M. J. SMINK-BEUKERS R.SMINKvhfïrmaJ.J. BEUKERS 1= RADIO pedicure-manicure kinderhuisvest 33 tel.10441 het natuurlijk ELECTRO-RADIOS EMSER-ZOÜT HEEFT U IETS GEBROKEN? A. MUDDE BINNENLAND BUITENLAND EERSTE HAARLEMSCME BEGRAFENIS-ONDERNEMING BEGRAFENISSEN-CREMATIES EN TRANSPORTEN EIGEN ROUW EN VOLGAUTO'S KINDERHUISVEST 29-31-33 TELEFOON 1Ö441 VAN DEN POLITIEKEN 4 STERRENHEMEL FOTOGRAFIE PLAATSELIJK NIEUWS ONZE PLANTENDOKTER VOOR DE HUISVROUW van uw antiek porcelein, gebruiks- of kunstvoorwerpen in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, brons enz. ALLES ONDER GARANTIE ZIJLVEST 3 - „DE HERTEKOP" - HAARLEM In- en verkoop van meubelen en oudheden Een feestdag was het Maandag in de hoofdstad. Het was collectedag voor de slachtoffers van den Watersnood. 2500 collectanten waren op de burgerij losgelaten, de zilvertram reed, motorbooten met muziekcorpsen, vergezeld van collectanten, door kruisten langs de waterwegen de hoofdstad, stu denten op een ouderwetsche karos, getrokken door vier rossinaten, poogden langs muzikalen weg de beurzen los te peuteren, de brandweer rukte uit met een oude stoomspuit, om de beurzen leeg te „zuigen", de politiemannen anders bewakers van onze eigendommen, deden mee aan den aan slag op onze portemonnaie. Op den Dam stond een tent van de Standwerkersbond, waar onder kwinkslagen van geroutineerde verkoopers ver schillende voorwerpen 'bij opbod werden ver kocht. Er heerschte een feestelijke drukte in de stad als op Koninginnedag. En er werd met milde hand gegeven. Arm en rijk, ieder gaf en het viel moeilijk iemand te ontdekken, die niet met een of meer bloempjes in het knoopsgat paradeerde Amsterdam heeft zich op zijn best getoond, want het gaf met groote vreugde, er straalde van de an ders nogal brutale snuiten der Amsterdammers een eigenaardig licht af, weerkaatsing van een in nerlijk licht, de vreugde van het geven. En met een opbrengst van alles en alles bijeen van een k'eine twee ton, heeft Amsterdam getoond, inder daad de „hoofdstad" te zijn. Het was een mooie dag. Dat vond het oude levenslustige renteniertje ook. Op verschillende punten van de stad werd hij waargenomen. Hij scheen telkens zijn bloempje kwijt te zijn. Want elk oogenblik zag men hem op een der lieve snoetjes toeschieten, die hem met vleiende oogen en gebaren een bloempje in het knoopsgat staken, waarop de oude grappenmaker zijn riksje offerde. In mijn heele leven heb ik op één dag niet zooveel lieve lachjes gehad, glunder de 'hij. „Kijk eens", zei hij stiekum, en liet ons een heele bos bloempjes zien, die hij in zijn jaszak had weggemoffeld, a raison van 2.50 per stuk. „Een duur boeketje", fluisterde hij, „maar ik heb er ook plezier van", glunderde hij ondeugend. „I'k wou, dat het eiken dag collectedag was!" Intusschen is gebleken, dat de schade door de overstrooming aan de landerijen nog grooter is, dan men dacht. 80 H. A. vruchtbare grond zijn door zand bedolven. Het vrijmaken van zand zal ca 3000 per H. A. 'kosten, of ongeveer de waar de van den grond. Ook leveren deze gronden thans gevaar op voor de omgeving, met het oog op verstuiving. Men vertrouwt dat de vrijmaking van overheidswege zal gebeuren, met een kleine bij drage in de kosten door de eigenaars. Wat de uit- keering aan de getroffenen betreft, gaat men van den grondslag uit, dat aan hen, wier inkomen min der dan 1200 gulden per jaar bedraagt, de géheele schade wordt vergoed, bij een inkomen van 12001800 de helft en van 18002400 een derde van de schade, terwijl getroffenen met een inkomen boven 2400 als regel niet