STOEL'S WONINGBUREAU, BPdaalscheweg 161, Bloemendaal SSTADSSCHOUWBURGS f DE JONGE SPELERS S DOKTER KLAUS CARMEN DOKTER KLAUS S EN ZOON - :gers. IJSSELMÜIDEN ANTVCASSEEaZ? SPORT SCHAAKRUBRIEK INGEZONDEN VOOR DE HUISVROUW PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL. BURGERLIJKE STAND KERKAGENDA BLOEMENDAAL. OVERVEEN. AERDENH0UT. SANTPOORT Teleloon 13310. LOEMENDAAL elefoon 22012 EN TEGEN CON- WORDT ALLEEN 3ELG1SCHE- EN .EVERD, WIER TAAN ALS DE E TE BEZITTEN nkestraat 13 Haarlem ÖETKUNDIG CHOENMAKER de Wintermaanden rEiN c, Vermouth, Wijn ishoudelijk gebruik er-schroefflesschen, iverdreven magere vertelde hem, alles c aldoor maar, dat m-ken, dat ik aan :1de die dokter. n nu kwam zijn verk te verrichten, gebied, vroeg de ichtig. ied, antwoorde de eh best de dieren 3EDEN. eeftijd bereikt van ïreld is Rochdale adien (voornamelijk grond komen, be- vierkante mijl per 1 lan'den gevestigd 58 verschillende nlangs bet eerste Apothecaries ont- nedicijnen en chi- eft zich door hem ongeveer 25 milli' s, enz., gebroken lijn Londen-Brigh- wagens zal laten llen dansen? jen weten, die U s vervelend vindt wcwiwc !N*i6mtin6 BMiMENMAli gW-1'C OPGERICHT 1828 VOETBAL. Uitslagen 'der op Zondag 16 Januari in de tweede klasse A gespeelde wedstrijden: K. F. C.—V. V. A2—3 Alcmaria Victrix'Helder 22 SchotenHaarlem 22 WestFrisiaZeeburgia 11 'HollandiaBloemendaal 01 Programma voor 23 Januari: West-FrisiaK.F.C. V.V.A.Schoten. HaarlemAlcmaria Victrix. HelderHollandia. ZeeburgiaBloemendaal. Welk een dag van verrassingen! 'K.F.C. geslagen dcor V.V.A., Hollandia door Bloemendaal. Alcma ria gelijk met Helder, en Haarlem met Sch'otenl 't Is wel een eigenaardige afdeeling, die tweede klas A van afdeeling A. Welk elftal is eigenlijk de sterkste, en welk de zwakste van de tien? Als straks deze competitie afgeloopen' is, en de kam pioen en 'degradatie-candidaat aangewezen is, zal dan iemand durven 'beweren, dat deze plaatsen verdienld zijn? Is 't niet teekenend, dat we nu al ver over de tweede helft zijn, en met geen moge lijkheid voorspeld kan worden wie promotie-, en v/ie degradatie-wedstrijden zal moeten spelen? Maar is dit tevens niet bijzonder aantrekkelijk voor de tallooze belangstellenden, juist in deze afdeeling? Is het niet teekenend, dat E.D.O-V.O.C. en R.C.H.'t Gooi een 'handjevol menschen trok ken, en. dat eenige duizenden zich opgemaakt hadden voor Schoten'Haarlem? Wat Bloemendaal nog nimmer gelukte, gelukte haar thans: Hollandia werd in Hoorn geslagen. En nu moge waar zijn, dat de rood-witten dit sei zoen in hun sportpark weinig presteerden, 't blijft toch een krachttoer, daar de beide punten te ver overen, want cadeau krijgt men ze heusch niet. Er moet voor gewerkt worden', en dit nu juist heeft het geheele Bloemendaal-elftal gedaan, zon der uitzondering. Van Hoornsche zijde werd 't volgende over deze ontmoeting geschreven: HOORN. Hollandia IBloemendaal I 01, Het eertijds op eigen veld zeer gevreesde „Hol lan'dia" waar haast geen enkele club aan een nederlaag kon ontkomen,, is er d'it jaar niet in ge slaagd op eigen terrein een overwinning te be halen Ook thans verdienden de Bloemendalers door hun enthousiast spel die overwinning vol komen, hoewel ook een gelijk spel best het resul taat had