Firma J.H. KRUL Jr. MALIENTJE ey iTE^LAPiö VICTORIA-WATER Brandstoffenhandel PRIMA ANTHRACIET BINNENLAND PLAATSELIJK NIEUWS BLOEMENDAAL OVERVEEN. VOGELENZANG. AERDENHOUT. A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON I OVERVEEN Telefoon 11617 BLOEMENDAAL Een overnachte en opmerkelijke gebeurtenis was het feit, dat H.M. de Koningin en Prinses Juliana op Dinsdagavond en 'Woensdagavond, resp. om 12 uur en 7 uur West- en Oost Indië voor de micro foon van den korte-golf-zender van Philips te Eindhoven toespraken. De eerste maal, dat H.M. vo<or de inwoners onze kolonie inderdaad hoor baar was. Een historisch moment dus. Terecht mocht H.M. in Haar rede oppierken: Het is mij een groote vreugde, dat Nederlandsch vernuft met het doorzettingsvermogen, waarom ons volk van ouds bekend is, op zoo schitterende wijze de laatste moeilijkheden heeft overwonnen en voor de menschelijke stem de afstanden heeft doen weg vallen, die de deelen van mijn Rijk scheiden. H.M. overhandigde den heer A. F. Philips de eere-medaille in goud voor voortvarendheid en vernuft, verbonden aan de Huisorde van Oranje. De heer Numans (constructeur van den zender) en dr. B. v. d". Pol Jr. (leider van het Radio-onder zoek) werden benoemd in de Orde van Oranje Nassau. Op de voorjaarstentoonstelling'van Arti et Ami- cllae te Amsterdam heeft Prinses Juliana 't schil derij „Lenteweelde" van E. R. D. Schaap aange kocht en als prijs ter beschikking gesteld voor de te Amsterdam te houden verloting ten bate van d Drentsche venen. Voet de zooveelste keer: auto versplinterd op een onbewaakten overweg. Thans tusschen Boven kerk en Uithoorn, onder den rook van Amster dam. Een heer gedood, een dame zwaar gewond. Auto vermorzeld. En het tragische van het geva is, dat ter plaatse van het ongeval door een boer derij geen uitzicht op den spoorbaan bestaat en dat deze overweg voor kort nog bewaakt werd. Er staat nota bene nog een wachterswoning. Het autobusbedrijf der Nederiandsche spoor wegen wordt dan toch een feit. Met 1 Juli a.s. treedt het in werking. Er zullen uitgegeven wor den: ééndaagsche retourkaarten, scholierkaarten, traject-abonnementen, enz. Terugreisgedeelten van retourkaarten zullen ook op de spoorwegen geldig zijn In Rijswijk en Voorburg beerscht feestvreugde En wel naar aanleiding van het feit, dat Gedepu teerde Staten vooralsnog geen termen aanwezig achten, om totstandkoming van een grensregeling tuschen de gemeenten 's-Gravenhage, Voorburg, Rijswijk, Wateringen en Delft te bevorderen. Waar door dus Rijswijk en Voorburg als zelfstandige ge meenten blijven voortbestaan. Geen wonder dat no. deze beslising de heele gemeenten, zoowel wat openbare gebouwen als particuliere huizen betreft, vlagden. Voorloopig wordt de financieele ood van Em- men al door een rijksvoorschot van 100.000.— geleenigd. Dit bedrag wordt beschikbaar gesteld voor de gemeentekas, als voorschot op een even tueel nader te bepalen bijdrage uit 's Rijks kas, waaromtrent nog geen bes'issing genomen is, daar eerst alle gegevens omtrent den financieelen toe stand van Emmen bekend en nagegaan moeten zijn. Aan den onhoudbaren toestand van den ver keersweg door Muiden is een einde gemaakt, door hulpweg om Muiden heen, met een brug zonder tol. Het verkeer gaat in één richting over dezen weg, uit de richting van Amsterdam. Een kleine verbetering, die n-og voorverbete ring vatbaar is. Maar er is ten minste een begin. Opnieuw is een onderzoek gaande naar het wrak van den Terschellinger loodsboot. Drie mijnen vegers zijn daartoe reeds van begin Mei