Plaatselijk Nieuws. MAISON HETTY VADQTTV HET Zomeronder' T hebben voor elke beurs en voor iedere behuizing een Stofzuiger YOS ROUWENS - Officieele Hoover-Agenten DANKBETUIGÏÏ HET BESTE ADRE J. Ji. Wagner - {Papentor env est 54 - 3Caarlem de goedkoopste LINCOLN de meest vol maakte DE HOOVER TE HUUR AUG. OEPKES Gemeubileerde Zit- Slaapkamer N.V. HOENDERDOS 4 VUNDERINK'S I Leldschepleln 15-19. Haarli BLOEMENDAAL. V .rVIvOl X I goed voor Heeren FOTOGRAAF PRINS MAURITSLAAN 9a Importeur: N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein, Tel. 11094 DE PREMIER-DUPLEXF 165.- DE VAMPYRF 90— Wij leveren ook deze Machines op gemakkelijke betaling o> Hij Klopten hij Veegten hij Zuigt 5' SMEDESTRAAT 38 - HAARLEM TELEFOON 15497 - 22156 o OVERVEEN. AERDENHOUT. VOGELENZANG. VICT0RI A-WATER VAN HIER I ADVERTENTIEN 22 - Bl'dJ In verhouding tot zijn groote voedings waarde is FUNKE's roggebrood het goedkoopste voedsel dat er bestaat. Dat het bovendien een lekkernij is die nooit verveelt, verklaart zijn immer groeiende populariteit. Als U in een bakkerswinkel te Haarlem of omstreken een roggebrood koopt, is het bijna zeker dat U FUNKE's rogge brood ontvangt. Soms wordt U ongemerkt roggebrood aangeboden. Ongemerktroggebrood is geen FUNKE's roggebrood. FUNKE's roggebrood is altijd gemerkt M. FUNKE. Het wordt zooveel gegeten omdat het zoo lekker en gezond is. Kon. Ned, Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De Secretaris van de afd, Bloemendaal-Velsen der Kon. Ned. Maatschappij v. Tuinbouw en Plant kunde bericht aan haar leden dat op Donderdag 2 Juli a.s. een excursie zal worden gehouden naar de kweekerij „Moerheim'' te Dedemsvaart. De heenreis zal plaats vinden met den trein van 5.56 uit Haarlem die om 9.17 te Dedemsvaart aankomt; de terugreis wordt ondernomen met den trein van 5.44 n.m. van Dedemsvaart welke 8.41 Haarlem bereikt. Het transport van Dedemsvaart heen en terug naar 'kweekerij „Moerheim" zal plaats vinden in autobussen die één week vooruit besteld moeten worden. Met het oog hierop wor den deelnemers verzocht zich op te geven vóór 25 Juni a.s. onder toezending van een postwissel ad 3.aan den Secretaris van bovengenoemde afdeeling, den heer P. L, v. Bueren, „De Dennen", Santpoort. Voor inzenders na genoemden datum kan geen transport per autobus worden gereserveerd. In schrijvingen zonder toezending van 3.worden als niet gedaan beschouwd. Uitreiking der reisbiljetten Donderdagmorgen 5.30 in de hal van het station Haarlem. Kiesvereeniging „Bloemendaal". 't Is niet onze gewoonte de ingezetenen aan te sporen een verkiezingsvergadering bij te wonen. Dat wij dat thans doen, door de ingezetenen op te wekken tot bezoek der openbare vergadering op Vrijdag 19 Juni a.s. des avonds 8 uur in hotel „Vreeburg" is dan ook om twee redenen. De eerste reden is dat de 'heer IH. Groenewout van Santpoort een bekende woordvoerder is voor de Vrijheidsbond, doch wat meer zegt 'hij is een aangename woordvoerder. De tweede reden is dat de „Vrijheidsfilm'' zal worden afgedraaid. Men kan dus een gratis filmvertoon bijwonen. Bij het op 26 en 27 Mei 1.1. gehouden examen te Haarlem door de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam| slaagden voor het practijk-diploma boekhouden de heeren: J. Her mes te Bloemendaal en P. A. Freriks te Voge lenzang. Openbare Vergadering A.R. Kiesvereeniging. Dinsdagavond sprak voor de afd. Bloemenda 1 van de Anti-Rev, Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" de 'heer Mr. V. H. Rutgers, lid der Tweede Kamer over: „Waarom Anti-revolutionair?" Nadat door Mr. Theysse een kort