Prins mauriisiaan 9a Ulija- en Blerhandel WIJNEN BHANDSMHANDEL M. J. SMINK-BEUKERS AUG. 0EPKES PRIMA STOFFEN en AFWERKING J. VAN DAALE, Kleermaker FA. C. CASSEE BLOEMENDAAL FA. B. A. RIPPING C°. Kodak's en Films FIRMA J. H. KRUL Jr. BEGRAFENIS-ONDERNEMING R.SMINK TEL.10441 PEDICURE-MAniCURE KIMDERHUISVEST 33 TEL.10441 Predikbeurten Burgerlijke Stand. Uit de Omstreken. Muziek Kamer van Koophandel. Binnenland. ORTHOPAEDIE W, IJSSELMUIDEN HAARLEM - TEL 13S34 FOTOGRAAF 11589 OVERVEEN Karei van Manderstraat 30, HAARLEM TELEFOON 12918 Goed passende Coupe BLOEMENDAALSCHEWEG 48 KLEVERLAAN No. 139 TELEFOON No. 2.2.4.4.4 GENEVER LIKEUREN EN LIMONADES VAN DE AMSTERDAM ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Gr. Markt 23a HAARLEM Telefoon 10744 OVERVEEN BLOEMENDAAL Te lef. 1617 Telefoon 22012 LEVEREN PRIMA ANTHRACIET, EIER KOLEN,GIET-, BRECH- S EN GASCOKES 5 DE VICTORIA-BRON Buitel EIGEN ROUW Else VOLG-AUTO S J.l. Woensdag-ochtend kwam een van drie uit Amsterdam gekomen fietsrijders gevaarlijk te vallen door de aanraking met de uitstekende punt van een handkar die op den weg stond. De fietsers kwamen van boveneen vrij snel rijdende auto passeerde hen, waardoor zij eenigszins in verwar ring geraakten met elkaar, met het bovenstaande gevolg. De vrijwel tot een zandwoestijn geworden speelplaats der Chr. U. L. O. School aan de Zomerzorgerlaan is van gemeentewege opgehoogd en verhard, waardoor eene noodzakelijke en blijven de verbetering is verkregen. Van verschillende zijden bereikten ons tevreden en dankbare uitlatingen van wandelaars, auto-en fietsrijders over den goed bruikbaren toestand der wegen in onze gemeente. Dat hiermede noch op de Kleverlaan, noch op den Julianaweg wordt ge doeld, is duidelijk voor ieder die eenigszins plaat selijk bekend is. Uitvoering van het Chr. Fanfarecorps „Sursum", Directeur J. A. Meng, op Zaterdag 15 Augustus, 's avonds 8 uur, in de Schapenduinen (ingaan Krullelaan bij de Tuinmanswoning), welwillend afgestaan door den Weledelgestr. Heer Mr. J. Bie- rens de Haan. Programma 1 Psalm 150. 2 Le Président (Marche) G. Rodeur 3 La Petite Duchesse (Ouvert.) F. Riscius 4 Folette (Valse) Deladreve 5 Fantaisie „Le Trouvère" Verdi 6 Volle Wind (Marche) Pr. Francois 7 La Ruche (Ouverture) A. Tack 8 Reveries (Grand Valse de Concert)Lagasse Pamphile 9 La Speranza (Fantaisie) A. Boscolli 10 Gezang 49. Het Woensdag door het orkest der Haarlemsche Orkest-Vereeniging onder leiding van Nico Ger- harz gegeven avond-concert heeft aan eene groote menigte een waar genot verschaft. Treffend is de heerlijke stilte van het Boschde muziektent is door het gemeentebestuur uitnemend geplaatst en in aansluiting aan het geheel gedraagt de luis terende menigte zich bij ons rustig en aandachtig, zooals bij zulke gelegenheden behoort. Aanrijding. Op den hoek van de Nic. Beetslaan en den Aerdenhoutsduinweg is Maandagavond de auto mobilist R. uit Amsterdam met den motorrijder P. uit Santpoort in botsing geweest. Het gevolg was, datdr. Lens een half verbrijzelden neus van den motorrijder te verbinden kreeg, en een weinig schade aan beide voertuigen werd veroorzaakt, De Bloemendaalsche Reddingsbrigade heeft een strand-demonstratie gehouden. Begunstigd door goed weder heeft de Bloemen daalsche Reddingsbrigade onder leiding van den heer Wapstra Zondagmiddag een demonstratie ge houden. De bedoeling hiervan was om na te gaan, hoe de houding van het publiek zou zijn, indien het plotseling getuige was van een ongeluk. Daarom had men de