STOEL'S WONINGBUREAU, Bl'daalscheweg 161, Bloemendaal Tl TENTOONSTELLING humor in woord en beeld Een abonnement op dit blad kost U tot 31 December: fl.50 JEUGDTUINEN i ANT.CASSEEsZ* burgerlijke stand schaakrubriek VEREENIGING VOOR JEUGDWERK TOEGANG VRIJ HET BESTUUR i TE BLOEMENDAAL AAN DEN VIJVERWEG van de TUINTJES op ZATERDAG 30 JULI 1927, des avonds 7 uur i OPGELUISTERD DOOR HET MUZIEKCORPS „SURSUM" Komt eens kijken naar bet werk der kinderen!! Ieder is hartelijk welkom! I PLAATSELIJK NIEUWS INRI6HTIN6 BMEM&WMIl OPGERICHT 1828 BEVALLEN: A. van DuinVader, -d.; E. M. RömelinghVan d-er Loo, z. ONDERTROUWD1: J. A. Sanders en E. H. van der Veldt; H. L. Kniese en B. K. W. Menet. GETROUWD: S. Smit en E. Matzken; C. Vriend en E. M. A. van Kampen; C. L. Hagenaar en D. Klefbrink. OVERLEDEN: J. L. Been, 32 jaar. GEVESTIGD: R, A, Mees, Brederodeweg 29, Bloemend-aal1; E. van Meir, Or. Nassaulaan 154, Overveen; J. P. M. Glimmerveen, Distellaan 32, Aerdenhout; H. J. de Boer, Iepenlaan 56, Bloe mendaal. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van dit blad, De Genestetweg 23. BloemendaaL PROBLEEM No. 138. JOSEF JA'NA (Dinine). Mat in drie zetten-. Stand der stukken: Wit; Kh8, Del, Le2, Pc6, Pe8, a5, d2, e6, f4, g4. Zwart: Kd5, Pb6, a6, g5. PARTIJ No. 42. Tiende (laatste) matchpartij, gespeeld te Amster dam, 8 Januari 1927. Wit: Zwart: Dr. M. EUWE Dr. A, ALJECHIN (Amsterdam) (Parijs) HOLLANDSCHE VERDEDIGING. Pgl—f3 1 -e7e6 c2c4 2 f7—f5 g2g3 3 Pb8c6 Deze zet is in deze opening weinig gebruikelijk. Aljechin streeft er naar, met d6 en e5 het centrum te bezetten. d2d4 4 Lf8—b4f Lel—d2 5 Lb4Xd2f DdlXd2 6 d7d6 Pblc3 7 Pg8—f6 Lflg2 8 O—O In een 'bekende partij. BogoljubowAljechin (Hastings 1922) was 6. Pd2:, ben-evens 7. Lg2 en 8. OO geschied. Zwart kreeg daarna met 9. Db3, Kh8; 10. Dc3, e5 een zeer goed spel. Ook in de partij Dr. AntzeWegemund (Oeyn-bausen 1922) ontstond een dergelijke stelling; het witte Konings- paard stond op h3 en Zwart speelde, inplaats van d6, den zwakken zet Ta b8. Tal—dl 9 O—O 10 Dd2—c2 11 «2e4 12 e4Xf5 13 d4—d5 14 Wit gaat over tot den aanval. De tekstzet is on aangenaam, want c6c5 ware nu niet goed, om dat e6 zwak zou blijven, aan den anderen kant dreigt dc6: benevens Td6:. Zwart besluit -derhalve zijn pionnen nog meer te verzwakken, om ten minste een goed samenspel der figuren te 'be houden. 14 c6Xd5 Pc3X-d5! 15 Na 15. cd5: waren de pionnen b7 en d6 resp. legen den Looper g2 en den Toren dl beschermd. 15 Lc8d7l Niet Pd5:; 16 Td5;, Da2:; 17. Td6:, wamt dan ware i -de Dame uit 'het spel en de Looper kon niet wor- den ontwikkeld. Pf3d4 16 Ni-et 16. Pf6: f, Tf6:; 17. Lb7:, wegens Tab8 be nevens Da2: met aanval op b2. Nu dreigen Pf5: en b4. 16 f5—f41 Het begin van den tegenaanvall Wit neemt -dezen pion niet, want de dubbelpion ware toch niet te houden. Tdl—el 17 Pf6Xd5 Lg2Xd5f 18 Kg8h8 Pd4e6 19 Pc6—e7 Pe7—g6 c7c6 Dd8a5 e6Xf5 DiiiiuiiiuiiiHiiHiiiinniiiimiHimi Opwekkend en Gezen Wederom is 19. Lb7: slecht, wegens Tab8, benevens wegens f3!; 22. Lf3:, h6 of 22. Pf3:, Lh3. Da2;. P-e6g5 Dc2b3 19 20 21 Tf8—f6 Ta8—f8 Dreigt Db7: en ook Pe4. Minder goed ware 21. De2, gesteld. 21 f4Xg3 Db3Xg3 22 Noch 22. bg3: (h6; 23. Pe4, Tf3l), noch 22. fg3: (Dc5f) is aanlokkelijk. 