Plaatselijk Nieuws. Gratis onderricht PJaatsel|j gerari gebr. beekj raleigh, gaze IAIS0N BETTY UNITY, enz iSfóftizcC de goedkoopste LINCOLN de meest vol maakte J- Jongk I Knust- en Plaatha ADR. KURVERJ KODAK OF CAMERA SCHOUTEN's Magazijn van Foto-artikelen AUG. OEPKES Tandheelk. Kli Kunsttan Boekhoud Winkeliersj FUNKE'S ROGGEBROOD Dames- en Heeren Mode-artikelen B L 0 E ME N D A A L. ,i - FOTOGRAAF PRINS MAURITSLAAN 9a "11" OVERVEEN. Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Tel. 11094 VAN HEER EN DAAR. bloem Woensdagavon Zie aanplakbiljt Gevraagd en Aang HABEKA Bloemend'straatweg grootste keuze 'n prijzen af f 8 VICTORIA-WATER Als de thermometer negentig graden in de schaduw wijst, ais Uw eetlust eiken dag minder wordt, ais Uw gewone boterham U smaakt als turf en hooi, als vruchten en delicatessen U onont beerlijk zijn tot het nuttigen van een enkel stukje brood, dan moet U eens probeeren, om te ondervinden dat zelfs dan een boterham met FUNKE's Rogge brood de allersmakelijkste boterham is. Ik moet UEd.Achtbaren er op wijzen, dat Art. 7 van de boschwet van 1922 uitdrukkelijk zegt: dat publiekrechtelijke lichamen etc. verplicht zijn, hunne bosschen en houtopstanden behoorlijk te onderhouden. Waar men de kinderen laat spelen en in 't bosch de boel laat vertrappen is er van behoorlijk on derhoud geen sprake. Ik moet daarom het College van Burgemeester en Wethouders en den Gemeenteraad van Bloe- mendaal adviseeren,' het spelen der kinderen in die laan en in 't bosch er absoluut te verbieden, zelfs onder zoogenaamd toezicht der onderwij- zers(ressen). Wanneer daar niet meer gespeeld wordt, moet de laan voorloopig voor 't gebruik afgesloten wor den. Dan kan het thans verwoeste gedeelte be werkt, bemest en bezaaid worden en zal er we der een nieuw grastapijt komen. De Voorzitter vraagt de goedkeuring der verga dering om bedoelde laan als speelplaats te ver bieden en voorloopig af te sluiten. De heer Schulz komt daar tegen op. Een goede speelplaats zegt spr., gaat boven een prachtig grastapijt. Het is den heer Kremer al meermalen opgeval len dat in onze gemeente altijd de kinderen ver drongen worden. De Voorzitter zegt dat niemand minder dan de Inspecteur van Toezicht op het Staatsboschbeheer dit adres heeft gegeven. Al was het advies van een putjesbaas zegt de heer Otto, dan zou het voor mij nog wel waarde hebben. Wij kunnen thans niet zoo maar deze laan afsluiten voor speelplaats, doch laten B. en W. de zaak eens ernstig 'bekijken en in een volgende zitting met een definitief voorstel komen. De heer Schulz zegt dat dit schrijven door B. en W. is uitgelokt. Er was den heer Tinholt totaal niets van bekend dat de jeugd hier veel vernielde, evenmin dat thans deze maatregelen zouden wor den genomen. Indien het hoofd dezer school ge waarschuwd zou zijn geworden dan zou zeer zeker oplettender toegezien zijn geworden door het on derwijzend personeel. De heer Laan meent ook dat direct moet wor den ingegrepen. De 'beuk heeft zijn wortels zeer ■hoog zitten, zoodat deze boomen erg zullen te lijden hebben. Er is bovendien toch nog een speel plaats in Bosch en Duin. De heer de Roo van Alderwerelt is daar eens een kijkje wezen nemen in een speelkwartiertje, heeft daar met een onderwijzer gesproken, doch deze scheen de portée niet te begrijpen. De heer Schulz acht de speelplaats in Bosch en Duin vooralsnog ongeschikt. Bovendien is het een door arbeiderswoningen omgeven terrein waar de wasch te drogen hangt enz. en die menschen zul len zeer zeker de lasten ondervinden zoodra de jeugd van die speelplaats gebruik maakt. De heer Otto meent dat het een groote fout is van de moderne samenleving om de jeugd te ont nemen de gelegenheid tot uiting van een gezonde levenslust en