M. J. SMINK-BEUKERS Hentiemer Totobandel - Gerard German Firna J. h. hul Jr. Kunsthandel F. D. SMIT LEONSENF li van m Lijstenmakerij Verguldery Kodak's en Films TENTOONSTELLING Groote Collectie Grafische Kunst Portefeuille voor Beeldende Kunst Restaureeren v. Schilderijen en Prenten ViCTORIA-WATER BEGRAFENIS-ONDERNEMING R SMINK TEL.10441 PEDICURE-MAniCURE KINDERHUISVEST 33 TEL.10441 OVERVEEN en BLOEMENDAAL HAARLEM :IGEN ROUW EN VOLG -AUTO S KIJVDBRHUISVBSÏ HAARLEM Burgerlijke Stand. Van den politikken sterren hemel. ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Gr. Markt 23a HAARLEM Telefoon 10744 Kruisweg 48 - HAARLEM - Telef. Interc. 13326 Vervaardigt vergrootingen tot in de meest artistieke uitvoering Eerste Bach-Concert. HAARLEM -- TEL. 13534 BRAMDSTOFFENHANDEL GROOTE HOUTSTRAAT 69 IN DEN VOORZAAL Mej. M. MACK Jeugddienst in Maranatha. V.m. 10 uur de heer J.IJserinkhuysen, Amsterdam, Liturgische dienst. Gebouw „Maranatha". Donderdag 29 October, 's avonds 8 uur, Ds. J. C. van Dijk, Bijbellezing. Ned. Prot. Bond, Afd. „Bloemendaal". Zondag 25 October, v.m. 10 y2 uur> Ds. H. H. Dorgelo, Culemborg. Ned. Herv. Gem. Santpoort. Zondag 25 October, v.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergb van Eysinga, „Het Evangelie des Kruises, maar niet als partij leus." 1 Cor. 2 2. Bloemendaal. Bevallen: T. KasperMathy, d. Ondertrouwd: J. P. Bakker en H. J. Teeuwen; C. A. Ruigrok en E. A. Brouwer; J. F. de Vries en M.Denkers; M. Oskam en E. J. Schouten. Getrouwd: G. H. Wassink en J. Cobelens. Overleden: A. C. Tadema, 69 j.; H. van Riessen, 79 j. 13 October. De parlementaire campagne is thans definitief geopendDe nieuwe Tweede Kamer heeft haar werkzaamheid aangevangen en daarmede niet alleen een nieuw zittingsjaar, maar tevens een nieuwe parlementaire periode ingeluid. Of die pe riode wederom een vierjarige zal zijn En zoo ja, onveranderd met dezelfde Regeering? Vóór den aanvang der zitting een groote bedrijvigheid in het Kamergebouw aan wijzing, dat de opkomst der leden groot is. Als te één uur door het gansche gebouw de schellen weerklinken, waarschuwing dat de President zich naar den Voorzitterszetel begeeft en de vergadering zal openen, stroomt spoedig de zittingszaal vol en trachten drommen belangstellenden een plaatsje te bemachtigen op een der tribunes. De mededeelingen van Voorzitter Buys de Beerenbrouckinzake ingekomen wets ontwerpen en adressen, benoemde commis- siën, uitgebrachte verslagen enz. gaan ge heel in het geroezemoes verloren. Even trekt het de aandacht, dat de door den heer Lovink aangevraagde interpellatie in zake de Duitsche tariefwet zal worden behandeld „op een nader te bepalen dag" blijkbaar achtte deze afgevaardigde het niet meer noodig, op spoedige behandeling aan te dringen, nadat de heer Dresselhuysniet willende wachten tot de interpellatie, tijdens het reces kordaat naar Minister Van Kar nebeek was gestapt en dezen in een inter view had ontlokt wat de heer Lovink in het Kamerdebat had willen vernemen Totdat de President met luider stem aankondigt, dat een aanvang wordt gemaakt met de behandeling van het eerste wets ontwerp op de agenda. Dit ontwerp, hou dende goedkeuring van het handelsverdrag tusschen Nederland en Hongarije, brengt ons een knap maidenspeechje van Mr. Knot tenbelt: dit nieuwe Kamerlid voor Rotter dam blijkt een groote aanwinst voor de Kamer te zyn. Of hetzelfde kan gezegd worden van den volgenden spreker, den communist de Visser? Nauwelyks een minuut aan het woord zijnde, niet over het wetsontwerp, maar over Sovjet-Rusland, werd deze reeds door den Voorzitter tot de orde geroepen. Een debuut, dat erger doet vreezen, maar waarover de lastgevers van den heer de Visser in Moskou