HENNY MULLER Adveri G. I r J. G. VERBEEK EMSER-PASTILLES DEHUISVLIJT Bei U vind BUITENLAND JACOB CHRISTIAAN DE WIJS R IJ W I E L E N AUTOMOBIELEN ING TOONEEL GYMNASTIEKPAK DAMES EN MEISJES SCHAGCHELSTRAAT 46 GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND Slaap k BINNENLAND Nu de fusie van de departementen Oorlog en Ma rine een feit is geworden (de Eerste Kamer nam het voorstel met 27 tegen 18 stemmen aan) zal waarschijnlijk het departement van marine worden overgebracht naar het gebouw van „Oorlog", in de lokalen, die nu in gebruik zijn bij den Generalen Staf. De staf trekt dan in het gebouw „Marine" aan het Lange Voorhout in Den Haag. De functies van secretaris-generaal van Oorlog en van Marine worden nu overbodig. Men verwacht dat de secr.- gen. van „Oorlog", mr. L. Woltman, secr.-gen. van „Defensie" zal worden,'daar de secr.-gen. van Ma rine, vice-adm. Zegers Rijser, voornemens is, dit jaar wegens bereiken van den 65-jarigen leeftijd ontslag te nemen. De voornaamste schuldigen aan de berooving van den ouden banklooper welke einde der vorige week in Amsterdam op den Singel plaats vond, heeft men naar men meent opgespoord, in.l. zekere Kik kert en Veldhuyzen, twee mannen, die door getui gen pertinent herkend werden en die in Utrecht groote verteringen maakten. Hoewel het geroofde bedrag v.a. 18.000.beloopt, werden op hen nog slechts enkele honderden guldens gevonden. Duizenden kijkers trekken naar IJmuiden om naar het wrak te gaan kijken van het Engelsche schip Shonga, dat daar einde der vorige week strandde en dat door tweeën brak. Het is een vrachtschip en de bemanning, die zich geruimen tijd nog op het afgebroken voorschip ophield is, (33 koppen sterk), door de roeiers van de IJmuider redding boot en de bemanning van de ,/Dorus Rijkers" te Nieuwendiep, met veel moeite gered. Op de berging van het schip en de laiding bestaat weinig kans. Nog slechts een 'klein deel wordt in een schip overgeladen. Wat er aan natte laiding af gehaald wordt, wordt op den wal gedeponeerd. Inzake de proef met de afschaffing van de vierde postbestelling te Groningen, is nu binnenkort een beslissing te wachten, naar uit het antwoord van den minister op de vragen van mevr. Bakker-Nort blijkt. De afdeelingsinspecteur moet nu een uit voerig rapport uitbrengen over de resultaten, waar na de minister de voor- en nadeelen nauwkeurig tegen elkaar zal afwegen, en beslissen of de af schaffing al dan niet blijvend zal zijn. Een sprekend bewijs voor de toenemende wel vaart in handel 'en bedrijf is wel het feit, dat op de 18e Nederlandsche jaarbeurs, die te Utrecht ge opend werd, een totaal aantal exposanten moest worden afgewezen, wegens gebrek aan ruimte. Er zal een nieuw gebouw bijgezet worden, waarvoor een leening van 750.000.wordt aangegaan, waarvoor het Rijk en de Gemeente Utrecht zelf 250.000.garandeeren. Op den straatweg HoltenRijssen viel een droe vig ongeval voor. Zondag reed een tweetal jorage- luit (22 en 21 jaar) op een motorfiets, ten einde zich naar een voetbalwedstrijd te begeven, toen zij in de bocht nabij „De Keizer" tegen een boom vlogen, tengevolge waarvan één der jongelieden onmiddellijk werd gedood, terwijl de andere, na operatief ingrijpen te Almelo, eveneens bezweek. Dit moet al de Iderde keer zijn, dat op die plek een ernstig ongeluk gebeurde. Men vraagt zich af of dit