Plaatselijk Nieuws. VARSITY ROGGEBROOD van FUNKE MAISON HETTY AUG. OEPKES T BLOEMENDAAL. FOTOGRAAF PRINS MAURITSLA AN 9a AERDENHOUT. SANTPOORT. BROCHURES EN TIJDSCHRIFTEN. VAN HIER EN DAAR. INGEZONDEN. ZWAKKE ZENUWEN. VICTORIA-WATER Roggebrood wordt heel anders bereid dan wittebrood, er zijn speciale ovens voor noodig. Daarom bakt M. FUNKE uitsluitend roggebrood, en daarom verkoopt Uw bakker U Dan eet U het beste roggebrood, het is gemerkt M. FUNKE. Jubileum Mr. P. Tideman. De vorige week Vrijdag herdacht onze plaatsge noot, de heer Mr. P. Tideman, advocaat en procu reur te IHaarlem, den dag dat hij als zoodanig voor het eerst vóór 25 jaren optrad. Het heeft de familie Tideman op dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Er had zich uit de - burgerij een commissie gevormd, bestaande uit: Prof, Dr. G. A. v. d. Berg van Eysinga, Santpoort; S. H. Brongersma, arts, Bloemendaal; Dr. A. H. Haentjes, Haarlem; Ir. P. Lugt, Overveen; Jhr. Mr. F. W. van Styrum, Haarlem; J. C. de Wijs, Bloemendaal en W. J. C. Wijsmuller, Haarlem, om den jubilaris te huldigen. Die huldiging geschiedde wegens ongesteldheid van den heer Tideman in huiselijken kring. De heer Dr. A. H. Haentjes, Remonstr. predikant te Haarlem hield namens he, comité een korte toespraak, waarin spr. wees op de 25 jaren, door den jubilaris ia voortdurenden harden arbeid door gebracht. Niet alleen in zijn rechtskundige praktijk, maar ook op menig ander gebied, b.v. voor de wijsbegeerte, heeft mr. Tideman gedurende die ja ren zijn werkkracht en zijn persoonlijkheid aan het openbare leven gegeven. De leden van de huldigingscommissie, personen uit verschillende kringen in het maatschappelijke leven, die hem in zijn arbeid van nabij kennen en waardeeren, wa ren dan ook van oordeel, dat velen met die waar deering zouden instemmen en zeker gaarne daar van zouden willen doen blijken. Zij hebben daartoe aan de zeer vele burgers uit de plaats zijner inwo ning en de stad zijner werkzaamheid en aan velen in het gansche land, rechtsgeleerden, vrienden en personen, die in het openbare leven met hem 'n aanraking kwamen, een oproep gezonden om bij te dragen in het huldeblijk. Zeer velen hebben aan dien oproep gehoor gegeven. Het huldeblijk bestond uit een zware zilveren gedenkpenning, die aan de eene zijde het beeld van Minerva draagt en aan de andere zijde de Latijnsche spreuk: Egregio juris consulto civique praestanti Petro Tideman. (Den uitstekenden jurist en vooraanstaanden burger, P. Tideman) met de jaartallen 19001925 en de aanduiding 295. Bij de gedenkpenning was een album gevoegd met de handteekeningen van hen, die aan 'het ge schenk hadden bijgedragen. Ook aan de zoon van den jubilaris werd eenzelfde gedenkpenning over handigd, uitgevoerd in brons, terwijl aan mevrouw Tideman bloemen werden overhandigd. wenschelijkheid bepleit van 't houden van strand- oefeningen. De heer Meyerink zaT gaarne hieraan zijn hulp verleenen. Mej. de Wild bracht daarna verslag uit over den feestavond op 9 Mei j.l. en de penningmeester vulde dit verslag aan met de mededeeling, dat de feestavond wel geen baten had opgeleverd zooals gehoopt werd, maar toch ook maar 7.03 aan de kas had gekost. De heer Cornelisse werd daarna op voorstel van het bestuur benoemd tot gedelegeerde van het be stuur en belast met het beheer van de materialen der brigade. Ten slotte deed het bestuur de mededeeling, dat dames lid kunnen worden der brigade, of ze al of niet zwemmen kunnen. Chr. Fanfarecorps Sursum. Het Chr. Fanfarecorps Sursus, directeur de heer J A. Meng, behaalde op het Maandag gehouden concours te Enkhuizen, eenige mooie overwinnin gen, n.l. in den marschwedstrijd den eersten prijs met hoogste aantal punten, waarvoor nog een extra prijs was