M.J. SMINK-BEUKERS RSMINKhfI^TAJJ. BEUKERS Firma J.H. KRUL Jr. STOEL'S Een ab SCHOUTEN's MAGAZIJN s PRIMA ANTHRACIET Victoria-water VAN FOTO-ARTIKELEN PEDICURE-MANICURE KINDERHUISVEST 33 TEL.10441 EERSTE HAARLEMSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING Brand stoffenhandel FOTOGRAFIE COHNEN KOOPT EEN BUS LINCOLPOLISH I PROJECTIELANTAARNS BEGRAFENISSEN-CREMATIES EN TRANSPORTEN EIGEN ROUW EN VOLGAUTO'S KINDERHUISVEST 29-31-33 TELEFOON 10441 BU1Ï EfiLAïHÖ PLAATSELSJIC M1EISWS OVERVEEN. A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON UIT ANDERE GEMEENTEN, SPORT SCHAAKRU ZIJLSTRAAT 66 HAARLEM Dag- en avondopnamen Vergrootingen Kent U reeds onze FOTO-ETUIS, tevens ZAKSPIEGEL? Te Haarlem alléén bij ons verkrijgbaar ad f 0.35 Voor da ledige bus ontvangt U dan 4 cents, zonder dop 2 cents f▼▼▼wTT»VTTTT»»V GROOTE MARKT 23a HAARLEM EN AANVERWANTE ARTIKELEN RUIME KEUZE VERGROOTINGSLANTAARNS TELEFOON 10744 IJmuiden is in een feeststad herschapen. De ge- heele stad is versierd en des avonds geïllumineerd, de 'haven schittert en glimmert, ondanks regen en sneeuwjacht, van duizenden lichtjes, langs hoorden van schepen, gebouwen, haveninrichtingen. Wamt IJmuid'enj viert feest! Het is op 2 November 50 jaar geleden geweest, dat het Noordzeekanaal vol tooid werd. Dat aan Amsterdam den 'kortsten weg naar zee gegeven werd. Dit monumentale werk op het gebied van waterbouwkunde van- zooveel belang voor Nederland's handel en scheep vaart, staat nu weer in het middelpunt der be langstelling. Autoriteiten, kopstukken uit de krin gen van handel, scheepvaart, industrie en vissche- rij trekken naar IJmiuiden om de groote gebeur tenis te herdenken. Van ver uit den omtrek komen de feestgangers aan, in autobussen op fietsen of te voet. IJmuiden, het aniders vrij stille plaatsje, kerit zich z-eiv'en niet. Het is er de-ze week één en al beweging en drukte en feestgeroezemoes. Vuur werken -worden afgestoken, een vlootrevue vond plaats, roeiweidstrij-deni van vletterlieden, enz. Te Amsterdam vonden des Woensdagsavonds tege lijkertijd twee vuurwerken plaats, een aan het Y -en een aan -den Am'stel. Ben der hoofdn-urnmers was: 2 schepen, de oude R-embrandt, -het eerste schip dat in 1876 door de sluizen voer en dé P. C. iHooft, het nieuwste schip van de „Nederland". Verder hadden in Amsterdam nog allerlei feestelijk heden plaats. Alleen werkte het weer niet altijd even goed' mee. Zooals dé heer Oderwald, direc teur van de Mij. Nederland, in zijn feestrede te IJmuiden opmerkte: Als jongen was ik bij de opening van 'het kanaal. Op allerlei gebied is men sindsdien vooruitgegaan. Maar 'het weer op dien dag was even miserabel als nu." Katwijk is wel heel zwaar getroffen idoor de jongste: stormen op de Noordzee. Er is nu weer zekerheid gekomén omtrent het vergaan van nog een logger. 