AMEUBLEMENTEN Firma J.H. KRUL Jr. N.V.VAN BASTEN'S WONINGINRICHTING MODERNE DANSEN Het natuurlijk EMSER-ZOUT Brandstoffenhandel PRIMA ANTHRACIET HEEFT U IETS GEBROKEN? FOTOGRAFIE COHNEN BUITENLAND RECHTZAKEN FOTOGRAFIE PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL. OVERVEEN. A. G. G. M. GI0RGIS EN ZOON I PRIJS PER FLACON f 1.20 Wagenweg 102 i.o. Hazepaterslaan, HAARLEM, Telefoon 11159 PERZISCHE TAPIJTEN, Kleedjes f 10- Handgeknoopt Smyrna f 20— per M2. Wortelnoten gepolitoerde Dames- bureaux f 245.—, Eiken Dames- bureaux f 105.—, Rundlederen Fauteuils f 105.—, enz. enz. enz. enz. Divan- en Tafelkleeden f135.—, BEZOEKT ONZE TOONZALEN. van uw antiek porcelein, gebruiks- of kunstvoorwerpen in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, brons enz. ALLES ONDER GARANTIE ZIJLVEST 3 - „DEHERTEKOP" - HAARLEM A. MUDDE In- en verkoop van meubelen en oudheden ZIJLSTRAAT 66 - HAARLEM Wie prijs stelt op eene duurzame, artistieke foto, late zich op ons atelier bedienen VERGROOTINGEN DAG- EN AVONDOPNAMEN RUIME KEUZE IN LIJSTEN BiiNENLA^D Nog altijd was de hoop blijven bestaan, dat 'de economische wereldconferentie te Amsterdam zou wonden gehouden. Dit hield' verband o.a. met het feit, dat Rusland wellicht de uitnoodiging tot deel neming zou aannemen. En daar Rusland er in geen geval in zou toestemmen in het anti-Russische Zwitserland te vergaderen, bleef de kans van Am sterdam open. Thans heeft de Sovjet-regeering echter in een vrij onhoffelijk antwoord de uit noodiging van de habd gewezen, zoodat nu defi nitief vaststaat, dat de conferentie te Geneve ge houden zal worden. In Rotterdam vierde de Rotter'damsche Droog dok Mij. haar zilveren jubileum. Op de terreinen was Zaterdag j.l. alles in feestdos en talrijke blij ken van hulde van autoriteiten en zusteronder nemingen werden ontvangen. Alle leden van net personeel, die 25 jaar bij de maatschappij waren, kregen een gouden horloge met inscriptie. Maar het sympathiekste gebaar van de directie van deze jubileerende maatschappij was wel de toezegging van instelling van een pensioenfonds, waarvoor 500.000.beschikbaar wordt gesteld. De Nederlandsche kolenproductie heeft in 1926 een sterke stijging vertoond. Niet minder dan 8.850.000 ton kolen werd naar 'boven gebracht. Dat is 1.733.781 ton meer dan in het voorafgaande jaar. Nog nooit heeft de Limiburgsche steenkool industrie een dergelijke toeneming der productie te zien gegeven. De Ëngelsehe mijmwerkersstaking had er ni'elt weinig toe bijgedragen, dat de pro ductie tol het uiterste werd opgevoerd. Met de 9 millioen ton, die de Limburgsche mijnen in 1926 hebben opgeleverd, is de productie tot een zoo danige hoogte gekomen, dat gezegd kan worden, dat Nederland, wat zijn kolenvoorziening bejtreft, zich bijna onafhankelijk van het buitenland kan maken. D'ezer dagen zijn dan in bet Staatsblad ver schenen de 3 Kon. Besl., 'houdende verklaring als bedoeld' in de slot-artikelen van de Huurcommis- sie-weit, en de huuraanzeggingswet. In verband daarmede zijn met ingang van 19 Juli a.s. de Huur wetten buiten 'werking gesteld. Het zal binnenkort in Den Haag feest zijn. Prin ses Juliana zal namelijk haar 18en jaardag vieren en naar aanleiding van dit feit zullen groote feesten georganiseerd worden, o.a. door het comi té voor volksfeesten. Verder ligt het in het voor nemen op dien dag den1 eersten steen te doen leggen voor het geden'kteeken van Juliana van Stolberg. De lijn AmsterdamRotterdam is op een klein traject na vrijwel geheel geëlectrificeerd. Dezer dagen werd door de directie der spoorwegen een proeftocht afgelegd', waarbij een snelheid' van 100 K.M. werd bereikt. De volledige electrische trei nenloop op dit baanvak zal met ingang van 2 October 1927, bij den aanivang van den winterdienst worden ingevoerd. De