man 9a L n Jan der Boon Vntlolt Fabrikant H. STAM, Haarlem EHPÉÏÏISE 3EPKES WarioBSslr. 2, HaarM, Tel. 10387 [ANDEL en Films a-Water Stalling Vloeibaar Poetscrême Wettig gedeponeerd Automobielen Motoren TEL.10441 ort. )GRAAF 589 ?VEEN ORTHOPAEDIE W, IJSSELMUIDEN HAARLEM -- TEL. I3534 IGE ITAL. )ERLAND GO H rn YEN AFDRUKKEN 3a HAARLEM on 10744 H. KRUL Jr. N PRIMA Cl ET, EIER- IET-, BRECH- iSCOKES S ahnstein, ElectroTechnisch Bureau Lood- en Zinkwerkersbedrijf Electrische- en Kolenhaarden en Kachels in ruime keuze Het IDEAAL voor alle metalen is Handel en Nijverheid. Land- en Tuinbouw. Boeken en Tijdschriften. 1e Klas van en ff Ruime gelegenheid tot r .d met Marokko er wel 3are (waarom ook niet daden van den vrede inige dagen later depo- 3om missie in Parijs een van den onbekenden n ziet de politie kans woorden door een ver ms op een onhoffelijke overzicht. innen; de traditioneele omersport-koninkjes en rt geweest, en voorde indigd in een éclatante et bruine monster", dat maanden zal heerschen ranhangers. aal werd het homerisch telling gevolgd, en toen t: meer te twijfelen viel, ijk elftal zich op voor ïuisd naar nemer Lyceum IFOONNUMMEB Concurreerend Adres voor alle soort Ortho- paedisch schoenwerk speciale inrichting voor schoenen naar maat FRANKENSTR. 13 Ao. 1883 70 74 - Telefoon 47627 EK OF ONZE PRIJSCOURANT BLOEMENDAAL Telefoon 22012 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIII ii111111111111111111111111111111111111111 ÏREERENDE PRIJZEN ïerp als gefabriceerde en natige minerale wateren, elijk en opwekkend, Yoor ik bijzonder aanbevolen efflesschen, mhoudsprijs stoel's uiomnGBUREAU, BioGmeiidaaische weg i6i, een aantal vriendschappelijke ontmoetingen, waarvan het resultaat echter niet al te schitterend waseerst werd te Bennebroek een propaganda-wedstryd tegen W. F. C. verloren met 3—2, daarna werden we te Hilversum door Voorwaarts onschadelijk gemaakt als pretendent voor den Zilveren Gooi- en Eemlanderbal (1—0); vervolgens bond op Koninginnedag R.C.H. ons aan haar zegekar (6—1) en dit nog wel ten aanschouwe van een talrijk publiek, tot eindelijk Zondag j.l. Allen Weerbaar uit Bussum het kind van de rekening werd. Met 4—1 bleven wij de baas in een slecht gespeelden wedstrijd, voornamelijk te wijten aan het inderdaad zwakke spel der tegen partij, wat natuurlijk van invloed was op het spel der witte ploeg. Zondag 13 September zal nog benut worden voor een friendly-game tegen een sterken tweedeklasser, zoodat we dan goed toegerust en ingespeeld 20 Sept. de com petitie ingaan met een thuiswedstrijd tegen D.E.C. De elftallen, waarmede „Blo emend aal" de tweede klasse A vormt, zijn!: Zandvoort, Alcmaria Yictrix, Hollandia, West-Frisia, Schoten, D.E.C., D.W.S., W .F .C. en K.F.C., alle bekende tegenstanders uit vorige jaren. De nieuweling K.F.C., welke Q.S.C. wist te verdringen is ons nog be kend uit de derde klas, en bestaat uit elf enthousiaste werkers, die hun best zullen doen zich in de nieuwe omgeving aan te passen ente handhaven Zondag werden reeds twee wedstrijden voor de competitie gespeeld: Zandvoort Alc. Victrix en D.W.S.—K.F.C., met het zelfde resultaatbeide ontmoetingen brach ten een 3—1 overwinning voor de gast- heeren, wat ons vooral van Zandvoort meevalt. Dit gevreesde elftal toch zal, mag men de geruchten gelooven, het dit jaar, en zeker voorloopig zonder eenige beproefde krachten uit de voorhoede moeten stellen, wat ons een geduchte handicap lijkt. Om ondanks deze verzwakking het sterke Alcmaria (dat alleen den steun van Reitsma mist) met 3—1 te kloppen is een prestatie, die zelfs den grootsten Zandvoort-optimist met vreugde zal vervullen. En niet ten onrechte; het geeft vooral den plaatsver vangers zelfvertrouwen, een niet geringe factor tot effening van den weg naar verdere successen. Voor 13 Sept. luidt het programma: D.E.C.—D.W.S. W.F.C.