CHINCHERINCHEE'S ST0E Een i De Gemeente Begrooting s H. J. GEERLING BIJ BRAND EEN DER VOLGENDE NUMMERS OPBELLEN: Kerstmis 1927 Kerstmis 1927 Kunstnijverheidsglas Leerdam Henny Müllers Bloemenmagazijn ALLERLEI A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON S WILDHAL: RIDDERSTRAAT 27 S TELEFOON 10296 - HAARLEM SP BfWNEiLAMD Van belang in de zoo dringende kwestie der on bewaakte overwegen was wel, dat de Tweede Kamer dezer dagen zonder hoofdelijke stemming een motie-Boom aannam, waarin de wenschelijk- heiid werd uitgesproken betreffende een ernstig onderzoek van de veiligheid der onbewaakte over wegen. 'Den Minister werd ook verzocht een commissie van deskundigen voor dit doel te be noemen, die rapport moet uitbrengen en zoo spoe dig mogelijk maatregelen aangeven, tot betere be veiliging der overwegen. De emigratie-kwestie is in een nieuw stadium ge treden door de aangekondigde nieuwe regeling ten aanzien van emigratie naar Canada. Vroeger werden aan min- of onvermogende emigranten leeningen verstrekt. Maar dat zal niet meer ge daan worden. Daarentegen zullen, in overleg met de gemeentebesturen, de passage-kosten naaT Canada wonden verlaagd met 200.—. De rest moet door de emigranten zelf gedragen worden. Het geruchtmakende vergiftigingsproces tegen den Haagschen militairen arts werd in de hofstad be handeld. Het O.M. achtte moord volledig bewezen en geen verzachtende omstandigheden aanwezig, waarom levenslang tegen den dader werd geëischt. De verdediger bestreed, dat de verdachte be doeling tot moord had gehad en dat de dood bij het slachtoffer intrad tengevolge vaar het toe dienen der vergiften door den arts. Uitspraak 27 dezer. Men roert zich allerwegen tegen het bestaande streven om de vierde postbestelling af te schaffen. In Groningen wordt 'daarmee reeds een proef ge nomen. Interessant is het, in verband daarmee, te vernemen, dat men in Engeland bijv. voor de grootere provinciesteden en de buitenwijken van Londen vier bestellingen het besliste minimum acht. In Londen zelf had men vóór den oorlog, in de City, 12 postbestellingen, terwijl er nu 7 zijn. Maar dit beschouwt men ook absoluut als het allerlaagste en men denkt er niet aan, 'die verder in te krimpen. In Den Haag vond een betreurenswaardige brand plaats in de woning van den bekenden filmopera teur Willy Mullens, waarbij een belangrijk deel van zijn Indische films door het vuur verloren ging. Een geluk was, dat van de kostbare In/dische regeeringsfilm een copie van het origineel bij de Bataafsche Import Mij. was geborgen. Deze is dus gespaard gebleven. De schade is belangrijk en de films waren niet verzekerd. Nog een Scheveningsche logger wordt nu als ver loren beschouwd, een prooi vatn den jongisten storm. Het is de Sch. 276 van de reederij Verhey Jzn. Sinds 20 November heeft men er niets meer van gezien of gehoord. Zoodat men het lot der 13 opvarenden niet twijfelachtig acht. 'Het waren alle Scheveningers. In Amsterdam treedt in één der groote cabarets een man op, wiens naam vele generaties van kin deren als een tooverwoord voor vreugde en ver maak in de ooren heeft geklonken. Okito, de Chmeesche toovenaar, zoo noemt hij zich. Maar zóó kennen wij hem, of zijn vader, niet, in onze kinderjaren. Maar hij heet ook eigenlijk: Bamberg. Nu, en wie heeft Bamberg tniet gekend? Den man, die konijnen uit je zak tooverde en duiven uit zijn hoogen hoed? Okito is de vierde generatie der Bamberg-toovenaars, Maar hij is nu zoo beroemd evenals zijn voorvaderen dat hij slechts bij uitzondering in Holland optreedt. Meestentijds is hij in het buitenland. In Den Hoorn, gemeente Schipluiden haalden dezer dagen de burgerwachters het grapje uit, 90 nieuw aangekomen geweren te gaan inschieten met scherpe patronen, vanuit 't zolderraam van de R.