CHRYSLER GEBR. BEEKMAN Firma J.H.KRÜL Jr. STOEL Vereenif EMSER-WATER Garage Stappers Brandstoffenhande! PRIMA ANTHRACIET Onze Plantendokter Een ri populai PRIJSVRAAG Bij brand een der volgende nummers opbellen: BLOEMENDAAL OVERVEEN AERDENHOUT BENTVELD - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 260IT Telefoonnummer 28129 BINNENLAND BUITENLAND AGENTEN VOOR BLOEMENDAAL PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL OVERVEEN. KUNST FOTOGRAFIE Motor Transportkar ALLERLEI A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL VOOR DE HUISVROUW Prijs per heelekruik65ct. SPO SCHAAKR organisee 6e tocht te I In vele opzichten was de achter ons liggende wcek veelbewogen. In de eerste plaats de Tweede Kamer. Daar eindigde het felle debat rondom het ontwapeningsvoorstel der S.D.A.P. met een slaags raken van den heer Sterfhuis (soc.-dem.) met den communist Visser, welke laatste de hardheid van der. vuist des heeren Stenhuis aan den lijve moest ondervinden. Het ontwapeningsvoorstel werd in getrokken, aangezien bet eerste artikel (veiligheids wacht van 3000 man en zeemacht van 200 man) verworpen weid met 53 tegen: 32 stemmen. De Eerste Kamer is druk bezig de beslissende besprekingen te houden over het Nederlandsch- Belgische verdrag. Niet minder dan een 25-tal sprekers staat op de lijst. Er zal van 11 uur 's mor gens tot 5 uur 's avonds vergaderd worden. Dagenlang! Een waardevol document betreffende het alge meen regeeringsbeleid vormde de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de beschou wingen van de Staatsbegrooting 1927. Een wets ontwerp betreffende den rechtstoestand der amb tenaren' is aanhangig. Een ontwerp betreffende het verplichtend' stellen van het zevende leerjaar beeft het departement verlaten. Herstel van den 7-jari- gen leerplicht zal, zoodra de middelen dit toe laten, met voorrang boven andere maatregelen worden vervroegd. In zake den financieelen toe stand wordt opgemerkt, dat sedert den millioenen- nota van September j.l. de toestand zich gunstig heeft ontwikkeld, maar dat op dit oogenblik nog tot geen andere conclusie' mag gekomen worden, dan dat de hotelbelasting uit zicht raakt. De re geering is voorts van oordeel, dat een wijziging van de harfdlelspolitiek niet in het belang is te achten van 's Lands welvaart. Ten slotte richtte de minister van oorlog,a.i. marine, een brief aan den voorzitter der Tweede Kamer, om namens de regeering aan te dringen op spoedige behandeling van het in Nov. 1920 ingediende wetsontwerp tot opheffing van de departementen Oorlog en Marine en instelling van een departement Defensie. Omtrent de jongste Indische onlusten heeft de minister van Koloniën in de M. v. A. aan de Eerste Kamer opgemerkt, dat voor hem in ieder geval vaststaat, dat de Regeering noch geheel, noch gedeeltelijk verantwoordelijk te stellen is voor de onlusten. Ook staat voor 'hem vast, dat de woelingen van' communistische zijde kunstmatig volgens een weloverwogen, internationaal voorge schreven systeem zijn voorbereid. Het door enkele leden te kennen gegeven oordeel, als zou in den belastingdruk een der hoofdoorzaken van groeiende ontevredenheid onder de Inlandsche bevolking moeten worden gezocht, acht de minister niet ge motiveerd. Een detachement inlandsche militairen zal uit Indië worden gezonden gratis door de stoom vaartmaatschappijen Nederland en de Rott. Lloyd heen en' terug te vervoeren om de plechtige bijzetting van 'het stoffelijk overschot van d'en oud gouverneur-generaal van Heutz te Amsterdam bij te wonen. Bij Roermond brandde Zondag een paviljoen van het R.K. sanatorium Het Groene Kruis (te Horn) af. De 40 patiënten in dit paviljoen konden bijtijds in veiligheid' gebracht worden. De schade ad ca. 30.000.is door verzekering gedekt, Vooral in Den Haag was het roerig, op Zaterdag