openingswoord was gesproken was het woord aan den heer Rut gers. Deze begon met er op te wijzen, dat de taak, om op 1 Juli te stemmen op de A.R. een dank bare taak is en wel om twee redenen: le de A.R. partij is een Christelijke Staatspartij en 2e. zij arbeidt in het nationaal belang. Spr. zet dan uiteen de beteekenis van den poli- tieken strijd en zegt dat het kiesrecht is een roe ping en niet een handelsartikel, een object, om zooveel mogelijk voordeel van te behalen. Som mige partijen, als Plattelandspartijf zien het Kies- I recht als zoodanig. Er wordt wel eens beweerd, gaat spr. voort, dat met de oplossing van den schoolstrijd het bestaans recht van de A.R. Partij verdwenen is, ook wel, dat deze partij eigenlijk nooit 'bestaansrecht heeft gehad. Deze meening uit zich in leuzen als: Schei ding van Kerk en Staat; Godsdienst is een privaat zaak, enz. Ook wordt wel critiek gehoord in eigen kring over het weinige dat bereikt is. Onderwer pen als vaccinedwang, Zondagswet, invoeren dood straf, loterijwet wachten nog steeds op afdoening. Met tal van voorbeelden toont spr. dan aan hoe veel reden tot dankbaarheid er is. Spr. noemt o.a. de schoolkwestie, zending, huwelijkswetgeving, strafrecht enz., ook vaak in dezen zin, dat de A.R. verkeerde inzichten hebben bestreden en verkeerde wetten voorkomen. Ook moet men niet vergeten, dat de A.R, altijd hebben moeten samenwerken met de Chr. Hist, en R.K., waar b.v. omtrent de doodstraf andere meeningen heerschen. Nadat spr. nog een en ander 'heeft gezegd over de vroegere groote Staatsmannen van zijn partij en o.a. de heer Colijn in zijn kwaliteiten vergelijkt met een Dr. Kuyper, behandelt hij als slot uit voerig wat Colijn voor de financiën van Nederland heeft gedaan en stelt in het licht wat de A.R. denken over de defensie. Gr. Houtstr. 126. Tel. 11760 Hier heeft de A.R. een taak te vervullen, als andere partijen hun plicht verwaarloozen. De A.R. partij gaat dan ook den stembusstrijd tegemoet in 't volle besef van hare roeping en verantwoordelijkheid, niet om bepaalde mannen, maar om de A.R. beginselen. De heer Theysse sloot hierna de vergadering. Subsidie. Men schrijft aan de Stads-Editie (O.H. Crt.j: Door de Maatschappij tot Redding van Drenke lingen is aan de Bloemendaalsche Reddingsbrigade een subsidie verleend van 100.als bewijs, dat de Maatschappij het streven der brigade op hoo- gen prijs stelt. Als enkele ingezetenen zich door dit goede voorbeeld' lieten verlokken, ook eens in de portefeuille te tasten, dan zou de brigade er misschien toe over kunnen gaan, een goede vlet aan te schaffen. Zoolang dit echter niet gebeurt, moet de brigade maar hopen, dat een of andere vermogende villa-bewoner haar te eeniger tijd een ten geschenke aanbiedt. Inderdaad zoo is het. Laten we, niet voor onze Reddingsbrigade, doch voor de eer van onze gemeente hopen, dat niet het een of ander vreeselijk gebeuren den doorslag zal moeten geven tot het 'hebben van één flinke vlet aan ons strand. Want dat zou een schande beteekenen. Kan het gemeentebestuur den eersten steen niet leggen? De heer P. van Nobelen, opzichter bij de gemeente reiniging gaat 15 Juni a.s. den dienst met pensioen verlaten, nadat hij gedurende 36 jaren onze ge meente trouw en met veel toewijding heeft gediend Op 1 Maart 1889 als nachtwacht aangesteld, heeft hij door zijn daden getoond een flink politie man te zijn, hij heeft menig inbreker op heeter- daad betrapt. Evengoed had hij dagwerk te ver richten. Door zijn activiteit en plichtsbetrachting werd hij bevorderd1 tot voorman en ontslagen van nachtdienst. Ook in deze