het is de hoofdoorzaak van hetgeen men het kind verwijt, n.l. de verwording. Besloten wordt de bedoelde laan niet af te slui ten, doch B. en W. op te dragen dit euvel nog eens ernstig onder de oogen te zien. Punt 14. Behandeling reclames tegen den aanslag in de hondenbelasting. Punt 15. Behandeling reclames tegen den aanslag in het vergunningsrecht. Beide rec'ames worden behandeld en zonder bespreking vastgesteld. Rondvraag. De heer Blankevoort vraagt den heer Van Ne- derhasselt of hij wellicht iets heeft te zeggen naar aanleiding van een ingekomen schrijven. De heer Van Nederhasselt antwoordt dat alles in 'den geheimen trommel heeft gezeten, ook dat schrijven, doch hij wil toch wel het een en ander zeggen. Het is n.l. B. en W. gebleken dat op een vergadering van de vrijwillige Brandweer woorden zijn geuit, als: „al zou het alleen maar zijn om B. en W. te pesten". Een dergelijke uitlating nu meenden B. en W. dat niet door den beugel kon. Nu is wel een schrijven ingekomen, waarin alle toen aanwezigen op een na verklaard hebben dat deze uitdrukking niet is gebezigd geworden, doch de bron, waar spreker het uit geput heeft, is nog al betrouwbaar. De heer Otto zegt dat hem ter oore was geko men dat B. en W. zich niet ontzien hebben om menschen in de B. en W.-vergadering te laten komen en hen dan te laten vertellen wat zoo al is besproken geworden. Een soort spionnagedienst. Hen werd gezegd: spreek maar vrij uit, jullie hebt geen kwaad te duchten. Waar thans door alle aan wezige leden, ook door die eeme, schriftelijk is verklaard, dat de bedoelde woorden niet zijn ge uit en B. en W. de mededeeling hebben gekre gen dat zij wel geuit zijn, rust de blaam op de pers die ook aanwezig was. (De pers protesteert). De heer Otto deelt vervolgens mede dat zoo juist blijkt dat de pers als zoodanig geen schuld heeft, doch dat er ook correspondenten van bla den op die vergadering aanwezig waren. De Voorzitter sluit daarop dit debat. De heer Bornwater vraagt welke stappen het Dag. Bestuur heeft gedaan inzake de annexatie- kwestie, Het ligt niet op den weg van B. en W. nadere inlichtingen te geven zegt de Voorziter. De heer Van Nederhasselt stelt voor in een ge heime zitting eenige mededeelingen aan den Raad te doen, daar de vijand zeer nabij is. (Bedoeld wordt waarschijnlijk de Haarlemsche pers). De heer Van Kessel vraagt naar een ingekomen adres. Is niet ingekomen. De heer Kremer houdt een pleidooi voor riolee- rin'g van den Militairen weg, daar de bewoners met plasregens gewoon niet op straat kunnen komen. Rioleering is te duur, zegt de Wethouder, bo vendien is de tijd van de plasregen voorbij. Sluiting. Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 BETER en NIET DUURDER Vertrek van den heer Hermes. De stationschef van Bloemendaal, de heer Her mes, die ruim 6 jaar in Bloemendaal in functie is geweest, is Vrijdag j.l. naar zijn nieuwe standplaats Piet Gijzenbrug vertrokken. Zijn opvolger, de heer V. v. Veen uit Tenge bij Apeldoorn, zal heden, Zaterdag, zijn functie te Bloemendaal aanvaarden. Veiling. Dinsdagavond had in hotel Vreeburg ten over staan van notaris J. H. Wildervanck de Blecourt de veiling plaats van een kleine villa aan de Zo- merzorgerlaan 25 met tuinhuis en schuurtje, groot 266 Meter met afzonderlijken uitgang. Ingezet op 9660.door C. Grootegoed. Afge mijnd op 400.notaris J. van Munster van Heu- ven q.q. Muziekvereeniging „Sursum". Door het fanfarecorps „Sursum'' zal hedenavond een muzikale wandeling worden gehouden. De af te leggen route zal zeer waarschijnlijk zijn: Bloe- mendaalscheweg, Potgieterweg, Mollaan, Lage Duin en Daalscheweg, Parkweg, Rijperweg, Bloe- mendaa'lscheweg. Muziekconcours. Door de muziekvereeniging „Sursum" is voor het te houden