—Schoten. Alcmaria—Hollandia. West-Frisia—Zan d voort. De eerste plaatselijke ontmoeting tusschen de Amsterdamsche broeders zal o.i. twee punten brengen aan de roodhemden. Tusschen W.F.C. en Schoten zal het spannen, en we zijn benieuwd, of de geel zwarten, die Radsma (ex R.C.H.) tusschen de palen hebben, het seizoen goed in zullen zetten. Ook in Alkmaar, waar twee oude tegen standers elkaar te lijf gaan, zal de atmosfeer geladen zijn. We onthouden ons hier van een voorspelling, omdat ons van Hollandia weinig bekend is. Zandvoort maakt de eerste verre reis vroeg in 't seizoen. We geven den bad mannen de grootste kans, en is onze pro gnose juist, dan kunnen we dit elftal zeker als een candidaat voor de eerste plaats beschouwen. Ook de lagere Bloemendaal-elftallen zet ten 20 September de competitie in. Ze zijn als volgt ingedeeld: Haarlem 3 Haarlem veteranen H.F.C. 5 R.C.H. 4 Zandvoort2 E.D.O. 3 Schoten 2 Hillegom Benne broek T.H.B. 2 Bloemen- daal 2 Tot slot een praatje over de wijziging in den buitenspelregel, een gebeurtenis die in binnen- en buitenland geweldig veel stof heeft opgejaagd, interviews met voetbal grootheden tengevolge heeft gehad, en voor- en tegenstanders tegen elkaar in't harnas jaagt in 't kort dus een revolutietje (zeer vreedzaam overigens) in onze zoo dikwerf veelbewogen voetbalwereld. Tot goed begrip laten we den ouden regel 6 uit „de regels van het voetbalspel" volgen. Hij luidde: „Wanneer een speler den bal speelt, is „iedere speler van dezelfde party, die zich „op het oogenblik van spelen dichter bij „de doellijn van zyn tegenstander bevindt, „buitenspel en mag zelf den bal niet aan haken, noch op welke wijze ook een tegen stander hinderen of het spel beïnvloeden, „totdat de bal opnieuw gespeeld is, tenzij „er op zulk een oogenblik van spelen, ten- minste drie van zijn tegenstanders zich „dichter bij hun doellijn bevinden. Een „speler is niet buitenspel bij het inwerpen, „by het nemen van een doelschop of van „een hoekschop of wanneer de bal het laatst „door een tegenstander is gespeeld of wan- „neer hijzelf zich op zyn eigen speelhelft „bevindt op het oogenblik, dat de bal ge „spseld wordt door een speler van zyn „eigen party." De nieuwe regel nu verandert drie tegen Bl'daal 4 Bl'daal 3 Bl'daal 4 E.H.S. 3 Haarlem 8 Spaarne- E.D.O. 8 H.F.C. 7 stad 3 R.C.H. 9 R.C.H. 8 D.O.A. 2 R.C.H. 10 E.D.O. 7 D.S.O. 4 Swastika 2 O.V.A. 4 E.D.O. 9 St. Voor D.S.K. 3 Bato 2 waarts Schoten 5 standers in twee, welke verandering zonder twijfel van groote beteekenis is. Al sedert jaren werd vooral in Schot land en plaatselijk in Engeland geijverd voor eene herziening. Terwijl de eene partij aanstuurde op andere indeeling van 't speel veld, de z.g. 30 yards fijn, waarbij het veld in drie gelijke deelen door kalklijnen gesplitst werd, en de buitenspelregel eerst van toepassing werd als zich een of meer spelers bevon den in het gedeelte 't dichtst by het doel van de tegenpartij (zie teekening), opponeerde de andere party voor eene wyziging zooals zy nu tot stand ge komen is. Ten slotte heeft na herhaalde proefnemingen de laatste partij (de Schotten) het pleit gewonnen. De uitslagen in de voor de Engelsche league gespeelde wedstrijden demonstreeren hoe 't publiek, dat „goaltjes" voor z'n geld wil zien, de profijten trektwaren eertijds 0—0. 1—0 en 1—1 uitslagen schering en inslag, nu zijn de bordjes verhangen, en verpletterde zelfs Aston-Villa haar tegen stander Burnley met 10—0. In Holland bereikten we dergelijke resultaten nog niet, maar we dienen niet uit 't oog te ver liezen, dat de Engelsche „profs" meesters zijn in de toepassing van dergelijke nou- veauté's, en de Hollandsche amateurs nog wel eenigen tyd noodig zullen hebben, een en ander uit te buiten. Een feit is 't, dat voorhoedes met snelle wingspelers of een vluggen middenvoor hun hart kunnen ophalen, en tegen een minder oplettende verdediging naar harte lust kunnen scoren. Ten slotte verwijzen we naar onder staande teekeningen, terwijl we ons ten overvloede gaarne beschikbaar stellen vra