AFWEZI STR FUNKE'S ROGGEBROOD 1A1S0N BETTY VIOOLLE hulp büitenplaa of villa AUG. OEPKES T E. VAN OEN BOSC jj. J. WESTENBORG, heilgymnasti massage voor HA/ verkrijqi FOTOGRAAF PRINS MAURITSLAAN 9a Dames- en Heeren Mode-artikelen Veertig-jarig Jubileum G.Th.UlTERWIJK 18 Mei 1885 - 18 Mei 1925 VOGELENZANG. OVERVEEN. ZONDEN DER VADEREN EN EIGEN ZONDEN VIGTORI A-WATER HAARL J. Jongkii Dierenarts Schotersingel 117, Tel.l |te huur of te koop gevra Als Uw kinderen in de vacantie een wandeltocht maken ofwel alroeiende genieten gaan van gezonde beweging in schoone natuur, kunt U hen geen betere mondkost medegeven dan boterhammen met De boterhammen blijven onder alle om standigheden smakelijk, ze zijn zeer voed zaam en stellen uw kinderen in staat belangrijke inspanning te verdragen zonder onaangename gevolgen. put en alvorens eene nieuwe oplage te doen druk ken, acht het Bestuur het wenschelijk de noodig gebleken wijzigingen in een en ander thans aan te brengen. Deze werden artikelsgewijze door den secretaris vermeld, en wat het IH. R. betreft zon der discussie goedgekeurd. Alleen Art. 2 van het Reglement voor de On derlinge Tentoonstellingen gaf aanleiding tot een vrij langdurige gedachtenwisseling en werd ten slotte besloten niet meer den eisch te stellen dat de ingezonden planten eigengekweekte of minstens 3 maanden in eigen beheer zijnde cultures moeten zijn. De voor het puntenstelsel ingezonden planten werden gekeurd door de heeren: J. Ende, J. Spaar garen en J. de Jong, die de volgende punten toekenden aan: W. Beunder, voor een partij Gloxinia's 10 punten B. P. Vader, groep Achimene, 7 punten. Idem, een Vanda trocolore, 9 punten. Omtrent de ingezonden Gloxinia's werden eenige inlichtingen gevraagd en inzenders verder gecom plimenteerd. De vragenbus leverde niet minder dan een 8-tal vragen, welke allen beantwoord konden worden en aanleiding gaven tot eenige wetenswaardige mededeelingen. Bij de rondvraag werden nog eenige toelichtin gen gegeven op de reeds behandelde vragen van de vragenbus. 'Niets meer aan de orde zijnde wordt de verga dering gesloten, met eene opwekking om in groot aantal aan de excursie deel te nemen. Bloemend. Gymn.-Vereeniging. De uitslag van de gymnastiekwedstrijden der meisjes-adsp. der BI. G. V., welke gehouden wer den op Donderdag 14 Mei j.l. had het volgende resultaat: In de 1ste graad werd nummer 1, B. Mooiweer met 71 '/2 punt. No. 2 R. Spiesz met ÓS1/., punt In de 2de graad behaalde Jo Handgraaf den eersten prijs met 68 punten, terwijl Jo Bruynes en G. Kok ieder een 2e prijs behaalden met 63'/o punt. De eerste prijs in de 3e graad werd gewonnen met 75 punten door C. Vooren, met als no. 2 C, Panbakker, 66 punten. De jaarlijksche fietstocht van de leden, welke andere jaren altijd op Hemelvaartsdag gehouden werd, vindt dit jaar door omstandigheden op Zon dag 14 Juni plaats, de route gaat waarschijnlijk naar Bakkum. De wandeltocht der adspiranten op Zondag 7 Juni gaat eveneens naar Bakkum. Per trein gaat men eerst naar Castricum, alwaar de wandeltocht begint. DE GRENSREGELING. De kans dat het wetsontwerp tot wijziging der grenzen van Haarlem nog in deze zittingsperiode aan de orde komt, schijnt wel uitgesloten te zijn. Inmiddels kunnen we uit zeer betrouwbare bron mededeelen dat het ontwerp in de afdeelin- gen en door de Commissie van Rapporteurs ongun stig is ontvangen. Voorloopig kunnen we dus ons hoofd gerust neerleggen. Prijzen „Bloemendaal Commando". De vele fraaie prijzen, die beschikbaar zijn ge steld voor de nationale schietwedstrijden van Bloe mendaal Commando