HENNY MÜLLER Tel. 22861, Bloemendaal IVERFT-STGDMTJ GOED-SNEL JL0TTGERIMG STCTOMERU-VERViRSJ, SP I ZAAL-, KAMER- EN TAFELVERSIERINGEN BRUIDSBOUQUETTEN ft. G. G. M. GIORGIS EN ZOON BIJ BRAND EEN DER VOLGENDE NUMMERS OPBELLEN: betalen, voor de sportterreinen is 't wat anders. Nadat ook de heer Hogenbirk zich daarbij heelt aangesloten, stelt de Voorzitter om aldus te be sluiten. Dit geschiedt. Eer-, dankbetuiging van „Sursum" is ingekomen, een mededeeli'nig van een opgerichte Woningbouw- vereeniging, een dankbetuiging van den heer Van Ravensberg voor de genoten wekelijksche onder steuning als werklooze. Hij heeft nu tijdelijk elders werk gevonden, in verband daarmee, zei de Voor zitter op een vraag van den heer Nuyens aan een door v. R. ingediend request, is dit door hem teruggenomen. Een ingekomen verzoek van dr. Mendes de Leon om van gemeenteterreinen een 3 bunder te reser- veerer. oin een op te richten klassenkliniek, wordt voorloopig voor kennisgeving aangenomen. Weth. Van Nede- hosselt vraagt nog even terug te mogen komen op de grasmaaimachines en bekent, dat het Kennemer Lyceum de machine al eens heeft gehad. (Hier en daar laat zich hierop eenigszins grimmig lachen hooren). De Voorzitter vraagt nu aan den Raad te beslissen of de eik voor aan den Militairenweg als verkeers obstakel vallen mag, hij takelt al af. De heer Luden: Mettertijd moet ook m.i. die eik weg. Maar r,u nog niet. Schilder er 'n witte band om, hij is 150 jaar oud en als we 't wilden, zouden we zuilk een boom voorloopig niet terug krijgen. Het is nu ook geen tijd om boomen te hakken. Weth. Laan: Ik vind het ook wel jammer, dat de boom weg moet, maar hij staat in het midden van den 'Bloemendaalscheweg. Bovendien op den weg komt topeca, en mijnheer Van Nederhasselt beweert, en dan zal 't wel waar zijn (hilariteit), dat een boom onder topeca 't niet houdt. De heer Kremer: Deze boom moeten wij behouden. Hij is een „kostelooze verkeersagent", wie hem ziet, houdt z'n vaart al in. De Voorzitter: Een auto die van Bloerncnaaal komt zal dan achter den boom om, de Julianalaa'n op moeten draaien! De heer Bcrnwater: Ik meen mij te herinneren, dat de eik bestemd was om met de palen, die noodig zijn op een vluchtheuvel te staan en die zal toch zeker geen topeca 'hebben. De heer Laan beaamt dit. De Voorzitter stelt voor de eik voorloopig voor een jaar te laten staan. Dit wordt goedgevonden. Weth. Van Nederhasselt constateert met genoegen dat de heer Laan zijn argumenten, wat topeca en boomen betreft, overneemt. Punt II. Op haar verzoek wordt aan Mej. C. A. Schoe- vaart eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan school B. Punt ffl. B. en W. hadden een nieuwe voordracht ingediend voor gc-m.-vroedvrouw, omdat de benoemde mej. Kruizinga bij de keuring gebleken was, niet geheel aan de eischen te voldoen, die de geneesheer der gemeentelijke keuring meende te moeten stellen. De Vo°rzitter deelde mede, dat de voordracht door B. en W. werd ingetrokken, omdat een 'herkeuring van dre ber.oèmde voor haar gunstig was afgeloopen. De heer Kremer pleit naar aanleiding van deze moeilijkheden voor een keuring van sollicitanten, die op een voordracht staan. De 'heer Schulz valt hem bij. De heer Kremer maakt er een voorstel van. Weth. Van Nederhasselt: maar de Raad kan ook buiten de voordracht om benoemen. De Voorzitter: Dit was geen voordracht maar een aanbeveling. (Gemeesmuil). De beer De Waal Maleüjt: Wat 'n kosten, stel u voor, dat er drie menschen uit Groningen moeten komen om gekeurd te worden. De lieer Nuyens: Ik ber. nu al geruimen tijd lid' va'n deze vergadering, maar maak voor 't eerst zoo iets mge. We kunnen m.i. ons die meerdere kosten besparen In stemming gebracht, wordt het voorstel van de heer Kremer verworpen met 11 tegen 3 stemmen. Weth. Laan: Zie zoo, dat houden we tenminste weer in onze zak (algemeene vroolijkheid). Punt IV. