EMSER-WATER <%enny cMuller, Jiorte Jileverlaan 26, el. 22861, ^Bloemendaal BBloemenabonnementen vanaf 1.00 per week Binnenland Buitenland Tooneel A.G.G.M. G10RGIS &Zn. Plaatselijk Nieuws c SchaE SCHOORSTEENVEGERS Ridderstraat 18a zw., Haarlem, Tel. 13310 Nauwelijks heeft de Kamer het z.g. aardwerkwetje verworpen, waaruit de gezindheid van de Kamer kon gepeild worden, ten aanzien van oppertunistische ta riefswijzigingen, of een nieuwe poging in deze richting wordt gedaan, door de indiening van een wetsvoorstel bij de Tweede Kamer door de heeren Fleskens en Smeenk, om tot 1 Januari 1933 op den invoer van klompen een tijdelijk recht van 12% te heffen. Het cadeaustelsel heeft in ons land zulke groote af metingen aangenomen bijna geen verbruiksartikel is er, waaraan niet een of ander „cadeau" verbonden is dat de Minister van Arbeid, Handel en Nijver heid een commissie heeft ingesteld met de opdracht het cadeaustelsel en de daaruit voortvloeiende nadee- len aan een nader onderzoek te onderwerpen, na te gaan, welke maatregelen daartegen eventueel zouden zijn te nemen en hem terzake rapport uit te brengen. Waar het nog niet iedereen duidelijk is, wat de ge volgen zijn van de aanneming van het verplichte zeven de leerjaar, wordt er nog eens de aandacht op geves tigd, dat dit verplichte 7e leerjaar is ingesteld voor die kinderen, voor wie de lagere school het eindonderwijs is en die dus niet naar een ambachtschool, M.U.L.O., H.B.S., enz. gaan. Wil een kind van twaalf jaar na 6 klassen lagere school naar de H.B.S., dan kan dat. Maar zou het bijvoorbeeld op de H.B.S. niet mee kunnen en na een half jaar die school verlaten, dan moet het weer terug naar de lagere school, om het zevende leerjaar door te maken. Zeer interessant is het overzicht van het Centraal Bu reau voor de Statistiek van de Nederlandsche arbeids markt in 1927. Daarin wordt o. m. opgemerkt: De nijverheid heeft, als geehel genomen, haar deel in de gunstige gevolgen van het geleidelijk verderende her stel van den algemeene economischen toestand van Europa niet gemist, maar dat neemt niet weg, dat 1927 voor vele industrieelen nog een moeilijk en on zeker jaar is geweest. De in zeer vele ondernemingen bevredigende en in een kleiner aantal zelfs gunstige stand der bedrijvigheid mag er niet toe leiden het oog te sluiten voor de slapte of achteruitgang, waardoor toch ook nog vrij veel ondernemingen zich hebben ge kenmerkt. Een zeer bemoedigend verschijnsel is het, dat kamer leden zich de moeite getroosten, zich persoonlijk van toestanden in Nederlandsch-Indië op de hoogte te gaan stellen, ten einde met meer verstand van zaken over de verschillende vraagstukken te kunnen oordeelen. Zoo gaat Prof. Jhr. Mr. B. C. de Savornin Lohman (chr.-hist.), lid van de Eerste Kamer eind Mei voor een Chr.-Hist. comité naar Ned. Indië voor een studie reis van een halfjaar. Het Tweede Kamerlid Mr. Knot tenbelt (v.b.) zal ook een zelfde reis in Mei onder nemen. Men herinnert zich hoe de Kapitein van het Ned.- fndische leger, J. Paris, tijdens de onlusten aan de Westkust van Atjeh sneuvelde. Kapitein Paris werd o.m. belast met een expeditie van eind 1925, begin 1926. Thans is aan zijn nagedachtenis hulde gebracht, door hem te doen inschrijven in de registers van de Kanse larij der Nederlandsche orden als ridder der 4e klasse van de Militaire Willemsorde. De Amsterdamsche gemeentetram neemt maatregelen om het abnormale verkeer te verwerken, dat men tijdens de Olympische spelen verwacht. Reparatiën aan het materiaal zijn in vollen gang, daar het geheele wagenpark in bedrijf zal komen. 