zegt dat de menschen aan de Houtvaart niet geklaagd heben en dus meenen B. en W. dat dit wel wat overdreven is. De heer Ven Kessel bepleit een beter controlee ren van dezen ophaaldienst. Hij wordt er voor betaald dus moet ook aan de voorwaarden vol doen. B. en W. zijn het men de heeren Van Kessel, Schulz en Nuyens eens dat, alhoewel er weinig wordt geklaagd door de inwoners, een zekere con trole wel gewenscht is. De heer Schulz deelt ook nog iets mede, waar door het B. en W. duidelijk wordt dat er gecon troleerd moet worden. De heer Van Kessel vestigt de aandacht van B. en W. op een vroegtijdige 'behandeling der wegen met Spramex. Vooral Aerdenhout mag niet worden vergeten, daar dit gedeelte het vorig jaar is overgeslagen. Wordt reeds aan gewerkt. De heer de Waal Maleiijt vraagt weder plaat sing van de drinkfontein aan den ingang van de Rampenlaan. De Wethouder deelt mede dat de fontein weder geplaatst zal worden. De heer Luden klaagt over de ontzettende snel heden van automobielen in onze gemeente. De heeren Bornwater en Otto bevestigen deze grief. De eenige oplossing is een motorbrigade, ant woordt de Voorzitter. De heer Hogenbirk huldigt de houding van den heer Laan betreffende de wegen in onze gemeente doch de Julianaweg maakt een treurige uitzonde ring en is een schande voor onze gemeente. De heer Laan antwoordt dat de tramdirectie niet erg toegeeflijk is, deze moet n.l. tusschen en iets buiten de rails het gedeelte onderhouden, doch daarnaast zal algeheele verbetering van de zen weg een groot bedrag vorderen. Wil de Raad per sé dat deze weg wordt verbeterd dan zal daarvoor een extra crediet moeten worden toege staan. B. en W. zeggen een onderzoek toe en zullen in de volgende raadszitting met een voorstel dien aangaande komen. Hierna sluiting. Bloemendaalsche Reddings-Brigade. De heer E. A. W. van Nederhasselt, die in de laatst gehouden algemeene vergadering van de Bloemend. Reddings-Brigade werd gekozen tot voorzitter heeft thans deze benoeming aangeno- Bijenfilm. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkun de, afdeeling Bloemendaal, zal heden, Zaterdag avond, om 8 uur, in hotel Vreeburg, Kerkplein alhier, een Bijenfilm vertoonen. Het lid Joh. de Meza zal een inleiding geven en de film toelichten. Entree 25 cent. De Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde houdt een Buitengewone Vergadering op Dinsdag 17 Maart a.s., 8 uur 's avonds, in Hotel Vreeburg, Kerkplein alhier. „Ceylon, zooals ik het zag". Causerie met licht beelden door Prof. Dr. Th. J. Stomps, Hoogleeraar te Amsterdam. Mededeeling. De K.N.M.V.T. P. is dojpde een filmfonds van 5000.te stichten om belangrijke data in het leven der Mij. vast te leggen en de film als propaganda-middel te exploiteeren. Zij verzoekt de medewerking der leden door schen kingen of door het nemen van rentelooze aan- deelen op naam ad 10.welke later uitgeloot zullen worden. Gelegenheid tot inschrijving is bij den Secretaris, den heer P. L. van Bueren [,,de Dennen", Santpoort-Station). Het vervoeren van zand met het zandtreintje heeft heel wat voeten in de aard. Het spoor is te smal en het materiaal (locomotief met wagens) is te licht, hierdoor ontstaan geregeld ontsporingen, enz. Maandag brak er een koppelstang van een der lorry's en 15 wagens vol geladen met zand, liepen, daar de trein bijna de helling op was, met een vaartje wederom terug. Ongelukken gebeur den er gelukkig niet. Was het overbodig, dat wij in het vorige nummer de ouders voor hun kinde ren waarschuwden! I HA.P7 ENUISTIAVN II OPNAMEN IN EIGEN OMGEVING In den nacht van Dinsdag op Woensdag is onze zeer geachte plaatsgenoot,, de heer A. Koolhoven overleden in de Maria-stichting te Haarlem. Hoezeer dezen man geacht en bemind werd be wijzen wei de uitingen omtrent zijn persoon in de pers. Zoo lezen wij in de St.