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om de rechten, bedoeld iu de arttikelen 5, 6 en 11 der Verordening op de heffing van begrafer.isrec'hten. voortaan slechts te verleen/en of over te schrijven ten name van één persoon. Punt V. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt aangenomen 'den heer Ch. Lebeau een vaste aanstelling te geven als technisch ambtenaar bij de afd. Publieke Werken. Over 'het voorstel va'n B. 'en W. een jonge kracht voor hoogstens 75, pe rmaand te benoemen bij de administratie der afd. Publieke Werken wordt gediscussieerd. De heer Noorman wil een jong maatje hebben niet ouder dan 20 jaar. De heer Cassee: We zitten eenmaal vast aan het besluit een behoorlijke boekhouding te willen hebben bij Publieke Werken. Hij acht 45, per maand genoeg. De Voorzitter: De 75.is een maximum. Weth. Laan steekt eerst even den draak met zijn eigen reputatie als zuinigaard en zegt dan: Het gaat hier alleen om d'e boekhouding van de werken die voor rekening van- derden worden uitgevoerd. (Zachte protesten zijn merkbaar), -c heb mij er bij neer moeten leggen, al is er sedert de invoe ring dier boekhouding niets veranderd; de werken worden precies zoo uitgevoerd als te voren. De heer Luden: De geachte Wethouder spreekt een beetje langs de zaak heen. De zaak is zóó gegaan. De accountants hebben in hun rapport aan den Raad de opmerking gemaakt, dat uit de boekhou ding van Publieke Werken niet was wijs te worden. De 'heeren Schulz, Kremer en ik hebben dit niet alleen voor de werken voor derden, maar mef betrekking tot alle werken bewaarheid gevonden. Toen we cijfers wilden hebben, moest De Jong met allemaal 'kleine papiertjes voor den dag komen, waar geen ander uit wijs zou kunnen worden. De noodige uitgave is niet een gevolg van ons besluit, maar van het feit, dat het vroeger niet goed in orde was. De heeren Prinsenberg en De Waal Malefijt drin gen ook op een matige saiarieering aan. De Vocrzitter: Het wordt moeilijk één jongmensch te vinden, die aan alle eischen der heeren voldoet. Het voorstel wordt z.h. stemming aangenomen. Punt VI. Voorstel van B. en W. tot verhooging va'n enkele salarissen, te weten: a. chauffeurs-mechanicien van 35of 38. per week; b. opzichters plantsoenen, straatmaker, en wa terleiding van 2000.tot 2400,onder scheidenlijk (telkens met 4 éénjaarlijksche ver- hoogingen van 100.op: 2200.tot 2600.—; 2100.— tot 2500.—; en 2100.— tot 2500. c. de gemeentebode van 1600.tot 2000. op 1700.— tot 2100.—; d tec'hn. ambtenaar v. d. Elshout van 3400. op 3500.