STOEL'S WONINGBUREAU, Bl'daalscheweg 161, Bloemendaal i HÖ11 i Firma J.H.KRÜL Jr. Een abonnement op dit blad kost U tot 31 Decemberf 1.20 DAMES! F MAISON WILLY Drogisterij W. SCHEEPSTRA Brandstoffenhandel PRIMA ANTHRACIET SPORT NEDERL. OOST-IN Dl VOOR DE HUISVROUW is ook voor het aangewezen adres BURGERLIJKE STAND KERKAGENDA BLOEMENDAAL. SANTPOORT 3IS EN ZOON [VEGERS, r. Telefoon 13310. ■M. monstratie bij den n en Omstreken: P 40 - TEL. 14454 LEM HSTEIN A ERAALWATER nik zeer voordeelig en Jterschroefflesschtn. 32 cent. een badend heer aan nd bewusteloos, waar de 'bad- t water haalde. Aanvan- er door Dr. Gerke werd le ademhaling toegepast, n de onfortuinlijke bad- Amsterdam, terugkeeren. Volkswedstrijden dienen scchen 1 en 6 uur bij Bloemendaalscheweg 18, wijs van toegang tot de zonder hetwelk zij niet en deelnemen. etoogen houden wanneer lat u allen talent heibt is •s zoudt u trouwens niet bent, om zoo te zeggen, aar daar heeft de natie ieders meening gelden, au sérieux, even zich in ieders1 gedacii- goed als in dien van u ten hebben in overvloed schouwing te be u zeiven den nek om- respect voor uwe dialec- l aan maken. Zooals hst passen en meten en be- aan den disselboom m eer verveelde, dat hij zijn door midden hakte om r er over te maken, zoo ibel nemen om een eind nog niet zeggen aan u v eeuwige redeneeringen. wil het niet meer aan- n koning op en verliet de (Wordt vervolgd). VOETBAL. Schreven we in ons vorig overzicht, dat in den eersten seizoen-wedstrijd R.C.H. 2Bloemendaal de ongeoefendheid den witten groote parten zou kunnen spelen, wij, en ieder die deze ontmoeting bijwoonden, hebben geconstateerd, dat zij ind_r- daad in het teeken der ongeoefendheid stond, in zonderheid wat het spel onzer plaatsgenooten betreft. Dat Bloemendaal desondanks nog met 1-0 won, is te danken aan het ac'htertrio BeijkBakkerJan sen, hetwelk alle attaque's der blauw-zwarte voor hoede regelmatig wist af te slaan. Nu dient er kend, dat de Racing-reserves, en speciaal het aan- valsquintet ook al geen grootschen indruk maak ten. Tien minuten voor tijd ongeveer kopte Immer uit een corner een bal in, de doelverdediger maak te zijn eenige fout uit den wedstrijd, door het leder niet voldoende te stoppen. De bal rolde over de doellijn, waarna Kopjes 'Nieman 'hem voor alle zekerheid tegen het achterschot deed belan den. Deze goal bleek voldoende, om Bloemendaal hedenavond 6 uur in den eindstrijd om den 'beker te doen uitkomen tegen Schoten. De geel-zwarten zijn wel is waar enkele goede spelers kwijt (Radsma en Prevost) maar hebben de opengevallen plaatsen met jongere spelers aan gevuld en met dit elftal bijna den geheelen zomer getraind. Zij hebben dus veel op Bloemendaal voor. We kunnen echter verzekerd zijn van een span nende kamp, waaraan beide partijen zich tot het uiterste zullen geven. Van den uitslag is, zooals bij alle vorige ontmoetingen tusschen beide rivalen, niets te zeggen. Bloemendaal 2 speelde Maandagavond tegen Kinheim (4e Klasse N.V.B.) en verloor, zooals te voorzien was. Gezien echter de groote onvolledigheid van ons reserve-elftal (Sc'hoehuys, van Dam, v. Laar en Bruijnis ontbraken op 'het appél) is de 31 neder laag zeer eervol, en zou zelfs nog kleiner ge weest zijn, indien bij het begin-signaal inplaats van 9 Bloemendalers, er 11 geweest waren. Nu kostte het Kinheim geen moeite, direct van den aftrap een doelpunt te maken. Ook dit jaar verleent Bloemendaal weder mede werking bij de Koninginnefeesten, door het spelen van een voetbalwedstrijd. Het R.C.H.