tevreden kunnen zijn. Hetgeen echter voor Minister van Karnebeek geen aanleiding behoefde te zijn om niet te luisterenonze regisseur Mgr. Nolenshierover terecht vertoornd, wist dit aanstonds heel opvallend den Minister met een paar tactisch gekozen woorden duidelijk te maken Daarna het Bioscoopontwerp, dat pikante debatten doet verwachten. Het is met dit ontwerp een ware lijdensgeschiedenisop 1 Maart 1923 werd het ontwerp verworpen door toedoen van de Christelfik-Historischen, wijl het beginsel van de gemeentelijke be voegdheid, om zich by deze materie te doen gelden, geen plaats in de wet had kunnen verkrijgen. Een nieuw ontwerp, hetwelk o.a. bepaalde, dat de gemeenten beneden 20.000 zielen de bevoegdheid zouden hebben om, behoudens goedkeuring van de Kroon, de bioscopen te verbieden, kwam niet meer in behandeling. De nieuw opgetreden Re geering wjjzigde het ontwerp aldus, dat by verordening de gemeenteraad, behoudens Koninklyke goedkeuring, kan bepalen, dat vergunningen van B. en W. tot het geven van bioscoopvoorstellingen slechts met in achtneming van de in de verordening ge stelde voorschriften zullen worden verleend. Verder werd o.a. voorgesteld, voor het Rijk een centrale commissie voor de filmkeuring in het leven te roepen, terwijl in elke ge meente B. en W. een plaatselijke commissie van toezicht op de bioscopen dienen te benoemen de vroeger bij nota van wijziging voorgestelde keuring van films op geschikt heid voor kinderen beneden 14 jaar en voor jeugdige personen tusschen 14 en 18 jaar werd weder teruggenomen, en de oorspron kelijke bepaling nopens de keuring op ge schiktheid voor personen beneden den 18- jarigen leeftijd gehandhaafd. De heer Boon opende het debat en lichtte uitvoerig zijn drie bezwaren tegen het ont werp toe: de censuur voor volwassenen, de eenvormige keuringsregeling van films voor personen beneden 18 jaar en de moge lijkheid van gemeentelijk ingrijpen. Het verdere debatbracht nog sprekers van rechts en van links in het vuurvan links o.a. den heer Marchantdie geestig opmerkte dat films, die goedgekeurd zijn voor kin deren van 1014 jaar, toch „ongeschikt" kunnen zijn als de kinderen er uit verveling bij in slaap vallenvan rechts o.a. den heer Kerstendie een motie indiende waarbij de Regeering werd uitgenoodigd voorstellen te doen, die leiden tot verbod van alle openbare, ook stichtelijke bioscoopvoorstel lingen. Daarna sprak Minister De Geer nog een paar woorden, om den volgenden dag zyn rede te kunnen voortzetten. 14 October. De dag ving aan met een verrassingop de banken lag een nota van wijziging, waarbij de Regeering voorstelde, dat de voorschriften van den Gemeenteraad niet zullen mogen betreffen voorstellingen, welke uitsluitend toegankelyk zijn voor wie 18 jaar of ouder is. In zijn verdediging van het ontwerp zette Minister De Geer uiteen, dat de bedoeling is, de gemeentelyke bemoeiingen te beperken tot voorstellingen, waar kinderen worden toegelaten, waarbij gedacht werd aan het stellen van een leeftijdsgrens het ver bieden van bioscoopbezoek aan kinderen tot een zekeren leeftijd en aan gemeen telijke nakeuring. De Minister wees af de voorstelling, alsof de keuring voor volwas senen een tegenstelling was tusschen links en rechts, en sprak in zijn slotwoord de hoop uit, dat het ontwerp een waarlijk nationale wet zou worden. Reeds bij de replieken bleek, dat 's Minis ters hoop ij del was. De heer Heemskerk ging n.l. Ds. Lingbeekwiens toast den vorigen dag een daverend lachsucces had verwekt, te lijf met het verwijt, dat deze als anti papist op den Roomschen weg was door Overheidssteun te vragen voor zijn (Ned. Herv.) Kerk. Wit van gramschap liep Ds. Lingbeek naar den Voorzitter, blijkbaar om