W. H jffjpgjg IH HOEIN< MAISON HBTTY J. Jongkii pension" I AU6. OEPKESj Prins Mauritslaan 9a j VIOOLLE afgesloten. 11589 DE KERKUIL AERDENHOUT. Dames- en Heeren Mode-artikelen FOTOGRAAF VERHUIST 22 APRIL NAAR Nieuw Telefoonnummer: OVERVEEN T 0 0 N E E L. OLDENKOTTs TABAK Vraagt OLDO 25 ets. DAMRUBRIEK. VAN HIER EN DAAR. BROCHURES EN TIJDSGHRIFTEN. ONTVANGEN BOEKEN. UITGAAN. BURGERLIJKE STAND. GEVONDEN VOORWERPEN. KERKAGENDA. BLOEMENDAAL. HAARLEM. SANTPOORT. CORRESPONDENTIE. EMSER-PASTILLES apvertentién E. VAN DEN BOSI BL0EMENDAALSCHEWE1 Dienstmeisj Gevraagd en Aangeb HABEKA IFL^AiDIC wilt u steeds corri gekleed gaan? stelt ten toon Batiks, Glaswerk, Aardewerk en Grafische Kunst en kleinere voorwerpen van Ge bruikskunst als: Tasschen Kus sens, Kleedjes, Shawls enz. enz. Opening School „AerdenhoutBentveld Hedenmiddag (Zaterdag 18 April) 3 uur, heelt de officieele opening plaats van het schoolgebouw aan de Mr. H. Enschedéweg, hoek Bentveldsduinweg te Aerdenhout, door het bestuur van de School- vereeniging „Aerdenhout'Bentveld". Opstandingsliederen. Het was op den len Paaschdag, 's morgens om 8 uur al een drukte van belang rondom de kerk op het Kerkplein, toen „Sursum" daar eenige lie deren, betrekking hebbende op het Paaschfeest, ten gehoore bracht. Tot 9 uur duurde dit gratis concert in de open lucht en menigeen genoot van deze schoone muziek op dit vroege uur. Aangehouden. Eenige dagen voor Paschen werd op de grens van Aerdenhout en Zandvoort een inbraak in een villa gepleegd. De politie aldaar werd gewaar wie zich aan dit feit hadden schuldig gemaakt en verspreidde het signalement. Daardoor was de Centrale Recherche te Amsterdam in de gelegen heid, de daders, een 29-jarige mijnwerker en een 23-jarige timmerman aan te houden. Het bleek, dat zij een hoeveelheid tafelzilver, waarvan de waarde ongeveer op 1500 geschat werd, meege nomen hadden. Dit hadden zij verkocht; de po litie meende, dat een 37-jarige hofmeester en een 21-jarig werkman zich aan heling hadden schuldig gemaakt. Het tweetal werd gearresteerd, doch werd op vrije voeten gesteld, daar zij een alibi konden bewijzen. (St. Editie). HAARLEM. De Madrigaal Vereeniging in de Groote Kerk. Op 29 April a.s. des avonds te 8 uur zal de bekende Madrigaal Vereeniging, onder leiding van Sem Dresden, een uitvoering geven in de Groote Kerk alhier. Deze uitvoering is het tweede concert, dat aan vreemdeling en stadgenoot aangeboden wordt door de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en Omliggende Gemeenten en tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer ter gelegenheid van de In ternationale Voorjaars Bloemententoonstelling. De Commissie voor de Concerten die de orga nisatie voor Vreemdelingenverkeer in handen heeft, besloot om aan leden van oratorium- en zangver- eenigingen, van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer en de diverse Straatvereenigingen een reductie op de entreeprijzen te verleenen. Zij, die onder deze groepen vallen, hebben toegang tegen betaling van 60 cents (plus rechten) per plaats, welke plaatsen echter door bemiddeling van de secretarissen der genoemde Vereenigingen moeten worden aangevraagd en door deze functionarissen met de Commissie verrekend. De Commissie doet een beroep op de welwillende medewerking dezer secretarissen, opdat de gecombineerde opgave hun ner vereeniging zoo spoedig mogelijk en uiterlijk 25 April ontvangen wordt. Het secretariaat der commissie is gevestigd Kruisweg 23. 'De toegangsprijzen voor anderen dan leden de zer vereenigingen bedragen Ï.50 en 1.— per plaats. We wekken onze Bloemendaalsche plaatsgenoo- ten, inzonderheid de leden der zangvereenigingen, op, om dit concert bij te wonen. De bekendheid van de Madrigaalvereeniging is te groot, dan dat wij er hier nog over behoeven uit te wijden en met de speciale condities, door de organiseerende commissie gesteld lijdt het geen twijfel, dat de Groote Kerk op 29 dezer geheel gevuld zal zijn. Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 BETER en NIET DUURDER wordt verpletterd en verslagen. Het overige deel van het programma sluit hierbij organisch aan. Vóór de opvoering van de Moloch spreekt een donkere toon uit de orgelmuziek. Na de val van de Moloch geven orgelspel, toespraak en vreug dedansen uiting aan het onverwoestbaar geloof in de zonnige toekomst der menschheid, terwijl tot slot door alle uitvoerenden en toeschouwers geza menlijk het eerste couplet van de Internationale werd gezongen. Nadat de opvoering van dit stuk op treffende wijze had plaats gehad was het woord aan den (spreker, de heer Koos Vorrink. Deze begon met te herinneren aan de Paasch- vuren die in deze dagen in het Oosten van ons land en in Westfalen op de Paaschheuvels ontstoken worden. Oude manden en dorre takken worden verbrand als een symbool dat het oude en doode heeft afgedaan en een nieuw leven begint. De oudste vrouw uit het dorp neemt een brandend stuk hout uit het vuur en brengt het naar de haard om die er weer mede aan te leggen. Deze symbolen bracht spreker over op de jeugd beweging der A.J.C. In deze wereld is ook veel dor hout, dat bestemd is om af te sterven: het ka pitalisme neigt ten ondergang, het moet verteren in den gloed van het socialisme. In het hart van de jeugd is wakker geworden het diepe besef, dat het zóó niet langer gaat; zij gevoelt dat gehoor zaamheid noodig is aan de gemeenschapsidee, dat er een nieuwe tucht moet komen: de saam- hoorigheid Een nieuwe cultuur breekt zich baan om aan de wereld te brengen het groote, machtige naïeve geloof-^dat de Paaschvuren ontsteekt in Twente en Westfalen. „Wij, jongeren, zoo eindigde spreker zijn enthou siaste toespraak, „moeten het vuur in onze harten brandende houden en het brengen naar de haard, om te dienen tot verwarming en tot zegen van de menschheid; dat vuur moet ons ook den weg wij zen in het moeilijke leven dat ons wacht!" De heer W. Zonderland wist door zijn uitne mend spel op het gemeentelijk orgel het kunst genot van dezen avond slechts te verhoogen. Zondag a.s. brengt HermesD.V.S. een tegen bezoek. Hopen "we dat Bloemendaal thans geheel volledig is, om de groote nederlaag in Schiedam geleden te wreken. Makkelijk zal dit niet gaan, maar door hard werken kan er veel bereikt wor den! A. C. Alle plaatselijke muziek- en zangvereenigingen, een 10-tal zullen medewerken tot opluistering van het feest. De verwachting is, dat wederom duizenden vreemdelingen met de feestdagen, de datum wordt nader bepaald, naar Uitgeest zullen komen om, geheel gratis, zooveel moois te kunnen zien. De Moloch. Zaterdagavond j.l. werden wij in de gelegenheid gesteld een propaganda-feestavond bij te wonen van de Arbeiders Jeugd-Centrale (A.J.C.). Als centrum van het programma bracht de avond de uitvoering van het spreekkoor „De Moloch". Het is de tweede keer dat in Nederland een spreekkoor ten gehoore werd gebracht. De aller eerste keer had de uitvoering plaats op het verkie zingscongres der S.D.A.P. in het Concertgebouw te Amsterdam. In Duitschland vindt deze nieuwe dramatische kunstvorm reeds veelvuldige toepas sing en heeft tot belangrijke kunstzinnige resulta ten gevoerd. Het spreekkoor is een van de krach tigste vormen, waarin het streven naar een nieuwe gemeenschapskunst tot uiting komt. Het indivi dualistisch gespecialiseerde is verzonken in het al gemeen 'menschelijke, dat zijn uitdrukking vindt in het gezamenlijk zeggen van verzen door groote koren. Het spreekkoor ,,De Moloch" is geschreven door Bruno Schönlank en uit het Duitsch vertaald door Marie W. Vos. Het