kunnen zijn. In de voorhoede van „Hollandia" vlotte het dezen middag weer niet, terwijl ook in de halflinie geregeld groote gapingen waren te constateeren. Spelers als Haring en v. Duimen zijn niet meer geschikt om met het lè elftal mee te 'komen en dienen, hoe moeilijk het ook is, te worden vervangen. Ook Polman pres teerde dezen middag niet veel, terwijl de anders zoo gevreesde voozetten van Blokker veelal achterweg bleven. De Bloemendalers bleken nog over een goed elftal te beschikken, met het ach tertrio als uitblinkers. Midhalf uitstekend, terwijl ook de andere hartle werkers zijn. Over den wed strijd het volgenlde. Met een invaller voor De Jong, waar D. Feller voor inviel stelt „Hollandia" zich op, terwijl ook „Bloemendaal" een invaller schijnt te hebben, Freezen wint den toss en ver kiest het doel aan den Geldeloozenweg te ver dedigen. Direct na heit begin schept Freezen zich een mooie kans, doch het harde schot gaat net naast. Geen er partijen schijnt last te hebben van het nogal drassige terrein en 't spel is het aanzien volkomen waard. Beide ploegen 'geven zich geheel doch ook thans blijkt „Hollandia" een tikje lang zamer te zijn als ide 'Bloemendalers, welke echter door hun kort spel nog geen succes weten te boeken. De achterhoeden blijven in de meeste ge vallen meester van het terrein, terwijl in de laatste instantie beide keepers hun middag schijnen te hebben. Na ongeveer 25 minuten in de meerderheid te zijn geweest, komt de traditioneele inzinking bij de rood-witten en de Bloemendalers (beheerscben het spel volkomen. 'Het baart dan onk geen ver wondering als „Bloemendaal" met een voor Schutte onhoudbaar schot de leiding neemt, welke zij ondanks de wanhoopspogingen van „Hollandia" tot halftime weten te behouden. Na de thee blijkt „Hollandia" met den vasten ■wil te beginnen om een overwinning in de wacht te sleepen. Alles wordt beproefd doch niets mag baten. Aanval op aanval wordt er op de „Bloe mendaal -veste ondernomen, doch de beide fair spelende tr apvaste „Bloemenldaal"-backs keeren alles. Het publiek juicht reeds als een voorzet van Polman ra'kelini'g langs de B.-doelijn rolt, doch onbegrijpelijk wordt deze kans van den dag niet benut. Plotseling een doorbraak van „Bloemen daal Een schot volgt, doch buiten bereik van Schutte ketst de bal tegen den id'eklat en springt ïn het veld terug .waar een B.-speler nogmaals inschiet, doch tot aller 'geruststelling overschiet. Be laatste minuten verstrijken onder de grootste spanning, doch als het eindsignaal klinkt, is de stand nog steeds overanderd en heeft „Bloemen daal" 2 kostbare puntjes aan „Hollandia" ontfut seld. De scheidsrechter leidde uitstekend. I Voor het K.F.C.-elftal staat Zondag veel op het spel. Wint het, dan is de kans op de bovenste plaats nog niet verkeken, hoewel de Koogers nog een zwaar progamma voor den boeg hébben. Ver liest bet daarentegen, dan 'kan het zijn matten wel oprollen. Ook voor Haarlem en Alcmaria is de wedstrijd aan den Scboterweg van veel belang. Er zal dus spanning te over zijn. We vreezen voor Haarlem! Schoten krijgt het verre van gemakkelijk tegen V.V.A. in Amsterdam. Met enthousiasme is er mis schien, een1 puntje uit het vuur te sleepen. Helder, dat toch punten blijft verzamelen, ont