M I.J 1. SI IN K- B El U K E RS R.SMINK% FiÜA J. J. BEUKERS STOl Een VEEL GELD Victoria-Water SCHOUTEN's MAGAZIJN WONING PEDICURE-MAMICURE KINDERHUISVEST 33 TEL.10441 VAN FOTO-ARTIKELEN EERSTE HAARLEMSCHE BEGRAFENISONDERNEMING DE KONING1NNEFEESTEN LINCOLPOLISH Fa. ANT. - BLOE FOTOGRAFIE COHNEN HEEFT U IETS GEBROKEN? A. MUDDE In- en verkoop van meubelen en oudheden Doet Uw vacantie-inkoopen bij: GROOTE MARKT 23a HAARLEM Ruime sorteering in camera's, films, filmpacks, platen en diverse benoodigdheden TELEFOON 10744 BINNENLAND BEGRAFENISSEN-CREMATIES EN TRANSPORTEN EIGEN ROUW EN VOLGAUTO'S KINDERHUISVEST 29-31-33 TELEFOON 10441 BUITENLAND KOOPT EEN BUS TELEI SI ZIJLSTRAAT 66 - HAARLEM UIT ARTISTIEK OOGPUNT KUNNEN ONZE FOTOS MET DE BESTE WEDIJVEREN. van uw antiek porcelein, gebruiks- of kunstvoorwerpen in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, brons enz. ALLES ONDER GARANTIE ZIJLVEST 3 - „DEHERTEKOP" - HAARLEM A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON SCHOORSTEENVEGERS. Z RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. Dat was weer een ouderwetsche Koninginnedag', met veel zon, veel vreugde en roerigheid, zoowel in de hoofdstad, als in andere plaatsen. Maar Am sterdam spande toch de kroon. Van den vroegen ochtend af, toen de kinderfeesten in alle deelen van de stad aanvingen, tot den laten nacht, was er leut en jolijt. Tallooze officieele en officieuze mu ziekkorpsen en orgels, en wat daarvoor doorging, droegen er toe bij. de stad in één groot danspaleis te herschapen, 's Middags in 'het Stadion een keu rig program van de Ver. tot veredeling v. h. Volks vermaak, met wedstrijden te paard en te fiets, bal- lonopsteiging, enz. De ouden van dagen werden uitgenomen voor een 'boottocht door de haven, uit en thuisgebracht door particuliere auto's en toeristencars. 's Avonds in den stadsschouwburg een opvoering van „Deftige straat" voor de ge- noodigde uit diverse gestichten, enz. Het vuurwerk aan den Amstel was een festijn van kleuren en schittering en knaleffecten. Ook in den Haag was vuurwerk en overdag strand wedstrijden te Sc'he- veningen. 'Het oranje-zonnetje deed wel zijn plicht. Jong en oud heeft feest gevierd. En voor de hoo- ger strevenden was daar nog de jaarlijksche ver rassing der onderscheidingen. Weer zoovelen kregen het ridder- of ander kruis. Gelukkigen!? „De Tel. heeft sinds lang het in Engeland ge huldigde beginsel van „truth in advertising" (waar heid in reclame) tot 'het hare gemaakt," aldus be gon een heel braaf artikel van de Tel., waarin verteld werd hoe 'het Handelsblad zoo slecht was geweest, advertenties van de 'Hollandsche Emis- siebank op te nemen, en, toen het later bleek dat de Hollandsche Emissiebank geen 24-karaat instel ling was, haar lezers tegen die bank waarschuwde. Neen, dat was bar leelijk, vond de Tel. en ein digde met de insiminatie "Pecunia non olet" (geld heeft geen reuk). Dat is natuurlijk heel braaf van de Tel. Maarwat ervan te zeggen, als men bedenkt hoe de edelaardige Telegraaf enkele maanden geleden „lappen van advertenties" van Kukirol opnam, en, toen bleek dat de „Kukirol"' vrijwel op de flesch was, den heer Feenstra los liet om den lezers te vertellen, wat voor een raar zaakje die „Kukirol" eigenlijk was. Toen werd de Kukirol even door de modder gehaald. Wie in een glazen 'huisje woont, moet niet met steenen gooi en, En