concours op Hemelvaartsdag en den Zondag daarop een zilveren lauwertak beschikbaar gesteld. Vereeniging voor Jeugdwerk. Voor jongens en meisjes van' 12 tot 16 jaar zal een wedstrijd worden gehouden in het bloemkwee- ken ook voor niet-leden. Daartoe kunnen jongens en meisjes van dien leeftijd op Zaterdag 22 Mei a.s., des middags om half twee bij den heer Joh. Meij, tuinbaas „Wildhoef", twee potten met bloem stukken in ontvangst komen nemen, terwijl zij die in Overveen wonen zich daarvoor kunnen vervoe gen bij den heer J. F. Mausing, tuinbaas „Duin- lust". De bedoeling is dat deze stekken goed gekweekt en verzorgd worden. De keuring en 'bekroning zal op een nader te publiceeren datum in Augustus plaats vinden. Voor de potten moet 10 cent per stuk worden betaald. De Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde afdeeling BloemendaalVel sen, houdt op Dinsdag 19 Mei a.s., 8 uur 's avonds, in hotel Vreeburg, Kerkplein, alhier een ledenvergadering. De agenda luidt: 1. Notulen en Ingekomen stukken. 2. Vaststelling Excursie naar „Moerheim". 3. Herziening Huishoudelijk Reglement. 4. Korte wetenschappelijke mededeelingen. 5. Vragenbus. 6. Rondvraag. Ds. J. H. Kruseman Aretz. t Alhier is in den ouderdom van 81 jaar overle den de Herv. em. pred. ds. J. H. Kruseman Aretz. Ds. K. A„ een bekend en bijzonder gewaardeerd vrijzinnig Hervormd voorganger, is in 1870 predi kant geworden te Drimmelen, en stond later ach tereenvolgens te Stevensweert, Heinenoord, Os- sendrecht, Dokkum en Wormer. In 1891 legde hij zijn bediening neer, om echter daarna, van 1901 1903, opnieuw te fungeeren in Oisterwijk. Aan de Vrijz.-Herv. actie te Amsterdam heeft ds. K. A. als emeritus jaren lang belangeloos zijn krachten gegeven, door huisbezoek en- steun in velerlei an deren vorm. Maandagmiddag werd onder veel belangstelling de overledene naar zijn laatste rustplaatst „Zorg- vlied" te Amsterdam, vervoerd. Ook werd nog een spaarpot verloot, mitsgaders Na opening door den Voorzitter, den heer Noor- vier reusachtige taarten. Een grabbelton en een kienwedstrijd om fraaie prijzen vormden het slot van het goedgekozen programma. Hierop volgde nog een gezellig bal, waarbij het strijkje van den heer Pereira zich liet hooren. Het was een gezellige avond. Rede Prof. Diepenhorst. Het mag dan voor ons volk geen slecht teeken zijn dat wij niet al te warm loopen voor de a.s. verkiezingen voor de vereeniging welke een poli tieke lezing op touw zet en iemand laat optreden als prof. mr. P. A. Diepenhorst, lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, is het niet erg bemoedigend slechts een gering aantal menschen het de moeite waard vindend naar een rede te 'luisteren waarin De komende strijd wordt besproken. Waar het ^geleden, terwijl terzelfder tijd in een ander we echter, vooral in onze gemeente, een cronisch ver schijnsel is zal het bestuur der Anti-rev. Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje'', de organisators van deze j.l. Maandagavond in hotel „Vreeburg" gehouden openbare vergadering, wel niet anders verwacht hebben. De spreker toonde in zijn rede aan hoe de toe stand van 's lands financiën was vóór minister Co- lijn de teugels in handen had, doch deze nog werden vastgehouden dpor minister De Geer. Na het aftreden van minister De Geer kwam minister Colijn aan het bewind, die er voorstond een tekort van 114 millioen te dekken. Uitvoerig zette spr. uiteen, hoe minister Colijn allerlei maatregelen nam, om dit tekort te dekken, zooals thee-, rij wiel-, bier en andere belastingen en het korten op de ambtenaarssalarissen. Door deze maatregelen heeft minister Colijn een enorm stuk werk verricht. Er staat echter nog meer op het programma van minister Colijn en zoo men hem slechts aan