—. e. Secretaris-ambtenaren en Publ. Werken voor bijwoning commissievergaderingen te geven 5.per vergadering. De heer Noorman 'had eindelijk verwacht ook voorstellen voor vacantie-toeslagen te krijgen. Hij wil in ieder geval zooals de gemeente-architect ook wil, den technische ambtenaar Vos ook ver mogen. De heer Cassee is het hiermede eens. De heer Hogenbirk: Wij (de Commissie van Bij- 'tand voor Publieke Werken) willen den heer v. d. Elshout op 100.meer brengen; de heer Laan heeft hem al eens in een onbewaakt oogen- blik 200.verhooging toegezegd (algemeene vroolijkheid, de 'heer Laan 'zwijgt), maar de 'heer Vos evenals d'e anderen eenvoudig buiten beschou wing gelaten. De heer Prinsenbelg stelt voor sub e. de 5. alleen te geven voor avondvergaderingen. De heer De Waal Malefijt: De technische ambte naren klagen nog steeds, dat zij bij het secretarie- lersoneel achter blijven; d'at verschilt 200. De Voorzitter: Nu komen we aan op een oude geschiedenis, die verleden jaar al beslist is. Een koe is niet met een paard te vergelijken. (Vroolijk heid). De heer Hogenbirk (eenigszins wijfelmoedig rond kijkend): De technische ambtenaren moeten, als zij vergaderingen, bijwonen, overdag hun dienst vol gens een hunner altijd inhalen. De VooTzitter: Ja zij moeten hun gewone werk dan 'n hun vrijen tijd doen. De heer Dorhout Mees zegt: alle salarissen zijn hier al aan den hoogen kant, hij voelt er niets voor er weer wat bij toen, maar vraagt inlichtingen over den oprichter der Plantsoenen. De Vocrzitter geeft toe, dat de salarissen hier aal) den hoogen kant zijn, 'doch Vermeer mag wel vooruit. Weth. Van Nederhasselt geeft den heer Dorhout Mees toe, dat de salarissen aan den hoogen kant zijn, maar er moet een onderlinge redelijkheid zijn; wat Vermeer betreft, die moet ieder oogenblik klaar staan. (De Raadsleden begeven zich nu luide in allerlei onderlinge gesprekken, zoodat niet te verstaan is. wat de heeren Nuyens en Noorman nu zeggen). Weth. Laan: Het is bar, dat de menschen zelfs 'hier nooit tevreden zijn. Vermeer en anderen ko men ieder jaar om verhooging aan. Die onderlinge verhouding is een mooi ding, maar 't moest geza menlijk altijd naar boven. De geldende salarissen zijn in 'den duursten tijd vastgesteld. Het is m.i. nu welletjes. Wie wel meer toekomt is Van den Elshout, dat kan ik het heoordeelen De heer Schulz: Zooals mijnheer Van Nederhasselt met Vermeer! (Vroolijkheid.) Weth. Laan vervolgt: Voor onze wegen is Van den Elshout je man, onze wegen zien er prachtig uit. De heer Noorman: Maar 't plantsoen ziet er ook fijn uit! Weth. Laan: Alles ziet er hier fijn, uit! (Algemeene opgewekte stemming). Het zou me buitengewoon spijten als een der wegenhouwers hem hier van mij weghaalde, wat hij met z'n werk hier inbrengt, z'n geschiktheid om met de werklieden om te gaan doen mij er een voorstel va'n maken hem zeker te verhoogen. De heer CaSsee: De heer Laan houdt wel een prachtige oratio pro domo (een pleidooi voor eigen zaak), maar ik stel voor, dat Vos mee verhoogd wordt. (Geroep: 't gaat er om, v. d. Elshout 200. te geven!). De heer Schulz is van oordeel, dat vergeleken met Heemstede, Haarlem en de Provinciale sala ris en hier niet zoo heel hoog zijn, Een vergelijking met de salarissen bij particulieren gaat niet op, daar komt doorgaans een en ander bij. Wil men cor ruptie weren, dan moet men die door goede sala rissen voorkomen. Na de bekende besnoeiing is 't voorstel van B. en W. er niet 'beter op geworden. De Vooizitter verzoekt den Raad' nu lettersgewijs te stemmen, de heeren kunnen dan hij elke ru briek nog hun opmerkingen maken. Dit geschiedt, a. Goedgekeurd. b *De heer Prinsenberg wil allen gelijk geplaatst hebben. De heer Hogenbirk acht Vermeer hooger geplaatst dan de anderen, hij heeft alleen de Wethouder boven zich, of De Jong, Hij krijge 100.meer. Aldus wordt