vangt Hollandia. In 'Hoorn wist Helder gelijk te spelen (44). Dat de Hoornschen nu beter resul taat zullen weten te bewerken, kunnen we niet gelooven. Bloemendaal gaat naar Amsterdam, om aan die Kruislaan Zeeburgia partij te geven. Dit elftal speelt in prachtvorm. In Bloemendaal bleven de rood-'kragen met 10 in die meerderheid. Toch is 't beste mogelijk, dat door onze jongens, als ze met denzelfden wil om te winnen bezield zijn als tegen 'Hollandia, een klein succesje 'geboekt kan worden. Mocht dit inderdaad gelukken,dan zijn we eind in de goéde richtingAanpakken dus. 'Het tweede elftallen heeft zich door een 8f overwinning op V.V.H. krachtig hersteld. In 't veld was het krachtsverschil tusschen beide partijen niet zoo groot, maar voor 't doel gekomen, wisten onze spelers de kansen te benutten (Strik scoorde 5, de invaller Eijsten, die uitnemend vold'eedl 3 doelpunten), terwijl de voorhoede van V.V.H. zich diverse haast niet te imissen kansen liet ontglippen. Zco is de groote overwinning voldoende verklaard. Voor Zondag is wat de lagere elftallen betreft vastgesteld: E.D.O. 7Bloemendaal 310 uur Bloemendaal 5T.H.B. 410 uur welke ontmoetingen wel 4 punten voor ons zullen opleveren. Ie Elftal J, 'Beijk J. IJfs C. A. Bakker Ph. Immer H. Beijk H. de Jong G. Kopjes Nieman P. J. Parson J. Sunter C, Warlé M. Strik 3e Elftal J. de Jong J. Schreur J. v. Maren W. A. de 'Haas Th. v. Putten J. Parson W. van Zanten Ad. Cassee H. Eijsten J. v. Beem H. v. d. Veer 5e Elftal: H. v. d. Meij Th. Akersloot L. v. d. Mey L. Martens P. de Nijs A. v. d. Berg J. v. d. Meij W. Groeneveld J. Kohier L. J. Veerman H. Roozen Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredaoteur van dit blad, De Genestetweg 23, BloemendaaL PROBLEEM No. 116 E. H. E. v, WOELDEREN (1840—1903). OPLOSSING PROBLEEM No. 112. (G. CHOCHOLOUS) Stand dier stukken: Wit: Kc7, Del, Ta5, Pd3, Pd5, c2, f6. Zwart: Kd4, Th5, Pel, a6, c4, c5, {4; f7; g7. 1. Ta5a4, Th5Xd5; 2. Ta4Xc4t, Kd4Xc4; 3. Pd'3b2-j-, enz. PclXd3; 2. Ta4Xc4-j-, Kd4Xc4; 3. Pd5bóf, enz. In dezen mooie varianten is het idee uitgedrukt; de overige meenen wij veilig te kunnen weglaten. OPLOSSING PROBLEEM No. 113. (J. RAYNER). Stand der stukken: Wit: Kc6, Df7, Td7, Lb7, Lc7, Pd'l, Phl; b6; c2. ZwarL Ke4, Th3, Lgl, Pa3, c3, e6, g5; h2. 1. Lc748, enz. Goede oplossing ontvangen van: H. W, v. Dort, te Schoten. De Meyerink-uitvoeringen. Wie kent ze niet deze avonden waarvoor de sympahieke heer Meyerink reeds 20 jaren zijn beste krachten geeft. Hoe weet hij de jeugd te be geesteren en hen op te wekken hun krachten te geven voor 'het schoone doel n.l. het Haarlem- sche Lighalfonds, het fonidls voor verpleging van tuberculose-patiënten, zoo sterk mogelijk te maken. Op 22 en 29 Januari a.s. zullen 'dit jaar deze uit voeringen vo-or de 20ste maal plaats vinden in den Schouwburg aan het Wilsonsplein. Helaas voor het laatst; de heer Meyerink -heeft gemeend er mede te moeten eindigen. De groote inspanning aan de -voorbereiding van de avonden verbonden wordt hem te zwaar. Wat zullen deze heerlijke avonden door velen gemist worden. Er heeft zich een Comité gevormd om den heer Meyerink te helpen de opbrengst der uitvoeringen zoo groot mogelijk te maken. Velen Uwer zullen van dit