M I.J I. SMINK- U K E 4 Lamps-Radio-toestel f 140.-. ELECTRO RADIO Prins lïlaurilsiaan 9a Firma J. H. KRUL Jr. AUG. OEPKES WIJNHANDEL Kodak's en Films BEGRAFENIS-ONDERNEMING R.SMINK TEL.10441 PEDICURE-MANICURE KINDERHU1SVEST 33 TEL.10441 OVERVEEN en BLOEMENDAAL KIBiTDERHUISVBST HAARLEM Predikbeurten Burgerlijke Stand. Kamer van Koophandel. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Sport. Compleet met Philips mini-Watt lam pen, luidspreker en antenne voor den speoialen prijs van DAGELIJKS DEMONSTRATIE. GIERSTRAAT 53 Telefoon 15425 FOTOGRAAF 11589 OVERVEEN DE EENIGE ITAL. IN NEDERLAND H rd po BRANDSTOFFENHANDEL ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Gr. Markt 23a HAARLEM Telefoon 10744 V lotorl a=W ater ORTHOPAEDIE W. IJSSELMUIDEN EIGEN R O UW EISI "VOLG-AUTO 'S van goede burgers onzer gemeente een groote aanwinst is. Aanwezig waren 21 manschappen en de staf. Bloemendaal. Onze oud-plaatsgenoot, de heer F. A. L. Lang, is Zaterdagavond op 57-jarigen leef tijd te Zandvoort overleden. Hij was een scherpzinnig en oprecht man. De Bloemend. Gymn.-Vereeniging hield in Hotel Vreeburg haar jaarlijksche, druk bezochte, algemeene vergadering. De ver slagen van penningmeester en secretaris getuigden van den bloei, waarin deze cor poratie zich mag verheugen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat het bestuur in dezelfde samenstelling: W. Pronk, voorz., T. J. Rikkerink, secr.-, A. Casser, penningm. en J. Tames, comm. gehandhaafd bleef. Na afloop der huish. vergadering bleef men nog geruimen tijd in onderling ge zellig samenzijn bijeen. In de Staatscourant No. 182 zijn opge nomen de statuten van de Bouw- en Expl. Mij. „Cloverdale" te Bloemendaal. De reeks concerten gegeven in de ge meentelijke muziektent in het Bloemen- daalsche Bosch, werden Woensdagavond besloten door ons plaatselijk muziekcorps O.(efening) K.(weekt) K.(unst). De dilettanten gaven blijk den naam hunner vereeniging goed te begrijpen. De vertolking der num mers was inderdaad heel goed. De mooie, stille avond leende zich uitstekend voor deze uitvoering. Jammer was, dat zoo weinig publiek aanwezig was. Dit vond misschien zijn oorzaak in het late seizoen. Ongetwijfeld zijn deze openlucht-con certen een groot succes geweestén het gemeentebestuur én Bloemendaals Bloei verdienen den dank der gemeentenaren. Hooren we 't volgende seizoen nu ook onze zangvereenigingen eens? Op 81 Augustus luisterden we naar Bloemendaals Gemengd Koor, en constateerden met genoegen de uit stekende acoustiek van de tent. Dit, ge voegd bij de werkelijk schitterende en tourage, doen ons naar herhaling van vocale concerten verlangen Naar we vernemen, zijn op 19 Sept. onder leiding van de H.H. van Soest en Muyen de lessen van het tweede jaar van den landbouwcursus aangevangen. Deze lessen worden gegeven in de M.U.L.O.-school aan den Yijverweg. Daar men van de medewerking van het gemeentebestuur verzekerd was i. z. de beschikbaarstelling van lokaliteiten, heeft de Oudercommissie van de O. L. Schopl (Hoofd de heer Tinholt) het initiatief ge nomen tot het stichten van een Franschen cursus buiten de schooluren. In deze week was de straat tusschen de tramsporen opgebroken op den Zijl weg op duidelijke wijze is 's avonds met ver lichte transparanten waarop in roode let ters: Let op! stond, op het gevaar voor de voorbijsnorrende auto's gewezen. Een goede maatregel. De Julianaweg