imerprijzen VAN BAKEL FSVLEESCH inneert U op Weekblad" Ihaarlemsche bankvereenigingj „AGTER A. HOMMERSEN H. Hoogstraten it a Lambusart ST ENEN ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VERRICHT ALLE BANKZAKEN FOTOGRAF ISCH ATELIER „RICHE" L. FABER ZN. NaGhtveiligheidsdienst - Controle 10aal. EEN. OORT TELEFOON 11516 BLOEMENDAAL R PRIMA raat 10 - Haarlem 20ste JAARGANG zaterdag 21 augustus No. 33 VOOR BLOEMENDAAL, OVERVEEN, /ERDENHOUT VOGELENZANG, SCHOTEN, SANTPOORT, ENZ. i Bijkantoor BLOEMENDAAL, Bloemendaalscheweg 147 DE OPENBARE MEENING ■GARAGE F. STAPPERS 5 Gedempte Oude Gracht 40, Haarlem 1 le kl. Reparatle-lnriehting. Expertise 5 H. G. Cannegieter. ONZE PLANTENDOKTER ELEGTR. REPARATIE-INRICHTING van alle soorten Schoenen en Laarzen H. BLOM - KLEERMAKER Ruime keuze in ZelfllilltlerS, enz. j. w. a. immink f CAHIERS 80 blz. f 0.08 PLAATSELIJK NIEUWS bloemendaal. overveen. Kantoor Raaks 13, Haarlem, Tel. 13880 RIDDERSTRAAT 6 - HAARLEM 5EHDA AUGUSTUS. Et voormiddag 10 uur, Em, Pred., Heemstede. in gebouw ,,Mara- ags 10 uur. C, voormiddags 10 uur, Makkum. n.m. 2 uur Huwelijksm is. Wurth van Souburg. re School v.m. 10 uur, E, voormiddags 10 uur, :n Bergh van Eysinga. an 'het Evangelie" een doffe schaal. Hoe 1, hoe ouder de eieren hlD STAANDE I.L. iTS. QKUISVRIJ. OOR □ENS, HAND- Si g 3 NS IS -i O et F 1.00 &t F 1.20 le F 1.50 jark) TEL. 15429 n HOENEN 50 cent be- Rubber-Schoeisel - OPGERICHT 1898 IIHIIIIIIIHIIII en, dat 't heerlijk zal zijn jeheel alleen?" Waarom stommiteit begaan? vroeg atuurlijk, wij drieën." Bei- idigheid hiervan. Bee ver ier 'is," Aan de deur bleef tem veranderde. „Heb je i hem te zien?" vaarom had hij daar niet hij, doende of hij het erg n stapte hij de kam'er bin- er ilets, dat hem len van een kamer, die zij n hoek stond een teenen ens staken over den rand. tl van hun halve verloving, chappelijke impulsie 'blij- tstalraam van een meubel- ipkamer-ameublement ten- van beiden hadden zij iets gemeenschappelijken aan- as van diepere gedachten waren, waren zij beiden te kijken. Achter dat win- wieg gestaan als deze. Guy n bloozen en had haastig u stond die wieg zoo maar de zuigeling en keek er lier naar. Was dat vreem- e een deel van hem? Het hem te maken te hebben cleine dingen, die sommige indere reden naar hem op- (Wordt vervolgd) ABONNEMENTSPRIJS f 3.50 per jaar, f 1.75 per half jaar bij vooruitbetaling vóór i Januari of 1 Juli, na dien datum verhooging van f 0.15 incassokosten. Voor Indiêen •f Buitenland met verhoog'ing der porto. Losse nummers 71/2 ct. Abonnementen kunnen met elk nummer beginnen REDACTIE EN ADMINISTRATIE: DRUKKERIJ T. TIMMER, DE GENESTETWEG 23, BLOEMENDAAL TELEFOON 22003 POSTGIRO 30785 ADVERTENTIÉN: 18 cent per regel, bij contract belangrijke korting. Kleintjes: Vraag en aanbod, huur en verhuur, koop en verkoop, van 1 tot 5 regels 60 cent elke regel meer 12 cent uitsluitend bij vooruitbetaling. Boven, onder of naast den tekst speciaal tarief (Nadruk verboden) Het heet, dat de menigte in verstande lijk en zedelijk besef bij den enkeling steeds achteraan komt. Wat voor ieder van ons een overwonnen standpunt is, is voor ons allen tezamen dikwijls nog hei lige waarheid. De menigte doet dingen, waarover de enkeling zich schaamt. De menigte uit gedachten, waarom de enkeling lacht. De menigte is dom, wreed en ge vaarlijk als een barbaar, zooals wij die stuk voor stuk allen geweest zijn eeuwen geleden. Het is, alsof wij, zoodra onze persoon in de menigte onderduikt, plotseling af spoelen hetgeen de beschaving na moei- zamen arbeid aan ons heeft gewrocht. Het opgaan in de gemeenschap gelijkt een te rugval en men zou juister van een onder gang in