Motor Transportkar Garage Stappers! ANT.CASSEEaZ* ÜULJKI FOTOGRAFIE COHNEN HEEFT U IETS GEBROKEN? A. MUDDE BINNENLAND BUITENLAND A. G. G. M. GI0RGIS EN ZOON Bij brand een der volgende nummers opbellen BL0EMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 Hef veelbesproken verdrag met België SCHAAKRUBRIEK PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL SPORT GEVONDEN VOORWERPEN TOO Allovernets, Fil ZIJLSTRAAT 66 HAARLEM SPECIAAL ADRES VOOR HET LATEN MAKEN VAN REPRODUC TIES EN VERGROOTINGEN, H OOK VAN VERBLEEKTE FOTO'S van uw antiek porcelein, gebruiks- of kunstvoorwerpen in steen, marmer, ivoor, schildpad, koper, brons enz. ALLES ONDER GARANTIE ZIJLVEST 3 - „DE HERTEKOP"- HAARLEM In- en verkoop van meubelen en oudheden ders, dat zij weer loyaal de bevelen van de re geering zullen opvolgen. Legerbestuur en postdienst stelden de regeering voor militaire vluchten te houden van Soerabaja via Sematang naar Batavia, in aansluiting met vertrekkende mailbooten. De hoofdstad werd Zondag tegen den avond op geschrikt door een geweldige explosie waardoor perceel Heerenigracht 285, een oud heerenhuis, van vier verdiepingen hoog, in een minimum van tijd in één 'vuurzuil veranderde, om dadelijk daar op volkomen inéén te storten. Wonder boven wonder 'bevonden zich tijdens dit ongeval geen bewoners in het huis. Door de luchtverplaatsing veroorzaakt door de ontploffing, sloegen honder den spiegelruiten in de omgeving aan gruzele menten. Een jongen werd' van de fiets geslingerd, zoo hevig was de luchtdruk. De brand was spoe dig gebluscht, maar de brandweer en de justitie breken zich vruchteloos het hoofd over de kwestie, boe een dergelijke ontploffing, die een heel huis met één slag met den ^rond gelijk maakte, ont staan kan zijn. In het benedenhuis werden films in trommels bewaard, doch de door de brandende films verwekte gassen, achtte men tot een der gelijke krachtontwikkeling niet in staat. Doordat .er van het groote huis niets meer over is dan één gioote puinhoop, wordt het onderzoek der auto riteiten zeer bemoeilijkt. In het Zuiden des lands viert de carnavalvreugde hoogtij. In Maastricht, Sittard, 's-Hertogenbosch (op zijn carnavalsch: Oeteldonk) en andere plaat sen, werden Prins Carnaval, Prins Amadero Ricosto di Carnavallo, Peer van den MuggenJheuvel, en hoe al d'e carnavalvorsten al heeten mogen, onder luid gejuich en uitbundige vreugde ingehaald. Er worden optochten gehouden, gemaskerde bals ge organiseerd, er worift gespeecht en feest gevierd. Onze zuidelijke landgenooten houden nu eenmaal van een pretje! In zake de verplaatsing van werkloozen. is nu tusschen den minister en de 'vier wethouders der 4 grootste steden overeenstemming bereikt. Over de financieele regeling moet nog nader overleg gepleegd worden, maar in hoofdkaak komen de plannen nu hierop neer, dat uit elk der gemeenten 25 werkloozen, die zich vrijwillig moeten aan melden en lichamelijk geschikt worden geacht, in Drente te werk worden gesteld. Ondertusschen wordt nog een onderzoek ingesteld naar de mo gelijkheid om ook in andere streken die zich daartoe leenen (bijvoorbeeld' werken in Overijssel) arbeiders uit groote steden te werk te stellen. Ook overweegt men op die manier arbeiders, die zich aan het landleven kunnen aanpassen, geschikt te maken voor arbeid buiten Nederland, bijv. Canada. Een kranige daad van een sergeant, een chauf feur en een boerenarbeider zijn thans bekend ge worden. Vorig najaar reed een auto vol met zeer ontplofbare stoffen en patronen van de Hembrug naar het kruitmagazijn aan de andere