chauffeursstaking in Amsterdam duurt voort en van tijd tot tijd wordt men onthaald op on verkwikkelijke relletjes, als daar zijn bet molestee- ren van een werkwillige chauffeur door een twin tigtal stakers, die bij de nadering van het „koper" op de vlucht slaan, het omgooien van een auto, het strooien van kopspijkerfjes, tot groote erger nis van de wielrijders, enz. De besprekingen' met den rijksbemiddelaar leiden niet tot resultaat. De actie wordt voortgezet. Van de serie noodlottige ongevallen, enz., welke in de afgeloopen week plaats vonden, vermelden we het familiedrama te Budel, waar een bejaarde vrouw dood gevonden werd in een hok bij haar wening. Ze had een ernstige hoofdwonde. De man bleek zoek. Zijn lijk werd later in een; sloot ge vonden. Men vermoedt, dat de man in twist zijn vrouw doodlde en daarna de hand aan zich zelf sloeg. In de moordzaak te 's-Gravenhage is nog geen licht gekomen. De politie zet in alle! richtingen haar onderzoek voort. Daar in totaal 4000.aan belooningen is uitgeloofd, stroomen de „aanwij zingen" binnen. De meeste zijn echter van r.ul en geen er waarde. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOl Lood, loodwit en loodmenie behooren tot de gevaarlijkste vijanden van den arbeider. Ze zijn afdoende te bestrijden, maar dit gelukt alleen bij voortdurende zorg. Zindelijkheid is daartoe een eerste vereischte. coooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooql Engeland. Niettegenstaande belangrijke Brit sche strijdkrachten naar China gezonden zijn, wordt er van officieele zijde herhaaldelijk en met nadruk op gewezen, dat de gezonden en nog te zenden troepen alleen voor defensieve doeleinden ge bruikt zullen worden, om leven en bezittingen d'er Britsche onderdanen te beschermen. De Britsche regeering blijft haar verzoeningsgezinde politiek ten opzichte van China voortzetten. De toestand te Sjanghai, die eerst ernstig werd geacht, moett aanmerkelijk verbeterd zijn en men houdt reke ning met de mogelijkheid, dat tusschen de re geering te Peking en die te Hankau een modus vivendi tot stand komt, vóórdat dé Kantonneesche troepen Sjanghai bereiken. De kantoren der En- gelschen te Hankau zijn weer geopend. Er wordt door de verschillende departementen hard gewerkt aan de troonrede, die de Koning op 8 Februari zal uitspreken. Het belangrijkste, deel daarvan zal over China handelen. Verder verwacht men, dat de troonrede een aanvulling van de wet op de vakvereenigingen zal aankondigen. In ver band met het feit, dat Lloyd George nu over wegenden invloed op de liberale partij-organisatie za' uitoefenen, hebben de z.g. onverzoenlijken in de partij zich afgescheiden en besloten in het kader van de partij, een afzonderlijke vereeniging te vormen, de z.g. Liberale Raad. Lord Grey zal waar schijnlijk voorzitter daarvan worden. Een partij in de partij dus. Frankrijk. Inderdaad is door Briand's verkla ring in de kamercommissie van Buitenlandsche Zaken voorloopig het gevaar voor een crisis af gewend' en is een regeling tot stand gekomen tus schen voorstanders en tegenstanders van den mi nister. De kwestie, welke het krachtigste wapen in d'e handen van de tegenpartij was, n.l. de ont ruiming van 'het Rijnland, omzeilde Briand handig, door te verklaren, dat de ontruiming diplomatiek gesproken, nog niet te berde was gebracht. Er wordt t'hans krachtig gewerkt aan de orga nisatie van een diepgaander exploitatie van de 'hulpbronnen van Frankrijk, als een der middelen, die zouden kunnen bijdragen tot het financieel herstel van het land. De voorstellen, die thans door het departement vaii publieke werken zullen worden, ingediend, houden o.m. in, Frankrijk min der afhankelijk te maken van 'het 'buitenland, voor namelijk wat steenkool betreft. Duitschland. Marx kreeg Zaterdag een nieuwe opdracht vavn