is opnieuw bestraat. De straat ligt er goed voor. Een groote ver betering is het met de bekende grijze cementtegels beplaveide breede fietspad aan de noordzijde. Met een en ander leggen onze straat makers eer in. Wanneer zullen B. en W. de gemeente Haarlem eens dwingen, de Kleverlaan behoorlijk te plaveien? De Dr. Jac. P. Thijsse-Hof. Op initiatief van onze vereerde plaats- genoote mevr. de Visser heeft zich een comité gevormd om aan de 60e verjaardag van dr. Jac. P. Thijsse het stichten te ver binden van een natuurmonument, dat zijn naam zou dragen. Gesteund door mevr. Lioni, het gemeente bestuur, Bloemendaal's bloei, Leonard Springer en dr. de Vletter heeft zij een merkwaardig geheel tot stand weten te brengen, dat in korte woorden de Thijsse- hof zal„heeten en zoowel den vriendelijken en populairen geleerde als alle anderen die wij hier noemden tot verheuging en eer strekt en hier te lande eenig is. Een te voren weinig bezocht en vrij doelloos neerliggend stuk van het Bloe- mendaalsche bosch is ingericht voor alle duin- en veenplanten, welke in onze duin streek voorkomen, de inheemsche vogels zullen er nestelen, en aldus zal veel uit onze natuur, dat voor het nageslacht ver loren dreigde te gaan, behouden blijven. Het is een vorm van natuurhistorisch openlucht-museum, die de natuurstudie ongetwijfeld zal aanmoedigen en zeker elders navolging zal vinden. Groot kan ook de invloed zijn die van deze zaak uit gaat om bfj de geheele bevolking van onze streek de eerbied voor de natuur te ver meerderen, en tevens de eerbied voor de natuurwetenschap en niet het minst voor hare beoefenaren, van welk species wij een zoo welgeslaagd exemplaar in ons midden hebben. Wij hopen hem nog lang hier te behouden in niet verminderende opgewekt heid en werkkracht. In zoover iemands werkkracht wordt bepaald, en dit is voor geen gering deel, door de achting die zijne medemenschen hem toedragen, zal het dr. Thijsse aan energie hier nimmer ontbreken. Om ook onzerzijds een bijdrage te leveren tot de algemeene verheugenis van dezen dag, bieden wij onzen lezers hieronder een vol ledig overzicht aan (door den heer Leo Brongersma samengesteld) van al wat de Planten- en Vogeltuin nu reeds den weet- gierigen bezoeker aanbiedt en als afzonder lijke bijlage het portret van den jubilaris met een door den artistieken fotograaf den heer Oepkes gemaakte opname van den tuin, die als deze bladen bij onze vrienden worden bezorgd, al reeds zijn nieuwen naam zal dragen. Den Heer W. Versluys uitgever van De levende Natuur dank voor de be schikbaarstelling van het portret. Vivat, floreat, crescat doctor Jac. P. Thfjsse, vivat, floreat, crescat ilia pars terrac florivallensis, Hortus Thijssensis, quae neerlandice no- minatur: Thijsse's-Hof. Bij den ingang van den tuin vallen direct de rosetten en bloeistengels op van de Stalkaars (Verbascum thapsiforme Schrad). Links gaat een pad naar de drie duintjes. Hierlangs staan de Dagkoekoeksbloem (Me- landryum rubrum Grcke.), Avondkoekoeks bloem (Melandryum album Grcke.), Perzik- kruid (Polygonum Persicaria L.), Zwaluw tong (Polygonum Convolvulus L.), Stinken de Gouwe (Chelidonium majus L.). Op de duintjes staan Stalkaars, Slangenkrnid (Echium vulgare L.) met blauwe en met witte bloemen, Ossetong(Anchusa officinalis L.), Groote Teunisbloem (Oenothera Lamar- ckiana Ser.), Zeeraket (Cakile maretima Scop.), Kleine Pimpernel (Poterium Sangui sorba L.), Borstelkrans (Clinopodium vulgare L.), Hazepootje (Trifolium arvense L.), Kranssalie (Salvia verticillata L.), Knik kende distel (Carduus nutans L.), Drie kleurig viooltje (Viola tricolor L.), Gaman der (Teucrium Chamaedrys L.), Zeepkruid (Saponaria officinalis L.), Hartgespan (Leo- nurus Cardiaca L.). Tusschen het gras staat hier Akkerhoornbloem (Cerastium arvense C.), Steentij m (Calamintha Acinos Clairv). Langs het pad dat om den vijver loopt staan Witte Doovenetel (Lamium album L.), Voorjaarshelmkruid (Scrophularia ver* nalis L.), Wilgenroosjes (Epilobium angus tifolium L.), Witte honigklaver (Melilotus albus Desr.), Brunei (Brunella vulgaris L.), Zenegroen (Ajuga reptans L.), verschillen de soorten eereprijs (Veronica L,), Reigers- bek (Erodium cicutarium L. Herit.), Roberts kruid (Geranium Robertianum L.), Duizend blad (Achillea Millefolium L.), Gevlekte Doovenetel (Lamium maculatum L.), Cam panula's Hennepnetel (Galeopsis Tetrahit L.f.), Dagkoekoeksbloem met witte bloemen, Zeepkruid, Zilverganzerik (Potentilla argen- tea L.), Breedbladige Wespenorchis (Epi- pactis latifolia All.). Aan den oever van den vijver en in het moerasje staan Lischdodde (Typha latifolia L.), Blaartrekkende boter bloem (Ranunculus sceleratus L.), Egel boterbloem (R. Flammula L.), Leverkruid (Eupatorium cannabinum L.), Harig wilgen roosje (Epilobium hirsutum L.), Watermunt (Mentha aquatica L.), Glidkruid (Acutellaria galericulata L.), Groot Hoefblad (Petasites officinalis Unch.), Lidsteng (Hippurus vul garis L.), Kattestaart (Lythrum Saficaria L.), Zwanebloem (Butomus umbellatus L.), Vlasbekje (Linaria vulgaris Mill.), Gele honigklaver (Melilotus altissimus Thuill.), Kamille (Anthemis arvensis L.). In den vijver zijn gebracht de Gele plomp (Nuphar luteum Smith.), Waterlelie (Nymphaea alba L.), Watergentiaan (Limnanthemium nymphae- oides Lk.). Tusschen het hakhout zfjn overal de stengels en de roode bessen van de hegge- rank (Bryonia dioica Jacq.) te zien. Gereformeerde Kerk van Bloemendaal. Zondag 27 September, v.m. 10 uur en nam. 5 uur, Ds. J. C. Brussa'ard. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. Zondag 27 September, v.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Bidstond Zaterdag 26 Sept., 's avonds 9 uur, consistoriekamer. Jeugddienst in Maranatha. v.m. 10 uur de heer J. IJserinkhuijsen, Amsterdam. Ned. Herv. Gem. Santpoort. Zondag 27 September, v.m. 10 uur, Ds. C. Met, Herv. pred. te Zaandam. Bloemendaal. Bevallen: A. van der RaadDekker, d. Th. C. T. Thoolen—Bleeker, z. G. Siezenga— Koers, d. Ondertrouwd: J. O. Janssen en H. Walter. Overleden: J. A. Stals, 65 j. Rede, uitgesproken bij gelegenheid van de Kruideniers-Beurs te Haarlem, door den Heer E. H. Krelage, dd. 22 Sept. 1925. Met groot genoegen voldoe ik aan de uitnoodi- ging, die Gij mij de eer hebt gedaan tot mij te richten, om bij de opening van deze beurs een enkel woord te spreken. Vooreerst omdat ik, op historische gronden, min of meer tot Uw gilde behoor. Immers kruidenier beduidt, in de oudste beteekenis van het woord, kruidenkenner of plantkundige, zij het dan ook in den beperkten zin van kenner van geneeskrachtige kruiden. Maar het is niet zoozeer op grond van die per soonlijke betrekking, dat ik hier sta, maar veeleer als vertegenwoordiger van de Kamer van Koop handel. Als zoodanig vooral stel ik Uwe uitnoodi- ging op hoogen