betrekking maakte 'hij zich zeer verdienstelijk zoo zelfs dat hij werd be vorderd tot opzichter van de Gem. Reiniging, wel ke betrekking hij tot heden vervulde. Van Nobe len is algemeen bekend en bemind, hij staat bij iedereen in aanzien, zoodat zijn heengaan onge twijfeld door velen zal worden betreurd. Ook zijn ondergeschikten zullen hem als goed chef missen. De Zandtrein. Ons als 't ware ingeburgerd zandtreintje heeft weer eens opgehouden haar puffend geluid te la ten hooren. t Was weliswaar een gevaarlijk ding doch 't gaf toch ook een zekere bekoring aan onze stille plaats. Laten we echter niet vooraf 'klagen. Misschien komt er nog eens 'n wip, of 'n rekstok of eenig ander nuttig meubilair en dan zouden op den duur de kinderen er zelfs mee gebaat zijn. In het bosch is van dat alles niets. Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging. Nu de zomertijd haar intrede weer gedaan heeft, zijn ook de athle'tiekoefenimgen en het beoefenen van het korfbalspel weer aangevangen. De oefeningen worden gehouden iederen Maan dagavond, aanvang 8 uur, op het terrein bij hotel Duin en Daal. Zondag a.s. houdt de BI. G. V. haar jaarlijksche fietstocht, welke dezen 'keer naar Bergen aan Zee zal zijn. Het vertrek is vastgesteld, 8.45 uur, vanaf 'het postkantoor te Bloemendaal. Het ligt in de bedoeling, wanneer tijd en weer zulks toelaten te Bergen aan Zee een bad te ne men. De introductie voor dezen tocht staat den leden vrij. Littérair-Economische Afdeeling. Naar wij vernemen hebben de plannen van de Middelbare School voor Meisjes ,,'t Kopje" te Bloemendaal, een vasten vorm aangenomen en wordt met ingang van 1 September e.k. een litté rair—economische afdeeling opgericht, te beginnen met het derde leerjaar. Openbare Vergadering van den Raad der Gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 18 Juni '25, des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Overveen. AGENDA: 1. Benoeming onderwijzeres aan de openbare lagere school te Overveen. De voordracht luidt: 'No. 1. Mej. D. Keyser te Den Burg. No. 2. Mej. G. W. C. Veldman te Abbenes. No. 3. Mej. A. Jonkers te Schoorldam. 2. Benoeming leden van het korps brandblus- schers. 3. Overname van de Teding van Berkhoutlaan en verbreeden Zandvoorterweg. 4. Vaststelling 4e suppletoire gemeentebegrooting dienst 1924. 5. Vaststelling suppletoire begrooting en rekening van het Waterleidingbedrijf. 6. Voorstel tot verleening van medewerking tot verbetering van het bij de Chr. M. U. L. O.- School behoorend speelterrein. 7. Voorstel om de garantie op zich te nemen voor de ten laste der vereeniging „Kennemer Lyceum" komende onkosten, voor het geval de door 'haar op te richten literair-economi- sche onderafdeeling niet voor rijkssubsidie in aanmerking zal komen. 8. Voorstel tot wijziging der overeenkomst met CDames- en Pfieerenkleer maker Als 's morgens vroeg het treintje zich in bewe ging zette en de locomotief vreeselijk drukdoene- rig, koketteerende, de richting naar de duinen nam, dan gaf dat toch een gevoel van bedrijvig heid, van welvaart, van arbeidzaamheid, ook al deden we zelf niet meer dan het gevaarte aan onze oogen laten voorbijgaan, en haar geluid 'hin derde ons dan ook allerminst. Thans missen we dat geluid. Voor hoe lang? Zal ze nog terugkomen? Nog éénmaal onze Bloemendaalsche weg mogen kruisen, b.v. om te mogen bijdragen tot 'het in orde brengen van het groote, mooie plan om een plein te hebben mid den in ons dorp? Een dorpsplein? We willen hopen. Verbinding Zeeweg. In het rapport van de verkeerscommissie, inge steld door den Raad der gemeente