van waarheid gesproken Met het conflict bij „Heemaf" schijnt het in de goede richting te gaan. De Rijksbemiddelaar had een voorstel gedaan, dat vrijwel op halveering der eischen neerkwam. De organisaties hebben dit voor tel aanvaard en de rijksbemiddelaar ontving een telegram van hen, meldende dat de besturen der drie bonden bereid zijn een voorstel in den geest van den heer IJselsteyn aan het stakend per soneel ter aanvaarding voor te leggen, als Heemaf dit voorstel ook aanvaardde. Het Engelsche invoerverbod van versch vleesch afkomstig van het vasteland van Europa is een groote schadepost voor onze exporteurs. Daarom hadden zoowel de Nederlandsche regeering, als de organisatie van Nederlandsche vleeschimpor- teurs in Engeland bij de Engelsche reegering -aan gedrongen op intrekking van het verbod ten aan zien van Nederland. Doch de Engelsche regeering heeft bekend gemaakt, dat ten gunste van ons land geen wijziging in bet verbod kan gebracht worden. Een merkwaardig manifest, opgesteld door een internationaal comité voor afschaffing van den dienstplicht, werd den bladen toegezonden. Dit manifest, voor Nederland o.a. onderteekend door Lt.-generaal G. J. W. Koolemans Beynen, Prof. G. J. Heering en prof. dr. K. H. Roessingh, ver langt dat een definitieve stap gedaan wordt naar volledige ontwapening en naar de demilitarisee ring van den geest 'dier beschaafde naties. Het doeltreffendste middel 'hiertoe zou algemeene op heffing van den dienstplicht zijn. Daarom wordt den Volkenbond- verzocht, om in alle landen af schaffing van den verplichten militairen dienst voor te stellen'. Dan hebben we de P. C. Hooft, het nieuwe dub- belschroefmotorschip van de „Nederland" be zichtigd. Dit prachtig ingerichte passagiersschip, bijna 15.000 ton groot, 164 meter lang en 21 meter 'breed, met zijn iuxueuse zalen en comfortabele hutten, zijn accomodatie voor 700 passagiers en 270 man equipage, met 2 motoren, die 8000 As. P.K. ontwikkelen, waar de electriciteit hoogtij viert (er zijn zelfs electrische lieren, terwijl 140 K.M. draad voor de electrische geleidingen werd gebruikt) werd in St. Nazaire gebouwd en hier in Holland afgewerkt. Het schip heeft een dubbele wand over de geheele lengte en 9 waterdichte schotten. Het voldoet dan ook in alle opzichten aan de hoogste eischen, wat nog eens bleek op de proeftocht rond het eiland Wight, waaraan 300 hooge gasten, o.a. Prins Hendrik en Burge meester de Vlugt van Amsterdam, deelnamen. Onder geweldige belangstelling ondernam het schip 'Dinsdag zijn eerste reis naar Nederlandsch-Indië. Engeland. Het hernieuwde contract met de regeering heeft geen oplossing van het mijnwer- keisconflict gébracht. Cook had een langdurige bespreking met de ministers van Arbeid en Mijn wezen. Doch tevergeefs. Een basis voor hervatting der onderhandelingen werd niet gevonden. Het Lagerhuis nam de verlenging van de noodwet in verband met de mijnwerkersstaking met 232 tegen 91 stemmen aan, onder heftig protest van de la- bourfractie. Ramsay Mac Donald verklaarde, dat een orde, zooals die tijdens de kolenstaking ge handhaafd is, in de geschiedenis haar weerga niet vindt. De minister had dus ook niet de minste reden, de mijnwerkers te beleeaigen door een ver lenging der noodmaatregelen 19 verlangen. Minis,- ter Joynson iHicks deelde mede, dat krachtens de noodwet in de afgeloopen maand' slechts 64 ver