zijde van het Noordzeekanaal. Op 50 Meter van het kruit magazijn sloegen plotseling de vlammen uit de motorkast van den auto. Eerst vluchtten de chauf feur en de sergeant, maar later keerden ze terug en begonnen, met hulp van den boerenarbeider zoo haastig ze konden den auto te ontladen en de levensgevaarlijke lading op veiligen afstand te brengen. De auto brandde geheel uit. Waren de mannen' niet zoo moedig geweest, dan had een ontzaglijke ranvp de hoofdstad getroffen, aange zien door ontploffing van het kruithuis, een groot dtel van Amsterdam (petroleumhaven, groote fa brieken waren vlak in de nabijheid) zou zijn weg gevaagd. De minister van Oorlog heeft nu zijn groote tevredenheid" betuigd aan de drie 'be- tiokken' personen. Zonder twijfel mag men ver wachten, dat deze tevredenheid voor de moedige kerels een meer tastbaren vorm zal aannemen. Voor de a.s. jaarbeurs te Utrecht schijnt buiten gewoon. veel belangstelling te bestaan. Alle be schikbare expositieruimte is verhuurd en talrijke firma's moesten teleurgesteld worden. Onder groote belagstelling is het leven van den Nederlandse-hen wijsgeer Benedictus de Spinoza te 's-Gravenhage en te Amsterdam herdacht. Het uit te brengen advies van de commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid over het voor-ont- werp-Ziektewet moet tamelijk gunstig zijn. De in de commissie geopperde bezwaren zijn niet van principieelen aard. De reis van den G.G. van Ned.-Indië naar Su matra, heeft een kalmeerenden invloed. Op een bijeenkomst van zelfbestuurders en Europeesche bestuursambtenaren te Sigli gaf de G.G. te ken nen, dat de regeering lankmoedig is, doch deze lank moedigheid haar grenzen heeft. Een zelfbestuurder verklaarde uit naam van de andere zelfbestuur- Engeland. Ten gevolge van sterken aandrang van conservatieve zijde, richtte de Engelsche re geering een nota aan de Russische sovjetregeering, om te waarschuwen tégen1 anti-Britsche propa ganda. Daarin werd gedreigd met opzegging van het handelsverdrag waarvan de bepalingen schro melijk geschonden zouden zijn, hetgeen zelfs een afbreken der diplomatieke betrekking ten gevolge zou kunnen hebben. 'Dit verwijt wend d'oor de Sovjetregeering teruggegeven, met een verwijzing naar de anti-Russische uitingen van Britsche staatslieden. Verder wees Rusland er op, dat het verdrag van 1921 slechts propaganda buiten Rus land verbiedtr 'de vrijheid van meeningsuiting binnen de Sovjet-Unie tast het niet aan. Ten slotte geeft de Sovjetregeering te kennen, dat zij 'bij voortduring wenscht, dat vriendschappelijke be trekkingen tot stand komen. Zij zou volharden bij een vredelievende politiek en zich onthouden van agressie ten opzichte van andere landen. Chamberlain 'heeft thans officieel aan Coolidge geantwoord, dat het voorstel betreffende een ont wapeningsconferentie door Engeland wordt aan vaard! De toestand te Sjanghai 'heeft sedert eergisteren een zeer ernstig karakter gekregen. Weliswaar is de slaking opgeheven, maar Vrijdag j.l., bij de aankomst van den bevelhebber vani het Britsche expeditie-leger met zijn staf, hebben de Engel- schen het durven bestaan, posten uit te zetten buiten de grens der internationale nederzetting, zulks in flagranten strijd met de concessiever- déagen. Het is een zeer ernstig feit, dat hier, zon der eenige noodzaak en bij voorbaat, door Enge land de verdragen' geschonden 'zijn. Zelfs vooraanstaande Engelsche bladen vragen zich af, op welken wettelijken grond de bezetting van Chineesch grondgebied gerechtvaardigd' 'kan wor den. Het is altijd! hetzelfde