voor schadevergoeding in aanmerking zullen komen. Er is bekend gemaakt, dat de herhalingsoefenin gen waarschijnlijk zullen aanvangen op Donderdag 19 Augustus. De laatste jaren werden deze, zooals bekend, in de 2e en 3e week van September ge houden. De reserve-officieren zullen als gewoon lijk een week vroeger opgeroepen worden. In verschillende deelen van ons land, en ook ver daarbuiten (Brussel, Parijs) werd op eenvou dige wijze het zilveren huwelijksfeest van H. M. de Koningin herdacht. Het centrum was natuurlijk Apeldoorn, aangezien de vorstelijke personen met hun gasten op het Loo verbleven. Zondagmorgen brachten drie muziekcorpsen het Koninklijk gezin hulde, waarbij een groote menigte de gespeelde liederen meezong. Daarna had in de Ned. Herv Kerk een plechtige dienst plaats, welke door d paleisbewoners werd bijgewoond en zeer druk be zocht was. H. M. de Koningin heeft verschillende personen begiftigd met een draagmedaille, als een persoonlijk onderscheidingsteeken. Met de leiding van den dienst der Posterijen en Telegraphic is het weer mis. De directeur-gene raai Ir. Damme, die pas een jaar in functie is heeft ongevraagd vanaf Maandag j.l. voor de rest van Februari „verlof" gekregen, terwijl men he onwaarschijnlijk acht, dat hij op 1 Maart weer in functie zal treden. Er is nu een voorloopig direc* torium van 3 hoofdambtenaren benoemd. Er moe ten strubbelingen zijn tusschen den heer Dammei en den minister van Waterstaat in zake de lei* ding van den dienst. Dit is de vierde directeur generaal in vier jaar! Is het wonder, dat dez dienst zich niet bedruipen kan? Het raadslid mr. G. v. d. Bergh in Amsterda heeft het voorstel gedaan, om het bruikleen van het voormalig Raadhuis (Paleis op den Dam) te beëindigen teg_n 1 Januari 1930 en B. en W. ui te noodigen maatregelen voor te bereiden om, als de staat op dien datum niet in een passend ver blijf voor het Staatshoofd in de hoofdstad mocht hebben voorzien een gedeelte van dat Raadhuis tot zoodanig verblijf te doen strekken. B. en W. hebben dit voorstel in prae-advies. Engeland. De binnenlandsc'he toestand in Engeland is niet rooskleurig. De Britsche minister van Binnenland- sche zaken gaf te kennen dat men een paar maan den van ernstige onrust te wachten heeft. Dan is het niet de taak der regeering, als stakingsbreek- ster op te treden, maar ervoor te zorgen, dat het leven der bevolking geen gevaar loopt, de voedsel voorziening niet wordt verstoord en de handel zoo veel mogelijk voortgezet wordt. Daarvoor zijn re gelingen getroffen. Als het mijnconflict in Mei op een staking uitloopt, zal de regeering verplicht zijn in te grijpen, omdat het land bij een algemeene sta king met ondergang en uithongering zou worden bedreigd. De regeering zal zoo noodig het verkeers- en vervoerswezen ter hand nemen. Frankrijk. De Fransche Kamer debatteert nog steeds over het financieele vraagstuk. Ingewijden gelooven, dat regeering en financieele commissie in zake de financieele ontwerpen niet tot overeen stemming zullen komen. De regeering. en de meer derheid van de financieele commissie staan op 2 punten tegenover elkaar, n.l. de verplichte omzet ting van aandeelen aan toonder in aandeelen op naam, welke de financieele commissie voorstelt en het vraagstuk van toewijzing van alle erfenissen aan den staat, welke de regeering eveneens be strijdt. De minister van financiën heeft als com promis voorgesteld het vroegere voorstel van Clementel, om aandeelen in te stellen met facul tatief endossement. Duitschland. Het Duitsche verzoek om toelating tot den