'Nu is het de K.W. 148, waarvan wrak hout is aangespoeld. Wekenlang hoorde men niets meer van het vaartuig. Nog steeds hoopte men. Maar nu is het wel zeker, -dat geen der 13 opvaren den meer terug zullen komen. Voor menig huisje in Katwijk, zijn de gordijnen neergelaten. Natuurlijk is men gaan zoeken, na de talrijke rampen op -die Noordzee, wat wel de oorzaak kan zijn, dat zoovele 'haring-loggers vergingen. Ais oor zaak wordt nu door ir. A. M. Schippers, expert op soheepsbouwgebied opgegeven: de primitieve luikinrichtinigen. Daardoor zijn in zware stormen die schepen niet zeewaardig. Wil men dus der gelijke onheilen voorkomen, dan zullen de scheeps bouwers moeten zoeken naar een inrichting der luikhoofden én luiken, die het schip zeewaardig maakt ook tijdens stormen en die tevens maakt, dat de Hollandsche haringvissc'herij kan worden uitgeoefend. Amsterdam i$ een tuinstadcommissie rijk, die al e-enige jaren bezig is het vraagstuk te bestu- deeren van de stichting van eeni tuinstad niet in die onmiddellijke nabijheid van Amsterdam gelegen. En er waren plannen voor een tuinstad in hét Gooi. Maar nu is gebleken, dat -daarvan niets kan komlen. Het denkbeeld van den wethouder voor volkshuisvesting de Miranda kan dus niet in ver vulling gaan. En nu gaan we onversaagd op zoek naar een andere plek grond, op eenige afstand van de h-oofstad, voor het Amsterdamsche tuindorp. Onze al-oude vijand: het water, heeft ons weer bedreigd. Beit water van Maas en Roer wies weer sterk. Bij Roermond liepen reeds uitgestrekte lan derijen onder. In id-e nabijheid vani Maastricht werd ook schade aangericht. Het dorpje Heugum, en ook Limmel, lliep onder, wat schade aan te velde staande gewassen veroorzaakte. De kanalisatie- werken te St. Pi-eter overstroomde voor -de tweede keer. Maar gelukkig is sedert dien het water ge vallen. Ook uit België wordt val gemeld-. Zoodat voorloopi'g het gevaar weer be-zworen is. In de Tweede Kamer is het debat over het Bel- gisch-Nedërlandsche verdrag in vollen gang. Veer tien sprekers voeren over deze belangrijke kwestie het woord'. Nieuwe argumenten worden niet aan geboord. Tegenstanders wijzen op het gevaar van het Schelde-régkne, het Amtwerpen-Moerdijk-ka- naal, het feit, dat België's 'verlangens ingegeven werden- door wantrouwden. Voorstanders wijzen op het groote belang van 'goede verstandhouding met België, -dat de souvereiniteit van Nederland over de Schelde in -geen enkel opzicht verloren g'aat, dat door het Antwerpen-Moendijk-'kanaal de Zeeuwsche- en Zuid-Hollandsche eilanden uit hun isolement verlost worden. De Tweede Kamer staat voor een heel 'belangrijke en heel moeilijke be slissing. Engeland. De mijnwerkersstaking sleept. De pogingen van het Vakvereenigingsverbond om de onderhandelingen tusschen regeering en de beide partijen te herstellen schijnlen op niets uit te loo- pen. Cook, de leider der mijnwerkers heeft ver klaard', dat hij er geen bezwaar tegen heeft, dat 'het verbond (de T.U.C.) de deur (naar hervatting der onderhandelingen) opent, maar als die open is, gaan wij (d.z. de mijnwerkersleiders) naar bin nen, want die weten precies waar het om gaat. Als er onderhandeld moet worden, zullen wij dat doen, aldus Cook. Ook deed hij een beroep op de Roode vakvereenigingscentrale te Moskou om op nieuw de Britsc-he mijnwerkers steun te verleenen. Van een emlborgo op steenkool zal ook niets komen. De transportbonden stelden hun beslissing daaromtrent uit en -de zeelieden verwierpen het verzoek der mijnwerkers met groote meerderheid van stemmen. In 300 plaatsent van Engeland en Wales (Londen niet meegerekend) vonden gemeenteraadsverkie zingen plaats. Uit de voorloopige resultaten blijkt een sterke winst voor labour, terwijl consevatieven, liberalen en onafhankelijke» aanmerkelijke ver liezen te boeken kregen. Ten