af nabij Terschelling het zoekerswerk begonnen. Maar door het slechte weer, kon slechts op enkele dagen gevischt worden. De commandanten der mijnen vegers koesteren hoop, dat zij het wrak zullen vinden. Zij hebben op 20 Mei op 53.32 gr. N.B. en 0.25 O. lengte van Amsterdam een wrak aange- vischt, waarvan zij een tros naar boven haalden. Doch er kon nog niet worden uitgemaakt, of dit gedeelte van den tros van den schoener afkomstig is. De geruchtmakende Portugeesche bankbiljetten- affaire is weder, in< hooger beroep, in behandeling genomen. Zooals bekend is dit het hooger beroep van den heer Marang van IJsselveere. Wederom zijn een zestal Portugeezen (w.o, de directie van de Portugeesche Bank) en drie Engelschen gedag vaard om als getuigen op te treden. Als gevolg van een verleden jaar in Den Haag gehouden bazar ten behoeve van de Nooit-Meer-Oorlog-Federatie, is thans in dezelfde stad in perceel Lange Vijverberg 6 een Vredes- kamer geopend, een permanente tensoonstelling voor de vrede en tegen den oorlog. Dit is gedacht als een vast centrum, vanwaar uit gewerkt kan worden aan de verbreiding van het geloof in den vrede en van de overtuiging, dat de oorlog als middel om recht te verkrijgen niet meer toelaat baar is in onzen tijd. Een reeks schrikkelijke windhoozen heeft op nieuw ons land en speciaal den Achterhoek ge teisterd. De couranten staan weer vol plaatjes van ontredderde huizen en reddende burgemeesters en het leven gaat weer verder. Engeland. Tusschen Engeland en Egypte is oneenigheid ontstaan naar aanleiding van de Egyp tische legervoorstellen. Engeland zond 'n krachtige nota (vergezeld van drie oorlogsschepen), waarin werd gewaarschuwd, dat Groot-Brittannië niet kan toelaten, dat gevolg zou worden gegeven aan de aanbevelingen der Egyptische Kamercommissie. In zekere kringen verwacht men, dat de Wafd-partij niet zal toegeven hetgeen aanleiding zou geven tot aftreden van het kabinet en ontbinding van het parlement. Anderen gelooven echter, dat het Egyptische kabinet een bevredigende oplossing zal vinden, daar het ernstige verlangen zou be staan, met Groot-Brittannië vriendschappelijke be trekkingen te onderhouden. s In China worden groote successen der verschil lende Zuidelijke legers gemeld. Men verwacht een debacle der Noordelijke troepen en daarmee den val van Peking. De tractaatmogendheden verster ken hun troepen te Tientsin en Peking. Aan de Europeesche vrouwen en kinderen, buiten de legatie-wijk te Peking woonachtig, is den raad ge geven uit de stad te vertrekken. Lindbergh is hier op Croydon ook door een menigte-van meer dan honderdduizend menschen gehuldigd. Verder was hij gast van ontelbare ver- eenigingen enz., terwijl de Koning hem ontving en een onderscheiding verleende. Lindbergh krijgt er blijkbaar schoon genoeg van, zoo gesleept en ge sold te worden. Zaterdag vertrekt hij uit Cher bourg (Frankrijk) met een Amerikaansch oorlogs schip naar Amerika. Frankrijk. De Fransche Kamer beraadslaagde dezer dagen over de communistische interpellaties. Kenmerkend was de verklaring van den minister van Binnenlandsche Zaken, waar hij o.a. verklaar de: „Ik heb veeleer te lang getalmd. De communis tische doeleinden vernietigen Frankrijk. Zij zijn niet een verschil in opvatting, doch een misdaad. Ik moet den eerbied voor de wet handhaven. Het geheele cabinet keurt het thans gevoerde debat goed. Indien Poincaré de macht uit handen zou moeten geven, zou dit een ramp beteekenen" Tot de communisten zeide Sarraut: Gij wordt vervolgd, omdat ge provocateurs zijt van eiken