BRAHOSTOFFEnHAEtDEL Prins üuritslaan 9a Kunsthandel F. H. SMIT MAROKKO Schilderilen Aquarellen Facsimllejeproduclles Speciale Inrichting AUG. OEPKES Kodak's en Films TENTOONSTELLING Groote Collectie Graph. Kunst van Hederlandsche, Fransche, Duitsche en Engelschemeesters Beeldende Kunst WAARSCHUWING BEGRAFENIS-ONDERNEMING R.SMINK TEL.10441 PEDICURE-MAMICURE KINDERHUISVEST 33 TEL.10441 FIRMA J. H. KRUL Jr. HAARLEM echte MONTA N.R.V. SCHOENEN L FABER, Zn, KI. Houtstraat 10, HAARLEM EIGEN ROUW EN VOLG -AUTO 'S ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Gr. Markt 23a HAARLEM Telefoon 10744 LEVEREN PRIMA ANTHRACIET, EIER KOLEN,GIET-, BRECH- S EN GASCOKES E ORTHOPAEDIE W. IJSSELMUIDEN HAARLEM -- TEL. 13534 FOTOGRAAF 11589 IOVERVEENH GROOTE HOUTSTRAAT 69 Schilderijen en Pastels door DIRK JANSEN Uitgever der portefeuille voor voor het leveren van artistieke Encadrementen en hetrestau- reeren van Prenten en Schilderijen alleen bij L FABER Zn. - KI. Houtstraat Ifl SCHOENENMAGAZIJN - OPGERICHT 1898 Brieven van in r het niet beter geweest geen feest te vieren in verband met den wensch van onze ge- eerbiedigde Koningin, te wier eere dit feest toch gehouden wordt. Ik antwoorddat was niet meer mogelijk. De voorbereidingen waren zoo ver gevorderd, dat voortgaan onvermijdelijk was. Het behoeft echter geen beletsel te zijn om dezen dag te maken tot een weldadig heidsdag. De gelegenheid daartoe is er. Men koope op het terrein een oranje- bloem, en vrage niet, wat is die waard, maar zegge, wat mag ik er voor geven in het belang van hen die treuren, terwijl wij feestvieren. Zoo doet ge het een en laat het ander niet na. Een elk geve naar zijn vermogen Zoo viert ^«/feesten maakt anderen blij." Een spontaan gejuich steeg na deze woorden op. Ten slotte sprak Mr. Lioni. Hij wenschte slechts een simpel woord van welgemeenden dank namens de vereeniging Bloemendaal's Bloei uit te spreken aan de Feestcommissie voor de zorg, den ijveren de toewijding, aan de voorbereiding van het feest besteed. Ook namens de geheele burgerij wilde hij reeds nu haar hartgrondig dank brengen. Is het de wensch van H M. geweest feesten als deze sober te vieren, nog soberder dan het heden gedaan wordt is niet mogelijk geweest, zooals reeds is medegedeeld. Kenden H. M. en onze regeering ons Bloemendaal, dan zou die eisch aan ons niet worden gesteldwij kunnen èn feest vieren èn offervaardig zijn. Een feest als dit, vooral op deze wijze opgevat, is een uitnemende gelegenheid om van ons gevoel van saamhoorigheid blijk te geven. Moge het ook staan in het teeken van gezamen lijke gehechtheid en aanhankelijkheid aan het hoofd van den Staat. Ook op dezeTede volgde luid applaus. Onder eenige burgeressen en burgers onzer gemeente, behoorende tot de voor de tent staande menigte, rees na het aanhooren dezer woorden het denkbeeld, van de bur gerij een telegram aan H. M. te doen uit gaan, waarin naast de gedachte aan saam hoorigheid de wensch naar een onverkort voortbestaan werd uitgesproken. Dit denk beeld werd tijdens den ballonwedstrijd be lichaamd