zijn voor het publiek ter be zichtiging opgesteld in de etalage van de firma A. Cassee naast hotel Vreeburg. Blcemendaalsche Reddingsbrigade. Door het bestuur der Haarlemsche Reddingsbri gade en den Inspecteur van de Lichamelijke Op voeding is goedgevonden, dat de leden van de Bloemendaalsche Brigade Zondagmorgen 24 Mei, van 1011 uur oefenen tegelijk met de Haarlem sche brigade, aan de Houtvaart. Nummer één der voorwaarden is evenwel, dat de leden voorzien moeten zijn van een abonne ment tegen den vollen prijs; een kaart voor 10 baden of een kaart van 35 cent per bad. De Rector van het Kennemer Lyceum verzoekt ons mede te deelen, dat in zake het schoolgeld voor leerlingen van het Lyceum voor inwoners van Bloemendaal, Zandvoort, waarschijnlijk binnenkort ook Heemstede, dezelfde regeling geldt ten op zichte van het Lyceum als ten opzichte van de Gemeentelijke Middelbare Scholen te Haarlem. Deze regeling bestaat krachtens overeenkomsten dienaangaande met de verschillende Gemeente besturen Blijkens verzoeken om inlichting bij den Rector van het Lyceum van verscheidene ouders blijkt het bestaan van deze regeling nog niet al gemeen bekend te zijn. is verhuisd naar bij hetKennemerLyceum NIEUW TELEFOONNUMMER 11589 Overveen 11589 Over ons Bloemendaalsche Strand en nog wat. Nu de tijd van pootjesbaden, van zwemmen, van zonnebadennemen, enz. weer is aangebroken en het niet onwaarschijnlijk is dat er te avond of te mcrgen weer eens een adres arriveert bij ons ge meentebestuur van de een of andere vereeniging welke voor de Eer en Deugd van ons allen opkomt en het gemeentebestuur van Bloemendaal alsdan voor het feit zal worden gesteld iets te moeten doen om de Eer en Deugd van ons Bloemendalers in het bijzonder hoog te houden, het zelfs nog ver der gaan kan door onze bijzonder fatsoenlijke ge meente tot voorbeeld te stellen, zelfs voor een zustergemeente als Noordwijk, laat ik hieronder volgen een artikel van Mr. L. van Gigch Jr. voor komende in de „Telegraaf" van een dezer dagen. Een gewaarschuwd man geldt voor twee. En naar ik veronderstellen mag dat alle Raads leden ons blad, hun 'blad, ons aller blad, n.l. het „Bloemendaalsch Weekblad" lezen, meen ik in mijn plicht te kort te zijn geschoten, indien ik zou nalaten hen bij voorbaat reeds te wijzen op het geen gebeuren kan of voor welke moeilijkheden zij eventueel geplaatst kunnen worden 1 Hen in het bijzonder draag ik dus dit stukje op, al moet ik het dan ook doen namens een onzer grootste dagbladen, de „Telegraaf". Het stuk is getiteld: Zee-Zedelijkheid. Er zijn vele redenen, waarom het een groote eer is Nederlander te zijn; de belangrijkste is wel dat het een groote voldoening geeft staats burger te zijn van het zedelijkste land ter we reld. Het feit is onaantastbaar, doch het is altijd nuttig als er af en toe bepaalde manifestaties plaats vinden, die er nog eens de aandacht op vestigen. 'Het Kamer-votum b treffende het Olyrn- piade-millioen had daart e kunnen behooren; doch de motiveering bewoog zich nog niet principieel genoeg op moreel gebied en vooral de geweldige herrie, die daarna de kranten gemaakt hebben, de kans, dat de spelers toch in Nederland komen, hebben er den glans aan ontnomen. Gelukkig echter is er tegelijkertijd een ander, geslaagder en niet zoo gecritiseierd voorbeeld ge geven. In Noordwijk. In Noord aan Zee is een bad plaats en dus vanzelf bedreigd door alle gevaren der onzedelijkheid. Immers om te baden moet men zich ontkleeden, terwijl het strand een aller vreemdste aantrekkingskracht op verderfelijke in stincten schijnt te