-bestuur was zoo welwillend, ons ver zoek het eerste elftal tegen ons te doen uitkomen, in te willigen. De wedstrijd vangt aan om kwart vóór zes. Het vorige jaar behaalde de 'blauw-zwarte een sprekende 61 overwinning, en hoewel we er niet aan twijfelen, of de Middenweg-bewoners zullen Bloemendaal weer een lesje geven, gelooven we niet, dat nu de nederlaag zoo groot zal worden. Zaterdagavond komt Bloemendaal uit: J. Beijk M. Jansen C. A. Bakker H. Loerakker 'H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Nieman J. Sunter Ph. Immer H. de Jong M. Strik Dinsdagavond: J. Beijk J. IJfs C. A. Bakker H. Loerakker H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Nieman J. Sunter Ph. Immer H. de Jong M. Strik CRICKET. Het cricket-elftal speelt Zaterdagmiddag zijn laatsten wedstrijd tegen C.ViH. op het terrein aan den Spaarnhovenweg. Bloemendaal kan, in ver band met den wedstrijd tegen Schoten, niet vol ledig verschijnen, en zal dus zeker verliezen Alle krachten dienen ingespannen te worden, geen in- nings-nederlaag te lijden, wat een slechts besluit van een uitstekend seizoen zou zijn. SCHAAKRUBRiEK Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 99. W. ALBREGTS (Amsterdam). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Khó, D'hl, La3, Ld3, Pc2, Pel, f3, g4. Zwart: Kf4, Tb4, a4, b2, 'b7, dó, f6, g3. EINDSPEL No. 21. In de partij, gespeeld in 'het eerste internationaal toernooi te Amsterdam, 26 Augustus 1889, tus schen Emanuel Lasker en J. H. Bauer (met Zwart) ontstond na den 14en zet van Wit de volgende stelling (14. Pg3h51): Jk émk A vmti A Eer volgde 14Pf6 X h5 (Zwart heeft niets beters); 15. Ld3 X lh7*|*! (Zeer fraai gespeeld; het offer is volkomen correct), Kg8 X h7; 16. De2 X 'h5+« Kh7g8; 17. Le5 X (Ken schit terend offer, dat de partij spoedig beslist. Zwart is gedwongen 'het aan te nemen, wegens h'et op h3 dreigende mat), Kg8 X è7 (Op 17f5 volgt 18. Tf3, De8; 19. Dh6 alsmede Tg3 en Wit moet winnen); 18. Dh5g4"j*, Kg7h7 (indien Kf6 dan Dg5 mat); 19. Tflf3, e6e5 (de leenige zet); 20. Tf3h3+, Dc6—h6; 21. Th3 X hóf, Kh7 hó; 22. Dg4d7! ('De pointe van de schitterende combinatie. Zonder het nu volgende stuk-verlies, 'had Zwart zich wellicht nog kunnen redden. Thans 'had hij gevoegelijk kunnen opgeven. Bauer rekte t dc partij na 22Lfó; 23. Dd7 X b7, enz. nog tot den 38er- zet en gaf daarna op. OPLOSSING PROBLEEM No. 94. Mevr. W. J. BAIRD (1859—1924). Wit: Kb7, Dc3, Pe8, Pg8, a3, g3. Zwart, Kd5, c4. 1. Pe8g7, enz. GOEDE OPLOSSING ontvangen van: C. van DORT en H. W. van DORT, beiden t - Schoten. BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. A.s. Donderdagavond, 2 Sept., zal deze ver- eeniging weder haar speelavonden hervatten in Café „Vreeburg". Wij komen op de resultaten in den afgeloopen winterwedstrijden in de volgende rubriek terug. 