in het volgend telegram door den heer A. E. Beekman met luide stem voor gelezen„De burgerij van de gemeente Bloemendaal, in landelijk feest bijeen tot het herdenken van Uwen geboortedag, wenscht U daarmede hartelijk en eerbiedig geluk. Zij spreekt daarbij de hoop uit, dat zij dit nog tal van jaren zal mogen doen van uit deze ons allen lieve gemeente, in ongerepte gedaante en schoonheid." Nadat aldus het terrein was geëffend voor vroolijkheid en genoegen en niets dan dat, zette het Kinderkoor onder leiding van den heer Jan Booda in. Het volgende programma werd ten uit voer gebracht 1. Wilhelmus Marnix v. St. Aldegonde 2. Wilt heden nu tredenValerius 3. Ons NederlandKor Kuiler 4. Ons Lied L. A. v. Tettérode 5. Mooi HollandG. Beyerle 6. Kom doe meePhilip Loots 7. Naar den Dam Bijzonder lief klinken de aloude woorden: Wilhelmus van Nassouwe, Ben ick van Duitschen bloet; Den Vaderlant ghetrouwe, Blijf ick tot in den doet. Een prince van Ojanjen, Ben ick vrij onverveert; Den Coninck van Hispanjen Heb ick altijd gheeert. Mijn schild ende betrouwen Sijt ghij, o Godt, mijn Heer Op U so wil ick bouwen, Verlaat mij nimmer meer! Dat ik doch vroom mach blijven, U dienaar t' aller stond De tyrany verdrijven, Die mij mijn hart doorwont. Te 10 uur begonnen op het terrein der Bloemendaalsche Voetbalclub de Athletiek- wedstrijden, onder leiding van een regelings commissie, welke bestond uit de heeren P. C. André de la Porte, S. Hooy, D. Laan, Th. J. H. van 't Lam, H. A. van der Meij, P. W. Waller es Chr. de Vries. De wedstrijden hadden tot uitslag dat in afd. A (juniores 14-15 jaar) de beste totale prestatie werd geleverd door H. Snij der, van het Kenn. Lyceum. In afd. B. (juniores leeftijd 16-17 jaar) wat dit G. Krot, eveneens van het Kenn. Lyceum en in afd. C (seniores 18 jaar en ouder) legde de bekende hockeyer J. Kop voor een jaar beslag op 'den zilveren wisselbeker, uitge loofd door dr. A. de Vletter, rector van het Kenn. Lyceum. P. v. d. Klinkenberg van de B. G. V., plaatste zich met gering verschil tweede achter Kop. Beiden leverden dezelfde prestatie op een loop-, spring- en werpnummer, zooals de gedetailleerde uit slag doet zien. Tenslotte besliste de telling volgens de tabel van den Olymp. Tienkamp in het voordeel van den B. H. C.'-er. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 80 M. hardloopen (juniores A 14-15 jaar): le serie: 1 L. Adam, 11.2 sec.; 2 Van Dillewijn, 11.8 sec.; A. Grootegoed, 12.4 sec. 2e serie: 1 G. Lamp 10.8 sec.; 2 P. H. Schoute, 11 sec.; 3 F. Bakker, 12 sec. 3e serie: 1 T. van Tetering, 10.8 sec.; 2 H. Snyder, 11 sec.; 3 J. Kohier, 11V2 sec. 4e serie: 1 H. Aartsen, 12V2 sec.; 2 G. Groenendijk, 12.6 sec.; 3 G. de Ciercq, 13 sec. 5e serie: 1 De Vries, 11.2 sec.; 2 R. Ehrlings, 12 sec.; 3 P. Hesse, 12.8 sec. 6e serie: 1 P. Bakker, 11.4 sec.; 2 B. Lindner, 11.7 sec.; 3 G. Zeegers Veeckens, 12.2 sec. Halve beslissing: le serie: 1 H. Snij der, 110.9 sec.; 2 P. Bakker, 11.2 sec.; 3 R. Ehrlings, 11.7 sec.; 2e serie: 1 L. Adam, 11.1 sec.; 2. J. Kohier, 11.1 sec.; 3. F. Bakker, 