volgingen werden ingesteld en over het algemeen de rust in de mijndistricten gehandhaafd blijft. In zake de nota van Spanje betreffende Tangers, heeft Chamberlain verklaard, dat de Britsche re geering geantwoord heeft, dat zij zich niet kan ver eenigen met de inlijving van Tanger bij de Spaans sche zóne, doch dat zij bereid is, met de Fransche en Spaansche regeering te bespreken, op welke voorwaarden die aanvaarding der Tang er-conven tie verkregen kan worden ivan de mogendheden, die daartoe tot dusver nog niet zijn overgegaan. Maar niet te Genève zal die bespreking kunnen plaats hebben. Terwijl het bovendien opvalt, dat alleen en uitsluitend Frankrijk en Spanje genoemd worden. Een kleine aanwijzing voor Italië, dat het 'zich geen illusies 'behoeft te maken. Frankrijk. In Frankrijk neemt men de door Spanje opgeworpen Tanger-kwestie pessimistischer op, dan in Engeland. De Fransche nota was onge veer gelijkluidend aan de Engelsche. Wel neemt men' de Spaansche eischen koel op, doch men acht de situatie delicaat, omdat Spanje zoo'n hecht verband legde tusscben de Tangerkwestie en re organisatie van den Volkenb ondsraadIntusschen gelooft men w-el, dat de nota's van Engeland en Frankrijk die niets aan duidelijkheid te wenschen overlieten, Spanje de gedachten aan pressie te Genève zullen hebben doen vergaan. Zetten' de Spanjaarden te Genève door dan loopen ze die kans van een botte weigering. Wat de administra tie in Tanger betreft, is Frankrijk bereid tot eenige wijzigingen ten gunste van Spanje, doch voor territoriale wijzigingen ziet het geen reden. Clemenceau heeft, onder den druk van zijn landgenooten, die voor de gevolgen vreezen, zijn voornemen om een tweeden brief te schrijven in zake de schulden aan Amerika, opgeheven. Hij hoopt nu alleen, dat de 'beweging, door zijn tus- schenkomst in beide landen gemaakt, zal bijdragen tot een regeling, die het geweten van beide volken kan bevredigen. Duitschland. In de commissie uit 'den Rijks dag, voor Buitenliandsche aangelegenheden, werd de houding der regeering in Buitenlandsche aange legenheden (o.a. toetreding tot den Volkenbond en Eupen-Malmédy) goedgekeurd. Minister Strese- mann liet duidelijk merken, dat de Duitsche dele gatie eerst dan naar de Volkenbondsvergadering zal vertrekken, als Duitschland's opneming in den Bond verzekerd is en de kwestie van een perma nenten zetel geheel in het reine is. Men verwacht echter geen moeilijkheden meer. Men houdt name lijk rekening met de mogelijkheid van een ver zachting 'dier Spaansche aanspraken in den vorm van een mandaat over Tanger, waardoor de Spaan sche régcering in staat zou zijn, zich tot zekere hoogte met de Raadsreorganisatie te vereenigen. Polen zou dan zeker niet op zijn eisch omtrent een permanenten zetel durven blijven staan, om het odium van de mislukking niet op zich te laden. Volkenbond. Lord Cecil's ontwerp-overeen- komst voor de wijziging van het plan tot herziening van den Vorkenbondsraad is thans aldus gewijzigd. Er komen 9 niet-permanente zetels, waarvan er jaarlijks drie voor de eerste maal, en wel onder scheidenlijk voor 1, 2 en 3 jaar worden gekozen. Drie van deze 9 leden kunnen met een 2/3 meer derheid van de Volkenbondsvcrgadering herkies baar worden verklaard. Het sub-comité van de studiecommissie, welke thans bijeen is, heeft eenige wijzigingen hierop weer aanvaard, waardoor het