STOEL'S WONINGBUREAU, Bl'daalscheweg 161, Bloem endaal BANDEN GARAGE F. STAPPERS STADSSCHOUWBURG REPARATIE INRICHTING De Nieuwe Heeren Blanke Ballast Rijk...en geen geld IVEBFT-STCDMTj GOiD-SNEL JLOTTGEPIHG AUTOMOBIELEN en MOTOREN STALLING EXPERTISE SPORT BLOEMENDAAL OVERVEEN. VOLKSGEZONDHEID HANDEL EN NIJVERHEID HUMOR EN SATYRE STQOKERV-VERViS'J, EERSTE KLAS STOCK- MICHELIN- Ged. Oude Gracht40, Haarlem Telefoon 14454 De uitslagen der op Zondag 10 Januari gespeelde 'wedstrijden zijn: D. W. S.Bloemendaal 3—2 ZandvoortW. F. C. ft—2 Alcmaria—Victrix—West Frisia 4—0 HollandiaD. E. C. 2—3 SchotenK. F. C. 3—2. Voor 17 Januari luidt het programma: AlcmariaBloemendaal. ZandvoortD. W. S. Holland'ia—Schoten. W. F. C.—K. F. C. West-FrisiaD. E. C. Het is Bloemendaal helaas niet mogen gelukken de kostbare punten uit Amsterdam mede te bren gen. We hadden het „genoegen" den wedstrijd bij te wonen, en constateerden wederom, dat goed voetballen op dergelijke terreinen uitgesloten is, I vooral voor elftallen die gewend zijn lichtere vel den te bespelen. Voor de rust gaat het nog, maar I deze periode wordt reeds zooveel van het uit houdingsvermogen der spelers vereischt, dat ze spoedig na de hervatting uitgespeeld raken. Dit was Zondag ook het geval. In de eerste helft was Bloemendaal haar tegenstander vrijwel de baas, en wist dan ook een 21 voorsprong te behalen. We 1 waren de aanvallen der blauw-zwarte dik wijls zeer gevaarlijk, voornamelijk omdat de zware achterspelers van Bloemendaal de grootste moeite hadden in de vette klei op de been te blijven (de goals scoorde D. W. S. alle drie door uitglijden van een der backs), maar Beijk verdedigde eerst het doel, dat het meest dragelijk was. Na de thee stond Jan tot over de enkels in de prut, en werd in zijn bewegingen ten zeerste belemmerd. In nor male omstandigheden hadden de gastheeren niet van ons elftal gewonnen, daar was trouwens hun spel niet naar. Bloemendaal heeft niet van D.W.S.. wél van het D. W. S.-terrein verloren. Alle spelers werkten weer hard; succes kan zoo niet uitblij ven. We hebben gelukkig nog twee thuiswedstrij den, en vijf op vreemden grond, waarvan twee, die tegen Alcmaria en Schoten, welke de vereischto punten op moeten leveren, om buiten degradat'e- gevaar te blijven. Hollandia, West-Frisia en K.F.C. resp. in Hoorn, Enkhuizen en Koog Zaandijk zullen weinig of geen winst brengen. Elke punt hier ver overd, valt meet Alle geruchten ten spijt, bracht Zandvoort haar gewone competitie-elftal tegen W. F. C. in 't veld. I De ware animo schijnt echter niet bij het Zand- voort-elftal aanwezig geweest te zijn. De Wormer- veerders veroverden tenminste de twee punten, en I zijn tot nu toe het eenige elftal, dat de geel-blau- wen dit seizoen beide malen klopte. Het merkwaardige is, dat dit ook tweemaal met dezelfde cijfers is. Intusschen komen de punten W. F. C. bijzonder van pas, en wij voorzien een spannende eind-race, tusschen de degradatie—gega digden, W. F. C.