170 man personeel wordt opgeleid, terwijl het in de bedoeling ligt, tijdens de drukke zomermaanden de laatste trams om 1 iiur in plaats van 12 uur 's nachts te doen afrijden. Verder denkt men aan nachttrams, om het kwartier, vanuit het centrum der stad naar de verschillende kwartieren. Extra lijnen zullen ingelegd worden naar en van het Stadion op drukke speeldagen, terwijl ook Zondags morgens meer trams zullen worden ingelegd. H.M. de Koningin zal waarschijnlijk haar jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad in Mei a.s. brengen. In verband met den wensch der Nederlandsche regee ring, dat Nederland aan de Perstentoonstelling te Keulen, de Pressa, zal deelnemen, in verband met daaraan verbonden cultureel Nederlandsch belang, besloot de vereeniging „De Nederlandsche dagblad pers" alsnog met een collectieve inzending aan de Pressa deel te nemen. De Schuttevaer is Maandagmiddag uit Londen ver trokken, naar Plymouth, waar het scheepje een paar dagen zal blijven, om vandaar over de Azoren naar New-York te zeilen. Een 19-jarige loopknecht van een firma aan de Wijn haven te Rotterdam, werd Zaterdag van 25.000. beroofd. ENGELAND. In het Lagerhuis werd een motie van Mac Donald, inzake de onthullingen van eenige ambtenaren betreffende de kwestie van den brief van Zinowjef, (en waarbij werd uitgesproken, dat die mededeelingen van nationaal belang waren en deel dienden uit te maken van een onderzoek door een be voegde commissie, die getuigen onder eede kan hooren en stukken opeischen) met 326 tegen 132 stemmen verworpen. Een andere labourmotie, om de legerbe grooting te verminderen om daardoor de aandacht te vestigen op de nuttelooze militaire bezetting van het Rijnland, werd eveneens verworpen. De Afghaansche koning Amanoella woonde een mili tair spiegelgevecht bij, waaraan 50 tanks deelnamen, en gaf als zijn meening te kennen: Het is verschrikke lijk die Westersche oorlog, ik heb nooit iets zoo ver bazingwekkends en vreeselijks gezien. Het schijnt in Arabië niet tot een heiligen oorlog, uit geroepen door koning Ibn Saoed tegen Irak, te zijn gekomen. Integendeel moet Ibn Saoed er met succes naar streven, weer de macht te herkrijgen over de opstandige stammen in de grensgebieden. FRANKRIJK. De Fransche senaat nam het Fransch- Belgische douane- en handelsverdrag aan. De Kamer heeft haar 13e wetgevende periode besloten. De presid. der Kamer wenschte haar geluk met de omstandigheid, dat zij onvermoeid de buitenlandsche politiek heeft gesteund, die zoo gelukkig tot den weg naar den vrede had geleid. In de laatste uren, dat de senaat bijeen was, is het er nog rumoerig toegegaan, n.l. tijdens de behandeling van de Legerwet. Mevr. Vérone, presidente van den Franschen Bond voor de rechten van de vrouw, was met een vijftigtal vrouwen op de tribune aanwezig. Op een bepaald moment riep één der vrouwen: „Om de oorlogen af te schaffen, moeten de vrouwen kies recht hebben." Waarna de andere vrouwen riepen: „De vrouw moet 't kiesrecht hebben.' Het slot was, dat de vrouwen, die aldus voor hun in Frankrijk wel zeer lang miskende rechten op kwamen, weggeleid werden. Maar zij voorspelden dreigend: Wij zullen terugge komen Nu zijn de verkiezingscampagnes begonnen en alles roert zich. De