mogelijk wordt', dat voor het jaar 1926 een uit zondering zal worden gemaakt, zoodat 'de Assem blee thans reeds hoogstens 3 der niet-permanente Raadsleden herkiesbaar kan verklaren. Met het oog op de mogelijkheid van een terugkeer van Brazilië in den Bond, heeft men voorts nog een voorbehoudt gemaakt, waardoor de vergadering dit jaar het recht zal hebben, minder dan drie raads leden herkiesbaar te verklaren en dan in plaats daarvan bet volgend jaar alsnog één of twee leden herkiesbaar te verklaren. OCCOOOCXXXXX300C)OOOC)OOOOOOOCXXXXXXXXX>OOC)OCCOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOO« Laat het rooken na in fabrieken en in alle op slagplaatsen van brandbare stoffen. Klop geen tabakspijp uit in een brandbare omgeving. Rook nimmer) in bed. Steek geen brandende pijp of sigaar in een zak van uwer kleedingstukken. OOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOC Schitterend geslaagd! Dat is de algemeene roep, welke er uitgaat van de duizende menschen, die zich op buitengewone wijze op het feestterrein ver maakt hebben. Het oranje-zonnetje heeft geschenen, den ge- heelen dag, en het fraaie weer heeft niet weinig bijgedragen tot het succes, dat de feestcommissie ook wéder dit maal te boeken heeft. De organisatie was keurig. Opgevallen is ons, hoeveel practischer ditmaal de terrein-verde'eling tot stand gebracht was. En voor de deelnemers aan de volksspelen', én voor het kijkgrage publiek was een en ander beter geregeld dan vorige jaren. Ook de orde op de terreinen was voorbeeldig. Dit is al een succes op zich zelf. Het wil toch wat zeggen, dat de orde gedurende den vroegen mor gen tot den laten avond geen moment gestoord is geworden, en dat 'bij de drommen menschen, welke tegenwoordig waren. De verlichting van het feestterrein was af. Uit alles blijkt, dat de commissie van enkele tekort komingen, bij vorige gelegenheden geopenbaard, uitstekend notitie heeft genomen, en niet aarzelt, proeven tot verbetering te nemen, waar zulks mo- gelijk is. Trouwens, de groote activiteit aan den dag ge legd, is bij allen welbekend, en een bewijs, dat het Bestuur uit mannen bestaat, volkomen voor hun taak berekend. Zij verdienen zonder uitzon dering den lof, die hun zoo onverholen van alle kanten werd toegezwaaid. Dat moge hun grootste voldoening zijn. Wij hadden gelegenheid, tijdens en na de feesten de meening' te hooren van niet-Bloemendalers- feestgangers. „Weet U wat ons zoo bijzonder treft in Bloemendaal? De beschaafde en toch hartelijke wijze van feestvieren. En dan. nergens wordt entree geheven. Als in Amsterdam of Haarlem iets op touw wordt gezet is 't eerste wat we hooren: bewijzen van toegang ad te ver krijgen daar en daar. Dat is geen manier om een volksfeest te doen slagen. Al bij voorbaat wordt in de portemonnaie gegrepen, en niet iedereen komt 'dit gelegen. Zoo sluit men direct een groo te categorie menschen uit, zoo dat per slot van rekening feest gevierd wordt (en hoe?) door een uitverkoren groep der bevolking. Hoe anders is dat in Bloemendaal. Daar treft men een bij uit stek gemeleerd publiek aan, dat zich nochtans niet in groepen of groepjes laat scheiden, doch a s „het volk" het feest tot een waar„volksfeest" maakt." Thans een geregeld overzicht der festiviteiten. Om half negen zette de optocht van versierde fietsen zich in beweging van het uitgangspunt te Overveen. Met „Sursum" voorop, werd door Bloe mendaal getrokken. Om negen uur kwam de stoet op het feestterrein aan, waar de Jury, bestaande uit de dames Mevr. M. Lioni.Jungblut, Mevr, H. ThijsseBosch en de heer van Nederhasselt een niet gemakkelijke taak wachtte. Nadat de keuring was afgeloopen, werd het feest geopend door den Wethouder de heer J. C. Laan, die, zooals hij zeide, nu de burgemeester af wezig was, met groot genoegen aan het verzoek der commissie had voldaan, de openingsrede uit te spreken. De heer Laan wees er ••op, dat het feest, waarop we uiting geven aan de vreugde over de verjaring der Koningin, aan het grootste deel der natie sympathiek is. Daarom wenscht hij, dat onze Koningin nog langer jaren voor ons gespaard moge blijven. Dan richt hij woorden van dank tot de feest commissie, „die het zoo goed doet, dat zij nog vele jaren moge blijven, om de feesten te organi- seeren." Met een „hoera!" voor het vorstenhuis eindigt de he»er Laan. Vervolgens neemt 'de heer A. E. Beekman, de voorzitter der feestcommissie het woord. Hij her innert aan een passage uit het Programma-voor- woord: „Als straks de Oranjezon zal schijnen, en Bloemendaals wethouder het eerste woord zal hebben gesproken, dan zal het feest zijn. 'Nu schijnt de Oranjezon, laat ons uit dankbaar heid stille zijn. Hij verzoekt het eerste couplet van het Wil helmus te zingen, waaraan de aanwezigen onder begeleiding van Sursum voldoen. Verder sprekende, betuigt hij den heer Laan dank voor het uitspreken der openingsrede. Om allen die hebben meegewerkt om t feest te doen: slagen, te bedanken, is onmogelijk. Hij wil vol staan met de Vereeniging Bloemendaals Bloei, en het Gemeentebestuur te noemen. Hij eindigt met den wensch, dat we 11a afloop der avondfeesten kunnen zeggen: het was een wel geslaagde dag. Tenslotte treedt Mr. D, E. Lioni, voorzitter van Bloemendaals Bloei naar voren. 'Hij betreurt het, dat de Burgemeester niet bij de opening tegen woordig kon zijn en stelt de bereidwilligheid van de heer Laan ten zeerste op prijs. Wel gaan dé feesten uit van Bloemendaals Bloei, maar zonder de prachtige organisatie der feest commissie, zou deze vereeniging toch niet geslaagd zijin. Hij brengt daarom, en gelooft namens de ge heele Bloemendaalsche burgerij te spreken, deze commissie hulde voor het vete werk door haar verricht. Hij heeft hooren fluisteren, dat er bij enkele oudere leden van het bestuur plannen be staan, hun plaatsen voor jongeren in te ruimen, •maar verwacht, dat het gejuich der jongeren na afloop der avondfeesten een bewijs voor deze 'heeren zal zijn, dat er alnog geen reden voor een verjongenskuur is. De heer Lioni besluit met een „Lang leve de Koningin" zijn zeer toegejuichte rede. Bij monde van den heer E. W. A. van Neder hasselt doet thans de jury uitspraak over de ver sierde rijwielen. De uitslag is als volgt: le pr. Wally v. Buur en, 2e pr. Mientje Beekman, 3e pr. Annie Mey, 4e pr. Annie Beekman, 5e pr. Jan Voerman, 6e pr. Groep de Visser, 7e pr. Jo Dankbaar, 8e pr. B. Bos, 9e pr. F. Redeker, 10e pr. J. Lansdorp, 11e pr. Coba Cassée. De niet bekroonden ontvingen allen 'een troost prijs. Terwijl nu op het feestterrein, onder de opwek kende muziek van Sursum's morgenconcert de kermisvermakelijkheden een aanvang nemen en de goochelaars en acrobaten voor een dankbaar publiek hun toeren verrichten, zijn op het voet balveld de