12 sec. 3e serie: 1 G. Lamp, 10.6 sec.; 2 T. van Tetering, 10.8 sec. Beslissing: 1 G. Lamp, R. K. Lyceum, 10.4 sec.2 T. van Tetering, R.K. Lyceum, 1072 sec.; 3 H. Snijder, Kenn. Lyceum, geen tijd; 4 L. Adam, id. id.; 5 P. Bakker, id. id.; 6 J. Kohier, B. G. V. 80 M. hardloopen (juniores B 16-17 jaar); le serie: 1 P. van Tetering, 10.6 sec.; 2 B. van Basten, 11.2 sec.; 3 M. v. d. Klinkenberg, 12.4 sec. 2e serie: 1 W. Lamp, 10.8 sec.; 2 G. Krot, 11.2 sec.; 3 J. Groenendijk, 12.8 sec. 3e serie: 1 W. Brandt, 10.9 sec.; 2 K. Kurpershoek, 10.9 sec.; 3 H. Schrama, 13 sec. 4e serie: 1 O. Muller v. C. 10.9 sec.; 2 Th. van Velsen, 11.2 sec.3 M. Stals, 12 sec. Halve beslissing: le serie: 1 G. Krot, 10.8 sec.; 2 O. Muller v. 0., 11 sec.; 3 B. van Basten, 11.1 sec. 2e serie: 1 P. van Tetering, 10.4 sec.; 2 W. Lamp, 10.6 sec.; 3 K. Kurpershoek, 10.9 sec. Beslissing: 1 P. van Tetering, R. K. Lyceum, 10.3 sec.; 2 G. Krot, Kenn. Ly ceum, 10.4 sec.; 3 W. Lamp, R.K. Lyceum, 10.8 sec.; 4 K. Kurpershoek, Kenn. Ly ceum, geen tijd; 5 B. van Basten, id. id.; 6 O. Muller v. C., id. id. 80 M. (seniores 18 jaar en ouder)le serie: 1. Chr. Brauns, 10.2 sec.; 2 D. Haag- mans, 10.2 sec.3 W. Bruinis, 12.4 sec.2e serie: 1 J. Hut, 10.9 sec.; 2 J. Freijser, 11.4 sec.; 3 A. Volmer, 12 sec. 3e serie: 1 R. Veth, 10V2 sec.; J. Parson, 10.7 sec.; 3 A. Metzelaar 3172 sec. 4e ser.: 1 A. J. Kop, 10 sec.; 2 W. van Zadel, 10.1 sec.; 3 B. „Vre- negoor, 11.4 sec. Halve beslissing: le serie: 1 A. J. Kop, 10 sec.; 2 R. Veth, 10.4 sec.; 3 Chr. Brauns, 10V2 sec. 2e serie: 1 J. Hut, 10.6 sec.; 2 D. Haagmans, 10.4 sec.; 3 J. Par son, 10.9 sec. Beslissing: 1 A. J. Kop, Bl. H. C., 9.4 sec.; 2 R. Veth, Kenn. Lyceum, 9.9 sec.; 3 J. Hut, id. 10.4 sec.; 4 Chr. Brauns, B.H.C., geen tijd; 5 D. Haagmans, Kenn. Lyceum, id.; 6 J. Parson, B.G.V., id. 320 M. hardloopen (juniores B 16-17 jaar): Beslissing: 1 E. Sweerts, 46V2 sec.; 2 Rozelaar, 47.2 sec.; 3 M. Hagemeijer, 50.2 sec. 320 M. hardloopen (seniores)le serie: 1 P. v. d. Klinkenberg, 48 sec.; 2 A. van Tetering, 49.2 sec.; 3 P. Vogel, 51.7 sec. 2e serie: 1. J. Moolenaars 46..2 sec.; 2 A. van Zadel, 47.6 sec.; 3 A. Wijsman, 47.4 sec. Beslissing: 1 P. J. v. d. Klinkenberg, B.G.V., 44..8 sec.; 2 J. Moolenaars, The Thank, 46.6 sec.; 3 A. van Zadel, B.G.V., 49.9 sec.; 4 A. Tetering, R.K. Lyceum, geen tijd. Discuswerpen (juniores A): 1 H. Snij der, Kenn. Lyceum, 27 M.; 2 L. v. d. Meij, B.G.V., 20.20 M.; 3 De Vries, Kenn. Ly ceum, 18.40 M. Discuswerpen (juniores B): 1 K. Kur pershoek, Kenn. Lyceum, 29.68 M.; 2 v. Beek, R.K. Lyceum, 24.90 M.; 3 G. Krot, Kenn. Lyceum, 23.40 M. Discuswerpen (seniores)1 A. van Za del, B.G.V. 27.09 M.; 2 J. Hut, Kenn. Lyceum, 23.40 M.; 3. J. Parson, B.G.V., 22.42 M. Speenverpen (juniores A)1 G. Lamp, R.K. Lyceum, 32.06 M.; 2 P. Bakker, Kenn. Lyceum, 25.54 M.; 3 B. Lindner, id. 24.66 M.; 4 P. H. Schoute, id. 24.48 M. Speerwerpen (juniores B): 1 B. Hen- neman, 32.62 M.; 2 E. Cochins, Kenn. Lyceum, 29.35 M.; 3. W. Lamp, R.K. Ly ceum, 29.32 M. Speerwerpen (seniores): 1 A. J. Kop, B.H.C., 