oorlog; gij doet steeds elke hoop op vrede te niet; gij wilt den oorlog, omdat Moskou geen vrede wenscht, daar het dan zijn heerschappij niet zou kunnen vestigen. Mijn devies is: geen revolutie tn geen reactie. Duitschland. Dr. Wirth, de leider der Cen trum-republikeinen heeft in een rede te Konings bergen scherpe critiek op de huidige Rijksregeering uitgeoefend, die naar hij zeide, zoo spoedig moge lijk moest verdwijnen. Dr. Marx heeft zich in een brief (als voorzitter van het Centrum) tot dr. Wirth gewend en op het ontoelaatbare van zijn oppositie gewezen, waarbij hij iptrekking van zijn bewerin gen eischte. Wirth heeft dit geweigerd. In zake het Engelsch-Russische geschil merkte Stresemann in een rede betreffende het doel der Duitsche politiek (n.l. vrede naar buiten, vrijheid naar binnen, zelfbeschikkingsrecht voor alle volken) op: Ik geloof niet aan een wending der zaken in de richting vara oorlog. Als groote volke ren zich tegenover elkaar plaatsen, kan het onzi taak slechts zijn, den oorlog te voorkomen en de volkeren weer tot elkaar te brengen. Tegen den voormaligen luitenant Ernst Krull is opnieuw een onderzoek gelast in verband met iden moord op Rosa Luxemburg. Diversen. In Roemenië zou een ernstige regee- ringscrisis op komst zijn. Koning Ferdinand zou een regeering der nationale concentratie wenschen. Generaal Averescu heeft op den wensch van den koning geantwoord met het nemen van dictatoriale maatregelen ter versterking van zijn eigen positie. Averescu verklaarde, dat hij over de meerder heid in 't parlement beschikt en er dus geen reden ■voor hem is af te treden. Primo de Rivera heeft medegedeeld, dat de voorgestelde Nationale Vergadering een nieuwe grondwet en een kieswet zal opstellen, die aan het parlement zullen worden voorgelegd. We krijgen dus weer 'n soort constitutioneel regime in Spanje. Minister Hoover deelde mede, dat er voor de slachtoffers van de overstroomingsramp in Ameri ka 16 millioen noodig is. Het Roode Kruis zamel de al 14 millioenen in. Er zijn 114 menschen om gekomen bij ,de ramp. Hedenmiddag 3 uur opent de heer D. v. d. Berg in het perceel De Genestetweg 25 een 'nieuwe zaak in rijwielen, rijwielonderdeelen, annex auto verhuurinrichting en herstelplaats voor fietsen en auto's. Het perceel, eerder berg- en werkplaats, heeft door verbouwing een metamorphose ondergaan, zeer in zijn voordeel, en meer nog in het voordeel der omgeving. In de keurig ingerichte winkel kan men op z'n gemak een iNederl. Kroon-rijwiel (het speciaal merk van den 'heer v. d. Berg) uitzoeken, terwijl alle rijwielonderdeelen voorradig zijn. De garage biedt plaats voor 6 a 7 auto's, afge zien van de motorrijwielen, welke nog gestald kunnen worden. Wij wenschen den 'heer v. d. Berg, die als vak man een uitstekend reputatie geniet, veel succes in zijn nieuwe omgeving toe. SANTPOORT-station, Op 30 Mei had in Café Klauwers alhier de jaarlijksche ledenvergadering der buurtvereeniging „Duinlustpark" plaats, die zeer druk bezocht was. De voorzitter, de heer H. J. Hymans opende de vergadering met een woord Van dank voor de groote opkomst, waarin hij het bewijs zag van een gezond vereenigingsleven en een merkwaardig contrast met de vergaderingen van de zusterver- eeniging, die de bloei van Bloemendaal voorstaat en waar laatstelijk geen jaarverslag werd uitge bracht, omdat er zoo weinig te vermelden was. Uit het verslag van het bestuur over 1926 bleek wat door de vereeniging in het afgeloopen jaar was verricht inzake verlichting, verfraaiing, post bestelling, verbetering en