prijs, omdat ze mij gelegenheid verschaft, om U de verzekering te geven, dat de Kamer van Koophandel voor Uwe beurs groote belangstelling koestert en om U uit haren naam geluk te wenschen met den goeden uitslag van Uwe onderneming. Ook tusschen de Kamer en de Kruideniers is meer dan één voorbeeld van persoonlijke banden aan te wijzen. In de geschiedenis der oude Kamer van Koophandel wordt met bijzondere waardeering gewaagd van een voorzitter, die vele jaren zijn ambt bekleedde en zich met hart en ziel aan zijn taak wijdde. Behalve groothandelaar in enkele producten was deze voorzitter, Abraham Lodewijk Dyserinck, een zeer bekend Haarlemsch Kruide nier, en hij was daar trotsch op. En in onze tegenwoordige Kamer hebben wij het voorrecht Uwen volijverigen secretaris, den Heer van der Burg, onder onze leden te tellen en ik behoef U stellig niet te verzekeren, dat hij dit ambt niet als een sinecure opvat. De Kamer is, mede door hem, meermalen in de gelegenheid gesteld geworden, te vernemen, wat er in een organisatie als de Uwe omgaat, wat Uw streven is, wat Uwe wenschen en bezwaren zijn. De Haarlemsche Kamer van Koophandel is ten volle overtuigd van de noodzakelijkheid van een krachtigen middenstand, als een der grondslagen onzer huidige maatschappij. Zij heeft steeds hare medewerking verleend aan haars inziens gerecht vaardigde pogingen om den middenstand te schra gen in zijnen dikwijls moeilijken strijd voor zijn levènsbelang. Zoo heeft de Kamer zich bij her haling krachtig verzet tegen den roekeloozen steun, die van rijkswege nog steeds aan de coöperatieve groothandelsvereeniging „De Handelskamer" wordt verleend. Evenzeer heeft zij haar stem doen hooren in het koor dergenen, die protest hebben aange- teekend tegen de ongerechtvaardigde bevoorrech ting, die vanwege de Nederlandsche Spoorwegen, met voorkennis van den Minister van Waterstaat, verleend wordt aan de coöperatie .Voor Allen". Voorts verzette de Kamer zich bij voorbaat tegen de door den Algemeenen Nederlandschen Zuivel- bond aanhangig gemaakte wijziging der Boterwet, waardoor de verkoop van boter en margarine in dezelfde zaak belet zou worden. Plaatselijk heeft de Kamer steeds gewaakt voor strenge toepassing der verordening op de winkel sluiting, bij de autoriteiten bepleit, dat vliegende winkels in de gemeentebelasting behooren te wor den aangeslagen, jaarlijks den strijd aangebonden tegen de zakelijke belasting op het bedrijf. Uit een en ander slechts een greep uit grooten voorraad moge U blijken, dat de Kamer van Koophandel ten volle instemt met Uw streven ter bevordering van de belangen van een voor de ge heele samenleving zoo belangrijken bedrijfstak. Niet minder dan 1500 kruideniers behooren tot de ingeschrevenen in het Handelsregister van het gebied onzer Kamer, d. i. ongeveer een vijfde deel van het geheele aantal ingeschrevenen. Dit cijfer is welsprekend en rechtvaardigt, dunkt mij, alleen reeds ten volle het houden dezer beurs te Haarlem. De vorige beurzen, te Rotterdam, Den Haag en Zaandam gehouden, hebben aan de verwachtingen beantwoord, te Haarlem zal een goede uitkomst zeker niet uitblijven. Het nut eener Kruideniersbeurs kent Gij, leden van den Nederlandschen Kruideniersbond en van zijn afdeelingen, allen. En ook den buitenstaander moet het duidelijk zijn, dat door een beurs als deze de aanraking tusschen fabrikant en groot handelaar eenerzijds en