BIJ BRAND 1 Jt Schaal Binnenland Buitenland Onze Piantendokter Plaatselijk Nieuws (VERFT-STGDMTj GOED-SNEL, JLOTTGERING Sp iJCenny tMüller, Jiorte Jileverlaan 26, "ëel. 22861, SBloemendaal Qr af kransen - Jnrichten van Rouwkamers BL0EMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENHOÜT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 A. G. G. M. GIORGIS ZN. SCHOORSTEENVEGERS STOOHERU-VERVIRU. i0Ê r-1 we Een paar mooie staaltjes van Nederlandschen onder nemingsgeest en voortvarendheid? Hier zijn ze: Met medewerking van de Nederlandsche en waarschijnlijk ook de Indische postadministratie zal in den loop van 1929 en begin 1930 'n twaalftal maandelijksche vluch ten NederlandIndië en terug worden uitgevoerd, ter bestudeering van de mogelijkheid om een geregelde wekelijksche of veertiendaagsche luchtpostverbinding op Indië in te stellen. Een ander kranig stuk werk is: de recordreis van de Sibajak, den nieuwsten mailstoomer van den Rotterdam- schen Lloyd, die de thuisreis IndiëNederland in 27 dagen (oponthoud inbegrepen) heeft volbracht. Een nieuwe krachtige schakel met tropisch Nederland. Net zooals de „Nieuw-Holland", het nieuwe schip van de Koninklijke Paketvaart, die in de tropen dienst zal doen en daar zal zijn als een stukje van „Holland", een meesterwerk van Hollandsche nijverheid en kunst. Dinsdag deed het schip een proefvaart op de Noordzee en werd het overgedragen door de bouwers, de Ned. Scheepsbouw Mij., aan de „Paket". Het schip meet bruto ca. 11.000 ton. De turbine-installatie kan 8000 A.P.K. ontwikkelen en zal het schip een snelheid van 15 Eng. mijlen geven. Van 2 tot 7 Juli zal te 's-Gravenhage het jaarlijkschë congres van de Unie van Volkenbondsvereenigingen, gevestigd te Brussel, bijeenkomen. De openingszitting heeft plaats in de Ridderzaal, terwijl voor het congres het gebouw van de Tweede Kamer beschikbaar wordt gesteld. O.a. de egëeven en en en en en en gesteld. In het eere-comité voor het congres hebben o.a. de ministers De Geer, Beelaerts, Donner, Waszink en Koningsberger zitting. Verleden week Zaterdag heeft te Helder, onder zeer groote belangstelling de ter aarde-bestelling plaats ge had van Dorus Rijkers, den op 81-jarigen leeftijd over leden zeeheld. Op het kerkhof van Huisduinen is hij ter ruste gelegd. Maar nog na zijn dood, zal hij deel hebben aan het nobele reddingswerk langs Holland's kusten. Omdat zijn naam is gegeven aan het fonds, dat de stoere zeelui aan onze stranden nog beter in staat zal stellen, hun opofferend werk te verrichten. In Amsterdam vond Zondag weer een congres plaats. Een zonderling congres, zooals er wel meer zijn. Nu was het een congres van anarchisten, die een Sociaal- anarchistisch verbond stichtten. Met een strijdprogram. Waarop o.m. voorkomt: bestrijding en ondermijning van het gezag in al zijn vormen met alle daartoe ge- eigende middelen. Revolutionnaire klassenstrijd met als taak der revolutionnaire arbeiders dezen strijd in de bedrijven zoo doelmatig mogelijk te voeren en zich op de overneming der productie en de bezetting der bedrijven voor te bereiden! Groote woorden. En leelijke woorden. Foei, bestrijding en ondermijning van het gezag. Neen, netjes is dat niet. Het wil ons zelfs voorkomen, dat een dergelijk „ver bond", dat zulke oogmerken heeft, in strijd is met de orde en de goede zeden. Maar 'waarschijnlijk zal de overheid het hevig anarchistisch verbond niet ernstig opgenomen hebben. Het papier is immers geduldig en woorden zijn nog geen daden. En het „verbond" zal zijn natuurlijken dood wel sterven. Minister Kan was weer op reis. Hij bezocht begin dezer week Deventer en verschillende plaatsen in Overijssel, in verband met de werkverschaffing. Begin van de volgende week zal de Koninklijke Familie uit Den Haag vertrekken, ten einde haar zomerverblijf op Het Loo te betrekken. De opbrengst van de Wegenbelasting heeft in 1927 ruim 6J/2 millioen bedragen, terwijl slechts 4.6 mil- lioen geraamd was. De indiening van het ontwerp eener wegenwet kan als aanstaande beschouwd worden. In Amsterdam vierde Het Concertgebouw zijn veertig jarig jubileum. Zoowel de Regeering als het gemeente bestuur van Amsterdam brachten het Bestuur op de receptie hulde. Vier leden van het Concert-gebouw orkest ontvingen Koninklijke onderscheidingen. In Roterdam diende de communistische raadsfractie bij den Raad een voorstel in, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd, om als monument van blijvende waarde ter gelegenheid van Rotterdam's 600-jarig bestaan voor stellen bij den Raad aanhangig te maken tot stichting van een concertgebouw. Engeland. In Churchill's begrootingsrede werd, be halve de reeds aangekondigde verlagingen der plaat selijke belastingen, suikerbelasting, enz., de instelling van een vast jaarlijksch bedrag ter afbetaling van de nationale schuld aangekondigd. In 50 jaar zou die dan zijn afgelost, met een jaarlijkschë betaling van 355 millioen. Men acht dit plan echter niet te verwezen lijken, zonder dat de belastingen verhoogd worden. De nieuwe invoerbelasting van 10 d. op vluchtige oliën was een verrassing. De Fransche anti-oorlogsvoorstellen, die bedoeld zijn als een alternatief voor de Amerikaansche, worden weinig enthousiast beoordeeld. De leidende politici zoeken nu een middenweg tusschen de Amerikaansche en Fransche voorstellen. De beslissende slag in China moet thans aan den gang zijn. De Zuidelijken schijnen vast in hun overwinning te gelooven. De Noordelijken moeten op den terug tocht zijn. Frankrijk. De verkiezingen van j.l. Zondag hebben geen verrassingen opgeleverd. Reeds werden gekozen ongeveer 72 republikeinen, 41 links-republikeinen, 15 radicalen, 16 radicaal-socialisten, 4 republikeinsch- socialisten, 14 geünificeerde socialisten en 13 conser vatieven. Geen enkele communist werd er gekozen. In totaal moesten 427 herstemmingen plaats vinden. Met dit alles is nog slechts een derde der zetels bezet. Toch schijnt er een verschuiving naar rechts waar te nemen te zijn. Poincaré meent evenwel zeker te zijn van zijn nieuwe ministerie en volgens hem gaat het er nog slechts om, of hij een zeer groote of minder groote meerderheid zal hebben. De tot nu toe gevolgde regeeringspolitiek zal dus worden voortgezet. Duitschland. Voor de a.s. verkiezingen moeten zeer veel candidaten zijn, voor den Rijksdag minstens 5000, voor den Pruisischen landdag 3200, voor Beieren, An- halt en Oldenburg samen 900, totaal dus ongeveer 9000. De kiezers hebben dus geen gemakkelijke taak. Stresemann zeide in een verkiezingsrede, dat allen schouder aan schouder moesten staan in den grooten strijd, waar het rijk straks voor zal staan, n.l. de strijd voor een definitieve vaststelling van de Duitsche oor logsschulden. Volgende week zal te Washington een arbitrage verdrag tusschen Duitschland en de Vereenigde Staten onderteekend worden. Het verdrag is gesloten voor een periode van 5 jaren. Diversen. Het protocol inzake het verbod van het gebruik van gifgassen en bacteriën in oorlogstijd is nu door vijf staten