demonstratie streng geheim gehouden. Een der leden begaf zich ongemerkt in zeehet zal toen ongeveer 3 uur zijn geweest en er waren zeer veel menschen aan het strand. Het weer was prachtig en de zee juist erg kalm. Een tweede zwemmer was kort daarna in zee gegaan om ongemerkt den ander te volgen. Dit gelukte en het was werkelijk een angstig oogen- blik, toen de eerste zwemmer door verschillende teekenen te kennen gaf, dat hij in nood verkeerde en van de groote menigte, die het schouwspel gade sloeg, hulp verwachtte. Hij was toen onge veer 400 M. in zee. Vele personen renden naar de plaats waar het reddingsmateriaal aanwezig was, en de leden der brigade kregen gelegenheid te toonen dat zij in een oogwenk klaar waren. De lijn die 1100 M. lang is en over een katrol loopt, werd met een riem aan den redder vastgemaakt, en deze ging spoedig den drenkeling tegemoet. Slechts een 10 minuten waren noodig om het reddingswerk te volbrengen en veilig werd de ge redde man op het, inmiddels door de brigade af gezette, strand gebracht. Alles was aanwezig, dekens, draagbaar enz., kunstmatige ademhaling werd toegepast met goed succes en weldra werd de drenkeling naar de loods gebracht van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Zoo had deze demonstratie, die door duizenden werd bijgewoond, een buitengewoon goed geslaagd verloop gehad. Het Concert van H. O. V. Evenzeer als met „Sursum" het geval is geweest, kan ook het concert dat Woensdagavond in het Bloemendaalsche Bosch door de Haarlem sche Orkestvereeniging is gegeven, uitstekend geslaagd genoemd worden. Trouwens, het fraaie avondweder werkte niet weinig hiertoe mede. De heer Gerharz, weder geheel hersteld, diri geerde. De opkomst van het publiek was zeer groot, en vele Haarlemsche ingezetenen merkten wij rondom de tent op. Aan applaus was geen gebrek, hetwelk natuurlijk van zelf sprak, daar het orkest zichzelf als 't ware overtrof. Een mooi programma was door den eminenten dirigent samengesteld. Hierop prijkten o.m. de Egmont-Ouverture van Beethoven, een fantasie uit Wagner's „Lohengrin", de balletmuziek uit „Faust" van Gounod, en tot besluit een „Carmen"-fantasie, die brillant werd uitgevoerd. Indien het orkest nog niet de gunst van de Bloemendalers had verworven, zou het die Woens dagavond ongetwijfeld hebben verkregen, zoozeer was men zonder onderscheid met het gehoorde ingenomen. Luisteraar Gereformeerde Kerk van Bloemendaai ZONDAG 16 Augustus. V.m. 10 uur en nam. 5 uur, Dr. A. Kuijper Jr. van Rotterdam. Ned. Herv. Kerk Bloemendaai. ZONDAG 16 Augustus. V.m. 10 uur, Ds. Goedhart van Leiden. Maranatha, Donkere Laan, de Heer H. A. de Boer Az. van Amsterdam. „Religteuse Kring" Aerdenhout, Eikenlaan 5. ZONDAG 16 Augustus. V.m. IOVj uur, Ds. E. D. Spelberg, ber. Pred. te Egmond. Bloemendaai. Bevallen: A. M. Freriks—van Leeuwen, d. Getrouwd: H. Ch. J. Hoogendijk en J. G. M. Gregory H. W. van Kempen en J. E. van Leeuwen. Overleden: M. Ruigrok 65 j.J. Huizinga 67 j.M. J. Nieuwenhuizen 13 j. Zandvoort. Bij K.B. van 20 Juli 1925 No. 10 zijn goed gekeurd de raadsbesluiten tot vaststelling van een verordening op de heffing van een progressieve plaatselijke inkomstenbelasting en tot afschaffing van de heffing van opcen ten op de rijksinkomstenbelasting. Haarlem. Het Frans Hals-Museum. Aan het dezer dagen verschenen jaarver slag over 1924 van het Frans Hals-Museum zijn de volgende bijzonderheden ontleend: Bij besluit van den raad van 9 Jan. 1924, no. 39, werd de heer J. Gerritsz herkozen tot