-K. pastorie naar 'n daarachter gelegen poel. Daarachter lag een school, terwijl er ook een weg langs voer de, zoodat de menschen op de groenteveiling al daar de kogels om de ooren floten. Een gewoon verzoek der groenteboeren om met het gevaarlijke spelletje op te houden, haalde niets uit. Er moest een rechercheur van het politiebureau te Delft worden opgehaald, om den verwoeden schutters het schieten te verbieden. En dat, terwijl er te Delft een behoorlijke schietbaan is. Er zal wel een ministerieele uitbrander opzitten, zoo gelooft men. Uit Tjimahi wordt gemeld, dat twee communisti sche militairen, Woentoe en Wenas, die deel had den genomen aan een poging om in Juli opstand te verwekken, door den krijgsraad ter dood werden veroordeeld. liiüiTEWLAND Engeland. De aankondiging van het Amerikaan- sche vijfjarig vlootbouwprogram, dat 26 kruisers zou omvatten, heeft in Engeland wel eenig opzien gebaard. Men geeft er zich rekenschap van, dat daardoor de Amerikaansche vlootmacht die van Engeland aanzienlijk zal overtreffen. Ook geeft het Amerikaansche plan nog aan den bouw van 3 vliegtuigmoederschepen, 5 duikbooten en 18 tor pedojagers. De Engekche regeering moet zich aan het eens ingenomen standpunt houiden, dat zij geen wedstrijd in de bewapening gaat houden met Amerika of naar de oppermacht ter zee zal stre ven. Zij bouwt, wat zij noodig heeft en meer niet. De Engelsche regeeringspolitiek moet er op gericht zijn, in de verschillende groote problemen op het continent, als bemiddelaar op te treden, zoo bij voorbeeld tusschen Mussolini en Frankrijk. Men houdt rekening met ide mogelijkheid van een on derhoud tusschen 'Briand en Mussolini in de naaste toekomst, onder Engelsche bemiddeling. BLOEMENDAAL OVERVEEN - - AERDENHOUT Voorradig De Wonderlijke Kerstbloemen KERSTBOOMEN IN ALLE MATEN HULST EUCALYPTUS PEPERS POINCETTIA'S MISTLETOE KERSTROOZEN ENZ. KERSTMANDJES EN FANTASIËN (eigen ontwerp) ALLE Witte Snijbloemen en Witbloeiende Planten naar ontwerpen van: de Bazel, de Lorm, Copier (alleen verkoop) KOPER MANDWERK TIN AARDEWERK PLATEEL KUIPWERK Komt eerst even mijne étalage zien, alvorens definitief te gaan koopen! KORTE KLEVERLAAN 26 - TELEFOON 22149 Telefoonnummer 10960 - Telefoonnummer 26103 BENTVELD - - - Telefoonnummer 26017 VOGELENZANG - Telefoonnummer 28129 In Kanton voerden de communisten een staats greep uit, ten einde zich meester te maken van den toestand aldaar. De „putsch" der communisten moet, naar het schijnt bedwongen zijn en de be velhebber van het Nationalistische leger, Tsjang Kai Sjek moet weer meester van den toestand zijn. 'Hij beval sluiting van alle sovjetconsulaten in nationalistisch China. Frankrijk. De Kamer keurde de heele begroo ting voor 1928 goed. De uitgaven 'beloopen ruim 42£ milliard franc. Het batig saldo werd geschat op bijna 53 millioen. Men verwacht eerlang een onderhoud Briand Mussolini waarvoor Mussolini reeds een uitnoodi- ging zou hebben gedaan, hoewel idit laatste weer werd tegengesproken. Wel heeft Mussolini in een onderhoud met een Fransch persvertegenwoordi ger de vorming van een groot Latijnsch blok be pleit en zich heel vriendschappelijk en tegemoet komend jegens Frankrijk uitgelaten. Duitschland. In de Duitsche industrie, speciaal de kolen- en ijzerbranche, dreigen moeilijkheden, daar de werkgevers met loonsverlaging en lange- ren arbeidsduur