liedje, waar de Engel sche soldaten heensturen, wordt altijd over de schreef gegaan. In Wales vonden twee ernstige mijnrampen plaats, waarbij 65 arbeiders gedood en velen ge wond werdén. Frankrijk. Dezer dagen begint in de Fransche Kamer de behandeling van een wet voor d'e al- gemeene organisatie van de natie in tijd van oor log. Deze wet, een werk van Painlevé, is vier jaar in bewerking geweest en voorziet o.a. in de or ganisatie van de Oostelijke igrensverdediging. In Juli zal men reeds met de uitvoering der plannen beginnen. De totale kosten worden geraamd op 67 milliard francs. In den ministerraad deelde Poincaré mede, dat een voorloopige Fransch-Amerikaansche overeen komst in zake de schulden is bereikt, volgens welke de Fransche regeering op 15 Juli a.s. 10 millioen 'dollar zal betalen op rekening van de huidige schuld'. In zake de onderhandelingen met Rusland, over de Franschie vorderingen, 'die 'binnenkort zouden worden hervat, wordt gemeld, dat Poincaré als basis voor verdere onderhandelingen heeft ge steld, een volledige erkenning door de S-ovjetre geering van de voor-oorlogsche schulden. Daar de Monzie, voorzitter van de Franische delegatie meent, dat 'de Sovjetregeering die voorwaarden niet zal accepteeren, heeft hij ontheffing van zijn functie gevraagd. De onderhandelingen met Duitschland over een handelsverdrag werden 'Dinsdag j.l. hervat. Duitschland. De jongste uiteenzetting van Briand betreffende de vredelievende bedoelingen van Frankrijk ten aanzien van Duitschland, heb ben in Duitschland een' goede pers 'gehad, 'de extreme nationalistische bladen natuurlijk buiten 'beschouwing gelaten. Men is de hoop toegedaan, dat de Fransch-Duitsche toenaderingspolitiek weer spoedig krachtig zal worden voortgezet. 'Het geschil met Polen' inzake de kwestie van het vestigingsreeht ini Polen, ten-gevolge waarvan Duit schers werden uitgewezen, hetgeen tot afbreking der Duitsch-Poolsche onderhandelingen in zake een handelsverdrag leidde, wordt waarschijnlijk spoe dig bijgelegd. Polen heeft zich tot voor Duitsch lan'd gunstige wijzigingen bereid verklaard en men verwacht in Duitschland, dat 'de onderhandelingen binnenkort zullen' worden hervat. Verbruikt op 25 K.M. 1 liter Benzine Geschikt voor elk bedrijf Draagvermogen 250 Ko. Agent Haarlem en Omstr. GED. OUDE GRACHT 40 HAARLEM SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. I I Nu de Eerde Kamer weldra in laatste instantie beslissen zal over het verdrag tusschen -België en ons land, kan het nuttig zijn, in een kort artikeltje samen te vatten wat dat verdrag inhoudt en waar om zoovelen het een ramp voor Nederland achten. Het eerste en kortste artikel is een der ge wichtigste. 'Het erkent dat de neutraliteit van Bel gië is vervallen en eveneens het verbod om van Antwerpen een oorlogshaven te maken. Door de opheffing van die neutraliteit word't het gevaar grooter dat België nog meer vazalstaat van Frank rijk wordt. België voert geen eigen buitenlandsche politiek, zooals wij, maar ziet altijd Frankrijk naar de oogen en het nieuwe verdrag geeft voor den weg te nemen slagboom der neutraliteit geen ver goeding. De oorlogshaven voor Antwerpen is vooral daar om zoo vreemd, omdat bepaald is, 'dht in oorlogs tijd de verbinding van die haven met de zee voor Belgische oorlogsschepen gesloten is. Het verdrag regelt in werkelijkheid' de politieke positie van België op de Nederlandsche Schelde. De verplichting tot onderhoud van een doorgaande vaargeul op de Schelde, die ons wordt opgelegd is een zuiver Belgisch belang, geen enkele Neder