heeft tot inhoud de strijd van de menschheid tegen het militairisme. Het eer ste gedeelte is overheerschend somber gestemd, doordien de menschheid, diep gebukt onder de tyrannie van de Moloch, nog niet gelooft aan de eigen kracht om zich van deze tyrannie te bevrij den. Door leed en ellende geteisterd, wordt dan de wil tot het nieuwe leven wakker en de Moloch (bij het Kennemer Lyceum) S SPORT. VOETBAL. Het was Paasch-Maandag al vroeg druk op den Bloemendaal-grond. Om 10 uur reeds monsterde captain Adam zijn mannen van het vijfde, en toen ze in slagorde ge schaard waren, bleken er 4 deserteurs te zijn. De vijandelijke strijdmacht, langs de Kleverlaan uit Haarlem afgezakt was echter ook niet au-grand complet, zoodat de slag begonnen werd tusschen twee partijen, geen van beide op volle sterkte, maar dat bleek geen beletsel om, nadat Jansen uit den mond van het voetbalhokje een lederen kogel het strijdpeik inzond, een hevigen strijd te doen ontbranden. Forsch maar eerlijk was de kamp, met woord en daad gaven de aanvoerders het goede voorbeeld, en sleepten hun mannen mede in de titanenworsteling om het lederen projectiel, en toen de opperste krijgsheer, die zich met een tirailleurfluit overal in 't heetst van 't gevecht be vond, een oogenblik liet uitblazen was deze rust welverdiend. Het vervolg van den slag werd heviger dan ooit. Feller en feller werd de strijd. Beide partijen spanden het uiterste in om den eerepalm weg te dragen. Een oogenblik leek het, of de witte troe pen zouden zegevieren, toen de kleinste soldaat, anders als „zeuntje" dienst doende, doch thans de plaats van een der deserteurs innemende, een bres in de vijandelijke verdediging schoot. Spoe dig echter, werd schier weder deze illusie ontno men, want de blauw-witte stormlinie schoot on weerstaanbaar voorwaarts, en met een vervaar lijke knal werd ook het doel der witten getroffen Toen luwde de strijd eenigszins, de munitie raakte op, en toen de leider „verzamelen" blies, was juist het laatste kruit verschoten, en eindigde men dus onbeslist. Bij het slot-appèl bleek er niemand vermist te zijn, wel werd nog eenige oogenblikken de omtrek afgezocht en de langs-loopende rivier afgedregd naar de kleinste soldaat, maar deze werd gevon den in een waschkom, zoodat er geen verliezen te betreuren vallen! Om 1 uur betrad een Bloemendaal-combinatit bet veld tegen een O.D.E.-dito. In deze ontmoeting werd meermalen gedemonstreerd, hoe gewillig de geest en hoe zwak het vleesch is. Twee rossige jongelingen waren een uitzondering op dezen re gel, door telkens de sterkte van het vleesch, en de noodwendig daarmede gepaard gaande zwakte van den geest te toonen. Een huilpartij was el zelfs 't gevolg van. Waar bij onderzoek bleek, dat hier een aandoening der traanklieren niet vreemd aan was, konden we gelukkig constateeren dat de delinquent de daad niet te zwaar aangerekend mag worden. Ook deze strijd eindigde onbeslist, eensdeels door de schotloosheid der O.D.E.-voorhoede, an derdeels door het goede verdedigen van den Am- sterdamschen keeper. Hierna ving de wedstrijd BloemendaalO.D.E. aan. Wederom konden de gastheeren het tot geen overwinning brengen. Er hapert iets aan 't elftal Onvolledigheid speelde ditmaal geen rol. Wel ont brak Kopjès Niemann, maar deze werd alleszins voldoende vervangen door J. Cassee. De groote fout ligt o.i. in het werken der verdediging, die wel goed afneemt, maar het plaatsen veel, te veel zelfs verwaarloost. De voorhoede krijgt zelden een bal goed toegespeeld, zoodat er telkens gelegen heid is voor de verdedigers der tegenpartij tus- schenbeide te komen. Daarbij komt, dat er van links zoo goed als geen goede voorzet komt: het vraagstuk van een goede linksbinnen blijft wel urgent. De Amsterdammers waren vlug en