18. STEDENBOUW. Bij dit onderwerp 'hebben wij het eerst het oog op de groote havensteden van Java, n.l. Batavia, Semarang en Soerabaija, steden, die reeds eenige eeuwen geleden ontstonden en dan ook ten deele nog de kenmerken dragen van de oude Holland- sche stichters. Eén dier kenmerken is de ongezonde ligging op den rand van moerassige kuststreeken. Tóch mag men de stichters over deze plaatskeuz-e geen al te scherp verwijt maken. Pieter Both en J, Pz. Coen, die als de grondleggers van (Batavia te 'beschouwen zijn, moesten zich in dit vreemde land wel vestigen op een plaats, waar zij in, on middellijke gemeenschap met hun basis, d.w.z. met hun vloot, waren. Zoo kozen zij een punt, waar een 'bevaarbare rivier, de Tji-Liwong in zee uit mondt en de bezwaren van de ongunstige bodem gesteldheid moesten zij wel op den koop toe nemen. Wij zullen over de geschiedenis hier niet uit weiden, doch ons bepalen tot de opmerking, dat de eerst gebouwde stad in vele opzichten geleek op een Hollandsch vestingstadje, een plaats dus omgeven docr wallen met poorten, waarom heen een gracht, terwijl ook het stadje z>elf door grach ten werd doorsneden. Die grachtjes zijn nu nog grootendeeis aanwezig en geven daaraan, ook door de onmiddellijk uit het water oprijzende 'huizeen een zeer schilderach tig aanzien, zulks in tegenstelling -met de eigen lijke hoofdstraat (zooals in alle oude stadsgedeel ten gebruikelijk is), met -zijn verdieping-woningen (beneden pakhuis, boven kantoor), met zijn in de zon blakerend plaveisel, zonder -een enkelen boom, een troosteloozen indruk maakt. Die oude stad was, zooals boVen gezegd, onge zond en snikheet, zoodat menige Europeaan daar het leven liet, reden waarom men gaandeweg, toen men zich veilig wist, de rivier opging en eindelijk een nieuwe woonstad bouwde het tegenwoordige Weltevreden, op ongeveer 5 K.M. van zee ver wijderd-, terwijl de oude stad het zaken-kwartier bleef. Weltevreden -werd met zijn groote Europeesche huizen, met zijn regeeringsgebouwen, het palei's van den Gouverneur-Generaal, zijn kerken, het prachtige stadsdeel, waardoor Batavia den naam verwierf van „schoonste stad van het Oosten". De reusachtige pleinen, omgeven door 'heerlijk ge boomte, daarlangs de vroolijke witte huizen met tro'pische-weielderige tuinen, -maken het tot een genot in 'het vroege -morgenuur hier te wandelen. Toch was men op den duur ook met dit stadi- deel nog niet geheel tevreden; men wilde nog hooger op en zoo ontstond Meester Cornelis, wederom 5 K.M. verder het land in, door het stads deel Kramat met Weltevreden aaneen gebouwd, zoodat nu Batavia met zijn voorsteden een eigen- aanrdig lang gerekten vorm 'heeft aangenomen. Een dergelijk beeld geieft ook Soerabaija, aan vankelijk aan een rivier (de Kali-Mas), nabij de monding gebouwd, al mist men hier de oude Hollandsche grachtjes. Ook hier was de ligging door moerass-en en vischvijvers ongunstig en trok men later meer het land in, zoodat de stad van het midden der vorige eeuw ongeveer 3 K.M. van zee lag, welke stad zich -daarna en o-ok thans nog, steeds meer zuidwaarts, d.w.z. verder vanaf de zee, uitbreidt. Ook Semarang toont -eenigermate hetzelfde plan. Moerassige zeekust een rivier, dan de oude stad en gaandeweg uitbreiding naar het Zuiden, waar bij men hier de gelukkige omstandigheid heeft, dat reeds op ongeveer 4 K.M. van zee het terrein heuvelachtig wordt, op welk terrein zich thans een nieuwe woonstad, Tjandi, heeft ontwikkeld, waar men betrekkelijk