het bewint laat zullen er zeker nog wel booze cijfers worden weggewerkt, n.l. de enorme kosten van onze Staatshuishouding en de hooge belastingen. Hier is een hooge levenswijze, die niet kan wor den toegelaten. Met cijfers toonde spreker aan, dat een groot deel van de staatsinkomsten aan ambtenaarssalarissen heen gaat. De hooge belastingen werken in verbijsterende mate belastingontduiking en kapitaalvluc'ht in de hand en dit moet voorkomen worden. De hooge belastingen drukken den onderne man, verkreeg de spreker voor dezen avond het woord. Deze begon met tc verklaren dat niet al leen de S.D.A.P.-ers brave menschen zijn, doch onder alle partijen brave en niet-brave menschen worden gevonden, zoodat men niet om de braaf heid van zijn partijgenooten lid moet worden van de S.D.A.P. Waarom moet men dan wel lid worden van de S.D.A.P.? Om te komen tot het stelsel van' ge meenschappelijk bezit, en om te ontkomen aan het kapitalistisch systeem. Met talrijke voorbeelden toonde spreker aan dat de kapitalisten niet slecht zijn, iemand wel een boterham gunnen, zoodra hij merkt dat zijn buurman b.v. honger heeft, doch dat het systeem nu eenmaal meebrengt dat hij moet handelen, zooals door hem gehandeld wordt. Men zie slechts een paar jaar terug toen int Rus land een ontzettend tekort was en honger werd relddeel het graan werd verbrand, daar de markt van het artikel koren totaal bedorven was en men genoodzaakt was om de overdaad van dat artikel te vernietigen en aldus een gedeelte daarvan een zekere handelswaarde te verschaffen. Als een der wapenen waarop het kapitaal haar kracht zoekt, noemt spreker het concentreeren van 'het kapitaal, het z.g.n. trusts vormen, waar door haar markt zoo groot blijft. Daartegen stelt de S.D.A.P. haar program zoo danig dat die concentratie niet meer mogelijk zal zijn, n.l. om de productie zoodanig te stellen dat er geen overdaad is en daarnaast om te zorgen dat het geproduceerde niet in verkeerde handen komt. 'Het is dus in hoofdzaak het productiestelsel waar het op aan komt. Thans heeft de werkman er geen belang bij of door hen vlug of niet vlug wor 't geproduceerd, in beide gevallen ontvangen zij aan het eind der werkweek hun karig loon. Hiernaast voert spreker aan het groote vraag stuk van het onderwijs. Het is van het grootste belang dat het onderwijs aan onze kinderen zoo goed mogelijk zij, opdat zij zoo krachtig mogelijk zullen staan in dien grooten strijd. Wijzende op de eigenaardige bestrijding van het socialisme door de christelijk en katholiek den kende personen, noemt spreker eenerzijds het bangmaken der arbeidersklasse door hen te wij zen op een hiernamaals, op hun christelijke plicht om het gezag gehoorzaam te zijn en meer derge lijke praktijken, terwijl in den strijd door onze voorouders gestreden tegen Spanje niet die motie- mingsgeest, vandaar dat minister Colijn er op uit ven werden genoemd, terwijl toch diezelfe motie- is om de directe belastingen te verlagen, die geen ven toen ook golden. reactionaire maatregelen zijn, die alleen het kapi- j Met een opwekking tot de aanwezigen om mee GEVEN WIJ BIJ AANKOOP VAN GROOTE MARKT 23a TELEFOON No. 1Ü744 HAARLEM taal ten goede komen, doch ten bate van het ge- heele volk zijn. Spreker sprak den wensch uit dat de socialis tische volksleiders daar eens wat meer aandacht aan schonken en dat ook onder de aandacht van het volk brachten. Dat de subsidie voor de Olympische spelen ver worpen is, juichtte spreker van harte toe De sport liefhebbers en zij die er verder belang bij hebben moeten nu zelf maar zorgen dat het bedrag, daar voor gesteld, bij elkaar komt. Spreker memoreerde verder de ontstemming bij de rijksambtenaren, doch waar nog een derde van de begrooting aan ambtenaarssalarissen