ge'en reden had moeten zijn, tot grooter voor zichtigheid. Bovendien passeerden de jongelui in de bocht een autobus. In de bocht passeeren in dezelfde richting is onder alle omstandigheden gevaarlijk era in de meeste gevallen zelfs wettelijk strafbaar. (Belemmerd uitzicht). Henri Polak, de bekende voorzitter van den Alg. Ned. Diamantbewerkersbond werd Woensdag 60 jaar en naar aanleiding daarvan hebben de Werk gevers hem gehuldigd, te Amsterdam in het Ame rican-Hotel. Voorwaar een zeldzame gebeurtenis. Men huldigde hem als orgaimisator, parlementslid, strijder voor zijn klasse, als heemschutter en taal zuiveraar en men vond, dat het schoonste praedi- caat dat hem gegeven kon worden, is: hij is ge bleven! de eenvoudige, de joviale, de hulpvaardige merasch. Hij heeft vrienlden gekregen uit alle krin gen der maatschappij, hetgeen door deze huldiging bewezen werd. Hem werd een electrische lamp, vervaardigd door den kunstenaar Jan Eisenlöffel, alsmede een album, aangeboden. Engeland. De minister van Marine heeft zich verdedigd tegen de bewering, als zou Engeland den nieuwen bewapeningswedloop zijn begonnen door het bouwen van nieuwe kruisers. Andere landen zijn begonnen met het bouwen va® groote oorlogsschepen. Maar een zwakke Britsche vloot zou niet tot den wereldvrede bijdragen. De af schaffing van de duikboot had de Engelsche re geering reeds op de conferentie van Washington voorgesteld en zij was niet van meening veranderd. Maar armere era zwakkere landen beschouwden de duikboot als hun eenige verdedigingsmiddel. En daarmee moest men rekening houden. Er loopien geruchten die aanvankelijk weer tegengesproken zijn dat het Engelsche konings paar voornemens zou zijn binnenkort Frankrijk te bezoeken, als antwoord op het bezoek van pre sident Doumergue van verleden jaar. Frankrijk. De Kamerverkiezingen zijn vastgesteld op 22 April en 29 April. Oud-minister Cail eux gaf als zijn meening omtrent de reorganisatie vain den staat te kennen, dat hij den gereorganiseerden Raad van Staat (parlement) zou verkiezen, waar in naast de ambtenaren en juristera, die het hui' dige parlement vormen, tijdelijk gedelegeerden van beroepsgroepen zitting zouden memen, wanneer er kwesties aan de orde komen, die tot hun be voegdheid hooren. Bloemenabonnementen vanaf f 1.per week Korte Kleverlaan 26 Tel. 22861Bloemendaal Door rechtstreeksche onderhandelingen tusschen de regeeringen is rau 'het Frainisch-Belgisch econo misch accoord tot stand gekomen. Het Fransch- Duitsche verdrag inzake het economisch regime •oor het Saargebied en het handelsverdrag met België zullen thans geteekend worden. Duitschland. 'Het is niet tot Rijksdagontbimding gekomen, dank zij het ingrijpen van President von linicii'burg. Zoodoende heeft zich een meerder heid gevormd voor de afhandeling va® den arbeid van den Rijksdag 'binnlen den wettelijken termijn. Deze loopt 31 Maart at Tot zoolang is dus dé rust verzekerd. Het gerucht, als zou Stresemann voornem'ens zijn af te treden, werd officieel tegen gesproken. De vertegenwoordigers van den Bond van Midden- Duitsche metaalbewerkers verklaarden de nieuwe irbitrale uitspraak van Berlijn voor onaannemelijk. De Rijksminister verklaarde de uitspraak even- vel, in het openbaar belang, bindend. Diversen. Te Genève kwam de veiligheidscom- nissie van den Volkenbond bijeen. Haar werk