avond en Zondag j.l.. Een ladelichter sloeg zijn slag in een winkel in de Theresia-straat en vluchtte met een honderd gulden naar buiten, waar een handlanger met een motor wachtte. De dader werd echter gegrepen', en hoewel hij zich eerst loswerkte, door een agent gepakt. Bij de overbrenging naar het bureau, rukte hij zich opnieuw los en schoot eemige malen op den agent, die ernstig gewond werd. De onverlaat as nog voortvluchtig. Dan loste bij een twist, een 73 jarig man op zijn 50-jarigen schoonzoon revolverschoten, waardoor de schoon zoon niet-levensgevaarlijk werd gewond. De dader werd bij 'buren gearresteerd. Een en ander ge beurde in de van der Doesstraat. Ten slotte werd er in café Kasteel de Binkhorst op weinig adellijke wijze met messen gevochten, zoodat verschillende personen in het ziekenhuis opgenomen moesten worden. De kwestie van de hypotheeklegging op nieuwe huizen, die met re'geeringssteun in het land vam Maas en Waal zijn opgebouwd, is i«n de afdeelingen van de Tweede Kamer besproken. Vele leden achtten het wenschelijk dat het geheele benoodigde bedrag a fond perdu beschikbaar zal worden ge steld. De vraag rees, waarom de kapitaalkrachtige bewoners voor het herstel van 'hun woningen bijdragen a fond' perdu hebben ontvangen van het watersnoodcomité en 'de weinige financieel-krach- tigen het verstrekte geld zullen moeten terugbe talen. Engeland. Tijdens de debatten in het Lager huis betreffende de legerbegrooting werd een la- bourm'otie welke aandrong op Engelsche voorstellen tot ontwapening te land ter voorbereidende ont wapeningsconferentie te Genève, verworpen. De voorsteller der motie voorspelde een bewapenings wedstrijd ten opzichte van tanks. De suppletoire bcgrOoting tot een bedrag van 960.000 voor het zenden der Britsche troepen naar China, werd goedgekeurd. Het gerucht loopt, dat Mac Donald zou overwegen als leider der labour-fractie af te treden. Te Genève heeft Chamberlain aan de pers verklaard, dat de Russisch-Engelsche verhouding wel zeer slecht is, doch dat Engeland niet denkt aan een anti-Russisch front. Nadat bij twee mijnrampen in Wales, bij het dorpje Cwm, eerst ruim 50 mijnwerkers het leven lieten, viel bij de begrafenis nog een ongeval voor. Een autobus met 40 passagiers stortte van een brug en maakte twee dbodielijke slachtoffers en 23 gewonden. De begrafenisstoet was 4 K.M. lang. Thans heeft de Engelsche regeering, alsook de Japansohe, de officieele uitnoodiging der Ver. Staten voor een conferentie te Genève tot be perking van bewapening ter zee ontvangen. De conferentie zou in géén geval vóór 1 Juni a.s, plaats hebben. Frankrijk. De Fransche Kamer nam met 500 tegen 31 stemmen het wetsontwerp betreffende de organisatie van het laind in tijd van oorlog (de- fensiewet) aan. Het door den socialistischen afge vaardigde, Vincent Auriol, uitgelokte debat over de schuldbetalingen aan Amerika en Engeland, vond geen voortgang. Nadat Auriol zijn motie had verdedigd, verklaarde Poincaré het ongewenscht te achten, thans over deze kwestie te discusseeren. Hij stelde de motie van vertrouwen, die met 358 tegen 180 stemmen werdl goedgekeurd en waardoor de discussie over de motie van Auriol werden ver daagd. Poincaré heeft verklaard, dat de regeering genoeg fondsen ter 'beschikking heeft, om de schuldbetalingen te doen, zonder extra credieten. Duitschland, De minister van Binnenlandsche zaken, Von Keudell heeft verklaard, dat het kabinet Idle kwestie van de verlenging van de wet tot be scherming der republiek tot dusver nog niet onder hel oog heeft gezien. Bij de bestudeering van deze kwestie, zal een eventueele terugkeer van den ex- keizer ter sprake komen. Verder verklaarde Von Keudell, dat hij sedert de oprichting van de Duitsch-nationale volkspartij geen lid meer is van de 'Duitsch conservatieve par tij, welke