lid van de Commissie van Toezicht. De uitgaven van het museum bedroegen 30.159.64, waaronder 192.10 voor aanschaf fingen van de kunstgeschiedenis-bibliotheek en 1750 voor het restaureeren van de schil derij „Officieren en onderofficieren van de St. Joris Doelen." De inkomsten bedroegen 3559.28. Aan het museum werden verschillende za ken ten geschenke gegeven, o.a. een zwart marmeren vijzel met stamper en een wit marmeren vijzel zonder stamper, door de fa. C. G. Loomeijer en Zoon, apothekers te Haarlem en kleedingstukken, toebehoord hebbende aan den dwerg Simon Paup, be nevens diens miniatuur-portret door de erven mej. Duifjes KoningHollenburg te Haar lem; ten slotte twee oude merklappen door mevr. A. Balk Westra te Haarlem. Eveneens werden antiquiteiten voor het museum aangekocht; van den heer A. Joo- ren te Haarlem, aardewerk uit de 17e en 18e eeuw, gevonden bij de uitbreiding van het St. Elisabeths Gasthuis op het Groot Heiligland; van den heer P. Hees te jlaarlem, een beschilderd Zaansch kastje en van de heeren J. Beekman en Zoon te Haar lem, een illuminatieglas, voorstellende een zeegezicht. Verschillende schilderijen en antiquiteiten, eigendommen van het museum, werden tij delijk ten gebruike afgestaan aan verschil lende vereenigingen en tentoonstellingen, zooals aan de vereenigingen „Haerlem" en aan de „Hamit". Aan het Rijksmuseum te Amsterdam werd 8 December het schilderij van Jan de Braij, voorstellende: „Hollandsche familie, man, vrouw, zoon en Amor", voor onbepaalden tijd op proef afgestaan ter ruiling met het schilderij van denzelfden meester voorstel lende: „De Overlieden van het St. Lucas- gilde te Haarlem". Aan de bibliotheek van het museum wer den ten geschenke gegeven: door den heer E. H. Krelage, te Haarlem, een verzameling foto's en litho's naar oude en demi-moderne meesters, foto's naar bekende meesters, por tretten van Vlaamsche en Hollandsche schil ders (Galerie des peintres des écoles flaman- de et hollandaise, 1826), een verzameling catalogi van oude portretten en eene van foto's naar Verlat, Makart, enz., benevens een vijftiental kunsthistorische werken. Verder werden o.a. nog ten geschenke gegeven door den directeur van het museum eenige tijd schriften met artikelen over de reiniging der schilderijen van Frans Hals, waar wij on langs over gesproken hebben; door dr. J. B. Schepers, den heer C. J. Gonnet en de firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem, werd de bibliotheek eveneens uitgebreid doordat zij werken, in hun bezit, aan de bibliotheek ten geschenke gaven. Ook werden een negen tal werken aangekocht. Het museum werd in 1924 bezocht door 17.679 bezoekers, tegen 18.251 in 1923. Dat het bezoek aan het museum een weinig geringer was dan in 1923, kwam door de His torische tentoonstelling, welke in 1923 van 7 Sept. tot 15 Oct. in het museum gehouden werd. Gedurende dien tijd was het museum en deze tentoonstelling kosteloos te bezich tigen, waardoor het aantal bezoekers veel grooter werd dan in dezelfde periode van dit jaar. Verkocht werden 443 catalogi, waarvan 107 Hollandsche, 172 Duitsche en 164 Engelsche. De schoonmaak van het Schuttersstuk van Frans Hals van 1639, voorstellende: „Offi cieren en Onderofficieren van den St. Joris Doelen", waarmede in 1923 door den heer D. de Wild begonnen was, werd tot een goed einde gebracht. Het schilderij werd van een nieuwe Coromandel ebbenhouten Ujst voor zien en den 18en Juli weder in het museum opgehangen. Het schilderij, voorstellende: „Maaltijd