geratificeerd, n.l. Italië, Frankrijk, Sovjet-Rusland, Venezuela en Liberia. De aardbevingen in Bulgarije hebben alleen voor Philippopel een schade van \]/2 milliard leva teweeg gebracht. Van de 14000 dakloozen uit de stad werden er al 9000 ondergebracht. In de omliggende dorpen zijn 2500 gezinnen dakloos. De aardbeving in den Peloponnesus, die Corinthe arootendeels verwoestte, heeft eveneens tientallen dooden veroorzaakt, terwijl tienduizenden huizen ver woest zijn. De schade loopt in de millioenen. Van uit de Grieksche hoofdstad wordt krachtige regeerings- hulp geboden. In Washington wordt het Fransche anti-oorlogs- voorstel niet gunstig beoordeeld. Men ziet er eerder een rechtvaardiging, dan een veroordeeling van den oorlog in. Coolidge heeft nogmaals te kennen gegeven, dat hij niet candidaat wil gesteld worden voor een nieuw mandaat als president. Sommigen meenen in zijn ver klaring echter iets te zien, dat de hoop geeft, dat hij alsnog van zijn besluit zal terugkomen. Uit de jongste officieele opgaven blijkt, dat slechts 5% van alle Italiaansche mannen, vrouwen en kinde ren als fascist ingeschreven staan. een der volgende nummers opbellen: Overvloed van water in den bodem en bijgevolg meest al ook in de lucht, is soms nog nadeeliger dan gebrek aan vocht en heeft altijd meer van het normale af wijkende verschijnselen ten gevolge. Waar in den bodem voldoende stikstof voorhanden is, zien we bij overvloed van water een welige groei met groote, dunne bladeren zich ontwikkelen. Grijpt deze in den nazomer plaats, dan zullen de nieuwe loten on rijp den winter ingaan en invriezen. Voor de vorming van bloemknoppen blijft weinig voedsel over. Vruchten en zaden worden niet rijp en als de zon zich niet vol doende laat zien, blijven sappige vruchten smakeloos. Vleezige wortels (peen), knollen (koolraap), stengels (Phlox), vruchten (peren, pruimen, kersen, tomaten, augurken) scheuren en gaan in rotting over, als het blijft regenen. We zijn hiermee nog lang niet aan het einde van het lijstje der verschijnselen, die een gevolg kunnen zijn van te groote vochtigheid. Er zijn nog een paar andere, die we uit de overblijvende naar voren willen halen. Ten eerste de oppervlakkige beworteling, die het ge volg is van zooveel water in den ondergrond, dat de wortels daar geen lucht vinden, maar wellicht wel zure humusstoffen of giftige verbindingen. Zulk een op pervlakkige beworteling zullen we ook waarnemen op gronden met te hoogen waterstand. Zij is in meerdere opzichten nadeelig: de boomen waaien bij storm eerder om dan diep gewortelde, en zij laten alle naar den ondergrond wegzakkend voedsei onbenut. Leg dus te vochtigen grond droog door greppels of drainage. Ten tweede veroorzaakt overmaat van water en hier door ontstane geile groei een abnormaal groote vat baarheid voor zwamziekten. De celwanden zijn dunner dan normaal, er zijn grooter huidmondjes in de extra groote bladeren dan in die van gewoon formaat en het geheele weefsel der bladeren en stengels is opgebouwd uit grooter, dunwandiger cellen. Het celvocht is zwak geconcentreerd en biedt aldus weinig tegenweer tegen binnen gedrongen zwamdraden en als eenmaal rotting intreedt, dan kan deze sneller verloopen dan bij krach tig gebouwde planten. Voorkom dus, waar mogelijk, overvloed van water. Hierboven eindig ik met den raad, waar mogelijk een overvloed van water te vermijden. Buiten kan men door drainage, dat is afvoer van water naar slooten e.d„ den grond van overtollig water ontlasten. In