bewegelijk, met den middenvoor als uitblinker. Hij verdeelde het spel uitstekend, en schoot als de gelegenheid zich voordeed. Sunter maakte een goed doelpunt, maar de rechtervleugel der rood-witten stond oogenblikke- lijk hierop ongedekt voor Beyk en accepteerde deze kans naar behooren. Ook hier was dus een gelijk spel het resultaat. Stadsschouwburg. „De Eeuwige Baby". Op den avond van tweeden Paaschdag hebben we hier in Haarlem de eerste opvoering door „Het Schouwtooneel" gehad van een blijspel door den Hollander Herman Middendorp geschreven. Erg verwend zijn we, onder ons gezegd en gezwegen, nu juist niet op het stuk van blijspelen door land- genooten, en dan moet ik zeggen, dat deze Mid dendorp het er waarlijk niet onaardig heeft afge bracht. Men zou dit stuk een soort van persiflage op een aantal hedendaagsche malligheden kunnen noemen, als de echtscheidings-epidemie, het kunst snobisme, overdreven meisjes- en vrouwen-eman cipatie, de moderne danskunst.En zoo zou men zeggen, dat het voortkomt uit een tamelijk gezonde en niet onverstandige levensbeschouwing. Wel laat de schrijver, vooral in de eerste bedrijven zijn personen een tikje- te veel redenèèren over deze onderwerpen, maar redeneeren is nu eenmaal een typische eigenaardigheid van ons Hollanders; se dert de Hervorming hebben wij eeuwen lang over bijbelteksten geredeneerd, en nu dit een weinig uit de mode dreigt te raken redeneeren we over maat schappelijke vraagstukken. Maar het redeneeren, dat deze blijspel-menschen doen, is heel wel uit te houden, en soms zelfs vermakelijk. Maar ook de hoofdzaak, de handeling, is vaak vermakelijk, en dat zegt meer. Mijn Hemel, volmaakt is dit blijspel natuurlijk niet, maar ik vind het al heel aardig, dat een landgenoot met een blijspel als dit voor den dag komt. Zeker, het is geen fijne humor, het is zelfs wat dik opgelegd, zoodat men eer van een klucht dan van een blijspel spreken kan, maar daar is het dan ook weer gezond voor. Men kan nu een maal niet hebben en te goed houden, en wat deze schrijver ervan maakt is, dunkt me, al aardig ver dienstelijk. Hoofdpersoon is de heer Van Slooten Senior, die door zijn zielvolle, artistieke maloot van een echtgenoote op het stuk van kunst, schoonheids gevoel, zielenadel enz. een baby wordt genoemd. Deze dierbare "dame knapt haar man-baby op met hyper-moderne sch'lderijen en theoriën, met grie zelig verheven artisten om mee te verkeeren, en eindigt met voor 's mans laag-bij-de-grondsche per soonlijkheid te vluchten in de armen van een ijse- lijk superieuren schandlapschi'der. Verder maken we kennis met Van Slooten Junior, gescheiden van zijn zeer verlichte vrouw, waarover hij ruzie met zijn senior heeft, en later weer met de gescheidene vereenigd, waarover hij met den inmiddels van ideën veranderden senior even groot ruzie heeft. Voorts is er een dochter, di^haar theoriën over gelijkstelling der vrouw offert op het huwelijks altaar met een gezonden, theoriënloozen man uit Amerika. Voorts is er een ongehuwde jonkman, die kortst ndige onwettige huwelijken met diverse juffrouwen verkiest boven de lasten van wettige echtverbintenissen en de daarbij behoorende wet tige scheidingen; en een lieve grootma, die de ver tegenwoordigster genoemd mag worden van den ouden tijd, toen de minder verlichte menschen tevreden waren met een enkele(n) echtgenoot voor hun heele leven. En het gaat allemaal heel aardig in zijn werk, waarbij men dan ook nog in het oog dient te vatten, dat de schrijver zelf in al dat gere deneer en al die beginselen en al die maatschap pelijke vraagstukken en theoriën niet erg gelooft, althans de dragers ervan nogal tamelijk gezellig in de maling neemt. Er is Maandagavond goed ge lachen, en niet zonder reden. We kunnen u gerust aanraden, wanneer het