Volkenbond is door den Duitschen consul te Genève overhandigd. De Volkenbondsraad is in verband hiermede bijeengeroepen. Daarin zal de datum voor de Volkenbondsverga'dering worden vastgesteld, waarop Duitschland als lid zal wor den toegelaten. Mussolini is boos op Duitschland en, wanneer de beschaafde wereld niet wist, welke waarde zij moet toekennen aan de opgeblazen redevoeringen van den Italiaanschen potentaat, zou men in zijn bewering „Niet alleen zal Italië nimmer zijn op den Brenner geplaatste vlag strijken, maar zoo noodig deze vlag ook over den Brenner dragen" een provocatie kunnen zien. Dr. Stresemann, de Duitsche minister van Buitenlandsche zaken heeft blijk gegeven, de innerlijke waarde van 's heeren Mussolini's beweringen te kennen. Hij gaf in den Rijksdag een uiteenzetting van de Duitsch-Italiaan- sche verhoudingen. Datgene wat Mussolini aan de Duitsche politiek als zucht en streven naar expansie verwijt is, z. i. uit de lucht gegrepen. En hij ver klaarde, dat de redevoering van Mussolini nog een aansporing was, om tot den Volkenbond toe te treden. De dreigementen van Mussolini zijn on- vereenigbaar met den geest van d'en Volkenbond. Ten slotte wees hij er op, dat er geen strijd' be staat tusschen 't Duitsche en het Italiaansche volk. Op kalme, zakelijke manier vereffende de Duitsche minister van Buitenlandsche zaken zijn rekening met Italië's dictator. België. Ook in België heeft de Kamer zich bezig gehouden met de financieele gezondmaking van het land. De minister van financiën trachtte aan te toonen, dat slechts door een buitenlandsche lee ning de volkomen gezondmaking bereikt kan wor den. En hij sprak de hoop uit, dat kamer en senaat eenstemmig zijn ontwerp zouden aannemen. Ook stelde de minister de mogelijkheid van overgang naar een nieuwe munteenheid op goudbasis in het licht. België is op 'den goeden weg. Fascistische of actualistische woelwaters, die zich in België nationalisten (vrienden van 't vader land' zou men kunnen zeggen) noemen hebben bij ge legenheid van het opbergen van oorlogstropheëen den minister-president in het openbaar gehoond'. De partijen die achter de regeering staan, zijn daarop actief geworden. Pourvu qu'on s'amuse. Het demissionnaire kabinet 'heeft nog kans ge zien, een ernstige postcrisis te ontketenen. We werden n.l. opgeschrikt door de mededeeling, dal de eerst sedert voorjaar 1925 opgetreden directeur- generaal Damme, met ingang van Maandag j.l. „met verlof" zou zijn. Zijn werk werd overgenomen door drie plaatsvervangers, n.l. den algemeenen se cretaris der P. T. T. en twee tijdelijke hoofdinspec teurs. Ofschoon het van officieele zijde ontkend wordt, moet den heer Damme tegen zijn zin „ver lof zijn verleend en moet dit in verband staan met ernstige meeningsverschillen met den minister van Waterstaat. We schijnen een en ander als een voortzetting van den reeds eenige jaren gevoerden strijd in zake het bestuur der P. T. T. te moeten opvatten. De regeering schijnt voorstandster te zijn van een directorium van drie hoofdambtenaren en daaruit schijnen de herhaalde conflicten met de directeuren-generaal' voort te vloeien. Want in vier jaar tijd hebben we vier directeuren-generaal ver sleten. Hetgeen voor den dienst 'der P. T. T. niet dan fnuikend kan zijn. In 'November j.l. stelde het kamerlid Boon reeds vragen aan den minister omtrent de geruchten, dat de regeering tot een di rectorium van drie personen zou besloten hebben. Een antwoord kreeg het kamerlid niet. Maar in tusschen scheen de regeering toch al in dien geest beslist te hebben, maar