hygiëne, enz. Met leed wezen werd geconstateerd, dat de overheid voor de zeer gerechtvaardigde klachten over de bestra ting, speciaal die va» den Joh. Verhulstweg vrijwel doof bleef, zoodat het bestuur zelfs een oogenblik had overwogen, of de gemeente niet door eer. fi- nantieele tegemoetkoming tot verbetering der toe standen kon worden aangezet. Verschillende sprekers drongen er bij het bestuur op aan ter zake diligent te blijven. Blijkens het finantieel verslag van den penning meester, den heer E. Bertling, was de kaspositie gezond. Het aantal leden bleef stationair, het to taal bedrag der contrbutie was echter gestegen. Besloten werd ook voor de komende winter wederom een Kunstavond te organiseeren, De heer Mr. J. Meihuizen, die als bestuurslid aan de beunt was van aftreden, werd herkozen. De heer Cabos zegde namens de vergadering het bestuur dank voor de wijze, waarop het de be langen d;er buurtbewoners behartigt. Maandagmiddag, omstreeks 4 uur had op den hoek TetterodewegBloemendaalscheweg een botsing plaats tusschen een auto bestuurd door den heer t. W. en een der firma Peek Cloppen- burg. De laatste auto werd vrij ernstig beschadigd, de eerste slechts licht. Het ongeval liep zonder per soonlijke ongelukken.af. Vrijdagmiddag reed op den Vogelenzangscheweg een luxe-auto, bestuurd door den student v, IJ. te Leiden tegen een boom. De bestuurder kon geen verklaring van het ongeval geven. Hij be kwam door de scherven der voorruit eenige won den in 't gelaat, die door Dr. v. Aalst verzorgd werd. De auto werd weggesleept. De heer v. IJ. is later met een inmiddels gerequireerde auto naar Leiden vervoerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd door de politie zwervende aangetroffen een 14-jarige jongen, die zonder voorkennis van zijn te Amster dam woonachtige ouders op stap was gegaan om 't vuurwerk in Zandvoort te bewonderen. De politie ontfermde zich over den jeugdigen aanhanger der Pyrotechnie en stelde hem den vol genden morgen op transport naar zijn woonplaats. Maandag is te Haarlem in veiling gebracht, het landgoed „Groot Bentveld" aan de Zandvoorter- laan. Het buiten werd echter niet verkocht, het werd door de eigenaars opgehouden, zoodat er een kleine kans bestaat, dat een stuk natuurschoon behouden zal blijven. SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. ■Het is lang een geheim en een raadsel geweest hoe toch de OBÊRLAHNSTEIN drinkers zooveel opgewekter en vlugger waren dan andere menschen van denzelfden leeftijd. Het is nu geen geheim meer. Victoria-Water is behalve een aangename drank, een radiumhoudend bron water, dat een allergunstigen invloed heeft op het gestel. Voor huishoudelijk gébruik zeer voordeelig en gemakkelijk in heele Literschroefflesschen, inhouds- prijs 32 cent. Telefoon 22012 LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN CON- CURREERENDE PRIJZEN EN WORDT AL LEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE EN DUrTSCHE MIJNEN GELEVERD, WIER PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DE GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN Zondagavond vloog op de Veldlaani de motor van een Fiat-auto in 'brand. Door een der omwonenden wer-d met een „Minimax"-snelblusscher erger voorkomen. De inmiddels uitgerukte motorspuit behoefde geen dienst te doen. EEN PINKSTERVERTELLING door H. G. CANNEGIETER (Nadruk verboden) Terwijl Pappie en Mammie naar de kerk waren, mochten 'de kleuters met Malientje de wei in. Dat was een heel feest, want Malientje wist overal mooie 'bloempjes te vinden en kon. allerlei