—D. W. S., Bloemendaal, Zand voort en K. F. C., van wie de Wormerveerders er ongetwijfeld het minst gunstig voorstaan. Alcmaria bewees wederom haar meerderheid over West-Frisia, door de geel-rooden met beslissende cijfers ook in Alkmaar te slaan. De oude Noord- Hollandsche club heeft zich na een ongelukkig be gin wel schitterend hersteld, en bezet thans zelfs de derde plaats. D. E. C. legde beslag op het kampioenschap door Hollandia in Hoorn aan haar zegekar te binden. Onze gelukwenschen! Schoten hield volgens onze voorspelling K. F. C. er onder, hoewel de cijfers waarmee zij dit deed, van geen groot krachtverschil getuigt. „IJs en weder dienende" trekt Bloemendaal Zon- j naar Alkmaar. Dit kan weer een gezellige wed strijd worden. We gelooven, dat heel wat suppor ters mee zullen gaan, vooral, omdat Alcmaria de tegenpartij is. De ontmoetingen tusschen beide ploe gen waren steeds van zeer aangenamen aard, en daar zal Zondag hopen we, geen uitzondering op gemaakt worden. Spelen de onzen als tegen Scho ten, dan is kans op de overwinning zelfs zeer groot. Tenminste één punt moet mee naar huis komen. Alle spelers zijn van de ernst van den toestand doordrongen, dus is te verwachten, dat ieder ziel volkomen geven zal. Zandvoort ontvangt D. W. S. In Amsterdam trok Zandvoort aan 't langste eind. De ex-kampioenen kunnen weer winnen, mits het elftal door de hui strubbelingen, die de vereeniging in twee kampen splitst, niet te veel gedrepimeerd is. Is dit wel f geval, dan gelooven we in een zege der gasten, die zich hiermee een eind uit 't gedrang rullen werken. Hollandia-Schoten is voor geen der partijen bij zonder belangrijk: noch voor promoto, noch voor degradatie komen ze in aanmerking. Gelijk spel is niet uitgesloten. Tusschen W. F. C. en K. F. C. zal het meer spannen. Beide elftallen zouden ten zeerste met de punten gebaat zijn. In de Koog was K. F. C. de ge lukkige, nu kunnen de rollen wel eens omgekeerd schoren zijn, 'dat om 2 uur aan den Brederodeweg op bezoek komt. Het vierde speelde verzwakt tegen E. G. K. 3 gelijk. De Santpoorters schijnen echter met hun spelers geknoeid te hebben, zoodat dit muisje wel licht een staartje zal hebben. Blijkt het juist te zijn, dan moet de wedstrijd opnieuw vastgesteld wor den. Tegen Swastika 2, om 10 uur op eigen terrein, kan weer op het goede pad teruggekeerd worden. Maar dan dienen alle spelers present te zijnl Met slabakken wordt men geen kampioen! De jongste generatie won, onze pessimistische voorspelling ten spijt, van D. I. O. 4, met 31. Een kranige prestatie, die te meer te looven valt, waar lang de sterkste combinatie niet in 't veld gebracht werd. Met enthousiasme wordt in zoon geval veel vergoed, eneere wien eere toekomt: enthousi asten zijn de discipelen van Nico van Gelder zeker. Ie Elftal: J. Beijk, J. Yfs, C. A. Bakker, H, Loerakker, Ph. Immer, H. de Jong, G. Kopjes Nieman, J. Sunter, H. Beijk, W. Spoor, M. Strik. 3e Elftal: E. Mooy, G. v. Kooten, J. Schreur, J. v. Maren, Ant. Cassee, M. v. Loon, J. v. Outersterp, W. v. d. Bosch, W. v. Zanten, G. van Laar, W. Bruijnis. 4e Elftal: J. de Jong, C. Grootegoed, M. Wories, J. v. Beem, Andr. Witvoet, P. Scheffelaar K'ots, W. v. Hooff, H. Eijsten, Adam Cassee, Fr. Bakker, A. de Jong. technisch adviseur, den heer J. v. d. Plas, hoofdop zichter van het Prov. Waterleidingsbedrijf naar Hoorn. De nieuwe radio-installatie van het kerkgebouw aan den Vijverweg is opgeleverd. De uitzender is vergroot, en de energie opgevoerd tot 1500 volt. Tevens heeft men zich een ontvangtoestel aan geschaft, waardoor in het kerkgebouw het uitzen den gecontroleerd kan worden. Dezer dagen is een nieuwe autobusdienst IJmui- den-Haarlem, via Bloemendaal geopend. De „Brock- way-wagens maken een schitterenden indruk. Al les ziet er welverzorgd en degelijk uit, terwijl de veiligheid der passagiers op uitnemende wijze ver zorgd is. Wij wenschen den ondernemer groot suc ces toe. JUBILEUM A. IJZERMAN. Nader bericht men