besloten. c. Goedgekeurd. d. Hierop worden twee amendementen ingediend, één van den heer Noorman om te geven 3000. tot 3500.met 100.voor diploma; één van de heer Laan om v. d. Elshout 3600.te geven. Het amendement Noorman wordt met 8 tegen 6 st. aangenomen. Het amendement Laan wordt door den heer Van Ned'erhasselt ondersteund. Het wordt veranderd' in een persoonlijke toelage van 100.Dit wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen, e De Voorzitter 'brengt het voorstel van B. en W. als de verste strekking hebbende (terecht) 't eerst in stemming. Het wordt verworpen. Daarna wordt met algemeene stemmen een gewijzigd voor stel aangenomen, dat de 5.alleen wordt be taald voor vergaderingen, vallende „buiten de ge wone kantooruren". Punt VII, Herziening der Bouwverordening wordt aangehou den. Punt VUL Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 20 October 1927 betreffende de wijze van aanleg van den Militairenweg. De Voorzitter zegt, dat 'dit besluit noodig is, om dat een raadsbesluit alleen kan worden ingetrokken als het voorstel daartoe op de agenda eener raads vergadering is voorgekomen. Hij beschouwt dit echter alleen maar als een formeele questie. De vorige raadsvergadering heeft zich o.i. alreeds in dien zin uitgesproken, gelijk ook het oordeel is van den heer Luden, die dit in de vergadering van B. en W. heeft verklaard. De heer Luden: Het was regelmatig geweest, dat de leden van den Raad behoorlijk gekend waren n de wijzigingen, die B. en W. aan den Militairen weg 'hebben aangebracht. Eenigszins eigenmachtig hebben B. en W. ingegrepen. Er is daar in de vorige vergadering al tegen geprotesteerd en ik ben het 'daarmee volkomen eens. Het is niet ge beurd' zooals het moest gebeuren. De heer Van Ned'erhasselt heeft dit erkend. Men was al be gonnen, voor dat de Raad zich had uitgesproken. Ik 'heb toen, tot tijdelijk Wethouder benoemd, ge vraagd last te geven om op te breken, wat gedaan was. Er is toen ten eerste een voorstel gekomen va'n een aparte vergadering; de heeren meenden dat dit niet noodig was; ten tweede vroeg ik moet ik stop zetten? Men' 'heeft toen gezegd: we betreu ren 't wat gebeurd is, maar moeten in Godsnaam maar doorgaan. Zoo is de geschiedenis. De Voorzitter; En nu is 't alleen maar een for meele bekrachtiging van wat toen gebeurd is. De heer CasSee: I'k moet mijn strenge afkeuring uitspreken over wat B. en W. gedaan hebben. Burgemeester en Wethouders moeten het volle ver trouwen van d'e burgerij hebben, maar zij moeten zich dit vertrouwen eerst waardig maken. Het is best mogelijk, d'at het plan van 20 October niet uitvoering vatbaar is; maar niet B. en W., doch de Raad regeert d'e gemeente. En nu komen wij voor een 'betreurenswaardig feit te staan, nemen wij 't voorstel van B. en W. nu niet aan dan komen wij er niet. De Voorzitter: De heer Luden heeft er naar g vraagd en ik heb de notulen hier; de Raad heeft gezegd; doorgaan. De heer Schulz.' Ik sta nog op het standpunt, dat het Raadsbesluit (van niet doorgaan met 't besluit van 20 October) nog bekrachtigd moet worden. Nu zijn er weer nieuwe adressen tegen ingekomen. Het mag waar zijn, dat de gemeente op kosten komt, maar als wij doorzetten hebben wij vzel meer kosten. Ik voel er nog het meeste voor, dit voorstel van B. en W. niet aan te nemen. Het is een goede les voor het Dagelijksch Bestuur. We hebben er al meerdere malen moeite en last mee gehad. En dien weg moet 