president Hindenburg, n.l. om een kabinet te vormen op grondslag van een burger lijke meerderheid. De onderhandelingen werden op nieuw aangeknoopt en thans moet het gaan om de bezetting 'van de zetels van het kabinet. De Duitsche volkspartij moet de hoop koesteren, d'e democraten alsnog over te halen in het burgerlijk meerderheidskabinet zitting te nemen, ten einde de pijnlijke positie der Duitsche volkspartij in een door Centrum en Duitsch-'Nationalen foeheerscWte regeering te deelen. Misschien zouden democraten dan de portefeuille van financiën krijgen. Het ont- werp-regeeringsprogram van Marx moet voorts waarborgen bevatten voor een voortzetting van de tot nu toe gevolgde buitenlandsche politiek, zooals die door Stresemann te Locarno is ingeleid. Ook zouden verklaringen in zijn program zijn op genomen tot bescherming van de republiek. Ver, Staten. De debatten in den Amerikaan- schen' senaat over de houding der Ver. Staten ten aanzien van Mexico zijn begonnen. Er is een motie ingediend, waarbij de wenschelijkheid) wordt uit gesproken, om de geschillen tusschen Mexico en Amerika aan arbitrage te onderwerpen. Hoofd zakelijk gaan die geschillen over de Mexicaansche mijnwetten, waardoor de Amerikaansche petro- leumbelangen bedreigd worden. Coolidge moet evenwel een zeer bande verklaring hebben afge legd, waarin hij bij voorbaat verklaart, een derge lijke motie, ook bij aanneming, naast zic'h te zullen neerleggen. Er was niets, waarover gearbilreerd'kon worden', zeide hij. Naar verluidt moe'ten verder de diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en Nederland officieus hebben geïnfor meerd naar de houding, die de Ver. Staten voor nemens zijn aan te nemen in de petroleumkwestie van Mexico. Onder „Snippers" bevat de Stadseditie van Don derdagavond he't volgende, waarmee wij, voor zoo veel betreft ons zenuwzwak geslacht (den reine is alles rein) volkomen instemmen, over de zg.n. moderne dansen: Het moet nu eindelijk maar eens ronduit ge zegd wonden: de moderne dansen: Foxtrott, Boston, One Step, Two Step, de diverse Bleu's. Shimmy's en Charlestons zijn in den grond per verse bewegingen; al dat heenschuifclen en knikken en bibberen en draaien en quasi-pracieus, quasi-elegant likkebaarden en1 knoeien en wringen gaat naar verboden daad toe. Men mag het ont kennen en verbloemen en het verontwaardigd van zich afwijzen, maar er helpt geen lieve moeder aan, het is zoo. Niet alleen de bewegingen van den dans zelver., maar, zoo mogelijk in nóg ster kere mate, de muziek er bij, spreken het onmis kenbaar duidelijk uit. Ik wil 'hier niet, aldus Henri Borel in het „Haagsche M'bld.", generaliseerend, mede zeggen, dat ieder meisje, iedere vrouw het zich onder het dansen bewust is ware het zoo dan zou menige danseres er zich verschrikt aan onttrekken maar het gevaarlijke ligt hier juist in het on merkbare, heimelijk en het effect is hetzelfde. In elke moderne danszaal, welke ook, heerscht voor den niet-kudde-mensch aanvoelbaar, maar verkapt quasi-fatsoenlijk, door de „society" hy- prociet genegeerd, listig gecamoufleerd, en omdat de kudde haar gezamenlijk onidergaat als heel gewoon en behoorlijk aangenomen: de wulpsche atmosfeer, te gevaarlijker omdat ze niet openlijk is en zich niet geeft voor wat ze is. 