cn a I8WBQ 6. Tel. 223B7 IGHEID NER Extra Bijblad van het Bloemendaalsch Weekblad lNDEL NSDORP ;-8ysteem rE ITAL. itstraat 10, HAARLEM tg 29 - SCHOTEN Tweede Blad HUISVROUW. LLAND co H X hoentjes vanaf f 1.00 antoffels f 1.55 AARZEN Motorrijwielen uxe Automobielen n Onderhoud lENDAAL i ESSEX Bloemendaalsch Weekblad van Zaterdag 24 October 1925. Verslag van het verhandelde in de Vergadering van den Gemeenteraad van 15 Oct. 1925, n.m. 2 uur. roestelbouw iëri voor Stof' üpmacMnes E.Z. V. (No. 42) van Zaterdag 24 October 1925. Aan de lezers. nen gedurende 21 ian weeken, nadat ,TasKchen heeft. In ■weekt zijn, brengt kook en laat ze op koken, gedurende n doet men er de ;e bij en het zout. een uur langzaam ionen fijn wrijven, 1 gebonden wordt, ir de boter (of het ;t eens kijken, wat i de huisgenooten heerlijke pan soep 2 Te'efoüi 41621 IF ONZE PRIJSCOURANT de ontvingen wij kleuren en soorten, irteerd. kende leer gevoerd 33/36 37/40 f 3.55 f 3.95 velend, N 12896 e wagens en kkundig nazien. Bestel Tevens levering van ïhoppen, graven, enz. Carosseriebouwer Bloemendaal liet bereid zijn hun ZIG E RS BEZOEK STG UWERZIJDS van het Aanwezig alle leden. oorz.: de burgemeester. punt 1 der agenda. Benoeming van le den der commissiën van bijstand van het dagelijksch bestuur voor a. publieke wer ken, b. onderwijs, c. het armwezen. lie burgemeester geeft een omschrij ving van de werkkringen der verschil lende commissiën. De openbare verlich ting zal behooren onder de commissie voor publieke werken, zoo ook het grond bedrijf (de heer Otto interrumpeert: er bestaat hier geen (gemeentelijk) grond bedrijf), voor de brandweer kan de af zonderlijke commissie blijven bestaan, de taak der commissie voor het armwezen kan worden uitgebreid (de heer Otto - geeft in overweging haar te noemen com missie voor sociale belangen, dit vindt bijstemming). Er bestaan reeds commis- siën voor de bedrijven (gas- en water leiding), een financieele commissie van advies, een commissie voor de strafver ordeningen en de grondcommissie. De SCHOTEN enheid opengesteld nummer. i IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIH1111 CL U lllllllllllllllllllllHl"1111 werkloozencommissie kan in die voor so ciale belangen worden opgenomen. De heer Otto herhaalt dit een en ander en zegt zich van harte te verheugen met deze instellingen, het ware echter beter geweest als men eerst reglementen voor I de commissiën had gehad, ze zullen door Ged. Staten moeten worden goedgekeurd (de voorzitter interrumpeert: alleen me degedeeld), we hadden vooruit moeten 1 vaststellen hoeveel leden er in zullen ko men. Spr. betreurt het dat de finan cieele commissie niet tegelijkertijd in een commissie van bijstand is omgezet, zoodat ze onder een wethouder zou vergaderen, oi' is de bedoeling de financiëele commis sie ook onder weth. Laan te brengen! l it de discussie blijkt dat voorzitters blijven of worden: van de bedrijven-com missie: de burgemeester, van publieke werken en brandweer: weth. Laan, van onderwijs en sociale belangen weth. Van Nederhasselt. De voorz. vraagt of tot stemming kan worden overgegaan. De heer Prinsenberg vraagt: is de be doeling dat het bizonder onderwijs ook onder de commissie van onderwijs valt? -Weth. Van Nederhasselt: Het bizonder onderwijs hoort niet tot den gemeente dienst, maar in zake subsïdiën heeft de gemeente er wel bemoeienis mee. Prinsenberg: Ik ben niet bevredigd door het antwoord van den heer Van Nederhasselt, mijn vraag is als 't regle ment der commissie er is zal 't dan ook door Ged. Staten worden goedgekeurd als de mogelijkheid wordt opengelaten, dat het bizonder onderwijs; onder deze commissie valt? De voorzitter: het gaat nu om 't be- I noemen der leden, later komen de regle menten, B. en W. heeft den tijd ontbro