't verder niet op. Weth. Van Nederhasselt dringt op een spoedig af handelen d'er z.i. zeer eenvoudige zaak, aan. De heer Kremer: Ik heb de vorige vergadering reeds uitvoerig over deze zaak gesproken en zal 't toen door mij gezegde niet herhalen, Nu acht Ik het een voorrecht in het openhaar ook voor de andere bewoners van de Noordzijde van 'dén Mili tairenweg te kunnen verklaren dat wanneer eerlijk en legaal gebeurd was, wij niet ongenegen waren geweest om te onderhandelen. Maar nu 'het daar voor te laat. Toen had men met een voorstel mbe- ten komen. Nu niet. Het blijft een niet faire, niet ridderlijke behandeling, nu ligt den weg er, en nu zeggen B. en W., moeten jullie ons maaT volgen. Terwijl wij in B. en W. een voorbeeld van goede trouw en fairheid moeten hebben, zijn wij er in- geloopen. Ware dit niet zoo, ik zou als burger en lid van den Raad de eerste zijn geweest, die bereid was tot een offer. Ik spreek hier ook namens Ir. van Oldenborgh die mij verklaarde zich in gelijken geest te hebben uitgesproken tegenover Ged. Sta ten, zijn perceel beeft hij in 'huur van de Pro vincie. Ik persoonlijk heb meermalen het voor beeld gegeven, eenmaal door aan de Gemeente feitelijk een cadeau te 'geven van een 2200. dat was burgerzin. Ik beroem er mij niet op, be grijpt u dat goed. Verder is het allertreurigst zoc- als er van uit de tent of het Raadhuis stemming woidt gemaakt. Het bericht in het Haarlem's Dag blad, dat de gemeente door de bereidwilligheid /an verschillende villabewoners geholpen is, maar ,,nog eenige bewoners onwillig 'bleven" moet in gegeven zijn door het Gemeentebestuur, dat is een lage manier. Weth. Van Nederhasselt roept: Dat is voor reke ning van een blad! De heer Kremer vervolgt: Ik hoop, d'at de leden van de Raad' mij voldoende kennen, als gentleman, er zou met mij te spreken zijn geweest, maar zoo niet. Het is gebeurd op een manier die niet door den beugel kan. De heer Hogenbirk: Ik wil na den heer Kremer ge hoord te hebben, trachten tot een minnelijke op lossing te komen. Ik voel mij niet geroepen om mee te werken aan het voorstel, dat hier voor ons li'gt. Met door drukken zullen wij de menschen nog meer verbitteren. De Voorzitter (opnieuw): In de vorige vergadering heeft d'e Raad' zich toch uitgesproken. Weth. Van Nederhasselt leest uit notulen voor; de Raad heeft bevestigd, dat B. en W. op den inge slagen weg mochten voortgaan. De verontwaardi ging van den heer Kremer is eerst later veel grooter geworden. Ik heb den heer Kremer be zocht, ik ben met hem rondgegaan en 'hij heeft mij gezegd', wat hij zou willen afstaan. Daarna heb voor huishoudelijk gebruik ik een briefje van hem gehad, dat hij een advocaat had gesproken en nu niet meer bereid was iets te doen. Het bestuit is de vorige vergadering wettig genomen. W eth. Laan komt op tegen hetgeen de heer Schulz neeft gezegd; als zouden B. en W. eenvoudig hier maar als dictators te werk gaan; ieder die hier zit weet wel beter. Wat de Militairenweg betreft, ik heb mij altijd tegen een breed'en weg aldaar verzet; de mienschen waren daar komen wonen in een rustig park en dat het be'hooren te blijven. Ik ben er niet bij geweest dat de weg aldus in be werking genomen is; de heer Kremer is terecht gep.keerd en terecht boos. En als 't op onteige ning aankomt valt 't niet mee, Het is het Dage- ijksch Bestuur niet onverschillig. Het is gegaan bij ongeluk. De Jong is gekomen met een voorstei