verstrekt en in den concourswedstrijd eveneens een eerste prijs. Brand. De vorige week Vrijdag ontstond een begin van brand bij den heer B .aan den Bloemendaalsche- weg. Alhoewel de brandweer wel opgebeld was, was het brandje toch al reeds door eenige rappe handen overmeesterd alvorens deze arriveerde, zoodat zij geen dienst behoefde te doen. Kiezerslijst. Volgens de kiezerslijst 19251926, die dezer da gen ter inzage zal gelegd worden bedraagt het aantal kiezers voor de Tweede Kamer 6003. Woningbouwvereeniging „Duinwijck" failliet verklaard. Door de Arrondissements-Rechtbank te (Haarlem is o.a. failliet verklaard de Woningbouwvereeni ging „Duinwijck", te Bloemendaal. Tot curator is benoemd Mr. H. Muller Brands. De Kamerverkiezingen 1925. In het R.K. Vereenigingsgebouw te Vogelenzang werd gisteravond een vergadering gehouden, toe gankelijk voor alle Katholieken. Spreker was de heer A. J. Loerakker, lid der Tweede Kamer met het onderwerp: „Eerste of tweede rang?" Op Woensdag 17 Juni a.s., des avonds 8 uur, wordt in de R.K. Jongensschool te Overveen een zelfde vergadering gehouden, waar als spreker zal optreden Prof. Dr. Alph. Steger, met 'het onder werp: „Christelijke politiek''. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Vrijdagavond hield de Bloemendaalsche Red dingsbrigade een ledenvergadering in hotel Vree burg, alhier. Alvorens aan de agenda te beginnen sprak de Voorzitter, de 'heer E. W. A. van Nederhasselt, eenige waardeerende woorden aan het adres van den heer P. A. Kok, voor al 'hetgeen deze voor de Bloemendaalsche Reddingsbrigade heeft gedaan. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen, dat er binnenkort een vergadering van kustbriga- des zal gehouden worden, ter bespreking van uni forme veiligheids- en waarschuwingsmiddelen. Vervolgens was er een schrijven ingekomen van het bestuur der Haarl. Red. Brig., berichtende dat er bij H. B. en Inspecteur voor Lichamelijke Op voeding geen bezwaren bestaan tegen het geza menlijk oefenen op Zondagen in de zweminrich ting aan de Houtvaart. Echter heeft het de ge meente Haarlem niet mogen behagen aan de leden der brigade een korting toe te staan. Het bestuur heeft echter een middel gevonden, om, zij het ook met eenige opoffering èn van kas èn van leden, deze bepaling niet al te drukkend voor de leden te maken en waardoor den leden een bad slechts 15 cent per keer en per week komt of een abon nement op 8. Over de wenschelijkheid van een goede vlet aan 't strand waren alle leden het eens. Ook werd de is verhuisd naar bij het KennemerLyceum NIEUW TELEFOONNUMMER 11589 Overveen 11589 Dinsdag j.l. had op den Bloemendaalscheweg ter hoogte van den Terhoffsteedeweg een aanrijding plaats tusschen een autobus, bestuurd door v. 'd. P. uit Katwijk en een wielrijder, zékere H. B. uit Haarlem. De wielrijder bekwam hierdoor, behalve eenige schaafwonden aan hoofd en beenen, een sleutel- beenbreuk, terwijl het rijwiel geheel in elkaar werd gedrukt. Dr. Brongersma uit Bloemendaal verleende hulp. Proces-verbaal werd opgemaakt. Statuten. Dè „Staatscourant" bevat de statuten van de Maatschappij tot Administratie en exploitatie van onroerende goederen „Aerdenhout", te Aerden- hout. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Santpoort (station) en het daaronder ressorteerende hulppostkantoor Sant- poor (dorp) werd gedurende de maand Mei 1925 ingelegd 7197.95, terugbetaald 8762.73. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3537. Het laatste door dat kantoor overgeschreven boekje draagt het num mer 2255. Aanbesteding. Door de architecten Meyrand Ten Broeke werd aanbesteed: het bouwen van een woonhuis en bollenschuur, aan het Kerkpad, alhier. Ingeschreven was als volgt: H. F. Keures, 18.582.Cupido Dalmeyer 17.890.Ruig- voorn ƒ22.109.Sanders ƒ20.911.K. Rings 21.375.