gen naar aanleiding van den buitenspel regel (of andere regels) in de kolommen van dit blad te beantwoorden. X A B X A A X B X A X B afsluit, met goed gevolg heeft afgelegd, kan door het schrijven en verdedigen van een proefschrift en stellingen den titel van doctor in de handelswetenschap verwerven. Het onderwijs in de rekeningwetenschap heeft ten doel de vorming van accountants. De studie sluit zich aan bij die voor het doctoraal examen en wordt afgesloten door het aanvullingsexamen in de rekening wetenschap. Tot het examen worden alleen toegelaten zij, die het doctoraal examen hebben afgelegd. Het onderwijs voor den consulairen dienst bestaat uit een aantal speciale colleges in aansluiting op het eerste gedeelte van de algemeene opleiding. Hierdoor worden zij, die zich wenschen te onderwerpen aan het examen voor den consulairen dienst (art. 5 van het Consulair Reglement), in de gelegenheid gesteld hun studie grootendeels aan de Hoogeschool te volbrengen. Voor hen, die niet den volledigen cursus wenschen te volgen, bestaat gelegenheid tot het volgen van een of meer afzonder^ lyke colleges. De ervaring heeft geleerd, dat door het volgen van het volledig algemeen onderwijs een opleiding op het gebied der sociale wetenschappen in het bijzonder der economie wordt verkregen, welke een deugdelijke voorbereiding geeft voor velerlei werkkring, ook buiten het gebied van den handel. De behoefte aan een opleiding van dezen aard is in den laatsten tijd in toe nemende mate gevoeld. Ten einde hieraan meer dan tot nu toe het geval was tegemoet te komen, zal te beginnen met dezen cursus op meer volledige wijze dan tot dusver, onderwijs worden gegeven in het Neder- landsch staats- en administratief recht, waarvoor een gewoon hoogleeraar is aan gesteld, en zal de gelegenheid worden ge boden, na aflegging van het examen in de handelseconomie de studie voort te zetten in de bovenbedoelde staatkundig-econo mische richting. Met deze studie zal de grondslag gelegd kunnen worden voor een ambtelijke functie en voor verschillende betrekkingen op maatschappelijk gebied. Volgens den ouden regel staat in teeke ning A speler B in opvallende buitenspel positie. De nieuwe regel doet in teekening B zien, van welk een invloed de verandering is. Hier toch is de plaats, die speler B ten opzichte van de spelers der tegenpartij inneemt, niet strafbaar. liu polish 30 yards lynen. X spelers aanvallende party, o spelers verdedigende partij. De situatie in teekening A doet zien hoe speler B buitenspel staat, die in teekening B geeft aan, hoe speler B niet zondigt tegen den buitenspelregel. (Deze oplossing is echter verworpen.) Op Maandag 21 September a.s. zullen de lessen aan de Nederlandsche Handels- Hoogeschool, gevestigd te Rotterdam, we derom aanvangen. Wij ontvingen het studieplan 1925/1926, vastgesteld 25 Juli jl. Het boekje, 54 blz. groot, omvat alles wat belanghebbenden omtrent de School belangstelling zal in boezemen. Het is op aanvraag verkrijgbaar aan het bureau van den pedel Pieter de Hooghweg 122, tel. 3000. Aangezien op enkele punten in de doelomschrijving der School belangrijke wijzigingen zyn aange bracht, nemen wij het volgende uit het studieplan over: De Hoogeschool heeft ten doel het geven van wetenschappelijke vorming op het gebied van den handel. Er wordt gegeven: algemeen onderwijs in de handelsweten schap onderwijs in de rekeningwetenschap; onderwijs voor den consulairen dienst. Het algemeen onderwijs in de handels wetenschap bestaat uit twee gedeelten. Het eerste deel omvat een studie van twee jaren en wordt afgesloten door het examen in de handelseconomiehet vormt op zich zelf een afgerond geheel. Aan hen, die het examen met goed gevolg afleggen, wordt het diploma in de handelseconomie uit gereikt. Het tweede gedeelte, omvattende de doctorale studie, is bestemd voor hen, die na het behalen van het diploma in de handelseconomie hun studie op het gebied der handelswetenschap