42.03 M., 2. P. J. v. d. Klinken berg, B.G.V., 34.46 M.; 3 A. Wijsman, 28.72 M. Kogelstootew (juniores A): 1 G. Zee gers Veeckens, Kenn. Lyceum, 9.40 M.; 2 R. Ehrlings, M.U.L.O. 8.90 M.; 3 J. Kohier, B.G.V., 8 M. Kogelstooten (seniores)1. W. van Za del, B.G.V.2 O. Muller v. Cz., Kenn. Lyceum, 7.74 M.3 W. A. Brandt, M.T.S., 6.92 M. Kogelstooten (seniores)1. W. van Za del, B.G.V. 9.20V2 M.; 2. D. Haagmans, Kenn. Lyceum, 8.82 M.; 3 J. Moolenaars, The Thank, 8.15 M. V er springen met aanloop (juniores A) 1 P. H. Schoute, Kenn. Lyceum, 5.24 M.; 2. J. Kohier, B.G.V., 4.76 M.; 3 P. Bak ker, Kenn. Lyceum, 4.50 M.; 4. F. Bak ker, id. 4.46 M.; 5. G. van Dillewijn, B.G. V., 4.35 M., 6 H. Aartsen, 4.03 M. Idem (juniores B): 1 B. Henneman, 5.18 M.; 2 G. Krot, Kenn. Lyceum, 5.02 M.; 3 O. Muller v. Cz., id. 4.71 M. Idem (seniores): 1 P. J. v. d. Klinken berg, B.G.V., 6.34 M.; 2 A. J. Kop, B.H. C., 5.79 M.; 3 J. Hut, Kenn. Lyceum, 5.43 M. Hoogspringen met aanloop (juniores A)1 H. Snijder, Kenn. Lyceum, 1.40 M.; 2 W de Vries, id. 1.35 M.; 3 G. Zeegers V., id. 1.35 M. Idem (juniores B)IK. Kurpershoek, Kenn. Lyceum, 1.50 M.; 2 N. v. d. Klin kenberg, B.G.V., 1.45 M. Idem (seniores): 1 J. Molenaars, The Thank, 1.55 M.; 2 W. van Zadel, B.G.V., I.50 M.: 3 Blfjendaal, A.C.E., 1.45 M. Estafette 4X80 M. (juniores A): 1 Ploeg Aartsen, 46.8 sec.2 Kenn. Lyceum II, 49 sec.; 3 Hercules, 53.8 sec. Idem (juniores B): 1 R. K. Lyceum I, 41.9 sec.; 2 Kènn. Lyceum I, 43.6 sec.; 3 R.K. Lyceum II, 46.8 sec. Idem (seniores)1 Kenn. Lyceum, 40.2 sec.; 2 B.G.V. II, 40.6 sec.; 3 B.H.C., 41 sec. Terzelfder tijd waren ook de kinder feesten begonnen, die tot 12 uur duurden. Inmiddels gaf het Christelijk Fanfarecorps „Sursum", directeur de heer J. A. Meng, een muziekuitvoering, welke begon met het spelen der volksliederen. Te half 12 werd onder algemeene be langstelling een interessant nummer afge draaid. 't Was de ballon wedstrijd, georga niseerd door de firma Gebrs. Gerzon te Amsterdam. Elk ballonnetje was voorzien van 'n kaart, waarop den eventueelen vinder verzocht werd zijn naam en adres te schrij ven. Ruim 700 ballons werden opgelaten. De Zuid-Westenwind joeg ze met een flink gangetje naar het Noord-Oosten. Waar ze gebleven zijn Misschien hooren wij er nog iets van. Maar het was een alleraar digst schouwspel, die honderden gekleurde stippels tegen de wolkenwatten te zien afsteken. Aan toejuichingen natuurlijk geen gebrek. Nadat te circa half twee het Harmonie corps „Euphonia", directeur de heerj. W. Lefèber, in optocht onder politiegeleide van 0 verveen was komen marcheeren, werd te 2 uur een begin gemaakt met de volks wedstrijden, hiervóór reeds genoemd. 