kruidenier anderzijds op hoogst aanbevelenswaardige wijze verkregen of versterkt wordt, terwijl de beurs ook slechts kan strekken tot bevordering der onderlinge samen werking en saamhoorigheid. U uit naam der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken toewen- schende, dat Uwe verwachtingen ten volle mogen worden verwezenlijkt, verklaar ik deze Kruide niersbeurs voor geopend. Handelsverdragen en Tarieven. Polen. Handel met Polen. Zooals reeds in vroegere nummers van „Handelsberichten" werd medegedeeld, nam voor enkele weken de Poolsche Regeering eenige maatregelen ten aanzien van den invoer in Polen, welke maatregelen, gelijk bekend is, beperking van den invoer beoogden. Daar van deze maatregelen voor onzen handel op Polen nadeelige gevolgen werden, geducht, is in een en ander aanleiding gevonden met de Poolsche Regeering in overleg te treden, teneinde te bereiken, dat het effect dier maatregelen zoo weinig nadeelig als moge lijk voor de Nederlandsch-Poolsche handels betrekkingen zou zijn. In verband met de mondelinge en schrifte lijke gedachtewisselingen, die te dien aan zien met de Poolsche autoriteiten hebben plaats gehad, mag een loyale en milde toe passing der Poolsche maatregelen, zóó, dat de Nederlandsche Handel daarvan geen of zoo min mogelijk schade ondervindt, wor den verwacht. Aanvragen om invoervergunningen voor Nederlandsche goederen, voor zoover zij niet zuiver luxe-goederen betreffen, zullen, naar werd verzekerd, met de grootste be reidwilligheid worden behandeld. Op grond van een en ander kan de toe komst, voor zoover het de Poolsch-Neder- landsche handelsbetrekkingen betreft, hoop voller worden tegemoet gezien, dan zulks zich aanvankelijk liet aanzien. Voegt men hieraan nog toe, dat ook ten aanzien van moeilijkheden, voortvloeiend uit betaling in zloty van Nederlandsche vorderingen in vreemde munt, tegemoet koming van Poolsche zijde mag worden verwacht, terwijl ook in andere kwesties, den laatsten tijd gerezen ten aanzien van zakenrelaties met Polen, welwillende tege moetkoming reeds viel te constateeren, dan mogen de resultaten der gevoerde onder handelingen alleszins bevredigend worden genoemd. Duitschland. Invoerrecht op kaas. Het nieuwe Duitsche tarief van invoerrechten, dat op 1 October a.s. in werking treedt, maakt onderscheid tusschen „Tafelkase" in Einzel- packungen von 21/2 K.G. Rohgewicht oder darunter en „anderer". Voor eerstgenoemde rubriek bedraagt het algemeene tarief 40 Mark per 100 K.G.voor de „andere" kaas 30 Mark. Blijkens mededeeling van den Rijkslandbouwconsulent te Berlijn zullen o.a. Edammerkaasjes, welke een bruto gewicht hebben van 2^2 K.G. of minder, vallen onder eerstgenoemde, hooger belaste rubriek, indien die kaasjes elk afzonderlijk gewikkeld zijn in papier, blaas, hout, blik of ander materiaal. „Einfuhrscheine" voor granen en peul vruchten. De tfjdelijk Zaakgelastigde te Berlijn deelt mede, dat de Duitsche Regee ring besloten heeft met ingang van 1 Octo ber a.s. de z.g. „Einfuhrscheine" weder in te voeren. De daarop betrekking hebbende verordening sluit zich geheel aan bij de gelijksoortige verordening van vóór den oorlog. Invoercertificaten werden verleend bij den uitvoer van rogge, tarwe, spelt, gerst, haver en peulvruchten by een mini- mum-uitvoer van 500 K.G. De uitgevoerde landbouwproducten zijn onderling verwis selbaar voor uitgevoerd meel worden ook invoercertificaten