stuk weer in Haarlem gaat, I wat mee te gaan lachen. Want wij zijn allemaal niet vrij van theoriën en maatschappelijke vraag stukken, ze 'bezwaren ons over dag genoeg. Laten we 'dan tenminste eens een avond meedoen om ze eens een 'beetje in het ootje te nemen. Spel en aankleeding waren ook heel aardig. S. OPROEP! Vrouwen en Meisjes van „Haarlem en Omstr." Wederom roepen wij Uw hulp in voor de Em- mabloem-Collecte op Woensdag 29 April a.s., ten 'behoeve van den algemeenen strijd tegen de tuber culose in H. en O." Uw aller hulp is voor ons onmisbaar! Dat hebt Gij in het bijzonder verleden jaar ge zien toen velen Uwer door de paaschvacantie ver hinderd waren ons te helpen, en de opbrengst der Emmabloem-Collecte daardoor een heel stuk zak te en Amsterdam onze plaats innam als Kampioen van Nederland. Wij moeten en zullen dien titel terugwinnen! Maar alleen Gij kunt ons weder op dei troon helpen. Welnu, helpt dan allen mee! Spoort al Uw vriendinnen aan, want kinderen 'beneden den leeftijd van 14 jaar mogen van de Overheid en de Tuchtunie niet meer collectecren op straat. Geeft U zoo spoedig mogelijk op aan het Con- ultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41, en liefst per soonlijk. Het Emmabloem-Comité voor „Haarlem en Om streken", Mevr. DE JOSSELIN DE JONG—KAPPEYNNE VAN DE' COPPELLO, Algemeen Presidente. Th. LIMPERG, Secretaris. Voor Bloemendaal: Mevr. QUARLES v. UFFORDARNTZENIUS. Voor Overveen: Mevr. DORNWATER—ELDERING, Voor Aerdenhout: Mevr. v. RIEMSDIJK—DE LA BASSECOUR C'AAN. Nog steeds de beste (licht en geurig) Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den damredacteur van ons blad, den heer Herm. de Jongh, Valeriusstraat 64huis, Amsterdam. Onderstaande stand kwam voor in het „V. A. D." tusschen den redacteur met Zwart en een der „V. A. D." hoofdklassers met Wit. Wit, aan zet, speelde 3127, denkend de schijf welke Zwart nu winnen kan, terug te nemen, met een sterken aanval op Zwart's korten vleugel. - Tuberculose-bestrijding, Nachtveiligheidsdienst en Emmabloemcollecte. Hoe rijmt zich dat tezaam, hoor ik U zeggen. We zullen het U vertellen, De nachtveiligheidsdienst doet al zijn best om de leden, die bij hem aan gesloten zijn, tegen dieven en inbrekers te be schermen. De Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, de t.b.c. Veiligheidsdienst, doet al haar best om alle inwoners van Haarlem en Omstreken lid of geen lid, te beschermen tegen een sluipmoordena- res, die duizend en duizendmaal gevaarlijker is voor U en voor uw kinderen dan de grootste mis dadiger. Wordt daarom allen lid van de plaatselijke t.b.c.- veiligheidsdienst, Consulatie-Bureau Ged. Oude Gracht 41 en Steunt de Emmabloemcollecte op Woensdag 29 April a.s. Hoe meer steun de t.b.c.- veiligheidsdienst ontvangt, hoe beter, hoe meer afdoende zij U kan beveiligen tegen de tubercu lose. En wie komt zich alvast opgeven voor de Em mabloem-Collecte aan het C.B. bovengenoemd? Hoe eerder dal gebeurt hoe aangenamer het is voor het Dames-Comité, belast met het moeilijk werk der indeeling. Bloemenfeesten te Uitgeest. Voor de derde maal maakt het dorp Uitgeest zich op om grootsche bloemenfeesten te gaan vieren. De beide vorige feesten, in 1906 en 1911 gehou den, waren een buitengewoon succes en deze fees ten zullen nog veel schitterender worden. Een hoofd-comité en acht comité's voor buurt verenigingen werken ijverig, om het feest in alle deelen te doen slagen. Het geheele dorp zal in bloementooi prijken en alle straten zullen versierd zijn. Tevens zullen er optochten worden gehouden van versierde rijtui gen, auto's, fietsen, enz. Van de Hollandia Drukkerij te 'Baarn ontvingen wij de volgende tooneelstukjes ter recensie welke in de Serie „Voordrachtkunst" zijn ondergebracht en onder leiding staat van