dreigen en, zoo de arbeiders gaan staken, met uitsluiting. Daarom hebben de werk gevers alles in het werk gesteld, om van den mi nister .gedaan te krijgen, dat de toepassing van de wettelijke verordeningen omtrent den arbeidstijd welke hen een verlenging van den arbeidsduur onmogelijk zou melken nog eenigen tijd uitge steld zou worden. Zoo bijvoorbeeld moest per 1 Januari a.s. het drieploegenstelsel in werking treden. De minister heeft echter inwilliging ge weigerd en zal in ieder geval aan den termijn van 1 Januari vasthouden. Slechts wordt een uitzondering gemaakt voor .die bedrijven, die in 'n ongunstigen toestand verkeeren, d.w.z. een nood toestand. Maar het uitstel geldt hoogstens 2 maanden. Voor de overige geschillen, die momenteel de in dustrie bedreigen, wordt door een rijksarbiter moeite gedaan, om die bij te leggen. Diversen, Te Genève werd het Poolsch-Litau- sche geschil op bevredigende wijze opgelost. Onze minister Beelaerts heeft zitting in de Commissie van drie, ter behandeling van eventueele klachten van Litauen over de behandeling der Litausche minderheden in Polen. Aan president Coolidge werd een memorandum overhandigd, onderteekend door leden van de 2 groote politieke partijen, 11 gouverneurs, journa listen, 'bainkiers en zakenlieden, waarin de toe zegging wordt gevraagd, dat Amerika bereid is de onderhandelingen voort te zetten betreffende aansluiting der Ver. Staten bij het permanente hof van internationale justitie. Naar aanleiding der ingediende Bergrooting zijn door de Commissie van sociale aangelegenheden en de Finantiëele Commissie eenige opmerkingen gemaakt: Eerstgenoemde commissie zegt: Het wil de Commissie voorkomen, dat het meer dan tijd wordt om het ophalen van vuilnis in de gemeente weder in eigen beheer op een meer behoorlijke manier dan thans te doen plaats heb ben naar het voorbeeld der omliggende gemeen ten,' zooals Heemstede, Haarlem, Zandvoort, enz. De Commissie zou voorts gaarne de aandacht ves tigen op de wenschelijkheid van het beschikbaar- stellen van gronden voor kinderspeelplaatsen in verschillende deelen der gemeente. Ln Aerdenhout zou naar de meening der Commissie aan het stuk gemeentegrond aan de Vondellaan zonder bezwaar voorloopig die bestemming gegeven kunnen won den. De algemeene beschouwingen der Finantiëele Com missie o.a. luiden: De ontwerp-begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1928, heeft aan de Financiëele Com missie aanleiding gegeven tot het stellen van eenige vragen en het doen van enkele opmerkingen. Bij de algemeene beschouwingen werd in de com missie de vraag gesteld of hij de begrooting niet hajd moeten worden rekening gehouden met de van de gemeente Haarlem te ontvangen schade loosstellingen in verband met de grensregeling, almede met de door Haarlem verschuldigde rente van deze schadeloosstellingen. Desnoods zou voor de rente een pro-memorie post kunnen worden in gesteld. B. en W. merken naar aanleiding hiervan op, dat zij hun meening, dat het meer aanbeveling verdient de schadeloosstellingen bij een suppletoire-begroo- ting te regelen, handhaven. Betreffende de vraag, of het al dan niet gewemscht is, de op het dienst jaar 1928 betrekking hebbende rente thans reeds te ramen, deelen B, en W. mede, het veiliger ge vonden te hebben met 'deze rente voorloopig geen rekening te houden, omdat: le. het bedrag der schadeloosstelling nog niet de finitief is vastgesteld; 2e. het niet bekend is, wanneer deze schadeloos stellingen zullen worden ontvangen. De Commissie heeft den indruk gekregen, dat ide tot stand