het woord te vragenhij kreeg het niet aanstonds, doch bleek spoedig voldoende gekalmeerd om te weerstaan den aandrang van sommige afgevaardigden om met ver breking van de volgorde der sprekers het woord te vragen voor een „persoonlijk feit". Toen hij aan de beurt was, werd hy omringd door een haag van joelende leden, die in een daverend gelach uitbarstten toen Ds. Lingbeek den anti-revolutionnairen leider fijntjes verweet, dat deze, wijl aan de Ge reformeerde heerschappij, na twee eeuwen in ons land door de Overheid te zij n gesteund, een einde is gemaakt door de Fransche revolutie, zich beweegt in de lijn van de Fransche revolutieDe slag was ditmaal voor Ds. Lingbeekdie na deze, voor een jong parlementariër keurige repliek, triom fantelijk weer in zyn bankje ging zitten De interpellatie inzake de nooduitkeering aan de ambtenaren, waarover gister reeds in de wandelgangen werd gefluisterd, werd heden aangevraagd zij zal, niet vóór 20 October, worden gehouden door den heer J. ter Laan. Naar verluidt, zou de Regeering reeds een geheel nieuwe salarisregeling, voor welke zij thans de beroemde 3 millioen heeft bestemd, aan de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg hebben doen toekomen, welke dit ontwerp zou hebben te accepteeren of te verwerpen 15 October. We hebben een nieuwe bezuinigingscommissie. Op het departement van financiën werd zij door Minister Coljjn met een vriendelijk toespraakje geïnstal leerd, waarbij nog even pro forma aan de verdiensten van de vorige commissie werd herinnerd en verklaard, dat de regeering haar werk toch zoo geapprecieerd had. Spr. meende dan ook in den plicht tot dankbaarheid voor den in menig opzicht verdienstelijken arbeid der afgetreden commissie te kort te schieten, indien hy hier niet van de gelegenheid gebruik maakte om aan haar moeilijken pioniers arbeid alle recht te doen wedervaren. Spr. wees er verder op, dat thans de regeering ervan heeft afgezien om het terrein van de pommissie binnen vaste grenzen vast te leggen. Haar werkzaamheid zal den ge- heelen staatsdienst omvatten. Ten slotte wees de minister er op, dat er in de laatste vijf jaren op de uitgaven een bedrag van rond f95 millioen is bespaard. Dat hiermede alle besparingsmogelykheden zijn uitgeput, zou spr. niet gaarne beweren, al valt niet te ontkennen, dat hetgeen het meest voor de hand lag, hét eerst gegrepen is. Dus met andere woorden, de commissie werd niet voor een heel makkelijke taak gesteld. De voorzitter van de bezuinigingscommissie, luit. gen. Pop, beantwoordde den minister. En in zijn antwoord zat ruggemerg. Want na in groote lijnen de werkzaamheden van de commissie te hebben geschetst be zuiniging op den staatsdienst voor en na gaf de generaal den minister kort maar krachtig te kennen, dat, als de regeering soms het plan mocht hebben, de voorstellen der commissie net zoo weinig aandacht waardig te keuren als die van de commissie- Rink, de huidige bezuinigingscommissie er al heel vlug het bijltje bij neer zou leggen. „Mocht", zoo zeide de heer Pop woorde lyk, „onverhoopt de commissie geen resul taten van haar werk zien, dan zou ook haar de moed tot verder voorwaarts gaan ontzinken en zou het haar, tot haar groot leedwezen, niet mogelijk zijn, haar arbeid voort te zetten." Nu, aan duidelijkheid liet deze verklaring niets te wenschen over. Wanneer het werk van deze commissie even kordaat en krachtig is, als deze uit spraak van haar voorzitter, dan zullen we ons gelukkig kunnen prijzen. We kunnen merken, dat de nieuwe par lementaire zittingsperiode weer begonnen is. Een reeks wetsontwerpen werd reeds door de regeering ingediend. Zoo komt binnenkort het reeds zooveel besproken vraagstuk van de vroedvrouwenschool