verkiezingen hebben op 22 April plaats, terwijl de nieuwe Kamer op 1 Juni bijeenkomt. DlIITSCHLAND. De Rijksdag keurde een deel van het noodprogram goed, waarin den rentetrekken- den een nieuwe verhooging wordt toegestaan, terwijl de crisisondersteuning tot 30 Juni verlengd wordt. Minister Kohier heeft een ernstigê waarschuwing doen hooren naar aanleiding van de actie van den Land- bund (grootgrondbezitters, Duitsch Nationaal georiën teerd), die de boeren opstookten, geen belasting te be talen, zoolang de regeering geen maatregelen neemt om de noodlijdende landbouw te steunen. De Russisch-Duitsche betrekkingen zijn verstoord, de arrestatie in Rusland van 6 Duitsche ingenieurs, onder beschuldiging van anti-comraunistische propa ganda en sabotage. Van de andere zijde wordt be weerd, dat Russische arbeiders in het Donetzbekken 15 pond dynamiet stalen, waarvoor de ingenieurs aan sprakelijk gesteld werden. De voorzitter der Duitsch-Nationale Partij, ontving van admiraal von Tirpitz de mededeeling, dat hij zich geen candidaat meer stelt. Diversen. De oppositie in Roemenië heeft zich ge organiseerd. Men wil het liberale bewind op zij zetten, het regentschap moet de dictatuur opheffen, door in stelling van een regeering-Maniu en uitschrijving van vrije verkiezingen. De nieuwe volkswil wordt gevormd door de verzamelde partijen: boerenpartij, socialisten en Jorga-partij. Men houdt zich te Genève bezig met de bespreking van de Russische ontwapeningsvoorstellen. Men ver wacht, dat de beslissing over de voorstellen zal plaats hebben gelijk met de tweede lezing van de ontwerp- conventie voor de ontwapeningsconferentie, die in a.s. zomer of herfst plaats vindt. Het Amerikaansch Rèpresentantenhuis nam de ge wijzigde vlootwet aan 274 millioen, voor 15 kruisers en 1 moederschip), dat den president der republiek tevens machtigt, den bouw op te schorten ingeval van een internationale overeenkomst. In den amendement werd aangedrongen op de wenschelijkheid, dat Coolid- ge zou wijzen op de noodzakelijkheid van een nieuwe internationale vlootbeperkingsconferentie. In dit ver band verwacht men reeds een afgezant van Coolidge, om terrein te verkennen, op de voorbereidende ont wapeningsconferentie, in Genève. Het Nieuwe Nederlandsch Tooneel met Abie's Rose-Marie in den Stadsschouw burg op Woendag 21 Maart. Achenibbish, wat hebben we gelachen! Het begon al dadelijk, toen het scherm opging en Elias van Praag, die in „Boeven en Burgers" van Pauwels zoo'n pracht van een zaakwaarnemer is, als menheer Isaac Cohen op de sofa zat te gieren en op het laatst brulde om het krantenbericht van de big, die zich gebrand had aan heete slemp en blaasjes in de maag had. En dat ging verder het heele bedrijf zoo door als zijn koshere vrouw, Sophie de Vries, met d'r nieuwe bont om, hem ongezouten op z'n tabbard zit en hij maar gijntjes blijft verkoopen, zooals 'n ander op de niarkt de heele dag lappies en prulletjes veilt. Dan komt er in eens een gezellige ouwe leukheid op het tooneel in den vorm van Salomon Levy (Louis Saalbo'rn). Dat is nu Abie s vader. De oude, gemoedelijke man is om het bestaan alleen al, en om het gezonde bestaan, van zoon Abie eiken dag en eiken avond in de wolken, en zijn eenige zorg is, dat Abie niet gauw genoeg trouwen zal en zijn eenige begeerte, dat Abie trouwen zal met een Jodenkind. O, wat is dat goed geteekend en wat beeldt Saalborn dat levend uit, die