koel woont en van sommige punten en prachtig uitzicht op zee geniet. Waren in de oude stadsgedeelten de straten slechts smal, in de nieuwere wijken werden de wegen reeds veel breeder aangelegd. In plaats van de aaneengesloten verdiepinghuizen zette men nu de huizen geheel vrij in een grooten tuin. Deze huizen, gedurende een eeuw of langer, 'het stand aard type der Europeesche vormende, waren ge heel gelijkvloers, dus zonder verdieping gebouwd. De steenen vloer, in deftige huizen meestal van wit marmer, ligt 60 c.M. boven het terrein; een breede trap brengt ons van den tuin in die ruitme, aan de voorzijde geheel open voorgalerij, meestal rijkelijk met planten versierd, en -des avonds hel verlicht. (Hier worden de gasten ontvangen. Overdag worden de bezoekers meestal geleid naar de hierachter liggende binnengalerij, die ge heel ingesloten ligt, daardoor slechts matig verlicht is, maar-die het koelste plekje van 'het huis vormt. De binnengalerij is, wat wij zouden kunnen noe men, de mooie Kamer! Naar achteren doorloopen- de, komt men nu in de achtergalerij, meestal als eetkamer en veelal ook als huiskamer -dienstdoen de. Zij is, als -de voorgalerij aan één zijde geheel open, hetgeen aldus moet worden verstaan, dat men de grootste da-ghitte 'door rolgordijnen, bij voorkeur van dunne rottan, buitensluit. Ter weer zijden van dit 3-ledig middenstuk treft men de kamers aan, die als slaap-, werk-, of kinderver trékken dienst doen. De huizen zijn opgetrokken in baksteen en gedekt door een ver overstekend pannedak. De venster-openingen zijn sluitbaar m-et ramen en met jalou-zie-luiken. Van af de achtergalerij voert een overdekte gan-g naar de z.g. bijgebouwen, d.w.z. een reeks vertrekken bestemd tot spijskamer, badkamer, ge mak en bedienden-kamers. Dit alles ligt in een ruimen tuin, in welks ach tergedeelte nabij de laatste bediendekamer de stallen zijn waarin menig Europeaan vroeger 6 of 8 paarden had staan-. Naast het hoofdgebouw vindt men veelal nog een z.g. paviljen, hetwelk bestemd was voor gas- ten-verblijf en waarin een voor- en achtergalerij en eenige Ifamers aanwezig zijn. De inrichting was dus nog al „grootscheeps", maar -de rijke tijden van vroeger zijn wel wat ver anderd en zoo Worden de paviljoens nu meestal verhuurd. De erven zijn veelal gesplitst en er ver rezen nieuwe huizen in -de eertijds kolossale tui nen, de stallen werden kleiner of verdwenen ge* heel. Toch bleven de Europeesche kwartieren nog ruim, luchtig en mooi. De inlandsche woningen staan in wijken bijeen. Het zijn, zooals wij vroeger beschreven, op den beganen grond staande, meestal uit hout en 'bam boe gebouwde, met pannen gedekte woningen met klein-e erfjes. De rivier dient den inlander tot waschplaats en óok voor andere doeleinden en op welk uur van den dag of men daarlangs loopt, steeds ziet men er -massa's imannen en vrouwen dooreen krioelen in het niet zeer (heldere water. Ook de Chineezen hebben eigen woonwijken en wel in hoofdzaak in de oude Europeesche stads- deelen, waar zij dicht opeen zijn behuisd. De oude steden op -de buitenbezittingen toonen 'n heel ander aanzien. Wij hebben nu vooral op 't oog plaatsen langs groote rivieren, zooals 'Bandjer- masin, Samarinda, Pontianak, Palembang. Hier bewoont -de oorspronkelijke bevolking