zaamheden zullen omvatten de voorbereiding der nternationale ontwapeningsconferentie vergemak kelijken, en de resolutie der jongste Volkenbonds vergadering uitvoeren. De bijeenkomst zal drie weken duren. Jhr. Loudon riep tegen 15 Maart de voorberei dende ontwapeningscommissie bijeen. Men acht het waarschijnlijk dat op deze conferentie de datum der ontwapeningsconferentie zal worden vastge steld. Men gelooft, idat de Spaansche regeering voor nemens is in September tot 'den Volkenbond te rug 'te keeren. Zij zou haar eisch van een perma nenten raadszetel hebben opgegeven. In Volkenbondskringen moet de Hongaarsche waperusmokkelarij een zeer ongunstigen (indruk hebben gemaakt. De Hongaarsche minister van oorlog beval de vernietiging van het in beslag ge nomen materiaal. Albanië heeft een beroep op den Volkenbond gedaan ten bate van de slachtoffers van den hon gersnood die idi't land teistert. Ook Zweden heeft nu zijn draadlooze telefoon erbinding met Amerika. De verbinding werd ge opend met een gesprek van den Zweedschen kroonprins met den Amerikaanschen minister van Buit'eralandsche Zaken, mr. Kellogg. Frankrijk en Ven'ezuela hebben nu het protocol van Genève in zake het verbod van den chemi- schen en ibacteriologischen oorlog geratificeerd. Het verdrag wordt dus nu van krac'ht, In verband daarmee doet Frankrijk een beroep op de andere ogendheden, die het protocol teekenden, om niet te lang met ratificatie te wachten. IN MEMORIAM OBIIT 14 FEBRUARI 1928 BIJ BRAND EEN DER VOLGENDE NUMMERS OPBELLEN: BLOEMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 Op Zaterdag 18 Februari j.l. werd onder groote belangstelling op Westerveld ter aarde bestelld het stoffelijk overschot van den heer J, C. d'e Wijs, in leven cargadoor, lid der firma Vinke Co., wonende te 'Bloemendaal, bestuurslid van tal van stichtingen en andere lichamen hier te lande, een vriend van schoonheid en bedrijvigheid, een wel willend man als weinigen. Ben lange stoet van auto's, waarvan twee over laden met bloemen en kransen volgtden de baar. De aula was vol vrienden en belangstellenden toen de beer G. Warnderink Vinke het woord nam om als oudste firmant der zaak, waarin ook de heer De Wijs was opgenomlen, dezen te gedenken. Spr. verklaarde overstelpt te zijn door wat in hem om ging, maar toch vervuld te zijn van weemoedige vreugde als zoo oude vriend van Ko de Wijs wat te mogen zeggen, na 38 jaar te hebben samen gewerkt en lief en leed als in zaken voorkomt met hem te hebben gedeeld. Spr. had in de wereld nooit iemand ontmoet als hem, altijd 'even voor komend, vriendelijk, èn tevens zulk een stoere harde werker. Ik kan niet zeggen, zoo vervolgde spr. wat wij in 'hem verliezen, hij zal bij ons nooit vergeten worden, voor ons, mijne broers en mij, was hij een trouw vriend in alle opzichten; ik zeg ook niet te veel, door hier te getuigen, dat hij eien vader was voor ons personeel, de ver slagenheid bij ons was groot. Spr. wendde zich daarop met hartelijke woorden van oprechte deel neming tot de weduwe en de aanwezige kinderen. Hierna werd' het woord gevoerd door den procu ratiehouder d'er firma Vink Co. te Amsterdam, 'ien heer G. G. M. van Felde. „Beste Mijnheer De Wijs", zoo sprak hij, „weinig had ik gedacht, toen U mij voor 14 dagen een tot weerziens toeriept, dat dit zoo zou zijn. Ik acht het een groot voorrecht vele