verstrekt, maar meel zelf kan tegen overlegging daarvan niet vrij van rechten worden ingevoerd. De voor den oorlog bestaande „Einfuhrscheine" voor koffie en petroleum zijn niet weder inge steld. De geldigheidsduur der „Einfuhr scheine" is op 9 maanden bepaald. De invoercertificaten zijn niet op naam, der halve op de beurs verhandelbaar en kunnen dan dienen voor den gratis invoer van een der genoemde producten. Gr oo t-BrittanniëDuitschland. Handelsverdrag. Op 2 December 1924 werd tusschen Groot-Brittannië en Duitsch land een handelsovereenkomst gesloten. De uitwisseling der ratificaties vond 10 September j.l. te Londen plaats, waardoor het overeenkomstig de bepalingen van het verdrag terstond in werking trad. Over en weer is meestbegunstiging toe gestaan. Tariefreducties werden niet ver leend. Overeengekomen is echter, dat zes maan den na inwerkingtreding van het verdrag in het algemeen geen andere in- of uitvoer verboden zullen worden gehandhaafd, dan die, welke betrekking hebben op de open bare veiligheid, gezondheid, enz. Frankrijk—België. Handelsverdrag. Het op 4 September 1925 tusschen Frankrijk en België gesloten handelsverdrag is op 2 September j.l. in werking getreden. Over en weer zijn verschillende tarief reducties toegestaan. De verlagingen in het Belgisch douane tarief zijn afgedrukt in „Handelsberichten" No. 965, blz. 1304. Het Fransche minimumtarief is verlaagd voor melk, planten, paarden, cellulosepulp, gevoelig papier, meubelen, geweren. Nederlandsche producten genieten in België meestbegunstiging en worden bij invoer in Frankrijk behandeld volgens het nieuwe tarief. De toegestane tariefreducties komen der halve ook ten goede aan Nederlandsche goederen. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Afdeeling Handel en Nijverheid. Griekenland. Opheffing invoerverboden. Thans kan worden medegedeeld, dat de Grieksche Regeering de invoerverboden op de navol gende artikelen heeft ingetrokken reuk werken in het algemeen, fijne weefsels, batist, kantwerk, chenille, pluche, enz. en bontwerk. Dientengevolge blijven nog slechts voor 6 maanden invoerverboden bestaan voor de artikelen chocolade, automobielen, parasols en parapluies. 2e klasse A. Uitslagen der op 20 Sept. gespeelde wed strijden K. F. C.—West-Frisia 1—3, Bl'daal—D. E. C. 0—1 D. W. S.—W. F. C. 1-1 Schoten—Alc. Victrix 1—0 Hollandia—Zandvoort 1—0 Programma voor 27 Sept. a.s. D. E. C.—K. F. C. W. F. C.—Bloemendaal. Alc. VictrixD. W. S. Zandvoort—Schoten. West-Frisia—Hollandia. Terwijl op 13 September acht elftallen in 4 wedstrijden 25 goals bij elkaar trapten, wisten Zondag 10 elftallen in 5 wedstrijden het niet verder dan tot 10 doelpunten te brengen. Men ziet hieruit, hoe wisselvallig het voetbalspel n'en déplaise den nieuwen buitenspelregel blijft. West-Frisia handhaafde zich tegen K.F.C. en behoort door deze overwinning als on geslagen elftal in de hoogere regionen thuis tenminste, voorloopig, want we gelooven allerminst, dat de Ènkhuizers lang op deze verheven plaats zullen tronen. Bloemendaal, D. E. C. recipieerende, zag zich door dit inderdaad sterke Amsterdam- sche elftal geslagen en o. i. volkomen ver diend. is verhuisd naar bij het Kennemer Lyceum NIEUW TELEFOONNUMMER OPGERICHT Ao. 1883 CO Reguliersdwarstraat 74 - Telefoon 47627 VRAAGT REIZIGERBEZOEK OF ONZE PRIJSCOURANT Nu de herfst weer aan gaat breken en de winter ook al wenkt, is het zaak voor elke huisvrouw dat zij aan de brandstof denkt. En dan doet zij heel verstandig als zij die bij KRUL bestelt, want bij Krul's Brandstoffenhandel Krijgt zij waarde voor haar geld. Te lef. 11617 Telefoon 22012 Ofschoon wij het niet wenschen te pousseeren als geneesmiddel voor een bepaalde ziekte, mogen wij op grond van deskundigen verklaren OBERLAHNSTEIN Zeerj zeker aanbevolen als een tafeldrank, die bij geregeld gebruik een zeer gunstigen invloed heeft op de vitaliteit van den gebruiker. Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbevolen in heele Literschroefflesschen, inhoudsprijs 32 cent Concurreerend Adres voor alle soort Ortho- paedisch schoenwerk speciale inrichting voor schoenen naar maat FRANKENSTR. 13 HAARLEM --TEL. 13534 STOEL'! Als we de voorhoedei vergelijken, slaat de ba deel der gasten over. Voornamelijk frappeei en juistheid, waarmede 1 tet de aanvallen opzetti ten eenenmale hij de tl een of meer tempo's wjjl samenhang en ove waren. Met een kleine va den uitroep in „Hamlet" Een koninkrijk voor e 1" voor! a De verdediging der uitstekenden wedstrij achtertrio Beijk-Sunter- duchte linie in de con blijken. W. F. C. forceerde 11 gelijk spel tegen D.W.S. prestatie. De hoofdstel schilüg welke vereenigi terrein heel wat man ondervinding hoeveel rr in de polders ook maa overen. Schoten desavoueerd niet, en bracht Alcma laag in successie toe. nende, fraaie ontmoeting publiek werd bijgewc dedigde zijn doel uitste zijn keurig spel de gee: haven. De Alkmaarders war voor 't doel en hun s dan hun slechte plaats vermoeden. Het zou or wonderen, als dit elftal goede plaats bemachtig Hollandia, de eenige geen tegenpunten in ha op eigen terrein Zandv de kleinst mogelijke cij Zandvoorte'rs met de en den spil Beekhuis kr nog eens in de oude k het feit, dat de gasthe maakten uit een straf zich zelf. Het mangel echter aan een goede vi van spelers als Hout! begint zich reeds dar Hoornaars, die dit jaai stelling spelen: Schutt de Jong—I Oerlemans—Ki Polman—N eefj es—Frees bevestigen den goedei uitgaat. Het elftal v< geheel, het verhand t zooals het wezen moe zijn: Knol, Polman, 1 zooals men ziet spelers plaatsen bezetten. Het programma vc schouwende, blijkt dat der afdeeling, K. F. C., den Koogers geen schi spellen een sprekende Amsterdammers. Bloemendaal, dat zi zal stellen met: Bef Sunter-I Kluit-Beijl Kopjes Niemann-G. Str zal een harden dobber in Wormerveqr. Slee! stelling der voorhoede we in succes. We het gelukkig in het choco: dus rekenen we tenrr D.W.S. trekt naar wedstrijd kon wel ee voor de victorie-men punt minstens denker punten zijn hun van Schoten maakt get een lastige uitreis n hebben een voorgevc thans wel eens verar verliezen want al ht twee weken achter el geen reden voor onsc dat ze daarom als afi beschouwd kunnen t het blijft een team, wa: terdege rekening m< We houden 't dus op Tot slot een soor Noordendaar komen vertegenwoordigd doe elftallen, met hun niet aanhang tegen elkaar berust bij den heer 1 wien het wasschen v is toevertrouwd. Bij Hollandia zich tenkc met twee punten zal Het tweede elftal in met een wedstri nam geen halve m: van Pigge zagen 'zi eerlijk gezegd verdie die door hun enthou ten voorbeeld zijn, -w als de onvoltallighei* geeri parten gespeel zelfs dat een over\ de onmogelijkheden Zondagmorgen wo: Scho Jansen- J. Parson-Vf

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2