Haarlem, lezen wij het volgende: „Hoewel de Zeeweg, die op den duur een groote aantrekkingskracht op het verkeer met Haarlem en ook met Amsterdam zal gaan uitoefenen, op zich zelf van zeer ruime afmetingen is, dient toch te worden opgemerkt, dat nog een betere verbin ding dient gemaakt te worden tusschen het begin punt van dien weg en den Bloemendaalschen weg, welke verbinding tegenover den Julianaweg dient uit fe komen, terwijl ook het kruispunt van dien weg met den Bloemendaalsche weg dient verbreed te worden. Geschiedt dit, dan kan langs den Ver- spronckweg het noordelijk deel der gemeente en langs den Zijlweg het Centrum daarvan worden bereikt. Wenschelijk blijft het dan nog een weg voor het snelverkeer aan te wijzen door de gemeente van de Amsterdamsche Vaart naar den Verspronck- weg". Op zichzelf genomen, zeer waar. Wij wisten het echter reeds. IHet deed ons echter een tikje onprèttig aan dat de verkeerscommissie in haar rapport aan den Raad adviseert „dat nog een betere verbinding dient gemaakt te worden, enz." Overveen behoort toch nog niet bij Haarlem? is verhuisd naar bijhetKennemerLyceum NIEUW TELEFOONNUMMER 11589 Overveen 11589 Kinderspeelplaats. De zandwoestijn, achter de woningen van de Bosch- en Duinlaan, ondergaat een kleine ver andering en wordt door nijvere handen ingericht tot speelplaats voor de jeugd. Indien de bedoeling is, dat de kinderen der Tin- 'holtschool daar inplaats van in 'het bosch hun speelkwartiertje moeten doorbrengen, dan betee- kent dit voor hen geen verbetering. Vooral het zonnetje heeft daar nog vrij spel. 'hef Provinciaal electriciteitsbedrijf van Noord- holland betreffende de straatverlichting. 9. Voorstel om over te gaan tot instelling van een gasbedrijf ingevolge art. 114bis der Ge meentewet. 10. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 11. Ingekomen stukken. B. en W. berichten aan den Gemeenteraad: Wij hebben de eer U mede te de'elen, dat wij in overleg met de Gascommissie en voorgelicht door den accountant J. C. Post tot de overtuiging zijn gekomen, dat het zeer gewenscht is, dat met in gang van 1 Januari 1926 overgegaan wordt tot instelling van een gasbedrijf. Wij gronden onze meening op de volgende over wegingen: Niet alleen geeft bij een zeer voorzichtige bere kening (gelijk hieronder moge blijken) in elk geval een eigen bedrijf ongeveer 1750.besparing per jaar, doch daarbij komt het voordeel, dat gelegen is in het zelf uitbesteden van uitbreidingen en onderhoud van het buizennet, benevens 'het niet- derven van rente van de voor verkocht gas ont vangen gelden, die ingevolge 'het met Haarlem ge sloten contract slechts eenmaal per jaar verrekend werden, terwijl bovendien beschikt kan worden over de eventueel te maken winst (wat tot 'heden wegens de Rekeningsvoorschriften niet mogelijk was) en aldus kan worden nageleefd, wat den 13en November 1924 ten aanzien van die winst is be paald. Ten slotte wordt bij instelling van een eigen gasbedrijf voor de ingezetenen het ongerief opge heven, dat zij verplicht zijn naar Haarlem te gaan om zaken, betreffende het gasbedrijf te behan delen. t Het volgende adres 'kwam in: Aan den Raad der Gemeente Bloemendaal. Edelachtbare Heeren, Met het oog op Art. 72 al, 2 van de Lager- onderwijswet 1920 neemt 'het Bestuur der Christ M.U.L.O.