HENNY MÜLLER Firma J.H. KRUL Jr Brandstoffenhande PRIMA ANTHRACIE1 BINNENLAND Ie Batavia heeft men een goede vangst gedaan. BUITENLAND MODERN BLOEMWERK - Korte Kleverlaan 26 Tel. 22149, Bloemendaal- - DECORATIES BIJ BRAND EEN DER VOLGENDE NUMMERS OPBELLEN: Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 ALLERLEI GEVONDEN VOORWERPEN A. G. G. M. GI0RGIS EN ZOON S RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310, j| S HAARLEM. bloemendaal! BURGERLIJKE STAND KERKAGEiDA BLOEMENDAAL OVERVEEN. SANTPOORT Een bijzonder feit was het wel, dat het grootste onzer iNederlandsche industrieele ondernemingen, n.l. de Philips Gloeilampenfabrieken te Eindhoven, een feestelijk karakter gaf aan de indienstneming van den lO.OOOsten arbeider, op Maandag j.l. Deze tienduizendste Philips-adbeider was wel een ge luksvogel want hij begon zijn werkkring aldaar met 'het in ontvangst nemen van een „enveloppe". En daar zal wel het een en ander in gezeten heb ben. De autoriteiten hebben zich niet onbetuigd gelaten jegens de leiders van. dit groote bedrijf, waar zooveel arbeiders een bestaan vinden. De directeuren werden onderscheidingen verleend. Thans is aangekondigd, wanneer het openbaar on derzoek van het spoorwegongeluk bij Rijswijk in der nacht 15 op 16 October j.l., zal plaats vinden. Op Maandag 21 Nov. zal dit gehouden worden in gebouw Diligentia te Den Haag. Vóór 14 Nov. moet ieder, die meent inlichtingen te kunnen geven, dit opgeven aan den Voorzitter Ir. A. H. W. v. d. Vegt. 1 r rr Een grootsche gebeurtenis was natuurlijk de aan komst van het driemanschap Elleman, Frijns, Kop pen, met het vliegtuig De Postduif, op Schiphol, onder groote belangstelling van publiek en auto riteiten. Niemand minder dan minister Van der Vegte, huldigde de vliegers, die binnen een maand lijd naar Indië heen en terug vlogen. De minister deelde den vliegers mede, dat B.M. de Koningin hen had benoemd tot ridder in 'de Orde van Oranje Nassau. 'Nog vele andere sprekers huldigden de wakkere vliegers'. In iHotel l'Europe werd een re ceptie gehouden, gevolgd door een diner, waarbij nog menig hartelijk woordje van hulde gesproken werd. In de „Indische 'Buurt" te Amsterdam, waar de heer Elleman, metgezel van luitenant Koppen, woont, werd door buurtorganisaties een huldiging met muziek en fakkeloptocht op touw gezet, ter wijl Soesterberg de drie vliegers die aldaar ook per vliegtuig, den 'volgenden dag arriveerden, niet minder feestelijk onthaalde. In de Zaanstreek heeft een felle brand gewoed, die een fabriekscomplex, met een frontbreedte van 50 meter, van de firma Crok en Laan, te Wormerveer, in de asch legde. De fabrieken waren op beurspolis verzekerd, bi de pakhuizen waren groote voorraden coprah opgeslagen, waardoor de brand een buitengewoon fel karakter had. Daar wilde namelijk een bekende Oostenrijksche tandarts, Petkovic, die vroeger vele jaren in Ba tavia had gewoond ongeveer 17 jaar geleden! weer terugkeeren. Hij reisde op een Nederlanid- sche pas, niettegenstaande hij toch vreemdeling is. In zijn bagage vond men voor millioenen aan waardepapieren, voor tienduizenden aan goudgeld, dat nota bene verborgen was in 'honderden paren sokken en honderden dassen. Verder moet deze heer groote hoeveelheden chemicaliën bij zich ge had hebben, o.a. genoeg cyaankali, om geheel Ba tavia te vergiftigen. Het is dus niet te verwonde ren, dat men dezen heer Petkovic van relaties met Rusland verdacht en 'hem den toegang wei gerde. Indien dit alles inderdaad komt Vast te staan, kan men niet zeggen, dat de heeren van Moskou er met hun propaganda-manieren op voor uitgaan. Het gif menger sbedrijf is iets nieuws op dit gebied. Henri Polak heeft zijn besluit, om het voorzitter schap der S.D.A.P. neer te leggen, in zooverre herzien, dat hij besloten heeft als paTtij-voorzitter aan te blijven, tot het aanstaande buitengewone congres. In Rotterdam is een groot werk gereed gekomen. Namelijk de hefbrug over de Koningshaven, een werk, dat in April 1925 ter 'hand werd genomen. Men beschouwt dit als het levenswerk van den hoofdingenieur der Nederlandsche spoorwegen, ir, P. Joosting. 