ons, dat de heer IJzerman Vrijdagmorgen is toegesproken door den Burge meester, door Mr. Liono voor de Commissie van toezicht, door den Inspecteur van het U. L. O. onderwijs, door den heer drs. Popma voor het onderwijzend personeel en door een der leerling n. Het geheel had een aangenaam en gemoedelijk verloop en zal ongetwijfeld den heer IJzerman lang diep in herinnering bijblijven. Zaterdagavond had in de groote zaal van „Vree burg" het aangekondigde concert plaats van de Gem. arbeiderszangvereen. „Morgenrood", direc teur de heer G. J. Kalt. Wat ons op deze uitvoering het meeste trof, was de buitengewoon beschaafde wijze, waarop de dirigent liet zingen. Bravo Kalt! Van de vertolkte nummers was het een iets minder, het ander iets beter, maar de totaal indruk was uitstekend. Hans Blom (viool) vergastte ons op eenige num mers, die buitengemeen fraai gespeeld werden. Het was een lust dezen kunstenaar te hooren, en gaarne zien wij hem in onze concertzaal nog eens weer. Max Nathan begeleidde bescheiden, doch talent vol, en de solo's door hem ten beste gegeven, ver dienden beter instrument. „Morgenrood" kan met genoegen op dezen bij uitstek geslaagden avond terugzien. Blijkens een in ons bezit zijnde circulaire wor den er pogingen in 't werk gesteld, in deze ge meente te komen tot oprichting van een Midden- standsvereeniging. De heer Jhr. J. C., Mollerus, secretaris der Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, er. lid van den Gemeenteraad te Bloemendaal, is be reid gevonden, op een tot dit doel op te roepen vergadering, welke gehouden zal worden op Dins dag 19 Januari a. s., des avonds half negen in Café Roozendaal te Overveen, over dit onderwerp een inleiding te houden. Naar aanleiding dezer rede wordt gelegenheid gegeven tot vragen stellen en hoopt men dat tot definitieve oprichting kan wor den overgegaan. De circulaire is onderteekend door A. E. Beek man, J. C. Bonarius, J. A. Boskamp, J. J. Keiler, G. M. W. Margadant, J. B. Sluiter, A. J. Stoel en J. Tanes. Dit kan eveneens gezegd worden van de feeste lijke jaarvergadering, Donderdag gehouden in „Vreeburg" van de afd. Bloemendaal der Chr. Nat. Werkmansbond. De zaal was tjok vol, toen de bij eenkomst omstreeks half acht geopend werd met het zingen van psalm 68 vers 10. De voorzitter, de heer Koopman, ging voor in gebed, waarna hij de openingsrëde uitsprak. Hij riep den aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe, en verheugde zich over de groote belangstelling. De 2e secretaris bracht 't jaarverslag over 1925 uit, omdat de eerste secretaris, de heer Huizinga door ziekte verhin derd was, deze taak, 24 jaar door hem vervuld, op zich te nemen. De penningmeester volgde met zijn overzicht, en uit beide epistels bleek in welk een bloeienden toe stand de afdeeliog zich bevindt. Daarna toespraken van verschillende afgevaar digden der Zusterafdeelingen. De heer en mevr. v. Kempen oogstten met een paar nummertjes voor fluit en viool veel succes. In de opvoering der tooneelstukjes „Een half uurtje bij den kapper", „Wedergevonden" en „Hei spreekuur van den theater-directeur" zat climax. Lest best gold ook hier; om „Flip" is gegierd! Tijdens de pauze werd een groote taart en een schitterend bewerkt kussen verloot. Men bleef tot half 12 in gezellig samenzijn bij een, waarna deze prachtig geslaagde avond met gebed gesloten werd. Na de motorspuit, de motorbrigade. De motor met zijspan, merk Harley Davidson, is gearriveerd en ter