van Officieren en Onderofficieren van den St. Joris Doelen", vervaardigd door Frans Hals in 1616, dat in 1919 gereinigd was, werd door den heer D. de Wild nogmaals gevernist. Het plan de campagne van „Bach". Naar wij vernemen heeft het bestuur der Haarlemsche Bachvereeniging besloten in het komende seizoen de volgende concerten te doen uitvoeren: 20 October 1925: Concert van de Neder 1. Bachvereeniging, dirigent Joh. Schoonder- beek. Solisten: mevrouw A. Noordewier- Reddingius, mevr. Dresden Dhont, mej. Anke Schierbeek en de heeren Max Kloos en Louis van Tulder. 3 November 1925: Concert van het Residen tie-orkest, dirigent dr. P. van Anrooy. Solist: de pianist Severin Eisenberger. 24 November 1925: Concert van het Con certgebouw-Orkest, dirigent Pierre Monteux. Solist: de cellist Marix Loevensohn. 15 December 1925: Concert van het Resi dentie-Orkest, dirigent dr. P. van Anrooy. Soliste: Zangeres nog niet vastgesteld. 5 Januari 1926: Concert van het Concert gebouw-Orkest, dirigent Pierre Monteux. Solist: de zanger Leo Schützendorf. 2 Februari 1926: Concert van het Concert gebouw-Orkest, dirigent Willem Mengelberg. Solist: de violist Joan Manen. 16 Februari 1926: Concert van het Residen tie-Orkest, dirigent dr. P.van Anrooy. Solist: de violist dr. Adolf Busch. 2 Maart 1926: Concert van het Concertge bouw-Orkest, dirigenten: Igor Strawinsky (vóór de pauze) en Willem Mengelberg (na de pauze). Solist: de pianist Igor Stra winsky. 23 Maart 1926: Concert van het Concertge bouw-Orkest, dirigent Willem Mengelberg. Vermoedelijk zonder solist. 2en Paaschdag 1926: Buitengewoon Concert, des namiddags te 2 uur, met medewerking van het koor der Maatschappij tot Bevor dering der Toonkunst (afd. Haarlem) en het Utrechtsch Orkest, „Matthaus Passion", in Groote- of St. Bavokerk, dirigent Evert Cor nells. Haarlemsche Bachvereeniging. Verschenen is het verslag van de Haarlem sche Bachvereeniging over het jaar 1924, waaruit blijkt, dat in dat jaar 8 gewone con certen werden gegeven. Op deze concerten zijn o.m. opgetreden Willem Mengelberg, Louis Zimmermann, dr. Peter van Anrooy, José Sturbi. Hulde wordt gebracht aan de afgetreden bestuursleden de heeren G. B, Crommelin, die 25 jaar voorzitter is geweest, en mr. L. J. van Toulon van der Koog. Toepassing der Zegelwet op cassabons. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft van den Minister van Financiën een schrijven ontvangen omtrent de toepassing der Zegelwet op cassabons. Zij laat dit schrijven hieronder in haar geheel volgen. „Van verscheidene Kamers van Koophandel en Fabrieken bereikten mij verzoeken om inlichting omtrent de toepassing der Zegelwet 1917 op cassa bons. Voornamelijk wenschte men te worden in gelicht, of de aanduiding op zulk een bon van: „Geen kwitantie", „Volgbriefje alleen geldig enz.'', „Geen bewijs van betaling" voldoende was om ze aan den zegelpLcht te onttrekken. In de eerste plaats wensch ik op te merken, dat zulk een bon, al vermeldt zij het woord „volg briefje, alleen geldig enz.", niet als volgbriefje, bedoeld in art. 40a en volgende der gewijzigde Zegelwet 1917 kan gelden, omdat het stuk veelal in het bezit blijft van den kooper, terwijl een volgbriefje bij de in ontvangstneming der ge kochte goederen aan den verkooper wordt afge geven. Nu dit stuk aan den kooper wordt afge geven bij aankoop der goederen, na betaling soms van een stempel wordt voorzien en als bewijs van betaling onder hem blijft berusten, acht ik daarop art. 34, Ic der genoemde wet ten volle toepasselijk, en die stukken aan zegelrecht onder worpen, indien daarop een bedrag is vermeld van meer dan f 10.