STOEL'S WONINGBUREAU, Bl'daalscheweg 161, Bloemendaal [RUL Jr. De macht van de liefde nhandel ANTsCASSEEal* SPORT SCHAAKRUBüEK Vereeniging der Notarissen Verkooplokaal„'t Notarishuls" MAANDAG 12 DECEMBER A.S. ONZE PLANTENDOKTER INGEZONDEN ALLERLEI FEUILLETON EN ZOON EGERS. Telefoon 13310. BLOEMENDAAL Telefoon 22012 FEN TEGEN CON- EN WORDT AL- 1HE-. BELGISCHE- ÏELEVERD. WIER 1TAAN ALS DE DE TE BEZITTEN -Pieter, de St. Pauls 1. En in Parijs de den schrijvers min- 3, dan de schilder- :ring op doek moge beeldhouwwerken in n? Heeft de schrij- r de idee, die de trant der Gothische arom een glimlach ve den jongen schil- inkt, de onderschei- end." (van de schil- n). Waarop „mama" rerdienid! De on- is verdiend, Xavierl" t is prettig, vlot, de ils de schrijver zijn Jeanne Veen. rlanhnstein. Victoria-Bron Ober een zeer practisc'he idelijke datumcijfers ewild maken, waar- joede plaatsing zal rersierd met eenige ng hebbende op het nooie stadsgezichten UT. V ogelenzangsche weg Het voertuig was ijk is het geslipt en eden. De inzittenden ummer te oordeelen, afkomstig zijn. MBER 1927 \AL. oormiddag 10 uur, ïc., 's avonds 9 uur >T in gebouw „Mara- 10 uur :ff van Boskoop. voormiddags 10 uur, lven. ANTENBOND in bet i 4 v.m. 10.30 uur. Leiden. N. implaan) v.m. 10 uur, 's avonds 8 uur. ijbellezing. UT. >r denhoutBentveld, aan 5, v.m. 10.30 u. •v. Pred., Haarlem. ST voormiddags 10 uur, Bergh van Eysinga. ich. 2:10). OPGERICHT 1828 VOETBAL. Uitslagen van Zondag 4 December. H.V.C.Haarlem 12. A.F.C.Zeeburgia 22. BloemendaalZandvoort 14. B.F.C.—Velox 3—3. Programma voor a.s. Zondag: VeloxHaarlem. Zeeburgia—H.V.C. V.V.A.A.F.C. ZandvoortDo nar. B.F.C.Bloemendaal. H.V.C. is op eigen terrein niet gelukkig; nu weer werd van Haarlem verloren, hoewel de Amers- foorters niets minder waren dan de tegenpartij. A.F.C. en Zeeburgia deelden de puntjes na een wedstrijd, waarin Zeeburgia beter voetbal vertoon den dan de roodhemden. A.F.C. mag met dezen uitslag dubbel tevreden zijn. Bloemendaal bereidde haar aanhang een bittere Sint-Nicolaas surprise. Van Zandvoort werd met 41 verloren, een resultaat dat alleszins begrijpe lijk is, gezien de totale futloosheid waarmede mo menteel gespeeld wordt. De witten kunnen veel •beter, dat toonden ze tegen A.F.C. en Haarlem. Zoolang er niet met meer geestdrift aangepakt wordt, zullen overwinningen tot de vrome wen. schen blijven behooren en 't wordt toch werkelijk eens tijd, dat er gewonnen wordt, vooral thuis, waar men het nog tot geen overwinning wist te brengen. Velox verspeelde in 'Bussum tegen B.F.C. een kostbaar puntje, wat vooral Haarlem ten goede komt. De roodbroeken zijn plotseling ernstige can. didaten geworden voor de eerste plaats. Willen ze dit blijven, dan moet Zondag in Utrecht van Velox gewonnen worden. Aan dij Schoterweg wonnen de Utrechtenaren met 21. Een zelfde uitslag lijkt ons ook nu weer niet uitgesloten. De Amersfoorters spelen uit beter dan thuis, waar voor de roodkragen in dezen op moeten passen. Doen ze dit, kan er gewonnen worden. Aan de Kruislaan komen twee oude tegenstanders tegen elkaar in 't veld: V.V.A. en A.F.C. In het A.F.C.-stadion werd gelijk gespeeld, en het heeft er alle schijn van, dat de V.V.A.