landsche haven heeft er eenig belang bij. In het oude geschil over de Wielingen krijgt België een voorsprong, die 'het niet had. Vroeger werd alleen gesproken van „rechten", nu van souvere-initeitsreohten" van België. In het verdrag komen een aantal bepalingen voor betreffende aanleg van nieuwe werken, het onderhoud en de bediening van bestaande of nog te makpn werken. Het aandeel in 'd'e kosten, dat Nederland daarin te dragen heeft, is onevenredig groot en bovendien worden onze belangen voor de Belgische op zij gezet. Zoo wordt wel geregeld de afvoer van Belgisch water over Ned. gebied, maar niet die van water uit Zeeuwscft-Vlaanderen over Belgischen grond. Een ander artikel schrijft voor de toestemming van Nederland voor het aanleggen van kanalen van Antwerpen naar Moerdijk en Ruhrort (Schel deMaasRijn) door ons land, waarvan Neder land de kosten betaalt. Artikel IV bepaalt dat de commissie van be heer zal bestaan voor de helft uit 'Belgen „wier beschikkingen en verordeningen voorrang zullen hebben boven de Nederlandsche beschikkingen en verordeninigen." Wanneer -men nu weet, dat die commissie te beslissen- zal hebben over de scheepvaart op de Schelde, verlichting, onder-houd, verbetering en zelfs verleggingen en doorsnijdingen landwaarts van de bandijken en ook de politieverordeningen dan 'begijpt men 'dat de verhouding verkeerd kan wordien. Kan de'ze com'missi-e het niet eens word-en op een punt, dan is er beroep mogelijk op een scheids rechterlijke commissie van vijf ledenvan wie één, zeggen een, Nederlander mag zijn. Over de, gewichtigste en principieelste zaken, ons land betreffende, wordt dus in bei-de commis sies, door vreemdelingen beslist. Professor Struycken schreef hierover: „Blijvend wordt ten- bate van Belgische be langen ten aanzien 'van- een bepaald 'deel van ons grondgebied het Nederlandsche staatsgezag uitge schakeld en 'het Belgische 'daarvoor in de plaats gesteld." Tenslotte mogen we, op deze merkwaardigheid wijzen: 'd'e 'Belgische volksvertegenwoordiging keurde zonder debat het verdrag met algemeene stemmen goed; de Nederlan'd'sche Kamer streed eenige weken lang en nam het toen aan met 5047 stemmen. 'De heer Adr. Stoop van hier schrijft in het Hbl. van' 2 Maart j.l. over dit verdrag: VERWERPING VAN HET TRACTAAT. Wat dan het gezond verstand eischt. Antwerpen 'heeft 'die eeuwen door zich ontwik keld tot een belangrijke zeehaven, steeds zijn bestaan baseerende op een toegangsweg over Nederlandsch grondgebied, zoowel wal den weg uit zee als wat aangaat de Schelde-vaart tot op de grens van ons land. Misschien kan België hier op verjaringsreéhten doen geld'en of beeft 'die vaart op Antwerpen een zoodanige historie achter zich, dat het niet wel 'mogelijk is, of althans onvrien delijk tegenover 'België is, om wan dat land de. bekostiging van Antwerpen's vaarwater te ver langen. Het is echter uit het oogpunt van gezond verstand bezien een groote tegenstrijdigheid, als België niet zijn -eigen behoeften betaalt. Dat België echter nu komt met eischen of voorstellen, als in het hangende verdrag ingewilligd 'door Minister en Tweede Kamer, gaat wel alle grenzen te buiten en kan ik alleen zien! als klaploopen op Neder landsche meegaandheid of zooals prof. Burger het uitdrukt: misbruik van het Nederlandsche schaap. Tegenover de chantage, die spreekt uit het ge- wenschte verdrag, moet 'echter Nederland zich nu geheel vrijmaken en zich eenvoudig stellen op het standpunt, dat m.i. hei eenige rationeel" is te noemen: Nederland moet verlangen, dat België op eigen grond een kanaal