-School te Bloemendaal d'e vrijheid zich bij dezen tot U te wenden met het vriendelijk ver zoek, Uwe medewerking te willen verleenen om het bij onze school behoorende terrein, dat ge bruikt wordt als speelplaats en voor lichamelijke oefeningen, zoo te laten inrichten, dat het zon der schade voor de gezondheid der 'kinderen door hen kan worden gebruikt. De bodem van dit terrein is zoo zandig en los dat de leerlingen als zij het gebruiken steeds, vooral in den zomer, in een dichte stofwolk zijn gehuld. We ontvingen daar reeds menige klacht over en ook Dokter Lemstra van Beusekom, arts te Bloemendaal, verklaart, dat dit terrein niet aan de hygiënische eisehen voldoet. c O O) O -c O) (0 ■o c O O O 3 l_ <D O O X <D Q 0 1 O O 0 -1 1 O O O TC O. 0) (Q 3" C C (O O CD O 3 Deze zaak is met het oog op de gezondheid der leerlingen zéker van niet gering belang en vrien delijk verzoeken wij U, ons verzoek om Uwe me dewerking tot verbetering van het terrein in ern stige overweging te willen nemen. Het Bestuur voornoemd, enz, B. en W. berichten aan den Gemeenteraad: Naar aanleiding van het aan ons om advies ge- renvoyeerd adres van het Bestuur van het Kenne mer Lyceum, houdende verzoek de garantie op zich te nemen van de ten laste van dat bestuur komende onkosten voor het geval de door dat bestuur te stichten literair-economische afdeeling niet voor Rijkssubsidie in aanmerking zou komen, hebben wij de eer U het volgende mede te deelen: Wij zijn overtuigd van het groote nut der z.g literair-economische H.B.S., die, in tegenstelling met wat de oude H.B.S. in strijd met de bedoe ling van haar stichter Thorbecke is geworden, bedoelt te zijn een opleidingsschool voor het mo derne leven. Het mag van genoegzame bekend heid verondersteld worden, dat Thorbecke bij de totstandkoming der H.B.S. niets anders bedoeld heeft dan een dergelijke school te stichten. Even wel is de oude H.B.S. langzamerhand' meer en meer geworden een voorbereidingsschool voor Technische Hoogeschool en Universiteit en is haar leerplan zich daarop gaan richten. De maatschappij echter heeft meer behoefte aan ontwikkelde menschen, die voor 'het practische leven bestemd zijn en niet in zoo grooten getale aan menschen met academische opleiding. Uit paedagogisch-didactiscfa oogpunt is de lite rair-economische H.B.S. een zeer belangrijk insti tuut, dat in de onderwijswereld zeer is toegejuicht, wijl zij een middenweg bedoelt te zijn tusschen de klassieke opleiding der gymnasia en de wis- en natuurkundige opleiding der oude H.B.S. Zij zal de oplossing kunnen geven voor vele leerlingen, die noch voor klassieke, noch voor wis- en natuurkun dige opleiding een buitengewonen aanleg hebben. In het bovenstaande ligt reeds het antwoord op de vraag of naar onze meening de pogingen, welke in de richting der literair-economische afdeeling worden gedaan, moeten worden gesteund. Wij meenen deze vraag niet anders dan in be vestigden zin te kunnen beantwoorden. Het Rijk verleent onder vastgestelde voorwaar den subsidie ook voor de literair-economische H.B.S. Echter is in de door de Rijksregeling ge stelde voorwaarden niet voorzien het geval, dat het aantal leerlingen daalt beneden dat, hetwelk noodig wordt geacht om voor 'Rijksvergoeding in aanmerking te komen. Splitsing der klassen eener H.B.S. is geoorloofd niet alleen, doch ook verplicht, indien het leer lingental stijgt boven de 30, indien het geldt een derde klasse en boven 26, indien het geldt een vierde of vijfde klasse. Indien nu het aantal leerlingen beneden deze getallen daalt, vervalt het Rijkssubsidie en zijn er voor 'het schoolbestuur slechts twee wegen open, te weten: a. voortzetting der afzonderlijke klassen met ver lies van Rijkssubsidie; b. hereeniging der eenmaal gesplitste 'klassen, met het gevolg, dat reeds verschillend opge leide leerlingen gezamenlijk onderwijs zullen ontvangen tot schade van allen. De