— of geen bedrag, zoodat in dit laatste geval niet blijkt, dat het ontvangen be drag f 10.of minder bedraagt. Maar (ook de omstandigheid, dat de kooper de bon moet af geven om de gekochte goederen in ontvangst te nemen, kan niet tot gevolg hebben, dat het stuk, hetwelk naar vorm en inhoud eene kwitantie is, niet als zoodanig belast zou moeten worden, Eene verplichting tot afgifte bestaat niet, want niets zou den kooper beletten om den volgenden dag, in het bezit van de kwitantie, terug te komen om het gekochte goed in ontvangst te nemen. Slechts een bon, niets anders bevattende dan de opdracht aan de afdeeling expeditie eener zaak, om bepaald daarin aangewezen goederen te laten volgen aan hem of haar, die zulk een bon aan biedt of die zich met een gekwiteerde, zoo noodig behoorlijk gezegelde bon aan die afdeeling aan meldt, kan gerangschikt worden onder de bij art, 40c der wet van zegelrecht vrijgestelde stukken, indien zij overigens aan de bepalingen van dit artikel voldoet. Hetzelfde kan echter bereikt worden door de bons uitsluitend te bezigen als controlemaatregel tusschen den patroon en zijn personeel, door die bons niet aan de koopers af te geven, doch aan het personeel dat met het inpakken der goederen is belast, en zonder welke bon het goed niet mag worden afgeleverd, in dier voege, dat de bon onder het personeel en dus onder de administratie der zaak blijft berusten. In dat geval is de vrijstelling van art. 37 No. 5 der Zegelwet 1917 toepasselijk, mits van een en ander uitdrukkelijk uit het stuk blijkt. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, om advies uit te brengen betreffende de beëedi- ging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. J. Bramson, Zandvoort, Kostverlorenstraat 84, als makelaar in onroerende goederen. 2. J. Everout, Haarlem, Emmaplein 32, als ma kelaar in assurantiën, hypotheken en onroerende goederen. 3. C. Czn. Koker, Heemstede, Wipperplein 7, als makelaar in onroerende goederen, hypotheken en assurantiën. 4. S. Cosman, Zandvoort, Zeestraat 40, als ma kelaar in roerende goederen. 5. G. Luyt, Halfweg, als makelaar in textiel- waren en aanverwante artikelen. Op het te 's-Gravenhage gehouden congres van roomsch-katholieken, de „Derde Nederlandsche Katholiekendag"hebben vele sprekers zich in anderen geest uitgesproken dan kardinaal Bourne (zie rubriek Buitenland). Sterker en welspre kender echter dan een der geestelijken, welke al daar het woord voerden, heeft de hoofdredacteur van het r.k. dagblad „De Tijd", Alphons Laudy, zich uitgesproken over de noodzakelijkheid, die zijns inziens bestond om van het Nederlandsche volk eene eenheid te maken met één taal, één geloof en één kerk, te weten de roomsch-katholieke, waarbij hij geenszins den indruk maakte voor dit'alles omvattend doel alleen van geestelijke middelen en wapenen gebruik te willen maken. Wij weten niet of de heer Laudy ook lid is van de Limburgsche Liga, iqaar deze fascistische Ku-Klux-Klan-beweging wil zijh stelsel alvast in Limburg doorvoeren, en ieder die anders wil dwingen die provincie te verlaten. Maakt die beweging voortgang, dan zullen de andersdenkenden in de richting der Waddener- landen noordwaarts worden gedreven. De r.k. bisschop van Roermond moet daarvan een warm voorstander zijn. Onze moedige Koningin is er nu, eerbiedig gezegd, als de kippen bij om aan Lim burg en speciaal aan Roermond