uit goedheid, in het belang van de bewoners, ik neem aan, dat 'hij 't verkeerd gezien heeft, maar t,ij heeft het ook in d'e Commissie voor Publieke Werken gebracht, die 't ook goed vond. De heer Prinsenberg (interumpeerend) Ja om de 3 Meter die er meer bij moest, te verdeelen over 1^ M. aan twee kanten. De heer De Waal Malefijt beroept zich op het feit, dat 'de Gewestelijke Commissie een 16 M. breeden weg heeft gewild, ging dit door, dan zou er nóg eens lh M. aan weerszijden af moeten. De bewoners tegenover den heer Kremer 'hebben ge- gezegd: 't is nog nooit zoo mooi geweest. In een maand is met zoo'n werk 'n boel gebeurd. De Raad heeft dit goedgevonden. Als oplossing stel .k voor het fietspad te laten vervallen, een trottoir te maken aan beide kanten en verder den nu oestaanden toestand te houden. De heer Hogenbirk stelt voor de discussie te slui ten, de bewoners bij elkaar te roepen en niet verder te dicteeren, dit maakt de verbittering slechts grooter, de heer Kremer is nu erg boos, maar dat zal wel luwen. De héér De Waal Malefijt wil wel een besluit nemen als B. en W. voorstellen en dan aan B. en W. overlaten wat verder moet gebeuren. De Voorzitter wil de behandeling der zaak aan net 'Dage.ijksch Bestuur en de Commissie voor Pu- olieke W erken samen overgelaten zien. Wij nebben een raadsbesluit uitgevoerd. Misschien kunnen we een dading treffen. Het is heel jammer, dat de toestand geprikkeld is, 'dat is nooit de bedoe ling geweest. De 'heer Kremer was altijd royaai jegens de gemeente. jJe heer Kiemer: Mijnheer de Voorzitter, alles was reeds dadelijk in hooldzaak als 't nu is. De heer Prinsenberg: De Commissie voor Publieke W erken tracht met B. en W. altijd het zoo min bezwarend mogelijk te maken voor de bewoners. Z.00 heb ik tegen hun belang in, nooit willen toe geven aan de 16 M. der Gewestelijke Commissie. De 'heer Kremer: Door De Jong is gezegd, we schipperen 't wel, waar 'dat op neerkomt voor de noordzijde wil ik eens verduidelijken dooT cijfers. (Spreker leest een aantal cijfers op, waaruit biijkt, dat 't nieuwe voorstel van B. en W. van de Noord zij zeifs meer wil afnemen dan van de Zuidzij), net is allemachtig gemakkelijk om dat zoo op papier te zetten maar wij gaan daarop niet in. weth. Laan: Er moet een eind aan komen. Laat ons met Publ. W-erken .gaan bekijken, vat gedaan moet worden, we komen zoo toch niet verder. De heer Kremer: De wijze waarop! weth. Laan; Op 't oogenblik behoeft daarin niet te worden teruggetreden. De heer Prinsenberg: De heer Kremer had niet naar een advocaat moeten gaan! 'De heer Kremei; Ik begrijp niet, hoe de heer Prin senberg zoo iets in het openbaar durft te zeggen De heer Bornwater; Ik geef in overweging aan B. en W. op te dragen „uitsluitend langs minnelij ken weg" te trachten tot overeenstemming te ge raken. Overigens schaar ik mij volmaakt aan de zijde van den heer Kremer dat de zaak niet regulier is behandeld. Het gaat nu niet om het raadsbesluit 20 October aan te houden. De Voorzitter: Kan de Raad zich dan met het voor stel van B. en W. vereenigen? Weth. Van Nederhasselt: -Het is al ingetrokken, wat nu op de agenda staat is alleen een formaliteit. De heer Schulz: Een van 'beiden, er is een formeel besluit genomen om dat van 20 Oct. in te trekken of niet. Uit 't geen U zegt, blijkt nu, dat er geen beslissing genomen is. De heer Van Nede'hasselt beroept zich weer op de notulen. De Voorzitter: In ieder