bezitten. Het is dus zeer juist, dat een gemeenteraad, die voor het zieleheil van de bevolking heeft te zorgen, draconische maat regelen toepast. Aldus is hier geschied. Helaas, bij al mijn waardeering voor dit initia tief kan ik critiek niet onthouden: het zijn weer halve en onvoldoende maatregelen. Allereerst wordt verboden zich aan het strand op te houden, indien niet volledig gekleed in bovenkleeding. Er gerlijke feiten, als het zich in badcostuum op het strand bevinden, worden daarmede zeker voorko men. Doch deze omschrijving zal 'tot al te veel twijfel aanleiding geven. 'Wat is bovenkleeding? Wanneer is die volledig. Zal men het hoogst onze delijke pootjesbaden kunnen verbieden aan de hand van deze bepaling; anders gezegd, zijn kou sen bovenkleeding? En behoort tot volledige bo venkleeding niet ook jas en mantel en hoed? Doch zelfs de meest royale uitlegging en toe passing van deze bepaling is onvoldoende Niet in het gebrek aan bovenkleeding behoort men de zedelijke ergernis te zoeken, doch juist in de af wezigheid van onderkleeding. Wat geeft het of een modern meisje haar japon aan heeft, als er niets meer onder is? De bovenkleeding is geen licha melijke bedekking meer, nu ze steeds spaarzamer wordt, de blouses lager, de rokken korter. Zoolang geen verordening gemaakt wordt betreffende de lenge der rokken en de noodzaak van „volledige onderkleeding" is een behoorlijke toestand aan het strand onbestaanbaar. Ook in andere opzichten geven deze nieuwe be palingen blijk onvolledig en zonder den noodigen ernst te zijn ontworpen. Men mag zich namelijk in badcostuum in zee begeven en zelfs wat véél erger is er weer uitkomen, mits men zich on verwijld en langs den kortsten weg naar en van de zee begeeft. Daarover zijn al chicanes te wach ten. Eerger is dat, als de afstand van de badkoets of kleedkamer naar de zee minder dan 30 Meter bedraagt, er zelfs geen gesloten badmantel, jas f badlaken noodig is gelijk anders het geval is. Wie weet, hoe immoreel de moderne badpakken zijn, had mogen verwachten dat óf op de Ameri- kaansche manier een rok voor de dames verplich tend was gesteld, óf deze schandelijke vrijheid over 30 Meter niet ware toegelaten. Waarom den badmantel niet in zee afgeworpen? Veel beter is het tweede gedeelte der verorde ning, waarbij verboden wordt op het strand op oneerbare wijze te liggen if er zich op te houden. Daarmede kan men de afschuwelijke excessen van de tegenwoordige mode tegengaan. Een modern gekleed jong meisje kan niet anders dan op oneer bare wijze zich op het strand ophouden. Trouwens. Ik vraag me af, of dit geheele stel strafbepalingen wel noodig was. Dit nieuwe arti kel 110 'bis sluit namelijk aan bij het oude artikel 110, waarbij verontreiniging van het strand tegen gegaan wordt. Is dat niet voldoende? Is de tegen woordigheid der al of niet van boven- en onder kleeding voorziene verdorven jeugd niet reeds een verontreiniging van Gods heerlijke en zedelijke natuur? Men moet in deze dingen durven doortasten. Ik meen, dat het joist ook Noordwijk is, dat een gedeelte der duinen gesloten 'heeft met het oog op de voortwoekerende en door geen politie 'te keeren immoraliteit. Waarom niet 'hetzelfde met het strand gedaan? Noordwijk behoort den vis- schers en de mondaniteit is des duivels. Bloemendaalsche Amateur Fotografen Vereen. Bovengenoemde vereeniging hield j.l. Woensdag, 13 Mei 1925, hare Jaarlijksche Algemeene Ver gadering in Restaurant Brinkmann. Bij de ingekomen stuken bevond zich eenig re clame-materiaal, hetgeen onder de leden werd ge distribueerd. ■De