aanhankelijkheid van den stamgetrouwen Jood aan zijn kind, zijn zwak heid tegenover zijn zoon en die begeerte naar de ras echte uitbreiding van zijn geslacht. Abie heeft al een meisje, een gojem, geen Jodinnetje, maar het eenige kind van een aannemer die aan z'n protestantsche kerk gehecht is als een lastige hond aan zijn hok en al blaft als hij in de verte eenig levend wezen ziet, dat daarin niet thuis hoort. Gobau dan, de gezonde, brave, verliefde Jodenzoon heeft zijn hart verpand aan Magda Janssens, pardon aan Rose-Mary, die geen sikkepit Hebreeusch ver staat, maar de kinderen draaien er zoowat een punt aan en in zijn verrukking over het lieve a.s. schoon- dochtertje van zuiver ras, verdoezelt voor Salomon Levy's vaderoogen alles aan het meisje wat niet Joodsch zijn kan, haar tweede voornaam, (haar ware achter naam heeft z'n zoon niet eens durven uitspreken) het beroep van haar vader, de buiging naar den verkeer den kant van haar neusje, haar manieren en spreken, en hij dringt bij zijn zoon er op aan zoo gauw mogelijk te «trouwen. .Deze wil liever zijn vader niet bedriegen, maar kan van het meisje geen afstand doen. Tusschen het meisje en haar vader speelt zich iets dergelijks af; trouwde zij met een Jodenjongen, de driftige Patrick Murphy (met veel temperament, als altijd, door Floor la Roche verukkelijk gespeeld) zou er een moord om begaan. Zoo gaan de kinderen tusschen twee opkomende on weersbuien het huwelijksbootje in; eigenlijk twee hu welijksbootjes, waarbij twee zegeningen te pas komen en die dan ook dubbele zegen geven. Hoe die buien losbarsten, en hoe de groote zegenaar, de God der Liefde door twee afgezanten eenzelfde boodschap aan het zenuwachtig heen en weer geslin gerd paar komt brengen en wat daar verder is ge schied, dat moet men zelf gaan hooren in het lied, dat hier op het tooneel wordt ten einde gezongen in een burlesk slot. De zaal lacht en klapt er zalig van, zelfs bij open doek en roept en klapt en lacht weer om het vlotte spel en de malle en toch aannemelijke situatie s. Er is maar één maar bij, boeren, burgers en buitenlui, dat 't eenmaal uit is. Saalborn heeft u met z'n troep je van het begin tot het einde te pakken, als een baby, die hij in z'n armen wiegt. Vlot spel, geanimeerd spel en een kinderlijk stuk, waarbij ge uw scherpzinnig ver stand met pensioen kunt laten gaan, waarbij wat uw oogen en ooren opnemen onmiddellijk op uw midden rif werkt, zoodat ge met schoon-gelachen longen thuis komt, lekker slaapt, en den volgenden dag weer met een glimlach aan uw werk kunt gaan. Als dit stuk van Anne Nichols echt Amerikaansch is, dan zijn onze broertjes aan de overzij van den grooten plas driftige groote kinderen, maar kerngezond, joh. te Wechel als dominee Whalen en Alex Frank als Rebbe Samuels, vormen, rustig goed en ernstig spelend, de overgang van al deze druktemakende stervelingen naar de beschaafde wereld, waartoe, hoe kan 't anders, lieve lezeres en lezer, wij behooren. Alle spelers, Saal born in de eerste plaats, werden na elk bedrijf, maar vooral aan het slot warm toegejuicht. De aankleeding der drie bedrijven was aardig en frisch. De Commissie voor den Schouwburg moet overwegen Saalborn voor te dragen voor doctor honoris causa in de geneeskunde. De Stadsschouwburg wordt zoo allengs een gezondheidsinstituut. Onder de regie van Ko van Dijk heeft Het Schouw- tooneel Dinsdag 13 Maart het reeds vrij oude maar nog niet