geval is het (toen) niet op de agenda geweest. Hij beveelt het voorstel van Bornwater aan. De heer Dorhout Mees: 't Is een feit, dat het Raads besluit reeds ingetrokken is, maar toch is het leg gen van d'en weg niet in orde. De buurt is zeer vertoornd en zegt langs dezen weg wil men ons dwingen. Te zijner tijd zal de woede wel luwen. De heer Schulz: ik begrijp het zoo, dat men langs minnelijken weg z'n deel niet bereiken kon en nu de heiwoners der Noordzijde door een raadsbesluit wil dwingen. Dat zal nog niet zoo makkelijk gaan •en veel geld kosten. Het is daarom wel goed om hier duidelijk te doen uitkomen, dat de -moeilijk- heden zijn gekomen is de fout van het Gemeente bestuur (geroep ja, ja). Het lijkt mij beter, dat iiitrekkingsbesluit niet te nemen -en. dat B. en W. met de bewoners gaan praten. De 'heer Noorman sluit zich aan bij 'het denkbeeld van heer Hogenbirk en om deze heele voordracht te laten liggen. Nadat ook de 'heer Laan zich daar bij heeft aangesloten, wordt zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. z Punt IX. Overname straatlantaarsn van het P.E.N. Zonder 'discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Punt X. Uitspraak van den Raad ten aanzien van de toe wijzing der terreinen bij het Brouwerskolkje. De heer De Waal Malefijt pleit voor gemeentelijke exploitatie van de arbeiderswoningbouw, die al daar ook moet komen, maar dan voor d egemeente- ambtenaren, hoofdzaak zal daar zijn te streven naar behoud van het natuurschoon. De heeren Noorman, Prinsenberg en Schulz be strijden hen op het eerste punt. De Voorzitter wil alle bouwterrein voor arbeiders woningbouw in handen geven de Woningbouwver- SCHOORSTEENVEGERS. RIDDERSTRAAT 18a zw. Telefoon 13310. HAARLEM. BLOEMENDAAL UVERVEEN AERDENH0UT dENTVELÜ - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 2ói29 eeniging „B.oemendaal", die door de annexatie het meeste geschaad is. Weth. Laan is daar tegen en tegen het voorstel van zijn Dageiijkseh Bestuur. We hebben 4 bouw- vereenigingen en tot dusver plezierig met die lui gewerkt, op een is wei wat aan te merken, wat Ce huren betreft, maar overigens niet. Ik ben tegen meer bouwvereenigingen; maar geef de bestaande 4 allen een kans. Hij spreekt zich uitdrukkelijk uit tegen gemeentelijke bouw en exploitatie, we zijn niet op dat werk ingeschoten en zouden er een, heele rompslomp mee b.nn-enihalen. De heer Prinsenberg vait de heer De Waal Malefijt de heeren Schu'z en Cassee vallen de ander hee ren bij. Met 10 tegen 4 stemmen wordt het voorstel* van B. en W. om den grond toe te kennen aan ééne vereeniging, verworpen, punt XI. Zonder hoofdelijke stemming worden aangenomen verschillende voorstellen tot aankoop van gronden ter verbreeding van den Militairenweg aan de Zuidzijde (in verband met het kaartje, waarheen in die stukken verwezen werd, gelden deze besluiten niet voor den aankoop van gronden, loodig volgens het bestaand raadsbesluit van 20 October '27, maar voor grond'en noodig, volgens een nog niet wettig genomen raadsbesluit). De heer K.emer vraagt aanteekening van zijn verklaring, dat hij handhaaft zijne bereidverklaring tot overdragen aan de ge meente van zooveel grond als volgens het raads besluit van 20 Oct. zou noodig zijn. De Raad gaat nu over tot een besloten zitting. Na heropening zegt d'e Voorzitter, dat de Raad a.s. Maandagavond te 8 uur opnieuw zal vergade ren. De heer Schulz zegt, dat dit noodig is