laatste zich onlangs ten gunste van de monarchie uitsprak. Volkenbond. De Volkenbondsraad is weer bijeen. Stresemann en Briand hebben zich op vriendschappelijke wijze met elkaar onderhouden en vastgesteld, dat er niets veranderd1 is in den wederkeerigen wensch om samen te werken voor de toenadering van hun landen. Tusschen Cham berlain, Stresemann en Briand worden telkens in- formeele gesprekken gevoerd, buiten de eigenlijke volken'sbondskwesties die niet van ingrijpende beteekenis zijn om. Chamberlain moet dien wenisch tegenover Stresemann hebben uitgespro ken, dat «u tevens het Duitse h-P o o 1 s c h e geschil, in zake een handelsverdrag, tijdens deze bijeenkomst zal worden bijgelegd. De drie minis ters moeten zich verder bezig houden met de Rus sische en Chineesche kwesties. Diversen. Tengevolge van een aardbeving in Japan, gepaard gaande met een vloedgolf, zijn vijf steden' verwoest. Er moeten bijna 1700 doodem zijn en vele gewonden. De miaterieele schade moet niet zoo groot zijn, als in 1923, daar geen groote steden verwoest werden, zoodat geen handelsbelangen geschaad werden. Tijdens een cycloon op Madagascar werden 18 men'schen gedood en is zware schade aangericht. In 1927 zullen weer diverse wegen van nieuw delk vobrzieri worden. Het aangewezen middel hiervoor is topeca, dat uitstekend voldoet. Nu reeds kan men langs de stationswegen en Hartenllustlaan de bergen puin zien, welke de onderlaag zullen vormen. Naar het schijnt, komen deze wegen dus 't eerst aan de beurt; daarna volgen nog een gedeelte van dien Zandvoorterweg, Bloemendaalschestraatweg van Rusthoek tot Rus- tenlburcherweg en de Leidschevaartweg. Vooral de moderniseering van den 'Bloemen- daalscheweg wordt met verlangen tegemoet gezien. Deze toch is de voornaamste straat, waar langs onze middenstand voor het grootste gedeelte haar zaken heeft, terwijl die toestand voor het perceel van den beer Meeuwig dringend voorziening ver- eischt. Als 'men toch aan denl gang is, kan bijzon dere aandacht gewijd worden' aan het voetpad tusschen Postkantoor en Rustenburcherweg. 'Bij regenachtig weer toch heeft dit, door de vele kui len en oneffenheden veel weg van een zwembasin. Door de Soc.-Dem. Vrouwenclub, afdeeling Bloemendaal-San'tpoort is 'n cursus georganiseerd1, waaraan 'die gemeentehuishouding behandeld zal worden. De voorzitster dezer afdeeling, Mevrouw M. v. VeenGerbrands l'eidt de besprekingen, welke met lichtbeelden verduidelijkt worden. In de zaak van de beide Amsterdammers, be schuldigd van heling eener partij zilveT, dezen winter in den Aerderihout gestolen is thans uit spraak gedaan. De eisch tegen' beide luidde twee en een half jaar gevangenisstraf. De eenie werd nu veroordeeld tot zes maanden onder aftrok van preventief, ter wijl de andere werd vrijgesproken. De bewoners van het bij Haarlem te voegen ge deelte, geven den strijd! nog lang niet op. Dezer dagen zijn maar liefst drie adressen aan de Eerste Kamer verzonden: le. van bewoners der Ramplaan, Tuindorp en Rolland. 2e. van gemeenteambtenaren en werklieden. 3e. van eenige inwoners, die vermogens-schade lijdien. In deze adressen wordt op het onlogische ge wezen, dat in de grenswijziging ten opzichte der gemeente Bloemendaal ligt, waardoor adressanten de meening zijn toegedaan, dat 'de toestand) ter plaatse óf in 't geheel niet, óf zeer oppervlakkig is onderzocht. De gemeente "Bloemendaal, waarin arbeiders- en kleine middenstandswoningen, toch al zoo schaars voorkomen, wordt nu van de voor naamste woongelegenheid voor deze categoriën van inwoners beroofd, wat voor Haarlem zeker geen aanwinst is, terwijl Bloemendaal er 'zelfs financieel riiet door verslechtert. Daarbij wordt een wijk, welke nagenoeg in 't centrum van Bloemendaal ligt een uithoek van Haarlem, welke omstandig heid den bewoners dezer