kassen en bakken en bij kamerplanten zijn wij menig maal of voortdurend genoodzaakt om water toe te dienen door gieten of ondergrondsche bevloeiing. Daar hebben wij het dus geheel in de hand niet meer water te geven dan voor een goed ontwikkeling van de planten noodzakelijk is. We geven water door te gieten en te sproeien. Dit moet nimmer in den feilen zonneschijn gebeuren, om dat de snelle afkoeling van den grond en van de plan ten nadeelig werkt. In na- en voorjaar gieten we daar om ook des morgens en in den zomer des avonds. In het laatste geval ook hierom, wijl dan de droge grond gelegenheid heeft het water in zich op te nemen, ter wijl het, als we des morgens gieten, weldra is verdampt en weinig ten goede komt aan de planten, die zich des nachts maar weinig konden herstellen. Voor kamer planten laten we het water vóór het gieten op kamer temperatuur komen. In kassen laat men het in die hier voor gebouwde bassins staan, alleen in de groenteteelt kan men zich deze luxe niet veroorlooven en wordt met de slang op de waterleiding gegoten. Dat men rekening houde met het boven omschrevene. Het is beter zelden en dan goed te gieten dan dikwijls een beetje. In het laatste geval maken we immers slechts den bovengrond vochtig, waardoor we een op pervlakkige beworteling verkrijgen, die ons noodzaakt voortdurend te gieten en die oorzaak is, dat de plan ten de in den ondergrond aanwezige voedingsstoffen niet kunnen bemachtigen. Spaar dus het water niet, maar maak den grond, als hij het noodig heeft, flink nat en dan vooreerst niet weer. Per saldo sparen we aldus toch op het water, maar niet ten koste van de planten. Ook voor potplanten geld dit. Als zij droog worden, geef dan eenmaal rijkelijk water en dan niet weer, voordat de potgrond opnieuw gaat opdrogen. Dan geven we nooit te veel noch te weinig en de lucht krijgt gelegenheid in de aarde door te dringen als het water verdwijnt. Controleer potplanten door de potten met den vinger te bekloppen en dompel zoo mogelijk in een emmer met water in plaats van te gieten. We mogen het hoofdstuk over het water niet sluiten alvorens er nog eenige regels over de potplanten in 't bizonder aan te hebben toegevoegd. Niet zelden toch worden dezen zoogenaamd „doodgegotend.w.z. zij sterven tengevolge van de verzuring van den potgrond door toediening van te veel water of door onoordeel kundig gieten. Op dit laatste heb ik vorige keer al gewezen en aangeraden de potplanten vóór het gieten te controleeren en de potten zoo mogelijk onder te dompelen, dus niet te gieten. Bij het verzuren van den potgrond vormen zich vrije en humuszuren uit de organische stoffen, die deze grond in massa bevat en er ontstaan uit de onschade lijke ijzeroxyden de voor de plant schadelijke ijzer- oxyduulverbindingen. Alles door gebrek aan lucht (zuurstof) in den potgrond, want deze is door het water verdreven en krijgt geen gelegenheid weer te keeren. De wortels halen adem, nemen dus zuurstof op zoo lang dit gaat, en scheiden koolzuur uit. Naarmate het koolzuurgehalte in den potgrond stijgt, houdt de af scheiding uit de wortels op. Het gevolg is het volgende: In de plantencellen ontstaat een abnormaal hooge gas druk, ook in de kanalen, die het water van de wortels naar de bladeren voeren; dientengevolge kan het water de bladeren moeilijk meer bereiken, zij gaan verwelken en sterven. In andere gevallen zal wortelrot intreden en dan is het resultaat niet anders. De vorming van witte of gekleurde kalkkorsten op den potgrond en