-ers weer een puntje aan The Reds zullen ontfutselen. Zand voort heeft het makkelijk tegen Donar. De Hilvern summers zullen trouwens weinig illusies hebben van hun uitstapje naar de kust. Bloemendaal tenslotte trekt naar Bussum. De thuiswedstrijd eindigde in een gelijk spel, waarmede j 'de onzen nog blij mochten zijn, niettegenstaande ze met 20 hadden voorgestaan. Een nieuwe op stelling wordt besproken. Zonder enthousiasme zal o.i. ook dit niets helpen. Speelt ieder, voor wat hij waard is, dan kan er gewonnen worden, wat I 'we maar hopen. Van de lagere elftallen won het derde in Heem stede in Heemstede met liefst 71 van T.H.B., een resultaat verkregen door inderdaad keurig spel. Van 't zelfde elftal werd eenige weken ge leden ter nauwernood met 20 gewonnen op eigen i terein nog wel. Dat zegt alles. Het 4e won ook weer eens. R.C.H. 8 werd aan den Middenweg met 53 geslagen. Het vijfde sloeg V.V.H. 3 met 70. De Juniores brachten het er slecht af: zij kwamen een 150 nederlaag van D.W.O. terug. Aidspiranten a werd kampioen van haar afdeeling, door van Haarlem a met 81 te winnen. Brovo, jongens, kranig hoorl We zijn trotsch op jullie. Ook b deed kranig werk. Met slechts 10 man werd van R.C.H. b gewonnen. Dat gaat goed. Onze reserves gaan bij V.S.V. H op bezoek, een elfal, dat lang zoo sterk niet meer is als eenige maanden terug. We verwachten dan ook, dat Jan sen c.s. met beide puntjes terugkomen. Overwinningen zien we tevens tegemoet van 't derde en vierde resp. op R.C.H. 7 en Schoten 4. Het vijfde wint makkelijk van Hillegom 3 in Hille- gom. De juniores ontvangen 's morgens Haarlem, Voor uit, jongelui revanche. Van de beide adspiranten elftallen, speelt alleen b, dat Zaterdagmiddag bezoek krijgt van H.F.C. b. De volgende elftallen zijn aangeschrven: le Elftal: J. Beijk. J. IJfs J. A. Sunter J. Cassee 'H. Beijk P. J. Parson G. Kopjes Niemann Ph. Immer C. A. Bakker 'H. J. de Jong M. Strik res. Ad. Cassee Tweede elftal: H. J. Lever M. Jansen H. Spoor 'K. J. de Haas G. van Dam J. Wijnberg C. Warlé Fr. Bakker H.Eijsten H. van Beem N. Dillewijn Derde elftal: J. Segerius J. v. Maren J. Parson 'H. Kohier W. A. de Haas A. de Jong J. v. Beem L. v. d. Meij N. N. H. v. d. Veer H. Healy. 4e elftal: H. v. d. Meij A. Ponkervoort M, Wories J. Kohier P. N. C. Hillen M. Akersloot C. Vogel J. v. ,d. Meij M. Best L. J, Snoeks W. Bruijnds. Vijfde elftal: K. Schoehuijs J. Schreur D. Kroon J. Veldhuis M. v. Delden J. H. Wit W, A. v. Zanten J. J. Huijer G. Strik Ant. Cassee H. S. v. Lent Juniores: t W. Mommers K. Kievit M. Drost E. Ruiter G. Wille K. v, Basten H. Roozen 'W. Groeneveld D. Kuiper Ant. de Roos D. Ruiter Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23 Bloemendaal PROBLEEM No. 152. E. B. H. GREENSHIELDS. (le eerv. verm. „British Chess Magazine"). Mat in drie zetten. Stand 'der stukken: Wit: Ke2, Dgl, Ta6, Pd6, Ph6, c3. Zwart: Kd5, a2, b6, c4, c6, e5, h5. PARTIJ No. 50. Derde matchpariij, gespeeld te Amsterdam, 26 December 1926. Wit: Zwart: Dr. A. ALJECHM Dr. M. EUWE (Parijs). (Amsterdam). te HAARLEM 3IL0ERQIJKSTRAAT TELEF. 