de gemeenschap kunnen spreken. Wat mag de oorzaak zijn van dit vreem de verschijnsel? Gebruiken wij onze ge- nooten, om op hun de verantwoording te Het wantrouwen in de openbare mee ning is wel een van de bedenkelijkste kwalen onzer maatschappij. Het verlamt den vooruitgang en onthoudt den strijd om het ideaal veel van de beste krachten. Het is een noodlotsgedachte, deze be schouwing, als zou men met zijn persoon lijkheid van de openbare meening afhan kelijk zijn. Als zou alle persoonlijke over tuiging, alle persoonlijke kracht vruchte loos moeten blijven, wijl zij toch niets ver mogen tegen de domheidsmacht van de menigte. Leerde men maar inzien, dat deze be schouwing op een onjuiste veronderstel ling berust. Want de openbare mee ning is geen bovennatuurlijk verschijnsel, geen bovenmenschelijke factor, waartegen de persoonlijkheid machteloos staat. De openbare meening is vrucht en natuurlijk uitvloeisel van persoonlijke meeningen. Ieder persoonlijk gesproken woord, elke persoonlijk verrichtte daad is op haar werktuiglijk van invloed. Vaak wacht de openbare meening op het ééne persoonlijke leggen van gedachten en gedrag, waarvoor woord, op de ééne persoonlijke daad, welke wij persoonlijk niet meer aansprakelijk haar vorm en inhoud zal geven. Gelijk een durven zijn? Is het de naamloosheid, de druppel, in een vloeistof geworpen, de scheikundige samenstelling van het geheel plotseling verandert en daaraan het ken merkende aanzien geeft, bepaalt één woord soms de uitspraak der menigte. onpersoonlijkheid van de menigte, die ons, naar wij hopen, dekt? Komt de verleiding met het vooruitzicht op straffeloosheid ons paaien? Wijzigen wij onzen maatstaf met het besef, dat wij niet verstandiger of braver behoeven te zh'n dan de rest? Fopt ons de school jongens-verontschuldi ging als die anderon hot aoggcn of doolt, behoef ik 't niet te laten? Aldus werkt de menigte op ons als het bosch op den roover, als de duisternis op den dief. Veilig verscholen tusschen de ruggen onzer makkers, de klank onzer stem onherkenbaar gepaard in het groote koor, geven wij ons over aan den ouden Adam, wiens luimen en lusten wij door onze persoonlijkheid de baas blijven, maar die diep in ons binnenste loert op de ge legenheid, zijn langvergeten oermensche- lijk verleden door ons te herhalen. Zelden zijn het onze beste oogenblikken, die waarin wij ons zeiven in de gemeen schap verliezen. De uitspraak der menigte is slechts bij uitzondering het getuigenis van den Heiligen Geest. Hoe vaak ervaren wij het, dat nobele persoonlijkheden, van wier karaktervast optreden wij alles ver wachten, ons teleurstellen, zoodra zij als vertegenwoordiger van de menigte han delen of spreken. Wie onzer is niet ont goocheld door de verontschuldiging: „Als particulier geef ik u gelijk en zou ik on getwijfeld uw zaak behartigen, maar als vertegenwoordiger dien ik rekening te houden met mijn kerk of partij of college of met mijn lezers." Een bestuur, een synode, een dagblad, een congres moeten steeds water in den wijn doen, steeds een vergelijk treffen, steeds schipperen en den grootst gemee- nen deeler trachten te vinden van de zoo uiteenloopende opvattingen en gevoelens, die zij tot een gemeenschappelijke over tuiging hebben samen te smeden. De groote afstand tusschen de parti culiere en de openbare meening verdriet menigeen. In een vertrouwelijk gesprek binnenskamers verafschuwt zonder onder scheid iedereen den oorlog. Niettemin houdt de gemeenschap het leger in stand. Als de maatschappij werd opgebouwd naar het plan, dat wij allen, ieder voor zich in de huiskamer ontwerpen, zou de hemel op aarde zijn nedergedaald. Maar zoodra wij in vergadering