in hoofd zaak -den eenen rivieroever, terwijl op den anderen wonen de Europeanen, Chineezen en Arabieren. Nagenoeg de geheele bevolking woont langs de rivier, die vroeger vrij wel den -eenigen ver keersweg bood. De inlandsche huizen zijn paal- of vlotwoningen, -de Chin, huizen meestal zeer lage paalwoningen, terwijl de Arabieren veelal onder hun wo'onihuis hun pakhuis hebben. De Europee sche huizen zijn hier meestal ook op palen, of' liever op steenen neuten (blokken) gebouwd en vaak in hout opgetrokken. Plaatsen als Pad'ang en Makassar, die niet op moerassigen ibo-dem liggen, toonen een type min of meer liggende tusschen 'de bei-de hiervoor be schrevenen. Tegenover al deze oudere plaatsen, maken steden, die eerst in de laatste 30 of 40 jaren zijn opgebloeid, een heel anderen indruk. Ik heb nu het oog op Medan en vooral op Bandoeng. Deze steden zijn meer stelselmatig ontworpen met mooie indeeling en zeer ruime wegen. Ook de bouw der huizen heeft hier, vooral in -dé laatste 15 jaren, een verjon-ginskuur ondergaan. De oude algeimeene vorm wordt vaak verlaten en architekten van naam hebben ook hier volgens nieuwe -denkbeelden ge werkt. Tientallen van jaren heeft men vastgehou den aan 'het één-verdiepingshuis, wellicht groo tendeeis -met 'het oog op aardbeving-gevaar. Door toepassing van ijzer-geraamten (R.K. Kerk te Wel tevreden) en gewapend' beton heeft men dit ge vaar als overwonnen beschouwd en zoo verrezen er vele groote gouvernementsgebouwen en han delskantoren in verdieping-bouw. 'De grootste -dezer plaatsen hebben electrisch licht, de oudere ook ga-s en verscheidene hebben een bron-waterleiding, doch eenige er van op de buitenbezittingen 'behelpen zich nog met petro leum en -zijn verstoken van eenige waterleiding. Wij zouden nu nog kunnen spreken over 'de -vele kleinere plaats-en, over Buitenzorg, Soekaboemi, Garoet, Djokjakarta, Soerakarta, enz. op Java, over Ambon, Menado, Kota-Radja en vele an deren, -doch -deze zijn behoudens natuurlijk en kele plaatselijke kenmerken als navolging der geschetste steden te beschouwen, zoodat wij hier mede dit onderwerp meenen te -mogen besluiten. Over kip en konijn. In dezen tijd van het jaar, nu de jonge kippen al aardig beginnen op te schieten wordt 'er bij vele hoenderhouders op ruiming onder de oude kippen gehouden. Bij menigeen vinden we nu -dus een kip in den pot. Dit geeft gereede aanleiding tot 'het geven van een paar wenken. Want soms -wordt bij het aansnijden van het gebraden beestje het vleeschc schrik kelijk -mishandeld waardoor het gerecht niet zoo smakelijk wordt als het wel zijn- kon. In de eerste plaats zij nog even vermeld dat de kip zoowel als de haas en 't konijn, vóór 't -braden met lauw water afgewasschen moeten worden, of met 'n vochtige doek van 'binnen en buiten schoongewreven moe ten worden, om vervolgens met wat zout te wor den ingewreven. En nu het aansnijden. O-ver het algemeen geldt bij het snijden -van wild en ge vogelte deze regel, dat men de beenderen zooveel mogelijk he-el moet laten. Kan dat niet, dan ver- deelen we ze bij de gewrichten in stukken. Bij kip of eend, -of andere soorten grooter gevogelte, snijden we eerst pooten en vleugels bij het ge wricht af. Dan 'beginnen we het vleesch van de •borst in plakken (dunne!) te