11928 Directeur Jhr. G. ELIAS te Haarlem NIEUW-INDISCH. d2d4 1 Pg8—f6 c2c4 2 g7—g6 Pbl—c3 3 Lf8—g7 e2e4 4 O—O Lele3 5 d7—d6 f2—f3 6 e7e5 d4d5 7 c7c6 Ddld2 8 c6Xd5 c4Xd5 9 Pf6e8 OOOl 10 f7—f5 Kei>bl 11 Pb8d7 Pgl—h3 12 a7a6 Biijkt later tempo-verlies te zijn geweest. Beter was Pd7f6. e4Xf5! 13 ,g6Xf5 g2g4 14 f5Xg4 Ph3g5! 15 Door dit pion-offer krijgt Wit den aanval. Op f3X g4 zou volgen Pd7f6; 16. g4g5, Pf6ig4. 15 Pd7—f6 Lfld3 16 Dd8—e7 f3—f41 17 e5e4! e5Xf4 zou voor Wit nieuwe lijneu openen (e- en f-Jijn). Pg5Xe4 18 Pf6Xe4 Pc3Xe4 19 Lc8—f5 voorkeur verdiende Pf6. Pe4—g3 20 Lf5Xd3f Dd2X'd3 21 De7—f6 Tdld2 22 Df6—f7 h2h3! 23 g4Xh3 ThlXh3 24 Df7—g6 f4—f5 25 Dg6—g4 Td2h2 26 Ta8—'c8 f5—f61 27 Tf8Xf6 Dd3Xh7f 28 Kg8—f8 Th2—hl 29 Dg4—góf Ook Tf6f3 geeft niets meer, wegens 30. Le3— hól, enz. Dh7Xg6 30 Tf6Xg6 Pg3—f5 31 Lg7—e5 Th3—f3 32 Pe8—f6 Thl—h8f 33 Tgóg8? Beter was Pg8, maar toch ook niet voldoende, wegens 34. Pf5X'd6f, enz. Th8X>g8t 34 Kf8Xg8 Pf5e7f 35 Opgegeven. Van beide zijden zeer mooi gespeeld en Dr. Alje- chin ontplooide in deze partij zeker zijn volle kracht. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 40 (J. BEHTING). Stand der stukken: Wit: Kf6, Lg8, f7, h4. Zwart: Kh6, Pg6. 1. K£6e6, Kh6—g7; 2. h4—1 h5, Pg6f4f; 3. Ke6— 'd6, Kg7—f8; 4. h5—h6, Pf4—g6l; 5. Kd6—e6, Pg6 e7; 6. Ke6e5l, Pe7g6f; 7. Ke5f5, Pg6h8; 8. Kf5—f61, Ph8Xf7l; 9, h6—h7, Pf7—h8; 10. Lg8 e6, Ph8f7; 11. Kf6—g6, Pf7—h8f; 12. Kg6—h6, Kf8e7; 13. Le6—b3, Ke7—f61; 14. Lb3—>d5, Ph8 g6; 15. Ld5f31, Pg6h8; 16. Lf3h5 en Wit wint. Op 1Pg6f8f volgt 2. Ke6e7, Pf8g6f; 3. Ke7—e8, Kh6—g7; 4. h4—h5, Pg6—f8; 5. h5— hóf, enz, We komen nu -tot de hoenderachtigen, waarvan niet zeiden gebruik kan worden gemaakt en die vooral hierom zoo gemakkelijk zijn, dat men ze kan brengen en houden waar men ze noodig heeft ter bestrijding van insecten. In de boomkweekerij en in de fruitteelt in kassen b.v. wordt van kui kens veelvuldig gebruik gemaakt, zij het nog lang niet algemeen en dus ook niet voldoende. Als in het najaar de grond in moestuin en onder viuchtboomen en heesters wordt losgemaakt, kan men daar de kippen laten scharrelen, waarbij zij heel wat daarin verscholen insecten oppikken be halve de regenwormen, die zich door warm weer lieten verleiden in den bovengrond te verblijven. In den zomer zal men niet overal de kippen kunnen loopen waar zij willen en in ieder geval zal men moeten zorgen, 'dat de dieren des avonds in het nachthok gaan, waaraan men ze kan wennen door tegen het ondergaan van de zon bij dit hok te voe ren. Doet men dit niet, dan bestaat de kans, dat zij in boomen en heesters overnachten, deze be schadigen en verwilderen, terwijl roofdieren ze kunnen benaderen. Waar kuikens in kassen worden gehouden, moet er aan worden gedacht de diertjes niet te lang in het donker te laten, want dan treden beenziekten op; zij hebben behoefte aan zonnelicht en via'den 'dit in alle kassen niet in voldoende mate. Kippen kunnen niet worden gebruikt voor het ver delgen van slakken, die zij schuwen. Ook de heel wat vraatzuchtiger en minder kieskeurige kuikens 'laten de groote slakken met rust. Voor eenden evenwel zijn zij een buitengewone lekkernij. Men kan de eenden 'bij de bestrijding van slakken in dienst stellen