athletiekwedstrijden begonnen. Deze mochten zich weder, evenals vorige jaren in een groote belangstelling verheugen. Onder de uitnemende leiding van den heer van 't Lam ver liep alles keurig. Veel succes hadden de invitatie- wedstrijden hardloopen 80 M., estafette 4 X 80 M., polshoog- en vèrspringen met aanloop, gedemon streerd door Nederlands beste at'hleten. De wisselbeker voor de afdeeling seniores, in 't 'bezit van den heer Kop, ging thans over in die van den heer van Zadel (B.V.G.), terwijl die der afdeeling Juniores B veroverd werd door den heer K. Kurpershoek. Voor het overige verwijzen we naar onderstaanden uitslag: 80 meter 'handloopen: A. 1. W. de Vries. „K. L." 10,7 sec.; 2. L. Adam, 10,8 sec.; 3. H. Snijder, „K. L," 10.9 sec.; R. Erlings, „M.U.L.O."; 5. F. van Tetering, „R, K. L." 80 meter hardloopen B: 1. K. Kurpershoek „K. L." 10.3 s'ec.; 2. P. H. Schoute, „K.L." 10.4 sec.; 3. A. Leeuwin, „M.U.L.O." 10.6 sec. 80 meter hardloopen C: 1. A, J. G. Robling, 9.7 sec.; A. J. Kop, „B.H.C." 9.9 sec.; J. 'Heeres 10 sec. 80 meter hardloopen. Invitatie. 1. W. v. d. Berge Haarlem) 8.9 sec.; 2. F. Lamp (Haarlem) 9.1 s'ec.; 3. H. de Boer (Te Werve) 9.2 sec.; Jac. Boot (Haarlem); 5. Rinkel, idem; 6. A. van Welsenes, idem. 320 meter hardloopen B: 1. A. Hoppe, „M.U.L.O." 45.2 sec.; 2. J. H. Wigersma, „K. L." 49.1 sec.; 3. A. Grootegoed, „B.G.V." 55 s'ec 320 meter hardloopen C.: 1. D. de Ronde, „H." 44 sec.; 2. J. Henneman, ,,'H." 44.5 sec; 3. A. van Zadel „B. G. V." 45 sec.; 4. B. de Ronde, „H." Kogelstooten A. (lichte kogel): 1. K. de Boer, „K. L." 11.87 m.; 2. W. de Vries, „K. L." 10.71 m.; 3. J. Kohier, „B.G.V." 10.58 m. Kogestooten B.: 1. F. van Beek, „R.K.L." 9.12 m.; 2. M. Stals, „H." 8.75 m.; 3. P. H. Schoute „K. L." 8.57 m. Kogelstooten C.: 1. W. Pronk, „B.G.V." 9.27 m.; 2. J. Vogel, „H." 8.72 m.; 3. J. Freyser, 7.93 m. Discuswerpen A. (lichte discus): 1. H. Snijder, „K.L." 30.19 m.; 2. F. Bakker „K.L." 28.06 m.; 3. L. Claassen „R.K.L." 25.25 <m. Discuswerpen B.: 1. K. Kurpershoek „K.L." 29.66 m.; 2. A. Hoppe, „M.U.L.O." 28.52 m.; 3. L. van •der Mey, „B.V.G." 22.80 m. Discuswerpen C.: 1. A. van Zadel „B.G.V." 29.30 m.; J. Hut, „K.L." 25.38 m.; 3. J. Knijnsberg, „B.G.V." 25.22 m. Speerwerpen A.: 1. T. Claassen „R.K.L." 29 m.; 2. E. Hoogeveen „R.K.L." 23.33 m.; 3. F. Bakker, „R.K.L." 18.94 m. Speerwerpen B.: 1. G. Lamp, „R.K.L." 33.33 m.; 2. C. Muller v. Cz. „K.L." 31.24 m.; 3. G. Groene- dijk, „H." 26.92 m. Speerwerpen C.: 1. H. van Beem, „B.G.V." 37.40 m.; L. Henneman, 36.70 m.; 3. C. de Viss'er, „K. L." 36.35 m. Hoogspringen A.: 1. H. Snijder, „K.L." 1.45 m.; 2. F. Bakker, R.K.L." 1.40 m.; 3. J. Kohier, ,,B. V.G." 1.40 m.; 4. Schurmann, „R.K.L."; 5. Thijsse. Hoogspringen B.: 1. K.Kurpershoek ,JCX." 1.45 m.; 2. G. Lamp, „R.K.L." 1.35 m.; R. Beek, „B. G.V." 1.35 m. Hoogspringen C.: 1. Ie Compte, 1.65 m.; 2. A. van Zadel „B.G.V." 1.50 m.; 3. Van den Klinken berg „B.G.V." 1.50 m. Verspringen A.: 1. R. Erlings, „M.U.L.O." 5.12 m.; 2. W. de Vries, „K.L." 5.10 m.; 3. L. Claassen „R.K.L." 5.10 m. Verspringen B.: 1. A. Hoppe, „M.U.L.O." 5.50 m.; 2. M. Stals, „H." 5.24 m.; 3. T. van Beek, „K. L." 5.20 m. Verspringen C.: 1. 