beschikking gesteld van den Commissaris van Politie. De agenten van Politie v. d. Ley en Zwarteveen, met als reserve Bekkel, zullen voor- loopig de brigade vormen, en zijn dagelijks druk aan 't oefenen, om ten spoedigste voor hun taak gereed en berekend' te zijn. zijn. I Sip a -• D, E. C. kan tegen West-Frisia niets meer ge- euren. Van een bijzondere 'krachts-inspanning der rood-witten zal wel geen sprake zijn; wel van die der Enkhuizers, die gaarne de eer zullen hebben, den kampioenen een of béide punten te ontfutse- en, wat ons niet onwaarschijnlijk voorkomt. In de etergraafsmeer zegevierde D, E. C. met 61, in een periode, dat WestFrisia nog ongeslagen was e noordelingen zullen belust zijn op revanche! De reserves brachten zoowaar een punt mee vaa choten 2. Hieruit blijkt, dat de heeren het wel U!lnen, indien ze slechts willen. Zondag zijn ze vrij. Het derde elftal gaat voort hun tegenstanders met groote cijfers te kloppen. R. C. H. 8 ging er met 7-1 onder, Een zelfde lot zal E. D. O. 7 be De inbreker, van wiens evolutien wij m ns vorig nummer melding maakten, is geknipt. De villa van Mevr. Coninck Westenberg, Schulp weg hoek Nic. Beetslaan, en tijdelijk onbewoond, werd, daar 'hier eerder een mislukte poging tot in braak geconstateerd was, onder verscherpte be waking gehouden én door de politie, én door den tuinman van de bewoonster. De laatste bemerkte Vrijdagavond op een open plaats aan de achter zijde van het huis onraad. Hij waarschuwde de politie, en deze arresteerde daar ter plaatse den 18-jarige B. de V. uit Haarlem. Na eenige onder vraging bekende dit jongmensch ook de dader te zijn van de inbraak gepleegd in de villa van de familie Everard (Kweekduin). Het daar ontvreem de werd grootendeels teruggevonden. Vermist wordt nog een zilveren hengsel van een schaal. De jeugdige boosdoener is opgeborgen. De O. L. school raakt overbevolkt. Door den heer Hoekstra is B. en W. hierop gewezen, met de consequentie, dat meerdere ruimte een eisc'h is. De Nederl. Herv. kerk heeft tijdelijk een der schoollokalen voor haar godsdienstoefeningen in gebruik gekregen, maar zal gedwongen zijn naar andere gelegenheid om te zien. Wanneer vindt de aanbesteding van het nieuwe kerkgebouw aan de Rampenlaan plaats? De koloniehuizen van het Centraal Genootschap, voor Kinderherstellings- en vacantie-kolonie's Huis Heelsum te Heelsum en Zwartendijk te Eg- mond aan Zee, worden geopend 21 Januari en 5 Fe'bruari. Comité's voor Uitzending en ouders van zwakke kinderen kunnen zich voor inlichtingen wenden tot A. C. Bos te Egmond aan Zee. In het voor een half jaar geopende Herstellings- oord te Nunspeet zijn op het oogenblik bedden vrij. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur raakte een as defect van een vrachtauto der expeditie-firma Vis ser, waardoor de chauffeur het stuur kwijt raakte en tegen een boom op den hoek van den Bloemen- daalsche straatweg en de Busken Huetlaan aan botste. Het ongeval liep gelukkig met eenige materieele schade af. KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deelt mede, dat op haar secretariaat ter inzage ligt de op dit oogenblik in Finland geldende bepalingen met betrekking tot den invoer van aardappelen. Door de architecten Mulder en van Asdonk is aan den aannemer A. v. Hoften te Haarlem opge dragen het bouwen van een autogarage aan den Hoogen Duin en Daalschen weg voor rekening van den heer P. Boom, alhier. Aan denzelfden werd gegund het amoveeren van de perceelen