jaren met U te hebben mogen samenwerken. Namtens het geheele Amsterdamsche personeel spreek ik het hier uit hoe U, onze hooggeachte chef, allen wist aan te trekken, hoe wij U waar deerden, gij leefdet met ons mee; wij verliezen in U niet alleen den chef, die in trouwe plichtsbe trachting ons voorging, maar ook een goede vriend. Moge het U, mevrouw De Wijs en Uwe kinderen, Oen troost zijn, dat wij zijne gedachtenis immer zullen eeren. Rust zacht! De heer C. Verbiest, procuratiehouder der firma te Rotterdam, verklaart namens het geheele per soneel aldaar, dat het diep ontroerd is door het overlijden van dezen man die een voorbeeld was van trouwe plichtsbetrachting, wij bewonderden zijn helder verstand, zijn juist oordeel, zijn groote toewijding aan de belangen die 'hem waren toe vertrouwd, maar vooral eeren wij hem als mensch, die bij alles zijn idealen wist hoog te houden en dit altijd met welwillendheid en toegenegenheid ons tegemoet kwam. Met grooten weemoed nemen wij van U afscheid Mijnheer De Wijs. Rust in vrede! De heer E. J. Langelaan herdacht den overledene als bestuurslid en later ook penningmeester van het Kennemer Lyceum. Zijn taak, het beheer te voeren over den schatkist di leeg was, ja wel eens meer dan leeg, was moeilijk; hij deed dat met zoovee zorg en zoozeer met achterstelling van zijn be langen, dat zijn medebestuurders dit niet langer mochten gedoogen. De Wijs kennen, wilde zeggen De Wijs waardeeren. ALs groote moeilijkheden zich opstapelden, was De Wijs steeds de man, die zijn kalmte bewaarde, een goed woord wist te plaatsen, en een blijmoedig optimisme aan den lag legde. Deze eigenschappen maakten het voor ons gemakkelijk met hem het doel der Vereeniging te bereiken. Zoo werd deze vriendelijke welwillen de man ook onze vriend; en als wat wij met het Kennemer Lyceum hebben bedoeld voor een dee van de jeugd in deze streek bereikt mag be-eten dan is dt voor een niet gering deel aan hem te danken; daarom zal hij bij ons in dankbare, eer biedige herinnering blijven. Namens Curatoren, Rector 'en Leeraren van het Cennemer Lyceum sprak Dr. J. D. Bierens de Haan, Een denker van dezen tijd heeft gezégd: Wij mettschen zijn de veel te velen. Hij De Wijs, be hoorde tot de veel te weinigen. Hij behoorde tot die voorbeeldigen, wie gekend te hebben een ge luk is. Een zakenman in den vollen zin des woords was hij, maar niet zakenman zonder meer, een harde werker 'in de praktijk va nhet leven, maa bij al dat werken een man van een stichtend sterkend idealisme. Als hij zich aan iets gaf, ge schiedde dit dn vriendschap en welgezindheid, maar ook uit behoefte om zich te geven, om te schep pen met een kracht, welke geheel vervuld was van zijn persoonlijkheid. Spr. herinnerde er aan, hoe hij jaren geleden het eerste 'bezoek kreeg van den heer De Wijs om te vragen in Bloemendaal lezingen te komen houden. Aan dien man met dat blijmoedig vertrouwenwek kende gelaat kón niets geweigerd worden. Zijn verscheiden heeft een diepe droefheid gewekt in ons allen, maar ook het tot groote dankbaarheid stemmend besef: een ware mensch heeft hier ge leefd, een van de veel te weinigen, die wij niet zullen vergeten. Vervolgens brengt prof. dr. G. A. van den Bergh van Eijsinga uit Santpoort een groet bij de baar, als voorzitter van de Stichting Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort. De