21 Pg6—f4 Tel—e7 23 Tf6—g6 Dreigt Tg5: en vervolgens Ph3f. Wit is verloren. Te7—f7 24 Tf8Xf7 Pg5Xf7f 25 Kh8g8 Pf7—e5f 26 Da5Xd5l Dreigt Pe2 mat. c4Xd5 Opgegeven, Een door Aljechin uitmuntend gespeelde partij, die karakteristiek is voor d-e scherpte en diepte van zijn aanvalsspel. („Deutsche Schachzeitung"). CORRESPONDENTIE, De oplossingen worden tot de volgende week uit- 27 Pf4e2f BLOEMENDAAL. Openbare vergadering van -den Raad der Gemeen te Bloemendaal, te houden op Donderdag 28 Juli 1927 -des namiddags, 2 uur op het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt als volgt: 1. Installatie van den heer K. Kooiman als raads lid. 2. Onderzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. 3. Verleening eervol ontslag aan E. J. Lang-elaan als lid der Commissie van Toezicht M.O. 4. Verleening eervol ontslag aan G. de Groot als lid der Commissie van Schoolverzuim I. 5. Benoeming leden Commissie van Toezicht M.O. Aanbevolen voor: a. vacature Mettau: 1. Mr. A. Stoop, 2. Mr. F. J. D. Theijse; b. vacature Langelaan: 1. Mr. F. J. D. Theijse, 2. Mr. A. Stoop. 6. Benoeming onderwijzeres aan school B. De voordracht luidt: no. 1. Mej. K. Dijkstra te Zwolle, no. 2. Mej. C. J. van der Hor te Amsterdam, no. 3. Mej. E. C. M. P. Wijntjes te Haarlem. 8. Vaststelling balans en winst- en verliesrekening van het Waterbedrijf, met voorstel tot aflos sing van schuld. 9. Vaststelling balans en winst- en verliesrekening van het Gasbedrijf, waarbij voorstel tot ver laging van den gasprijs. 10. Wijziging raadsbesluit tot bet aangaan e-ener tijdelijke kasgeldleening. 11. Ruiling van grond met Jbr. R. Quarles van Ufford. 12. Aankoop grond van A. J. P. Janssen. 13. Vaststelling aanleg wegen op bet Naal-denveld. 14. Benaming van wegen. 15. Verleening vergoedingen ex. art. 100 L.O.-wet aan de bijzondere scholen. 16. Verleening medewerking inzake beschikbaar stelling gelden ex art. 72 L.O.-wet 1920 voor uitbreiding St. Theresiaschool. 17. Verleening voorschot aan op 1 Februari j.l. in vasten dienst zijnde gemeentewerklieden. 18. Verzoek om schadeloosstelling ingevolge de z.g. annexatiewet. 19. Aanvrage credlet voor uitbreiding v-an topeka- -wegen. 20. Ontheffing bepalingen der Bouwverordening. 21. Ingekomen stukken. Meggendorfer Blatter, München Hoe lang moet jij zitten? Vijf jaar, om-dat ik ide Zwendalia Bank heb opgelicht. En jij? Tien jaar, omdat ik de Zwendalia Bank heb opgericht Kareltje, 7 jaar, kwam het 'huis binnen, met een zeer sombere gelaatsuitdrukking. Moeder, zei hij, ik wou U wat vragen. Waarover, vent? Over kruisbessen. Zoo, wat wou je daarvan weten. Heb je soms kruisbessen gegeten? Ja, moeder, ten minste, ilk -denk het. Denk je het? Weet je dat dan niet? Dat is nu juist, wat ik wilde vragen. Moeder kruisbessen, zijn dat van die 'kleine zwarte ronde dingetjes, met 6 pootjes, -die op den grond onder de bessenstruiken rondkruipen,? Welnee! Dan, zei Kareltje, voel ik, dlat ik me heel erg vergist heb. Buen Humor, Madrid 'Hoe voelt U zich nu vandaag, vroeg de dokter, terwijl hij zijn patiënt scherp aankeek. Niets goed, dokter! En, heeft U de medicijnen trouw ingenomen? Ja, dokter. Zoo, hm, enne.heeft U het -dieet gehouden? Ik zei U toch, dat U alleen voedsel mocht nemen, nat een kind van drie jaar tot zich neemt. Heeft U mijn instructies stipt uitgevoerd? Ja, dokter. Ik -heb twee handen met modder opgegeten, een -stuk sinaasappelschil, een schoen- knoop en een paar eindjes cigaretten! Baby huilde. Moeder (in een and-ere kamer): Wat is er aan de hanid? Kindermeisje: Hij wil een Moeder: Dat doet -tr niet toe. Geefhet hem maar. Ja, maar, -hij wil Moeder: Dat doet er niet toe. Geef het hem maar. Eenige oogenblikken later nog vreeselijker ge huil. Moeder: Wat wil hij dan toch hebben? 'Waarom -geef je het hem dan niet? Meisje: Dat heb ik gedaan. 