heer Gerhard verspreidde een aantal pro gramma's voor den vierden Bondslanddag, die Za terdag 16 Mei 1925, te Heemstede is gehouden en noodigde de leden uit aan een en ander deel te nemen. Vervolgens werd van gedachten gewisseld om trent de localiteit waar gedurende het thans geëin- Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 BETER en NIET DUURDER digde seizoen de bijeenkomsten gehouden werden; de vergadering machtigde het bestuur voor de ver gaderingen in het volgende seizoen naar een meer geschikte gelegenheid uit te zien en zoo mogelijk de vergadering weder op Donderdag te stellen, zooals vroeger steeds het geval was, Waar gedurende de zomermaanden geen verga deringen worden gehouden, werd besloten in de maanden Juni, Juli en Augustus minstens eenmaal per maand een clubtocht uit te schrijven; het be stuur zal hieromtrent nog verdere bijzonderheden aan de leden bekend maken. Verder werden enkele besprekingen gevoerd om trent het aanschaffen van eenige projectie-'benoo- digdheden; het bestuur kreeg de machtiging hierin de noodige voorziening te treffen. Hierna werd het woord gegeven aan den secre taris ter voorlezing van zijn verslag over het afge- loopen vereenigingsjaar. Uit dit verslag bleek, dat de vereeniging' zich in een steeds stijgende belang stelling mag verheugen, terwijl het ledental ge stadig toeneemt. Het rapport van den penningmeester, dat daar na volgde, maakte melding van een gunstige finan- tieele positie; de rekening en verantwoording werd door een commissie van twee leden aan een on derzoek onderworpen en accoord bevonden. Toen de bestuursverkiezing voor het volgende seizoen aan de orde kwam, sprak het eereli'd, de heer P. H. Cool, zijn voldoening uit over hetgeen het huidige 'bestuur in het afgeloopen seizoen ver richtte en adviseerde de vergadering bij de stem ming hun stem op de tegenwoordige bestuursleden uit te brengen. Het geheele bestuur werd hierop weder voör een jaar herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot vaststelling van het programma voor de onderlinge wedstrijden in het volgende seizoen. In de regeling werden enkele wijzigingen aangebracht, terwijl de programma's binnenkort aan de leden zullen worden toegezon den. De permanente jury voor de beoordeeling van de inzendingen, die voor deze wedstrijden zullen inkomen, werd in zijn geheel weder voor een jaar benoemd. t Na afdoening van deze huishoudelijke zaken werd het woord verleend aan den heer P. Windt voor zijn voordracht, getiteld: „De fotografie ver rijkt het leven". Aan de hand van een bijzonder mooie collectie lantaarnplaatjes zette de heer Windt op aanschouwelijke wijze uiteen, hoe het leven steeds door middel van de fotografie ver rijkt kan worden; waar elk jaargetijde zijn eigen 'bekoring heeft, kan door een gevoelvol amateur steeds iets moois gemaakt worden. Deze voor dracht, die bij de aanwezigen zeer in den smaak viel, werd na afloop met luid applaus beloond. De heer Windt bracht verder nog verslag uit omtrent de causerie over de moderne fotografiek van H, Berssenbrugge, die tijdens de laatste ver gadering van de N.A.F.V. te Amsterdam door den heer B. van Eysselsteyn gehouden werd; dit ver slag, dat nauwkeurig de lezing van den heer van Eyselsteyn weergaf, werd door de aanwezige leden zeer op prijs gesteld. Aan den expositiewand prijkten de „Focus"- collecties „Weem ed" en „Als 't wintert", die uit stekend werk te zien gaven, mooi van opvatting en technisch onberispelijk uitgevoerd. Ten slotte verscheen op het doek de projectie van de Rondreiscollectie 1924 van de