ken, die reeds nu te ontwerpen. Otto: Het onderwijs is een tak van den gemeentedienst, er "bestaat bemoeiing van het gemeentebestuur met het onder wijs: alle voorstellen die in zake het on derwijs den Raad bereiken, worden door B. en W. in samenwerking met de des- betr. commissie voorbereid. Prinsenberg: Mijn bedoeling is alleen om klaarheid te hebben, was 't in zake onderwijs maar niet beter een commissie van advies te hebben? (Spr. ontvangt hierop geen antwoord). Otto wenscht te spreken over het aan tal leden der commissiën, speciaal wil hij die voor publieke werken samengesteld hebben uit de drie deskundigen in den Raad, De Waal Malefijt, Prinsenberg en Blankevoort, zoodat de commissie met den wethouder uit vier leden zou be staan. M eth. Laan: Vier is onpraktisch in verband met e.v. noodige stemmingen, dan zou men 5 moeten nemen, maar groote commissiën werken niet makke lijk., Otto: Het doet er niet toe, hoeveel le den eener commissie van bijstand ergens \oor zijn, B. en W. houden de verant woordelijkheid voor de bjj den Raad in komende voorstellen. De voorzitter laat stemmen over het voorstel van den heer Otto om bedoelde commissie uit vier leden te laten be staan. De Raad verwerpt dit met 11 tegen 4 stemmen. Alsnu wordt overgegaan tot de stem ming over de ledon: In commissie a (publieke werken) wor den benoemd mek 12 van die 15 stemmen de heeren De W aal Malefijt Prinsen berg, de heer BJ ankevoort heeft 3 stem men, Schulz 1, logenbirk .1 en Luden 1. De benoemden nemen hunne benoeming aan, waarmee de voorzitter hen geluk wenscht. Nu: volgt de 'stemming over leden voor commissie b mderwijs). De heer Otto ■krygt 14 stemir ien, de heer Hoe-enbirk 10. Otto: Mijnht-er de voorzitter, ik neem Jllet met aan n a wat /geschied is met de (rkiezmg- v.iu zooevijn, wen ach ik niet aan den arbeid eener commissie deel te nemen. (Teekenen van verwondering en onthutsing). De voorz.: Mijnheer Otto, laat ons allen medewerken ten goede. De heer Otto verklaart hij zijn besluit te blijven. De heer Hogenbirk verklaart zijne be noeming aan te nemen; hij wil den heer Otto, die de aangewezen man is voor deze commissie aanraden het ook te doen. De heer Otto verklaart bij zijn besluit te volharden. Weth. Laan: U wilde zelf, mijnheer Otto dat deskundigen in de commissies zitten en nu gaat u daartegen in, dat is kleinzielig, wat is de reden? Wanneer we geen commissie's krijgen loopt de boel in 't honderd. Als iedereen dit nu eens zei? Algemeen wil men u. Kunt u mij misschien duidelijk maken wat uw bezwaar is? Otto: Ik heb daar niets op te zeggen. De voorbereiding tot deze verkiezing bui ten de raadsvergadering om, gevoegd bij den uitslae1 de kiezing van de com- ■uis werker onf' Meter (stemmen: nu 12 Meter); nu ligt hier een voorstel in den vorm van een besluit voor ons, waarover met gegadig den niet eerst overeenstemming is ver kregen; aan den vertegenwoordiger dei- gegadigden is wel medegedeeld, dat men een strook van 12 Meter wenscht open te houden, maar voor ons ligt 't verzoek schrift, waarhij alleen van 4 Meter spra ke is; en de gemachtigde heeft zich voor zijne lastgevers alles voorbehouden; het eenige wat we doen kunnen is B. en W. te machtigen op den basis van 't voorstel te trachten met de gegadigden tot over eenstemming te komen alvorens wij be sluiten. LudenDaar is wel iets voor te zeggen de grondcommissie heeft geadviseerd den weg door te leggen, gaan de heeren er niet op in dan moeten wij nader zien. Van Kessel: Waarom is niet gebeurd wat de heer Otto nu wil, de grondcom missie heeft daartoe toch geadviseerd? Weth. Laan: We hebben nog geen ant woord ontvangen. T>«x V,. yT' 1 <i in verband met de plaats gehad hebbende conversie der leering 1920. Zonder discussie aangenomen. Punt 6'. Wijziging der