wijk nooit ten goede kan komen. De derde groep der adressanten wijst op die groote onbillijkheid, dat zij, toch al zoo gedupeerd door een' onafwendbare schade-vermindering hun ner panden (vaste goederen), nog bij moeten gaan dragen in de 2.000.000.door Haarlem uit te keeren aan de besnoeide gemeenten. In plaats du van schadevergoeding te ontvangen, zullen zij ver plicht worden aan een schadevergoeding mee te betalen. Ook het anti-annexatie-comité zal waarschijnlijk requ'estreeren. De inhoud van dit stuk is ons nog niet bekend. Zóodra we er inzage van ontvangen, zullen we ook dit publïceeren. Wij ontvingen een uitnoodiging voor de tentoon stelling van schilderijen en teekeningen van Hen- riëtte Marcus, welke van 12 tot 22 Maart a.s. telkens tusschen 10 en 5 uur wordt gehouden in het waaggebouw te Haarlem. Wij moeten voor- loopig met deze aankondiging volstaan. fEen achttal groote platen, waaronder een prach tig meisjesportret, een groepje van twee bellen blazende kindertjes, een paar schilderachtige oude hoekjes en stemmingvolle landschappen en bloem- sludie, treffen we aam in het eerste Maartnummer van „Focus". In de rubriek „Ons Matglas" vindert we, actueel een stukje over het fotografeeren op verre afstan den. De redactie schrijft, dat reeds in den Kri'm- Verbruikt op 25 K.M. 1 liter Benzine Geschikt voor elk bedrijf Draagvermogen 250 Ko. Agent Haarlem en Omstr. GED. OUDE GRACHT 40 HAARLEM oorlog, in 1854, op 5 kilometer afstand werd ge fotografeerd. J. J. Hansma schrijft over auto chroomkleuren fotografie. K. S. A'nkersmit schrijft „Waarom Kino amateur?" Emmabloemcollecte 1927. De jaarlijksdhe Enunabloernendag zal dit jaar gehouden worden op Woensdag 6 April a.s. Het is eenige weken vroeger dan andere jaren, doch de bezwaren welke er in verband met de Paasch- vacantie bestonden voor een lateren datum, heb ben het Comité na rijpe overweging doen beslui ten de bloemendag op genoemden datum te hou den. Het Comité vertrouwt wederom op aller medewerking te mogen rekenen evenals vorige jaren. Dames en jongedames, die 'hunne medewerking willen verleerfen aan den Emma/bloemendag, kun nen zich nu reeds opgeven aan het Consultatie bureau, Ged. Oude Gracht 41. Kinderen beneden 14 jaar mogen niet meer aan deze collecte deel- Uitbreiding winterverpleging bij het Centraal Genootschap. 10 Maart j.l, werd ook het koloniehuis „Ker- dijk" te Egjmond aan Zee weder geopend. Alsdan zullen 6 van 'de 9 huizen van het Centraal Genoot schap weer in exploitatie zijn. Langzaam maar zeker wint dé idéé veld, dat de moeilijkste tijd voor het zwakke kind, d.i. de winter, de beste tijd is om 'hem in goed ingerichte huizen onder leiding van vakkundig personeel, wéder op krachten te brengen. De bereikte resultaten zijn dezen winter weder om bij uitstek gunstig, terwijl het aantal verpleeg- dagen veel meer is dan in den vorigen winter. SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN EN WORDT AL- LEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE- EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN Als de winter vlucht Jawel, het duurt nog wel even, voor we in voile- stoffen japonnetjes loopen te puffen, maar dat neemt niet weg, dat het over een maand al offi cieel lente is. Dushet kan zijn nut hebben, als U al vast eens het een en ander in Uw ooren knoopte voor 'het geval U met opbergen van spe ciale winterkleeren begint. Wollen kleedingstuk- ken moeten natuurlijk goed uitgeklopt worden en geschuierd en gelucht worden. Het opbergen, voor al van het dikke wintergoed, als mantels, jassen, truien, enz. brengt natuurlijk weer het „motten"- vraagstuk op de proppen. De meest uiteenloopende motwerende middelen worden aangegeven. Maar laten we even' dit goed onthouden, dat hoofdzaak is, de kisten of doozen of koffers, waarin de klee- ren geborgen