—; P. Rings 18 800.—; P. de Bo r 21.651.C. ten Broeke 15.800.P. Visser Co. 17.989.—; J. Henneman 22.395.—. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver C. ten Broeke, voor 15 800. Gr.Houtstr.126. Tel. 11760 HET Zomeronder" goed voor Heeren stijl, maar in de kleinste onderdeelen beantwoor dend aan den eisch die aan de artieste blijkbaar steeds is gesteld: liefde tot het leven zooals het zich laat zien, weer te geven in lijnenloop, in kleurenschakeering en verdeeling van bepaalde oppervlakken en niets meer. Het werk van mevrouw BroeckmanKlinkha mer, teekeningen, schilderstukken, kinderprenten, sluit zich in deze toonzalen in zoover bij dat van haar zuster uitstekend aan, 'da't ook dit in keuze van onderwerp, opvatting en kleur een blijmoedig heid ademt, die weldadig aandoet. De kinderpren ten zijn waard om door heele klassen van school kinderen langzaam te worden bekeken. Deze gees tige schilderes is een groot psychologe; ziet maar naar de twee schilderijen, ik meen 7 en 8, de twee chineesche of japansche poppen en de wa jangpoppen, in de gezichten en houdingen van die schilderingen van afbeelingen van gefingeerde menschen spelen zich daghelder ons allen beken de zielsgeschiedenissen af, en hoe fijn! In het verzamelsprookje, een gekleurde teeke ningen, waarop alle bekende personen uit Grimm's sprookjes voorkomen (een ideaal voor een moeder met sprookjesminnende kinderen om samen te ont leden) is het psychologisch element ook al zeer merkbaar, doch dit werk schijnt nog van ouderen datum, in de kinderprenten, neem b.v. de terecht zitting, is het ten volle en onbeschroomd tot ont plooiing gekomen. Dat Lizzy Ansingh, dat Walter Crane, dat Rie Cramer en wie weet nog meer, werk hebben gemaakt van erkende schoonheid, en waaraan werk als hier aanwezig is doet denken, doet niets ter zake. Een Poggenbeek, een Roelofs, bestaan naast een Willem Maris. Het werk van mevr. Broeckman heeft haar eigen cachet. De heer en mevr. OepkesGerritsen zetten hun verblijf in hunne nieuwe woning gratievol in, mo gen zij ons nog meermalen iets toonen, als 'het werk van deze gezusters, in staat ons leven te ver rijken. T. MUZIEK. H. O. V. Op Vrijdag 12 Juni a.s., te 8 uur, zal een leden- concert worden gehouden in den tuin van het Brongebouw (bij ongunstig weer in de zaal). Fransch programma: 1. Marche Nuptiale d'une poupée van C'h. Lecocq. 2. Ouverture „Zampa" van F. Hérold. 3. Intermède de l'opéra „Les contes d'Hoffmann van J. Offenbach. 4. „Sylvia", ballet van L. Delibes. a. Prélude et les C'hasseresses. b. Intermezzo et Valse lente. c. Pizzicato. d. Cortege de Bacchus. 5. „La Reine de Saba marche triomphale van Ch. Gounod. 6. Ouverture „Raymond'' van A. Thomas. 7. Aubade aux Mariés van P. Lacombe. 8. Fantasie de l'ppérq „Mignon" van A. Thomas. De ouders melden zich bij ons aan, zij komen met hun kind voor de Commissie, Wat een stumperds zijn er bij! Magere schriebels, lange uit hun kracht gegroeide slierten, schrale bleekneuzen, soms een blozend snoetje er tusschen van een schijnbaar welvarend kind, dat niettemin aan bloedarmoede lijdt. Wat al klachten: veel hoofdpijn, gauw moe, 'kan niet eten van de zenuwen, langdurig en ern stig ziek geweest, geen voldoende voeding, slechte slaapgelegenheid in de bovenhelft van een bed stee in een vochtig onderhuis. Bij zulk een ont moeting tusschen de ouders met hun kind en de leden der Commissie ziet nien de ellende van de groote steden. Wat kunnen wij er tegen doen? Dit kunnen wij doen: wij brengen ze voor een poos, tenminste vier, beter nog zes weken, buiten in een gezonde streek, bij vriendelijke, gastvrije menschen, bij Christenen, die de Christelijke liefde betrachten met de daad. Waar