Comité reeks een ciculaire ontvangen heb ben of één dezer dagen ontvangen. Helpt al'en mee op -deze laatste avonden den heer Meyerink een hulde te brengen voor het edele werk, hetwe-'k hij 20 jaar lang heeft gedaan ten behoeve van de lijdende m-enschheid -in Haarlem en omstreken; een hulde, die hem nog jaren zal -heugen. De grootste hulde welke 'de heer Meyerink gebracht kan worden, is hem te helpen een zoo groot moge lijke som aan het Lighalfonds af te dragen. Nie mand Iegge de circulaire ter zijde, -doch vuile haar direct in met een bijdrage naar zijn vermogen en niemand verzuime 'kaarten te bestellen, opdat 'd'e Schouwburg beide avonden tot den nok toe vol is. Enmocht iemand onverhoopt geen cir culaire ontvangen hebben, dan is de 'heer Meye rink zeer zeker bereid giften in ontvangst te nemen zonder circulaire. Het adres van den heer Meyerink is: Cruquiusstraat 10. U, mijnheer de Redacteur, hartelijk dan'k zeggend voor -de plaatsing, Hoogachtend, Uw Dienstw. Dr. W. ze flink uit, bijv. op een zolder. Zorg dat ramen of deuren goed gesloten blijvten tijdens het drogen, opdat de veeren niet wegvliegen! Verder dienen de tijken van tijd tot tijd gewasschen te worden. Wan neer U zoo Uw bedden 'behandelt, zullen ze heer lijk frisch blijven. Drommels geeit eens een schaar, opdat ik die wenken bewaar Een ei gebarsten, dat U wilde kok'en? Doe het in een papieren za'k en draai d-e zak stevig dicht. Wilde U die vuile vlekken en zwarte veegen van 'die gewitte muur -of zolder verwijderen, zonder nu bepaald de witkwast te hulp te roepen? Wel, wrijf wat stijfsel (rauwe) heel fijn en wrijf die poeder met een schoone zachte -doek over de muur. Alle vegen; verdwijnen dan. Nu is het de tijd van de m-odderige schoenen. Hier is een handig instrument om de droge mod der van de schoenen te schuieren, zonder het leder te krassen. Lijm eenvoudig -een reepje karpet op een blokje hout. Een middeltje om vuile verf, einaille of porsel- lein te reinigen? Gebruik eens een beetje petro leum, verm'en'gd' met wat zeeppoeder. Niet te veel te gelijk gebruiken) natuurlijk en niet al te -hard wrijven. Voor U -die emaille pannen in gebruik neemt, moet U ze als volgt prepareeren, dan blijven ze langer mooi en goed. Vul ze geheel met koud water, breng dat zachtjes aan de kook en laat het water 'dan weer afkoelen. Was U aan het bakken geslagen om de huis- genoo'ten te verrassen? En had U eigenlijk teveel deeg gemaakt? Geen nood, rol het in geolied pa pier, dan kunt U het een 'heelen tijd versc'h houden en later gebruiken om te bakken. Die potloodvlekken op Uw 'kleed (waarom sloeg U het niet om, toen U de kachel of het fornuis ging potlooden) kunt U wegkrijgen met een papje van volders aarde en water, met een paar dnip- pels ammonia. Laat dat papje een paar uur op de vlekken liggen. Als U dan de volders aarde weg- foorstelt, moeten d'e vlekken verdwenen zijn. Hazenpeper. De tijd voor haas (October, No vember, December) is er weer. Voor de liefheb bers is hazenpeper van gebraden haas een lekker nij. Op 1 haas nemen w-e 1 L. magere jus (met water) 10 lepels bloem, 5 lepels boter, Spaamschie peper, een paar laurierbladeren, wat kruidnageltjes, een ui, wat Engelsche saus en soya, 2 eetlepels suiker en 0.2 liter azijn. De