N.A.F.V. te Amsterdam, gevormd uit de inzendingen voor den laatstgehouden onderlingen lantaarnplaatwedstrijd, welke collectie veel moois te genieten gaf. Nadat nog enkele plaatjes als proefprojectie ge projecteerd waren, werd deze zeer geanimeerde slotvergadering van het seizoen gesloten. Ongeval. Zondagmorgen overkwam de heer v. D. uit onze gemeente een ernstig ongeval in de gemeente Hil- legom. Aldaar uit de R.K. Kerk komende kwam hij met zijn rijwiel op onverklaarbare wijze onder een autobus. De fiets werd totaal verbrijzeld. Zelf bekwam de heer v. D. inwendige kneuzingen Hij werd bij den manufacturier P. W. van den Hulst binnengedragen, waar hij een liefderijke verpleging ondervond. Dr. J. H. der Weduwen verleende geneeskundige hulp. Aan den bestuurder der autobus is geen schuld te wijten. De 'heer Ruigrok vervoerde des middags met zijn luxe wagen den heer van D. naar diens woning en staat er op, alle kosten van het ongeval te betalen. De chauffeur was zoo on der den indruk, dat hij den geheelen dag geen dienst meer kon doen. Ongeval. De heer A. de V. alhier geraakte met zijn rijwiel onder een rijtuig, doordat het paard schrok, en waardoor zijn rijwiel totaal vernield werd. Hij zelf kwam met den schrik vrij. De Vogelenzangscheweg wordt vanaf Woestduin tot aan de Van Vollenhovelaan geheel van een nieuw dekblad voorzien. De oude klinkerweg gaat verdwijnen, om plaats te maken voor een basalt- weg. Als de oude klinkers verwijderd zijn, worden bulten geslecht en gaten gevuld. Hierdoor ontstaat een gelijkmatig zandbed. Het fietspad wordt me de in de 'bewerking betrokken, zoodat de weg- breedte thans 6.5 Meter zal bedragen. Over de zandbedding wordt een vleilaag van oude steenen gelegd. De nog goede steenen uit den klinkerweg zullen op andere plaatsen in de gemeente ver werkt worden. Over de vleilaag komt een dikke basaltlaag, welke gepenetreerd wordt met „shel- falt". Hierover komt de deklaag van spraemen en split, alles in profiel en behoorlijke tonrondte voor de afwatering. Na dezen weg de Julianaweg? Personalia. Tot lid van de examen-commissie voor de in Juni en Juli a.s. vanwege de Nederlandsche Orga- satie van Accountants te houden examens is o.m. benoemd de heer J. W. Lucas, alhier. De heer G. Th. Uiterwijk herdacht Maandag 18 Mei j.l. den dag waarop hij voor 40 jaar als bosch baas in dienst trad bij de erven van der Vliet, alhier. De jubilaris werd den 6en April 1857 te Diepen veen (Overijsel) geboren en, na het doorloopen zijner schooljaren, opgeleid in het tuinvak. Na op verschillende plaatsen als tuinknecht werkzaam te zijn geweest, o.a. ook op het welbekende buiten goed „Wildhoef" te Bloemendaal, trad hij den 18en Mei 1885, op 28-jarigen leeftijd, in dienst bij de familie van der Vliet. Na een 'half jaar nauw gezette vervu'ling van zijn arbeid, waarin een groote kundigheid aan den dag werd gelegd, werd hij aangesteld als boschbaas van dit groote buiten goed „Elswout", Het buitengoed onderging in de eerste jaren een groote reorganisatie, wat onder zijn bekwame lei ding zeer veel heeft meegewerkt tot verhodging van het natuurschoon-aspect. Dit landgoed werd toen nog 'beheerd door Mevr van der Vliet en rentmeester Tiemens, beiden thans niet meer in leven. Gedurende deze veertig-jarige loopbaan is er, zoo vertelde ons de jubilaris, een geheele gene ratie 'heengegaan en een nieuw geslacht ontstaan. Thans wordt het buitengoed beheerd door de Er ven Van der Vliet, rentmeester 'is de WelEdelge- boren heer J: S. M. Vrijland. Deze buitenplaats is op werkdagen kosteloos te bezichtigen; menige