-Editie: ,,Een sympathiek man is uit de Haarlemsche ge meenschap verdwenen. De heer Koolhoven is ons ontvallen en velen die het bericht reeds hebben gelezen, zullen met ons diep onder den indruk zijn geweest van het onherstelbaar verlies, dat, behalve zijn familie ook zijn zaken en ten slotte zijn zoo zeer geliefde H.O.V. komt ie treffen. Koolhoven's plaats is niet meer te vervullen. De wijze waarop hij zich voor de H.O.V. heeft weten verdienstelijk te maken is boven allen lof verheven. Hij was dc man van het „frappez iou- jours" en mocht het hem niet altijd gelukken van den eersten stond te bereiken wat hij be geerde of op het oog had, het er bij laten deed hij nooit en „opgeven" was een woord dat hij niet scheen te kennen. Hij was zich er diep van bewust dat wat hij verlangde en nastreefde ten slotte goed en edel was en in dit sterkende bewustzijn vond hij steeds de kracht tot doorzetten en volhouden. Niets was hem te veel, alles stelde hij in het werk en alles had hij over wanneer hij ook maar een flauw vermoeden had dat iets of iemand hem kon bij staan, hem kon helpen bijdragen tot. den bloei en den groei van het corps dat voor de kunst zinnige ontwikkeling van onze Haarlemsche be volking zooveel te beteekenen heeft gehad en nog steeds heeft. In deze kranige actie ging van de sterke figuur Koolhoven op zijn omgeving een intens suggestieve werking uit. Hij wist voor zijn ideeën iedereen in te nemen, iedereen te win nen, hij kon je zoo goed warm maken, je over tuigen dat wat hij wou het ware was, en dat was het dan ook met haast zuidelijk tempera ment werkte hij in op de menschen die hij wilde overtuigen en.... wie kon, al was hij het in den beginne ook besloten, ten slotte nog wel weer staan? De joviale, voorkomende, tactvolle en zachtmoedige heer Koolhoven had je al gewon nen van bij zijn eerste verschijning en wat hij te zeggen had kon slechts versterken de gunstige impressie van de eerste ontmoeting". De Nieuwe Haarl. Crt. zegt van hem: „Een zwaar verlies heeft de gemeenschap Haar lem en Omstreken getroffen. De dood heeft de hand geslagen aan een nog krachtig leven en den heer Koolhoven als een offer geeischt te mid den van zijn werk, riij heeft zich doen kennen zijn geheele leven lang, als een bekwaam man, met ruim ontwikkeld gemeenschapsgevoel, die voor geen moeilijkheden uit den weg trad. Een man ook met groot hart, die gaarne en zonder ophef, maar met groote be langstelling en onverdroten ijver voor zijn mede- menschen wilde werken, zijn medewerkers ook tot grooten ijver en liefde tot den arbeid wist aan te sporen; een man met nuchteren blik op de din gen, die in staat was een hopelooze zaak tot nieuw leven te wekken. Wat degenen, die dagelijks of dikwijls met hem arbeidden, wel 't meest opviel, was zijn buiten gewone vlotheid van werken, zijn beminnelijken omgang, die maakte, dat iedereen zich tot zijn beste vrienden rekende, zijn beminnelijk optimis me ook, die in de somberste vertoogen altijd weer een lichtkegel wist te ontdekken. De heer Koolhoven is bekend als de man van het Brongebouw, als de directeur van de bekende Rheinisch Kohlen-saure-werken en van de Victo- ria-Bron te Oberlahnstein, hij is bekend als de prettige wethouder van Bloemendaal, als de vader van den bekenden vliegenier Koolhoven, maar voor de groote massa Haarlemmers en bewoners der oirtliggende gemeenten is de heer Koolhoven vooral de man van de Haarlemsche Orkestver- eeniging, wier voorzitter hij was en dat zijn le venswerk in den laatsten tijd werd". En Haarlemsch Dagblad: „Bram Koolhoven dood! Wij zullen hem dus niet meer in ons midden zien, de groote, eenigszins gebogen figuur met de turende oogen (want zijn gezichtsvermogen was slecht), zijn opgewekte stem niet meer hooren. Had hij vijanden? Ik heb ze nooit ontmoet. Zijn aangeboren goedhartigheid, zijn neiging tot sa menwerking, tot steun van goede dingen, maak ten hem sympathiek bij allen