gebraden haas wordt in stuk ken gesneden, waarna we zooveel water hij d-e magere hazenjus voegen, -dat die niet te zout is Dan maken we van de jus met boter en bloem een saus. Daarin doen we de stukken haas, die met de kruiden in een meteldoeksche lap zijn ge bonden. Verder doen w-e er de azijn bij en laten aldus de hazenpeper op een zach vuur stoven ge durende IJ uur. Van tijd tot tijd eens roeren. Dan worden d-e kruiden eruit gehaald en doen we er 'd-e suiker, Soya en Engelsche saus bij. Het is natuurlijk niet noodig speciaal gebraden haas te nemen. Rauwe haas wordt net zoo behandeld. Al- een moeten we ze 'dan ongeveer 2 uur laten stoven. Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wi»; Kf6, Lb5, Lg3, Pe7. Zwart: Ka8. 1ste eerv. -verm. N.S.B. (1892). EINDSPEL No. 27. In de vijfde matchpartij tusschen Dr. A. Aljechin (met wit) -en Dr. M. Euwe, gespeeld te Amsterdam, 29 December 1926, werd na -den 41sten zet van den Nederlandschen grootmeester, T'h4h3, de partij in onderstaanden stand afgebroken': Op 31 Dec. werd' de partij als volgt voortgezet: 42. f4f5 (de door Wit opgeschreven zet), g6X f5; 43. g4Xf5, Th7-g7; 44. f5Xe6, Pf8Xe6; 45. Tfl —f6, Th3'g3; 46. 'Dg2Xg3, Tg7X'g3f; 47. Kgl—h2, Tg3X'e3, d5d4; 49. Te6g6 en na enkele zetten werd tot remise besloten. Aan -de vele inwoners van Haarlem en Omstre ken is een circulaire gezonden om finantiee'en steun, teneinde -de opbrengst dezer avonden zoo groot mogelijk te maken. Voorwaar een bijzonder sympathiek streven, want het Lighalfonds heeft zeer veel geld noodig voor het verpiefen der slachtoffers van de tuberculose. Door enkele in gezetenen is hierover een bemerking gemaakt, om dat -er reeds door jongelui gelden werden inge zameld door middel van inteekenlijsten en er zoo doende twee maal werd gevraagd voor hetzelfde doel. Die jongelui kunnen -echter niet alle in woners bereiken en tevens zijn er veel personen, die niet gaarne inteekenen op zoo'n lij-s't, doch liever een gift geven 'door middel van een in- teeken'biljet, waarom d'oor het Comité deze cir- culaire's zijn verzonden. Bovendien komt het dik wijls voor dat men zich voorneemt een bijdrage te schenken, maar door drukke werkzaamheden vergeet hieraan gevolg te -geven; de circulaire was hiervoor een practisc-he herinnering. Thans zijn er nog velen, die vergeten 'hebben aan hun goede voornemens te voldoen, waarom aan allen dringend verzocht wordt alsnog hun plan zoo spoedig mogelijk ten uitvoer te brengen. U, mijnbeer de Redacteur, -hartelijk dankzeggend voor de plaatsing, Hoogachtend, Uw d'w. dn. W. Onze bedden. Is het niet zoo? Vooral in den winter rekenen: we onze bedden toch tot onze beste vrienden. Dus dien-en we er ook goed voor te zorgen. Natuurlijk moet in de eerste plaats het beddeigoe-d geregeld gelucht en geklopt wor den. Maar zoo van tijd tot tijd, eens of tweemaal per jaar, moeten we het eens terdege nakijken. Want de matrassen worden slap (als we ten minste geen springbakken of sprinigveeren matrassen heb ben) en er komen kuilen in. Nemen we eerst de eenvoudigste bedvullmgen als zeegras, varens, al pengras, enz. Dat kunnen we natuurlijk bijvullen. Maar frisscher (en toch immers niet zoo duur) is het, -de heele vulling te vernieuwen. Paardeharen matrassen, moeten