werd uit gegeven was een aderlating wel noodig. Spreker kon niet aannemen, dat Christelijke ambtenaren, gezien de maatregelen die genomen zijn, niet op de Christelijke partijen zouden stem men, meer gelet op de belangrijke vraagstukken, die op het verkiezingsprogram van die partijen staan en die in het belang van het land zijn. Komende tot bespreking van de sociale verze keringen, zeide spreker, dat reorganisatie daarvan zeker zal moeten komen, terwijl invoering van een ziekteverzekeringswet spoedig zal moeten geschie den, Maar die reorganisatie zal het geheele volk ten goede moeten komen. Het is de plicht van een Christelijke regeering ook voor het geestelijk heil van een volk te zor gen het is de eer van het Kabinet Ruys, dat zij in 1918 manmoedig de revolutie den kop heeft ingedrukt. Ook is het een eer van dat Kabinet, dat zij voor vrijheid van onderwijs op de bres is blijven staan, terwijl de handhaving van het Chris telijk beginsel bij haar in goede handen is. Met een opwekking om bij den komenden stem busstrijd de Christelijke partijen te steunen, opdat de Christelijke beginselen zoowel in staat als huis houding zullen zegevi ren, eindigde spreker zijn met applaus beloonde rede. is verhuisd naar hij bet Kennemer Lyceum NIEUW TELEFOONNUMMER 11589 Overveen 11589 Onze Reddingsbrigade. In verband met de ui'tdeeling van prijzen be haald op den ouderlingen wedstrijd, welke gehou den was in „Stoop's Bad- en Zweminrichting" door haar leden, had de Bloemendaalsche Red dingsbrigade in hotel Vreeburg Zaterdagavond j.l. een gezellige avond georganiseerd. De voorzitter, de heer E. W. A. v. Nederhasselt, opende de bijeenkomst. Hij bracht hulde aan den heer A. J. Meyerin'k, die in korten tijd de red- dings-brigade zoo flink vooruit wist te brengen en aan de kranige politiemannen, die in de vereeni- ging zulk een flink figuur slaan. Hij voegde hierbij een woord van dank aan den heer Wapstra en mej. De Wilde en verder aan allen, die een bij drage schonken, óf in natura, óf in den vorm van prijzen. Vervolgens werden de prijzen aan de winners uitgereikt, terwijl mevr. Van den BergDe Mun- i nik en de heer Vreeswijk met hun geestige voor- j drachten zorgden dat de stemming er in kwam en er in bleef. Muziekvereeniging „Euphonia". De muziekvereeniging Euphonia zal heden, Za terdagavond, een muziekmarsch houden van Tuin dorp af, langs Rampenlaan, Korte Zijlweg, Zand- voorterpad, Zijlweg, Julianalaan, Bloemendaalsche- weg naar het gemeentehuis, terwijl voor het hotel Roozendaal een concert zal Worden gegeven na de rondwandeling. Het concert vangt te 8 uur aan. Politieke Lezing. Donderdagavond was door de S.D.A.P., afd. Bloemendaal, een openbare vergadering belegd, waar als spreker optrad de heer C. Schulz, lid van den Gemeenteraad, met het onderwerp: „Waarom lid der Sociaal Democratische Arbeiderspartij?'' te strijden, om gezamenlijk op te trekken en te strijden tegen het huidige stelsel besloot spreker zijn rede. Voor debat gaf zich niemand op. De vergadering, welke zeer slecht was bezocht, werd daarna door den Voorzitter gesloten. N.V. „Die Haghe". Van de N.V. „Die Haghe", gevestigd te Over veen, ontvingen wij het verslag over het boekjaar 1924. Wij lezen daarin: Algemeen. Was de thans afgesloten periode niet gemakkelijk, in verband met de reorganisatie, het resultaat is niettemin bevredigend. In- en uitwen dig is onze vennootschap versterkt, terwijl ons pro ductieterrein geleidelijk in omvang en betee'kenis toeneemt. Onze voorstellen werden door de Alge- meene Vergadering, gehouden op 24 Juli, met een parige stemmen goedgekeurd, het nieuwe kapitaal werd geplaatst en het bestuur samengesteld over eenkomstig het gemaakte plan. Acquisitie. De pogingen ter vereenvoudiging en