SN 10523 Plaatselijk Nieuws. Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout en Vogelenzang ijwielbanden JRICHE" I A. H. v. d. STEUR Jr. GROOTE SORTEERING Vaderlandsche Geschiedenis. Fotografisch Atelier Bloemendaalscheweg 64 - Telef. 22179 - Bloemendaal I I Zeven-en-dertigste Concours van den Provincialen Bond van Harmonie-, Fanfare- en Symphonie-Orkesten in Noordliolland, gebonden in de kom van Dnin en Daal. 19e JAARGANG ZATERDAG 23 MEI 1925 No. 20 Uitgever: A. EIKELENBOOM, Bloemendaal. Kantoor voor Redactie en Administratie: Bloemendaalscheweg 42. - Tel. 22324. ARANT1E 9 HEEREN- EN DAMESKLEERMAKER Het beste adres voor EERSTE KLAS KLEED ING tegen billijke prijzen BLOEMENDAAL. orabonnement ten name van Tuindorplaan 17, Overveen, 1 Helden, Prins Hendriklaan eige jongensjasje-, H. Bleijen- Overveen, een huissleutel en i huissleutel. ran politie te Overveen: een i. zilveren kinderarmband; een kloozenkaart in etui. RLIJKE STAND. J, Mijnlieffvan der Wal- tskamp—Troost, z.; W. J. van d.; M. van Riessen—van de J. J. Heemskerk en D. E. .ooman en M. N. Veth. de Vleeshouwer, 85 j.i J- H. ;1 jC. Koning, 84 j.; P. Ch. K A G E N D A. NDAG 17 MEI. OEMENDAAL. 4EENTE, voormiddags 10 uur, Dijk. .MENKOMST in gebouw „Mara- oormiddags 10 uur, hoopman. )E KERK, voormiddags 10 uur, Theol. Cand. lezelfde. VERVEEN. ÏAPE SCHOOL, voorm. 1 Leeuwen. SANTPOORT. EMEENTE, voormiddags ontvangen. DE KERK, in het gebouw istelaan, v.m. 9.45 uur, 'iersenga van Wormer. ir dezelfde. E des voormiddags 10 uur, issen van Haarlem, te 7.30 uur Bijbelbespreking. Hemelvaartsdag, uur. De heer Wierstra van Am- BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD Abonnement: Voor een half jaar 1.75 Advertentiën: 15 cent per regel, bij afname van 500 regels of meer, korting. Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 10 regels 1.elke regel meer 10 cent. Tusschen den tekst of op een bepaalde plaats speciaal tarief. 10 uur, 10 uur, HERVORMDEN, HAARLEM. N VRIJZINNIG ingang Jacobstraat. jerg, theol. cand., Leiden. Hemelvaartsdag. ERK. (Raaks). Voorm. ld. 10 EN RIJWIELHANDEL ihl de Berggeest was. heer, ridder Ru van Ber- i prins Beowulf van Ceralie e strijden om de hand van m van mijn heer vraag ik i den Onoverwinlijke durft uitdaging aanneemt!" verbazing steeg op uit de van Bergen? Niemand had d. Wat een brutaliteit om ins Beowulf uit te dagen, lar men had toch ook res- iere gestalte op dat prach- als zijn kracht even groot :hoon en ridderlijk, dan be iden strijd te worden, ïerhold reeds gezonden om ■men. (Wordt vervolgd.) Stoomtram. de kaartjes knippen. zegt hij. lartjes", zegt Bartje Bartels. >m jouw kaartje te koopen, om te knippen", anken. Koop jij er dan zeil ik een kaartje koop om het knippen", de conducteur", heb het kaartje bij den chef bij den chef koop, moet eer afgevenl 'k Denk er nie' tram uit". vas het je om te doen, Wa kaartje gehouden heb, wan' wat fijn laten zitten.' :onducteur en de menschel Lrtels. IN 'T BOSCH. In 't bosch, waar alle boomen botten Ben ik gegaan, toen de eene twijg ^.fzijds gegroeid in 't moer moest rotten (ls straks liaangroei haar omrijg' En klemm' en nijp' in zuigende armen, fin in mijn hart bad ik: arbarmen Bat de afgrond niet die heemling krijg'. foen rees de zon: een kracht door de aren tan 't hout zwol aan en sneller schoot Dan 't krinkelend kruid, van stam tot blaren, Een lijn, een boog, die spande en sloot jlijn twijg zijn stam naar (boven nader, En 't ruischte in mij: heb dank o Vader, Ichoon leven redt ge uit lagen dood. [)e Beweging 1907, Mei. A. VERWEY. (Nadruk verboden). Een van de dingen, die