in Heerlen voor het voetlicht. Er wordt een verhooging van het subsidie voorgesteld met f27.500. De rapporten omtrent de levensvatbaarheid van de school moeten alle gunstig luiden en de regeering heeft dan ook de vraag, of er in het Zuiden des lands behoefte is aan een inrichting voor vroedvrouwen, voor zichzelf bevestigend beantwoord. Maar in de Kamer zal er nog wel een hartig woordje over vallen, dunkt ons. Dan is er nog een wetsvoorstel tot goedkeuring van het verdrag van Brussel tusschen Nederland en België, waarbij o.m. rechterlijke beslissingen, in België of Neder land gewezen, in den anderen staat zullen kunnen worden ten uitvoer gelegd, na aldaar uitvoerbaar te zijn verklaard. Dan komt er nog een voorstel tot heffing van belasting op vruchtenwijn (f 18.75 a f 20.10 per ILL.) en een ontwerp voor de vereen voudiging van belastingheffing, door de heffing van de vermogensbelasting en ver dedigingsbelasting op te dragen aan het dienstvak der directe belastingen. Zoo is de bioscoopwet dan toch aange nomen, zij het dan ook met eenige wijzi gingen. Veel is er gepraat, vóór- en tegen standers van bioscoop, idem van centrale keuring en gemeentelijke nakeuring hebben elkaar soms stevig in het haar gezeten. En de meeste amendementen werden ver worpen. In de eerste plaats verwierp de Kamer met 83 tegen 2 stemmen de krasse motie van den heer Kersten, die alle open bare bioscoopvoorstellingen wilde verbieden. Ook een amendement-Boon, dat art. 4 zoo beoogde te wijzigen, dat door de centrale commissie gekeurde films, niet nogmaals gemeentelijk zouden worden gekeurd, werd verworpen, zelfs nadat het nog-gewyzigd was in dien geest, dat gemeentelyke na keuring van films voor kinderen beneden 14 jaar, doch geen verbod van bioscoop mogelijk zou zijn. Minister de Geer vond, dat door dat amendement alles uit art. 4 zou zijn gehaald, wat er in zat. Toch is art. 4 nog gewijzigd en wel door aanneming van een amendement-de Visser (c.h.), waar door lid 2 art. 4 kwam te luiden„Deze voorschriften zullen, behoudens een keuring van de te vertoonen films en de afbeel dingen der reclames voor films, niet mogen betreffen voorstellingen, die uitsluitend voor personen, die den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, toegankelyk zyn." Uiteen en ander volgt dus, dat gemeentelijke na keuring ook van films voor volwassenen, alsook een gemeentelijk bioscoopverbod voor jeugdige personen en kinderen beneden 18 jaar mogelijk is. Een amendement-Mar- chant werd verworpen. Bij art. 16 stelde de heer Boon (v.b.) weer een amendement voor, beoogende differentieering in de keuring. Ook de vryz. dem. wilden gedif ferentieerde keuring, waarom de heer Mar chant een amendement indiende. De heer Deckers(r.k.)bestreed het amendement-Boon. Spr. vond, dat ter bescherming van de jeugd de maatschappelijke eischen van geschikt heid moeten worden aangelegd, niet alleen voor kinderen tot 14 jaar, doch ook voor de categorie 14—18. En spr. diende een sub-amendement op het amendement Boon in, om bij de differentieering in leeftijden, èn voor kinderen tot 14 jaar, èn voor de categorie jeugdige personen 14—18 jaar, op geschiktheid te keuren. Dit amendement werd echter verworpen met 56 tegen 41 stemmen; ook het amendement Boon viel, doch het amendement-Marchant werd aan genomen met 68 tegen 29 stemmen, zoo dat er dus een gedifferentieerde keuring komt op toelaatbaarheid, èn voorkinderen tot 14 jaar èn voor jeugdige personen van 14—18 jaar. Ten slotte werd de Bioscoop wet in haar geheel aangenomen met 57 stemmen tegen 41 stemmen. Tegen stemde de heele linkerzijde en Mr. Artz. Zonder veel discussie (alleen de soc. democraten en de communist de Visser wa ren tegen) werd verder het