Wijs, zei spr., was veelzijdig als weinigen, wij hebben gehoord hoe ijverig werkzaam hij was als zaken man, hoeveel hij beeft gedaan als penningmeester voo rhet Kennemer Lyceum, wij, zijn mede-be- stuurdenen kunnen verklaren, dat als penningmees ter van onze Stichting deze ook door zijn toe wijding buitengewoon heeft gesteund. Reeds van den aanvang af dat de School verrees, was hij haar trouwe vri'end, eerst als bewindvoerder, later als bestuurder-penningmeester. Wel treffen in deze dagen zware slagen onze school. Zes weken geleden stonden wij te Hilversum aan het graf van prof. Van Rees, nu 'hier. De Wijs vertegenwoordigde als deze een stuk geschiedenis der School; maar hij vertegen woordigdt ook een stuk geschiedenis uit mijn eigen leven. Héb ik De Wijs in allerlei be trekkingen en ook als vriend gekend, de gemeente Van Santpoort, die ik de eer heb als predikant te dienen, weet niet wat zij aan De Wijs verliest. Velen die geholpen moesten worden of die een betrekking zochten hielp hij door mijne bemidde ling zoo, dat hij zelf niet werd genoemd. Nu mag dit hier wel worden gezegd. De Wijs was niet wat meen een wijsgeer noemt, maar hij was een wijs man, door zijn idealisme gedreven naar de onzien lijke dingen. Nu is hij van ons heengegaan. Toen ik met zijn vrouw aan zijn sterfbed stond heb ik gezegd: Laat ons dankbaar zijn, dat wij zoo be droefd zijn, want daarin ligt opgesloten, dat hij zoo veel voor ons is geweest. Spr. eindigde met de woorden: God zegene U. De heer Tinholt, hoofd der O.L.-school te Bloe mendaal sprak namens het Bestuur van de afd. Bloemenidaal van den Nederlandsohen Protestan tenbond ongeveer aldus: Ons beviel bij het ver. nemen van dit overlijden een schok. En die schok was ons het bewijs van ons diepvoelend meeleven met 'hem, 'dien wij nu verliezen. En eerst toen wij eenigszins hersteld waren, beseften wij, wat wij in dezen oprichter, dezen voorzitter, in waarheid een leider en ledlisman zullen moeten missen. De afdeeling was hem hef geworden. Wij zijn hier samen gekomen om hem hier woorden van afscheid te 'brengen, wij doen dit met een woord van war men dank met een 'hart vol dankbaarheid. En de grootste eer, aan den overledene te bewijzen en die willen wij brengen, zal zijn door te werken in zijn geest. Hooggeachte mijnher De Wijs, hoogge achte voorzitter, wij danken U, rust zacht. Voor de Scheepvaartvereeniging-Noord voerde de heer F. W. D. Valstar het woord. Werkzaam en loyaal als d'e heer De Wijs was, had hij een groot aandeel in het 'beheer onzer vereeeniging. Zijn eenvoud, zijn groote objectiviteit, zijn hartelijkheid schiepen een sfeer van vertrouwelijkheid, waarin het goed was te verkeeren. Wij zullen hem in blij vend aandenken -houden. Herman Robbers, -directeur der Uitgevers Maat schappij „Elsevier" bracht in herinnering hoe de overledene ook daar zijn werk goed gedaan heeft zooals hij alles goed deed. Maar in het bijzonder moest hij hem gedenken als vriend va® af de prilste kinderjaren. Samen waren wij op de be waarschool, samen op de M.U.L.O., samen op het Gymnasium, ik bezocht hem in Leiden en sedert dien 'bleven wij omgaan en ik mag er mij op be roemen, dat hij mij zijn besten vriend noemde. Wel nu ik getuig hier, dat deze man een van de zui verste, en gaafste is van de menschen, die ik in mijn leven heb gekend. Van hem