snijden. Deze pro- 'beeren we nog in elkaar te zetten, op -den schotel. Bij konijn (en natuurlijk ook haas) worden de pooten bij de gewrichten doorgesneden, waarna men het vleesch op den rug in reepen verdoelen. Deze stukken worden vervolgens in kleine schuine plakjes gesneden. Een smakelijk aangesne-den stukje gebraad, oogt veel meer, -dan zoo'n gerad braakt dierengebraad. Knip deze wenken uit de krant, houdt ze steeds bij de hand en U bent uit de brand! Sponzen worden hard en krimpen sterk, als we ze in te heet water doen. Nieuwe sponzen moeten we een paar dagen laten staan in regenwater. Dan goed uitspoelen en knijpen, opdat alle zand en gruis er uit verwijderd worden. Een pracht -middel om nieuwe sponzen te reinigen, is een half ons kool zure soda op een .paar liter warm (vooral niet heet!) water. Laat de spons -hierin een dag staan en spoel daarna goed uit met koud, schoon water. Peau de Suède handschoenen worden het best schoongemaakt met meel. Trek de handschoenen aan en doop een stukje flanel in meel. Wrijf de 'handschoenen hiermede goed. Laat het meel er een paar minuten op zitten en schuier 'het dan weg -met een zacht borsteltje. Wit U zelf wel eens? Een muurtje of zolderinkje waarvoor het niet de moeite is, den witter te laten komen? Denk er dan om, dat -de witkalk veel -duurzamer en glanzender wordt, als U er een klein beetje vloeibare lijm en aluin bijvoegt. Dit moet er natuurlijk goed doorgeroerd worden, voeg dan nog -een halve liter melk bij eiken emmervol. Nog een middeltje tegen inktvlekken, In de eerste plaats natuurlijk uitwassc-hen met azijn. En daarna met een oplossing van één eetlepel zuring- zuur op 5 eetlepels water behandelen. Dickmilck. In de zomer gebeurt het nogal _ens, dat de melk zuur wordt. Wanneer ze niet gekookt is, kunnen we er een heerlijk gerecht van maken, de z.g. Dick-milch. De diikgeworden melk doen we in een schoon kussensloop en hangen dit zoo op, -dat 'het nat in een schaaltje kan loopen. Wanneer nu al het water er uit geloopen is, halen we de zachte wittie massa uit het sloop. Willen we het 'heel lekker maken, -dan kunnen we er wat zoeten room -door -doen. Anders geven we het met suiker en kaneel of enkel suiker suiker. De hangop, die we van karnemelk maken, bereiden we nog iets ander. Hier leggen we een doek in -een vergiet, zetten die in een groote schaal of (kom en gieten op den doek -de karnemelk. Hier moeten we af en toe het dikke gedeelte uit -den -doek scheppen. Zoo voortgaande lekt -de karnemelk geheel uit. Hang op is altijd iets zuurder dan Dickmilch. Wil men de smaak dus wat verzachten, roer -er dan wat melk (desnoods room) door. Gediplomeerd Drogist BLOEMENDAAL - TELEF. 22029 OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN. ER WORDT ALLEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE- EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN. BEVALLEN: J. Odinkvan .der Valk Bouman, d.; W. P. M. C. BijvoetBijvoet, d. ONDERTROUWD: L. J. Toxopeus en C. Foe- ken; J. J. van Arum en S. Limibach; S. N. Lange- veld en W. Warmerdam. GETROUWD: P. C. Nieste en C. M. Stam. OVERLEDEN: H. Spreuwenlberg, 64 j.; B. A. de Rooij, 64 jaar, wonende te Velsen. WETENSWAARDIGHEDEN. Is het U bekend: dat de naam Londen, het eerst in de geschie denis wardt vermeld in het