'Hij wou een wesp! Zijn die eieren versc-h? ersch, mevrouw? Ssst, de kip weet nog niet -eens dat we ze al hebben! Van Puffelen was juist bij een ontploffing ge kwetst. Arme kerel, riep zijn, vriend, wat een strop, dat den Ja, als ik me nu met zoo'n roestig scheermes hals afsnijd, krijg ik misschien bloedvergif- je hand is afgerukt! Nou, zei van Puffelen vroolijk, een strop is het! Maar het zou nog grooter strop geweest zijn, als ik net mijn weekloon, in die hand had gehad! Jugend, München Zoo, wil jij geen Grieksch leerenl 't Is me wat moois Maar ik begrijp niet, waarvoor ik het noo- dig heb! Je bent een domme jongen. Verbeeld je, dat de kinderen in Griekenland ook zoo redeneerden! Hoe zouden ze dan met elkaar kunnen spreken? tiging. Fliegenlde Blatter, München Ik droomde vannacht, dat ik u over een kwestie sprak, die ik met een concurrent heb, en dat u me aanraadde ze in der minne te schikken. Een uitstekend advies. Ik krijg 3.60 van u! De inbreker was bet huis zoo zachtjes mogelijk binnengedrongen, maar zijn schoenen klonken toch op 'de houten trap. Hij had juist -de deur van een slaapkamer bereikt, toen een vrouwenstem riep: „Als je niet als de weerga je schoenen uitdoet, als je het huis binnenkomt, zal je eens wat zien. Het heeft hier drie uur achter elkaar gegoten en jij loopt maar met je -smerige schoenen over me karpetten! Ga naar beneden en- doe je schoenen uit, dadelijk!" Hij ging naar beneden, maar hij deed zijn schoe nen niet uit. Hij verdween weer door -de deur, in den donkeren nacht. Zijn maat zag, dat er een traan glinsterde in zijn oog. „Ik kan hier niet stelen," zei hij met een prop in zijn keel, „het doet me te veel aan huis denken." Zwerfjans had veel gereisd en was daar ver schrikkelijk trotsch op. Te pas en te onpas bracht hij zijn reizen ter sprake. Op een avond keek hij met zijn vriend Snips naar -den zonsondergang. Och, zei Zwerfjans minachtend, dit beteekent niets! Neen, je moet de zon in het Oosten zien ondergaan! Ja, dat zou ik ook wel een willen zien, zei Snips, bij ons gaat-ie altijd in het Westen onder! Pêle Mêle, Parijs. Ben je bijna klaar, schat? vroeg de echtge noot met engelengeduld. Ik zou nu graag willen, zei het vrouwtje, dat je eens ophield met die stomme vragen! Ik vertel je immers al een uurlang, dat ik binnen de minuut klaar benl Esquella, Barcelona Was de spiritistische séance belangrijk? O ja! We riepen den geest van Napoleon op en hij kwam 'dadelijk. Hoe wist je, -dat hij -het was? Wel, het medium vroeg: „als je Napoleon niet bent, klop dan. éénmaal. Als je Napoleon wél bent, klop dan niet." Nu, en hij klopte niet.... Met dezen stijl is de beeldhouder erfelijk belast 'Hoezoo? Was zijn vader ook beeldhouwer? Neen, fabrikant van kurketrekkers! WETENSWAARDIGHEDEN Is het U bekend: dat de hakken onder onze schoenen -eigenlijk van Perzische oorsprong zijn? Jat ze oorspronkelijk omd-er de sandalen gemaakt werden, om te voorkomen, dat de dragers met hun voet direct in het heete zand kwamen? d a t de oppervlakte van d-e aarde 55.000.000 vier kante mijlen land bevat? Jat er veel meer zee, dan land is, a.l. 141.000.000 vierkante mijl? dat de gewone huisvlieg zijn vleugels bij het vliegen 335 keer in de seconde beweegt? dat hij daafbij het geluid van den toon F maakt? d a t in September 1927 dertig duizend oud-solda ten uit Amerika een excursie zullen maken naar de slagvelden in Europa? .d a t daarvoor 27 s-chepen g-echarteer-d zullen wor den? dat men benzine, -die vlam vat inooit met water moet blusschen, doch met zand?

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 3