straalde de recht schapenheid U tegemoet. (Zich wendenlde tot me vrouw de Wijs en de kinderen): Wat jullie ver liezen is onpeilbaar. Maar hij laat een naam na, waarop gij allen trotsch moogt zijn. Zoo'n vol maakt goed, vriendelijk, bescheiden, nederig, echt ief mensch is hij geweest. Of as ieder onder den indruk van al deze uit op- -eehte liefde tot den overledene van hart tot hart 'esproken woorden, thans gebeurde er iets wat op ie aanwezigen den diepsten indruk maakte. Mevr. De Wijs rees van haar stoel op en naast de baar taande sprak zij met volmaakte zelfbeheersching n als door hoogeren geest geleid woorden van re-o 'imnigen dank en verheven liefde tot d'en man, 'ie daar en hunnen kinderen het hoogste had ge- feven dat menschen elkaar geven kunnen, dat de noeste aanwezigen hunne aandoeningen ®iet lan- 'er konden bedwingen 'ij zeide ongeveer het volgende: k weet, dat het in d'en geest van mijn lieven man s, dat ik, di'e het gr'oote voorrecht had zijn vrouw te zijn U allen hartelijk dank zeg voor Uwe groote sn treffende belangstelling, ook uit naam van onze inderen. Wij wisten wel, dat hij -beiraind was en ge waardeerd werd, maar dat het zóó zou zijn, dat ïadden we niet kunnen denken. De woorden door 'J gesproken, het waren geen officieele klanken, naar ze kwamlen U uit het hart en wij zullen ze n onze harten bewaren als iets kostbaars, een invergetelijke herinnering zullen ze ons zijn. De 1!c:laatste groet, mijn lieve man, is die van onze inderen, zoo ver weg in Afrika en zij is ook dt ■nze: „rust zacht papa-lief, we zullen nooit ver reten wat je voor ons was" een lichtend voor beeld zal je ons blijven- van onkreukbare trouw, ran alles verzoenende liefde. 'Bij het huwelijk van ons kind, was de grondgedachte van je feestrede: ,'t -is 'n voorrecht te kunnen danken", die woorden ïeem ik ®u van je over, die woorden zullen we doen beitelen op je graf, want 'danken kunnen we alleen naar dat we je hébben mogen bezitten en hoe inarU'lijk we je ook zullen missen, a 11 ij d, voor du is nu de tijd gekomien, idat je in bent gegaan n die sfeer van licht en liefde, waarin geen smart noch teleurstelling of te kort aan krachten is en waarin je eigenlijk alleen tehuis behoort en wij bidden, dat je -gezégende tegenwoordigheid ons moge vergezellen tot ook onze taak bier is af- J-eloopen. Tot weerziens, mijn lieveling! Het is hier niet de plaats noch het juiste tijdstip 'in beschouwing te nemen het zeldzame feit, dat een vrouw i® de betrekkelijke openbaarheid van zulk een plechtigheid zoo dankbaar era zoo wel sprekend', getuigde van het schoone, in den hoog den zin van dat woord, door het leven haar ge- ichonkeni. Die-p onder den indruk schreed de stoet ttaar Ide tusschen het groen -gereedgemaakte groe ve. 'Ds. Haentjens staande voor moeder en kinde ren beval in een diep-gevoeld gebed den geest van den overledene in Gods heilige bescherming De heer De Wijs heeft daar nog eenigen tijd in de medicijnen gestudeerd. (Red.) A. G. G. M. GIORGIS EN ZOON SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Teleloon 13310. HAARLEM. RIJWIEL-, SPORT-, AUTOHANDEL' KERKPLEIN 21-22 - BLOEMEND.WEG 5-7 FONGERS, BURGERS CADILLAC, STUDEBAKER TENNISBANEN TE HUUR Het afdoende middel tegen HOFST, VERKOUDHEID en alie aan doeningen der slijmvliezen. Prijs per aluminium kokertje 60 ct. DE KLIMGEIT door JAN