bijeenkomen, rijzen de be zwaren, die de bestendiging der oude vraagstukken en kwalen noodzakelijk maken. Vandaar dat welwillende menschen de openbare meening als het wapen van den Duivel beschouwen. Het kwaad in de wereld komt van de krant, van de kerk, van de politiek. Hierom houden zij zich verre van alles wat naar partijvorming zweemt. Zij smalen op de vergaderwoede en op de praatzucht van Kamer en ge meenteraad. Zij mijden het vereenigings- leven, waarmee men toch niets bereikt. Met hun persoonlijke opvatting sluiten zij zich op in hun eigen vertrek, zich bewust, dat hun overtuiging, zoo zij gemeengoed werd, haar bezieling en glans zou verlie zen. GROOTE HOUTSTRAAT 1691 TELEF. 13472 - HAARLEM FAMILIE- EN BRUIDSGROEPEN Telefoon 14454 Waarom zou het uw woord niet zijn? Er gebeurt iets op straater staat iets in de krant; de menigte schoolt samen v-uvi een oL.nnuciy ui iuisien naai een mu ziekstuk. Zij schort haar oordeel op. Zij wacht. Het persoonlijk oordeel, onge schoold vaak, onbewust meestal, wikt en weegt en vraagt om hpt gezaghebbend steuntje, dat den doorslag zal geven. Gij vermant u en durft spreken, naar uw hart. „Dat is mooi!" zegt ge. En de menigte vindt het mooi. „Dat is slecht!" zegt ge. En de menigte vindt het slecht. De openbare meening, gij zijt het ge weest. Gij zijt het vaker dan ge vermoedt. Overweeg dus uw woord, en spreek; over leg uw daad, en handel. Gij zijt het, die de geschiedenis maakt. En als gij, hetgeen ge als uw innigste overtuiging uit u voelt wellen, openbaart, en gij vindt weerklank bij allen in 't rond, en uw eenzaamheid' dijt zich uit tot ge meenschap en uw persoonlijkheid groeit tot een kosmos, dan is uw vereenzelvi ging met de menigte geen ondergang meer, het is inderdaad opgang geworden. 34. Er zijn verscheidene dieren, die omtrent Ihet eigendomsrecht ten opzichte van planten met ons van meening verschillen. Zij nemen althans voor zich, wat wij voor ons hebben geplant en verzorgd. Een dezer dieren is> het insect, dat we kennen onder de ietwat vreemde benaming oor worm. Hei kruipt n.l niet bij voorkeur in ooren, om daar het trommelvlies stuk te 'bijten en in het hoofd te kruipen, gelijk ons in onze jeugd werd verteld, en het is ook allerminst een worm. Maar de oorworm is 'een nachtdier, dat overdag op don kere schuilplaatsen zich ophoudt en als zoodanig wil het wel eens het oor van een op den grond ligg enden mensch beschouwen. 'De oorworm gebruikt dierlijk voedsel, o.a. 'blad luizen en hij zou tot de nuttige insecten gerekend worden en onze bescherming genieten, indien hij niet een groote snoeper ware, die van zoete plan- tende'elen niet kan afblijven. Perziken, druiven, abrikozen, peren, pruimen en dergelijke vruchten meer, smaken hem evengoed als de bloemen van Dahlia's, Chrysanten, Zinnia's, enz., die hij in knoptoestand beknaagt, terwijl hij onder de groen ten aan peen en bloemkool 'de voorkeur geeft. De wijfjes leggen omstreeks April ,haar witte eitjes op een hoopje waarop zij blijven zitten tot dat de jongen zijn uitgekomen, welke zij nog een tijdlang bewaken, totdat deze zich verspreiden. Men vindt iets dergelijks bij de rechtvleugelige insecten, waartoe de oorworm behoort, meer te rug. Zooals we reeds zeiden, moeten we den oorworm bestrijden. Men vangt ze onder lappen, pannen, e.d. v/elke bij de te beschermen planten worden neergelegd, opdat 'de oorwormen er zich des mor gens onder zullen verschuilen, waar wij ze dan vin den en dooden. In leiboomen hangt men tot dit doel bosjes peenloof pf wilgentwijgen en bij Chry santen, Dahlia's, enz. zet men half open gescho ven lucifersdoosjes op 'de stokken, waaraan deze planten zijn aangebonden. Waar hiervoor bamboe stokken zijn gebruikt, -giet men des morgens een druppel olie in de 'holle geleding, 't Is een voortdurende jacht dus, tot de laatste oorworm is gesneuveld. 