vreemdeling die zich aanmeld de bij den boschbaas om het prachtige natuur schoon daar te aanschouwen, werd door hem vrien delijk rondgeleid. Geen wonder dan ook, dat de jubilaris niet alleen plaatselijk gezien en bemind is, maar ook een algemeene bekendheid geniet, het geen op zulke herdenkingsdagen duidelijk merk baar is. We herinneren nog even aan zijn 25-jarig jubileum in 1920, (toen werd er een driedubbel zilveren feest gevi„rd, met 'de heeren G. van Apel doorn en H. Rood' of, thans niet meer in functie), waar het den jubilaris allerminst aan belangstel ling heeft ontbroken. Zoo brak dan Maandag 18 Mei 1925, de groote dag voor den jubilaris aan. Reeds vroeg in den morgen werd hem door rentmeester Vrijland, na mens de erven Van der Vliet een enveloppe met inhoud ter hand gesteld; in de loop van den dag mocht de jubilaris verschillende cadeaux in ont vangst nemen, o.a, een prachtige schilderij van den 'heer Beekman, antiquair te Haarlem, voorstel lende hoe ten tijde van den apostel Paulus 'de Eferiërs een keus deden tusschen hun God „Diana" en Christus, een mooi kunstwerk, en meer aar dige geschenken, aangeboden door zijn kinderen, vrienden en 'bekenden. Groot was de belangstelling die de heer Uiter wijk ondervond. Naast de vele vrienden, kennis sen, collega's en ondergeschikten werd de jubi laris nog met een bezoek vereerd, door eenige afgevaardigden van het kerkbestuur der Gerefor meerde Kerk te Bloemendaal, waaronder ook Ds. Joh. C. Brussaard. 's Avonds nog een verrassing.... Het Fanfarecorps „Sursum", directeur de J. A. Meng, kwam te circa 7 uur, blazende wat het kon, onder de poort van de woning van den jubilaris, gevolgd door zeer vele Bloemendalers en Over- veners. De serenade, die er wezen mocht viel in den smaak van feestgenooten en toehoorders; be halve het „Wilhelmus" en eenige marschen, bracht het corps ook ten gehoore Psalm 68 en Psalm 134. Ten slotte hield de heer H. Meester, collega en vriend van den jubilaris, een toespraak. Daarna bleef men nog eenigen tijd in feestgevier gezellig bijeen. De heer Uiterwijk, 'thans 68 jaar, mag zich in een goede gezondheid verheugen, evenals zijn trouwe gade en smaakte het genoegen zich op dit heuge lijke feest omringd te zien door zijn kinderen en klein-kinderen, zich bewust zijnde van 's men- schen onvolkomenheid ziet hij met vertrouwen op God, die hem altijd nabij is geweest. Moge het gouden jubileum hierop voor den heer Uiterwijk volgen! Ouderavond. Vrijdagavond werd door de Oudercommissie een z.g.n. Ouderavond gehouden in de O. Lagere School alhier. Daar alle leden van de bestaande Oudercommissie bedankt hadden, moest een nieu we commissie worden gekozen. Tot leden dier Commissie werden gekozen de dames Van Rees, Van Essen en König en de hee ren Van Drunen en Rinkema. Na deze verkiezing hield de heer P. A. Kok, gymnastiekleeraar aan deze school, een lezing over „Lichamelijke Opvoeding", waarbij hij gelegenheid had te wijzen op de voordeelen van 't zwemmen, zijn gevaarlijk voor ieder en vernietigen hem, wan neer hij zich niet weet te verweren. De schim van een volledigen geestelijken en lichamelijken on dergang staat achter den zenuwlijder! Zenuwziek ten ontstaan in de hersenen en in het ruggemerg en zijn eigenlijk hersensziekten, hun laatste eigen schappen zijn: een langzamen dood en langdurige ziekte. In minder ernstige gevallen zijn de zenuw ziekten te herkennen aan: prikkelbaarheid, beven van de handen, zwakheid van geheugen, verdriet, beven der ledematen, onrust, moeheid, hartkwalen, hoofdpijn, duizeligheid, angstgevoel, onzekerheid