aanzien van even'tuee-le -grootscheepsche Russische steun aan de Britsche mijnwerkers ver klaarde Churchill nog, -dat de regeering met de grootste waakzaamheid de buitenlandsc'he inmen ging gadeslaat en dat de natie er op kan vertrou wen, -dat 'de regeering te allen tijde de noodige maatregelen zal nemen en met krachtige hand telgen, opruiïnig zal op treden. Frankrijk. Momenteel neemt het socialistische congres een, belangrijk deel van de aandacht in beslag. O.m. werd e'en motie aangenomen, waarin een krachtige actie wordt verlangd voor het ver leenen- van financieelen steun aan de Britsche mijnwerkers. Verder -gaf Léon Plum in een rede voor het dag. bestuur van de soc. partij te kennen, dat de financieele toestand van het land aan merkelijk verbeterd' is. Hij gaf voorts als zijn meening te kennen, dat men het dilemma duurder leven of ontzeggingen vermeden zou hebben, in dien men de bezittende lolasse ééns voor altijd een offer had gevraagd, waarna de welvaart zou zijn teruggekeerd, zonder dat het land verpletterd -wordt door fiscale inspanning. In het Zuiden van Frankrijk zijn tal van Italianen en Spanjaarden gearresteerd, die betrokken zou den zijn ibij een revolutionaire actie in Spanje. Zij wilden, als toeristen, naar Sphnije vertrekken. In hun koffers v-ond men comp-lete veldtelefoon-in stallaties. Duitschland. Het schijnt, dat de klove tusschen Stresemann en Dulitsch-nationialen dén laatsten tijd nog dieper is geworden. In 'de rijksdagcommissie voor buitenlandsche zaken viel de Duitsch-natio- nale prof. dr. Hoetsch Stresemann1 scherp aan. Maar Streseman verdedigde zich op zeer 'beslisten toon. In zake Thoiry deelde Stresemann mede, dat er ge-en reden voor -een pessimistische opvatting be staat en dat het wederkeerig vertrouwen tusschen Frankrijk en Duitschland onverzwakt is 'blijven be staan. Verder gaf dr. Marx op 'het partij-congres van het Centrum te kennen, dat gemeenschappe lijk met Frankrijk benoo'dligde financieele tegen prestatie van Duitschland verkregen kan worden. De afdoening van ideze buitengewoon moeilijke kwestie vereis-c'ht in elk -geval geruimen tijd en de bewerking is volmaakt ongerechtvaardigd, dat de onderhandelingen zonder resultaat gebleven zouden zijn of zelfs mislukt. Het feit dezer onder handelingen is niet ongedaan te ma-ken en de ge moederen zullen niet tot lust kom'en, voordat de bevrijding van het Diiitsche gebied tot stand is gekomen. Verder verklaarde hij 'dat die pogingen tot het vormën der groote coalitie in het Rijk en m Pruisen door het centrum ondersteund worden. Ook 'de socialisten moeten geen principieele be zwaren meer "hebben tégen een regeering der groote coalitie. Italië. Mussolini is weer aan een aanslag ont snapt. Te Bologna woonde hij de opening van een nieuwe spoorlijn bij, toen een schot op hem gelost werd op zeer korten afstand. De kogel stuitte af op een medaille, die Mussolini droeg. De vir- méende dader, de 15-jarige knaap Zamboni, werd door idie menigte door dolksteken gedood. Om trent de beweegredenen voor den aanslag tast men in het duister. Zelfs gaat het gerucht, dat de knaap niet eens de -dader was en hij dus onschul dig vermoord werd. De aanslag was natuurlijk weer het sein voor de zoo „ordelievende fascisten, om een aantal drukkerijen en redact.cbureaux van oppositie-bladen