gekomen grenswijziging slechts van zeer geringen invloed is geweest op de verschillende becijferingen in de begrooting; zij toch had in ver gelijking met voorgaande jaren ten opzichte van sommige uitgaafposten eenigszins lagere ramingen verwacht. Naar aanleiding hiervan wordt opgemerkt, dat de grenswijziging niet van zoodanigen invloed is ge weest dat de uitgaven daardoor voor 1928 op een merkbaar lager bedrag konden worden geraamd. Jaarwedde van den Commissaris van Politie. Deze post zal, nu de Minister van Justitie voor nemens is te bevorderen, dat met ingang van 1 Januari 1928 'de bezoldiging van den Commissaris van Politie wordt vastgesteld op een bedrag van 3800 per jaar, met drie tweejaarlijksche ver hoogingen van 250.tot een maximum van 5450.per jaar, met een bedrag van 150. behooren te worden verhoogd. Naar aanleiding hiervan wordt door B. en W. voor gesteld den betrokken post met 150.te ver- hoogen. Subsidie en contributie aan vereenigingen ter bevordering der openbare veiligheid en Kosten van de Burgerwacht. De minderheid verklaarde zich tegen sommige der onder deze posten uitgetrokken bedragen. Kosten van bestrijding der tuberculose. De Commissie zou het op prijs stellen de motieven te mogen kennen, die er toe hebben geleid om den Raad voor te stellen aan de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose gevestigd te Haarlem aan de Vereeniging „Herwonnen Levenskracht" een subsidie te verleenen van 750.en 400. deze vereenigingen toch hebben het vorige jaar een subsidie genoten van onderscheidenlijk 1000 en 500. Het voorstel tot verlaging der hierbedoelde sub sidies houdt verbanld met de vermindering van het aantal inwoners tengevolge der tot stand gekomen •grenswijziging, aldus B. en W. Onderhoud van wandelplaat sen en plantsoenen. Ten aanzien van dezen post merkte de Commissie op, dat het haar aandacht heeft getrokken, dat de onderhoud van plantsoenen zich steeds in stij gende lijn begeven. De jaarlijksche uitbreiding der onder dezen post ondergebrachte werken en wel hoofdzakelijk der voetpaden brengt mede, dat deze post in het al gemeen een neiging zal vertoonen tot stijging, aldus B. en W. Intusschen vestigen B. en W. er de aandacht op, dat het Verschil in raming met het vorige jaar grootendeels door buitengewone werken veroorzaakt wordt en de bewerking van een deel van het Bloemendaalsche Bosch, over eenkomstig advies van den heer Springer, en het bruikbaar maken van het Julianabosch. Ook moet rekening gehouden worden met het dit jaar te ver wachten in orde maken van het nieuw verkregen wandelbosch in Naaldenveld. Werkverschaffing aan werk- loozen. De Commissie zou gaarne vernemen of het ramen van deze post op een bedrag van 14.000 ver band houdt met de tot stand gekomen grensrege ling; in 1926 toch werd 'blijkens de begrooting ter zake uitgegeven een bedrag van rond 22.600. B. en W. meenen met dit bedrag te kunnen vol staan nu besloten is van den door werkloozen verrichten productieven arbeid slechts 35 pCt, ten laste van „werkverschalfing aan werkloozen" te brengen. Het College vertrouwt dit jaar voldoen de „werk voor derden" te zullen hebben om den noodigen productie ven arbeid te verkrijgen. Gasbedrijf. Met de begrooting van 't Gasbedrijf kon de Com missie zich vereenigen. Waterbedrijf. Ten aanzien van de begrooting voor het Water bedrijf werd de vraag gesteld of de vermindering van het aantal aansluitingen tengevolge van de grensregeling niet zal worden gecompenseerd gelet op de vrij sterke uitbreiding der gemeente door het zich komen vestigen van nieuwe gezinnen