versobering van de inrichting van den buitendienst werden met kracht voortgezet. Geheel naar wensch konden wij daarin nog niet slagen, tengevolge van bestaande oude overeenkomsten, die niet dadelijk kunnen worden beëindigd. Veel is intusschen reeds bereikt. Wij blijven op verdere maatregelen be dacht en vertrouwen, daarmede in 1925 wel te zul len slagen. Productie. De plaatsing van nieuwe spaarcon- tracten, die in het eerste halfjaar, tijdens de voor bereiding der reorganisatie, noodwendig belemme ring ondervond, ontwikkelde zich in de tweede helft van het jaar gunstig, zoodat wij ten slotte een bevredigend resultaat konden boeken. De toestand der spaarkassen ontwikkelt zich bevredigend. Overeenkomstig de statuten is 'daar van per 30 September van het loopende jaar reke ning en verantwoording gedaan in de jaarlijksche vergaderingen van de deelnemers, terwijl een af druk dezer rekening en verantwoording, vergezeld van de nauwkeurige lijst der beleggingen, aan alle deelnemers is toegezonden. Ook deze maatregel heeft tot onze voldoening algemeene waardeering gevonden. Toestand der Vennootschap. Uit de bijgevoegde balans en winst- en verliesrekening blijkt, dat de toestand der vennootschap reden geeft tot tevre denheid. Het saldo van de exploitatierekening ten bedrage van 9969.71 mag voor een moeilijk jaar als 1924 was gunstig worden genoemd. Wel zijn 'daarin toevallige baten begrepen, die zich een volgend jaar allicht niet zullen herhalen, maar ook zonder die mede te rekenen is het resultaat vol doende. De Directie stelt derhalve voor, van het win„t- saldo een bedrag van ƒ7801.94 te bestemmen voor afschrijving en reserveering (t.w. afschrijving verpl. en inr. kantoor 1017.85, id. reorganisatie 1950. id inventaris 3082.50 en toevoeging extra waar- borgreserve 1751.59) en verder 1703.37 aan te wenden voor dividendbetaling (op de basis van 7 over 41/,, maand van het uitstaande kapitaal) plus belasting en de rest ad 464.401L over te brengen op nieuwe rekening. Het komt ons voor, dat voorzichtig beleid voortgaande, geleidelijke in wendige versterking van de vennootschap in de eerste jaren geboden maakt. Verwachtingen. Onze onderneming staat thans op goeden grondslag. Niet alleen zijn 'de gelden der spaarders voordeelig en veilig belegd, maar wij beschikken nog over een beduidend eigen vermo gen dat de veiligheid onzer spaarkassen verhoogt. De productie van spaarbrieven 'breidt zich gelei delijk uit, terwijl de bemiddeling van ons acquisi tie-personeel bij het afsluiten van verzekeringen op ander gebied gestadig toeneemt. Een tegemoet koming van eenig belang in de kosten der acqui sitie wordt hiermede verdiend. De ervaring leert echter, dat deze afdeeling door onze agenten en inspecteurs geheel als bijzaak moet worden behan deld, wil 'de productie van spaarbrieven er niet onder lijden, zoodat in dezen voorzichtigheid is geboden. SPORT. Competitie-eindstanden der 5 Bloemendaal-elftallen Afdeeling I. N.V.B. 2e klasse A. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. Zandvoort 18 12 3 3 27 34—15 Hollandia 18 10 5 3 25 39—23 AIcm. Victrix ..18 9 5 4 23 57—29 D.E. C18 9 4 5 22 33—29 A.F.C18 8 3 7 19 34—40 Bloemendaal 18 5 7 6 17 2722 W.F.C18 5 6 7 16 24—38 Z.V.V18 4 7 7 15 16—27 West-Frisia 18 5 3 10 13 19—34 Q.S.C18 1 1 16 3 12—48 le klasse A. H.V.B. R.C.H. III 14 9 2 3 20 36—22 V.V.H14 8 1 5 17 37—22 E.D.O. III 14 5 5 4 15 22—21 Haarlem III 14 6 3 5 15 21—22 H.F.C. III 14 4 5 5 13 25—27 Schoten II14 4 4 6 12 2130 Bloemendaal II ..14 3 5 6 11 1921 Stormvogels III 14 3 3 8 9 1632 3e klasse A. H.V.B. H.F.C. VI 12 11 0 1 22 62—15 Bloemendaal III 12 9 0 3 18 4016 E.H.S. III 12 7 1 4 15 39—27 R.C.H. VIII 12 4 0 8 8 30—48 E.D.O. VII 12 4 0 8 8 28—36 Haarlem VII 12 4 