wenschen voort te zetten. Zij kunnen daarbij twee studie richtingen kiezen, waarvan de staatkundig- economische meer in het bijzonder bestemd is voor hen, die zich voor een ambtelijke loopbaan wenschen voor te bereiden. Hij, die het doctoraal examen, dat de doctorale studie in een der beide richtingen Geslaagd by het op 4 en 5 September gehouden toelatingsexamen aan de Rijks- bloembollenschool te Lisse: W. P. Hulsebosch, C. R. D. van Ryn, Prancine E. v. d. Meij, te Lisse. C. C. A. M. Gouverneur, P. G. v. d. Geest, A. A. Matze, M. Yercouteren, D. E. Wijntjes, M. Bakker, H. W. Bader, P. H. Blom, te Sassenheim. H. v. Teylingen, A. v. Yoren, te Hillegom. A. W. C. Alkemade te Noordwyk. S. Roozen te Bennebroek. K. J. W. Schoone te Schoorl. L. W. Miedema te Delft. J. L. van Waveren, J. H. Mooy te Haarlem. P. van Leeuwen te Utrecht. H. A. v. d. Berg te Leiden, A. Th. W. v. d. Broek te Heem stede. C. Splinter te Leiderdorp. S. Bijvoet te Overveen. L. C. Boogerd te Zierikzee. A. van Zadel te Aerdenhout. P. van Reisen te Voorhout. J. van Waveren te Haamstede (Zeeland). J. W. N. Versteege te Noordwyk. Afgewezen werden-4 candidaten. Na gehouden herexamen werden nog tot de 2e klasse toegelaten H. A. Bergman, B. Philippo, W. Vis te Sassenheim. T. Boekee te Zoeterwoude. W. Koning te Leiderdorp. W. L. Onder water te Lisse. Afgewezen één candidaat; en tot de 3e klasse; G. A. E. Duyster te Noordwijk aan Zee. N. F. Telkamp te Hillegom. J. Pelder te Leiden, en afgewezen één candidaat. De leerlingen wier namen niet gecur siveerd zijn, volgen één of meer vreemde talen. „F o c u s". Het eerste September-nummer van „Focus" brengt als groote platen een achttal repro ducties naar werken van den Hollandschen kunstfotograaf Franz Ziegler. Eén der stads gezichten van Oud Amsterdam treft door de stemmingsvolle weergave. In de portret ten is tamelijk veel met de hand bijgewerkt. Het hoofdartikel behandelt ditmaal den gomdruk, een procédé, dat voor omstreeks twintig jaar algemeen in zwang was, doch den laatsten tijd verdrongen werd door de procédé's met olieverven, doch nu weer zoowel in het buitenland als ten onzent meer en meer de aandacht gaat vragen. In de redactioneele rubriek „Ons Matglas" wordt een practische verkorting van het pigmo-procédé aangegeven, waardoor het mogelijk is de wel wat langdradige voor bereidselen voor dit mooie procédé aan zienlijk te verkorten. In dezelfde rubriek wordt tevens mededeeling gedaan over het vaststellen van den vertragingsfactor van geelfilters. Een. zeer belangrijke bijdrage levert J. G. Staal onder den titel „Purisme?" De puristische strooming wil alle fotogra fische bewerkingen tot zuiver mechanische handelingen beperken, terwijl de andere, meer vrijzinnige richting vrij ingrijpen ver oorlooft, zoowel in het negatief als in het positief procédé. Bij de behandeling van dit onderwerp, dat zoo geheel past in het kader van onzen tijd, haalt de schrijver eenige opmerkingen aan van Plato en Ein stein. Betoogd wordt dat de fotografische techniek niet in staat is de natuur weer Reparatie-In richtin g U dwaalt wanneer U bij het koopen vaD kleeding uitsluitend op den prijs let. Een costuum, dat U alleen ropar koopt omdat het goedkoop is. zal et ook altijd goedkoop uitzien. Onze EERSTE KLAS ENGELSCHE GEMAAKTE HEERENKLEEDING Es En verhouding tot de prima kwaliteit dei stoffen laag gesteld En prijs. Ze wordt door uitsluitend eerste krachten met gebruik van prima fournituren vervaardigd, vandaar haar duurzaamheid en elegant.raodel; terwijl *en groote verscheidenheid van modellen iixelke maat een onberispelijks^ pasrono uos» teder figmit garandeert. D? recommandatie bewjfrt bet. si-11265 .'lein35 y. .deTêmpclisrütroat H^grlfilTI Colberl-cosluums inde nieuw ste dessins-en modellen, vanahf-32-SO Jongeheeren-costuums. *20. Gabardine regenjassen 25.-» Sportcostuums. Lmnen-costuums. Flanellen pantalons enz.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 3