waaronder zijn die zeer waarschijnlijk nog al veer water zullen betrekken. B. en W. merken op, dat het wel te verwachten is, dat het aantal aansluitingen in de naaste toe komst weder gelijk zal worden aan dat van vóór de grenswijziging, doch zij achten het uitgesloten, dat tengevolge van vestiging van nieuwe gezinnen binnen de gemeente, in 1928 éénzelfde hoeveelheid water zal worden afgeleverd als in het voorgaande jaar, daar het aantal aansluitingen met ruim 500 is verminderd. DE WEGEN IN NOORD-HOLLAND. Toepassing Motor- en Rijwielwet. Ingevolge de nieuwe Motor- en Rijwielwet, moeten de wegen in Noord-Holland, voor zoover het geen Rijkswegen zijn, door Ged. Staten ingedeeld wor den in klassen. Op wegen 2de klasse worden mo torrijtuigen toegelaten met een wielbelasting' tot 3600 K.G., indien zij voorzien zijn van lucht- en cushionbanden. Ged. Staten overwegen, dat slechts enkele wegen tegen die zware belasting bestand zijn. Tot de wegen die in de 2de klasse zijn inge deeld behooren voorzoover dit Haarlem en om geving betreft: de Sloterstraatweg tusschen de ontworpen ringspoorbaan om Amsterdam en de Ringvaart van de Haarlemmermeer; de Zilkerweg; de Margarietenlaan voor zoover gelegen in de ge meente Bloemendaal; de Boekenroodeweg onder de gemeente Bloemen daal; De overige wegen worden gerangschikt in de derde klasse. Verschillende wegen worden evenwel gesloten verklaard voor motorrijtuigen met een wielbelas- ting grooter dan 1200 K.G. en voor alle aanhang wagens. Daaronder zijn evenwel geen wegen in de omgeving van Haarlem. H. D. Gouden ieest van het Nederlandsch Schoolmuseum Den 24ste December a.s. hoopt 't Bestuur van het Nederlandsch Schoolmuseum, onder directie van 'den heer J. van der Esch, feestelijk het fijt te ge denken, dat dit Museum dien dag vijftig jaar be staat, Het stelt zich voor dien dag receptie te houden in het Araericain Hotel (ingang Marnix- straat) te Amsterdam, te half 4. De Prins van Wales en de verordeningen. Ter afwisseling van zijn halsbrekende avonturen te paard lezen wij mu in een Engelsch blad, het volgende lotgeval van Prince Charming, dat een aardig staaltje geeft van het respect dat de Prins koestert voor de regels, welke het publiek in acht te1 nemen heeft. De Prins stond, gehuld in een autojas met hoogen kraag, op 'de kade te Folkestone 's avonds te wachten op twee vrienden, die met de boot uit Boulogne zouden aankomen. 'Bij vergissing liep hij voorbij de afscheiding, die vastgesteld is voor de passenvisitatie. Een der dienstdoende beamten, die hem niet herkende, hield hem staande met de vraag: „Bent u passagier?" „Neen," was het antwoord. „Dan moet u terug, u mag hier niet staan." De Prins putte zich uit in verontschuldigingen en keerde op zijn schreden terug, den beambte vol daan achter latend. Toen deze even later 'bemerkte, met wien hij te doen had gehad, waren de troon opvolger en zijn inmiddels gearriveerde vrienden reeds vertrokken, zoodat het te laat was om zijn excuses te maken, die Prince Charming waarschijn lijk toch niet aanvaard zou hebben. SCHOORSTEENVEGERS, RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. Ca c'est Paris. Ging vroeger een jonggetrouwd paartje naar Pa rijs om er de wittebroodsweker, door te brengen in de harmonie, die echtelieden betaamt, tegen woordig gaat men naar de Ville Lumière om er te scheiden! Over de geheele wereld, zoowel in Tokio als in New-York, is men tegenwoordig op de hoogte van de voortreffelijkheid der Fransche rechterlijke uit spraken op het gebied van echtscheidingsproces sen. Het gevolg is, dat