verouderde satiriek blijspel 2X2 5 ge geven, een deensch stuk van Gustav Wied. De schrijver neemt allerlei typen uit de burgerwereld, één voor één en ook wel hun onderlinge verhoudingen op den hak: den windwijzer Thomas Hamann, refe rendaris aan het Ministerie door den voortreffelijken Hein Harms gegeven; zijn vrouw Marie, de vleesch ge worden burgermevrouw van betere dagen (Lena Kley), hunne kinderen Fritz de maneschijn-uitstralende quasi jonge dichter, die 'm achter den mouw heeft, zijn zuster Ester, getrouwd met de hoofdpersoon, den schrijver Paul Abel, welk vrouwtje verliefd is op haar eigen tobberijen, de burgerjuffrouw de weduwe Truel- sen. verpersoonlijking van de eindeloos naar een man smachtende hospita (Hesje Rijken), de quasie-deftige gravin (Ellen Wiarda) innerlijk banaal, maar uiter lijk stug in aangewende hooghartigheid, een farizee- sche gevangenispredikant (Hugo Reijst), een cipier, wreed en begeerig (Sam de Vries), een juffertje van de vlakte Othella Lustig, verleidelijk door Mevr. Van DijkRiecker vertolkt en nog meer van dat goedje, en waar door heen twee gezond van elkaar houdende menschen wandelen: Gerhard Konik, caricatuur-tee- kenaar (Ezerman, ook, als altijd, goed) met z'n vrouw Lize (Mevr. v. d. PollHamakers), voor wie het leven één gezellig samenzijn is met als verheffingen het pro- duceeren van de wereld uitlachend teekenwerk. En boven dat alles uit staat in Paul Abel, schrijver en leeraar, de geest van den geestigen schrijver zelf, die alle figuren met onverwacht spreken en ongewenscht zwijgen prikkelt om hun eigenaardigheden in volle wanglorie ten tooneele te voeren, zoodat het geheel dier kleine deensche wereld (of nederlandsche? Ezerman vergiste zich eens in dien geest) een leven dig poppenspel werd van egoïsten van tienderlei ga ding, aan wier kleinheid Abel zijn leut heeft en wij met hem. De hoofdrol werd door Ko Arnoldi naar onze smaak met voldoende scherpte en in ieder geval be schaafd en fijn weergegeven. Er werd met groote toe wijding gespeeld. Vooral Fritz Hamann, de idylle van de familie, maar die zilveren lepels steelt, is een type, dat vroeger voor kwam. Onze jonge mannen van tegenwoordig zijn heel anders. Tegenwobrdig zijn de menschen allemaal heel anders, staat op het programma. Tegenwoordig is 2X2 misschien wel 2 X 11, of zou 2X2 van egoiste menschjes misschien ten eeuwigen dage 0 blijven? Onze plaatsgenoote, Mej. Molly Kremer, had veel succes in het verleden week door de H.T.C. opge voerd stuk van Dilde: Lady Windermere's waaier. BLOEMENDAAL. Op Vrijdag 30 Maart 1928, des avonds 8 uur houdt de Noordholandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" afdeeling Bloemendaal, haar ledenvergadering in „Van Ouds Het Raadhuis" te Overveen. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen en ingekomen stuk ken; 3. Verslag van den Secretaris over 1927; 4. Reke ning en Verantwoording van den Peniningmeester; 5. Verslag van de Commissie voor Wijkverpleging over 1927. 6. Rondvraag en sluiting. beelden gehouden door Dr. W. G. N. van der Sleen over „Ons Mooi Nederland". Bijzonderheden vindt men in de bedoelde annonce. OVERVEEN. Zondagmorgen zijn eenige wielrijders aan het eind van den Zeeweg in een hoop opgestoven zand gereden, waardoor zij op- en over eikaar vielen. De wielrenner D. B., wonende te Haarlem, was er minder goed af gekomen. Hij klaagde over pijn en sufheid. Per auto naar de politiepost te Overveen overgebracht, constateerde de ontboden geneesheer waarschijnlijk beschadiging van een der halswervels. B. werd per ziekenauto van Mathot naar het Sint Elizabethsgast- huis te Haarlem getransporteerd. Woensdagmorgen is op het Raadhuis te Overveen aanbesteed het bijbouwen van twee lokalen aan de M.U.L.O.