den oorlog in and houden, is de overtuiging: Het is Itijd oorlog geweest en het zal altijd oor- |g blijven. Geslacht na geslacht is den rlog blijven beschouwen als een noodza- lijk kwaad niet alleen, maar als de kern ,n het maatschappelijk leven; de spil, |aarom alles draait. Wat is er in de wereld wichtigers gebeurd dan oorlog? Wat is in de wereld eigenlijk anders gebeurd n oorlog? Het beeld, dat het schoolkind zich reeds at vormen en dat den volwassene bij- jft, is de voorstelling, als zou de ge- jhiedenis een aaneenschakeling van oor- en zijn. De Friezen en Kaninefaten amen in ons land en Caesar vocht tegen nendaarna vecht Karei de Groote en vechten de graven en hertogen; vervol gens vechten de Geuzen tegen Spanje, dan komen de Trompen en de Ruyters, en er zijn oorlogen ter zee en veldslagen te land. Men sluit vrede, om maar weer aan een nieuwen oorlog te kunnen beginnen: eer ste oorlog met Engeland; tweede oorlog met Engeland; derde, vierde oorlog met Engeland. Hoekschen en Kabeljauwschen vechten; Patriotten en Prinsgezinden vechten; mijn hemel, wat is een man, die niet vecht! Al leen de vechtersbazen komen in het jaar tallenboekje; de rest telt niet mee. Napo leon is groot, omdat hij vechten kanMau- rits, de stedenbedwinger is groot en Piet Hein, die de Zilvervloot nam en Chassé, die de lont in het kruit stak. Wat zou er van de vaderlandsche ge-' schiedenis overblijven, als men de oorlogen en vredes schrapte! Het was de moeite' niet meer waard, geschiedenis te leeren. Zoodra men den oorlog afschaft, heeft het vaderland zijn beteekenis verloren en is er geen plaats meer voor roemrijke mannen. En vrouwen: vergeet niet Kenau Simonsz. Hasselaar, die kokende teer wierp van de wallen van Haarlem! Soms rijst wel eens twijfel aan de juist heid onzer vaderlandsche geschiedenis. Of eigenlijk niet aan de juistheid, doch aan' de volledigheid. Het zal alles wel waar zijn, wat die vechtende mannen en vrouwen de den. Maar deden ze naast hun vechten nog wel niet eens iets anders Wij hebben zelf ook den grooten oorlog beleefd, en zeker, die heeft grooten indruk gemaakt, maar die oorlog is nu al weer tien jaar geleden. Moeten wij nu weer tot den volgenden oor log wachten, om iets te beleven, dat de moeite waard is, in 't jaartallenboekje te worden geschreven? Maar wij hebben ondanks den oorlog nieuwe uitvindingen gehad en ontdekkin gen, nieuwe kunst en nieuwe mode, nieu we boeken en nieuwe dansen. Bouwmees ter, Mengelberg, Berlage, Fokker, moet het nageslacht deze namen niet weten? Is voor de jongens en meisjes van honderd jaar later generaal Snijders de eenige be langrijke Nederlander uit de eerste kwart eeuw der twintigste eeuw? En de mobili satie de eenige wetenswaardige gebeurte nis? Hoe prettig zouden wij 't vinden, zoo ze wisten, hoe we geleefd hadden; wat voor kleeren we gedragen hadden en hoe onze huizen er hadden uitgezien; welke muziek we mooi vonden en welke tooneelstukken. Hoe de verhouding was tusschen de ver schillende volksgroepen, hoe een fabrieks- bedrijf in elkaar zat en hoe het stond met het verkeerswezen en de volksgezondheid, gullen de schoolkinderen van honderd jaar Jater niets krijgen te hooren over de Olym piade en over de Philips-fabrieken, niets °ver den verkeersagent en de fox-trott; MODERNE DAMES' EN Gr. Houtstr. 169, Tel. 13472 HEERENPORTRETTEN V V {'4 V J'4 V i'4 ?l¥ Jf4 i*4 {'4 ?|V P4 V P4 i'4 ti? }'4 ïi? i'4 Ï(V i'4 V:7 i*4 i'4 i'4 iit i'4 i'4 {'4 V i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4i'4 i'l*'4i'li'iJ'4i'l«'w'4i'lJ'4J'U'4 i AfA ATA aV_ ATA A?A AfA AtA ATA A?A A». AV_ A?