'Deze is chef van- de afdeeling Brug genbouw en heeft deze brug ontworpen. Hier door is de scheepvaart door de Koningshaven, welke sedert November 1918 voor zeeschepen door de Oude Maas werd geleid, weer opengesteld. De bouw van de brug kostte ca. 9 ton. Enteland. De Attorney-general Sir Douglas Hogg gaf een interessante uiteenzetting omtrent Engieland's ontwapeningspolitie'k en wees er op, dat in 192122 voor de voornaamste diensten van leger er; vloot 158 mill, werd uitgegeven, terwijl dit jaar de begrooting slechts 38 mill, beliep. Nie mand zal beweren, dat de ontwapening in Europa op 't oogenlblik niet verder meer kan worden uitge voerd, maar 'Groot-'Brittannië had al zóózeer ont wapend, dat het moeilijk was, om het ontwape- ningsvoonbeeld nog verder door te voeren. In Calcutta en N. 0. Bengalen is men een revoluti- onnaire beweging op groote schaal op het spoor gekomen. In China rommelt het nog iwat, op den Jangtse. De vrachtbooten moeten, naar beweerd wordt, her haaldelijk van den wal af door Chimeesche sol daten van Nanking en Woehoe beschoten worden, wat door -Britsche kanonneerb-ooten beantwoord wordt. Dezer dagen woedde in Engeland' een zware storm, die vele ongevallen veroorzaakte en waardoor 20 menschen gedood werden. Frankrijk. De weinig toeschietelijke houding van Amerika jegens de Fransche maatregelen ten aan zien van Amerikaansche artikelen 'heeft tot suc ces gehad, dat de verhooging dier invoerrechten voor Amerikaansche artikelen is opgeschort, voor den tijd, dat de onderhandelingen over een han delsverdrag tussc'hen Amerika en Frankrijk gaande zijn. De Radicale partij hield een congres, waarop o.a. een motie werd aangenomen, dat Frankrijk het werk van Brian-d en Paul Boncour in den Volken bond moet voortzetten, met Duitschland een basis voor duurzame samenwerking moet drachten te vinden en met Mosikou in betrekking moet blij ven. In gematigde kringen ziet men in dit congres een onderstreeping van het linksche karakter der partij. Aansluitend aan dit congres iwerd een con ferentie van den Internationalen Bond van demo cratische en aanverwante vereenigingen gehouden, waarop de meeste Europeesche landen vertegen woordigd waren, Nederland o.a, door de heeren Ketelaar, mr, Joe'kes, mr. Josephus Jitta, Von Saher. MiJosephus Jitta gal een uiteenzetting van een iwartn pleidooi voor het beginsel van den onbelemmerden vrijhandel. Hij toonde de mo gelijkheid in de praktijk aan!, door voorheelden aan de ervaring in Nederland ontleend. Duitschland. Door verschillende gezaghebbende verklaringen der laatste dagen is een gunstiger licht geworpen op 'Duitschland's huidige economi sche positie. Zoo zette de minister van financiën u'iteen, dat de uitgaven des rijks van 4.3 milliard in 1924 zijn gestegen tot 5.76 milliard in 1927. Er bestond echter niet de minste reden tot ongerust heid. De rijksinkomsten hebben dit jaar ruim 3Ö0 millioen meer opgeleverd dan geraamd werd, voornamelijk ten gevolge vam de werkloosheids- vermindering. (Begin 1927 waren er ruim 2 milli oen werkloozen, 15 September nog slechts 517.000 en op 15 October nog maar 442.000, Dat is het laagste aantal sinds den oorlog). Er was dus geld genoeg in kas om de in de suppletoire begrooting voorziene uitgaven te dekken. In ieder geval zal 1927 met een batig saldo van 200 milli oen mark sluiten. Dr. Marx gaf in een rede te kennen, dat, als men bet herstel van