'De verontschuldigde praatjes van „behoorlijk" en „netjes" dansen dezer heimelijke wellustige ge raffineerd en pervers sensueele dansbewegingen, zóó dat „niemand er aanstoot aan neemt" zijn larie-farie. Men kan deze dansen onmogelijk „fat soenlijk" dansen, al trëkt men er nog zoo'n quasi- fa'lsoenlijk gezicht bij en houdt men zich nóg zoo- in. De manier, waarop 'het dansende paar elkaar omvat houdt, is al uit den' schijnheiligen Booze. Kijk maar eens met open oogen op welke manier het mannen- en het vrouwenlichaam tegen elkaar aangevlijd zijn, en hoe zij onvermijdelijk op de bewegingen reageeren, en laat u dan verder maar niets wijsmaken. Htier is geen, zelfs geen allervaagst spoor meer te herkennen van de chevalereske hoffelijkheid, bij vroegere dansen door cavalier aan danseuse betoond, hier is niets meer bij van den gracieuzen eerbied, de hoofsche courtoisie van den ridder voor zijn dame, hier is enkel intimiteit tusschen man en vrouw. De danseuse bij Shimmy of Char leston is niet meer de dame van haar cavalier, maar tijdelijk de vrouw van 'haar danseur, en het geheele karakter van den modernen dans is, au fon'd, een hoe langer hoe^meer opwindende be nadering, enerveerend en uiterst schadelijk. Medici en vooral 'de psychiaters onder ben, en de gynae- kologen niet te vergeten, zouden, zoo het hun gevraagd werd ontstellende, en werkelijk een rilling 'door het land zendende onthullingen kun nen doen over de funeste gevolgen, vooral bij jonge meisjes, van deze in de balzaal tot het uiterste geprikkelde fysische verlangens en nooden. Ik kan niet afdoende 'het schandelijke 'en schade lijke van moderne dansen op hysterisch-opwindende muziek 'doen uitkomen, zonder ook van dit diep betreurenswaardige gevolg te gewagen." „Kijk, daar zitten in. een groote zaal een aan tal dames en 'beeren bij elkaar, die men zoo op het eerste gezicht voor normale, beschaafde, in- tcllectueele menschen zou houden, van zekere „standing" en waardigheid zelfs. Opeens klink't een barbaarsche, zenuwachtig- rythmische muziek op, met snerpende gillen ais van hysterische vrouwen, die 'geknepen worden, er tusschen, en schorre dierengeluiden, en ge- miauw van katten, en gehoest van zeehonden. Wèg Is opeens d'e beschaving, wèg de wellevend heid, het fatsoen en de goede manieren. Mannen, •die thans geen gentlemen meer zijn, omklemmen vrouwen, die alle aanspraak op het ladyschap ver loren hebben door de manier, waarop zij z.ch tegen die mannen aandrukken, en deze paren be ginnen allerlei bewegingen samen uit te voeren, waarvan de oorsprong bij zich tot erotischen waanzin opwindende barbaarsc'he negerstammen ligt, en waarin brute oer-instincten der beide sek sen zich trachten uit te vieren. Mij dunkt, een zoon die zijn moeder zóó ziet dansen, kan moeilijk kinderlijken eerbied meer voor haar blijven be hoeden, een jonge man, die zijn verloofde zóó bijna de vrouw van een anlder ziet zijn, zonder te protesteeren, kan haar moeilijk ooit aangebeden hebben' in veneratie." „Laat u, ik herhaal het nog eens met nadruk, gaat Borel verder, nie'ts wijsmaken over het „on schuldig genoegen" in de moderne Dancings, en loop er niet in als een mogelijk volkomen ter goeder trouw dit denkende dans-„professor" u komt vertellen, dat er in de Shimmy's en Char leston's zooals hij ze onderwijst, absoluut nie'ts kwaads steekt, en ze volkomen decent en correct, zonder de minste aanstootelijkheid, gedanst kun nen worden. Zijn Hooggeleerde kan dit de bonne foi" zelf gelooven, maar dit verandert niets in het effect dat ze op de dansenden, vooral als het jonge, nog onbedorven menschen zijn, op den duur moeten uitoefenen. Een Menuet van Mozart, een Gavotte van Bach, een Walzer van Strauss eneen Jazz-Band cacophoniel Zij verhouden zich als de dansen van eertijds tot de moderne bibber- en scbokdansen. Zoo lang de dansenlde kudde niet uitgeziekt is, zal zij het enorme verschil niet beseffen. La'ten wij echter hopen dat éénmaal, zooals bij alle epidemieën 'het geval wordt, de menschheid van deze 'dans-manie zal genezen zijn, en dat een latere generatie er met afschuw cn medelijden van zal spreken." in de lucht onvoldoened is. Hij zou willen, dat voor de gevangenen buitenwerk werd gevonden. Dit is moeilijk, maar,, schrijft hij, als men denkt aan onze duinen, waar men aardappelen kan telen; aan onze hei, waar