recognitie-ver ordening. Ged. Staten hebben medege deeld bezwaar te hebben tegen het arti kel bepalende dat recognitie-geld gehe ven kan worden om elk in gebruiknemen van den openbaren weg, dat niet uitdruk kelijk in andere artt. der verordening is genoemd. Besloten wordt dit artikel te doen vervallen. De heer De Waal Malefijt benut deze gelegenheid tot klagen over het veelvul dig lang staan van een bepaalde auto hij 'de Julianalaan. Weth. Laan: Daar moeten ze in den regel eerst vergunning voor hebben en de politie moet er op letten. Punt 7. Toekenning over 1924 van vergoeding aan de Bloemendaalsche Schoolvereeniging. Goedgekeurd. Pun t 8. Intrekking van een over 1925 aan de School\rereeniging Aerden- hout-Bentvelt verleend voorschot. Goed- Wij hebben ons genoopt gezien j.l. Vrijdag het volgende bulletin van „Het Bloemen daalsch Weekblad" te verspreiden Naar aanleiding van het feit, dat in Bloe mendaal en Haarlem Adresboekjes zijn aan geboden, die een overeenkomst vertoonen met een jaargang van het bekende Jaar boekje „Help U Zelf", wordt U het volgende berichtZonder daartoe recht te bezitten heeft een ingezetene van Bloemendaal in- teekenaars op den 14den Jaargang van „Help U Zelf" verzameld en contracten gesloten voor annonceeren daarin. Wij maakten bekend, dat alleen wij recht hadden het jaarboekje uit te geven. Met de inmiddels verouderde copie heeft men toen onder 'den naam van een ander en met anderen titel het uiterlijk gelijkenis vertoonende boekje vervaardigd. Zooals onze colporteurs in onze opdracht hebben bekend gemaakt, is de geheele oplaag, slechts groot 351 exemplaren van dit boekje op 25 September j.l., krachtens de auteurswet in beslag genomen. Dit beslag is om technisch-juridische rede nen, die eerst in deze week vaststonden, niet tot het einde vervolgd beide betrok ken personen hebben getracht daarvan Maandag gebruik te maken door overal waar zij konden, bedoeld boekje overhaast te distribueeren. Onzerzijds is order gege ven aan den deurwaarder het boekje op nieuw in beslag te nemen. Een vergelijking van dit boekje met onze copie heeft ons getoond, dat het, alleen reeds over de helft die wjj konden nagaan, welgeteld 510 fou ten bevat. Men is dus gewaarschuwd. Wij wekken allen op, die hun belang bij het goede, van ouds bekende degelijk geredi geerde „Help U zelf" inzien, op den 14den Jaargang alleen in te teekenen op de bil jetten die van ons uitgaan, en daarin alleen te adverteeren via de door ons aangestelde colporteurs. N.V. Uitgevers-Mij „Het Midden" Mr. P. TIDE MAN, Directeur. Bloemendaal, 21 October 1925. Hoezeer het ons leed doet wederom te rug te moeten komen op de kwade prak tijken, die door het broederpaar Eike lenboom en hun stafje van eigen aardige medewerkers en medewerksters jegens ons worden bedreven, de verre gaandheid hunner praktijken dwingt ons daartoe. Wat bovenbedoeld boekje betreft staat thans voor ons vast dat on een oogenblik waarop zulks wettelijk volstrekt ongeoor loofd was, een deel der onder beslag ge legde adresboekjes daaraan zijn onttrok ken. Ons is voorts gebleken, dat op knoeie rige wijze getracht is annonces te verkrij gen voor dat boekje, dat het boekje hals over kop in elkaar is gezet, nadat men voor zich zelf te overtuiging had dat men het eigenlijk niet ongestraft kon uitgeven, dat gegoocheld en geknoeid is met intee- kenbiljetten en quitantie's, dat onder vrees- aanjaging en bedreiging getracht is 't boekje waarop de menschen niet hadden ingetee- kend aan hen op te dringen, en dat het als adresboekje is een verouderd nietswaar dig prul, waarmede men op verregaande wijze in de, luren wordt gelegd. Dat wij nu, eindelijk, op de praktijken van bet broederpaar de aandacht van het Open baar Ministerie zullen moeten vestigen, ligt voor de