vindt men die? Overal in ons land, in Noord en Zuid, in Oost en West. Daar zenden wij onze kinderen heen. Hoe heerlijk hebben ze het daar. Nu zijn ze eens weg uit de nauwe, stoffige straat, nu genieten ze eens van de heerlijke buitenlucht. Wat stevige voeding hebben ze nu. En of het hun goed doet? Daarover moet men de moeders hooren! Wat een vreugde, als ze 'hun kinderen 'komen afhalen van den trein en ze zien hun kind terug met zoo'n gebruind gelaat. Dat gaat er wel spoedig af, doch wie zal berekenen met hoe groote dosis 'hun weer standsvermogen is verhoogd? Zóó kunnen wij hel pen. Wie helpt mee? Wie wil thans in deze maan-l nog één of meer van onze kleinen voor ten minste vier liefst zes weken gastvrij ontvangen in zijn huis? Nu is het de beste tijd. Straks in de zomer maanden gaat men misschien zelf uit, of heeft logé's. Daarom komen wij nu en vragen, wie wil mee helpen om onder Gods z gen het zwakke kind door een verblijf buiten versterking van ge zondheid te verschaffen? Die wende zich tot on zen Secretaris, den heer G. Muys, le Hugo de Grootstraat 8, Amsterdam, die gaarne alle inlich tingen verschaft. HAARLEM. Door den Raad van Abeid, afdeeling Vrijwillige Ouderdomsverzekering, Statenbolwerk 1 te Haar lem, werd ons een handig zakboekje toegezonden bestemd voor adressen welke alfabetisch geregeld kunnen worden. KUNST. Tentoonstelling van Sierkunst vervaardigd door mevr. BrongersmaKlinkhamer en van grafische kunst (tee'ken- en schilderwerk) van mevr. Broeck manKlinkhamer, nog tot en met 8 Juni a.s. in de toonkamers van het nieuwe huis van den heer Aug. Oepkes aan de Prins Mauritslaan, recht tegenover de ingang van het Kennemer Lyceum. Dagelijks geopend van 115 en 79 uur. Wanneer onze lezers dit nummer ontvangen hebben zij nog één dag tijd om deze tentoonstel ling te bezoeken; zooals reeds het geestige teeke- ningetje op de uitnoodigingskaart aangeeft, heb ben wij hier te doen met iets bizonders. Zie hier nu eens twee vrouwen, die kunst voortbrengen om de eenvoudige reden dat zij het niet kunnen laten; dat zij hun werk bijeen laten zien is louter uit toeval omdat het zusters zijn, misschien omdat beiden één zijn in een soort miskenning. Trouwens daarover niet getreurd, het is in zekeren zin een glorie, noch in zijn eigen tijd, noch in eigen kring gezien te zijn, want niet gemakkelijk wordt iets goeds daar gewaardeerd. Wij voor ons zien het goede in het werk van mevr. Brongersma in het echte, het bewegelijke en het opgeruimde karak ter daarvan, in een karakter dus, dat bij sierkunst past; carton, perkament, hout, leer, linnen, bast, steen, al wat meer een oppervlak heeft dat zich leent om beteekend te worden, meest met de pen, en gekleurd, ligt hier als spijzenlijst, boekband, doos, blaker, en allerlei ander gebruiksvoorwerp tot presse-papier toe als een lust voor de oogen, die houden van opwekkende harmonische kleuring, aardige vakverdeeling, geestige aan eenvoudige natuurvormen ontleende motieven. Het is alles phantastisch maar toch beheersc'ht; op enkele symmetrische teekeningen na niet van een be paalden ineens tot den geest sprekenden bouw of SPORT. Korfbal. Tweeden Pinksterdag werd op het R.C H.-ter- rein aan den Middenweg alhier, een korfbalwed strijd gehouden tusschen 'het Haarlemsch XII-tal en een Antwerpsch XII-tal Zondagavond arriveerden de Belgen in Haar lem uit Zaandam, waar gespeeld was tegen het Noord-Hollandsch twaalftal, welken wedstrijd de Belgen met 42 wonnen. De H. K. B. bood haar gasten 's morgens een autotocht aan, waaraan vele korfbalsters en korfballers uit Haarlem en omge ving deelnamen. Te half drie ving de wedstrijd aan onder leiding van scheidsrechter Steenis. Na een spannenden strijd is de stand met de pauze ten gunste van Haarlem met 20. Het succes blijft ook na de pauze aan Haarlem en als Antwerpen he eerste punt maakt, staat Haarlem reeds op 4. Het lijkt wel of Antwerpen door dit succesje op dreef komt, doch Haarlem weet zich goed te verdedigen, zoo zelfs dat 'het kans ziet nog een 5e punt te maken. De uitslag was dus 51. Na afloop bedankte de voorzitter van den H. K. B„ de heer Wilson, het R. C. H.