te verwoesten. In dit volmaakt „ordelijke land" schijnlen dergelijke revolutionaire Mtspattingen geduld te worden. Alle oppositie bladen werden geschorst. uit kon zien, terwijl de melkboer moet weten, dat hij op de tramrails rijdende, bijzonder op moet letten. Op den rijweg is plaats genoeg! Een melkboer uit Zaadvoort werd Dinsdagavond omstreeks kwart voor z-es, met zijn gerij „getor pedeerd" door een hem -achteroprijdende elec- triscbe tram. Het ongeval liep met een beschadigd tuig en een gebroken lemoen af. 'De trambestuurder gaf voor, dat hij door dén neervallenden sneeuw niet ver genoeg voor zich Op het buiten „Koningshof" van de familie L. te Bentveld, zijn onigenoode gasten 'geweest, én hébben er 4 fazanten-hanen gestolen. De aannemer H., alhier, tegen wien wegens over treding van art. 346 W. v. S. eenige weken ge leiden door den Off. van Justitie drie maanden ge vangenisstraf geëischt werd, werd door de recht bank i® haar zitting van 3 Nov. j.I. vrijgesproken van het hem ten laste 'gelegde, daar niet bewezen kon worden, dat verdachte kon weten, door zijn handelingen eenige van zijn schuldeiséhers te be- voorck-elen boven anderen. De bewoners van Tuinid-orp, Rolland en de Ram- penlaato' hebben dezer da-gen een vergadering be legd in Hotel van Ou-ds het Raadhuis, in verband met de annexatie van 'hun woonplaats door Haar lem. Binnenkort wil m'en weer vergaderen, maar eerst eens zien, wat in 'deze belangrijke kwestie ge daan wordt door het Gemeentebestuur, het Anti- Annexatie-Comité en Bloemendaals Bloei. SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT I8a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. In de Jaari. Algem. Verg. van dé Schietvereeni- ging „Generaal Joubert" werd in- de bestuurs-vaca- ture Rijkens gekozen 'd'e heer E. v. Konijnenburg. Al's penningmeester werd de 'heer Beeren her kozen, terwijl als afgevaardigden bij den Haarl. Schietbond werden benoemd de heeren- A. Bos en J. Beeren. De uitslag der onderlinge eiridwedstrijden met geweer M. 95 luidt als volgt: I. Personeel: 1. Eldermans, 94 punten; 2. A. Janssen, 92 punten; 3. J. Fransoo, 91 punten; 4. v, Keulen, 90 punten. II. 1. Zonneveld, 86 punten; 2. Voskuyl, 81 pun ten; 3. T. Lippits, 76 punten, 4. Goossens, 71 punten. Eerebaan-: W. Faase, 47 punten. I. Vaste 'baan: 1. A. 'Bos, 86 punten; 2. Fransoo, 85 punten; 3. v. Keulen, 84 punten; 4. Faase, 84 punten. II. 1. Goossens, 76 punten; 2. Zonneveld, 71 punten. I. Vrije baan: 1. Fransoo, 30 12 X 29; 2. v. Keulen 30 2 X 29; 3. A. Bos 30 4 X 28; 4. Faase, 29 3 X 29. II. 1. Goossens, 29 2 X 28; 2. Zonneveld, 27 2 X 27; 3. P. Lippits, 27 1 X 2k; 4. Vos kuyl 24. Uitslag Zomerwedstrijden 1926: Competitie, Buks: I. 1. v. Keulen, 982 punten; 2. Faase, 955 punten; II. 1. Voskuyl, 881 punten; 2. Zonneveld 854 punten. Pistool. I. 1. Faase, 254 punten; 2. Eldermans 249 punten. II. 1. Zonneveld, 183 punten. Carton wedstrijd, Buks; I. 1. v. Keulen, 96 car tons; 2. A. H-ekker, 94 cartons; II. 1. Han Bos, 70 cartons; 2. Zonneveld 70 cartons; 3. Voskuyl, 68 cartons. Pistool: I. 1. Eldermans, 76 cartons; II. Zonne veld 31 cartons. Vrije baan Buks; I. 1. A. Hcklier, 2 X 99; 2. van Keulen, 2 X 99. II. 1. Zonneveld 98 2 X 97; 2. Voskuyl, 95. Vrije baan, pistool: Eldermans, 55 punten. Zoo is dan op 31 October Hervormingsdag de