Dr. J, van der Valk. „De Wiskunstepaars", spel in 28 töoneelen door Pieter Langendijk. „De Hoed van een Klokkenmaker". Blijspel in één bedrijf, door Mad. Emile de Girardin. „Voor den Vrede", door M. J. Premsela. „Historische Revue van Dames en Dienstboden", in 5 tooneelen door W. P. C. Rauws. „Dokter Amor". Blijspel in 3 bedrijven door J. B. P. Molière. „Barberine". Blijspel in 3 bedrijven door Alfred de Musset. „Advocaat Pathelin". Blijspel in 3 bedrijven door Brueys. De bedoeling van den uitgever is leerlingen van Gymnasia, Lycea, Hoogere Burgerscholen en an dere groepen of combinaties van jongeren of oude ren die zich op samenspel in een dramatisch stuk willen toeleggen, aan geschikte stof te helpen. Marcellus Emants, Geuren, Tooneelspel in drie bedrijven. Uitgegeven door Van Holkema Waren- dorf, Amsterdam. Men zal zich nog herinneren, dat „Geuren" eerst als een tooneelspel in vier bedrijven door Marcel lus Emants aan de planken toevertrouwd werd. met matig succes. Daarna heeft de auteur het stuk omgewerkt en tot drie bedrijven ingekort. Bij de opvoering van het omgewerkte stuk behaalde Emants daarmede een groot succes. Van deze om werking bestond een bijna niet te ontcijferen ma nuscript en Dr. M. B. Mendes Da Costa heeft, na des auteurs overlijden, met groote piëteit den tekst uit het onleesbare overgezet in een klare copie voor den drukker, waarvoor wij den heer Mendes Da Costa dank verschuldigd zijn. Evenals in „Liefdeleven" doet Emants zich in .Geuren" als een uitnemend psycholoog kennen en evenals in dien raken en boeienden roman is in „Geuren" een gewetenlooze waarschijnlijk hyste rische vrouw de hoofdpersoon. Het probleem van den duivel in de vrouw blijkt Emants wel gegrepen te hebben, daar hij in twee verschillende werken ermede tot klaarheid trachtte te komen. Men moet zich door den titel „Geuren" niet op een dwaalspoor laten 'brengen en den geurmaker, luitenant-kolonel 'Henri de 'Nancy niet voor den hoofdpersoon aanzien. Wat valt er voor een scherpzinnig psycholoog als Emants nu te kluiven aan een geurmaker, die toch door den eersten den besten nuchteren jon gen doorkeken en met een hoonlachje gepasseerd wordt? Bovendien, als een geurmaker, als een op schepper, heeft Emants den kolonel niet geteekend. Is dat een geurmaker, die, in ons land geen gele genheid ziende om te vechten, naar Indië gaat cn met de Militaire Willemsorde thuis komt? Of 'kan men een geurmaker noemen, den man, die zijn schoonzoon tevens zijn supérieur neerschiet, om zijn dochter uit diens beulshanden te redden? Emants heeft in Henri de Nancy het officiers- type geteekend, dat aan ruwheid en openhartig heid paart liefde voor de vrouwen, voor paarden, drank en sigaren (zie bladzijde 49 onderaan). Wel is het de ijdelheid van de Nancy, die hem een gemakkelijke prooi doet worden van de mooie en behaagzieke Alice Renkom. Als een kataly sator werkt zijn ingenomenheid met Alice op haar gemoed, waarin alle duivelsche elementen krach tig reageeren. Plotseling wordt deze Alice, door haar huwelijk met den luitenant-kolonel, een „be langwekkende" vrouw, die voor de handelingen van een reeks drama's zorg draagt. En hier dan is Emants beland op het terrein, waarop hij zoo bij uitstek thuis is, op het terrein van „Liefdeleven". Ik zou den lezer geen dienst bewijzen, indien ik hem meer bijzonderheden ging vertellen over den nhoud van dit tooneelspel, dat hem, bij lezing, zonder twijfel, tot de laatste bladzijde in spanning zal houden. „Geuren" is een dier tooneelstukken, die men met dezelfde belangstelling kan lezen, als waar mede men ze kan zien vertoonen. HENRI BAKELS. Wit 1. 31—27 2. 26 17 3. 41—36 4. 36 5. 27 6. 28 7. 25 27 16 17 23 Zwart 17—21 11 31 2329! dat had Wit overzien 16—21 18—22 24—30 19 48 8. 