't Was tegen dien tijd zeer druk ge worden op het terrein. Zelfs waren reeds toen vreemdelingen per auto, rijwiel of pedes apostolorum gearriveerd, zoodat hand over hand de gezelligheid toenam. Het weer had zich goed gehouden. Met een opgeruimd gelaat bewoog de burge meester zich over het terrein en betuigde ingenomenheid met het prettig verloop van alles. Vooral de gecostumeerde wedstrijd trok veel bekijks en het leutige tonsteken was een kolfje naar ieders hart. De heer de Graaf Sr. had handen te weinig om degenen, die onder hem heen reden, met water te begieten en na afloop werd hij, tot groot vermaak van het publiek, zelf danig bestookt. Voor beide, zijn ijver om anderen te bedienen en zijn geduld in eigen lijden, komt hem lof toe. De middagpret was hiermede afgeloopen. Avondfeesten. Deze begonnen te half acht met een zanguitvoering in de Muziektent in het Bloemendaalsche Bosch, te geven door het Bloemendaalsch Gemengd Koor, directeur de heer Nico Hoogewerf. Onder diens voortreffelijke leiding werden ten aanhoore van een aandachtige menigte onderstaande liederen vertolkt 1 Valerius Mozart O. Koop Ph. Loots Valerius Hoogerwerf Valerius Valerius Wilhelmus Ave Verum Molenaars dochterken Wandellied Wilt heden nu treden Viooltje Nico Bede voor 't Vaderland 8 Gelukkig Vaderland Op het feestterrein werd te ruim 8 uur door de heeren Van 't Lam en André de la Porte de prijsuitreiking gehouden, waar na om half 9 door het Muziekkorps „Oefening kweekt Kunst", directeur de heer H. W. Hofmeester, een concert werd gegeven. En te Overveen genoot men op dien tijd van het concert, hetwelk „Euphonia" gaf. Aan muziek bestond dus geen gebrek. De feeststemming op het terrein zat er inmiddels goed in. 't Was er bar vol en de kermis maakte goede zaken. Het bal- champêtre bleek een enorme attractie te zijn. De ruimte was herhaaldelijk te klein voor de danslustige paartjes. De schitte rend geslaagde dag werd besloten met een prachtig vuurwerk, dat in die daarvoor zoo gunstige omgeving volkomen tot zijn recht kwam. Als gewoonlijk ook nu een slotstuk met een hulde aan onze geliefde Landsvrouwe. Bloemendaal heeft dus weder waardig feest gevierd. Leve de Koningin Thans rest ons nog de uitslagen der volks wedstrijden mede te deelen, zonder welke ons verslag niet volledig zou zijn. Koekslaan voor meisjes1 Marianne Kramer, 2. Bertha Aartsen, 3. Jo IJzerman, 4. Cath. IJzerman, 5- Elly Hofstee, 6. Marie de Vos. Blaastrappen voor Jongens: 1. P. J. van der Veer, 2. Willem Vogel, 3. B. Corne- lissen, 4. Ferd. van der Bijl, 5. C. Kenbeek, 6. J. Vink, 7. B. Vink. Tonnetjerijden voor meisjes: l.Dinavan der Ham, 2. Jo Gerritsen, 3. Bertha Kamp horst, 4. A. Honnebier, 5. C. Hageman. Hardloopen met hindernissen (mannen en jongens): 1. A. de Graaf 1 min. 30 sec. 2. A. Bouvy 1 min. 40 sec.3. H. Kohier 1 min. 46 sec.4. P. van Kessel 1 min 46 sec.5. J. Kohier 1 min. 47 sec. Eierloopen voor meisjes 1. Marie de Vos 2. Kitty van Panhuys, 3. Truus Zuurbier 4. F. Faber, 5. Jo IJzerman. Wielrijden met hindernissen (gecostu meerd)1. E Beekman 116 sec., 2. C Hesselink 117.5 sec., 3. A. Grootegoed 120 sec., 4. C. Hogenbirk 123 sec. 5. H. Mey. troostprijs. Mooiste costuum: 1. M. Timmer, 2. J Dankbaar. Aardigste costuum1C. Hesselink, 2 A. Grootegoed. Bloempotjesloopen voor meisjes 1Lini Kroon, 2. Jaantje Timmer, 3. Truus van der Ham. 4. Aafje Schuit, 5. Betsie Pauwer. Tonsteken voor mannen en jongens (bij loting): 1. E. Beekman, 