een officieel be zoek te brengen. Later gaat H.M. ook naar Ameland, waar zij zelfs een nacht zal vertoeven. Een spotter vroeg of het H.M., die voorshands ook op ver schillende punten nog de andersdenkende van den bisschop van Roermond is, er misschien om te doen was den toestand in het Noorden alvast eens op te nemen, wanneer het Haar in 't Zuiden of 't midden des lands eens al te moeilijk werd gemaakt. In ieder geval kan met aandacht worden beschouwd hoe de Limburgsche Liga zich tegen over de Oranje-telg gedragen zal. De betrekking van Koningin der Nederlanden brengt toch nog wel hoofdbreken en zorg mede. Onze indruk is, dat verschillende woordvoerders van onze r.k. landgenooten over het hoofd zien, dat niet kerke lijke maar sociale twistpunten de harten onzer tijdgenooten warm maken en dat de bekende schilderij in het RijksmuseumZielenvisschen wel den toestand van 1614, maar niet dien van dezen tijd schetst. Daar ziet men in een rivier geeste lijken van roomschen en gereformeerden kant varen en visschen naar de zielen die redding zoeken, terwijl (rechts de oever vol staat met roomsche geestelijken en grooten der aarde, terwijl de linksche oever wemelt van gereformeerde even knieën. Men zou thans van een schilder eer kunnen verwachten een uitbeelden van wat men eene conservatieve en eene vooruitstrevende oever bevolking zou kunnen noemen. In één bootje van links zou men dan de por tretten der heeren Vliegen en Stenhuis samen zien, die weder vrede hebben gesloten na aan den linkschen oever te hebben getwist over de vraag, of al dan niet een sociaal-politieke partij van den arbeid ware op te richten, maar die thans zijn scheep gegaan in een vaartuig, waarop met dui delijke letters staat geschrevenDemonstratief Congres in September a.s. In de werkelijkheid is het thans bij ons een heen en weer trekken van landzaat en vreemdeling op groote schaal, vooral in auto's of op fietsenhet spoorwegverkeer immers wordt bij ons steeds van geringer beteekenis. Zuid-Afrikaansche landbouwers en leden eener Duitsche Gartenstadt Gesellschaft worden rondgeleid langs land en stad en zoo goed mogelijk onthaald, naar vaderlandsche wijs ook op redevoeringen, waarop een der Zuid-Afri- kaansche heeren gelegenheid vond, naar het ons voorkomt eenigszins te onpas, te verklaren, dat hij het erg op prijs zou stellen als geen ander volk blijkbaar was daar het Hollandsche mede bedoeld wilde probeeren het probleem van het Afrikaansche mede op te lossenhet Afrikaansche volk zou dat zelf wel doen, hetgeen zelfs wij, oude plaatsgenooten van mr. Monnik, onvoorwaardelijk aannemen. Intusschen is ons land in het Zuiden, het Oosten en het Noorden geteisterd door een reeks cyclonen, windhoozen en orkanen, als hier sedert de 17e eeuw niet zijn voorgekomen. De Hollandsche volks aard komt onmiddellijk en aan alle kanten tot hulpverleening in het geweer, vooral met betrek king tot het Oostenlaat ons het Zuiden vooral niet vergeten. Wanneer men daartoe van onze bemiddeling zou willen gebruik maken, zijn wij gaarne bereid giften te aanvaarden en door|te zenden. Aan de Utrechtsche universiteit zullen bizondere leerstoelen ten behoeve van studenten, die zich voor bestuursambtenaar in Indië willen bekwamen, ge sticht worden. De geest van die school schijnt be stemd te zijn om tegen dien van zekere Leidsche Concurreerend Adres voor alle soort Ortho paedisch schoenwerk speciale Inrichting voor schoenen naar maat FRANKENSTR. 