door ze des nachts vast te houden en in den morgen met een nuchtere maag in den tuin te sturen. Zij zullen dan zelfs tusschen sla eerst zich te goed doen aan de slakken, om pas later aan het groen te denken, maar dan zijn wij er weer bij om ze naar elders te drijven. Minder bezwaarlijk nog kan men Indische loopeen'den voor dit doel gebruiken, vertelde een schrijver in „Die Gartenwelt", die verzekeri, dat deze eenden zelfs den geheelen dag tusschen rijpende aardbeien kunnen loopen, zonder hiervan ook maar een te 'nemen als toespijs. Deze eenden leggen per jaar boveffldien nog een 200 eieren. Een bezwaar kan op een kleine oppervlakte zijn, dat zij den grond al te vast trappen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. De postbestelling in Groot-Haarlem. Geachte Redactie, Denkt Gij, dat, nu wij sedert 1 Mei j.l. Groot- Haarlemmers zijn geworden, ook in de voordeelen, welke deze stad op economisch en ander gebied geeft, mogen deelen. Niets daarvan. Ik woon aan de Pijlslaan, ten westen der spoor lijn. De verbinding met de „city" is treurig. Hef wegvlak der Pijlslaan doet denken aan dat van een polderweg in de Betuwe ten tijde der bieten campagne. En dan die spoorwegovergang. Vatten de spoorwegbeambten hier de instructie naar den letter op, voorwaar de afsluithekken zouden zoo wat 3/4 van den dag gesloten zijn. Thans zijn ze zoowat de helft van den dag neer. Maar waar ik het hier speciaal wil hebben over de postbestelling, zwijg ik verder over alle andere ongemakken. De postbestelling. Driemaal daags krijgen we hier de post. 's Morgens tegen tienen of later, ''s middags om ongeveer half vier en 's avonds tus schen 7\ en 8 uur. Hierin schuilt oogenschijnlijk niet veel onregelmatigheid. Alleen komt de cor respondentie 's morgens maar een paar uur te laat in ons 'bezit. Hoe komt dat nu? Omdat wij ingezetenen van Groot-Haarlem de postbestelling via het kantoor Overveen krijgen. Een brief met het poststempel „'Haarlem 17", dus van 5 uur in den namiddag, ontvangen wij eerst den volgenden morgen tegen 10 uur, soms nog later. Ook voor aangeteeken'de stukken, en voor alles wat persoonlijke aanwezigheid ten kantore vraagt, is aan een gang naar Overveen niet te ontkomen, ware de welwillendheid van den postbeambte er niet. En hoe gaat het met de telegrammen? Deze wor den bezorgd vanuit Haarlem. Adresseert iemand aan een bewoner in de onderwerpelijke buurt een telegram „Overveen" dan moet dit naar „Haar lem" worden doorgegeven, vanwaar het ons met de noodige oponthoud bereikt. Zoo'n oponthoud kan ernstig en in sommige gevallen, wanneer het dringende zaken betreft, noodlottig zijn. Zoo gaat het met de post- en telegrambestelJing in een deel van Groot-Haarlem. Groot is Haar lem, maar nog grooter is de weg der stukken, die ons via den post- en telegraafdienst moeten bereiken. Tot ons grootste verdriet! Of deze toestand langer be.stendigt mag blijven? Het antwoord hierop is: „Neen". Moge dit stukje onder de oogen der betrokken autoriteiten komen om bij te dragen tot verbete ring van den hoogst ongewenschten toestand. Met dank voor de plaatsruimte. K. Noot van de Redactie: De inzender is ons als een betrouwbaar en 