vele scheidingslustigen, die in hun eigen land niet zoo gemakkelijk ontbinding van hun huwelijk kunnen verkrijgen, er niet tegen opzien, zich voor dit nobele doel naar Frankrijk, en, waarschijnlijk om het nuttige met het aangenamen te vereenigen, in het bijzonder naar Parijs te be geven, De toeloop aldaar is reeds zoo groot ge worden, dat de Rechtbank van het Seime-departe- ment zich genoodzaakt heeft gezien, voor deze zaken een aparte afdeeling in te stellen. In verband hiermede heeft de Fransche minister van Justitie, Barthou, het noodig geoordeeld, aan de desbetreffende autoriteiten een rondschrijven te doen toekomen, waarin hij hen verzoekt, alle aanvragen tot scheiding, die door vreemdelingen tot Fransche rechtbanken gericht worden, zeer nauwkeurig te onderzoeken. riet spreekt vanzelf, dat de vreemdelingen, die hun huwe.ijk wenschen ontbonden te zien, eenige formaliteiten in acht hebben te nemen, met name een bepaalde termijn, die verstreken moet zijn na de aankomst op Fransch gebied, alvorens de uitspraak kan plaatsvinden. Verschillende trucs worden echter toegepast, om deze uitspraken te verhaasten, o.a. door de data op de desbetreffende stukken te vervalschen, en het is juist tegen deze vervalschingen, dat het ministerieel schrijven zich richt. Van Amerikaansche onderdanen werden in 1924 270 huwelijken ontbonden verklaard. Voor 1925 en 1926 zijn deze getallen resp, 339 en 591. Het getal van 1100 echtscheidingen in 3 jaar tijds alleen a] voor de Parijsche rechtbank doet het vermoeden rijzen, dat in de Nieuwe Wereld soms wel een weinig lichtvaardig in het huwelijksbootje gestapt wordt De aanleiding van de wereld oorlog. Wie heeft schuld aan het ontstaan van den we reldoorlog? Duitschland, Frankrijk, Rusland? Het zal wel een onopgeloste vraag blijven. Daaren tegen kost het niet veel moeite, na'te gaan, wie de onmiddellijke aanleiding van den heilloozen wereldbrand is geweest. Het is namelijk de voor eenige dagen overleden Prins Alfred van Monten- nevo, gewezen grootmeester van het Oostenrijk- sche- Hongaarsche hof, vertrouwensman van Frans Jozef en de meest autocratische en intransigante vertegenwoordiger van het Habsburgsche tijdvak. Prins Montennevo was een aartsvijand van Frans- FeJdinand, die op 28 Juni 1914 te Serajwo ver moord werd. Hij wist dat het Weensche hof was ingelicht over het bestaan van een samenzwering, maar hij waarschuwde den aartshertog niet, zoodat men hem als den aanstichter van den grooten oorlog mag beschouwen. Prins Montennevo was een bloedverwant van nie mand anders dan Napoleon I, in dien zin, dat zijn grootmoeder, Marie-Louise, na dén dood van den grooten keizer, een morganatisch huwelijk had aangegaan met een graaf van Montennevo. Zoo heeft, honderd jaren na Napoleons dood, een van zijn bloedverwanten Europa andermaal in een oor log gewikkeld, die in vier jaar tijds meer rouw gebracht heeft, dan de Napoleontische oorlogen in twintig jaar te zamen. Een wolkenkrabber-gevange nis voor vrouwen. In New-York zal een wolkenkrabber-gevangenis voor vrouwen worden gebouwd, die geheel in overeenstemming zal zijn met de omliggende ge bouwen. Deze gevangenis zal worden gezet naast het beroemde Jefferson-Marcket gerechtshof. Het gebouw wordt geheel in den stijl van een hotel gehouden, en zal den toekomstigen bewoonsters rijkelijk frissche lucht en licht bieden. In het be nedengedeelte zullen gymnastiek en turnzalen zijn, zoodat de gevangenen voldoende lichaamsbewe ging krijgen. Van de vierde tot de tiende verdie ping zullen de eigenlijke cellen worden gebouwd, die