1 7 7 2435 R.C.H. IX 12 2 0 10 4 19—67 3e klasse C. H.V.B. Haarlem VIII 14 10 4 0 24 55—13 H.F.C. VII 14 10 2 2 22 100—18 V.V.H. Ill P) 12 6 6 0 16 47-15 Blcemendaal IV(') 14 7 1 6 13 5936 E.D.O. VIII F) 13 5 1 7 9 38—48 R.C.H. X 13 4 1 8 9 36—62 Aurora IV F) 14 4 1 9 7 2839 R.C.H. XI 14 0 0 14 0 17—162 3e klasse D. H.V.B. R.C.H. VII12 10 0 2 20 63—23 Spaarnestad III 12 9 0 3 18 4119 Bloemendaal V 12 7 2 3 16 3034 D.O.A. II 11 5 1 5 11 34—40 H.G.S.C. II 12 3 3 6 9 21—36 D.I.S. III 12 1 0 11 2 11—45 Balfw. Voor. Hf1) 11 3 0 8 0 25—38 F) 'Haarlem VII, Bl'daal IV, E.D.O. VIII, V.V.H. III, Aurora IV, elk 2 strafpunten; Halfweg Vooruit II, 6 strafpunten. Opgemerkt wordt, dat hoewel enkele afdeelingen niet uitgespeeld zijn, de nog te spelen wedstrijden vervallen, indien zij niet van belang zijn voor pro motie of degradatie. Maken we de balans op voor „Bloemendaal", dan blijkt, dat door de 5 elftallen 70 wedstrijden gespeeld werden, waarvan er 31 werden gewon nen, 15 gelijk gespeeld en 24 werden verloren. De 25 voorwaartsen maa'kten 175 doelpunten, terwijl de 5 doelverdedigers 129 maal werden ge passeerd. In ranglijstvo'rm dus uitgedrukt: doelpunten gesp. gew. gelijk verl. voor tegen pnt. gemidd. 70 31 15 24 175—129 73 110 resultaten, waarover we geenszins ontevreden kun- j nen zijn. Bij nadere beschouwing zal tevens opval len het fraaie doelgemiddelde dat enkele onzer I elftallen achter hun naam hebben. Zelfs 't tweede I elftal, dat de minst goede plaats inneemt, muni I hierin uit. Met dit overzicht nemen we afscheid van onze I lezers tot September, om dan weer met frisschenl moed een nieuw seizoen in te luiden! A. C.l Telefoonverkeer in Engeland. De Kamer van Koophandel en Fabrieken brengt onder de aandacht, dat thans alle telefoonkanto ren en -stations in Nederland tot het telefoonver-1 keer met Engeland zijn toegelaten. Bevolking der gemeenten in Nederland. De Kamer van Koophandel en Fabrieken maai'! bekend, dat door het Centraal Bureau voor de Sb'I tistiek weder een boekje uitgegeven zal worderl getiteld: „Bevolking der gemeenten in Nederland' kosten 50 cent per stuk. Eventueele bestellingen dienen vóór I Juni a.s| bij 'het Centraal Bureau voor de Statistiek i'| 's Gravenhage opgegeven te worden. Hot Muziekconco aan voor het te houdc druk in de weer om oj in gereedheid te brenge enkelen zijn reeds geree de verlichting, worden men maakt ook al een I kier. Van de financieele co nog steeds giften binr ontvangt men nog steeds Laan een groot zilveren rens de Haan' een groo BoissevainPijnappel ee Korfbalvereeniging „Sp bronzen medaille. In de officieele feestgk is een kleine wijziging g, mel'd dat „Sursum" Zatt zal geven, naast Euph W oensdagavond. Dierenarts Schotersingel 117, Ti Spreekuur: 1—2.30 Spreekuur 10—12 en Maandag- en Donder 7—9 uur. 25 KORTE SPAAK heeft nog enkele avoi voor controle- en admi bezigheden, opmaken bal Br. No. 9819, Bur. v. d, voor direct, Juni en later, hulp en voor vast, Holl. en Keukenmeisjes, Dienstbc Meid alleen, Tweede Meis meisjes, Werksters en 1\ Personeel. Adres of briev Gr. Houtstraat 133rd., Te WIJ HEBBEN ONTVA WERK OF BESCHILDE LESS Complete winkelboekti met behandeling belastin vanaf f 5.per maand Br. no 9819 bur. van d VAN DIVERSEFABRIK, ALS: Menigeen drinkt aan tafel geen wijn of omdat men het aanjde kinderen niet geven ntfij en niet weigeren wil. Oberlahnstein. drinken de kinderen ook graag en de ouders n»s'l sen den wijn niet, omdat Victoria-Water een °P'| wekkende tafeldrank is. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbel'! len in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs ets. Lijstenmaker Vergulder Encadreur [SMEDESTRAAT 13, HAA Telefoon 12072

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 4