Nederl. Herv. Kerk aan de Rampenlaan ingewijd! Toen de dienst begon, was de ruimte geheel bezet, en moesten velen zich zelfs met een staanplaats tevreden stellen. Ds. van Dijk opende de plechtigheid met het uitspreken van het votum en de zegenbede. Dit geschiedde op het podium vóór den kansel. Dan zingt een Bloemendaals koortje zeer ge voelvol Psalm 121 vers 1. Hierna» lezen Ds. van Dijk en Ds. de Vrijer het Responsorium uit Psalm 24. Als da Costa's Lofzegging door de zangers(essen) vertolkt is, bestijgt de heer H. G. van Riessen, ouderling -bij de Nederl. Herv. Gemeente Bloem en daal de kansel en legt daar d'en bijbel op den lessen'aar. Het was een plechtig oogenblik! Dit ■was het teeken, dat de kerk officieel tot den dienst gewijd was, en nu eerst beklom Ds. van Dijk het spreekgestoelte, om de gemeente voor te lezen 1 Korr. 8 22, 23, 27, 43. 'Naar aanleiding 'van Jos, 17 7 hield de voor ganger een rede, die besloten werd met het ge meenschappelijk zingen van Psalm 25 2. Vervolgens gaat spreker in korte trekken de ge schiedenis van het tot standkom'en der k>erk 'na, en vindt hierbij gelegenheid, hen, die zooveel voor dit goede werk deden, te 'danken; Ds. de Vrijer, H. A. Tweehuysen, dames van Apeldoorn en v, Beem, de Erven Van der Vliet, de h-eer Vrijlant, de bouwmeesters Mulder en van Asdonck, de aan nemer W. Cassee, enz., enz. Ds. Weenen sprak namens de classis Haarlem. Ds. van Arkel, de predikant, 'die langen tijd ge leden te 'Bloemendaal „stond" herinnert zich, dat in dien tijd drie protestantsc'he familie's aan de Rampenlaan woonden: Wesseling, Hesseling en Loerakker. Nu wordt er een' Nederl. 'Herv. Kerk ingewijd. Waarom heeft de Raad dezer gemeente den naam Rampenlaan niet gewijzigd in Zonne- of Voorspoed- laan, inplaats van in „Ramplaan"? De plechtigheid werd gesloten met het zingen Gezang 96. Een uitgebreid comité waaronder uit onze ge meente Jhr. A. Bas Backer, Burgemeester van Bloemenldaal, Dr. J. D. Bierens de Haan, E. von 'Brucken Foc'k, Mevr. F. E. Krem-erWyt, Dr. G. E. Opstelten, leeraar Kennenmer Lyceum, Jhr. A, W. G. van Riemsdijk, T. B. Roorda, onder-voor zitter Vereeniiging -van Vrienden dier Aziatische Kunst, J. D. Rutgers van der Loeff, bibliothecaris stads-leeszaal, Dr. Jac. P. Thijsse, Mr. M. van Toulon van dér Koog, verspreidde de volgende cir culaire; EEN KUNSTKRING TE HAARLEM. Voor allen, die wonen hier ter stede en in 'de plaatsen, die als een krans Haarlem omsluiten. Te midden van zoovele dagelijksche gebeurte nissen rijpte een plan, dat vèr daarboven uitsteekt, en de oprichting' van -een Kunstkring voor Haarlem en Omstreken ten doel heeft. Reeds na verloop van korten tijd constitueerde zich een comité ge baseerd op menigerlei kunst- en levensrichting, dat zijne krachten beschikbaar wildé stellen, om d'e totstandkoming van' een Kunstkring, als ook in andere steden bestaat, voor te bereiden. Als dit comité zich thans tot U wendt, hoopt het, dat U -met belangstelling aan zijne woorden gehoor zult verleenen. Bij d'e genieting, in het algemeen gesproken de inrichting van ons bestaan, is het de Schoon heid die wij willens of onwetens trachten te vinden in eigen of ander hart. De Kunst is naast die Natuur een onmiskenbaar levens-ele ment, hetgeen ons brengt tot bezoek aan schouw burg, concert- of voordrachtzaal. Vele zijn de ge legenheden, welke U worden geboden, doch de meeste worden met hoo-ge toegangsprijzen gewms- halve -gehouden, zonder eenig nauwer contact van U met den ondernemer. Dankbaar 'denken wij wel iswaar aan de instellingen, welke onmiskenbaar nut verspreiden op 't gebied van kunst en weten schap, maarhet centrale punt ontbreekt. 