grapjes over vogels en beesten vertellen. Eigenlijk was een wandeling met Malientje veel prettiger dan een wandeling met Pappie en Mammie, gelijk het veel prettiger was in 'de keuken naar de griezelverhalen van Malientje te luisteren dan binnen in de huis kamer spelletjes te doen. De kinderen konden zich de wereld niet voor stellen zonder Malientje. In hun verbeelding was deze trouwe gedienstige al een heel oude vrouw, ofschoon ze in werkelijkheid nog geen twintig jaar telde. Maar Malientje zorgde voor alles, wiesch je des morgens en kleedde je aan, voerde je en be knorde je om het morsen, ging met je bloempjes zoeken en zong versjes voor je en 's avonds onder het uitkleeden was het Malientje, die je met flui sterende stem vertelde van kabouters en booze mannen, om wie je niet inslapen dorst -en van wie je 's nachts gillend droomde. Onder de wandeling door de wei leerde Broekie, die de oudste was en in de oogen van zijn broertje en zusje de alwijsheid zelf, hun, dat het vandaag Pinksteren was. Hij maakte zich driftig, omdat Dikkie en Puck het moeilijke woord maar niet kon den nazeggen. Puck 'begon te huilen en klemde zich om troost en bescherming aan den rok van Ma lientje vast. „Kijk eens," zei Malientje, om haar af te leiden, .daar hebben we het vlondertje al. Wie durft er bet eerst over?" Geen van drieën maakte veel 'haast, want het vlondertje was maar één plank die lag over een heele breede en diepe sloot, waarin kikkers zaten en salamanders. Als je de eerste stap op het vlondertje deed, plonste 'het beneden je va» 'de kikkers, die van schrik ond-er water doken. Ze hadden zulke akelige breede koppen met van die gekke groote oogen, de kikkers. Je kon je vasthouden aan de leuning, maar je moest je wel erg goed vasthouden, want wanneer fi er eens inviel....! Dikkie durfde niet over de j-iank, want als de plank eens brak, omdat Dikkie ,oo zwaar was. „ras op je jurkje," vermaande Malientje. Wan. Puck, die een meisje was, had vandaag met Pink steren een nieuwe Zondagsche jurk aangekregen. Het was een wit jurkje, met bloemetjes -er op en er zaten nog versche plooien in. Het mocht niet vuil worden, het jurkje. Aan den overkant van den vlonder was het gras nog niet gemaaid. Het gras was zoo lang, dat ic er verstoppertje ini kon spelen, en je zag al maar weer nieuwe mooie bloemen. Pinksterbloe men en paardebloemen en madelieven en lekker ruikende klaver en prachtige grasplui-men met zulke lange stengels! „Ik wil zitten," zei Broekie. „Ja, laten we gaan zitten aan den rand van dé sloot,." stemde Malientje in. („Dan kunnen we lekker uitrusten en naar de kikkers kijken. Zullen we, wie de meeste ziet? En dan gaan e straks, als we uitgerust zijn, in het land hiernaast in de hooi-oppers stoeien." „Ja, ja!", schaterde Dikkie. „In het hooi spelen, in het booil" Hij vond het een kostelijk voorstel; gister hadden ze ook in het 'hooi gespeeld en Dikkie was zoo warm geworden ,dat hij heelemaal zweette. En 's avonds in bed kriebelden hem nog hooisprietjes onder zijn hemd. Maar Puck voelde niet veel voor het hooi. Ze vroeg Malientje, of die haar wou helpen een kransje te maken van d'e madelieven, die ze ge plukt had. Ze wist niet meer, hoe dat ook weer moest. „Toe Malientje," vroeg Broekie, „vertel nu nog eens wat van die kikkers en van den kikkerkoning die een betooverde prins was. Zou dat hem zijn, kijk, zie je -hem? daar, die groote met zijn zeep bellen aan den kant van zijn kop. Bah, wat een eng beest!" „Nee, ik wil naar het hooi!", dreinde Dikkie. Malientje om hem te sussen, zei: „Hoor eensl