men dennen kan planten; aan onze woeste gronden, welke mén ontginnen kan: aan de gebouwen, welke gemaakt moeten worden, enz., dan blijkt dat moeilijke niet onmogelijk te zijn. Et zijn de laatste jaren heel wat verbeteringen ia het gevangenisstelsel aangebracht. Tegenover het ergste echter, de eenzame op sluiting door sommigen slimmer dan de dood straf geacht is nog niets van beteekenis ge daan. Het wordt tijd, dat hier een principieele wij ziging komt. Er zijn landen, als b.v. Spanje, waar men d'e eenzame opsluiting in de cel in het geheel niet kent. Daar is iedere gevangene verplicht te arbeiden ender toezicht. De arbeid- en liefst in de open lucht, is de beste 'heelmeester en opvoeder, de steun ook voor hen, die de veroordeelden geestelijk willen opheffen. De eenzaamheid stompt af en voert óf wel tot zielloosheid, óf wel tot on- geneeselijke verbittering en 'haat tegen de maat schappij en tot razernij. Wanneer zal er nu eens een bewindsman komen, die d'en moed heeft de oplossing van dit gewichtige vraagstuk aan te pakken? De celstraf. Het tweede Januarinummer van „Focus" brengt een In Memoriam aan Ir. Alb. Kapteyn, een voor aanstaand amateurfot'Ograaf in ons land. Een aardig historisch stukje vertelt over oude fotografie-tentoonstelling in verband met een wereldtentoonstelling van fotografie, die in 1928 te Amsterdam zal worden gehouden. Dezelide ru briek schrijft ook belangwekkende stukjes over een rookzak voor bliksemlicht en Plasicine in de fotografie. Een dichterlijk artikel schrijft Otto van Tussen broek over de schoonheid van ijsbloemen, waar bij de Redactie van „Focus" opwekt tot het maken van foto's daarvan, als het dit jaar nog winter mocht worden. Een, (volgend artikel is van de hand' van Adr. B. en behandelt den zilverpigmentdruk, waarmee het mogelijk is van bromideivergrootingen beelden in pigiment- of kooldruk te vervaardigen. Dit ,,Focus"-nummer is vergezeld van een ach'ttal groote platen naar opnamen van Brn. F. Filers, den bekenden Amsterdamschen fotograaf. Dcor deze bladen maakt men kennis met het stedenschoon van Amsterdam onder verschillende atmosferische omstandigheden. Er is een prach- tig gezicht,'gezien vanuit het Centraal Station op de St. Nicolaaskerk, vervolgens een foto van den Singel bij d'e Munt, verder nog een mooie voorplecht van een schuit in één 'der grachten, dik onder sneeuw, terwijl er nog een sneeuwgracht is met een karakteristiek Amsterdamscfa vrouwtje en verder een aapjeskoetsier op een natte asphalt- straat. Chr. Fanfarecorps Sursum. Beschermheer Mr. J. Bierens de 'Haan. Eere leden Mevr. A. M. H. Dudok (dé WitMoltzer, en Dr. M. J. A. de Vrijer. Directeur J. A. Meng. 'Bovenvermeld corps organiseert op Donderdag 26 Mei (iHemelsvaartsdag) een Bondsconcours van den N.-H. Bond van Chr. Harmonie en Fanfarege zelschappen. Het wenscht in dit feest tevens haar 5-jarig be staan te 'herdenken. Om de N.-H. vrienden op waardige wijze te ontvangen, vraagt het corps Uw aller onmisbaren steun, 'De familie Erven Van der Vliet beeft welwillend toegestaan 'het muziekfeest op het landgoed Els- wou't te houden. Gedurende de maand Februari zullen de muzi kanten U een lijst ter teekening aanbieden en bevelen wij die collecte in Dwe belangstelling aan Door vooraanstaande personen uit de gemeente werden reeds lauwerkransen, lauwertakken en medailles beschikbaar gesteld. De kritiek werkt door. De R.