Bloemendaalsche straatweg no. 121, 123, 129, en bouwen van winkelhuis en bovenwo ning voor rekening van den heer J. D. Meeuwig. Met het sloopen van perceel No. 123 is bereids een aanvang gemaakt. De Woningbouwvereeniging „Bosch en Duin" lijdt een groot verlies door het overplaatsen van haar HET JURGENS-CONCERN, Iemand die ook de tweede aandeelhoudersver gadering van Ant. Jurgens' Ver. Fabrieken bij woonde, bericht ons dat thans de voorgestelde statutenwijziging definitief werd goedgekeurd met 2627 tegen 2 stemmen (de laatste namens Mr. van Houten, welke wederom afwezig was). Indien de Koninklijke goedkeuring tijdig wordt verkregen, zal de winstverdeeling over 1925 reeds volgens de nieuwe statuten plaats hebben. Zeer belangrijk waren de antwoorden, welke door den heer Ant. Jurgens werden gegeven op vragen, door aandeelhouders gesteld. Na de toe zegging, dat zooveel mogelijk getracht zal worden, in het jaarverslag meer gegevens te verstrekken omtrent de ondermaatschappijen, werd medege deeld, dat ondanks den slechten economischen toe stand in Duitschland, de resultaten over 1925 zeer gunstig zijn. Van een eventueele prijsregeling van regeeringswege in Duitschland worden ook geen bijzondere nadeelen verwacht. Het bericht, dat het Jurgens-concern financieel betrokken zou zijn bij den minder goeden gang van zaken bij de Gross- Gerau, werd absoluut onjuist en tendentieus ge noemd. Een beursman deelde mede, dat bona fide aan deelhouders het proces-van Houten zeer betreu ren. Van de bestuurstafel werd echter door Mr. Fruin medegedeeld, dat een gunstige afloop wordt verwacht en dat dit proces allerminst de konink lijke goedkeuring van de statutenwijziging zal ver tragen. Tenslotte sprak een aandeelhouder er zijn ver bazing over uit, dat Mr. van Houten wederom af wezig was, en werd door de vergadering onder applaus hulde gebracht aan de Directie voor het gevoerde beleid en haar waardige houding tegen over de aantijgingen in de „Haagsche Post". Gast: Ober, waarom zit die hond me daar al door zoo aan te kijken? Kellner: Ik weet het niet meneer, maar ik denk, dat U het bord gekregen heeft waarvan hij altijd eet? Vroeger was je dol op me en zei je, dat ik net een lief klein vogeltje was, klaagde het vrouwtje. De wreede echtgenoot begroef zijn hoofd in de krant. Je zei altijd, dat ik net een vogeltje was, hield het vrouwtje aan. Dat ben je nog, gromde de echtgenoot. Nou, maar te oordeelen naar de manier Is een papegaai geen vogel? bromde de echtge noot. Meneer, brulde de beleedigde man, U heeft mij met Uw parapluie in mijn oog gestoken! O jee nee, antwoordde de meneer vroolij'k, heeft het mis! Mis? Weet ik niet of ik in mijn oog gestoken word of niet? Ongetwijfeld, was het vroolijke antwoord, maar U weet niets van mijn parapluie. Ik heb deze parapluie vanmorgen van een vriend geleend! Uit het examen-opstel van Henkie Snugger: Een tijger is een reuze valsche slang. Hij is ge streept, omdat dat makkelijker voor den circusba s is. Als een tijger uit een circus ontsnapt, kan men hem makkelijker vinden, dan wanneer hij geen streepen had. 