3934 gedw. 48 11 moet drie slaan. 9. 16 7 8—12 10. 7 18 13 22 en Zwart won na eenige zetten. Hoewel deze afwikkeling tien zetten diep is, kan men het toch nog geen ingewikkelde combi natie noemen, maar leerzaam is ze wel en men doet dus goed een en ander te bestudeeren en te onthouden. Zang en Vriendschap. Op Vrijdag 24 April a.s., des avonds 8 uur pre- ies, zal door de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" in de Gemeentelijke Concertzaal een Vocaal Concert worden gegeven. Als soliste zal optreden Mia Peltenburg, sopraan, daarlem, met 'begeleiding van Mej. Emmy van I ïden. BEVALLEN: E. M. A. J. RoozenEldering, d.; D. KramerKoelemeijer, z. ONDERTROUWD: E. Oskam en A. Vreeken; J. van den Klinkenberg en J. F. de Jong. GETROUWD: J. G. Preenen en P. M. Koelemij; E. Stahl en M. T'h. van der Niet. OVERLEDEN: L. D. Schrok, 67 jaar. Terug te bekomen 'bij: F. v. Item, Zomerzorger-1 aan 36, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk '25; Krigee, Korte Kleverlaan 76, Bloemendaal, een zilverbon; J. Nienhuis, Hooge Duin en Daalsche- weg -33, Bloemendaal, een herdershond; Verbeek, I Bloemendaalscheweg 17, Bloemendaal, een achter-1 schot van een vrachtauto; H. Vader, Alberdingk I Thijmlaan 9, Bloemendaal, een haarkam in etui; Mevr. Henneman, Velserstraat 35, Haarlem, een I jonge herdershond; Kinheimweg 65, Bloemendaal,! een hamer; M. de Ligt, Schulpweg 70, Wijkeroog, een blad triplex; 'Briët, Verspronckweg 40, 'Haar lem, een ring met 2 sleutels; Vinke, Grintweg 9,1 Zandvoort, een rijwielbelastingmerk 1925; van Halst, Oranjestraat 174, Haarlem, een bruine da mes tasch met inhoud; G. v. d. Veld, Lambrech! van Dalenlaan 12, Overveen, een bril. Aan het bureau van politie te Overveen: een sleuteltje; een kinderbeursje; een groene heeren- hoed; een bril; een ceintuur; een groentemand. ZONDAG 19 APRIL. NED HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", des voormiddags 10 uur, De heer J, Fortgens, Directeur der Zendings school te Oegstgeest. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. Openb. belijdenis en voorber. H. Avondmaal N.m. 5 uur, dezelfde. VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN, v.m. 10 uur, ingang Jacobstraat. Ds. H. G. v. Wijngaarden, Amsterdam. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. C. Met van Zaandam. Wegens plaatsgebrek worden eenige stukken ons volgend nummer opgenomen. REDACTIE, Hoest en verkoudheid. Niettegenstaande het steeds toenemend aantal nu^'l delen tegen deze ongesteldheid handhaven de nog steeds hun ouden roem en zijn en blijven doer I hunne samenstelling, het beste geneesmiddel teg"l alle aandoeningen der Slijmvliezen. Dierenarts Scbotersingel 117, Tel.) Spreekuur: 1—2.30 en WORDT GEGEVEN DO In klein gezin (2 persone gevraagd als MEISJE-ALLE Br. No. 9810, Bur. v. d. bl voor terstond, Mei en later, als hulp en voorvast,Holl. en Du Keukenmeisjes, Dienstbode; Meid alleen, Tweede Meisjes meisjes, Werksters en Mar Personeel. Adres of brieven Gr. Houtstraat I33rd., Tel. Gevraagd te Bloemendaa Slaapkamer en één Zitkame volledig pension voor twee gedurende 2 3 weken vam Juli. Brieven met volledige i tingen aan Mevrouw Wei MACQUEL1N, Bieslandstra; Rotterdam. BURGEMEESTER en 1 HOUDERS van BLOEMEN! brengen ter algemeene kenni van Maandag 20 April a.s. Vogelenzangsche weg van Zandvoorterweg af tot de Bek voor alle verkeer zal zijn Radiotechnicer beveelt zich be aan voor het bouwen van ONTVANGTOESTELLEI VERSTERKERS ENZ. Reparatiën worden tevens s uitgevoerd. S. E. M. Bloemendaalscheweg 31a, SANTPl 1 Koudenhorn 11 Prima Ei LAAT 0AN GEREGELD UW KLEE UITSTOOMEN OF ONTVl KEN EN OPPERSEN Zaak van vertrouwen sedert Ao. Ged. Oude Gracht 11. Tel. 10382,1 Schoterweg 54 - Telefoon 127 i

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2