groot en ruim zijn en uitstekend geventileerd. Op de elfde verdieping komt een kliniek. Vrouwen die voor den eersten keer in de gevangenis komen, zullen in een apart gedeelte worden ondergebracht, om streng gescheiden te zijn van de beroeps- en gewoontemisdadigsters. Dit om te voorkomen dat zij zullen worden besmet met de misdadige en dik wijls ontuchtige gevangenis atmosfeer. Het Nederlandsche Hollywood en de Fransche pers. Van het met eenige plechtigheid te Schiedam in gewijde Eureka-studio, waar nu binnenkort de Hol- lan'lsche Pola's, Gloria's, Vilma's en Douglassen hunne triomfen zullen vieren, geeft de redacteur der filmrubriek van een bekend Fransch dagblad het volgende enthousiaste relaas. „Een buitengewoon geslaagd feest had plaats onder het eerevoorzitter schap van den beer Gyzen, burgemeester van Schiedam. Talrijke redevoeringen werden gehou den en de telegrammen stroomden toe. Ook H.H.M.M. de Koning en Koningin van Holland heh- dit initiatief ten zeerste geprezen en den oprich ters Hunne gelukwenschen doen toekomen. Kort om, het succes van de inwijding van het Eureka- studio is een ware triomf voor de filmkunst." Dit bericht lijkt ons echter geen ware triomf voor de kennis van den Franschen redacteur van ons landje. Miss Nicotine. Op een onlangs te New-York gehouden medische congres verklaarde de bekende arts Dr. Chaun- cey L. Barber, dat nicotine voor kinderen een doodelijk vergif is. Hij legde er den nadruk op Jat de vermeerdering der kindersterfte ten nauw ste 'samenhangt -met het toenemende tabaksver bruik onder de vrouwen. De nicotine toch vergif tigt het zenuwgestel van zoowel moeder als kind en het spreekt van zelf, dat de nog zoo teere or ganen van het laatste daarentegen niet bestand zijn. Dr. Barber eindigde zijn betoog met de sen- sationeele mededeeling, dat zestig procent van de kinderen, die geboren worden uit moeders, die gewend zijn te rooken, sterven voor hun tweede jaar. Hazen Wilde Eendvogels'. Braadkippen Poulardes Gemeste Eendvogels f 3 .50 f 1.25 1.50 f 1.80 2.— f 3.50 f 1.80 2.— 4.- 1.80 2 25 4.— 2.25 4.50 2- 2.50 4.50 2.50 VOÏ Uitslagen van 11 Dece; VeioxHaarlem 00, ZeeburgiaFt. V.C. 61 V.V.H.—AjF.C. 1—6. Zandvoort—L)onar52. B.F.C.Bloemendaal 1- Programma voor Zond a HaarlemZeeburgia. H.V.C.-V.VA A.F .C.Zandvoort. DonarB.F.C. BloemendaalVeiox. H.V.B. programma: Zandvoort 2Bioemend D.VV.O. 2Bloemendaa Bicemendaal 5 Damiatc D.l.O.'Bioememaaaijuni Adspiranten (Zaterdagir Bloemendaal aH.F.C. E.D.O. bBloemendaal Aangeschreven elftallen le Elftal: J. J. IJfs J. Cassee H. I G. Kopjes Niemann P] 4e elftal: H. v, M. Akersloot K. de Haas P. N. C C. Vogel J. v. d. Me; Vijfde elftal K. Se J. Schreur Ant. Cassee M. v W. A. v. Zanten J. J, Juniores: W. K. Kievit E. Ruiter G. Willi H. Roozen K. v. Bast In plaats van ons wekt ren wij de competities mendaa] elftallen 'bijgew Zeeburgia A.F.C. Veiox Haarlem Zandvoort Bloemendaal V.V.A. H.V.C. B.F.C. Donar N Tweed 12 13 12 12 11 12 11 13 11 11 H 1 Ripperda 11 I.V.O. 8 Bloemendaal 2 9 Bennebroek 10 V.SrV. 2 10 D.l.O. 9 Schoten 2 10 E.D.O. 3 9 Haarlem 4 10 Zandvoort 2 8 Bloemendaal 3 Zandvoort 3 'R.C.H. 7 H.F.C. 7 T.H.B. 3 Kennemers 4 E.D.O. 7 D.O.A. 2 D.W.O. 2 Bloemendaal Zeemeeuwen Zandvoort 4 R.C.H. 8 Schoten 4 V.O.G. 3 Aurora 3 Zeemeeuwen Ripperda 2 Bloemendaal Damiate 2 Hiliinen 3 V.V.H. 3~ Swastika 2 Hoofddorp 2 Zandvoort Zeemeeuwen Haarlem E.D.O. a D.l.O. R.C.H. Hillegom Bloemendaal E.D.O. b 7 7 7 6 8 7 5 3 7 7 4 6 6 6 8 6 Jan 8 9 8 8 7 10 8 7 9

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1927 | | pagina 2