Net of er wat aankomt!" Ze spitsten de ooren, want nu ging Malientje vertellen. Maar plomp-plomp-plomp, daar gingen heusche stappen over den vlonder. Het was een -man, een he-el groote, stevige man, met roode knuisten van handen en met een pet op zijn witte haar. Broekie werd bang. „Goeien dag!", zei de man met een barsche, bulderende stem. En de man bleef staan. Niemand durfde wat zeggen; Puck kroop heel dicht tegen Malientje aan en Dikkie vergat het hooi. „Zijn die allemaal van jou?", vroeg de man aan Malientje. De man grinnikte. Hij vond zeker grap pig, wat hij gezegd had, want hij hinnikte als een paard. Zoo lachte die man zeker. ,,'Dat wil zeggen," antwoordde Malientje, „ik moet op ze passen," „Kindermeissie?", zei de man en hij hinnikte weer. Maar ineens begon Dikkie luidkeels te krijschen. „De hond! De hond!!" schreeuwde hij. Inderdaad stond er een hond. Hij besnuffelde de kinderen en kwispelde met zijn staart. Het was een geweldige groote hond en zijn tong bibberde uit zijn bek. „Hij doet niks, hoor!", grinnikte de man, „Aai hem maar gerust. Kom, Bello!" De hond sprong naar zijn baas, legde de voor- pooten tegen diens beenen en kwispelde nog harder met zijn staart. Zijn tong bibberde nog vlugger in zijn bek; hij had vreeselijke, witte tanden. De baas klopte hem op den rug. „Best beestje, 'hoor Bello!", zei hij. Maar 'Dikkie nam deze kans, dat de hond bij hem weg was, waar -en ging op d'en loop. Hij huppelde 'heen door het lange gras. Puck zette hem na, ook op een draf. En Broekie volgde het voor beeld. Ze keken om, maar de hond deed niks. Hij bleef bij zijn baas. En de baas was naast Malientje gaan zitten. Ze hadden het druk met praten en de hond luisterde er naar. Nu konden de kinderen fijn spelen. „Naar het hooi!", hijgde Dikkie. Hij kende den weg en draafde him vooruit. Eensklaps stond hij st?, want hij hoorde een plof en Puck begon ijselijk te huilen. Ze was in een greppel gevallen, die je onder het lange gras niet kon zien. Er stond water in de greppel. En heel haar jurkje -was vies. Dikkie huilde mee, geheel ontdaan, toen hij het nieuwe Zondagsche jurkje zoo vies zag. „Allemaal vies, allemaal vies!", krijschte hij. Puck begon nog hardier te jammeren, „Malientje! Malientje!", riep Broekie, die ang stig werd, toen hij bemerkte, hoe 'n eind ze bij Malientje vandaan waren geraakt. Malientje zat bij den man en scheen de kinderen heelemaal vergeten te zijn. Dit maakte Broekie nog angstiger. Maar nu hoorde Malientje ze. Ze stond op van den slootswal en kwam toerennen. Maar, o schrik, de 'hond rende mee. Met de ooren plat op den kop en 'den tong uit den bek kwam hij aan galop- peeren. Broekie schreeuwde van ontzetting. De man floot den hond, en deze maakte met een plotselinge bocht rechtsomkeerd. Nu stoof hij wild op den man aan en Malientje kwam naderbij. Ze was erg onthutst over het vieze jurkje van Puck. Er was niets aan te doen, het moest op drogen. Ze nam Puck -bij de hand en Broekie, ver ademend, omklemde met zijn knuistje haar andere hand. Dikkie volgde, met heimwee nog achterom kijkend naar 't hooi. Nu gingen ze naar huis. De man wachtte bij den vlonder en hield zijn hond vast bij den hals band. Zoo liep hij, naast Malientje, ook mee naar huis. Malientje praatte met hem, en gaf een gek ant woord, als de kinderen wat vroegen. De kinderen vroegen niet meer, maar lieten zich mee voort zeulen. Broekie, moe en ontdaan van het avontuur, suk kelde prettig soezend mee aan Malientje's hand. Met zijn vroegwijs gezichtje naar de twee groote menschen omhoog