/> ATA A». AVA AfA A?A AU Af*, AfA AfA AfA A?A AfA AfA Af A Af A i'4i'4 i'4 V i'4 V i'4 V i'4 V i'4 x i'4 V f'4 V S?i, V i'4 V i'4 i'4 Viv i'4 V i'4 i'4 V }'4i'{ niets over zomertijd en kapverbod, noch van het verdwijnen van de molens of het dempen van de Zuiderzee? Niets over het socialisme of 't communisme of het oecu- j menisch congresniets over het page-haar en de korte rokken of over bosjes radijs, die vijftien cent per stuk kosten? Alleen maar over generaal Snijders en de mobili satie Er is toch nog wel wat anders dan oor log en er zijn andere menschen dan zeehel den. Laten wij de aandacht onzer kinderen niet zoo belachelijk eenzijdig vestigen op dat ééne volstrekt niet belangrijke noch verheffende verschijnsel. Laten we ze de vaderlandsche geschiedenis leeren bekij ken als een ontwikkelingsproces van volks leven, als een beschavingsgeschiedenis. Hoe zich Nederland en de Nederlander uit den grijzen voortijd omhoog geworsteld hebben tot het peil onzer cultuur. Gemeen schapsgeschiedenis, maatschappij-geschie denis. Zeer zeker, koningen en krijgslie den zijn belangwekkende personages, maar de millioenen, die het volk, die de samenleving vormen, zijn millioen maal be langwekkender. Hoe was hun bestaan, wat was hun geschiedenis, onderwijl Dirk I Dirk II opvolgde en het ruitergevecht bij Turnhout werd geleverd? Met erkentelijkheid noem ik hier den naam van een mij onbekend man. De Hoornsche onderwijzer M. Haas, hoofd bestuurslid van de Nederlandsehe Montes- sori-vereeniging, is als pionier opgetreden voor een nieuwe leerwijze van de vader landsche geschiedenis. Zijn schoolboekje „Geïllustreerde Geschiedenis van 't Vader land" (Zutphen, W. J. Thieme Cie 1924) is voor mij een openbaring geweest. Wat zeg ik Een verademinghet is me, als zag ik mijn dierbaar vaderland nieuw. Verlost van heel dien troep Dirken en Trompen, die er één groot manoeuvre-veld van had den gemaakt. Gelijk een moeder, die on eerbare handen behangen hebben met car navalstooisels en valsche parels. Nu zij ontdaan is van al dien rommel, raak ik eerst ontroerd van haar lief, innig gelaat. De vaderlandsche geschiedenis van Haas is als een schoon levensverhaal; het is een roman, boeiender dan alle oorlogsjaartal len tezamen. Hij doet ons meeleven den tijd van onzen grootvader en overgroot vader. Wij zitten met den Germaan in zijn hutwarmen ons met den middeleeuw- schen burger aan het houtvuurgaan te gast bij onze dichters en schilders uit den gouden eeuw; lezen het menu van de oud- Hollandsche slemppartijen en toeren in de trekslee langs de grachten van Oud-Am sterdam. Wij lijden mee armoe en ziekte op het platteland en halen de Fransche dansmees ters mee in; wij laten ons inwijden in de Engelsche nijverheid en zijn getuige van een pachtersoproer. Schilderachtige ge woonten bij geboorte, huwelijk en dood herleven voor ons; wij steken de tondel doos aan en reciteeren verzen van Huy- gens en Breeroo. Uit de Haarlemsche Cou rant lezen wij het verslag van den eersten rit met den spoorwagen; spoedig zitten we nu in de automobiel en de vliegmachine brengt ons tenslotte thuis. En we hebben onder het relaas van de vaderlandsche geschiedenis zoowaar de nachtmerrie van den oorlog vergeten! C Woensdagavond. Er is iets ongewoons gaande in ons anders zoo stille dorp. Men ziet het a n de vele wandelaars welke zich allen in één rich ting begeven, n.l. naar Duin en Daal. Daar im mers, zal het openingsconcert gegeven worden, hetwelk vooraf gaat aan het te houden muziek concours. Honderden menschen vereenigen zich op het prachtige terrein, hetwelk