geworden, omdat in de besloten vergadering de stemmen met 7 tegen 7, gestaakt hebben over de vraag of punt XII plaatsing van mevr. Klinkenberg aam de school va'n den 'heer Tinholt en van Mej. Paesi aan de school te Vogelenzang zal worden -behandeld in het openbaar of in. besloten vergadering. Nader wordt besloten daartoe Dinsdagavond weder samen te komen. Punt XIII. De volgende ontheffingen van art. 7 der Bouwver ordening worden verleend: a. Mej. G. Biaauboer, voor bouw eener garage aan den Zandvoorterweg; b. S. Rinkema, voor bouw eener garage aan de Dahlialaan; c C. J. Laming, voor bouw van perceel Aerden- houtsduinweg no. 9. Een afwijzend prae-advies van B. en W. op een verzoek van den heer Smidt van Gelder tot ver bouw va'n perceel- Bloemendaalscheweg 238, ver valt, omdat dit plan is ingetrokken. Bij de rondvraag klaagt de heer Verdegaal over den weg van den Boekenrooderweg naar den Ley- weg, de heeren Laan -en Dorhout Mees vallen bem bij maar in 't koude jaargetijde is er niet vee! aan te doen. De heer Bornwater vraagt 'naar de wegentracee- .ingen in 'het terrein tusschen Zeeweg en Duinlust- weg. De Voorzitter zegt toe, de plannen Dinsdag in den Raad te brengen. De heer Bornwater klaagt over de voetpaden, de heer Cassee speciaal over die op den Genestetweg. De heer Laan gaat ze bekijken. De heer Prinsenberg klaagt er zijn nood over, dat nadat een plan door hem was ingediend van be bouwing van de terreinen aan- den Zeeweg, met een niet voor publicatie bestemde nota aan de raadsleden in de dagbladen een bericht verscheen, dat men hoopte dat als dit in den Raad kwam het plan van den gem.-architect ook de noodige aan dacht zou genieten. Dit komt niet te pas. De Voorzitter: Wij drieën weten er niets van. De heer Bornwater: Waarom is er geen prae-advies van B. en W. op Prinsenberg's voorstel? Weth. Van Nederhasselt: Ik acht de zaak nog niet rijp voor prae-advies; we moeten eerst weten, wat er op het terrein bij den watertoren komen mag. De Raad gaat hierna wederom in besloten ver gadering, althans de heeren werden door den heer Laan verzocht nog even, na te blijven. 3S3H33ES Bköil» OPGERI VOE Bloemend'aal ontvangt a sterdam. Dit elftal, dat malen, in de tweede k. twee jaar geleden, ma: •der betreffende derde 1 De eerste plaats werd cijfers, zoodat d'e mog blauw-zwarten de pre waarin ook Laren en 1 „1 e.ndigt, zoodat de p geving een vo.'domgen f D.W.S. beschikt over e dat de overwinning, z< gelukken deze te beh zal worden. Wij kunnen dus een. gal Brederodeweg alleszins steeds een graag geziï forsch, -maar volkomen Het tweede speelt tegr in the running te blijvi Schaar c.s. niet mee z Worden de zaken aa'ng tier tegen D.I.O., dan i Het vierde bezoekt 's kan, mits voltall.g opki het vijfde zijn geschokt tegen Zeemeeuwen 2 I 3 met Ieege handen na De elftallen zijn als v le Elftal: J J. IJfs J. Cassee H. G. Kopjes Niemann 1 2e Elftal: 'H. M. Janser H. Eijsten G. C. Warlé Ad. Cassee 4c elftal: H. M. Th. Akersl J. Kohier P. N. C. Vogel J. v. d. M 5e elftal: K. 1 'H. S. v. Lën G. H, Kamphuijs j W. A. v. Zanten J. Oplossingen, bijdragei Schaakredacieur, De Wit Stand der stukken: Wit: Kf3, Pe5, a5, b Zwart: Kg7, Lc8, a6, EIND'! Onderstaande stelling partij tusschen Dr. A Capablanca, gespeeld 1927. Aljechm won, na eei eindspel, als volgt: e3e4! De pointe der combi •d'5t, Kf5 (of Kd7; 3l door f3Xe4 en de t partij.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2