'H. van Beem, „B.G.V." 5.93 m.; 2. J. Hut, „K.L 5.92 m. 3. J. Henneman, 5.80 m. Verspringen. Invitatie: 1. H. de Boer, „T>e Wer- ve", 6.87 m.; 2. S. van Musscher „Haarlem" 6.50 m.; 3. Van Daalen, „Concordia" 6.22 m. Polsstokhoogspringen. Invitatie: 1. S. van Duyn „Haarlem", 3.30 m.; 2. A. van der Zee, „Concor dia"; 3. W. Borkent, „Haarlem". o 4 maal 80 meter Estafette A: 1. Kennemer Ly ceum I, 41.4 esc.; 2. R.K. Lyceum I 43.9 sec. 4 maal 80 meter Estafette B: 1. Kennemer Ly ceum I, 40.8 sec. Betaald Mej. NORDEN voor net gedragen Heeren- en Dameskleeding, witte Indische pakken, meubelen, brandkasten, piano's, tapijten enz. enz. Dagelijks te ontbieden. Ook per telefoon 15015 adres: BARREVOETESTRAAT 21, HAARLEM Onze gezondheid wordt door on/e stemming ten zeer? te beïnvloed en omgekeerd is onze stemmiij; voor een groot deel afhankelijk van on ze gezondheid. Het geregeld gebruik van Oberlahnstein, heeft een buitengewoon gunstigen invloed op orze zenuwen en inwendige organen, en daardoor op onze gezondheid en humeur. Het is zacht prikkelend opwekkend en zeer aangenaam als c'agelijksche drank. Voor huishoudelijk gebruik zeer voordeeiig en gemakkelijk in heeleLiterschroefflesschen.inboudt- prijs 32 cent. Voor de ledige bus ontvangt U dan 4 cents, zonder dop 2 cents 4 maal 80 meter Estafette C. 1. „Henneman", 38.9 sec.; 2. „Kenn'emer Lyceum" 39.2 sec. 4 maal 80 meter Estafette: 1. Ploeg „v. d. Ber ge" 36 s'ec.; 2. Ploeg „Lamp" 36.2 sec. Bij de middagwedstrijden was geweiding veel publiek aanwezig, dat zich niet onbetuigd liet, hun favorieten aan te moedigen. Hier heerschte een opgewekte stemming, en vooral bij het ton- steken (het instrument, geconstrueerd door den 'heer A, E. Beekman werkte verrassend zuiver!) waren 'de lachsalvo's' niet van de lucht. De prijzen werden als volgt behaald: Ringrijden op fietsen voor meisjes: le pr. Tilly Slot, 2e pr. Dini van der Ham, 3e pr. Willy Voet, 4e pr. Bertha Aartsen, 5e pr. C. Zuurbier, 6e pr. L. Westerman. Zakloopen voor jongens: le pr. F. v. d- Bijl, 2e pr. Fr. Bakker, 3e pr. A. de Vries, 4e pr. C. Lind ner, 5e pr. P. Rutte, 6e pr. P. Bersée, 7e pr. W. Vermeer, 8e pr. H, v. d. Ven. Tonnetje rijden voor meisjes: le pr. M. de Vos, 2e pr. M. Lindner, 3e pr. G. Zuurbier, 4e pr. M. Visse. Touwklimmen voor jongens: le pr. R. Erlings, 2e pr. H. Pronker, 3e pr. D. Vogeil, 4e pr. H. Aartsen. Eierloopen voor meisjes: le pr. M. de Vos, 2e pr. S. v. Meeteren, 3e pr. C. Groenedijk, 4e pr. C. v. Heinsbergen. Karretje trekken voor jongens: le pr. H. Dro- gendijk, 2e pr. F. Bakker, 3e pr. P. Rutte, 4e pr, C. Redeker, 5e pr. C. Aling, 6e pr. P. Vreeken, 7e pr. C. de Graaf (troostprijs). Kaatsballen met hindernissen voor meisjes: le pr. J. Bruijnis, 2e pr. J. Timmer, 3e pr. T. Ver duin, 4e pr, C. Groenedijk, 5e pr. M. Donkervoort, 6e pr. L. Kroon. Tonsteken voor mannen en jongens: le pr. A. Groote'goed, 2e pr. J. Kö'hler, 3e pr, P. Mey, 4e pr. H. van 't Land, 5e pr. W. Dankbaar. Wedloop met hindernissen voor jongens le pr, H. Kohier, 2e pr. A. Donkervoort, 3e pr, J, Kö'hler, 4e pr. A. Grootegoed, 5e pr. H. Aartsen. iDe middagfeesten werden besloten met den voet balwedstrijd BloemendaalR.C.H., welke door eerstgenoemde vereeniging m'et 32 gewonnen werd. Zelfs tot op het kleedhuisje hadden de kij- kesr een plaatsje gevonden, wel een bewijs, dat dit jaariijksch terugkeerende nummer nog steeds tot een attractie gerekend wordt! De avond werd ingezet met een concert van Bloemenidaalsch Gemengd Koor in de muziektent bij het Pannekoeken'huisje. Onder de bezielende directie