2. G. Koster, 3. J. Huizinga, 4. G. Tates. Vogelschieten voor mannen en jongens Afd. I, Romp. P. Lippits; Afd. II, Kop, A. Grootegoed met prijs voor mooiste schot; Afd. III, Staart, J. Lindeman; Afd. IV, Eerste vleugel, W. Faase; Afd. V, Tweede vleugel, H. Schoo; Afd. VI, Eerste vlag, De Koning; Afd. VII, Tweede vlag, J. Lindner; Afd. VIII, Derde vlag, Visse; Afd. IX, Eerste poot, H. KlauwersAfd. X, Tweede poot, Huizinga. Premies vogelschieten1J. Bakker, 2. Terwee, 3. A. Bos, 4. P. Maas, 5. H. Bolsen- broek, 6. J. Chabot, 7. J. Vermeer, 8. N. Bolsenbroek, 9. C. Vogel, 10. W. Bulters. Er was te halfzes ook nog gevoetbald. De match had tot uitslag: R.C.H.Bloemen daal 6 1. Wat den bloemenverkoop betreft, die ten bate van de slachtoffers der stormramp werd gehouden er was voor f 93 verkocht. De heer A. F. Bos te Overveen had de bloemen belangeloos voor dit schoone doel geschonken. Vermeld zij nog dat de prijzen beschik baar waren gesteld o.a. door de heeren O. F. Muller van Czernicki, J. André de la Porte, P. C. André de la Porte, Mr. W. van Lutterveld, Dr. A. de Vletter, D. Laan, G. Boissevain, Bloemend. Hockey Club, R.K. Gymn. Ver. „Hercules", Electr. techn. Bureau C. J. Cassee, Gebr. Beek man, Corn. M. Bladergroen, J. A. Boskamp, Firma C. Cassee, J. A. van der Ende, H. Freudenborg, J. H. van Leeuwen, P. E. van Riessen, P. Rutte, W. Scheepstra, P. Stins Pz., J. G- Verbeek, F. Wittgrefe. Ten slotte vermelden wij nog, dat een keurig verzorgd programma gedrukt door den Heer Timmer alhier voor 10 cent ver krijgbaar was bij den ingang en bij eenige jeugdige verkoopstertjes, die het terrein rondgingen. Een onzer medewerkers schrijft ons nog Hoe recht feestelijk zag het er op het feestterrein uit. Er was van alles, wat het kinderhart bekoren kan. Een draaimolen, waarin ieder beneden de 12 jaren voor slechts één cent een dier heerlijke ritten kon maken, waarvan wij allen waarschijnlijk nog de lieflijke jeugdherinneringen bewaren. OVERVEEN BLOEMENDAAL Te lef. 1617 Telefoon 22012 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiimiiiiiiimiiii STRENG CONCURREERENDE PRIJZEN De gunstige invloed die het voortgezet gebruik van V i otoria=W titer* OBERLAHNSTEIN op de gezondheid heeft, wordt verklaar baar, als men weet, dat VICTORIA- WATER ook radium bevat. Voor huis houdelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Literschroefflesschen, Inhouds- prijs 32 cent. Concurreerend Adres voor alle soort Ortho- paedisch schoenwerk speciale inrichting voor schoenen naar maat FRANKENSTR. 13 is verhuisd naar bij het Kennemer Lyceum NIEUW TELEFOONNUMMEB TELEFOON 10404 IN VOORRAAD Zonder MONTA N. R. V. WANDEL SCHOENEN gaat men toch niet op reis? Of lange wandeltochten te ondernemen Alsvorens voorzien te zijn van de welke verkrijgbaar zijn in hoog, laag, Bruin en Zwart Let goed op adres en" No. 10, wil men verzekerd zijn de echte MONTA N.R.V. te ontvangen, daar er een mindere soort In den handel wordt aangeboden Beleefd aanbevelend TELEFOON 2896 STOEL' O, die onovertroffen grimmige leeuwen, schommelende