zullen worden, goed schoon te maken en uit te kloppen; ook de kleieren zelf. Daarmede voorkomen we, dat mo'tlarven of eitjes mee de kist ingaan. Want we kunnen nog zooveel middel tjes in de kist strooien, wanneer de motlarven of eitjes er al in zijn, helpt dat niets meer. Ma"r in dringende motten van buiten af, kunnen we op een afstand houden, door tusschen het goed vloei papier te leggen, gedrenkt in een oplossing van 25 gram kamfer in één maatje terpentijn-spiritus en één maatje wijngeest; of er tabak, lavendel, kamfer of naftaline tusschen te strooien. Goed af sluiten! van de koffers of kisten is gewenscht. Waan neer bontmantels of zooals we dezen winter zooveel zagen dragen met bomt gegarneerde mantels, opgeborgen moeten worden, dienen we het bont eerst goed schoon te maken, zoo noo'dig met benzine. Verder goed uitkloppen en met een grove kam het haar tot op het vel uitkammen. Wanneer wit bont smoezelig is geworden, is een goed mid del het met warme zemelen1 te wrijven. Bont kunnen we in doozen of in een dichtgenaaide ka toenen zak hangende, bewaren. Maar strooi er goed peper op. Het is een verstandige maatregel bontwerk elke maand weer tevoorschijn te halen, goed' uit te kloppen en opnieuw met peper be strooid op te bergen. Een kleine wenk gememoreerd, heeft dikwijls heel veel kwaad geweerd. Nu we dadelijk weer met ons jaarlijksche huis houdelijke feest, de groote schoonmaak, beginnen, is de volgende wenk wellicht van nut. Roode was, kan op kleedingstukken leelijke vlekken: geven, Hoe U 'die verwijdert? Eerst de vlek ter dege met warm water of terpentijn onder handen nemen, om de was te verwijderen. Maar dan is de roode vlek nog niet weg. Daarvoor gebruiken we spi ritus of eau de cologne, waardoor de kleurstof opgelost wordt. Brusselsch zand, z.g. Parijscb rood, enz. kan roestvlekken geven. Daarvoor zit dikwijls niets anders op, dan zuringzout. Het veelvuldig gebruik van heete stijfsel doet dikwijls de kleuren van bedrukte goederen, jon gensblouses, overhemdjes, enz., enz. verbleeken. Dat veelvuldige gebruik is te voorkomen door het volgende. Maak een oplossing van 25 gram Ara bische gom op een halve liter heet water. Laat bekoelen, filtreer en doe het in een flesch. Voeg een theelepel van deze oplossing bij elke liter heete stijfsel. Laat soep nooit hard koken, maar laat haar zachtjes „zeuren". Want bet beste van de geur van de soep gaat verloren door verdamping, als we ze te snel heet maken of laten koken, Werp Uw aardappelschillen en leege lucifer doosjes niet weg. Dat is prachtig materiaal voor het aanmaken! van fornuizen en kachels. Wanneer U die lucifersdoosjes nu nog vult met afval als: afgebrande lucifers, spekzwoerdijes, eindjes kaars, enz., zult U nooit last hebben, dat Uw vuur niet dadelijk wil branden. En het kost niets! Een rijsttaart Een weinig kostbare, maar toch heel lekkere taart maken we met: 1 ons rijst, h kan mellk, J- ons boter, 5 volle eetlepels suiker, zout, één of meer eieren (hoogstens 3) en als.U een goe de bui heeft, nog een half ons amandelen. We koken op de gewone manier rijstebrij, waarin we een halve geraspte citroenschil laten meetrekken. De amandelen worden fijngehakt of gemalen. De Het van ouds bekende en on overtroffen middel tegen Hoest Verkoudheid en alle aandoe ningen der slijmvliezen boter roeren we tot room, doen er de suiker en de eierdooiers bij, vervolgens de rijstebrij en de amandelen. Dan wordt dit deeg zoo luchtig mo gelijk vermengd met 'het stijfgeklopte eiwit. Een met boter besmeerde en paneermeel bestrooiden taartvorm staat gereed. Hierin gaat het deeg, waarna we de taart in een tamelijk warmen oven lichtbruin bakken. Dat duurt een klein uurtje. Ai laten koelen en daarna pas op een schotel storten. Met wat poedersuiker er over, is het een lust voor de oogen ende tong. Nu het