13 Is verhuisd naar bij het Kennemer Lyceum NIEUW TELEFOONNUMMER iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiimiiitmiimiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii IIIIIIIII1IIIIIIIIIII1IIIIIIIIII1IHI1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1III iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii STRENG CONCURREERENDE PRIJZEN is een geheel Nederlandsche onderneming. Zij heeft haar bedrijf te Oberlahnstein. Haar hoofdkantoor is gevestigd te Amsterdam, Singel 512, haar expeditie kantoor en pakhuizen bevinden zich te Rotterdam, Boompjes 40/4, waarheen het Victoria-Water regelmatig met eigen schepen van de bron te Oberlahnstein wordt aangevoerd. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen in Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 cent. hoogleeraren in te gaan. Di zullen wij in het vervolg in den omtrek van Woe het echte Woerden zoud nister De Geer te ontm eene rede tot de Zuid-Af gesproken van landbouwst den al aardig op de hoogt guitig antwoord geeft aa in „De R-K- Boerenstal meening uitsprak, dat de landsche Zaken en Landb wel heel weinig verstond opzicht van zijn Departi zonders maken zou. Te H als dit woord niet te Haarlemmers zijn in hu zeer bescheiden) tot beho voor bouwkunde, versiei ambachten. Wij vertrouw van Nijverheid hare st geweer zal roepen om standhouden en dat als H er in onze gemeente of hoorlijk onderdak voor h in het Vredespaleis z Akademie voor Internatii Terwijl in Engelanc landen van Europa bc gram staat, in 't biz ringswege aanbevolen blijft Frankrijk hoev nares in het groot van Amerika, zich in ren steken. I-n Marot nog niet naar wenseli. Kann, onlangs van u teruggekeerd, schrijft i zijn wij teruggeweken, de nabijheid van de i derworpen waren, zijn Krim heeft groote ho terieel op ons buit slagen hebben groote de bevolking." Terwijl slaagde over dit nijp de Franschen ook in tegenover de ingezete stand gekomen naar Fransche regeering e tegen den zin der bevo De dreigende Enge king, beraamd als voorgenomen loonsve broken, omdat de rej schenbeide is gekomen de mijneigenaren zal daarop zijn in de k: mannen en vrouwen i conflict toog regeerin werk. Het door de Fr land nog bezet gebie ruimd; de militaire te sehen in Afrika en mede daartoe hebben De Duitsche ex-k deputeerde Staten met betrekking t als oud-Wieringsch i betalen in het gelijk in ons land (o.a. in sproken boek, over d reldoorlog geschrevei duitsch-nationalistisc! Te Saarbriieken is ee listen ontdekt, om e< ontvoeren en voor ee recht (in de middele Veemgericht) terecht Rechter schijnt in z flink in te grijpen. Di eerste faze van den het geheele duitsche één, twee, drie in iet In Amerika noemer buiten de bestaande de macht willen uitoi of leden der Ku-Klu „fascisten", 30.000 b tocht; nadat standjes de politie er 75 op. Tusschen Rusland botert het nog niet. Westen de Sovjet-Ri de machthebbers, ore nig te kennen hebb( uit het Westen, dat kapitalistisch gereg' ten. Upton Sinclair, d sche schrijver, ooi heerschende product op het standpunt, d; arbeidersontwikkelin den bevorderd om b leven te roepen. Hij het fonds tot nut va for public service) ee naamste in de were! schriften opgesteld daarin belang stelt g men over de 200 be zouden zijn herdrul verbreid te worden. j clair Passadena, Cal j zulk een lijst aanv ons genoegen met di Als tegenhanger kerkmagnaten, die z j geest uitlieten, maar j tegendeel in den me I kelijk gezag staandei Selseli roomsch-kath Bourne, zieh sterk menging van godsd

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2