35. De rozen hebben last van vele dierlijke en p-antaardige parasieten. Onder deze is de zwam Sphaerotheca pannosa, die den meeldauw of het zoogenaamde wit veroorzaakt, wellicht de veel- vuldigst voorkomende, gevolgd door de roestzwam, waarover een volgenden keer. Zij 'behoort tot de echte meeldauwzwammen en leeft dus boven op de plantendeelen, waarin zij haar zuigdraden doet groeien, om daar haar voedsel op te nemen. De zwam komt niet alleen op de bladeren voor, maar ook op de scheuten, de bloemstelen, de 'bloemknoppen, de kelkbladeren en de bottels. Meestal worden de bladeren bet eerst en wel aan nnAoj-rüAo. Mjn kan dit constateer^n aan de roodachtige plekjes aan de bovenzijde van het 'blad. Weldra is echter het ge'heele blad met bet witte zwamweef- sel overtrokken en worden aan de rechtop staande sporendragers de sporen afgesnoerd, welke de ziekte snel verspreiden. Niet alle rozen zijn in gelijke mate vatbaar voor den 'meeldauw, maar we bezitten hieromtrent geen goede lijst, die trouwens door de snelle op eenvolging van steeds nieuwe variëteiten niet lang goed zou zijn. Onder de klimrozen staat de roode Turners Crimson Rambler bekend als zeer vat baar. Opmerkelijk is, dat zelfs deze roos op een luchtige, niet te warme standplaats lang vrij blijft van het wit. Het snelst worden de rozen voor warme zuidmuren aangetast, waarmede men goed doet rekening te houden. De overwintering van de zwam geschiedt niet door de zeldzaam gevormde peritheciën, maar door schimmeldraden in enkele knoppen. Men ziet dientengevolge in het voorjaar eerst enkele scheu ten aangetast en eerst eenigen tijd later volgen opeens een sterk uitbreken van de ziekte. Precies hetzelfde als bij meeldauw van 'het eikenhakhout. Over de bestrijding kan ik kort zijn: Sproei de rozen tijdig met een oplossing van 10 gram sali- cylzuur in een maatje brandspiritus, gevoegd bij een oplossing van 2 ons zeep in 10 liter water. Men heeft hierin een uitstekend middel tegen het wit en meteen tegen bladluizen en cicaden, waarover ik eerder schreef. KLEINE HOUTSTRAAT 10, TEL. 12896 Goncurr. prijzen en vlugge bediening OOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXX} Verbindingsweg 59 hoek Korte Kleverlaan De pessimistische berichten in ons vorig num mer omtrent de gezondheidstoestand van onzen oud-burgemeester, de heer J. 'W. A. Immink, ble ken niet overdreven te zijn. Johannes Willem Antonie Immink bereikte den leeftijd' van ruim 78 jaar. 'Hij werd tot burgemeester der gemeente Bloe mendaal benoemd als opvolger van den heer Lon- bar Petri. Op 5 October 1881 deed hij zijn intrede. Behalve het burgemeester-ambt bekleedde hij ook dat van secretaris, en was in deze functies werk zaam tot 1 April 1907, toen Jhr. A. Bas Backer hem verving. In den tijd dat de heer Immink hóófd der ge meente was, zag Bloemendaal er heel wat anders uit als tegenwoordig. Van de drie buurtschappen: Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang heeft al leen 't laatste nog zijn landelijk karakter 'behouden, doch èn Bloemendaal èn Overveen hadden toen eveneens 't aspect van een rustig plattelandsd'orp. Later, toen na Duin en Daal ook Hartenlust dn handen viel van bouwexploitanten, verdween 't landelijke dezer omgeving om plaats te maken voor 't moderne karakter, dat onze gemeente thans groot en deels kenmerkt. Burgemeester Immink, als hoofd der politie, had één veldwachter tér 'beschikking, de marti aal uitziende Ko van Dalen, die in zijn zware ambtsbediening bijgestaan