laatste uitweg is practisch dus niet mogelijk, zoodat er niet anders overblijft, dan dat het school bestuur de kosten op zich neemt of de leerlingen wegstuurt. Dat men hier te doen heeft met een leemte in de Rijksregeling staat o.i. vast en nu is 'het de vraag of 'het op den weg der gemeente ligt, in deze leemte te voorzien. Het wil ons voorkomen, dat dit zeer zeker het geval is. Het is immers voor de gemeente van groot belang, indien de binnen hare grenzen gevestigde onderwijsinrichtin gen zich naar behooren 'kunnen ontwikkelen. Het is daarom dat wij U het voorstel meenen te moeten doen om de gevraagde garantie voor de gemeente op U te nemen. Om te voorkomen, dat te lichtvaardig tot het stichten eener literair-economische afdeeling wordt overgegaan, achten wij het echter wenschelijk, dat aan die garantie voorwaarden worden verhonden, die voor het betrokken schoolbestuur niet te be zwarend kunnen worden genoemd en toch voor de gemeente een waarborg geven, dat de gevallen, waarin geen Rijkssubsidie wordt genoten, zich tot het uiterste beperken. Wellicht zal zich de vraag voordoen of het nu ook op den weg der gemeente ligt om de andere bijzondere lycea een dergelijke garantie te ver strekken. O.i. bestaat hiertegen geen bezwaar, mits de aanvrage daartoe van het schoolbestuur zelve uitgaat. Vechtpartijtje. Maandagavond ontstond er bij de Zwemschool aan de Houtvaart tusschen een paar jongens v^n 17 en 19 jaar een vechtpartij, doordat beiden, die op de fiets waren, niet ver genoeg uithaalden op dit smalle pad. De 19-jarige R. uit Haarlem, maakte zich hier over zoo driftig, dat hij den 17-jarigen R. van hier, met zijn vuist een slag in een zijner oogen gaf, waardoor dit bloedend werd gewond. Bij het ge neeskundig onderzoek is gebleken dat het oog zelf gelukkig niet gekwetst is. Een agent van politie uit Haarlem arresteerde den heethoofdigen jongen en leverde 'hem over aan onze gemeentelijke poli tie, die proces-verbaal opmaakte. De Rector van het Kennemer Lyceum alhier, verzoekt ons te melden, dat berichten over ern stige ziektegevallen op de school of in het Pink sterkamp voorgekomen, volkomen onjuist zijn. Van de eind-examinandi die niet aan 't kamp deelne men, heeft één een ernstige roodvonkaanval te doorstaan, waardoor 'hij niet aan het examen kan deelnemen. In het kamp, dat gedurende zes dagen in Gelderland door de school betrokken is ge weest, heelt één leerling een zeer lichte aanval van roode'hond gehad; uit overgroote voorzichtig heid van den geraadpleegden geneesheer ter plaat se, die geen stellige diagnose durfde te maken, is de patiënt per auto naar huis gebracht. Na vier dagen was de leerling hersteld weer op school. Nog één leerling die aan het 'kamp deelnam, heeft na terugkomst te Haarlem, een driedaagsche onge steldheid door roodehond gehad. Het is juist ver wonderlijk, dat in een kamp met honderddertig deelnemers slechts drie kleine ongesteldheden en één klein ongeval is voorgekomen. Voordracht onderwijzeres. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School alhier komen voor: 1. Mej. D. Keyser, te den Burg (Tessel). 2. Mej. G. W. C. Veldman, te Abbenes. 3. Mej. A. Jonkers, te Schoorldam, Onderscheiding. De heer Willem Munnix, directeur der Centrale Suikermaatschappij, alhier, is door de Portugee- sche regeering begiftigd met het Cruz Vermelha de Dedicacao. Vacanties. De Oudercommissie van de O. L. school van Vogelenzang heeft tot B. en W. 