wetsontwerp be treffende de ontginning van het steenkolen veld te Vlodrop, met 72 tegen 23 stemmen aangenomen. En op de interpellatie-Vliegen (s.d.) betreffende de afgraving van den St. Pietersberg, antwoordde de heer Colijn be moedigend, dat hy zou pogen, om hangende het overleg met den minister van Onder wijs, K. en W. dat noodzakelijk is om een oordeel te kunnen vormen over even-, tueele stopzetting der afgraving de afgravingen te doen staken. De middelen om de betrokkenen ertoe te dwingen, miste de minister echter. Eindelyk was dan de door de betrokken ambtenaren lang verbeide interpellatie ter Laan (s.d.) in zake de salarispolitiek der regeering, in verband met de vraag, of zij alsnog bereid is over het jaar 1925 een extra-uitkeering te verstrekken, aan de orde. In de eerste plaats hekelde de interpellant het optreden der regeering ten opzichte van de commissie voor georganiseerd over leg. De regeering doet net „wat in haar kraam te pas komt" vond spr. Haar op treden zou dat instituut nekken. En spr. diende dan ook een motie in, de regeering uitnoodigende dit overleg te verbeteren. Dan kwam spr. op de salarissen. Hij wees er op, dat door de stijging der levensmid- delenprijzen en de salarisverlagingen het levenspeil der ambtenaren beneden dat van 1914 is gedaald. Op de begrootingen 1925 en 1926 verwachtte men overschotten. En nu stelde hy den minister een serie vragen, n.l. of in het G.O. de verwachting is op gewekt betreffende een generale verbetering van de financieele positie der ryksambte- naren, en zoo ja, waarom daar dan van woidt afgeweken, hoeveel rijkspersoneel er is (behalve P. en T. en hooger dan met f 6000 gesalarieerden) en welk percentage by het gladstrijken der „plooien" betrokken zal zijn; hoever de herziening van het be zoldigingsbesluit is gevorderdof de voor het gladstryken bestemde drie millioen wel voldoende zijn en of de regeering geen generale voorziening voor 1925 wilde treffen ter verbetering van de positie van het rijkspersoneel. Dan kwam de minister, de heer Colyn aan het woord, die betoogde, dat de toe zegging der regeering betreffende herziening geheel voorwaardelijk is geweest. Verder deelde de minister mede, dat het aantal personen in rijksdienst ongeveer 83.000 is, doch dat nog geen percentage, als door interpellant bedoeld, kon worden opgegeven. Wel kon de minister reeds verklaren, dat de garantie van 90% voor de gehuwden permanent kan worden, dat de kinderbij slagen wellicht nog iets zullen worden verhoogd, dat het in het voornemen ligt, de bepalingen nopens het in-verdienen van den huwelijksbijslag milder te regelen en de regeling van den diensttijd te verbeteren, in verband met de uitrekking der loon schalen. Wat nu de wyzigingen van het bezoldigingsbesluit aangaat, het concept ligt gereed en de minister zal er zich na de debatten mee bezig houden. Binnen enkele dagen zullen ze by de centrale commissie aanhangig gemaakt worden. Ten slotte achtte de minister geen aan leiding voor de generale herziening aan wezig. Zooals te verwachten was, toonde de heer ter Laan zich zeer teleurgesteld. Hij kwam er tegen op, dat er alleen maar iets gedaan wordt voor de plooibewoners, zoo als hij tot groote hilariteit van de Kamer, halsstarrig de bij het gladstryken der „plooien" betrokkenen noemde. En hy diende dan oek een tweede motie in, de regeering uitnoodigende over 1925 een generale voorziening tot stand te brengen, gelijkstaande met minstens Sl/2 van het salaris, met een minimum van f 100, Zoo nu en dan keert het bestuur der Bach-Vereeniging terug tot zijn verren oorsprong en krijgen wij, leden, 'n Bach- avond. En hoe dankbaar zyn wij daarvoor. Want wel slaat Bach zooals Quérido zegt „regelrecht zyn