-Katholieke „N. Haarl. Ct," schrijft: Tegen he't steléel van de eenzame opsluiting is nu al jaren lang gesproken en geschreven. Een der eerste tegenstanders toonde zic'h mr. Aalberse, die al reeds als jeugdig rechtsgeleerde opkwam tegen een strafsysteem, dat hij erger dan de midclel- eeuwsche kwelling noemde. En hem zijn velen gevolgd1. Zoo richt zich tegen de cels'traf Mr. Stipriaan Luiscius in het 'Nederlandsche Juristenblad. Hij is een verklaard tegenstander van celstraf voor overdag. Voor den nacht is hij er ten voor stander van. En dan, om te bewijzen, hoe ver schrikkelijk die straf voor sommigen kan zijn, Schrijft hij eens het volgende te hebben hooren verteilen door een auditeur militair: „Toen ik mijn 'betrekking kreeg, wilde ik eens zien wat de cel straf was. Ik liet mij een uur opsluiten met bevel mij in geen geval voor den afloop daarvan los te laten. Ik zat te denken en te tellen. Ik maakte rekensommen. Ik dacht over alles en nog wat. Ik wist geen raad meer. Ik snakte naar mijn be vrijding." Dan wijst hij er op, dat een half uur beweging Donderdag werd de politie gewaarschuwd, dat de tijdelijk onbewoonde villa van de familie R„ aan den Hooge 'Duin en Daalscheweg ongenood bezoek had. Inderdaad bleek dit waar te zijn, en na een 'korten klopjacht werden gearresteerd3 inbrekers resp. 13, 14 en 15 jaar oud, en afkomstig uit Haarlem. Ze bekenden ook Woensdag in de villa geweest te zijn, en te zijn binnen gekomen door 't forceeren van een raam met een breekijzer. Verder kwam vast te staan, dat een der knapen, die uit medelijden door den heer R. geholpen werd, door hem geregeld tuinwerkzaamheden te laten ver richten, met de situa'tie goed op de hoogte was. 'De jeugdige boefjes hebben etenswaren, sigaret ten, kousen en enkele kleinigheden tot goeden buit 'verklaard. Vrijdagmorgen zijn ze ter beschik king van de Officier van Justitie gesteld. Over de Dinsdagavond gehouden jaarvergadering van de Bloememdlaalsche Vereeniging voor Volks tuinen lezen we in H. 'D.: De voorzitter de heer J. G. van Kessel deelde mede, dat de tuingrond van Gebr. Roozen geduren de het jaar 1927 niet meer in huurprijs verhoogd zal worden. Uit 't jaarverslag van den secretaris, dén heer G. van Been, vermelden we, 'dat de oogst in 1926 bevredigend kon genoemd worden, dat de voor zitter, de beer H. Hoekstra als zoodanig bedankte en (dén heer J. G. van Kessel tot opvolger kreeg, terwijl de heer J. Oskam als nieuw bestuurslid, zitting nam. Er werden 3 bestuurs- en een buiten gewone ledenvergadering gehouden, de laatste naar aanleiding van den verhoogden huurprijs van den tuin van Gebr. Roozen. Moeite aangewend om den tuin „Veen en Duin" te koopen, had! geen succes. Uit 't verslag van den penningmeester, den heer J. Vermeer, bleek dat de exploitatierekening van de tuinen met een klein batig saldo 155.16) sloot. SCHOORSTEENVEGERS. 11 RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310, HAARLEM. OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN. ER WORDT ALLEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE- EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons 'De beide aftr. bestuursleden, de heeren J. J. Huizinga en J. Vermeer werden eveneens bij ac clamatie herbenoemd. 'De Vacante tuintjes op Veen en Duin werden vervolgens na loting aan liefhebbers toegewezen. Bij de rondvraag drong de heer van Buren er bij 't bestuur op aan, bemiddelend op te willen treden, om hem een vergunning te verschaffen voor 't schieten van schadelijk gevogelte in de turnen, 't Bestuur zou dit verzoek in overweging nemen. In ons vorig nummer berichtten we, dat de 0.L, school door B. en W., op advies van den school arts in verband' met de griep-epidemie voorloopig tot 24 Januari gesloten was. De ziekte bleek zóó afgenomen, dat langer sluiten niet noodig was, zoodat deze inrichting van onderwijs Dinsdag weer opengesteld werd. Maandag herdacht de heer Mr. J. Luden, lid van den Raad onzer gemeente, zijn 70en verjaar dag. 