van den heer Jan Booda, vertolkte 'hel kleine, beschaafde koortje prachtig een negen-tal nummers, met als inzet het altijd mooie oude Wilhelmus, en tot slot „Lentezang" van Roeske. Wat weet het pulbliek in Bloemendaal zich tocb keurig te gedragen! Zoo dra de directeur zijn stok ophief, was ieder stil, en geen geluid stoorde de heerlijke zang, die on der het groene loovertak een idyllische bekoring •had. Na het laatste nummer klonk zoo'n spontaan, lang aangehouden applaus, dat besloten werd tot het geven van eeni extra-nummer. Zeer voldaan trokken de honderde luisteraars naar het schit terend feestterrein, waar „Euphonia" reeds dap per aan het blazen was. De vermakelijkheden, de consumptietent, de danszaal van Zomerzorg, alles was tjokvol, en een indruk vaai de geweldige menschenmassa kreeg men eerst goed bij het vuurwerk, toen de uiteen spattende vuurpijlen het terrein veelkleurig ver lichtten, of het Bengaalsch vuur alles met een feeëriek schijnsel overtoog Eerst 1 uur 's nachts vertrokken de laatste bezoekers. Ook in Overveen werd geconcerteerd. Daar had Sursum reeds om half acht plaats genomen in de muziektent, gebouwd op het plein voor het Raad huis. Door de welwillende medewerking der 'betrok ken autoriteiten was het rijdend verkeer (uitge zonderd de tram) stilgelegd, zoodat er ruimschoots gelegenheid was te luisteten, naar de inderdaad mooie muziek, welke Sursum (zooals we trouwens gewoon zijn) te genieten gaf. En overvloedig was van deze extra kans geprofiteerd. Er 'heerschte een gezellige drukte, welke tot laat in den nacht duurde. Zooals we, begonnen zijn, eindigen we ons verslag: de Koninginnefeesten 1926 'zijn schitterend geslaagd. c Op bijzonder fraai» jongste der R.C.B.- door Zaterdagmiddaj lijst, op overtuigend, Toen de eerst ing< mers op de mat stoi zij den grondslag zo taal. Eerst op 42 w daarna Traan'berg (d en Drees beiden v steun krijgt aan van het verlies van ^4 de doodelijk'e bowlei ge collapse: van 71- blijkt, dat 7 spelers Beijk heeft de sc'h bowlde v. Dam 2 0—2. Daar Bloemendaal strijd te spelen heef al gewijzigd, zoo zier Beijk. De jongste wordt bowlen gevangen, in •dig 't oog in en ra Roodt, noch van H< hem en beiden word getikt. Ook het dive succeis, tenslotte W' Traanberg zijn palei heeft dan 'n totaal v vieren. Tevens 'blijk zorgd te hebben, v reeds het C.V.H.-to 91 runs genoteerd), en met 20 extra's door CjH.V. met 46 li est. Volgens onderstaa daal de 3de plaats, wijst. Bravo!! NAAM Rood en Wit III C.V.H. Bloemendaal Rood en Wit IV Haarlem III R.C.H. II R.C.H. III Haarlem IV A.V.O.S. 1 W edstrijd VÉ Deze stand is bijg, In de hoogere regioi verandering meer heden met innings liezen (waarop o.i. mendaal op de twe Heeft cricket Blo staande blijkt een rug, voetbal-Bloem» 1926'27 ingezet. Zaterdagavond, ir tegen Schoten, was week daarvoor teg» De 31 overwim diend, als was 't a voorhoede spel der gemaakt: het eerst' van links, het twe'< jes Nieman uit eer voor t doel geplaa uit een vrijen scho Schoten speelde wens van het sym wend zijn, een ent hoede en in 't bij zwakke punt. Ook betrouwbaar, de onhoudbaar. 'Naar i de competitie de spelers aan kunnen weg wel vinden. Dinsdagavond sp tioiieelen Koningin] dat met de oombii Wen Steenken N. Koning Nadite; wel niet 'het voll bracht, maar toch bal speelde. Te meer was hel

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 2