'beschaafd man bekend. Wij kunnen niet anders doen 'dan zijn grief beamen en zullen die ter kennis brengen van het Hoofdbestuur der Posterijen; de klachten op dit gebied die men in onze streek telkens hoort zijn vele, Een West-Indische smokkelaarsdorado. De Bahama-eilanden strekken zich uit op onge veer 900 K.M. langs de kusten van Florida. Deze eilanden, waarvan New-Providence met de hoofd stad Nassau het voornaamste is, zijn sedert de af kondiging van het Amerikaanscbe drankverbod, evenals zoovele andere buurstaten, een middelpunt van de dranksmokkelarij geworden. Groote hoe veelheden rhum worden er gefabriceerd, bovendien wordt er nog uit Engeland ingevoerd. De kust van Florida vertoont een groot aantal baaien en inhammen, en zoo onstond er weldra een levendige handel met de Bahama-bewoners, die hiervan op ruime schaal profiteerden. Zoo groeide de hoofdstad Nassau, vroeger een onbe- teekende nederzetting, in weinig jaren tot een luime, moderne stad met groote hotels, pijlrechte straten en prachtige theaters. Ook andere eilanden houden zich druk met deze handel bezig: Haiti, Trinidad, Guadeloupe, Mar tinique. Kleine stoomers verlaten iederen dag deze eilanden met 'bestemming voor de Amerikaansche kust, waar zij geduldig wachten op de klanten, die heimelijk in motorbootjes verschijnen. Cuba blijft ook niet achter, want Engeland leverde er in 1926 veertig maal zooveel sterke drank als in 1918. Tenslotte zijn St. Pierre en Miquelon het hoofd kwartier der Fransche, Engelsche en Italiaansche smokelaars. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIKKELING Afdeeling BloemendaalSantpoort. 13 December zal Dr. W. F. van Veldhuizen spreken over Maatschappelijke zorg ten behoeve van Ve nerische Ziekten, 10 Januari spreekt Carry van Bruggen over Joodsch leven ini 'de Letterkunde. 24 Januari, 14 en 28 Februari zal Piet Voogd een lezing houden over Ferdinand Lasalle. Februari of begin Maart Potemkimfilm. 13 en 27 Maart Mr. 'Hein Willemse over Opvoeding in en door Jeugdbeweging. April, Mevr. Roland Holstv. d. Schalk, onder werp wordt nader bekend gemaakt. De lezingen worden gehouden in Hotel „Velserend" tegenover de Ruine van Brederode. Aanvang 8 uur precies. Geeft U op als lid van het Instituut, minimum contributie 1.20 per jaar. Secr. Mej. Joh. v. d. Hoogen, Prov. Ziekenhuis, Santpoort, Het bestuur is niet ongeneigd bij genoeg belang stelling een cursus in Esperanto te openen. Kosten voor een halfjaarlijksche leergang met 'mondelinge toelichting circa 3. DOOR MAURICE LEBLANC. Vertaald door N. U.v. W. P. De stoomboot liep de handelshaven binnen en zetten de passagiers af, die aan land wenschen te êaan. Jacques Dufriche vroeg den weg naar het postkantoor en liep de lange hoofdstraat van Gi braltar af. De Engelsche vesting was de laatste aanloophaven °P weg naar huis van de eindelooze expeditie langs de kust van Afrika, die hij had ondernomen fa gezelschap van een aantal natuurvorschers en ontdekkingsreizigers; en Jacques liep haastig, zeker een brief te zullen vinden van zijn vrouw, zijn lieve, goede Gilberte, van wie hij sinds een week plets meer had 'gehoord. Zijn hoop werd nietteleurgesteld. Hij scheurde de