H. M. de Koningin weigerde het besluit te bekrachtigen, in verband met het demissionnaire karakter van het ministerie. Des niettegenstaande krijgt de heer „Damme" verlof". Met het oog op de weigering van H. M. maakt dat al een heel vreemde indruk. Het is dan ook niet te verwonderen, dat het kamerlid Boon opnieuw vra gen tot den minister gericht heeft. Misschien zou den we nu kans op antwoord hebben in deze zeer raadselachtige, edoch hoogst belangrijke aangele genheid. Een vooraanstaande persoon op parlementair gebied is dezer dagen ontslapen. Wij doelen op J'hr. Mr, G. L. M. H. Ruys 'de Beerenbrouck, oud-Mi nister in 't kabinet Mackay, oud-commissaris der koningin in Limburg, welke op 83-jarigen leeftijd overleed. Van 1880 tot 1888 was deze bekende staatsman lid van de Tweede Kamer, waarna zijn benoeming tot minister van Justitie in het kabinet Mackay volgde. Toen dit kabinet in 1891 aftrad, kwam hij weer in de Kamer, tot 1893, waarna hij Commissaris der Koningin in Limburg werd, welke functie hij tot 1918 waarnam. Tal vam hooge pos ten werden door den heer Ruys bekleed, o. m. Staatsraad in buitengewonen dienst. Met den heer Ruys is een staatsman van den ouden stempel heengegaan. Het Eerste Kamerlid, prof. dr. D. van Embden heeft tot den minister van Buitenlandsche Zaken een vraag gericht, in verband met 'het verzoek van de Belgische regeering, om ter bevordering van de intellectueele toenadering tusschen Nederland en België, tot wederzijdsche uitwisseling van hoog leeraren te komen. De heer Van Embden vraagt lichtelijk ironisch, of, wanneer uit het hem op 2 Febr. j.l. gegeven antwoord moet worden opge maakt, dat dit verzoek der Belgische regeering ca. 4'/2 jaar zonder bescheid bleef, zulk een gedrags lijn aan het departement „gebruikelijk" is en of dat wenschelijk is, als pogingen tot internationale toenadering worden gedaan. Wel eenigszins be grijpelijke vragen. Automobilisten, denk er aan. De uitlaatgassen zijn giftig. Laat daarom Uw mo tor nooit draaien in een garage, waarvan de deu ren gesloten zijn. Zorg voor krachtige luchtver- versching. Ongeveer tegelijk zijn te Amersfoort en Zwolle fotografie-tentoonstellingen gehouden. Te Zwolle geschiedde dit naar aanleiding van het dertig-jarig bestaan der fotoclub aldaar. Over beide tentoon stellingen wordt in 'het juist verschenen F'ocus- r.ummer uitvoerig bericht. Tuinzing schrijft over den invloed, die verschil lende omstandigheden op den coëfficiënt van licht- filters- uitoefenen. Het vervolgartikel over den pigme-overdruk wordt voortgezet met een uitvoe rige bespreking over 'de voor dit procédé meest geschikte papiersoorten. Bijzonder fraai zijn de platen in dit nummer, fe zamen een achttal: Een romantische oude water molen door Van Haaren, Arnhem en een fraaie wintermorgen van 'denzelfde. Van Henri v. Haaren, den zoon, zijn er drie buitengewoon fraaie berg landschappen en van onzen plaatsgenoot den heer G. Warnderink Vinke, een drietal, waarvan bijzon der uitmunten „Oleanderhof" en „Lichtende Bo gen". In een geestig artikel, getiteld „Een kettersche kunstdroom", behandelt Solist op origineele wijze het oude vraagstuk der kunstfotografie. yyyyyyyyyyyi scheiden. Deze uitwerpselen vallen als druppels klevend en zoet smakend vocht naar beneden, zc adat de bovenzijde der bladeren, de takken en de vruchten er mee bedekt worden. Mieren, wes pen, bijen en vliegen azen op dezen z.g. honing dauw; in Zuid-Europa kan men zelfs honing koo- pen, die door de bijen uitsluitend bij de bladlui zen is verzameld. In den honingdauw blijft stof