graaft, dat Ant werpen verbindt met een behoorlijke, Belgische zeehaven1, hetzij Ze'ebrugge of Ostende. I-k weet wel, dat dit aan België meer kosten zal dan Nederland te bezwaren met een prachtigen zeeweg over de Schelde, maar datzelfde argument zou gebruikt kunnen worden door den schulde naar, die zijne schulden wil betaald zien door een ander, omdat het zoo duur uitkomt om ze zelf te betalen. Een- kanaal naar zee, geheel door' sag land- voor Antwerpen 'gegraven zal ca. 100 kilometer lang worden. Wil Antwerpen een we reldhaven blijven, dan 'heeft het de kosten van- dit kanaal -even zoo goed ervoor over te hebben, als het de kosten van prachtige haveninrichtin gen bekostigt. Zoo gaat het nu eenmaal op dit ondermaansche. Om Rotterdam en Amsterdam een goeden toegangsweg uit zee te verzekeren, 'heeft ook heel wat mdllioen'en gekost. Wien zal het invallen om -die van België te vra-gem? Ik zwijg nog van de prachtverbinding, die België verlangt van N'edieland om te kunnen concurreeren met Rotterdam en Amsterdam. Hoe zou men over eenige jaren het inlwilligen van zulk een eisch wel beoordeelen? Ik zal mij schamen Nederlander te zijn en op mijn ouden dag naar Zwitserland wen- schen te verhuizen, indien het Belgische verdrag aangenomen wordt. (De vette druk is van ons. Red.)» villa Duinhoeve, van daaruit onzichtbaar achter een schutting neergevlijd' naast 'die villa Mataram. Zij liggen, voorzoover wij konden naéaan. beide daar in strijd met art. 34 der Alg. Politieverorde ning; 'dit artikel verbiedt het hebben van dergelijke verzamelingen bin'n'en 10 meter van woningen of van voor het publiek toegankelijke Wegen. Deze bepaling is in vetbandl met het ratten-, vliegen- en muggengevaar, naar het ons voorkomt, voor verscherping vatbaar. Naar wij vernem'en is d'e aandacht van Politie en Gezondheids-commissie op een en ander ge vestigd; in een' tijd als deze, waarin iedereen klaagt over een te veel aan overheidsbemoeiing, ware 'het misschien doeltreffender, als de ingeze tenen elkander ter wille waren, alvorens de over heid ingreep. Aan de ZomerzoigeUaan is tegenover den in gang van den Duinwijdkweg 'n lantaarn geplaatst, waarin de lamp op dien weg gericht is. Een groote verbetering! In het Oostelijk gedeelte van het Bloemendaal- sch'e 'Bosch is weer gehakt en wordt onderhout geplant. Wanneer een en ander oordeelkundig ge schiedt kan on's bosch er slecbts op vooruitgaan. Wij wijzen diegenen onzer lezers, die belang stellen in de oude geschiedenis van Bloemendaal, op het laatst^ bovengrondsche overblijfsel van het oude 'Huis te Bloemendaal ft voormalig kasteel Ael'bertsberg) door -het weghakken van klein hout nu goed' zichtbaar van uit Zomerzorgerlaan, Bre- derodeweg en Aelbertsbergweg. Zou 'hier voor dr. Holwerda niet een- terrein voor onderzoek liggen? wining. Een zelfde resultaat ligt in de lijn det verwachting. Onze reserves waren Zondag in een honden. weer allen present te Bennebroe'k en hadden bi- de rust de leiding met 20. Toen vond de scheids, rechter het welletjes en met goedvinden van 'beidt I partijen werd de wedstrijd tot nader orde uitgi-. steM 'Het vierde zag zich door E.D.O. 8 een punt. je afgetroggeld, wat het kampioenschap niet meet kon kosten, want evenals het dlerde, dat Zonda< een walk-over heeft tegen E.D.O. 7 zullen Wories en de zijnien als No. 1 eindigen. Het tweede speelt uit tegen' 'H.F.C. 4, en kan winnen, als er serieus gespeeld wordt. 