hand. De oudste moet ver huisd zijn naar de Beerenstraat (dicht bij de Woivenstraat) in Amsterdam, welke namen misschien als symbolen kunnen dienen. Tot verder naricht diene dat de in het blaadje met den zonderlingen naam Bloe- mendaal's editie (taalkundig gesproken is dit onzin) voorkomende schrijverijen ge- teekend J. S. niet zijn van de hand van onzen vriend Job Steijnen, welken schijn de knoeiers blijkbaar willen wekken. Zij kunnen er zich ook achter verschuilen dat J. S. in Nederland meestal Jan Salie be- teekent. Aan den heer Stejjnen, die met S. of met zijn vollen naam teekent, is blijkbaar opzettelijk het blaadje niet meer toegestuurd geworden. De oudste van het broederpaar heeft op zijn gewonen fluweelen toon eens aange kondigd dat hij de gegevens door ons in nummer 29 tegen zijne praktijken ontwik keld voor alle belangstellenden kon en wilde ontzenuwentoen mr. Tideman, die ook tot de belangstellenden behoort, zich op die publicatie tot den man in zijn kantoortje begaf om van die „wederlegging" kennis te nemen, kwam dit 't heerschap „niet ge legen"; op mr. Tideman's verzoek hem zijn persoonlijk eigendom, de liggers met oude exemplaren van het Bloemendaalsch Week blad terug te geven, antwoordde het met de belofte ze aan zjjne woning te doen bezorgenhet spreekt haast van zelf, dat ze nog moeten komen. Van terzijde is bekend geworden, dat het zoogenaamde voor ieder toegankelijk, inderdaad stiekem gehouden verweer, be halve allerlei verdraaiingen der waarheid, eene knoeierige aantijging bevat van iging raads- re de garan- aier Lyceum terair-econo- begeeft zich iver hetgeen besluiten en rebbende op behoeve van ling van het ding der ge- izichte, men lie dan van >erg en Otto de heer Van i te houden, ineming van het Kenne- 1 missen om ideren in de ilyft. ■stel van den ding met 11 daarna met r oor stel zelf hiervan is, ■nnemer Ly- bedrag der „(ie litt. econ. ragd, indien aantal leer- i derven, bepalen, dat e vóór haai den 65-jari- uniformiteit onderwijze- n. Hij zal V. stemmen, beoogen die relke motie- voorstel ge- itleend aan schouwt „als een soort belooning voor het uitwerpen van onzen vriend Blanke- voort". Er heeft een nieuwe stemming plaats. Alsnu verkrijgen de heeren Blankevoort 6, Luden 2, Schulz 6 en de Roo 1 stem. De heer Blankevoort zegt de benoeming e.v. niet te zullen aannemen. Er wordt opnieuw gestemd. De heer Luden krijgt 9 stemmen, de heer Schulz 5, de heer Yerdegaal 1. De heer Luden verklaart de benoeming niet aan te ne men, daar hij al in 2 commissies zit. De voorzitter: Wie wil 't dan wèl zijn? (gelach). In een nieuwe stemming krijgt de heer De Roo 10 stemmen, de heer Schulz 4, de heer Born water 1. De heer De Roo van Alderwerelt: 't is een beetje faute de mieux, maar ik zal 't maar aannemen. Punt 2. Verkoop van grond langs den Hoogen Duin en Daalschen weg aan J. H. A. Kruimel,. P. J. Andrè de la Porte en H. Schünemann. De heer De Roo vraagt hoe 't zit dat aan drie personen grond verkocht zal worden voor 2 huizen. Weth. Laan: de heer Kruymel wil 'n stuk bij z'n tuin trekken. Otto: Het moeilijke punt is iets anders. Oorspronkelijk was met die heeren overeengekomen, dat het achter gelegen terrein met den openbaren weg zou ver bonden blijven door een strook van 4 hebben meegebracht). De voorzitter verklaart het verschil niet te begrijpen. Schulz: ïk wil evenals de heer Otto niet, dat de Raad bij verordening af stand doet van zijn recht om af- en over te schrijven. Besloten wordt art. 34 te schrappen en hij de begrooting er op terug te komen. De heer Kremer: Mijnheer de voorz. waarom wordt niet beoogd een onafhan kelijk technisch adviseur te benoemen? de Haarlemsche directeur is dat niet. Otto: Er moet iemand benoemd wor den, die onafhankelijk is van het belang van