hangen, maar er groeien weldra ook schimmels in, die zwart van k'eur zijn, zoadat de door bladluizen bewoonde planten en alles wat er onder staat of groeit, met een vies, zwart laagje is 'bedekt. Zie maar eens onder lindeboomen! Door de gewassen, waarop de eieren der bladlui zen overwinteren, te -bespuiten met een carboli- neum-oplossing, voorkomt men 'het optreden der luizen met honing- en roetdauw als gevolg. BLOEMENDAAL Door den dood werd deze week nog een bekende Bloemendaler opgeëischt: op 61-jarigen leeftijd is d'e heer Johannes Gottlieb Veenenbos overleden. De heer Veenenbos, een zwager van Dokter Bakker, was lange jaren bij dezen bekenden ge neesheer, die aan zijn practijk een apotheek ver bonden bad, werkzaam als assistent, en uit hoofde van deze functie haast zoo populair als de dokter. Na den dood van den beminden arts, exploiteerde de heer Veenenbos met den heer de Fouw, de apotheek Roemah-obat, welke zaak, na vertrek van den laatstgenoemde, geheel op den overledene overging. De heer Veenenbos is geruimen tijd f ziekbed! gekluisterd geweest, waarvan 'hij nie -er mocht herrijzen. Met hem is een goed en vriende lijk mensch heengegaan. Kleine moeite, groot gemak. Bont (pelswerk) en vilt zijn moeilijk te reinigen stoffen. Toch komen we èen heel eind door ze te wrijven met zemelen of meel, dat men op een schoon bakblik heet heeft gemaakt. Na de behan deling het bont goed uitkloppen en het vilt uit borstelen. Een middeltje om schoenen heel vlug glimmend te krijgen? Maak ze niet zwart met schoencrême, maar wrijf ze in met een stukje sinaasappel. Laat het sap even drogen en schuier de schoenen- dan glimmejid met een zachte borstel. Aangesneden kaas houden we versch op de vol gende manier. Doop een lap (liefst neteldoek) ito de azijn en wring die zoo droog mogelijk uit. Wik kel de kaas daarin en leg haar op een koele plaats. Braadpannen moeten we niet telkens afwas- schen na het gebruik. De narigheid van het vast kleven van visch aan -de pan, is daar het gevolg van. Wrijf de pan, voordat zij is afgekoeld, met heel zacht papier schoon en zet haar in papier ge wikkeld weg tot den volgenden keer. 'Het water, waarin de aardappelen gekookt zijn, is een uitstekend middel om vuil geworden zijde mee af te sponzen. Maar we moeten er natuurlijk voor zorgen, dat de aardappelen, voor we ze ko ken, goed schoon gewasschen zijn. Het 'is aan te bevelen Uwe kolen te 'besprenke len cmet een sterke oplossing van soda in water. Draag er echter zorg voor, dat de kolen- gedroogd zijn, voordat U ze gebruikt. Dan zullen de kolen veel langer branden dan anders. Stop grijze of andere donker gekleurde hand schoenen liever met katoen- dan met zijde. Want katoen neemt onder het dragen onwillekeurig ge makkelijk stof enz. aan, zoodat het gestopte plekje al heel gauw dezelfde kleur krijgt als de handschoen zelf, zoodat het onzichtbaar wordt Een zijden stop blijft meestal duidelijk zichtbaar. Een theelepeltje borax in een kom warm water (4 tot 5 liter) waarin ge Uw haar wa-scht, verwij dert alle vet en geeft 'het haar een zachte glans. Als men een koëk(cake) in een blikken vorm gebakken heeft, laat dien, na hem uit den oven- genomen te hebben, 5 minuten afkoelen. Dan kunt hem gemakkelijk, zonder te breken, er uit n teto. Tot onderwijzeres aan de „Kuiperschool" geves tigd te Haarlem, Kloppersingel, is benoemd onze plaatsgenoote, Mej. E. J. M. Viss-e. Op een verzoek van het 'hoofd der O. L. School tot aanstelling van een vijfde leerkracht aan zijn school, is naar we vernemen een gunstig advies van de Commissie