'het verzoek ge richt om de zomervacantie van 3 op 4 weken te brengen. B. en W. van Bloemendaal hebben zich tot de schoolcommissie gewend om advies, zoodat, indien de Schoolcommissie gunstig adviseert, het verzoek wel zal worden ingewilligd. En de schoolcommissie zal zeker ook wel gun stig adviseeren. Er schuilt tot op zekere 'hoogte een soort mis kenning in, een achteruitzetting voor Vogelenzang, dat daar de vacantie korter was. Als regel vraagt het kind niet naar rangen of standen en het meest eenvoudige zou dus zijn indien ook door de autoriteiten dit niet in de hand werd gewerkt. Per saldo zijn de behoeften van een Vogelen- zangsch kind precies even groot als van een Bloe- mendaalsch kind. Oberlahnstein. Het reeds meer dan 40 jaar hier te lande inge voerde meest gevraagde Natuurlijke Mineraalwater. Geen andere dran'k lescht den dorst beter dan VICTORIA-WATER. Vermengd met sinaasappel, citroen of andere siropen geeft VICTORIA-WA TER een heerlijken, verfrissc'henden zomerdrank, Voor huishoudelijk gebruik hijzonder aanbevolen in heele Liter schroefflesschen, inhoudsprijs 32 ct. Men eische als bewijs van Echtheid een onge schonden sluitetiket over den schroefstop van elke Sehroefflesch. Op de Radio-Salon te radio-ontvangtoestellen v, Parijs een zeer groot suc< namelijk te danken aan i afstemming (geen spoelen ontvangst, groote geluids lage prijzen. Voor Haarle: deze toestellen geleverd der Velden te Santpoort-s weg 196198, Telefoon Ih firma verschillende typen couranten enz. worden g, strekt. Waarsch In de warme zomermaar lingen ernstig ziek. Deze seling op en kenmerkt ziel ontlasting. Borstkinderen worden minder dikwijls aangetast de flesch gevoed worden. Als oorzaken voor het kennen wij: 1. Oververhitting van he en te vast aangelegde een vertrek dat onvol 2. Bederf der melk, die n en niet koel bewaard 3. Verontreiniging van h< fleschjes en speentjes gemaakt en schoongeh, 4. Ondoelmatige voeding overdadige voeding en ning van het voedsel. Let well Nimmer is het oorzaak van deze ziektel Hoe kan de moeder het oj zooveel mogelijk voorkomen la. Door het kind vooral o; verblijven in een frisse! lucht wordt. Het raam o duwzijde flink open zet lb. Door het kind op wa kleeden. Op heete dage: den zuigeling slechts m luier 'kleeden en hem r ken. Het hoofdje moet niet bedekken. Ook tl men den gezonden z brengt; bij groote hitte zonnige plek. lc. Door het 'kind dagelijki of liever nog te baden. 2. Door de melk te kooper inrichting of melkboer, zuigeling moet direct n; bereid worden, zoo vlu en in eene gesloten pan bewaard worden. Men p] reet op den keldervloer dere pan gevuld met kc malen per dag verversc! Voor de hartelijke deelm in het groof verlies, dat w leden hebben, door het over van onzen lieven Man, Behuwdvader, Broeder, Bel broeder en Oom, ABRAHAM KOOLHOVE betuigen wij hiermede onzen telijken dank. Bloemendaal, L. M. KOOLHOVEN- EYRE A! Rijswijk (Z.-H.), S F. W. KOOLHOVE1 C. J. L. KOOLHOVEN R u u HOEV Braubach, L. H. KOOLHOVEN M. C. KOOLHOVEN— PE Oberlahnstein, J. L. KOOLHOVEN A. KOOLHOVEN- SATTI E. KOOLHOVEN. Bloemendaal, Juni 1925. gezocht per 1 September t beschaafde dame, h. b.b, h.h., ef zonder pension, omtrek Kle laan of Kleverpark, Bloen -daalscheweg, Julianalaan. Br. No. 9820, Bur. v. d. blad j Gem. Benedenhuis en ong I Bovenhuis, bestaande uit 2 1 suites, 2 dito serres, balk I schuurtje, gang, vestibule, 2 W.C I gr. zolder, 2 keukens, zijkamer [kelder, voor- en achteruin. Dir te aanvaarden. De Genestetweg Bloemendaal. [voor aiie administratieve we j zaamheden van kleine bedrijv [winkels, agentschappen, etc. Bureau tlNO - Gen. de la Reijstr. j p%- 1915. Uitstekende referent Telefoon 10773 f

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2