Duitschland wil, men in de eerste plaats politieke crises moet vermijden en rustigen, verstandigen en succesvollen politie'ken arbeid moet verrichten, een arbeid, zooals door de 'huidi ge coalitie-regeering geleverd is. De tweede zoon van prinses Herminie, -echtgenoote van den ex-keizer, is ten gevolge van een motor ongeval overleden. De jongen was 18 jaar. Diversen. Volgens de laatste berichten, moet het aantal slachtoffers van het vergaan' van het Italiaansche emigrantenschap „Prmcipessa Mafal- da" 374 bedragen. Het aantal geredden beloopt 945. In Athene werd een aanslag gepleegd op den President der Repulbliek, Kondoeriotis, door een zekeren Zafirios G'hoessios, een jongen communist. De president werd slechts licht 'gewond. 'De man verklaarde tot zijn daad gekomen te zijn wegens de onmogelijkheid om wenk te viniden. Organisatie moge een deugd zijn voor religieuze saamho'origheid eener godsdienstige sekte voor het bepalen van een gedragslijn in een te volgen handelspolitiek, waarbij het gëheele land en het geheele volk en niet een provincie of een kerkgenootschap gebaat zijn, lijkt de organisa tie ons toe een groot, en een zeer groot gevaar te zijn. BLOEMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT BENTVELD - - VOGELENZANG ORGANISATIE-GEVAAR. In het hotel „De Twee Steden" te 's-Gravenhage heeft onlangs een vergadering plaats gehad ider Algemeene 'R.K. Werkgeversvereniging, welke de wenschelijkiheid van een actieve handelspolitiek bepleitte, en er bij monde van de heeren H. G. M. Hermans, lid van de Tweede Kamer en Mr, M. P. L. Steenberghe (wiens rede door een ander moes't worden Voorgelezen) op aandrong tot be schermende maatregelen over te gaan, omdat we te midden van een protectionistische wereld leven. We laten ieder zijn vrijheid en recht om zich óf voor het protectionisme, óf voor vrijhandel uit te spreken mits de argumenten vóór of tegen maar ontleend worden aan de deugden of gebre ken van het stelsel zelf. Maar wat te denken van een vergadering, welker eindconclusie niet gebaseerd is op redenen aan het stelsel ontleend, Maar „op geografische en godsdienstige" beweegredenen?" Niemand minder dan het gezagvolle en weten schappelijke weekblad „Economisch-Statische Be richten" schrijft, naar aanleiding van' deze ver gadering, letterlijk het volgende: „Een punt, dat hier te lande aan den strijd tusschen vrijhandel en protectie een typisch eigenaardig karakter geeft, is het feit, dat het protectionistisch gezinde deel van onze bevolking met bepaalde ge ografische en godsdienstige gren'zen samenvalt, waardoor de handelspolitieke tegenstelling een beteekenis krijgt, Idie ver uitgaat boven de vraag welk stelsel, vrijhanidel of protectie, a'ls stelsel juister is". M.a.w. bovengenoemde vergadering en zooveel anderen zijn niet vóór of tegen protectie, omdat zij het voor- of nadeel envan inzien, maar omdat haar leden: bewoners zijn van het Zuiden (geografische of: Roomsch-Katholiek zijn (godsdienstige grenzen). De te volgen handelspolitiek hangt dus af van het feit, of 't meerendeel der vergaderend-en woont b.v. in Brabant en Limburg, of tot een kerkelijke sekte behoort. In zulk een vergadering bestaat meer gevaar dat men elkaar ophemelt, en uit dis ciplinaire volgzaamheid „ja" en „atnen" zegt op hetgeen het bestuur voorstelt, dan dat men zake lijk, onpartijdig en wetenschappelijk met elkander van meening verschilt. Genoeimd Weekblad constateert dan ook dat op bedoelde vergadering 'de acht debatters niets an ders deden dan de stellingen der beide inleiders aanvullen en onderstreepen„Van een eenigszins systematische 'behandeling der verschil lende, scherp te onderscheiden .gevallen was feite lijk geen sprake" Men verzoekt ons uit Amsterdam het volgende aan onze