die hem kenden. In Bloemendaal, in Haarlem, in het heele land, want overal had hij kennissen en vrienden. Hem missen zal ook zijn echtgenoote, die haar vaderland met het zijne verruilde en hem een tweede jeugd in zijn woning bracht. Hoe vaak hebben wij haar in onze concertzalen met bewon dering gehoord, hoe dikwijls heeft het ons getrof fen, dat zij, hem ter wille, zijn taal had leeren spreken zooals bijna geen vreemdeling dat kan. Zijn leven heeft zij mooi gemaakt, hij gaf haar zijn toewijding en groote sympathie voor haar zang. Toen hij de fleur van zijn gezondheid genoot en ook tijdens de ziekte, moet haar gebleken zijn, hoe algemeen gezien haar man was; thans, nu hij gestorven is, zal de deelneming van vrienden en bekenden haar tot troost kunnen strekken in haar groot verlies. Een goed en eerlijk man, die iets over had voor anderen, zich moeite getroostte in het algemeen belang, hebben wij in Koolhoven verloren". De teraardebestelling had hedenmiddag op de Nieuwe Begraafplaats alhier in allen eenvoud plaats zooals de overledene op zijn strefbed nog had verzocht. Niettegenstaande was er zeer veel belang stelling. Muziekconcours. Door het Muziekgezelschap „Oefening kweekt Kunst", van het Prov. Ziekenhuis, afd. van den N. Holl. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, zal op Hemelvaartsdag en den daarop volgenden Zondag, 21 en 24 Mei een muziekconcours worden gehouden. Aanvankelijk was het voor „Oefening kweekt Kunst" een moeilijke taak, haar gezelschap opge legd door 'het Hoofdbestuur, zich voor te bereiden op een concours in onze gemeente, daar de groote vraag was: hoe komen wij aan een flink terrein. Het is het bestuur na heel veel moeite en inspan ning gelukt een terrein te vinden, 'het werd haar n.l. aangeboden door den heer J. C. Laan en wel het terrein in de kom van Duin en Daal. Beter terrein is, dunkt ons, v/el niet denkbaar. Dc ligging is riant, ruim, de toegangen kunnen wor den afgezet, zoo B. en W. althans hun toestemming daartoe willen geven en de omgeving van het ter rein is zóó mooi, dat wij meenen de Prov. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen te kunnen feli- citeeren met het gelukkige besluit Bloemendaal te kiezen als de uitverkoren plaats voor dit jaar. Een tweede buitenkansje was wel dat B. en W. onzer gemeente de prachtige muziektent beschik baar stelde, terwijl het derde buitenkansje spoe dig volgde, doordat, zoodra bekend was, dat het concours alhier zou worden gehouden het Bestuur der Vereen. „Bloemendaal's Bloei" als eerste gift 100.aanbood. Van dit alles gewaagde de Voorzitter van O.k.K. toen j.l. Maandagavond in een der zalen van het Prov. Ziekenhuis de eerste vergadering werd. ge houden met de Feest commissie, welke teven» op dien avond geïnstalleerd werd. Allereerst werd medegedeeld dat in hol Eerc- Comité hadden zitting genomen de heeren Jhr. A. Bas Backer, Burgemeester, J. C. Laan, Wet houder, Mr. D. E. Lioni, advocaat en procureur, Jhr. Teding van Berkhout (oud-weth.), A. H. Michels (voorzitter commissie van bestuur van het Prov. Ziekenhuis), Dr. H. M. v. u. Scheer, Direct. Prov. Ziekenhuis en den heer Kaars Zijpensteijn. In de Feestcommissie hebben de volgende dames en heeren zitting genomen: Mevr. M. LioniJiingblüt; Zuster Ch. B. J. Haar man (Hoofdverpl. van het Prov. Ziekenhuis; K. Tin- holt, (Hoofdonderw. Bloemendaal); D. Klay, (Be ambte aan het Prov. Ziekenhuis); A. Eikelenboom, (Uitgever, Bloemendaal), Dr. J. Bierens de Haan. Vervolgens namen in de Feestcommissie zitting de Bestuursleden van Oef. kw. Kunst, de heeren' R. v. d. Pol, H. M. Guddec, H. J. Meyer en H. Rosemalen. Daar het Bestuur der Ver. het aantal Commis sieleden gaarne op 12 zag gebracht, zal door hen getracht worden alsnog hierin te voorzien en ho pen wij in 'n volgend nummer de volledige comm. te kunnen vermelden met aanduiding welke taak hen is opgelegd