'Deze spil wil 'het comité U schenken door stich ting van een kunstkring op dezelfde leest ge schoeid als ook in enkele andere plaatsen van ons land. Een goed' voorbeeld is die te Utrecht, nu vier jaar geleden tot stand gekomen gelijk thans aan U wordt voorgesteld, en enkeL weken na de oprichting 1400 leden tellend. Per seizoen geeft deze vereeniging een programma van den -meest verscheiden aard; in 1924/25 15 uitingen, waarvan 7 tooneel (o.m. eerste opvoering Saint Joan), 2 'letteren, 3 muziek én 3 'beeldende kunst; in 1925/26 17 uitingen, -waarvan 7 tooneel, 3 lette ren, 3 muziek, en 4 beeldlende kunst. Met dit voorbeeld voor oogen krijgt ieder stellig een goe den indruk van wat beoogd wordt, 'hoewel hier 'het zwaartepunt meer op de beeldende kunst komt te vallen. De prijs der kaarten bedraagt 3. voor een hoofdkaart en 2.voor een huisge- nootenkaart, terwijl daarnevens een matige toeslag wordt geheven voor elke bijgewoonde kunst-uiting. Niet -echter uitsluitend in lage prijzen zit het voordeel. Er zal immers naar gestreefd worden, -om het bijzondere te -geven, want nietwaar, deze nobele, 'altruïstische gedachte is alleen leids vrouw: de Kunst, die veredelt, nader te brengen tot ieder, die haar mag verstaan. Technische com missies, samengesteld- uit kunstenaars en eerste krachten, zullen het beste uitkiezen, om op elk kunstgebied het schoonste te geven, waarvan ons dagelijksch leven voortdurende bekoring ont leent. Cnltuurstroomingen de jongste, nieuwste, en die van)ouder tijden, die 'den loop der eeuwen trotseerden en thans nog den' hedendaagschen, veeleischenden (zjg. modernen!) miensch boeien ze zijn voortaan binnen ieders 'bereik. Maar niet alleen, dat dit alles mogelijk is, veel komt klaarder tot 'den bezoeker 'door inleidende voordrachten, waar dit wenscelijk mocht zijn. Ook geeft af en toe eene tentoonstelling zooals in Utrecht in- April/Mei 1924 voor kunstnijverheid treffend'e illustratie. Terwijl het duidelijk is, dat er steeds meer kan worden bereikt met de stijging van het ledental, en 'dat aan uitgesproken verlangens gaarne zal worden tegemoetgekomen, sta vast op deni voor grond: in een stad met vrij ster'k ontwikkelt muzi kaal leven worde niet in d'e eerste plaats voor concerten gezorgd, doch treden vooral als voor naamste programmapunten naar voren: werkzaam heid op het terrein van letteren en tooneel (mo dern -en klassiek), van de veelzijdige kunstnijver heid, en vani 'beeldhouw-, bouw- en schilderkunst (o.-m. ook tentoonstellingen). Een kunstkring kan alleen ook hier tot bloei komen, als mlen vertrouwen in de onderneming heeft niet alleen, maar haar tevens metterdaad steunt. Het comité komt daarom vragen: „Mag ooit -cp Uw lidmaatschap worden gerekend?" Be treft het hier voor menigeen een misschien moei lijk te beantwoorden vraag, men denke er wel aan, dat 'een kleine aarzeling met een spontane uiting van ernstig willen, van vreugde ook, licht is te overwinnen! Want laat ieder, althans dezen k-eer met