lezers te melden: De voorbereiding van den Drie-Kerken-Bazaar is in vollen gang. Zooals men weet zal deze reusachtige bazaar, waarvan eere-voorzitters zijn: de heeren W. de Vlugt, Burgemeester van Amsterdam, en Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, Commissaris van 'Hare Majesteit in Noordholland, en voorzitters Ds. A, G. H. van Hoogen-huyze, Dr. M. J. A. de Vrijer, vroeger pre dikant te Bloemendaal en Ds. J. W. P. Ie Roy, terwijl Mevr. BeelsVan Eeghen, voorzitster en Mevr. da CostaVan den fiergh, penningmeeste- resse is van 'het dames-comité, gehouden worden cp 8, 9 en 10 November in het Paviljon Vondel park. Naast het dames-comité van 40 dames, werkt een dames-comité van 100 dames uit alle dertig wijken (en Sloterdijk mee, die bezig zijn goederen en giften- te verlzaimelen, zoodat geheel kerkelijk Amsterdam medewerkt. Voor de groote verloting van 10.000 loten a 1. met 800 prachtige prijzen zijni nog loten te ver krijgen bij Mevr. Ie Roy, pastorie Sloterdijk (tele foon 20255). Aan de beide centrale punten Zendingskapel, Kei zersgracht 676 (tusschen 10 en 1 uur, telefoon 30030) en Keg's tearoom, Keizersgracht 463 (tus schen 2 en 6 uur) en aan alle Hervormde Kerken, en iwijkgefoouw kunnen goederen worden afgegeven. Door deze bazaar moet de bouw van; de 3 kerken in de Indische buurt, in plan Zuid en in plant West (Sloterdijk) een heel eind worden vooruitgebracht. Indien heel kerkelijk Amsterdam slechts één gul den offert, dan zal deze Bazaar al zijn voorgangers in den lande overtreffen. Uur en bijzonderheden van de opening zullen nader be'kend ge-maakt worden. te verwonderen, dat ook in bet bijzonder onze industrie moeilijke tijden doormaakt. Men tracht de oorzaak daarvan wel eens te zoeken in de be wering, dat Nederland achter gebleven is in de Volmaking barer fabrieken, (doch deze bewering meent Dr. Waller, die ten deze toch zeker bij uitstek deskundig is, beslist te moeten ontkennen. De outillage der Nederl. industrie als geheel kan volkomen dei vergelijking met het buitenland glans rijk doorstaan. Na op het groote belang te hebben gewezen, dat onze koloniën voor onze Nederl. welvaart zijn, kwam Dr. Waller tot de conclusie, dat de Nederl. iridustrie slechts zeer moeilijk den strijd met ide overige landen kan volhouden, omdat iwij een duurte-eiland zijn temidden van landen, waar de productiekosten veel lager zijn. Onze productie kosten moeten dus naar beneden en daarvoor zijn 3 dingen noodig: ten eerst sterke verlaging van staats-, maar vooral van gelmeenteuitgav-en, zoo dat lage belastingen kunnen worden geheven; ten tweede soepele toepassing der Arbeidswet met zoo notodig wijziging op sommige punten en ten derde verlichting van de hooge lasten-, -die in het bijzonder de industrie treffen. De publieke opinie zal haar stem zoo luid moeten doen hooren, dat de Overheid- den 'durf zal 'hebben door een wel overwogen energiek doorgevoerde beZuinigingspolitiek, een- groot stuk der abnormale duurte, te doen verdwijnen. Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en V acant iekolonies. (Het hoofdbestuur van het Centraal Genootscnap 'heeft besloten op Zaterdag 10 December 1927 een buitengewone algemeene vergadering te hou den ter voorziening in het nijpend plaatsgebrek. Het voorstel komt in behandeling om de propa ganda 'met geldinzameling te -beginnen voor den bouw van een tiende koloniehuis en machtiging tot het huren van e-en hüis ter voorziening in drei gend plaatsgebrek in 1928. Het is de bedoeling van het voorstel om indien een geschikt of een geschikt te maken huis van voldoende grootte v-o-or een aantal jaren gehuurd kan worden, dit reeds omstreeks Mei 1928 in ex ploitatie te brengen. De groei van het Centraal Genootschap is inder daad -verbijsterend! Terwijl 