enveloppe dadelijk op straat open. Zij bevatte twintig kantjes fijn handschrift, waarin Gilberte baar innige en oprechte ziel uitstortte en de bij zonderheden van eiken dag van haar bestaan en jjat van hun dochter Henriëtte vertelde. De brief eindigde: "'k zal in Marseille 'bij je komen, Jacques, en je zult me precies zoo vinden, zooals je me verlaten e t, n'et ouder geworden, alleen, hoop ik, je meer i'fcihebbend dan ooit. Ik heb geen andere vreugde an |ouw liefde en geen ander levensdoel dan jou fMukkig te maken- Zal ik je een klein bewijs van geven? Oh, zoo'n 'heel klein bewijs? Nadat ik je laatste brief had ontvangen, heb ik dadelijk mijn deur voor onzen neef George de Brocourt geslo ten. Jij had gelijk en je waarschuwing opende mijne oogen; zijn bezoeken werden een beetje te dikwijls herhaald. Ik verzon een voorwendsel om den autotocht naar 'het kasteel van Rambouillet, •dien ik met Henriëtte had aangenomen voor Zon dag, af te zeggen." Jacques voelde zijn oogen vochtig worden. De liefde van Gilberte, zoo oprecht, zoo eenvoudig en ernstig had hem altijd diep ontroerd. Vroolifk wandelde hij Gibralar door, slenterde door de tuinen van de Zuidstad en langs de cacti en aloës in de Alameda. 'Hij zag een stalletje met buitenlandsche bladen en tijdschriften, kocht een Fransche krant en keek hem in. Hij had nog geen tien stappen gedaan, toen hij een onderdrukte kreet uitte. Hij wankelde. De krant trilde in z'n hand. Hij moest t .gen 'n deur leunen om zich staande te houden. En zijn oogen staarden verwilderd op de vreeselijke regels, die zijn aandacht hadden getrokken. Hij las ze voor de tweede maal met onuitsprekelijk afgrijzen: NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK. „Gisteren (Zondalg) avond, slipte een auto, bestuurd door Graaf George de Brocourt op den weg tusschen Rambouillet en Chevreuse. De wagen sloeg om. Graaf de Brocourt was op slag dood. Twee dames, die hem vergezelden, Mevrouw Dufriche en haar dochter overleden eenige minuten later." Er was een bar aan de overzijde van de straat. Jacques liep er in en dronk haastig twee glazen whiskey achter elkaar leeg. De vreeselijke woor den van het krantenbericht brandden in zijn her sens als een gloeiend merkteeken. Hij zag de li chamen van zijn vrouw en dochter voor zich en zijn hart stond stil toen hij 'dacht aan het gemeen verraad, de leugen in den brief, de leugen die zoo geraffineerd verheuld was in teedere liefdesuitingen. Jn minder dan 'geen tijd bereikte hij de haven; hij had bijna al'door hard geloopen. De meeste passa giers waren al weer aan boord. Hij voelde, dat ze naar hem keken en dat een paar van hen, die een krant in hun handen hadden met anderen fluister den toen hij hen passeerde. Hij ging naar beneden naar zijn hut en deed de deur op slot. Twee uur later, toen de steward beneden 'kwam om hem te waarschuwen dat 't diner was opge diend, opende Jacques Dufriche zijn deur en ging naar de 'eetzaal. Hij scheen volkomen kalm. Zijn gezicht drukte smart noch lijden uit. Een pijnlijke stilte heerschte rondom hem. De andere keken in stomme verbazing naar dien man, die juist de dood van zijn vrouw en dochter had vernomen en die zoo