welwillend door den heer J. C. Laan is beschikbaar gesteld en wachten daar op de dingen die komen zullen. Als het 8 uur geslagen heeft, betreedt de heer Mr. D. E. Lioni de muziektent en opent met eenige hartelijke woorden dezen avond. Spr. maakte de ontvangende vereeniging „Oefe ning Kweekt Kunst" zijn compliment over de durf welke zij gehad hebben om dit muziekfeest op 'touw te zetten, wees op de groote cultureele kracht welke uitgaat van muziek en liet tot uiting komen dat nu in de laatste weken het voor en tegen van spelen en wedstrijden wel op aller lip pen komt, men het er toch over eens zal zijn dat het elkaar bekampen mei muziek, om het mooi ste te willen geven wat door hen te geven is, altijd verheffend is. Wij krijgen hier een wedstrijd van dilettanten, doch is dilettanten wel het duidelijke woord?, vraagt spreker zich af. Dilettant wil zeggen de kunst uit liefhebberij beoefenen, welnu laat het dan ook zoo duidelijk mogelijk gezegd worden, want zij allen hebben niet alleen de kunst lief, doch de kunst heeft ook hen lief. Spreker wijst verder op de intense voorberei ding van de leden der Vereeniging en de Feest commissie. Het succes kan dan ook niet uitblij ven en met een enkel woord tot de aanwezigen te richten om vooral vrienden en kennissen aan te sporen tot 'bezoek, opdat vooral de Penning meester straks blijk zal kunnen geven van zijn te vredenheid, meende spreker een klein steentje te hebben bijgedragen tot het welslagen. Het hierzijn van de Zangvereeniging Polyhymnia uit Haarlem, juichte spreker van harte toe. Het tegelijk, of na elkander optreden op dit concert wijst toch wel op de uitstekende verstandhouding tusschen Bloemendaalsche- en Haarlemsche inge zetenen. Met den wensch dezen avond gezellig te mogen doorbrengen, besloot spreker zijn rede. Thans is de beurt aan „Oefening Kweekt Kunst'' om zich te laten hooren. Door 'hen wordt uitge voerd de „Jubileummarsch" van Sam. Vlessing; „Ouverture Triomphale" van J. Farigaul en „Bon ne et IHeureuse", Ouverture van L. Blemant. Ik heb ze wel eens heter gehoord, dacht ik zoo, aan de bassen haperde wel iets of wat. Doch, het is te begrijpen. De gastvrouwe 'kan zich niet ge heel beheerschen, na al hetgeen al is gedaan en dat wat nog komen moet. Met een hartelijk applaus betuigt 'het publiek zijn dank. Dan krijgen we het kinderkoor van „Polyhym nia". Het talrijke opgekomen publiek is muisstil als de dirigeerstok van den leider, den 'heer W. Hespe het teeken geeft van opletten. Achtereen volgens wordt ten gehoore gebracht: „In de Mei" van H. C. v. Oort; „Barcarola'' van G. Beyerle; „Het Muizeke" van Dan. de Lange; „In den regen" van J. P. J. Wierts en „Ons Hollands" van B. Zweers. Zonder te kort te willen doen aan de prestaties van „Oefening Kweekt Kunst" moet na dit op treden geconstateerd worden dat het hier gaat als overal" n.l. de prestaties van kinderen wor den zeer op prijs gesteld en den dank daarvoor is altijd buitengewoon groot. Dan geeft „Oefening Kweekt Kunst" nog een paar nummers, waarna even gepauzeerd wordt. Na de pauze treedt het groote koor op van' de Zangvereeniging „Polyhymnia1' en de twee num mers „Koren" van Alph. Vranken en „Waak Op" van H. J. den Hertog, welke door hen werden gezongen, bewijst wel dat zij tot iets in staat zijn. De Muziekvereeniging „Sursum" zal dezen avond besluiten. Ook hier weer een trachten zoo veel en zoo goed mogelijk te geven, wat niet belette de overtuiging bij te brengen dat men ook te ve.el hooi op z'n vork kan nemen. Van de 4 door hen uit te voeren nummers was het tweede nummer wel wat al te moeilijk voor