1926 het recordjaar was met een vooruit gang van 34172 verpleegdagen, zal 1927 die voor uitgang nog verre overschrijden. Er is alle kans dat het aantal verpleegdagen zal stijgen van 204496 tot ongeveer 244000 en het aantal verpleegde kinderen -van 4751 tot ronid 5750, Nagenoeg deze ■heele vooruitgang is gemaakt in de z.g. winter- verpleging, d.i. vóór 30 April en vanaf 1 October. Wanneer niet zeer spoedig het aantal tehuizen wordt uitgebreid, zal naast een reeds bestaande plaatsgebrek in den zomer, ook een even nijpend plaatsgebrek kómen in de winterverpleging, waar voor niet alle bestaande huizen geschikt zijn. De economische positie van Nederland. Op Ide onlangs -gehouden vergadering van 'het Ver bond van Nederlandsche Werkgevers -heeft de Voorzitter, Dr. F. G, Waller, oud-directeur van de bekende Delftsche Gist- en Spriritusfa'briek, een redevoering gehouden waarin hij op zeer dui delijke iwijze de economische positie van Neder land schetste en de middelen aangaf om daarin de zo'0 noodzakelijke verbeteringen te brengen. Hij wees er eerst op, dat, volgens verschillende offi- cieele uitlatingen erkend wordt, dat de gang van zaken, afgezien van een aantal gunstige uitzonde ringen, in de groote meerderheid der bedrijven onbevredigend is. Dit wordt ook bevestigd door het geringe 'bedrag der industrieele emissies en de cijfers over dé werkloosheid. De -oorzaken van deze verschijnselen zijn ten deele van algemeenen aard en wel voor zoover zij voortkomen uit de verarming tengevolge van den oorlog en het verlies van afzetgebied door verplaatsing der industrie naar buiten Europa ge- légen plaatsen. Inderdaad heeft Europa sedert 1913 heel -wat afzetgebieden verloren, welke voorname lijk thans door Japan en de Ver. Staten worden bediend. Verder is Europa, inplaats van dat het vóór den oorlog 4 milliard dollar van de Vereenigde Staten te vorderen had, thans 5 milliard dollar schuldig. Tenslotte hebben vrij wel alle Europeesche landen zich met hooge tol muren omringd, waardoor -de onderlinge ruil van producten zeer wordt bemoeilijkt. Voor een ander deel zijn de oiorzaken op Neder land zelf terug te voeren. Uit een onderzoek is Dr. Waller n.l. gebleken, dat in de ons omringende landen de productiekosten, met name voor zoo ver delze veroorzaakt worden door de loonen en arbeidstijden, heel wat lager zijn dan in ons land. Nederland ie omgeven door landen, waarin de pro- ductiavoorwaarden gunstiger, ten deele zelfs ver bazend veel gunstiger zijn en het is dan ook niet Uitstekend te vermengen iet wijn of vruchtensappen BERECHTING EN RECLASSEERING VAN?? Als men deze twee woorden leest, denkt men vanzelf aan correctie van misdadigers en boefjes; maar bij het geregeld lezen van het „Maandblad voor berechting en reclasseering van' volwassenen en kinderen", komt men onwillekeurig tot de con clusie dat de ambtenaren, met de correctie van anderen belast, zelf wel eens berecht en gereclas- seerd mochten worden. Tot deze ambtenaren behooren eenerzijds de Re geering, d-.w.z. de Regeerings-ambtenaren van het Departement van Justitie anderzijds de Reclas- seeringsstaf, d.w.'z. de Kinderrechters, 'de Rijks, opvoedingsgestichten, particuliere gestichten, Ob servatiehuis, Pro Juventute, enz., enz. Volgens het artikel van dit Maandblad is men geneigd de schuld der onderlinge tegenwerking juister, van het gemis aan samenwerking, te geven aan de departementale ambtenaren „die het leven zien -door 'den kijker van dossiers en andere pa perassen", tegenover de Reclasseeringsambte- naren, die door persoonlijk huisbezoek „de smart der ouders met eigen oogen aanschouwen, als de kinderen zich op den slechten weg begeven." Het audi et alteram partem: 'hoor- en wederhoor, geldt ook -hier. 