eens in de twee of drie jaar geopend worden, het paardehaar uitgespreid op een laken of kleed en in de zon uitgeklopt, terwijl we het telkens keeren. Ook kapok kunnen we uit kloppen en /weer uitpluizen. Veeren bedden of kussens moeten ook af en toe gereinigd worden. Daartoe binden we ze in een zak. Deze leggen we in lauw zeepsop, en laten het zoo weeken. Na eenigen tijd goed uitspoelen met schoon water. Dan nemen we de veeren uit den zak en sprei-den Jubileum J. GROENEVELD. Inderdaad heeft een grooite (geen kleine) samen zwering plaats gehad', om den heer J. Groeneveld, die Donderdag 20 Januari jJ. 12-J jaar als concierge aan de Gem. M.U.L.O.-school alhier werkzaam was, te huldigen. Des morgens begon het met -bloemen, gegeven door het onderwijzend personeel. Des middags om 3 uur vereenigden zich de kin deren van alle klassen met onderwijzers en onder wijzeressen in het gymnastieklokaal. Nadat de jubelaris met echitgenoote had plaats genomen, nam de heer Popma, waarnemend hoofd', het woord. iHij sprak over de groote netheid, die steeds 12-1 jaar in het schoolgebouw geheerscht had. Dikwijls, ging spreker voort, heb ik Groene veld zien boenen en schrobben, steeds bijgestaan door zijn vrouw. We kunnen 'dan ook hier het spreekwoord bezigen: Er is geen beter trouw, dan tusschen man en vrouw. Het was Goeneveld, die zorgde voor schoone lokalen, gitzwarte borden en voor prachtige punten aan de potlooden. Bij deze laatste woorden ging er een luid gejuich op, zoo'dat Groenveld een specialist schijnt te zijn in potlooden slijpen. Spreker 'declameerde vervolgens het eerste couplet van Adama van Scheltema s gedicht „De daad", waarbij hij Groeneveld' de man van de daad noemde. Nadat de 'heer Van Rijs wijk met een pracht-pendule was komen aandragen, eindigde spreker met te zeggen, dat G. steeds de man van de klok was. Hier is de man en daar is de klok, waarna de heer Van R, den jubelaris de klok overhandigde, terwijl G.'s -echtgenoote eenig zilvergerei ontving. Na een „lang leve Groenveld", was de huldiging ten einde en werden de kinderen don:- G. op eenige versnaperingen getracteerd en heit onderwijzend personeel op thee, koek, bruid suikers en sigaren, het laatste natuurlijk alleen voor de beeren. Des avonds was er een gezellig samenzijn van familie, vrienden en kennissen, die zich ook nieit onbetuigd hebben gelaten en fraaie bloemstukken, enz. gaven. Het was een huldiging, die Jan niet licht vergeten zal, een welverdiende bovenal. HAARLEM s ZONDAG 23 JANUARI HET SCHOUWTOONEEL Blijspel in 5 bedrijven van A. L'ARRONGE. §j MAANDAG 24 JANUARI HALF ACHT N.V. ITALIAANSCHE OPERA In den Gemeenteraad is meermalen het vraagstuk der verlichting onzer wegen met electrische lam pen besproken. Een nachtelijke autotocht dezer dagen gemaakt van Arnhem naar hier stelde ons in staat, verschillende systemen te vergelijken. Het eenige systeem, dat ons beviel, maar dat ook werkelijk goed was, vindt men o.i. bij den zgn. Omval in d'e gemeente Amsterdam; de op hooge palen aangebrachte sterke electrische lampen zijn voorzien van een ronde van boven naar beneden DINSDAG 25 JANUARI HET SCHOUWTOONEEL WOENSDAG 26 JANUARI onder leiding van MARCEL VAN GESTEL' J Vier éénacters door: Oscar Wilde, A. H Defresne, Marcel