2e Elftal K. Schoehuijs M. Jansen H. Spoor J. Veldhuizen G. van Dam 'H. S. v. Lent J- Cassee H. Loerakker G. Strik H. van Beem J. Sondorp 3e Elftal J. de Jong J. Schreur J. v. Maren W. A. de Haas Tb. v. Putten J. Parson W. van Zanten Ad. Cassee H. Eijsten J. v. Beem H. v. d. Veer Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetw«g 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 120. J. CAUVEREN, (Doetinchem). Aan allen, die in beginsel gevoelen voor het slichten eener vereeniging van ingezetenen, ter be studeering van de oudé geschiedenis van Bloe mendaal, wordt vriendelijk verzocht hun naam kaartje toe te zenden aan Mr. P. Ti'deman, Duin- wijekweg 3 alhier. In verband met het groot aantal te Bloemendaal voorkomende ratten, wijzen wij onze lezers op een pas verschenen boekje over Rattenplaag en Ratten bestrijding van den' heer Schuurima'ns Stekhoven, alom in den boekhandel verkrijgbaar. Donderdagmorgen had' de aanbesteding plaats van een te 'bouwen Meisjesschool voor Lager Onderwijs. Principaal: R.-K. Parochiaal Kerkbe stuur. Architect: de heer A. J. Prinsen-berg. De volgende inschrijvingen kwamen binnen: N. Sayes, Haarlem, 47.210. G. Sevenlhuyzen, Schoten, 48.721. F. Filips, 'Haarlem, 46.350. Anderson en Henneman, Amsterdam, 53.500. Thunissen en v. Sanbeek, Heemstede, 46.475. Rosen'hart, Heemstede, 40.770. en J. Broertjes, Heemstede en Bloemendaal, 54.999. v. Wijngaarden en Rietveld, 'Bl'daal, 51,986. N. J. Tromp, Bloemendaal, 44.439. Venhoven en Evers, Bloemendaal en' Heemstede, 44.364. D. J. v. Buuren, Bloemendaal, 48.447. N. v. Keulen, Bloemendaal 53.534. P. Rinigs, Santpoort, 47.400. G Metselaar Zn., Haarlem, 49.075. Ge'br. v. d. Putten, Heemstede, 43.799. R Groemenbeng, Amersfoort, 50.222. J. v. d. Wal Co., Haarlem, 49.384.— W6W1W6 INHI6HTING OPGERICHT 1828 Mat in drie zetten. Stand der stukken: Wit: Kg8, Dhl, Tal, L'b3, Pel, d2, f5. Zwart: Kb2, Bb4, b5, e4, h2 OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 28. (E. HOLM). Stand der stukken: Wit: Kg3, c5, d5, e3, f4. Zwart: K'h5, c7, d7, e4, g4. 1. d5-d6c7c6; 2. f4—f5, Kh5—g5; 3. f5f6, Kg5Xf6; 4. Kg3Xg4, Kf6-g6; 5. Kg4—f4, Kg6-f6; 6. Kf4Xe4, Kf6e6; 7. Ke4—d4, Ke6—f5; 8. Kd4- c4, Kf5e4; 9. Kc4—b4, Ke4d5; 10. e3—e4f, Kd5-d4; 11. e4—e5, Kd4—d5; 12. e5—e6, Kd5 Xe6; 13. Kb4—a5, Ke6—f7; 14. Ka5—b6, Kf7—e8; 15 Rb6c7 en wint. Goede uitwerking ontvangen van: P. Mars, te Santpoort. M. Baars, te Overveen. H. W. v. Dort, te Schoten. DE BENAMING DER VELDEN. Velen, die overigens behoorlijk schaken, -kennen de benaming der velden niet of heel slecht. Daarom moge hier, ook ten- gerieve van hen, die schaken willen leeren, de juiste benaming volgen: Zwart: f li Mestvaalten in Bloemendaal. Vele imgezetenlen, 'dlie boeren of tuinen, leggen den afval (mest, bladeren en andere rottende stof fen) vaak zoover mogelijk van hun eigen woning, met 'het gevolg, dat de nabuurschap er wel eens last 'van heeft. Wij signaleeren voorloopi'g slechts twee sprekende -gevallen. De mestvaalt van den heer Uitendaal, naast Zomerzorgerlaan en, Zwarte- wegje en de hoopen tuinafval behoorende bij de VOETBAL. De voor Zondag 27 Februari vastgestelde wed strijd V.V.A.West-Frisia werd gestaakt. Voor 6 Maart luidt het programma der 2e klasse A: West-FrisiaSchoten. V.V.A.K.F.C. Zal Schoten dan eindelijk -den wedstrijd in En'k- 'huizen kunnen- spélen. Dit is reéd's de derde 'keer, dat de bezetters idler laatste plaats zich voor dezen tocht reisvaardig m-aken. Drie keer is scheepsrecht, zegt het spreekwoord, waarom we maar aannemen, dat er nu gespeeld wordt. Veel zin zullen de geel zwarten niet hebben. De vorige maa'l zou het spel met vijf invallers weg gaan, wat de animo vol doende