'Bovendien leent deze rubriek! zich niet voor een uitvoerige uiteenzetting der grieven, en bezwaren van beide partijen, 't Is feitelijk al treurig genoeg, dat officieel aange stelde personen om and-eren te verbeteren d-o-or ouderlingen naijver, kleinzieligheid, afgunst en bureaucratie dezelfde minderwaardige gevoelens, die zij bij anderen moeten onderdrukken, open lijk ten toon spreiden. De schrijver van bovenbedoeld artikel behandelt in dezelfde aflevering van 'het Maandblad 'het ge val van een boefje, van wien, -iedereen: 'het Obser vatiehuis, het Psychiaterhuis van het O'bservatie'huis, de Vereeniging Pro Juventute, het Openbaar Ministerie en de Kinderrechter zeggen, dat de eenige kans ter Verbetering bestaat in het ontnemen van den knaap aan de moeder, -die haar Henkie absoluut geen baas is, om hem ter beschikking te stellen eener vereeniging. Neen, zeggen de ambtenaren van den Minister, de jongen blijft bij zijn moeder in de Lepelstraat. Tegenover -dit besluit steken de and-eren de 'hoof den weer -bijeen: de Officier van Justitie, die toch iets wil doen, verzoekt, op grond dat d-e kn'aap in de Lepelstraat met -zedelijken en lichamelijken ondergang bedreigd wordt, d-e benoeming van.... een gezinsvoogd! De Kinderrechter „glundert" 'bij de gedachte aan den toestand, die hiervan 'het gevolg zal zijn waarop: de Officier van Justitie zijn verzoek -weer intrekt en: Pro Juventute tenslotte den jongen van de R-egeering overneemt. Als dit laatste besluit was begonnen, aldus eindigt de medewerker van' het Maandblad, zou voor 100% aan tijd -en geld zijn bezuinigd; voor ons de veel grootere bezuiniging gelegen zijn in het voorkom-en en vermijd-en van naijver en klein geestigheden tusschen ambtenaren onderling, waar door misschien wel het 'gewichtig belang van eigen voornaamheid wordt gediend, maar 'het veel grootere belang -van andere personen hun verbete ring over Het 'hoofd wordt gezien, Terug te bekomen bij: K. Vos, Schouwtjeslaan 10, Haarlem, een hondenfluit aan een riempje; Loh- man-n, Ruysdaelweg 12, Overveen, een boek ge titeld „De stem van 'het geweten"; Pensionaat 't Kopje, Hooge Duin ern Daalscheweg, Bl'daal, een huissleutel; Kennel Haerlem, Wilhelminalaan, Haarlem, een Russische herdershond; J. Handgraaf, Schroeder v. d. -Kolfcweg 28, Bloemendaal, een zil veren speld; A. C. Disseveld, Kinheimweg 61, Bloe mend-aal, een lichtbruin -m-eisjestaschje; H. Dek kers, Baken'essergracht 8rood, Haarlem, twee -duin- konijnen; C. Vader, Schotersingel 49, Haarlem, een verm. gouden schakelh-orlogeketting, waaraan een varkentje; Blonker Herny, Zuider Stationsweg 5a, Bloemendaal, een kaatsbal rood en wit gekleurd; Van 'Delft, Boekenrodeweg 3, Aerdenhout, een rij- wielbelastingmerk 1927; aan den politiepost te Aerdenhout, een bruine damesportemonnaie met inhoud; Gebr. Ver-duin, Korte Kleverlaan 9b, Bloe mendaal, een damesparapluie; J. v. Altema, Slol- berglaan 7, Aerdenhout, een bos metalen schuur- sponsen; J. -Plevier, Middentuin-d-orplaan 17, Haarlem, een jongensjas; Metzelaar, Bloemend'aal- pcheweg 265, Overveen, een étui met schrijfbe hoeften; Kuneman, Oostertuindorplaan, 1, H'lem, een lederen ceintuur; G. T, C. Kroon, Fabricius- straat 11, Haarlem, een autodekzeil, K. v. Kessel, SCHOORSTEENVEGERS. (I OVERVEEN Telefoon 11617 Telefoon 220ll| LEVERT EN ANDERE BRANDSTOFFEN TEGEN C0N CURREERENDE PRIJZEN EN WORDT All LEEN UIT DIE ENGELSCHE-, BELGISCHE I EN DUITSCHE MIJNEN GELEVERD, WIE»! PRODUCTEN BEKEND STAAN ALS DEI GROOTSTE BRANDWAARDE TE BEZITTEN Ramplaan 102, Haarlem, een studentenpet; Jonker, I Midd'entuindorplaan 12, Haarlem, een lederen I pantalon; Kennel Haerlem, Wilhelminalaan 22,1 Haarlem, een 'kinderportemonnaie met inhoud; varl Egmond, 'Korte Kleverlaan 6, Bloemendaal, een I week-abonnement