-school aan den Vijverweg te Bloemendaal. 1 inschrijvers waren: A. G. Sevenhuizen. te Haarlem, 16.924.J. Verberne, te Hoorn, 12.970.N. Zwaan, te Nieuwendam, 14.965.G. Polderman, Aerdenhout, 14.500.fa. Breevoort, Haarlem, 14.495.fa. Philips, Haarlem 13.974.L. van Hotten, te Haarlem, 17.350.W. Saeys, Haarlem, 14.400.H. Klaassen, te Heemstede, 12.505; Gebr. Broertjes, Bloemendaal, 13.338.D. Boerrigter, te Haarlem, 14.310.ia. Van Deursen, te Haarlem, 14.586.—. Laagste inschrijver: H. Klaassen voor 12.505.De gunning wordt later bekend gemaakt. HAARLEM. Ter gelegenheid van de herdenking van den grooten Neurenberger kunstenaar Albrecht Dürer is in de Kunstzaal F. H. Smit, Groote Houtstraat 69 te Haar lem, een tentoonstelling georganiseerd van een collec tie lac's. reproducties naar zijn schilderijen, teekeningen en gravures. De tentoonstelling is geopend van 17 Maart af tot 14 April a.s. Tevens wordt een verzame ling boekwerken geëxposeerd, handelende over den meester en diens tijd. Uitgebracht is het verslag omtrent den toestajid van het lager onderwijs in de gemeente Bloemendaal ge durende het jaar 1927. Het bureau was samengesteld als volgt: Mr. D. E. Lioni, Voorzitter; Ds. J. C. Brus- saard, Vice-Voorzitter; S. A. Wilson, Secretaris. Achtereenvolgens worden bethandeld: Vergaderingen, schoolbioscoop, advies betreffende regels van den weg, afschaffing vakonderwijs, regeling der vacanties. Ge zondheidstoestand onderwijzers en leerlingen, toestand schoolgebouwen en terreinen, vervolgonderwijs, aan tal leerlingen, schoolreisjes, Fransch op de Lagere school, Thijsse's Hof, boomplantdagen, voorbereidend onderwijs. In Bijlage A. wordt van elke school een overzicht ge geven van het aantal leerlingen, leerkrachten, en oudercommissiën, terwijl Bijlage B. een recapitulatie geeft van het aantal leerkrachten, klassen, leerlingen, vakonderwijzers en assistenten van de inrichtingen voor onderwijs in deze gemeente. In het Waaggebouw, Spaarne, hoek Damstraat wordt van Zaterdag 24 Maart tot en met Maandag 9 April (van 10J/2 tot 5 uur) een tentoonstelling gehouden van bloemstukken, door H. Dingemans, Numans, en nog enkele ongeëxposeerde werken van wijlen Waalko J. Dingemans. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie wordt onder auspciën van de Nederlandsche Reisver- eeniging in den Schouwburg Jansweg op Woensdag 28 Maart a.s. des avonds 8 uur een lezing met licht- Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel tegen HOEST, VERKOUDHEID en alle aandoeningen der slijmvliezen. PRIJS PER KRUIK OF FLESCH 65 CENT. De Stads-Editie schrijft: OVER BERICHTGEVING. Wij lezen in „Het Bloemendaalsch Weekblad" het volgende: „In de Bloemendaalsche raadsvergadering van Donder dag sprak de heer Prinsenberg er zijn verwondering en afkeuring, over uit, dat in de Haarlemsche bla len ellenlange artikelen verschenen over de terreinen aan het Brouwerskolkje, over Raadhuis en Politiebureau- bouw. Deze berichten zijn niet alleen zeer voorbarig, maar tevens onjuist, omdat zaken besproken worden met een zekerheid, die in de eerste plaats den gemeen teraad