'Hij kan nu niet zoo ver wegloopen, zonder dat iemand zou merken, dat hij geen ezel of een koe is, door zijn strepen. Witkiel, riep de reiziger voor Amsterdam, aan een klein provinciestationnetje. Ja, meneer? Zou dit pak stevig genoeg ingepakt zijn, om de reis naar Amsterdam in den goederenwagen te ma ken, zonder dat er iets beschadigd wordt? We zullen kijken, zei de witkiel, terwijl hij bef pak met een smak op den grond wierp. Hier krijgt het zoo'n gooi, en hier smakte hij het nog eens neer zoo gaat het in Utrecht, en zoo nog een smak gaat het in Amersfoort. Toen barstte het pak open en viel alles in gruze lementen. Nou, meneer, als het verder dan Amersfoort gaat, komt er niet veel van terecht. Er was eens een man, die drie honden had. Toen hij op een avond thuis kwam, lagen ze alle drie op zijn bed te slapen. Hij gaf ze een pak slaag en joeg ze weg. Toen hij den volgenden avond thuis kwam, lagen ze op den grond, vóór het bed. Maar het bed was nog warm van hun lichamen. Dus gaf hij ze weer een pak slaag. Den derden avond kwam hij wat vroeger dan ge woonlijk thuis. Toen vond hij de honden vóór het bed zitten, terwijl ze met zijn driëen zaten te bla zen, om het koel te maken. Er was algemeene deelname met den man, die bij de toonbank stond. Hij hield zijn hand aan het hoofd en die hand schudde heftig. Verschillende personen boden hem een borrel aan. Hij nam ze alle aan, maar zijn hand schudde nog steeds. Ten slotte werd er een collecte gehouden en de man ging rijker heen, dan hij gekomen was. Zeker een zenuwtoeval, veronderstelde een de- gasten. Dat niet, zei de kastelijn. Hij kocht gisteren ee armbandhorloge en dat ding wil niet loopen. Hein, Hein, wor us wakker! Sta op! Ken 'k nietl Waarom niet? Ik slaap! Die dikke mevrouw Pieters zegt, dat ze beslist geen roode mantel meer draagt. Waarom juist geen roode? Omdat toen het laatst zoo mistte, de men- schen op straat aldoor probeerden brieven in haar mond te steken. Herman, hoe durf je zoo op school te komen, je haar is niet gekamd? Geen kam, juffrouw! Kon je de kam van je vader dan niet even gebruiken? Geen haar, juffrouw. De vrouw des huizes zag, de kamer binnentre dend, de 'gordijnen in brand staan. Ze riep het meisje toe, een emmer water te brengen. Maar dat duurde heel lang en ondertusschen was de heer des huizes al binnengekomen en had de gordijnen afgerukt. Waarom maakte je niet gauwer voort, vroegen de verbolgen echtelieden. Gauwer? Ik kon niet eerder! Ik had een em mer vol kokend water staan. Die moest ik eerst leeggooien en- weer met koud vullen. Ik kon toch j loopen? HAARLEM ZATERDAG 16 JANUARI VER. ROTTERD.-HOFSTAD TOONEEL met Dr. WILLEM ROYAARDS als Gast" ZONDAG 17 JANUARI HET NIEUWE NEDERL. TOONEEL 4e Opvoering van DINSDAG 19 JANUARI N.V. HET SCHOUWTOONEEL VRIJDAG 22 JANUARI Gastvoorstelling van TILLA DURIEUX en haar gezelschap. VAN zeker niet dat heete water erover gooien en zoo de boel nog erger maken? WETENSWAARDIGHEDEN. Is het U bekend: dat men in Siwa, in de Lybische woestijn een vrouw kan koopen voor de somma van 15. dat de speelkaarten in 'de veertiende eeuw wer den uitgevonden door den Franschen schilder Jacques Gringonner. dat men aanneemt, dat hij ze uitvond om den krankzinnigen koning Karei de zesde van Frank rijk te amuseeren? dat men verleden jaar in kelders van oude hui zen in Utah zaden vond, die 900 tot 1200 jaar oud waren, die nu toch nog ontkiemd zijn? dat men thans reeds in Engeland toebereidselen maakt voor de waarneming van de totale zonsver duistering op 29 Juni 1927? dat deze verduistering slechts een kwart minuut zal duren? dat dit de eerste totale zoneclips (die in Enge land zichtbaar zal zijn), der laatste 200 jaar is? dat leeuwen en tijgers te zwakke longen hebben om langer dan één kilometer aan een stuk hard te

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 3