of in welke commissie door hen is zitting genomen. de Politie Spoitvereeniging reeds duchtig geoe fend wordt. Verder vermeldt het voorloopig programma nog bordjes-duiken, onder water zwemmen, en Polo- wedstrijd der Politie tegen een der plaatselijke clubs en een zelfden wedstrijd van H.P.C. uit Heemstede tegen een der kampicenclubs buiten de stad. Het geheel dus een prachtprogramma, met mooie sport. Met het oog op de groote toeloop die kan worden verwacht zijn reeds nu entree- kaarten aan de cassa van Stoop's Bad verkrijg baar gesteld. Veiling. Vrijdagavond 6 Maart, had in Hotel ,,Van Ouds het Raadhuis" ten overstaan van Notaris J. H. Wildervanck de 'Blécourt ,de verkooping plaats van een heerenhuis aan den Zijlweg No. 76 te Overveen, met bouwterrein en tuingronden in zes perceelen en combinatiën. Perceel 1, ingezet op 13010, H. Smolenaars, af- gemijd op 5.door G. 'Berkhamer. Perceel 2, ingezet op 8125, G. P. Geukers. Perceel 2a, in gezet op 1000, G. A. Brongers, afgemijnd op 125, door A. Hoogeveen. Perceel 3, ingezet op 2700, G. Berkhemer. Perceel 4, ingezet op 4025. C. F. Verkooij. Perceel 5, ingezet op 4000, G. A. iBrongers. De combinatie van de perceelen 2 en 3 stond in opbod op 10850, afgemijnd op 5, J. W. Nee lissen. De combinatie 4 en 5 stond in opbod op 8025, niet afgemijnd. De combinatie 1 tot en met 5 stond in opbod op 31895, afgemijnd op 900, door J. J. Roozen Nz. Door de sneeuw verradeu. In den nacht van Maandag op Dinsdag te onge veer 12 uur, werd een in een portiek van een dichtbij café „Zijlhoeve" alhier liggende woning onbeheerd staan heerenrijwiel ontvreemd, terwijl de eigenaar even in 't café vertoefde. Spoedig ken de politie den dader vinden, n.l. door zijn spoor in de versch gevallen sneeuw te volgen. Dit spoor leidde naar het tuindorp te Overveen, naar de woning van een chauffeur, die bekende het rijwiel ontvreemd te hebben. Nieuwe wegwijzers van den A.N.W.B. In Aerdenhout is door den A.N.W.B. een twee tal nieuwe wegwijzers geplaatst; één op de krui sing van de Zandvoortschelaan, de Nic. Beetslaan en den Beekenrodeweg; de andere op de kruising van de Nic. Beetslaan, de Vondellaan en' den Schulpweg. Voor het uitgebreide vreemdelingenverkeer in Aerdenhout, voorzien deze wegwijzers stellig in ?en groote behoefte. Uit een schuurtje, staande op het terrein bij de villa „de Stove" van de familie v. d. M. S. tc Aerdenhout, werd 11 dezer een damesrijwiel, een jas en een paar schoenen ontvreemd. De politie was de daders hiervan spoedig op het spoor. Op denzelfden dag, des avonds werd het rijwiel, dat reeds was verkocht, in beslag ge nomen en één der daders, zekeren H., gearres teerd. Den volgenden morgen werd de andere te Beverwijk in een logement aangehouden. Beiden worden ter beschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. Zwemfeest Stoop's Bad. Naar wij vernemen zal door de Haarlemsche Politie Sportvereeniging ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een buitengewoon groot Zwem feest gegeven worden op 7 April a.s. in Stoop's Bad. waarvan bereids tal van grootheden op zwemgebicd hunne medewerking hebben toege zegd. Zoo wacht ons op dit Zwemfeest o.a. de be kende club dames figuurzwemsters onder leiding van den heer Joh. M. Schmidt, terwijl het even eens zeer attractievollc nummer Schoonspringen door de eerste krachten in Nederland zal worden bezet. Dan zullen we te genieten krijgen van een wis- se'slag-estafette van dames en heeren ploegen der bij de 'Haarlemsche Zwembond aangesloten ver- eenigingen en natuurlijk als een der hoofdnum mers een nummer politie-zwemmen waarvoor in LENTE NADERT....! Als één grote lijkwade ligt de sneeuw over de aarde. Uitgewoed zijn de stormen, de laatste strijd is gestreden. „Het is volbracht". En het is „stil" geworden.... En dit witte kleed van sneeuw, het is als een symbool van „vrede", verzoening met den Dood. de