voor onderwijs ingekomen. Moeders, bescherm Uw kind. Verkoudheid, voor volwassenen een bezwaar, vormt voor zuigelingen en kleuters een groot ge vaar. Van elke honderd kinderen, die beneden het jaar sterven, gaan ongeveer twintig dood aan longaan doeningen. Houd zooveel' mogelijk verkouden, hoestende personen uit de buurt van Uw kleinen. lOOOOOOCXXXXIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOCXXiOOOOOOOO 3) In het vorige artikel heb ik gewezen op de wen- schelijkheid om de vruéhtboomen in 'den rusttijd te bespuiten met een oplossing van vrucbtboomcar- bolineum. Ook voor andere gewassen geldt deze wcnschelijkheid, maar daarop kom ik later terug; we willen nu nog even nader kennis maken met de kleine vijanden, die ik in het vorige stukje heb ge noemd. Hoe groote schade 'de bladluizen kunnen aan richten, ondervindt men het best aan de pruimeboo- men, waaraan soms vroeg in het jaar reeds de bladeren krullen, zoodat zij hun normale functie» in het levensbelang van den boom niet meer kun nen vervullen. Als vele bladeren zoodanig bescha digd worden, dan vallen ook vele vruchtjes af en de overblijvende worden niet groot en sapp'g. Appels worden door het zuigen der bladluizen me nigmaal misvormd en zijn daardoor minderwaardig en onsmakelijk. Morellen worden vies zwart en laten de bladeren en vruchtjes vallen evenals de pruim. Bij roode en zwarte bessen zien we dikwijls roode bulten aan de bovenzijde der bladeren ont staan. In de bolle onderzijde vinden we weinige luisjes, die betrekkelijk geringe schade aanrichten. Er leeft op de bessen echter nog een andere blad luis, die de scheuten doet krom groeien en die veel schadelijker is. Zij doet bovendien bladeren en vruchten zwart worden, waaraan zich vele blad luizen en ook enkele schildluizen en de blad- vlooien schuldig maken. Deze dieren zuigen n.l. zooveel sappen uit de bladeren, dat zij een groot deel onverteerd uit- De Bloemendaalscbe Vereeniging voor Volks tuinen hield Maandagavond haar jaarvergadering in Hotel' Roozendaal, al'hier. De vergadering was niet druk bezocht: 29 leden hadden aan den oproep gevolg gegeven. De jaar verslagen van secretaris en penningmeester wer- d'en goedgekeurd'. In plaats van den aftredenden voorzitter, de heer Hoeksrta, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gëkozen de heer J. G. van Kessel, die de be noeming aanvaardde. De verkiezing van twee be stuursleden had tot resultaat, dat de heeren Schip pers en Oskam tot deze functie aangewezen wer den. Opvoorstel van 'het bestuur werd 100.gevo teerd voor de slachtoffers van den watersnood. Na een geanimeerde rondvraag sloot de nieuwe voorzitter de vergadering. Wij vestigen de aandacht van onze abonnee's op den gecontroleerden bewakingsdienst te Haar lem en Omstreken, welke zich in onze advertentie kolommen bekend maakt. Het prospectus van dezen dienst onder directie van de heeren S. J. Beest van Andel (tel. 13094) 'en L. Lam (tel. 14202) maakt een goeden indruk. De directie stelt zich onder meer persoonlijk garant voor de betrouwbaarheid van het met zorg gekozen pers neel. Wij mochten persoonlijk de vruchten van hun oplettendheid des nachts ondervinden. Wij raden gegadigden aan het prospectus aan te vragen, Raaks 32, Haarlem. De schoonmaak in zicht! We hebben dit jaar een betrekkelijk vroege Paasch. En vóór dien tijd moet natuurlijk de groote schoonmaak achter den rug zijn. Het zal dus niet zoo lang meer duren, of menige huisvrouw gaat aansta'ten maken voor de jaarl'ijksche schoon- makerij. Dan wordt er weer geboend en gewre ven, dat het een