-bestuur voor zijn groote welwillendheid door 'het terrein en kleedhuis ter 'beschikking te stellen en bood aan de Belgische dames bloemen aan De aanvoerder van Antwerpen dankte met een kort woord voor de hartelijke ontvangst. Afleving 5 van het geïllustreerd tijdschrift „Den Gulden Winckel" heeft tot inhoud: J. H. Leopold 18651925 door Joh. Huyts; Al pratende met Mr. J. C. Bloem door G. H. Panne- koek Jr.; Stefan George en Frankrijk door Johan nes Nohl; De Nederlandsche Litteratuur in Indië door W. G. N. de Keizer; Kroniek van het Proza: V. Arthur van Schendel door Gerard van Eckeren; Kroniek der Poëzie: IV. Johan Toot door J. Gres- hoff; Brief uit Italië door Giocomino Antonini; Maand'kroniek; Boekenschouw; Uit de Tijdschriften. „Focus", 14-daagsch fotoblad onder redactie van Adriaan Boer. No 11 van 30 Mei, heeft als inhoud: Platen; Ons Matglas; „Focus" prijsvraag; „Bejaarde per sonen"; Over het maken van Fotografische afdruk ken op levende plantenbladeren; Harmonie; Geïll. critiek; De kippenpuzzle; Fotografie; De nieuwe verbeterde Agfa kleurenplaat; Beginnershoekje (11); Raad en Daad; Correspondentie; Vereeni- gingsnieuws; Uit Handel en Industrie; Fotobeurs. Naar buiten. „Naar buiten moet het kind", zegt de huisdokter tot de moeder, „Naar buiten'', zoo zegt de onder zoekende geneesheer van „Vacantie Buiten". Wat zijn dit voor kinderen, die zoo noodig naar buiten moeten? Het zijn alle zwakke kinderen uit de groote steden, van ons land, Amsterdam en Rot terdam, leerlingen van Christelijke volksscholen. Inwoners van „Haarlem en Omstreken". De inzameling van gelden voor de Olympiade heeft bewezen dat de Hollanders offervaardig zijn wanneer het een doel geldt dat hun sympathie heeft. Deze goede eigenschap heeft bij ons de overtuiging gevestigd te zullen slagen in ons streven. De Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem doet door middel van een treffende teekening met begeleidende circulaire, die U één dezer dagen is of wordt toegezonden, een beroep op Uwe offervaardigheid voor een doel, hetwelk voor velen sympathieker is dan de Olympiade en zeer zeker staat mag maken op aller steun. De Vereeniging tracht te komen tot de oprichting van een eigen Kinderversterkingsoord in de omgeving De proef indertijd genomen op het landhuisje „Tha- latta'' is schitterend geslaagd en tijdens deze proef zijn al verscheidene kinderen versterkt en hier door behoedt het slachtoffer te worden der tuber culose. Immers toch uit de zwakke kinderen be trekt de tuberculose haar leger van tuberculose lijders en verspreiders, worden al deze kinderen sterk en gezond gemaakt dan verliest de tubercu lose haar hulpbronnen en moet zij vallen. Er zijn nog zooveel 'kinderen, die wachten op een kuur van eenige weken, waarin zij volop kun nen profiteeren van frissche lucht, goede voeding en rust. Dit is mogelijk in een Kinderversterkings oord en gaat met zeer geringe kosten gepaard, terwijl er dikwijls een langdurige en kostbare sanatoriumverpleging door wordt voorkomen. Komaan dan; twijfelt geen oogenblik als Gij de aardige teekening ontvangt en vult het stukje duin- grond, dat Gij wilt schenken, in met Uw naam en adres en zendt 'het terug aan het Consultatie-bu reau, Ged, Oude Gracht 41 en helpt ons evenals het Olympisch Comité het doel bereiken, het geldt hier een groot algemeen belang. Ver. tot bestr. der Tuberculose. Vooruitgang in Kinderuitzending. Het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiebolonies heeft in de zoogenaam de voorjaarsverpleging van Januari tot Mei 100 'kinderen meer verpleegd dan in 1924. Het aantal in verpleging zijnde en aangemelde kinderen in de z.g. zomerverpleging van Mei tot October toont reeds een vooruitgang van ruim 300 kinderen tegen 1924. Nieuwe afdeelingen werden nog opgericht te Marken Binnen, Onderdendam en Hauwert. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) Het Proyinciaal Concours te Bloemendaal. Buiten eenige regenbuien, die het geheel een weinig hebben opgefrischt, geloof ik wel te mo gen zeggen, dat dit Concours, 'het eerste te Bloe mendaal, goed van stapel is geloopen. Een ieder die hier een taak had te vervullen, was dan ook op zijn post en heeft die tot het laatste toe gehandhaafd. Zoo nemen wij o.a. de controle aan het begin van het terrein. Tot het laatste toe is de man die deze plicht had te vervullen op zijn post geble ven. Ja, volgens mijn inzien was deze man al te plichtgetrouw. Het betrof hier een provinciaal muziekconcours, doch geen geldma'kerij. Toen ik Zondagavond om 11 uur nog even bij het Bal-Champêtre wilde kijken werd mij naar mijn concourskaart gevraagd, er was geen muzikant meer op het geheele terrein te bekennen, de om heining was al gedeeltelijk afgebroken en toch moest ik nog een avondkaart koopen. Bestuur, van bovengenoemd muziekconcours, zou het voortaan niet wenschelijker zijn, om na afloop ook de controle maar op te ruimen? Het betreft hier niet de kosten der kaart, doch het is alleen maar het idéé om entrée te moeten betalen, op een zoo goed als geheel gesloopt terrein. Verder vraag ik mij ook nog af: Was het terrein een speelplaats voor kinderen, of was het een terrein voor muziekconcours? Het Het is een akelig geluid, als er een snaar springt, met de harmonie van 'het instrument is het dan uit. Gesprongen snaren 'kunnen niet gerepareerd wor den. Wat de snaren voor het instrument zijn, dat zijn de zenuwen voor UI Zoolang ze slechts valsch zijn kan men ze weer in orde maken. Menigeen lijdt aan een langdurige hoofdpijn, menigeen aan een licht beven der handen en lede maten, het dooiworden van enkele plaatsen der huid, knippen met de oogen, psychisch verdriet en angsttoestanden, innerlijke ongegronde onrust, slechte spijsvertering bij de geringste opwinding, prikkelbare stemming des ochtends na het opstaan, huidjeuk, overmatige gevoeligheid, stuiptrekkingen in het gezicht oi in de ledematen, nachtmerries, zware droomen, dito tamelijk onschuldig lijkende toevallen, en let er niet op. Deze verschijnselen zijn doorgaans niet onschuldig! Zoolang de storingen nog geen ernstig karakter aannemen, is hulp door een stelselmatig verster ken van 'de zenuwen mogelijk. Iedereen kan zijn zenuwen voldoende voeden. Men moet er echter op tijd aan denken, niet eerst, als het te laat is. Er is een buitengewoon heilzaam zenuwverster- kend- en voedend middel. Dr. imed. Robert Hahn's „Nervosin"; bestaande uit de meest in aanmerking 'komende organische, phosphorzure samenstellin gen, waarover, in korten tijd vele 'hartelijke dank en waardeerende brieven binnenkwamen. Het volgende geval is typeerend: „Reeds eenige jaren leed ik door ziekte en wrange medicijnen aan een ernstige verzwakking der zenuwen, die zich door hoofdpijn, stuiptrek kingen van de ledematen, groote prikkelbaarheid en een zwak geheugen kenmerkte. Ik gebruikte drie zendingen van het in het katholieke Zondags blad aanbevolen „Nervosin", dat mij van al deze lasten heeft bevrijd en mij geheel heeft genezen. Ik betuig U mijnheer de doctor, mijn hartelijken dank voor de verleende hulp en zal dit middel in mijn vriendenkring warm aanbevelen, Rexingen, 8 