grote overwinnaar. Doch over dit kleed gaat een lach, een zonne lach. Want schijnbaar is het de wade des doods. „Er is geen dood!" Alom kiemt reeds het nieuwe leven! Dorre takken botten! Uit zwarte aarde heffen jonge bloemkens hun 'kopjes omhoog! In m'n tuin hoor ik reeds het zuivere fluiten eens vogels. Lente nadert Heel in de verte 'hoor ik reeds het zachte ruisen van haar lichte kleed en vaag hoorbaar het blijde schallen van haar lach over de aarde Heerlik symbool van diepere Waarheid. Daar hebben velen geworsteld met den Dood of zijn heden stervende. En het is, als na het zwoegen en hijgen heel teer wordt het ademen, de ogen breken en eindelik de rust zich spreidt over het lijf en de stilte alsof Dood heeft overwonnen. Doch daar is een Weten, een heilig Weten, dat dit is de „Schijn". Want wat wenen deed die ogen, wat lachen deed dien mond, wat drukken deed dien hand dc uwe, het „is" er nog, het kan niet sterven; wan! het behoort tot het ewige domein der Werkelik- heid, het waarachtig „Wezen der dingen".. God Want wat „schijn" is, dat is de Stof, de „reali satie" in ruimte en tijd, de „beelding", de „zicht- baarmaking". Doch wat ewig „Levend" is, is het „Onvernie tigbare", de „Ziel", het „Wezenlike", de „Wer- kelikheid!" Zaterdagavond, 7 Maart, 1 mendaal-Santpoort der S vergadering, waar als spreel Suzc Groencweg van Rotter Kamer, met het onderwerp; Dc Voorzitter opende de hartelijk welkomstwoord I wenschte mevr, Suze Groent afd. met haar kort geleden boertedag. Spr. bood de ju bloemstukken aan, n.l, van verpleegsters van het Pr waarvoor de jubilaresse aai dank zegde. Dc heer Cozijnsen gaf daar muzieknummers ten beste. Mevrouw Suze Groenew verkrijgende, begint met de r tegenwoordigen tijd schijnt, i leven een gemakzucht valt als vanzelf weinig belangstel heeft ondervonden dat zulks in de laatste maanden zijn "'ehouden en zelfs in de afge een enorme belangstelling voerde. Spr. pleit voor StSatsbemt daardoor kunnen de belangt worden gediend. Toch valt aarde bij de voorname indus voorbeeld een geval in één lends, waar een rijk industri had gedrukt doch door Sta kijk gesteld. Zulke heeren z tijd van vroeger teruggaan, lukkig dat de arbeidersklass ren is vooruitgegaan, dat constateeren in 1918 toen c burigc landen uitbrak en e naar ons land. Men bespeu toenadering van de zijde de; en de gestelde eischen dooi gretig ingewilligd, doch na weergekeerd en het gevaar middelen verzonnen om die arbeiders weer te beknibbi Eerst schreven de bladen t de arbeiders presteerden ni met een epidemie van luit dien tijd mochten we van missie vernemen, die verschi dat er nergens in 't buite; gepresteerd, inzonderheid bciders, als in Nederland, de arbeidersklasse was dus f Twee jaren daarna kwam Heden overleed tot diepe droefheid onze i geliefde Man, Vader, Behi vader, Broeder, Zwagei Oom, de Heer Officier in de Orde va Oranje Nassau, oud 67 jaar. L. M. KOOLHOVEN- Eyre i S. F. W. KOOLHOVI C. J. L. KOOLHOVE Hoe L. H. KOOLHOVEN M. C. KOOLHOVEN J. L. KOOLHOVEN A. KOOLHOVEN- Sat E. KOOLHOVEN. Bloemendaal, 11 Maart 1 Kleverlaan 77. Lente nadert.1 Ook voor allen die „stervende" zijn. M. Drinkt ook in de wintermaanden Oberlahnstein, het bevordert de digestie en een regelmatige scheiding der vochten. Voor huishoudelijk gel bruik bizonder aanbevolen in heele Literschrocf' flesschen, inhotudsprijs 32 ets. Bestuur der Haarlem Orkestvereeniging geeft mede kennis van het overli van zijnen onvergeteli Voorzitter, den Heer Haarlem, 11 Maart 1925. Mochten wij korten tiji leden rm-lding kunnen m; van het 25-jarig jubileun Voorzitter onzer Vereeni van den Heer heden moeten wij met leedwezen melding maker zijn overlijden. Zij die w wat hij voor onze vereeni geweest is, zullen bese wat wij in onzen hoogs waardeerden Voorzitter liezen. Vereeniging „Bloemendaal-Comman

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2