deze toch nog jonge vereeniging. Het derde en laatste nummer waarvan de compositie meer onder hun bereik lag, maakte echter alles weer goed. Het was inmiddels elf uur geworden en de aan wezigen gingen tevreden huiswaarts. Donderdagmiddag. Zoo tegen 12 uur was het een drukte van je welste. Verschillende corpsen zien we reeds in de omgeving van het concoursterrein, wachtende op het klokje van 12.30 uur. Eerst moest echter de officiëele ontvangst nog plaats vinden, voor welk doel het Hoofdbestuur, Besturen en Directeuren van Vereenigingen, Eere-Comité, Ju ry, Feestcommissie, benevens eenige genoodigden zich in hotel Duin en Daal vereenigden. De heer J. J. Velt, Voorzitter van het Hoofd bestuur nam daarop het woord, heette allen har telijk welkom, sprak, namens het geheele Hoofd bestuur, zijn dank uit voor de bijzondere wijze waarop de ontvangende vereeniging „Oefening Kweekt Kunst" zich van haar taak had gekweten, daar alles, maar dan ook alles, tot in de puntjes geregeld was. Spreker schreef dit toe aan het feit, dat er naast de activiteit van de ontvangende Vereeniging, in de Feestcommissie dames hadden zitting genomen en door deze altijd weer dingen worden gezien en gedaan waaraan door heeren niet wordt gedacht 'n Bijzonder complimentje had den de betrokken dames dan ook in ontvangst te nemen. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heeren Jhr. A. Bas Backer, burgemeester onzer gemeente en A. W. Michels, Voorz. der Comm. van Bestuur van het Prov. Ziekenhuis en lid van Prov. Staten van N.-Holland, waarna de heer R. van de Pol in 't kort dankte voor de gesproken woorden, doch het compliment van den Voorzitter van het Hoofdbestuur ten deele moest afwijzen en overbrengen op het Dagelijksch Bestuur onzer ge meente, Zonder diens welwillende houding zou „Oefening Kweekt Kunst" niet bereikt hebben wat thans door hen is tot stand gebracht. Na het ronddienen van den eerewijn werd daar op overgegaan 'tot bijwoning van den Marschwed- strijd. Deze had een kalm verloop. Het resultaat was als volgt: „Eensgezindheid", Wormer, 52 punten, le prijs; „Kunst na Strijd", Amsterdam, 50 punten, le prijs; „Sursum", Bloe mendaal, 44 punten, 2e prijs; „Eendracht", Am sterdam, 43 punten, 2e prijs; „Euphonia"', Ov r- veen, 33J/2 punt, 3e prijs; „Oefening Kweekt Kunst", Bloemendaal, 31 punten, 3e prijs. Tusschen de Vereenigingen welke aan' den Marschwedstrijd deelnamen werd ook een vaandel wedstrijd gehouden. De Jury hiervoor bestond uit de dames: Mevr. LioniJungblut; Mej Ghr. J. B. Haarman en Mej. J. W. Bokhoven. Het resultaat was als volgt: „Euphonia', Ov r- veen' le prijs; „Sursum", Bloemendaal, 2e prijs; „Oefening Kweekt Kunst", Bloemendaal, 2e prijs. Dan nam te 1.30 uur het concours een aanvang. Van de 8 vereenigingen welke voor dezen dag aan den wedstrijd zouden deelnemen, waren 2 vereeni gingen niet opgekomen, n.l. de muziekvereeniging „Sarphati" van Amsterdam, wegens het zich bui tenslands ophouden van haren Directeur en „Ju liana" van Wijkeroog zonder eenige kennisgeving. De volgende prijzen werden toegekend aan: „Eensgezindheid", Wormerveer, 74'/2 punt, le prijs met lof der Jury; „Oefening Kweekt Kunst", Bloe mendaal, 72 3/4 punt, le prijs met compliment der Jury; „Euphonia", Overveen, 63 3/4 punt, le pr „Sursum", Bloemendaal, 63'/2 punt, le prijs; „Kunst na Strijd", Amsterdam 61 punten, le prijs; „Een dracht", Amsterdam, 48 1/4 punt, 3e prijs. KLEVERPARKWEG 154 TELEFOON 10303 TEGENOVER DE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL OPGERICHT 1903 Na deze uitspraak was de muziekvereeniging „Eensgezindheid" van