jaar 61 door Tacitus, een Romeisc'h schrijver, die haar toen aanduidde a's Londinium? dat volgens een Italiaansche uitvinding, voort aan kunstwol uit een bepaalde houtvezel gemaakt kan worden? dat deze nieuwe wolsoort sniafil heet? dat zij er zijde-achtig uit ziet en de sterkte van gewone wol moet bezitten? d a t thans in de Engelsche textiel-stre- ken (Lancashire en Yorkshire) een nieuwe onder neming wordt gesticht voor de fabricage van deze kunstwol? id a t dit 'hierin zijn verklaring vindt, dat men meer gewicht op zijn linkervoet draagt, dan op zijn rechter en dat dientengevolge de linkervoet gemiddelde een kwartnummer grooter is dan de rechter? GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Kremérs, Schroeder v. d. Kolkweg 26, Bloemendaal, een badcostuum en handdoek; H. Bakker, Kennemerweg 5, Bloemen daal, een rijwielbelastingmerk 1926; Stoel, Bus- ken Huetlaan 8, Bloemendaal, een spanraam; van Eek, 'Boschlaan 3, Bloemendaal, een wit-beenen zakmes; A. Boer, 'Duijnwijckweg 1, Bloemendaal, een kinderportemonnaie; J. Lindeman, Bleekers- pad 9, Bloemendaal, een lorgnet in étui; Aarts en Zomerzorgerlaan 14a, Bloemendaal, een dames porlemonnaie; Freijmouth, Verbindingsweg 8, Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk 1926 in étui; F. Bremer, Zuidertuindorp'laan 4, Overveen, een rij wielbelastingmerk 1926; L. Ple-gin-g, Donkere'laan 10, Bloemendaal, een paar kinderkousjes; Kennel „Haerlem", -een jonge hond, een Duitsche herders hond; W. v. Leersum, Lange Margarethastraat 40a poort, te Haarlem, een paar grijze dameshand schoenen; Goes, Kinhei-mweg 9, -Bloemendaal, een zakmes; W. H. v. Meègen, L. >v. Dalelaan 14, Over veen, een jonge grijze hond; R. Gras, Marijnstraat 15, Schoten, ieen padvinderszak met inih.; Hendriks, Rollandspad 19, Overveem, 'een kanarie; Posthuma, Kinderhuisvest 11, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; G. v. Norden, Boterstraat 1, Haarlem, een kinderleesboekje; Hoekstra, Atjehstraat 30, Schoten, een zakm'esje; Koelemij, Zuidertuindorp- laan 9a, Overveen, een rijwielbelastingmerk 1926; aan het bureau van politie te Overveen, een wiel dop van auto, een zilveren b ursje, een sleuteltje, een zakkam, een huissleutel, een kniptang, een dop van benzine-reservoir, een zijden fantasie- doekje; aan 'h'et -Noordz>eestrand politiepost; een kinderkous, een paar kinderschoentjes (sandalen). ZONDAG 29 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Ds. J. Gouverneur, Pred. te Rozendaal, Bidstond Zaterdag 28 Augustus, 's avonds 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDËNSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", des voormiddags 10 uur. Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Dr. S. P. Dee, van Haren (Groningen). Nam. 5 uur dezelfde. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Beelden". Col. 1 15. OOOOOOOC»OOOOOOOOOOOOOOOCXXiOOOOOOOCXDOOOOOOCXX>OOOCXXlOOOOOOOOOOOOOO< Roep bij de aanschaffing van in den handel aan geprezen brandbluschmiddelen deskundig advies ir van brandweerdeskundigen. i OOCOODCOCOOOOOOOCOOCHXXXXXDOCKXXXXXXXJOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ZIJLSTRAAT 53BQVEN TELEFOON 15112 EEN VERTROUWD ADRES VOOR UW SINGLED EN BOBBED KOPJE

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 3