trappen naar het heelal en den troon Gods". Als wij naar hem luisteren verstilt in ons het rustloos jagen, en zien we het verre Licht van troost en heerlijkheid. "Want heel Bach's muziek is innig- vroom, oplevend uit zyn Liefde tot God, als 'n reine passiebloem. En wij, moderne menschen hebben 't zoo van noode, doordrongen te worden van dien geest. Bach gaf ons nooit die muziek, dat we de handen bewonderend ORTHOPAEDIE Concurreerend Adres voor alle soort Ortho paedisch schoenwerk speciale inrichting voor schoenen naar maat W. IJSSELMUIDEN FRANKENSTR. 13 Koopt geen brandstof met een [vreemde uit de lucht gegrepen naam. Koopt Uw anthraciet uit mijnen van gerenommeerde faam. Krul voorziet U van het beste dat op dit gebied bestaat. Krul heeft jaren reputatie en daardoor zyt gy gebaat. Te lef. 11617 Telefoon 22012 TELEFOON 10404 YAN WERKEN DOOR door IN VOORRAAD van vooraanstaande NEDERLANDSCHE, FRANSCHE, DUITSCHE en ENGELSCHE MEESTERS OBERLAHNSTEIN NATUURLIJK MINERAALWATER Voor huishoudelijk gebruik bijzonder aanbev olen in heele Literschroefflesschen, inhoucsprfjs 32 CENT. ineen zouden slaan voo compositie, maar dat I zouden komen, tot heter Zoo was deze werkt or een van bijzondere 1 Met het koraal Sane I vangen, en toen bleef I avond stijging van liji I prachtige „Magnificat" I Cantate 106. „Gottes Leste Zeit". Cactus Tragicus, is J bijzondere schoonheid, I louter droefenis, maar I gang." l En tot slot het wond toen de doffe trom zie 1 daaruit telkens opsteeg j zang naar den Oneindi wel heel aangrijpend. De solopartyen we I trouwde bekende h;: Noordewier, Mejuffroi I heek, mevrouw J. Dres I van Tulder en Max Kl< I kende Bach-zangers, I wier natuurlijk de m< 1 Wie zal haar ooit kuni I met haar stem uit duizi Twee dingen alleen iclavecimbel in 't concer I instrument toch glanslo 1 gansch overstemd doo j 't clavecinibel voor c J van 't werk noodig, is 1 vleugel te grof, maar 1 1 bespeeld, de klank deed 't niet. En dan wat pijr Iplaus na déze muziek leen stilzwijgende over I kunnen worden, na B; „handgeklap!" De uitslagen van de c I wedstrijden zijn W.F.C.—West-Frisia D.E.C.—Alc. Victrix K.F.G.—Zandvoort 2- BloemendaalHollan D.W.S.—Schoten 0— Voor 25 Oct. staan o Alcm. VictrixW.F.( ZandvoortD.E.C. Hollandia—K.F.C. D.W.S.- West-Frisia. West-Frisia kon het i verder brengen dan g> D.E.C. van Alcmaria 1 tusschen no. 1 en 2 iet De tweede „draw" in I op het K.F.C.-terrein b( [groote Koogsche" en Ze broederlijk deelden. Schoten kwam zoow vinning uit Amsterda I het vast komt te staan [for life" dit jaar voor c zoo zwaar zal zijn als „Bloemendaal" wist, t [Hollandia, weder geen ken, waardoor voor successie op eigen tei I goal" verloren werd. I Izamerhand minder mo luit te zien: drie winst] [strijden is al een zeer Voor de rust profite i't wind-voordeel, en wi j denvoor, den geduchten [4—0 voorsprong te vei lijk werd 't dezen gi niet gemaakt, daar de 1 hoede hem geregeld vr [periode werd 't gemis verdediging danig gevo I meening, dat, wanneer [geheelen wedstrijd link pi" geen 4 doelpunten [maakt zouden zijn. In de tweede helft verwisseld en was Bh tijds de aanvallende pa [werd na stug spel da reduceerd, en was de v [greintje gelukkiger ge1 [overwinning zeer wel t behoord hebben. Ons plaatselyk elftal |of geen veine, en we ^seizoen weinig of geen zijn, wat een reden te krachtig mogelijk aan Een beschouwing ovi Istrijden kan o.i. geve Iblijven, daar het, in ve 'Zondag in 't Stadion spelen internationalen 1 Denemarken niet onnc neeste ontmoetingen g nebben. Bloemendaal vroeg ■uitstel tegen Schoten. Tphen is momenteel nc volstaan ditmaal dus ponder meer. Bloemendaal 2 verl machten was, van Hs

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 2