lieve lust is. En dus wordt er weer op groote schaal wrijfwas gemaakt. Maar ook komen we om dezen tijd van het jaar strijk en zet een paar keer het berichtje in de krant tegen, dat hier of daar brand ontstond, bij het koken van de was. Zelf was koken, is uitstekend, maar laten we 'dan heel voorzichtig zijn'. Het recept is, eenvoudig. We nemen een ons geschraapte witte bijenwas (of een half ons ceresine) en smelten die in een emaille-pannetje. Wanneer dit gebeurd is, NEMEN WE HET PANNETJE VAN HET VUUR. Op vei- ligen afstand van het vuur doen we bij de gesmol ten was een kwart liter witte terpentijn. Door het bijvoegen van de zeer brandbare terpentijn, wan neer het pannetje op het vuur staat, ontstaan dc meeste ongelukken. Wanneer we echte bijenwas gebruiken, hebben we heelemaal geen vuur noodig, omdat de was in terpentijn oplost in de gewone ka- merwarmte. Willen we roode wrijfwas hebben, dan nemen we roode terpentijn en gele was. Schelvisch koken. Het is nu nog de tijd voor schelvisch. Schelvisch is namelijk het lekkerst tusschen begin November en half Februari. We maken de visschen schoon, kerven, ze en wasschen ze goed uit. Ondertusschen hébben we water, met zout, kokend gemaakt. Daarin leggen we de visschen en laten ze koken, tot een vin gemakkelijk loslaat. Dan is de visch gaar. Voorzichtig balein we ze, met een paar schuimspanen, uit de pan en leggen ze op een schotel. Bij schelvisch geven we gesmolten boter, mosterdsaus, eiersaus of botersaus. Zijn er lief hebbers voor lever? Denk er 'dan oh, dat die dade lijk bij het schoonmaken in koud water gezet moet 'worden. Als de visch gekookt is, en uit de pan gehaald, koken we de lever apart in dit visch- water. Na 5 minuten is de lever goed. Vraagt demonstratie van het meest MODERNE ontvangtoestel bij U thuis of bij ons. 4 Lampstoestel in ebonieten Kastje, afmetingen 30X10 2 J X16 c.M. te bedienen met één knop en toch zoo selectief, dat U Hilver- sum en Königswusterhausen,Daventry 2 b en Parijs zonder dat ze elkaar storen kunt ontvangen. Door de kleine af- metingen zeer goede korte golfont- 2 2 vangst. Prijs f105. Plaatstroom 2 apparaten: Munhyan Fischer f37.50 b en Philips f 55. Groote keuze 2 2 luidsprekers en een enorme sorteering 2 2 in onderdeeien. a Gierstraat 53, Haarlem, Tel. 15425 2 is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen fla cons. Prijs per flacon F 1.20 Een ieder voor de zt De op Zondag 7 Fel den voor de tweede 1 gende resultaat: AlcmariaBloemendaa ZandvoortD. W. S. Holland iaSchoten W. F. C—K. F. C. West-FrisiaD. E. C. Voor 14 Februari is vi West-FrisiaW.F.C. AlcmariaD. E. C. ZandvoortK. F. C. Hollartd'iaBloemenda Bloemendaal weer ge onderwerp der gesprek! dorpsstraat (het sport: Met graagte werden v Alcmaria Victrix Bloemendaal die zoo gelukkig gewei en goedkoope imaniei nen wonen, door vieuwd, en was het hoe er met onze gi u.ordt, anderdeels wa: siasme gade te slaan, hun gerichte vrager de voorlichting was had er maar één elfta van dit elftal .wend in lot in 'de hoogste hoo niet geweest, maar h commentaar op den het gevaar te loopen elftalier» gesteld te w Wij zullen dus allei sehe Courant, en het die flinke verslagen c Courant lezen wij o. ..Bloemendaal heel "Wedstrijd gespeeld, i "'n'ing behaald. Nu ..verwondert ons de ..week in Enkhuizen 1 ..opzicht ..En d'e Bloemenda: „keurig. ..Doordat de BI: ..trapten konden zij "houden. Zij waren 1 "her en dat ongelukk "Linkerwing, spil e ..daal bijzonder op di Uit het verslag var land citeeren wij: 'j

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 2