BROEDELET, Vroolijk spel ran Zomertoerisme in drie bedrijven. Tusschen raadselvolle geboorte en dood gaat het raadselvolle leven, van- ons menschen op aard. En dat leven heeft vele kanten. Er is ook een kant door de menschen aan het leven gemaakt, die er van wege de natuur alleen niet aan verbonden was: de komische. Voor een plant, voor een dier, voor aen jong iraenschenkind is het leven een ernstig drama, van den ochtend tot Iden avond. Een dier lacht niet, 't geeft hoogstens door geluiden of bewegingen wel eens teekenen van tevredenheid of opgewektheid; de komieke kant van het leven openbaart zich eerst aan den bewust geworden mensch. Niet zonder reden stelt menige wijsgeer den humoristiscben aanleg der menschen op de -bovenste plank van al onze ondermaansche 'eigen schappen. Eigenaardig is het in dit verband te bedenken, dat in de geschiedenis- der tooneellet- terkunde de tragedie (het Idrama, dat altijd ein digt met den ondergang van den mensch tegen over hoogere macht), gevolgd wordt door het meer burgerlijke drama, waarin de wisselwerking wordt uitgebeeld van maatschappelijke en psychische krachten, maar dat het blijspel eerst verschijnt aan het einde. Elke cultuurperiode der menschheid eindigt in een lach. Het is ook al evenmin- toeval, dat de werkzame ontwikkelde mensch aan het -einde van -een -moei zame dagtaak eens lachen wil. In Rusland waar het leven thans zwaar is als wellicht in geen ander werelddeel, davert het des avonds in de bijeenkomsten van menschen, die gezond hebben mogen werken en ploeteren, van een gezonden, wij zouden zeggen van een oud- -ollandichen vroolijken lach. Schaam u dus nooit, lieve lezer, voor het gaan naar een echt blijspel, al heeft het zoogenaamd weinig (zwaarwichtigen) in houd. In den gezonden lach i6 het geheele leven overwonnen en opgeheven tot in de sfeer van den menschelijkien geest, -die uit eigen kracht zich boven de wateren der zwaarwichtigheid heeft uit getild en daar boven zweeft. Blijspelschrijvers zijn de beste vrienden van ons, maar ook van onze tcoraeelisten. Joh. W. Broedelet is een va® hen. Jan Musch heeft op het stramien van Broedelet's oncchuldig vermakelijke tekst van „De Klimgeit" een kostelijke vertoonirag gegeven, waarin hij ty pisch 'ter zijde gestaan vooral door „madam' de Boervan Rijk, ons best heeft geamuseerd. Als „De Klimgeit" weer in Haarlem komt kan ieder, die eens onschuldig lachen wil (want er bestaat ook een schuldige lach, die eigenlijk geen lach is) met vrouw en kind naar bet Wilsonsplein op gaan. De rest moet men zelf maar gaa® zien en ondervinden. In den Stadsschouwburg te 'Haarlem zal Zaterdag- Voor School en Vereenigingen het nieuwste voor Tricot, zwart en zwart-wit VAKKLEEDING TELEF. 14461 - HAARLEM - TELEF. 14461 avond 3 Maart, 8 uur, weer eens een oude-Vo'ks- jiederenavonla in costumes worden gegeven door mevrouw Geertruida van Vlaideracken met aan den vleugel: Jan Poortenaar. Vele van de liederen -die Geertruida van Vlade- racken zingt, zijn reeds eeuwen oud, zonder daar om echter iets van hun frischheid te hebhen ver- .oren. IHun gezonde humor of ontroerende ernst maakt ze voor een hedenldaagsch publiek nog even boeiend als ze het in den tijd van hun ontstaan waren. Zoowel het geestelijke als het wereldlijke lied zong men toen met gebaar en in costuum, In de kerk waren de uitvoerders voornamelijk