in het spreken, slechte spijsvertering, slapeloosheid, doof woiden van enkele ledematen of gedeelten der huid, overgevoeligheid voor geruisch, melan cholic, neiging tot drankzucht en storingen in het gezichtsvermogen en vele andere symptomen, die alleen of gezamenlijk optreden. Waar is hulp? Zenuwziekten zijn toestanden van uitputting, veroorzaakt door bovenmatige inspan ning der zenuwen. Bijv. door overwerken, uitspat tingen, opwinden, kommer enz. Iedere arbeid ver bruikt voedingsstoffen maar de arbeid der zenu wen in 'het bijzonder Deze moeten hen in vol doende hoeveelheden worden verstrekt. Het is nu de geneeskundige en chemische wetenschap ge lukt, deze. stoffen in de hoogste concentratie af te scheiden en ze in een uiterst werkzaam preparaat te verwerken, n 1. het bekende zenuwvoedingsmid del „Nervosin" van Dr. med. Robert (Hahn. Dit uit stekende middel heeft reeds velen geholpen en het zal nog duizenden helpen. Dagelijks komen dankbetuigingen binnen. Zoo schrijft bijv. de heer Joseph Albinger, bank bediende te Rotenhurg: „Ik ben U grooten dank verschuldigd. Ik stond tot nu toe zeer sceptisch tegenover elk zenuwge neesmiddel. Zoo'n stelselmatige verbetering en genezing, zooals toch intrad, frappeerde mij bui tengewoon". Dergelijke brieven bezitten we vele! Maar om dat eigen overtuiging het beste bewijs is en het middel de proef met glans doorstaat, ontvangt iedere zenuwzieke gratis een proefdoos, alsmede een interessant en bijzonder leerzaam boek over zenuwziekten en hun genezing. Men behoeft geen geld te sturen, maar slechts het nauwkeurig adres per briefkaart of drukwerk aan Dr. med. Robert Hahn Co., Groningen Hn 21. Schrijft echter •direkt, voordat de proeven misschien niet meer voorradig zijn! U verbindt U tot niets! (Adv.) alsook op de gevaren bij 't baden en zwemmen in zee. Langen tijd verwijlde spreker bij gebreken aan de voeten en in de houding en gaf er middelen voor aan de hand om hierin verbetering te bren gen. Voorts werden verschillende stelsels in de gymnastiek besproken. De heer Kok zegde voor een volgende bijeen komst een lezing toe over het een en ander uit het gebied der heilgymnastiek. Het Brouwerskolkje. Wij vonden in een der Haarlemsche bladen een bericht over het Brouwerskolkje, wat toch wel eenige verbetering behoeft. Onderaan het bericht staat toch dat het werkelijk aanbeveling zou ver dienen indien het gemeentebestuur van Bloemen daal aan dit liefelijk plekje in de gemeente door beter onderhoud en door het wat frisscher en zin- delijker te maken, grooter aanlokkelijkheid ver leende! Ja, maar zoo gemakkelijk gaat dat niet. Zijn wij goed ingelicht dan is het Brouwerskolkje particu lier bezit en heeft de gemeente daar dus al een bedroefd klein beetje in te brengen. Was dit wel gemeentelijk bezit, wij zijn er van overtuigd, dat reeds lang dit wonderschoone plekje door de ge meente-architect onderhanden genomen zou zijn, zoowel als aan' het Bloemendaalsche boscff alle mogelijke zorg wordt besteed. Verder is dit bericht wel van zooveel belang dat wij zoo vrij zijn 'dit uit Haarl. Dagblad over te nemen, overtuigd als wij zijn dat het werkelijk hoog noodig is, wie dat dan ook zijn zal, hier eens wat gedaan wordt om een en ander in den goeden toestand te brengen. Een van de prachtige plekjes van Bloemendaal, waar Jan Publiek mag vertoe ven, mag niet langer ontsierd worden door het achterlaten van allerlei vuil. Want het is er nu, aldus genoemd blad, stoffig en vuil. Niet het water van de kolk; deze levert met het hooge geboomte aan den overkant altijd nog een