verwaarloozing van kleinere bezwaren aan een zóó scho-one zaak die persoonlijke activiteit geven, 'die er voor onmisbaar is, dat enthousiasme, dat noodig is om te bereiken, dat in deze oude stad OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN. ER WORDT ALLEEN UIT DIE ENQELSCHE-, BELGISCHE- EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRAND WAARDE TE BEZITTEN. OBERLAHMSTE1N NATUURLIJK MINERAALWATER Voor huishoudelijk gebruik zeer voerdeelig en gemakkelijk in heele Literschroefflesschen Inhoudsprijs 32 cent weer ontbloeit een alles omvattende kring vaa voor artistiek leven voelende wereldburgers, die de internationale levenskiemen, trillingen en gedachten in het Diepst van hun Ziel zullen ver staan. Weldra zal blijken, of de iiu deze circulaire om schreven i'dée weerklank heeft gevonden in veler hart en werkelijk tot resultaat heeft gehad, dat een groote séhare 'tot oprichting van den Kunstkring bereid is. Niet meer dan één gelegenheid' wordt U geboden. Mislukt deze poging en hebt Gij Uwe medewerking niet verleend, dan komt dit mede voor Uwe verantwoording. Heeft bovenomvouwd plan -evenlwel Uwe instem ming, wil 'dit 'dan zoodra mogelijk (in elk geval voor of op 8 November 1926) 'berichten aan het algemeen secretariaat en wil tevens Uwe kennissen zoowel in stad als naaste omgeving opwekken om van hunne sympathie eveneens schriftelijke mededeel-ing te doen, onder opgave 'van d'e ver langde gebruikelijke gegevens. Op d-ien datum zal worden Uitgemaakt, of het ledental groot genoeg is, dat een uitvoerend comité in zee durft gaan. Is d'it zoo, dan is 'bekendmaking van de nadere voornemens tegemoet te zien. Met de meeste 'hoogachting, (volgt onderteeken-ing). A. V. A. B. Dezer 'dagen brachten wij een bezoek aan het Atelier Voor Artistieke -Binnenhuiskunst, in 't kort A.V.A.B. genoemd. De artistieke leider, de heer S. Zonneveld Jr., was zoo vriendelijk ons even te woord te staan. De ruime, zeer smaakvol ingerichte winkel biedt plaats aan 'n aantal kunstvoorwerpen, welke allen, volgens ontwerp van den beer Zonneveld, in eigen atelier vervaardigd zijn. Het zou ons te ver voeren, wanneer we alle voorwerpen stuk voor stuk be schreven. We zullen -dus volstaan met er eenige die ons vooral opvielen te noemen; o.a. de artistieke lampen, welke zoo modern en toch smaakvol, zoo eenvoudig en 'daarom juist 200 kunstvol, zijn afgewerkt. Vervolgens zien we een inktkoker, boekenrekjes, enz. te veel om op te •noemen. Ook op bet gebied van m-eubileering is de heer Zonneveld een kunstenaar in zijn vak. Het spreekt vanzelf, dat al deze dingen dan vol komen tot hun recht komen, wanneer ze zich aanpassen aan de omgeving, waarin ze geplaatst worden. En daarom legt de heer Zonneveld zich ook speciaal toe op de Moderne Woninginrichting in z'n geheel, zelfs 'heele winkelbetimmeringen werden door het A.V.A.B. uitgevoerd; o.a. bij de Firma Goosens, Gr. Houtstraat hoek Verwulft, Apotheek „de Eenhoorn", 'Barteljorisstraat, enz. Een kijkje aldaar bevestigd onze 'bewering, dat hier inderdaad op 'het gebied' van Winkelbetimmering iets bijzonders is gepresteerd. Uit bet feit, dat het A.V.A.B. aanvragen heeft moeten afwijzen, moge -blijken, dat 'haar werk zeer op prijs wordt gesteld en dat het zich 'een reputa tie heeft weten; te verwerven, die het volkomen waard is. De afdeelingen Haarlem, Bloemendaal en Heem stede van d'e Vrouwengroep in den Vrijheidsbond, 'houdën hunne eerste bijeenkomst in dit seizoen voor leden en belangstellenden op Maandag 15 November, te half drie in het gebouw ,,'De Nijver heid", Jansstraat. 