Haarlem, anders kan hij in een moei lijk parket komen. Hogenbirk (lid v. d. commissie voor de bedrijven): Wij hebben zijn technische voorlichting voorsbands per se noodig, ook kunnen wij door zijn bemiddeling profitceren van inkoopen door Haarlem; laten wij hem los dan heeft hij geen in teresse om ons te helpen, (een stem: bij zou tegen ons kunnen zijn). De commis sie wil beginnen met den heer Ochtman, we zijn niet aan hem getrouwd, en kun nen ieder jaar veranderen. De voorz.: We kunnen hem van jaar tot jaar benoemen. Uit de verdere discussie meenen wij te moeten opmaken, dat de verordening met uitlichting van art. 34 is aangeno men. Punt 5. Wijziging der begrooting 1925 van een be land komen itting is: de ,s. Maar dat 3 vrouw bo- terrumpeert bij). Het is 3, ook boven er. (De heel ing). Welnu aken. Maar ït op andere toepassing? de gehuwde verkplaatsen fistelijke pa- spteerd; dan t buitenland- de onderwjj- ninst op. De t, in fabrie- ang niet zoo. Wat t eerste neer van het voorstel be treft, dit is niet gegrond op 't onderwijs- belang. Het onderwijs heeft er juist be lang bij, dat de gehuwde vrouw niet uit de school verdwijnt, niemand die juist het zieleleven van kleine kinderen zoo goed kan beoordeelen ais zij. Laat ons in deze zaak niet de tegenstelling van rechts en Jinks, christelijk en niet-chris- telijk uitspreken. Maar moeten wij als 't dan ook nog uniform wordt een werk ster uit gemeentedienst ontslaan, omdat zij gehuwd is? Spr. wijst er verder op dat tegen dit voorstel requesten zijn in gediend van uiteenloopende richtingen. Het voorstel tot ontslag na 65 jarigen leeftijd is door B. en W. wel gegrond op liet belang van het onderwijs; doch spr. betwijfelt of 't onderwijs er altijd onder lijdt; in ieder geval worden de belangen van de onderwijzers er door geschaad en deze zijn door verschillende verslechte ringen in de pensioenbepalingen reeds van minder, conditie geworden. Spr. doet een beroep op den Raad deze voordracht niet aan te nemen. De heer Kremer heeft den heer Schulz met veel belangstelling gevolgd en hij is het in hoofdzaak met hem eens. Het in grijpen in de persoonlijke vrijheid zooals B. en W. willen, stuit spr. tegen de horst. En het gaat toch niet op tegen een uit muntende onderwijzeres, die geen kin deren kan krijgen of geen kinderen wil krijgen te zeggen, ga maar heen, want je maakt gebruik van je persoonlijke vrij heid. Een goede onderwijzeres zal een goede a.s. moeder zijn en als ze zwanger is, wel uit zich zelf van de school ver dwijnen. Desnoods is in het belang van het onderwijs een ontslag-regeling te treffen ten aanzien van de vrouw in positie. Wat de leeftijd van 65 jaar be treft, die zegt op zichzelf niets. De heer Van Kessel zegt: er zal wel geen onderwerp in den Raad zijn waar over de heeren vooruit zoo goed weten wat zij willen en hoe zij zullen stemmen aks dit. Toch wil ik nog iets zeggen naar aanleiding van de ingekomen adressen. De onderwijzeres heeft in de school groote verdienste, zij heeft de natuurlijk ste aanleg om met kinderen om te gaan. Maar huwt zij, dan komen haar plichten ten opzichte van man en gezin meermalen in botsing met die ten opzichte van de school. De heer Kremer zeg wel in zekere omstandigheden kan de onderwijzeres een wenk krijgen om te verdwijnen, maar dat is ook een aanranding van de per soonlijke vrijheid. En stel u eens voor hoe moet de onderwijzeres zich in school gevoelen als zij b.v. een ziek kind thuis heeft? (de heer Schulz valt in: en een onderwijzer dan, die een ziek kind heeft?). De heer Van Kessel vervolgt: dat is in 't geheel niet te vergelijken. De wenk die de heer Kremer wil geven (deze valt in: ik wil ze ontslaan!) dat geeft aanleiding- tot opzettelijke kinderbeperking; alles wat daartoe leidt moeten we absoluut cou