'De groote drukte, Welke er dlien dag op „Ko ningshof" heerschte, bewijst wel, hoeveel vrien den de jarige zich onder alle kringen der maat schappij verworven heeft. Naast persoonlijke felicitaties, kwamen er tal- lcoze schriftelijke, 't 'zij in telegram- of briefvorm binnen. De heer Luden schonk zijn personeel dien dag een douceur: .de gehuwden ontvingen 100.de ongehuwden 50welke verrassing natuurlijk ten zeerste geappreciëerd wend. Aangifte werd gedaan, dat van een bouwwerk te Overveen 160 M. ijzeren verwarmingsbuizen ontvreemd zijn. D lengte dezer buizen is 5 a 5J- Meter. De partij bestond uit 40 M, 1^ duims, 30 M. IJ duims, 30 M. 1 duims, 30 M. f duims en 30 M. I duims. Uit een onbewoonde villa werden 4 gobelin overgordijnen (druiven-motief) gestolen, De Commissaris van Politie verzoekt ieder, die inlichtingen omtrent deze voorwerpen kan ver schaffen, zich ten zijner bureele te Overveen te vervoegen. Aangifte is gedaan, dat uit een kuil, in de duinen aan den Zeeweg, 1 H.L. pootaardappelen gestolen is. Zaterdag werd aangegeven, dat was ingebroken in een tijdelijk onbewoonde villa aan de Wil'hel- jninalaan. Vermist werden gordijnen, looden pijpen en koperen kranen. In verband 'daarmede is Zondagmorgen uit zijn bed gelicht J, L, M. wonende Delftstraat te Haar lem. Na verhoor is hij overgebracht naar het buis van bewaring, en Woensdagmorgen over geleverd aan den heer Officier van Justitie. Donderdagmorgen is te Aerdenhout aangehouden de 27-jarige Duitscher W. E.F., afkomstig van Ham burg. Hij zwierf zonder middelen van bestaan rond. Wel gaf hij voor, in Rotterdam als stewart aan de 'Holland-Amerikalijn geplaatst te kunnen worden. Na onderzoek bleek 'dit onjuist te zijn- Dinsdag is hij over de grens gezet. De uitslagen der op Zond wedstrijden voor de tweed ZeeburgiaBloemendaal HelderHollandia West-FrisiaK. F. C. 'HaarlemAlcmaria Victri V. V. A.Schoten Bloemendaal mocht van reis weinig succes boeken, een wedstrijd, waarin het d en de andere zoo tegenliep sproken meerderheid in '1 geweest: integendeel, voor hoofdzakelijk in den aanval gewoon doelverdedigen van die bovendien nog het ge voorkwam, dat wij een gc Zeeburgia eenmaal, en we den linksbuiten, waarbij t achterlijn geweest was. De leen voor 't doel en had zijn doel weer uitstekend r seeren. In de.tweede 'heli tijd gelijk op. Als Beijk Jr. is 't pleit beslecht. 'De midi voert dan, door een werkel op tot 30, waarmede het Ons elftal heeft heel j hard gewerkt. Het zat ech is alles gezegd en verklaa; Gelukkig verloor Holland er altijd een geluk bij een West-Frisia ontnam K.'F. pioens-illusies, maar bracht the running, 'hoewel «e vr< niet meer van de eerste ph niet na de groote zege, we ria bevocht in een, zij 't wedstrijd'. Schoten gaat voort op naar 'n hooger plaats voer geel-zwarte zegekar gebon'i tenaren hun punten-aantal Voor Zondag is uitgesch K.F.C.Zeeburgia. SchotenWest-Frisia. Alcmaria VictrixV.V.A HollandiaHaarlem. BloemendaalHelder. Nu de „groote Koogsche kampioenschap is uitgesóha dat ze in de resteerende stand meer zal bieden. We burgia. Harder zal 't gaan tussc Fi'ris'ia. 't Is best mogelij aan den Vergierdenweg o< zien vervliegen, waarmede maar niet te laat, zijn eind dans zal ontspringen. Alcmaria zal moeite dc porters door een overwinn te stellen, of dit zoo makke we intusschen. Hollandia zal de huid t( mogelijk trachten te verk Freeze c.s. met snoode pli dezen wedstrijd rond loop niet, dat Haarlem zich en onder de beproefde lei Katoen, de beide punten noege van Bloemendaal na Voor ons elftal is het Zo Wordt er ook nu weer vi weinig hoop op 'het ontkol wedstrijden. Doch ons elftal is van moetimg doordrongen. Als v ook eens mee mochten kj Van de lagere elftallen s tegen een achttal T.H.B.-i 171 in lieten maken. Zondag speelt het twee en moet winnen om op de het derde tegen Kennemei winnen, (het derde bedoe tegen Zeemeeuwen 4 in 2 met gelijk spel al tevreder le Elftal J. B J. IJfs Ph. Immer H. Be G. Kopjes Nieman P. J.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2