kijkend, luisterde hij. „Dus ik mag komen vanavond?", vroeg de man aan Malientje. ,,'Dat wil zeggen: als mevrouw het wil hebben." „Nou, maar dat maak jij wel in orde!" Toen ze dicht bij huis waren gekom en, liep de man door, een andere straat in. De hond liep met hem mee; de man had 'hem nu losgelaten. Het was zoo, de hond deed heusch niets, je had hem eigenlijk ge rust kunnen aaien. Thuis deden ze dadelijk aan Mammie verslag. „Dat zal wel weer een vertelseltje van Malientje geweest zijn, van dien verschrikkelijken man met zijn verschrikkelijken hond," zei Mammie. „Maar Puck, wat ziet je jurkje er uit. Ja, kind, huil nu maar niet meer, we trekken het uit en dan was- scben we het en morgen kun je 't weer aan. 't Is gelukkig niet zoo heel erg." Malientje had een roode kleur gekregen, toen Mammie opmerkte, dat het wel een vertelseltje van 'haar zou geweest zijn. Ze had heelemaal niet gezegd, dat het echt waar gebeurd en geen ver- telsetje was. Maar Mammie geloofde Broekie nooit; ze zei altijd maar: „Kind, wat kun jij fantasee- renl" Broekie vond het niks mooi van Malientje, dat ze hem nu voor leugenaar liet staan. Het vieze jurkje was gauw vergeten, toen ze buiten in 't priëel hun boterhammen mochten eten en daarna spelletjes mochten doen met kaakjes, die Dikkie met Malientje gisteravond bij den bak ker gehaaid had, om -er vandaag mee te spelen. Ze hadden een heerlijken dag, en mochten, om dat het Pinksteren was, tot acht uur opblijven. Malientje kleedde ze uit, maar Broekie was erg lastig en ongezeggelijk van avond. Dat kwam door het mooie weer, dat hem overmoedig had gemaakt en door het vooruitzicht, dat het morgen wéér Zondag zou zijn. Er werd gebeld, en uit brooddronkenheid vloog Broekie, die al op bloote voeten in zijn hansop stond, naar de deur. Malientje kon hem zoo spoe dig niet tegenhouden, wat ze had juist Puck onider handen. Broekie deed open, maar beduusd week hij ach teruit, Hij liet de deur openstaan en rende naar de kinderkamer terug, waar Mammie ook juist was binnengekomen, om te zien, of ze al wat opschoten met het naar bed gaan. „De man!", krijschte hij. „De man is er, heusch waar, de man!" Malientje kreeg een kleur als een roode kool en had het opeens erg druk met een knoopje van Puck, dat niet dicht wou. Maar Dikkie schreeuwde van de weeromstuit mee: „De manl De manl" Hij'danste van. pleizier. „Welke man?", vroeg Mammie nuchter en niet begrijpend, vanwaar eensklaps al deze opwinding- „De hond is er niet bijl", riep Broekie. „Maar 't is hem toch heusch. Toe, Mammie, kom mee, dan kun je hem zien." Hij trachtte Mammie mee te trekken, de gang in- „Dus 't is tóch waar van dien man en dien hond?", vroeg Mammie argwanend aan Malientje. En Malientje, van zenuwachtigheid een snik on derdrukkend, stootte er bedremmeld uit: „Ja, Mevrouw. En of 'hij vanavond mag komen, 't Is een nette, fatsoenlijke jongen!" Toen. moest Mammie hem toch ook zien. En met hen allen, in hun hansopjes, haalden ze, dap per nu in hun eigen veilige hui-s, den man triom fantelijk binnen, en vroegen hem, waar hij den hond had gelaten. Maar de man zei niet veel; hij frommelde met zijn roode, harige knuisten aan zijn pet, die hi) van 't witte haar afgenomen had, en stapte plomp- plomp-plomp -door den gang naar de keuken. De kinderen moesten, jammer genoeg, nu naar bed. Ze konden niets meer te hooren krijgen over dat aardige beest van een hond, dat heusch waai niets deed en dat je gerust aaien kon. Nog nooit had Malientje ze zoo haastig in be<* gestopt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2