werd door eenige nacht wachten. Voor de verlichting diende de schaars gezaaide petroleumlantarens, welke dag in dag uit, schoon gemaakt, aangestoken en uitgeblazen (niet gedoofd!) werden door van Gulick en Offenberg, twee oud gedienden, beiden nog in leven, en van wie voor al de eerste nog zoo'n flinke gezondheid geniet, dat hij de belangstellenden nog heel wat kan verhalen van zijn nachtelijke zwerftochten dóór de gemeente. Hét burgemeesterspad ging intusschen niet altijd over rozen, en de samenwerking met den Raad liet nog al eens te wenschen over. Aan de eene zijde de burgemeester, stram en onverzettelijk, aan den anderen kant de vroede vaderen, van 't echte, oude Bloemendaalsche ras, duisook niet erg meegaand, stijf en conservatief. Botsingen kwamen veelvuldig voor, zóó zelfs, dat toen de heer Im mink zijn 25-jarig ambtsjubileum vierde, van den Raad en het college van Wethouders, slechts aan wezig waren, de beide Wethouders (de heeren van Hooff en Rouwens) en.... één raadslid (de heer Mr. P. Tideman). Toch werd er braaf feestgevierd, wel een 'be wijs, dat de burgerij in haar burgervader iemand zag, die 't waarachtig belang van zijn gemeente bij deze gelegenheid gehouden uitkomen als hi) zegt: Al toont gij, Jubilaris, naar buiten een ruwe sdh'ors, wij weten, dat daaronder edel hout ge wassen is. De burgemeester had dezen dag vele gelukwen- schen en 'huldeblijken in ontvangst t>e nemen. En als hij een der sprekers antwoordend zegt: Ik ben dikwijls een moeilijke 'burgemeester, maar, bij alles wat ik deed, had ik niets anders dan het belang der gemeente in het oog, en was het mijn streven de Bloemendalers in vrede en welvaart te doen leven, dan weten wij, die nu pas dit streven juist kunnen beoordeelen, dat hij waar heid sprak Hij ruste in vrede! Gister heeft in allen eenvoud d>e ter aarde be stelling plaats gehad te B'arneveld, waar hij na zijn aftreden stil en ambtloos zijn laatste levens jaren 'doorgebracht heeft. hetgeen er te zien is, en wat in zoó korten tijd tot stand kwam. De kinderen, die onder leiding van den heer Bleeker zoo ijverig arbeiden, hebben eer van 'hun werk, en het zal hun een grooter genoeg doening zijn, om dat aan de belangstellenden te toonen. Daarom allen op naar de Jeugdtuintjes. CONCERT. Op vrijdag 27 Aug. a.s. des avonds 8 uur zal uitgaande van 'het Gemeentebestuur door de R.-K. Harmonievereeniging „Euphonia" van Over veen (Dir. den heer J. W. Leféber) een concert worden gegeven in de Muziektent in het Bloemen daalsche Bosch. PRORAMMA: 1. Marsch des Gravoches Gabriel Allier. 2. La Petite Duc'hesse, Ouverture F. Riccius. 3. Souzize D'Avril, Walze Paul André. 4. Ballet Suite Peter Wit Jr. 5. Rotterdarasche Vlag, marsch Bart Verballen. Pauze. 6. Ouverture Symphonique 7. Faust Fantaisie 8. Le Joyeux Forgeron 9. Flots du Danube Walze 10. Finale. H. Maquet. Wittebrood. J. Bouchel. J. Ivanovici. Met de nummers 4 en 6 werd op 'het Groot Nationaal Concours te Spaarndam den eersten prijs behaald op 1 Augustus 1926. Ged. Oude Gracht 64 Haarlem D'e Koninginneleesten. In alle stilte zijn de voorbereidingen voor den Koninginnedag in vollen gang en ongetwijfeld zal de Commissie er in slagen, de burgerij ook dit jaar weer een waren feestdag te bezorgen. De aangekondigde duivenvlucht gaat dit jaar niet door. 