bakke er nog eens lustig geen leeftijdsgrens w twijfeld tijdens het l wassene zijn lang nog eens vernieuwd h hebben de ouderen te halen. En verder warén makelijkheden, o.a. molen en het onverr dien stakkerd, die h« moet, hoe de moker h en een vischtent, e gelijke men nergen: een snoeptent enz. e leuk en gezellig. Ei daartusschendoor de Ook ontbrak de b sche poppenkast ni< aantrekkingskracht men grooter held dan feeks dan Trijn? De kinderen en jc hun hart ophalen spelen, als vogelschie rijden, hardloopen r mannen en jongens), met hindernissen jongens, bloempotj (voor mannen en jo te lachen), alles evi Dat er druk gebru spreekt vanzelf, w£ hebbers en liefhebst Ams M'n beste Jongen Wat is Amsterdam ve is het, dat ik er voor haalde ons af, en dat de straat, vraar hij w makkelijk gevonden, hi dan nog een kwartier li tier, van 't station naar wat? Als je grootvad reizen moest, was het 1 Zondagsche pak moes beste frontje uitgezocl zijn schoenen een extra wat in dien tijd. Drie een heele reis. Nu m: groote stad zoo'n reis, 's morgens als ze naar i als ze naar huis terugk veranderd. Laat ik je nu eerst v Oom Dirk woont in bovenhuis, een étage 2 Toen wij aankwamen, de deur. Tante hing bo een mandje naar beni rleesch erin en gaf een i kon. Je moeder kou zeggen. Zoo'n vertooni gemaakt. Oom Dirk z< deden in zijn buurt, w. ging om voor elke boe dalen en weer op te zeven uur laat oom hel tot de krantenjongen zij Dan gaat het gevallet familie heeft, zonder et zet te hebben, de coun Het heeft weinig gesc was afgebroken. Er is commissie in Amsterd deze commissie vonden geen pakhuis was. De moesten afgenomen wo met mandjes gewerkt, wel aan het verbod ei slotte zoo verstandig te van een modern huis komen, 's Morgens is in de straat. En het 1 schapszin wordt er zei zag ik tegenover ons, hoog d'r mandje voor liet bengelen. Na een 1 open, er werd een flesi mand genomen, en Er is nog iets veri met z'n buren een ger die 's avonds afgeslotei man binnen is. Om i wie niet, heeft men l houten kastje. Op de 1 van de bewoners gesc schuift hij een plankje hij thuis, dan schuift 's avonds laat thuis k naam open staat. In nog niet worden afges' Verder zal ik zwijgei zal je de volgende w vertellen; zij heeft er 1 ergert zich dood in 1 ooms verblijf noemt. Op mijn wandeling* vooral naar de winkel: het algemeen netjes raadsel, waar al die zs halen. Het spreekt v; concurrentie ben, ma; van het aantal winkel; een gezond zakenleven Je leest vrijwel dage wereld verarmd is d( in ons land, de verarr aangenomen. Wat droi die winkels vandaan winkeliers van? Ik h< dacht en geloof de c hebben. Er is door di gemaakt. Wij hebben 1 wat verdiend. Na de menschen veel te veri dat ook in onzen wint terugslag. De mensch gonnen te mopperen zoo is op het oogenl prijzen zijn hoog, de 0 klein. Nu zeggen ze w de loonen zoo hoog zonder meer, is onzin voordeel van, wanneei fabrikanten zouden he ondervinden, wanneer en niets kocht. Boven dacht, wanneer iemand van een ander. Neen, de dure prijzen niet z

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2