mooien, sc'hilderachtigen aanblik op, maar de grond in de buurt noodt niet bijzonder tot gaan rusten in 'het gras of in het zand, 'daar beide er nog al onfrisch uitzien. De grasranden die er nog zijn, zijn zeer onregelmatig en vol kale plekken, hier en daar vonden we groote kuilen in den grond. Wie van den weg af „de Kolk" oploopt ziet spoedig aan zijn linkerhand een soort van wilder nis, waarin wij door allerlei wilde planten heen zijn doorgedrongen en die bij nader onderzoek aan een belt doet denken. Wij „noteerden" daar: stuk ken bloempot, dakpanscherven, een kapot bloe- menvaasje, een dito flesch, een oude schoen, een oude doos, een leege sigarettendoos, een ijzeren ring, een jampot, veel steengruis en glasscherven en ongetwijfeld zou een grondiger onderzoek nog wel meer opgeleverd hebben. In de omgeving lag een keur van sinaasappel- en bananenschillen, 'benevens vele verscheurde overblijfselen van om hulsels van Kwatta- en andere reepen. Vroeger, toen er nog maar weinig fietsen en heelemaal geen auto's waren, en afstanden dus nog „telden" behoorde voor de jeugd van Haarlem Bloemendaal en omgeving een rijtoer langs de mooie wegen van Bloemendaal's dreven tot de zeer gewaardeerde traktaties en steevast stond 'dan ooi op het programma een bezoek aan den Brouwers kolk met den „Apenboom" en aan de uitspanning „Kraantjelek". De gunstige invloed, die 't voortgezet gebruik van OberlahnsteiiL op -de gezondheid heeft, wordt door de Genees- heeren toegeschreven ook aan de sporen Radiunii die Victoria-Water bevat. Victoria-Water is aangenaamste dagelijksche drank, digestie bevor- i derend. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aafl' bevolen in heele Literschroefflesschen, inhouds- prijs 32 ets. „Kraantjelek" is ondanks ouderdom (van den zomer staan gevierd worden) nog spanningsplaats. De schomr steeds in functie en het mo Blinkert heeft niets van zijl loren. Anders staat 't met de Bi boom *t was een dood massa takken, waarin je is niet meer en als uitsp herinnering ons niet bedrit in het huisje aan den voet koffie of thee te gebruiken kolk al evenmin meer als d< wenkuil in het Bloemenda Waar eens de Leeuwenk villa met grooten tuin. De werskolk zijn niet bebouwt nog wel een aardig plekje, wandelaars en fietsers trekl veel aardiger zijn „als er als de plek eens wat beter ■d. f. 5. Kamer van Koophandel Haarlem en O 32ste vergadering der Kan Fabrieken voor Haarlem er dag 26 Mei 1925, des nami Gebouw der Kamer, Kruisv AGENDA: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en 3. Goedkeuring verzonden a. aan het Gemeentebe: zake postbestellingen b. aan de Vereeniging zake medaille; c. aan den Nederlands inzake subsidie; aan den Minister v postbestellingen Haai aan den Alinister v; invoerrecht modellen, aan den Verificateui inzake invoerrecht m Aanvraag lidmaatschap stichten en instandhoudt in het buitenland. Voorstel Beynes c.s. di Nederlandsche Olympiad Staatsbedrijf Posterijen, nie, inzake opheffing pi dag. ADVERTENTIËN Spreekuur: 1—2.30 en WORDT GEGEVEN DO< BLOEMENDAALSCHEWEG |1S VAN 23 MEI—15 UITSLUITEND OPADV1E VAN H.H. MEDICI A. J. MEIJERINK - HAAR i CRUQUIUSSTRAAT 10 - TEL. (manlijk of vrouwelijk) inet sc werk enz. gevraagd, pl.m. 10 per week. Brieven met inlichtingen en bevel,ngen aan S. W.DECLEI Midden Duin en Daalschew Bloemendaal. ter grootte vanminstens2000M: Hoofdweg gelegen door partic .Liefst met garage. Huis in go. |staat verkeerende. prieven met beschrijving en u ste prijsopgave onder ietter B inet bureau van dit blad.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2