illustreert. We gelooven dan ook niet, dat West-Frisia ook maar één puntje zal ver spelen. Harder strijd1 zien we tegemoet aan de Kruislaan. Eemerzijds V.V.A. dat er voor zal vechten een behoorlijker plaats op dé ranglijst te veroveren, anderzijds K.F.C. dat alle krachten in zal spannen, om door een overwinning in the running te blijven. In de Koog behaalden Drijfhout c.s. een 32 over- 8 a8 b8 c8 d8 e8 18 g8 h8 8 7 a7 b7 c7 d7 e7 t7 g7 h7 7 6 a6 b6 c6 d6 e6 f6 g6 h6 6 5 a5 b5 c5 d5 e5 f5 g5 h5 5 4 a4 b4 c4 d4 e4 f4 g4 h4 4 3 a3 b3 c3 d3 e3 f3 g3 h3 3 2 a2 b2 c2 d2 e2 f2 g2 h2 2 1 al bl cl dl el fl gl hl 1 d e Wit: f g h Beginners moeten er vooral om dénken, dat d'e plaatsing van het bord zoodanig is, dat mven een wit veld aan zijn rechterhand heeft. Het is van groot belang, de velden vlug te leeren aflezen. Men oefene zich, met bovenstaand diagram, op het schaakbord! Terug te bekomen bij: C. Tesselaar, Verbindings weg 17, Bloemendaal, een dames-ceintuur; J. C. Traksel, Gen. Bothastraat 67, Schoten, een alumi nium schotel; 'H. Schotanus, Hendrik Roozenlaan 12, Overveen, een postduif; J. Kuné, Brederode- weg 15, Bloemendaal, een rozenkrans; J. Wigchert, Noorder Tuindorplaan 6, Overveen, een oorbel; J. v. d. Linden, H. Roozenlaan 25, Overveen; een R.-K. kerkboekje; A. van Kempen, Korte Zijlweg 1, Overveen, een hoekeystok; H. Traanberg, Duin- lustweg 2, Overveen, een vermoedelijk gouden horloge met doublé ketting; J. Belhn, café „Rust hoek", Bloemendaal, een aétetasch met inhoud; aan -het bureau van politie te Overveen, een. koker, waarin naalden en haakpennen; een hee renhandschoen; een kinderarmbandhorloge; een zweep. Maitre Bolbec et son van Georges Berr en I avond -door Les Tourné' in den Stadsschouwbur; toond, is hèt successtuk seizoen in de fransche 1 maa! achter elkaar in he ge-voerd en wordt daar volle zalen vertoond, t flage op het Thema; 1 Bij de Tournée Baret s; de bekende actrice Zal! manne, die -de hoofdr Bolbec vervullen. Reeds eenmaal werd girl", blijspel in 5 bedr Avery Hop wood, ik den'l Amerikaan, gegeven, er zoo was j.l. Zaterdag c het stuk weer ging, goe was goed bezet.Het stu maakte een goed figuur, ligheden bevat, die wa£ daarmede natuurlijk de 1 de opgevoerde personen zelf en beurtelings ten o afwisséling van- overmo van het geheel voortdu maakt. Edward Lennox, wat meer voorkomt, ma vrouw, wat helaas ook Schwab uitnemend -gesp voorkomt, is een rijk m. aan den rand va'n (het gr kadentie; 'de zoon Herbc hij.geen- degelijk doel zie) zijn even verwend zusje geïmponeerd door het s treden van vaders ohaui het leven van haar doch den door 'Ru Mulder 'j Rock-mere, een leeg tuigh leen voor den vorm staa zoo iets is als nat geu Lennox (mevr. Schwab) Grafton (Louise van Gas de oude platgetreden ma Eau de Cologne No. 4711 die, wat Ma betreft, ec leven niets adder heeft Broer-oom betreft meer - coulisse is, waarachter 1 moderne prétjes nauweli; Fie Carelsen vervulde, uitstekend dé rol van Millie, waarnaar het sti evengoed kunnen heeten: gaf permissie, of: meer gi 18 cent per regel, bij co langrijke korting. Kleintje en Aanbod, Huur en Verb en Verkoop, van 1—5 re( elke regel meer 12 ct., di bij vooruitbetaling. Bow of naast den tekst dubt Beschikking gewenscht o gelegen TENNISBAAN dagmiddag en -avond. Bij BLOEMENDAAL of OV1 Brieven letter H, Bur. v Wij hebben een pracht c nieuwe Vitrage van de goedkoopste FIJNSTE KWALITI Zeer groote sorteerii pluche, wollen waschechte tafeikl e e l „STEEDS HET BESTE TE LAAOSTE PR1JZBS

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2