verstomd moet doen staan. Immers, omtrent deze vraagstukken staats niets vast. De besprekingen over de definitieve uitwerking moeten zelfs nog inge leid worden. Ons werd den laatsten tijd meermalen gevraagd, de meening der Redactie in „Het Bloemendaalsch Week blad" kenbaar te maken over genoemde kwesties. Wij hebben daaraan geen gevolg gegeven, omdat fanta- siën, op geen enkele zekerheid gegrond, onze lezers niets verder brengen. Het gesprokene in de laatste Raadsvergadering heeft ons in 't gelijk gesteld. Wij stellen er prijs op te verklaren, ons blad speciaal voor Bloemendaal zeer actueel te doen zijn, maar dit niet te vinden in gefantaseerde berichten. Oude wijven- of oude-mannenpraat is niet actueel. Dat blijve in Haarlem." Tot zoover „Het Bloemendaalsch Weekblad De „N.H.Ct." voegt hieraan het volgende toe: Onze redactie zou het op prijs stellen als genoemd blad in het vervolg juister aangaf, welke Haarlemsche dagbladen het bedoelt. De redactie van de N. Haarl. Crt." maakt zich aan het gewraakte niet schuldig, doch verzorgt de berichtgeving in den geest, zooals hierboven door „Het BI. W.'-is uiteengezet en die ook de eenig gezonde opvatting is. Ook ons blad kan, daar zijn we van overtuigd, niet door „Het BI. Weekblad' bedoeld zijn, daar de redac tie maar al te goed ^weet, dat wij onze lezers geen fatasie voor werkelijkheid pogen te doen flikken. Over plannen betreffende Brouwerskolkje, Raadhuis en Po litiebureau te Bloemendaal hebben wij geen drukte ge maakt, omdat we weten dat alles wat op dit moment hieromtrent kan worden gepubliceerd, niets meer kan zijn dan veronderstellingen, hoogstens ideeën, die een uitermate persoonlijk, dus niet officieel karakter dragen. Wij nemen hiervan gaarne acte, en commentariëeren met niets meer dan: wie zwijgt, stemt toe. W_ Zondagmiddag komt te gast. Er valt dus vc nieten. De roodhemdei achter den rug. Na 't werden ze in de zwan en sloegen er zich krt dat er 99% kans is, d Onze jongens zullen h krijgen. Dat ze voor staan, dan tegen Schc vast. We rekenen op een die door den bekende terling zonder twijfel 1< Het tweede nam tege regel: na met de rust ben, voerde het in de op tót 72, waarna M puntte, zoodat de einc prestatie inderdaad, d: dat ons tweede elftal het sterkste uit de afd( Het vierde liet het in zich door Zeemeeuwei Het vijfde nam de zaa op, zoodat de Hillegom Voor onze reserves si Dan spelen ze hun laa Bennebroek. Weten ze op de eerste plaats he nog één ontmoeting tl hopeloos onderaan ber Maar we hebben verti nen op de beide puntei en zal met een overv voldongen feit maken. De junioren trekken i hebben een vrij behoo tenminste één puntje o De elftallen zijn als vc le Elftal: J. Yfs J. Cassee b G. Kopjes Niemann 1 '2c Elftal: I D. Kroon H. Eijsten G. C. Warlé Ad. Cassee 3e Elftal: J J. v. Marer H. Kohier W. K. A. de Haas J. van Junioren: W K. Kievit G. Wille L. Adr. Bakker D. Kuip Oplossingen, bijdrage Schaakredacteur, De PROBI JAC Mat Stand der stukken: Wit: Kdl, Dh7, Tel, f4, f5. Zwart: Kd5, Td6, b6, 6 BLOEME1 Op 14 Maart 1.1. speel club te Velsen tegen c De Bloemendaalsche c Een partij uit dien we PA Wit: H. W. VAN DORT (Haarlem) B e2e4 Pgl—f3 d2d3 Wordt in deze openi houdt blijkbaar niet c2c3 Pbl—d2 Zeer in aanmerking 1 Lfle2 h2h3 d3Xe4 Le2d3 O—O Tfl—el Pd2fl Een blunder: na h7 Zwart goed. Lel X f4 e4e5 Tel Xe5 Ddle2 Pfl—d2 Ld3e4 Pd2Xe4

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2