v. Gestel en Rienv. Noppen KBBBBBBHSBBBBBBBBBBBESIBBBBBBBCIBB wijder uitloopende kap; deze kap is van binnen sterk wit geschilderd, zij hangt zoover over de lamp heen, dat op 'n afstand wél een lichtende ring wordt gezien, maar niet -de scherp-stralende licht bron zelf, m.a.w. het licht valt niet in de oogen van den autobestuurder, wielrijder of voetganger, maar op den weg, juist dus zooals het wezen moet. De lichtpa'len zijn zeer hoog. Wij wijzen het Dage- lijksch Bestuur onzer gemeente op deze doeltref fende inrichting. Donderdagmiddag omstreeks half twee, had op het beruchte kruispunt TetterodewegBloemen- daa'lscheweg een ongeval plaats, dat bijzonder goed afgeloopen is. Een met brandstoffen zwaar beladen wagen, 'kwam den Tetterodeweg af, «net eer, door de 'hel ling van 'den weg tamelijk groote vaart. Op 't zelfde moment kwam van de richting Bloe mendaal een auto. Om deze te ontwijken, nam Je bestuurder van den wagen zijn draai blijkbaar te groot, 'waardoor het gespan tegen het perceel van den heer Van Maren optornde. Het scheelde maar weinig, of het geheele zaakje was door het winkel ruit in de etalage terecht gekomen. Het paard werd aan de 'borst verwond, ae be stuurder had bijtijds 'het veege lijf kunnen bergen, en bekwam gelukkig geen letsel. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: K. Moerman, v. Stolberg laan 19, Aerdenihout, een rijwielbelastingmerk 1927, E. Hofstee, Zuider Stationsweg 17, Bloemendaal, een Duitsch R.-K. kerkboekje; H, van Os, Bosch- laan 53, Bloemendaal, een groote hond met zwart bruine streep; van Heesen, J. W. Frisolaan 9b, Overveen, een klein geel ruigharig hondje; v. Kleef, Zomerzorgerlaan 44, Bloemendaal, een bruin lede ren portemonnaie met inhoud; aan het bureau van Politie te Overveen, een R.-K. kerkboekje, een koperen melkbus-sleutel, een onderdeel van een manchetknoop, een hondenhalslhand, een gummibal van autohoorn. BEVALLEN: A. Th. Schutte—Veth, d.; Th. C. T. ThoolenBleeker, z,; M. C. van de Klasborst Verbeek, z.; M. L. 'H. ten Hagenvan Baars, leven'l. d„ W. J. van den 'BergBakker, d. ONDERTROUWD: H. L. C. Croesen en E. H. de Flines; G. Cornelisser. en M. J. Pouwels; J. H. Buhner en M. Grootegoed, GETROUWD: J. Winter en C. N. Zonneveld'; J, J. H. Surendonk F. M. Hunger. OVERLEDEN L. N. Roozen, 45 jr.; A. Grutte- rink, 58 jr. ZONDAG 23 JANUARI 1927. ^lED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Prof. Dr. A. H. den Hartog van Amsterdam. 5 uur de heer K. Koopman. Bidstond' Zaterdag 22 Januari, 's avonds 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- nat'ha", des voormiddags 10 uur. De heer J. IJserinkhuijsen van Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. Nam. 5 uur dezelfde, NEDERLANSCHE PROTESTANTENBOND in het Bondskerkje Potgieterweg 4 v.m. 10.30 uur. Ds. W. iH. van Noot en van Leiden. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, De heer K. Koopman. Donderdag 27 Januari, 's avonds 8 uur, De heer K. Koopman, Bijbelavond. „RELIGIEUZE KRING" AerdenhoutBentveld. Vereenigingslokaal Eikenlaan 5, v.m. 10.30 u. Dr. A. B'innerts, 'BoopEgez. Pred. te Haarlem. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Gebedsverhooring", Mat. 7 7.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 3