rustig en kalm zat te eten. Hij moest het toch weten, want hij was aan boord gekomen met de zelfde krant waarin iedereen het ha'd gelezen en zijn verbijsterd gezicht op dat oogenblik, zijn doo- delijke bleekheid, zijn verwarde bewegingen alles wees erop, dat hij het bericht kende. Hoe was 't mogelijk een heviigen smart zoo te 'beheeT- schen. Na 't diner bewaarde hij dezelfde houding en ook 'den volgenden morgen. Hij vertoonde zich minder idan de voorafgaande dagen en 'bleef meer in zijn but, maar op de uren dat hij met zijn medereizigers samen was, was hij even ongedwongen, even goed gehumeurd als altijd; het was een raadsel! Ieder een herinnerde zich de warme liefde, waarmee hij altijd over zijn vrouw en dochter gesproken bad. De tijd ging voort. Het schip naderde de Fransche kust. Marseille doemde op aan den horizon - - - - werd duidelijker zichtbaar. Jacques liet zich niet I zien. j 't Schip liep 'de haven binnen en stoomde langs I de kade. De wachtenden wuifden met hun zak- I doeken, vrouwen en kinderen toonden uitgelaten .Hun blijdschap. De passagiers die gedurende de reis 't intiemste met Jacques waren geweest, wachtten op hem. Toen hij eindelijk aan 't delk kwam nam hij de arm van een zijner vrienden en de andere voelde, dat Jacques zwaar op hem leunde. Ze liepen over de loopbrug. Houd me vast, stamelde Jacques, Maar plotseling maakte hij zich los, alsof hij gehoorzaamde aan een onweerstaan- baren impuls en richtte zijn hoofd op: Gilberte! schreeuwde hij, Henriëtte! Een dame met een klein meisje bij zich baande zich dwars door het gedrang een weg naar hem. Hij stormde vooruit, omhelsde haar en drukte haar tegen zich aan, onstuimig, dolzinnig.. En hij sta melde: Gilbertjij bent 't.... mijn lieveling! O, ik wist 'tGilberte.... De andere passagier stond op hen drieën te wach ten, Hij kon zich niet realiseeren, wie 'de vrouw en het meisje waren, die Jacques zoo waanzinnig kusten. Jacques werd door een duizeling overvallen en wankelde. Ze zag, dat hij schreide. En plotseling vermoedde ze de oorzaak van zijn emotie. Jacques, Jacques.... je hebt dat bericht in de krant gelezen! j Ja! - En je dacht 'dat Henriëtte en ik de slachtoffers waren? I Neen, dat dacht ik niet. Wat! Neen, want ik had een moment te voren je brief gelezen, waariin je schreef dat je George de Brocourt niet meer zou ontmoeten en dien auto- tocht afgezegd had! En je had voldoende vertrouwen in me? On danks het bericht?On'danks de namen?.... Ze was ten prooi aan een heftige ontroering; met moeite stamelde ze haar verklaring: Het was een foutief bericht - - die twee dames waren onze nichten Dufriche.... George Inviteerde hen op 't laatste oogenblikEen krant gaf de namen verkeerd.... die zette Jacques Dufriche.Ik ontdekte het te laat om je nog te kunnen telegrafeeren.O! wat moet je uitge staan en geleden hebben Ik heb niet geleden, omdat ik je brief had; ik wist 'dat je mij geen leugen zou schrijven. Ze stonden zwijgend, hand in hand. Ze konden geen woorden vinden voor hun ontroering. Ze wisten hun liefde sterker dan het noodlot, grooter dan alle ongeluk en machtiger dan de doo'd, EINDE.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 3