tram; G, Watzema, v. Marum- straat lórood, Haarlem, een rozenkrans in rill doosje; Kruseman, 'hotel Duin en Daal, Bloemen daal, een bos st-eig-ertouw; Gemeenteschuur Kerk-1 pl-ern, Bloemendaal, een zak w-aschgoed; aan bureau van Politie te Overveen, een stalenboekje, I een tabakspijp, een huissleutel, -een schooltasch, I een rijwielpomp, een kinderbeursje, een huissleutel, een Lipssleutel. BEVALLEN; M. J. J. Ch. van Vlijmen—Koets, i; W, L, WoudBrouwer, z. GETROUWD: J. C. Metzlar en J. H. Fraissinet, OVERLEDEN: W. L. van Trierum, 56 j-, M, Ham-I mrnga, 54 j-, wonende te Amsterdam; F. H. L. H van Pelt, 69 j. BEVALLEN: C. Snellenten, Bosch, z. ONDERTROUWD: J. B. Opdam -en A, J. Stam, I GETROUWD: R. Verw-ers en J. H. Reck; J, F, Willemse en M, M. Warmerdam. OVERLEDEN: G. van Holk, 60 j-, wonende te Zaandam. GEVESTIGD: J. F. Lamp, Adr. Stoopplein Overveen; J. Boelstra, Distellaan 22, Aerdenhout; H. W, K. Krol -va-n der Hoek, Goudsbloemplein 9, Aerdenhout; H. A. de Ruiter, Julianalaan Overveen. i GEVESTIGD: Mevr. J. H. de KeizerLabrijm I Korte Kleverlaan 23, Bloemendaal; C. J. Diront, I-epenlaan 24, Bloemendaal; J. K. F. H. Berkenhof! Joh. Verhulstwe-g 21, Bloemendaal; J. J. Halberts-1 ma, Zuider Stationsweg 8, Bloemendaal; Mr. L. Troost, W-esterduinwieg 2, Aerdenhout; W. A. Wolfers, 'Duinlustparkiweg 24, Bloemendaal. Zondag 6 November 1927 NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. 5 uur de heer K. Koopman. Bidstond Zaterdag 5 Nov, 's avonds 9 uw in dé consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKÜMST in gebouw „Mara- natha", des voormiddags 10 uur. Donderdag 10 Nov. 's avonds 8 uur Bijbellezing Ds. J. C. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur. Ds. J. C. Brussaartd. N-ED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. Fr. Postma, Pred. Dir. v. h. 'Haarlemsche (Diaconessenhnis. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddag 10 uur- Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysiaga' iLk. 9 2. Inwendige Zending (Zendings-Zofl* dag). Collecte Orgelfonds. V.V.A. bevindt z nederlagen tegen thans een zware: Mogen we de vei van zachtzinnig a schillende V.V.A. kan een excuus taat der rood-zw sterdam tegen Ze 20 voor kwam in de meerderheid Haarlem 'had aan Eerst in de laatst slecht in 't voord geflatteerde oven Bloemendaal deec punten uit Amer wier keeper al scoorde het eerst .vaordeele der thi eerst helft vrij sl anderde 't aspec met een geweldi Sunt er zijn activi hiooi goaltje. Ondc A. F. C. won me trouwens niet te v zijden slecht gesp vaardigheid der r< slag. Zandvoort krijgt wisten de geel-iblé (bevechten. 'Nu is Zeeburgia gaat na stand zal bieden, toch zal zien ontfi Don ar ontvangt i rivalen in 't strijdp elftallen elkaar en verwachten we ee Tusschen A.F.C. e; nen. De Utrechten ten, en als 'het hur verschil miniem w< we lang niet uitgei In Bloemendaal tei mendaalHaarlem, voeglijk het praed le enen. Nog iversch ligt d heugen. Op een sneeuwd terrein )be; aantal toeschouwer winning. Het Haarlem-elftal zigingen: De Hout Onkenhout maakt ei Bloemendaal zijn C Zijn de onzen met 1 A.F.C. belzield, dan kunnen er van opaé op zullen zetten, dc Spannende strijd ka Hopen we op een waarin de weder; 'Houding aannemen! Het tweede speelde slecht, zoo dat een Gelukkig verloren zoodat de spanning vrij. Het derde deed ook VII gelijk te spelen •denken, dat zij het tegendeel natuurlijk, Het vijfde, met 10 xi met 100, terwijl d deden met tegen Was er in de laats hadden ze zelfs gew- Beide adspiranten e R.ClH. a en b. Het derde elftal spe Zandvoort 3, en m h lijven^ Het vijfde ontvangt naar D.W.O. gaan. meeuwen, 'b recipië strijden Zaterdagmid" De volgende elftalle: le Elftal;

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2