'Hier zit zooveel aan vast, dat de tijd van voorbereiding tekort was voor groote deelneming, Het volgend jaar zal deze zaak op tijd worden aangepakt. Definitief is nu vastgesteld, dat een mooi vuurwerk het feest zal besluiten. De inschrijvingen voor de volksfeesten zijn nog open tot 25 Augustus. Zooals men kan lezen op de raambiljetten worden de inschrijvingen voor de ath 1 etiekwedstrijden gesloten op 21 Augustus. Tot 'heden is er maar weinig animo voor den optocht met versierde fietsen, sportwagens, enz. Dit zal wel in verband staan met de vacantie. Maar nu de jongelui voor en na terugkomen, zal ook dit nummer wel slagen, hopen we. Overveen krijgt 'een concert van Sursum. Wij vernemen dat er plannen bestaan, om het verkeer op het plein gedurende dit concert stop te zetten. Voor het welslagen er van is dit ook wel ge- wenscht. Een rijwieldie! gesnapt! Woensdag omstreeks half zeven zat men bij den tuinbaas van „Duinlust" brood te eten, toen men bemerkte, dat een man uit de 'bijkeuken 'een zoo goed als nieuw damesrijwiel wegnam. De fiets was voorzien van een kloksl'ot, dat op gesloten stond, zoodat de dief „bet zweintje" moest dragen, en daardoor niet zoo makkelijk uit de voeten kon komen. a de J JH/égte Hij gooide de fiets neer, en maakte zich uit de voeten, Het meisje, dat hulp zag aankomen, pro beerde hem vast te houden, wat haar niet lukte. De man verdween via het Brouwerskolkje in de duinen. Inmiddels was de tuinbaas naar de politiepost Overveen gesneld, en had daar het geval verteld. Toevallig was de motorbrigade in de nabijheid, en onmiddellijk naar den Zeeweg gederigeerd. Daar werd op 'een bepaald punt afgestapt, en met be hulp van twee jachtopzieners ging men de duinen in. Inderdaad werd de verdachte daar aangetroffen. Hij bekende zich aan deze poging tot diefstal schul dig gemaakt te hebben. De politie bleek een goede vangst gedaan te ibebben. De aangehoudene was de 23 jarige Haar lemmer P. J. R.f die geen onbekende van de justitie is. Hoewel hij ontkent de dader te zijn van de reeks fietsen-diefstallen, welke in den laatsten tijd in onze gemeente gepleegd werden heeft de politie goede gronden te vermoeden, dat ze zich voor- loopig niet zoo dikwijls meer voor zullen doen. De ijsauto van de firma R. uit Haarlem, botste Woensdagmiddag op onverklaarbare wijze tegen 'een boom aan de Julianalaan. Het voorgedeelte der auto werd beschadigd, doch de chauffeur bleef ongedeerd. Zondagmiddag omstreeks 3 uur raakte een fiet sende 'dame op de helling van den Tetterode weg door zenuwachtigheid haar stuur kwijt, waardoor ze kwam te vallen. Zij kneusde hierbij haar been. Dr. Bos verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per trein naar haar woonplaats kón terug keeren. A.s. Zondagmiddag van twee tot zes uur be staat er gelegenheid voor ouders en 'belangstellen den, de jeugdtuintjes aan den Vijverweg te be zichtigen. Wij'raden ieder aan, eens een kijkje te gaan nemen. De tuin is nu op zijn voordeeligst, en ziet er schitterend uit. Men zal verbaasd staan over OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Intensieve bewaking Bill ij k e tarieven Door den A(lgemeene) N(ederlandsche) Geheel onthouders) 'B(ond) werd 1.1. Zondag een landdag georganiseerd op het landgoed van de Erven v. d. Vliet. Velen waren opgekomen om te luisteren naar de opwekkende woorden van de verschillende sprekers, om te genieten van het kinder-zangspel „Dick en Dolly", dat opgevoerd werd door de j'eugdafdeeling Haarlem van den A.N.G.O.B., om mede te dingen en 'de verschillende wedstrijden voor jongeren, en om in bekoring te raken van de schitterende natuur, die vooral in den voor middag door het heerlijke zomersche weer buiten gewoon tot haar recht kwam. Het slotwoord werd gesproken door den heer Holfland, die de afdeeling Haarlem dankte voor haar bijzondere medewerking, waardoor deze land dag uitnemend geslaagd mag heeten. VIOLEN, ALTEN, CELLO'S Speciaal Oude Meester Instrumenten Pirastro Snaren „STIMMGABEL" A

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 1