April 1923. Georg Dettling. U kunt gratis een proei van dit prachtig, be proefd middel .alsmede eveneens gratis en iranco, een buitengewoon interessant en belangrijk boek krijgen, dat uitleg van het zenuwstelsel en zenuw kwalen geeft. U behoeft slechts Uw nauwkeurig adres aan Dr. med. Robert Hahn Co, Groningen Hn. 21, te zenden! Probeert en oordeelt. Bestelt U de gratis proef dadelijk, uitstel is altijd de gevaarlijkste vijand der gezondheid geweest! Schrijft direct, voordat de proeven niet meer voorradig zijn. (Adv.) is velen tot ergernis geweest dat er, vooral onder het spelen, zoo gestoeid en geravot werd. Daarom, Moeders! laat Uw kinderen- voortaan thuis en neemt hen niet mede naar plaatsen waar zij tot last zijn van andere menschen, of anders, H.H. politiemannen in Uw kwaliteit als rustbewaarders, dwingt hen zich zoolang er muziek gemaakt wordt rustig te houden. En dan nog het z.g. Bal-Champêtre. Zulks ge leek meer op een bende ongefatsoeneerde men schen, springende en hossende door elkaar, dan op een Bal. Hoewel Bloemendaal zeer rijk aan natuurschoon is, is het zeer arm aan pub'ieke vermakelijkheden. Het lijkt mij dan ook wenschelijk om 'bij de eerst volgende keer, dat er weer iets dergelijks geor ganiseerd wordt, vooral te zorgen in de allereerste plaats voor goede dansmuziek en ten 2e voor iemand, die geschikt is om een bal te kunnen lei den, opdat niet door onze nevenbewoners gezegd kan worden: in Bloemendaal is het altijd rommel. Het spreekwoord zegt aldoende leert men en daarom zullen wij hopen, dat de volgende keer het geheel beter zal worden dan het thans geweest is. Beleefd dankend voor de verleende plaats ruimte, H. E. K. Antwoord, verstrekt door een der Commissieleden. De inzender van 'bovenstaand stukje danken wij voor den lof ons toegezwaaid. Wat de controle betreft op Zondagavond 11 uur, wel dat is héél natuurlijk. Het bal-champêtre mocht tot 12.30 uur duren, wie dus om elf uur nog op het terrein wenschte te komen had te be talen, evengoed als degenen die om 10 of 10.30 uur binnenkwamen. Van al te plichtgetrouw kan dus niet worden gesproken, die man deed wat 'hem opgedragen werd, zonder meer. Het betrof hier geen geldma'kerij, doch wel een pogen alle uitgaven door inkomsten dekkend te krijgen. Dat het terrein zoo goed als gesloopd was is geheel onjuist. Voor zoover mij bekend zijn alleen de zeilen opgevouwen of opgerold wat iederen avond gebeurde. Waf de 'kinderen betreft, ook dat is overdreven Er heerschte de grootste orde en klachten daar omtrent hebben ons niet berei'kt. Ten slotte het bal-champêtre. Zeker hieraan mankeerde wel wat. Doch is het woord: ,,'n bende ongefatsoeneerde menschen" wel goed uitgedrukt? Waarvoor toch die ellendige overdrijving. Als er op een plankier voor 20 paren zich 40 paren be wegen, is het te vol, met of zonder dansmeester, echter zal dit voor de omwonenden heusch geen aanleiding kunnen geven om van een „rommel" te spreken. Echter, uw streven naar 'het beste, apprecieereo wij, dus een volgenden 'keer beter. E. Een ouwe koe uit de sloot gehaald. Ik merk de laatste dagen, dat ik met een scheel oog word aangezien. Personen, die me vroeger op mijn beleefden groet «ok beleefd teruggroet ten met een vriendelijk „dag meneer De Vries" maken nu een lichte beweging met den wijsvinger van hun rechterhand in de richting van hun twee de knoopsgat en zeggen niets. Want ik beb 't verkorven. Ik heb me laten gebruiken als spion- En bovendien ik heb verkeerd ingelicht. Twee Oberlahnstein. heeft in den loop der jaren 'hier te lande zulk een burgerrecht verkregen, dat men gerust van -4® Nederlandsche tafeldrank,, kan spreken. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 ch

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2