peeren. De wet zelf overigens geeft den leeftijdsgrens van 45 jaar aan, daarboven kunnen we niet gaan. Spr. is dankbaar voor het voorstel, z.i. zal iedere verstan dige vrouw, de mondaine laat ik er bui ten, er zoo over denken. Verder loopen er duizenden onderwijzers rond, die voor hun vrouw en kinderen het brood willen verdienen; nu gelegenheid te geven aan een gehuwd onderwijzerenpaar dubbele inkomsten te genieten brengt ben in een beter gesitueerde houding tegenover bun collega's, die niet gewensckt is. De heer De Waal Malefijt sluit zich in hoofdzaak aan bij de woorden van den heer Van Kessel. Hij heeft het bijge woond dat een gehuwde onderwijzeres in de bedoelde omstandigheden 3 maarn den rust moest nemen vooraf en nog 4 maanden rust daarna, het onderwijs heeft daar toen vreeselijk onder geleden. De bestaande toestand is slecht en voor liet onderwijs èn voor het gezin. Ik hoop zelfs, dat 't binnenkort not een beetje verder gaat in de nu ingeslagen richting! De heer Luden vindt het een zeer moeilijk onderwerp. Hij geeft den heer Schulz toe dat veel tegen het voorstel van B. en W. te zeggen is, maar er is ook veel voor. Maar de christelijke beginse len, waarover de heer Schulz het lieeft, wii spr. er liever buiten laten. Hij althans wil alleen het belang van het onderwijs in 't oog vatten. Ik schaar mij dus, zegt spr., zij het ook op heel andere gronden, bij de heeren Van Kessel en De Waal Malefijt wat het eerste deel betreft (ont slag bij huwelijk onder 45 jaar). Wat de 65-jarige leeftijd betreft, men kan de onderwijzer nu eenmaal niet altijd hou den. Nu is het systeem van ontslag bij 65-jarigen leeftijd eenmaal aangenomen, omdat men een systeem (een regel) moet hebben; zelf heb ik het aan school en aan de universiteit ondervonden hoe verkeerd het vaak is oude krachten te handhaven. En wat nu volgens de wet zij 't met een eenigszins lateren leeftijd geldt voor pro fessoren, waarom zou dit nu voor onder wijzers niet gelden? En dan geldt nog dat professoren in een heel andere po sitie verkeeren, die staan niet den ge- lieelen dag voor de klas. De heer Hogenbirk: Het zal wel geen verwondering baren, dat ik vóór het voorstel ben van B. en W. Mijne opvat ting verschilt in deze zaak niet veel met die van de fractie van den heer Van Kessel. Ik vind het niet goed eene ge huwde vrouw voor de klas (e laten staan, zij moet voor man en huisgezin zorgen, ook al heeft ze maar 1 kind, dan hoort ze niet in de school; het is een goede oud-hollandsche deugd 't gezins leven te bevorderen. De vergelijking van de school met de werkplaats gaat niet op, ik vind het treurig als de vrouw de werk plaats in moet, maar hier gaat het om liet belang van de kinderen in de school. Otto: Nu we blijkbaar al aan 't mo- tiveeren zijn van onze straks uit te bren gen stem, wil ik liet ook doen. Doch eerst iets over een briefje, dat bij de voordracht lag en waarin wordt aangekondigd, dat B. .en W. wijziging van art. 23 in het Ambtenaren-reglement beoogendat briefje zegt niet genoeg, ik wil wel weten ■wellc plan B. en W. hebben. Een stem: wij zijn daarover aan het denken. Otto: Ik ben overtuigd dat B. en W. altijd denken. Het beroep verder op de wet gaat m.i. niet op, de wet gebiedt ons niet deze regeling te maken. Ze is facul tatief, ze geeft ons de bevoegdheid, dat is op zichzelf geen reden 't te doen en wanneer ik nu naga welke motieven B. en W. hebben, dan betreffen die lo. de geschiktheid; 2o. moreele overwegingen. Ik ben het met den heer Luden eens, dat de zaak moeilijk is. Als de samenleving- heel mooi kon worden ingericht, ware het 't beste, dat de moeder zich geheel aan gezin en man wijdde. Maar de wer kelijkheid is eenigszins anders en wordt

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1925 | | pagina 7