voorjaar in de lucht is, verschijnen ook de slakken, groot en klein, met en zonder huisje. Bij zonnig of droog weer ziet men ze niet, maar als het avond en vochtig wordt of als het regent of veel vocht in de lucht is, dan trékken zij er op uit om voedsel te bemachtigen. Zij hou den niet van droogte, maar ook niet van honger lijden, gelijk wij aan onze planten in den tuin maar al te goed kunnen waarnemen, vooral als het aantal slakken groot wordt. Vanwaar komen toch in het voorjaar al die slak ken? Zij overwinteren in den grond, waarin zij des te dieper weg kropen, naarmate het kouder werd, zoodat zelfs strenge koude haar niet deert. Alleen plotseling invallende vorst kan 'haar nood lottig worden, als zij zich door lauw weer lieten verleiden naar boven te komen. In den grond, onder gras en mos overwinteren ook de in den herfst gelegde eieren, die tegen droogte en koude heel goed bestand zijn. Deze eitjes, die in hoopjes van 20 tot 30 stuks bijeen worden ge legd enl door elke slak Wel 400 tot 500 in totaal, komen in het voorjaar uit en zoo kan het aanrtal slakken dus spoedig al groot zijn. En later nog vlugger, want na een zestal weken zijn de jonge slakken! volgroeid en gaan ook eitjes leggen. Dit eieren!eggen gaat den geheelen zomer door en omdat de slakken tweeslachtig zijn, legt elk exemplaar eieren. En alsof dit alles nog niet vol doende ware om 'de soort voor uitsterven! te be- hoJCden worden de slakken nog enkele jaren oud bovendien. De strijd moet dus vroeg worden aangevangen en met volharding worden gestreden. In de eerste plaats houden we het gras kort, sloot- en greppel* kanten zuiver en we dulden geen onkruid onder hagen, enz. waar de slakken schuilplaatsen vinden, die haar vochtig genoeg zijn. Voorts gaan we des morgens vroeg op jacht, hetgeen vooral in het voorjaar van zoo groote beteekenis is om het op treden van vele slakken te voorkomen. Van de vele bestrijdingsmiddelen noem ik cr maar een paar: Schotels met bier worden tot <kn rand in den grond gegraven, de slakken snoepen' vallen in bet vocht en verdrinken. Strooi tarwe zemelen, die droog zijn vermengd met Parijsch groen in de verhouding 25 1 en' daarna vochtig gemaakt. De slakken' «ten er van en sterven. Pas echter op voor dit stuivende vergift! VOETBA] Uitslag van den op Zondag wedslrijd: West-FrisiaSchoten' Programma voor a.s. Zont ZeehurgiaWest-Frisia. V.V.A.—K.F.C. HelderAlcmaria Viclrfx. Schoten is er in Elrfkhuizen komen! De Enkhuizers schij gespeeld te hebben, en hadd pioenislucht in de neus. Maar of ze het tegen' Zeel doen, meenen we te moeten winning voor de rood-gelen gesloten; of deze zoo groot echter niet. K.F.C. trekt naar V.V.A. het beste beentje voor te spannende ontmoeting word* taat we weinig kunnen.' zegg Ook in Helder kon het tusschen Helder en Alcmaria vurig gespeeld, waaraan de elftallen (overgaan van Rf We zijn er van overtuigd dat dien ze willen, beter voetbal nemen, dat zij de puntjes Het tweede elftal spec menschen (Van Dam was w< 4 aan de Spanjaardslaan te prestatie. Het derde sloeg met veel 60. Het tweede gaat Zor naar Bennebroek, en kan ir terugkomen.* Het derde en vierde, dal en Schoten 4 speelt, zorgt wat we van 'die kampioenen 3e Elftal K. Schoei M. Jansen H. Loerakker G. van J Cassee H. S. v. Lent H. 3e Elftal J. de J. Schreur W. A. de Haas Th. v. W. van Zanten Ad. Cassee 4e Elftal: N. v. G M. Wories W. Kaspers A. Kui; C. Vogel J. v. d. Meij L. T Oplossingen, bijdragen, en Schaakredacteur van dit 23, BloemendaaL PROBLEEM R. L'HERMiET (Schija Mat in twee Stand dier stukken: Wit: Ka5, Del, Tc3, Lh Zwart: Kd4, Lh8, Pfl, a' PARTIJ Gespeeld in het meester 23 Februari 1927. Wit J. R. CAPABLANCA (Havana). van Haarlei voorzien v Zie voor verder niet Antwoorden op nev ..DE WASCH UIT

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2