Wormer zoo welwillend een paar nummers extra te geven voor het in groo ten getale opgekomen publiek. Donderdagavond. Het aantal bezoekers was weer minstens zoo groot als des middags het geval was. Dit kan dan ook bijna niet anders, daar van de zes corpsen er vijf een 1ste prijs hadden behaald en deze weer moesten uitkomen in den Eerewed strijd Te 8 uur nam 'deze wedstrijd een aanvang en eindigde te 9.30 uur. Het Hoofdbestuur deelde mede dat de uitslag van dezen wedstrijd a.s. Zon dag zou worden bekend gtmaakt. Na deze mededeeling holde het publiek naar het plankier alwaar men een dansje kon maken. Er was wel eenige teleurstelling te bemerken bij enkelen daar men dacht dat dit een gratis dansje was. doch dit leed was spoedig vergeten en wel dra draaide men naar hartelust, ook al had men z'n 30 cent geofferd. Tot 12.30 uur in den nacht bleef er tamelijk veel publiek op 'het terrein, doch toen achtte het Be stuur het welletjes en maa'ke er een einde aan. Zaterdagavond. Hedenavond zal een Concert worden gegeven door de Harmonie-Vereeniging „Euphonia' van Overveen met welwillende mede werking der Bloemendaalsche Gymnastiekvereni ging. Het programma luidt: 1. Jubileummarsch van S. Vlessing; 2. Fleur d' Automme van Z. Bajus; 3. Diavolino, Solo voor Es-clarinet van E Mullot, uit te voeren door den heer K, Stals; 4. Solidarité, Fantaisie van J. Mar tin. 5. De fidele Smid van J. Bouchel. 6. Les Aamazones, Marsch van G. Lohman; 7. Euterpe, Fantaisie van Z. Bajus; 8. Voix Romaines, Valse van M. J. H. Kessels; 9. Potpourri Populaire van M. J H. Kessels; 10. Marches des Gavroches van G. Allier. Na de nummers 3, 5, 8 en na de Pauze optre den der Bloemendaalsche Gymnastiekvereniging. De entree voor dezen avond bedraagt 30 cent. Zondagmiddag. Dit wordt feitelijk je 'dag. Het programma is dan eenigszins voller en het neusje van den zalm zal optreden. Zonder aan de capa citeiten der overige vereenigingen te kort te wil len doen, willen we slechts noemen „Forzando" van Amsterdam, „Waterlands Fanfarecorps" van BuikslootNieuwendam en „Onderling Genoegen" van Krommenie en waarvan de twee laatst ge noemden in de eere-afdeeling uitkomen. Doch laat 'ik er niet te veel van vertellen. Ga zelf maar eens luisteren. De entree bedraagt 50 cent. Nog zij vermeld dat de geschonken medailles zijn tentoongesteld in het Sigarenmagazijn van den heer Ouwejan. De Afdeeling BloemendaalVelsen der K. N. M. v. T. en P hield Dinsdagavond, 19 Mei, haar maandeüjksche bijeenkomst in hotel Vreeburg, Bloemendaal. Na voorlezing der Notulen der vergadering van 21 April j.l. werden deze zonder wijzigingen goed gekeurd en gearresteerd. De ingekomen stukken bestonden uit eene circu laire inzake de Moedersdag waarvan eenige exemplaren onder de leden werden yerspreid en een exemplaar van het „Boek der Moeders" alsmede een exemplaar van Eigen Haard aan de Moederdag gewijd, verder een exemplaar van het tijdschrift van Nos Jungunt Rosae om nogmaals de aandacht te vestigen op de Rozententoonstelling van 17/19 Juli a.s. te den 'Haag. Vervolgens werd het voorstel van het Bestuur aangenomen de zomerexcursie naar „Moerheim" te Dedemsvaart te doen plaats vinden. Zoodra de Zomer-dienstregeling der S.S. zal zijn vastgesteld, zal den leden eene circulaire gezonden worden, vermeldende de uren van vertrek en aankomst. De excursie zal plaats hebben op Donderdag 2 Juli a.s. en de 'bijdrage werd vastgesteld op 3. per persoon De voorraad huishoudielijk reglement en regle ment voor onderlinge tentoonstellingen is uitge-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 1