'Op deze bijeenkomst zal Me|. Joh. Westerman, Lid der Tweede Kamer der Staten Generaal spreken over „De plannen der Regeering beschouwd in verband met 'het pro gramma van den Vrijheidsbond." De middag zal verder worden opgeluisterd door een voordracht, van een der leden in- daarbij pas send costuum, getiteld: Gröni'gger Jaantje op Praotstoul. VOETBAL. Zondag werd voor de tweede één wedstrijd gespeeld: BloemendaalHollamdia Voor 7 Nov. staat op 'het prog K. F. C.West-Frisia. SchotenV. V. A, Alcmaria VictrixHaarlem. Hollan'diaHelder. BloemendaalZeeburgia. Bloemendaal wist 'het op eig Holiandia niet tot een overwinnin Hoornscbe overwinning -echter is en geeft het verschil in kracht nii een kwartier voor het einde w gelijk, toen had een der witte ongeluk in eigen doel te koppen, bacle volgde, zoodat het -den gast kostten, nog eenige doelpunten grootschen indruk hébben de achtergelaten, en. dat ze 'beschot den als pretendenten voor de b een „canard". Als het 'bovenomsc niet had plaats gevonden, had zeker anders geweest, en zou overwinning zélfs niet tot de onr boord hebben. De veteranen-wedstrijd is een worden, en het was voor vele d genoegen „cracks" als v. Kessel, weer eens aan 'het werk te zien bewezen, dat zij het spel nog -1 zijn. Met belangstelling wordt he tegemoet gezien. West-Frisia trekt naar K.F.C. een warm ontvangst rekenen. Ei ons 't meest waarschijnlijk. Een 1 geldt voor Schoten'V. V. A. I moge iets vinniger spelen, de kw spelers daarentegen is wat beter, Haarlem zal trachten ook Zond ongeslagen te blijven. Of 'dit ecl een vraag, die wij niet gaarne b beantwoorden, 't Zou ons ielfs indien 'Haarlem in Alkmaar een Helder moet op bezoek bij Ho staande de rood-wirien bet ter ben, zou een overwinning van bi verwonderen. We gelooven, da 'beter voetballen dan de Hoorns Bloemendaal spéélt weer tbu burgia. Dit Amsterdamsche elft. goed begin danig aan 't afzakken jongens danig op moeten passen verliezen, 't Is echter niet noodi; aan goed aangepakt wordt, en voorhoedespelers er eens wat maken, kan er gewonnen woidi Het derde -elftal won met 6— 4 in Beverwijk, terwijl het vierd van D.W.O. 2. Zondagmorgen ontvangen de broek, een sterk elftal, -dat tot is. We hebben echter genoeg v sen c.s. om een eervol results iets wat trouwens noodi'g is, ii kampioen-aspiraties. Het derde trekt het Zuiden TJf.B. 3. Ook hier moet gew< in „the ru'nning" te büjv-en. Voor vierde en vijfde elftal vastgesteld. De adspiranten ga tegen-visite brengen bij ide Ha den Schoterweg. Getracht zal nederlaag op eigen terrein te w toen echter van de zijde der jei veel tegenwerking zullen onder le Elftal J. 'Beijk J. IJfs C. A. 'H. Loerakker H. Beijk G. Kopjes Nieman J. Sunter 2e Elftal K. Schoehui; M. Jansen E J. Veldhuis G. v. Dam J. Casseé H. v. Beem G St 3e Elftal J. de Jong J. Schreur J. M. de Haas A. iv. Putti W. v. Zanten H. Eijsten Ad. J. v. B Oplossingen, bijdragen, enz. Schaakredacteur van dit blai 23, BloemendaaL PROBLEEM No. J. T. KOUWBNHOVEN Mat in twee zi

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1926 | | pagina 2