gees telijken en scholieren, daarbuiten vooral minsireels en harden. Op die oude gébruiken is de voordracht van Geertruida van Vladeracken gebaseerd. Hare costumes zijn ge'en. oude kleederdrachten maar vormen éen passende ldeedij di'e zich in kleur en lijn bij den aard der liederen aansluit. Het is zeer de moeite waard1. De toegangsprijzen- loopen van 0.70 tot 2.15 alles inbegrepen. Terug te bekomen bij: De Graaf, Lambregt van Dalelaara 12, Haarlem, een jute zak; A. Brooman, Ewijckweg 6, Bloemendaal, een Duitsch bankbiljet van 20000 Mark; Cassee, Kerkplein 12, Bloemen daal, twee' zijden lampekappen; D. Schrama, Zuid-er Tuindorplaan 8, Haarlem, een rijwielbelastingmerk 15, Bloemendaal, een handpomp en twee stukken 1928; G. Zwarteveen, Lage Dui® en Daalscheweg electrische igeleidingbuis; A. Visse, Zuider Tuin- dorplaan 23, Haarlem, een dames vulpenhouder; P, Harren, Rollandspad 6, Haarlem, een slinger van een auto; W. Vleghert, Van Stolberglaan 17, Aerder.hout, een rijwielbelastingmerk 1928; aan het bureau van politie te Overveen, een wollen heerenharaduchoen, een zilveren heerenhorloge met double 'ketting, een zwart wasdoeken zeiltje; een bruine handschoen. ONDERTROUWD: A. van Kampen en A. de Wit; GETROUWD: A. S'tigter en H. Kroes; T, S. Smit en A. A. N. van der Hoef. OVERLEDEN: J. Ch. de Wijs, 59 j.; J. W. G. Droste, 74 j.; C. C. M. Wilde, 42 j., overleden te Amsterdam; W. Knoop, 60 j„ overleden te Haar lem; H. A. Veen, 81 j. GEVESTIGD: J. P. Nieuwenhuijs, Parkweg 9, Bloemendaal, F. W. J. Merki, Brederodeweg 36, Bloemendaal, H, Millaard, Platanenilaan 39, Bloe mendaal, G. Vermeer, Keet in 't Naaldènveld, Aer- denhout, Mej, H. M. J. A. de Haan, Arnoldsiaan 1, Bloemendaal. Bdelacht'b; De ondergeteeken- W. H. C. van Esv Uwe vergadering 1 Voor hun ambtsbe: Rector en van C< ceum te Bloemen malen per dag vai te Bloemendaal n versa, en daarbij dat er op 'dien we groote moeilijkhe-d levensgevaar voor leerlingen hunner Het eerste gevaar! gang van den spc Kleverlaan, waar male voorkomende slechte bestrating De ondergeteeken-i raaid van Bloemen gegeven, dat o.a. kunnen worden in Kinheimpark kom menweg in de ric temde op de 'daar idriklaan. Een zaak, waarbij lem ook 'be-trokkfei ring van de 'besti werkelijk zeer vee! strating is in de slecht, dat er wet lukken bestaat. E onjuist voor, dat lengen van een s< door kwesties v: Gemeentebesturen Zij zuller. dan oo zich nog tot hooj op de gevaren te Een tweede gev-aa mendaal naar Ov is dat van het spo weg, waar door h< trambaan en het water een verkeer in verband met gevaar oplevert. Het ligt niet op on: aamwijzingen verbeteringen (ove zij achten het hur bedenik'elijklen toe: In de hoop dat lem zoo ruime o deze kwestie, wa meentebestuur w Haarlemmers, wer lemsche instelling voor een deel mii wel Ide doorgang Haarkmsche leerl. wordt gepasseerd) blijven- wij, van t E'd'elachtt De ondergeteeker W, H. C. van Es Uwe vergadering I® de uitoefening dat van Rector Lyceum, zich -d'a tusschen het ischo de onliergeteeken tweetal punten, v- weg naar en van moeilijkheden, zo- welke redenen ic 18 cent per rege langrijke korting, en Aanbod, Huur en Verkoop, van elke regel meer 1 bij vooruitbetaliu of naast den tel Naaister, h. b. b. I kamertje zonder met prijs pgave van dit blad. HET ENGELSC TRICOT

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2