op den rand van den pot wijst op het geven van te veel water, dat niet wordt gebruikt en met koolzuur verzadigd geraakt. In dit koolzuurhou dende water lost de koolzure kalk uit den grond op, het water verdampt aan de oppervlakte van den grond en door de poriën van den pot, waar de kalkkorst achterblijft: de pot slaat uit. Naast koolzure kalk komt in die korst ook koolzuurijzeroxyduul voor, dat later door opneming van zuurstof overgaat in ijzerhydroxya en daar door aan de korsten een verschillende kleur geeft. Het spreekt vanzelf, dat men deze verschijnselen het eerst ziet optreden bij potten, waarvan de afvoerope- ning verstopt is, maar ook bij die, welke op een schotel tje staan, waarop men het overtollige gietwater laat staan, waardoor hetzelfde effect wordt bereikt als door een verstopt potgat. Houdt deze open en laat geen water in de schotels staan. BLOEMEND AAL. Concert. Door de R.K. Harmonie Vereeniging „Euphonia" van Overveen zal op Maandag 30 April a.s. ter gelegen heid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana 'n concert gegeven worden in de muziektent in het Bloe- mendaalsche Bosch uitgaande van het Gemeentebe stuur van Bloemendaal. Aanvang 8 uur Het programma luidt als volgt: la. Koraal Johan Cruger 1649 b. Wilhelmus van Nassauwe Adr. Valerius 1626 2. Bruxelles Lille, marsch Louis Vermaelen 3. Joyese (Lustspiel Ouverture) de Keler Bela M. J. H. Kessels Ave Verum van W. A. Mozart: arr. L. E. Rugers Berce moi, Walze Pauze Les Saltem banques, Fantaisie Les Rosieres, concert Walz Nederland in Lied en Dans, Fantaisie Potpourri Aux bords du Rhin, marsch Gabriel Allier G. Meister P. Mertzig J. Oomes J. Martin HAARLEM. Dinsdag 8 Mei, des avonds 8.15 uur hoopt het Noor delijk Kerkkoor, onder de bekwame leiding van den heer Piet Halsema, weder een concert te geven in de Noorderkerk, Velserstraat te Haarlem. Uitgevoerd zullen worden Psalm 95 van F. Mendels sohnBartholdy en Psalm 150 van César Franck. Als solisten zullen dezen avond optreden: Mej. Dini van Daalen, sopraan, de heer Jac. van Kempen, tenor en de heer Piet Halsema, orgel. Medewerking za' worden verleend door Mej. Janny Leeflang, piano, en de heer H. Pijlman, orgel. De toegangsprijs is gesteld op ƒ0.60 (rechten inbe pen). Donderdagmiddag werd na een wijdingsdienst in de kerk van het oude gebouw de groote nieuwe vleugel In Literschroeffleaschen 32 ct» voor huishoudelijk gebruik RIDDERSTRAAT 18* zw. HAARLEM - TEL. 13310 EOlintHIIMIIIIDHUNIIINflIIIIIIIIIIIMUIIIIIflIIMOIUIIUIIIIII ingewijd van het Haarlemsche Diaconessenhuis, de menschlievende stichting aan welker oprichting en bloei onafscheidelijk verbonden zijn de namen der fa- milie's Teding van Berkhout en Van Lynden en sedert j.l. Donderdag ook die der familie Van Rand- wijck van hier. De in moderne stijl, stoer, met nuchter en practisch opgerichte nieuwe vleugel onderscheidt zich van het oude gebouw en van andere ziekenhuizen door de aan wezigheid van groote platte daken, ook boven de derde verdieping per lift bereikbaar, alwaar aan zieken en herstellenden hoog boven de bezwangerde stads lucht, licht- en luchtbaden kunnen gegeven worden. Het geheel maakt een ruime, frissche en soliede indruk; het is schoon, in zoover schoonheid wordt bepaald door doelmatigheid en goede maatverhoudingen. Uit de geneeskundige en kerkelijke wereld van Haarlem e.o. en die der Diaconessenhuizen was men in grooten getale opgekomen om de opening bij te wonen. De Voorzitter van het Bestuur, Mr. P. Teding van Berk hout hield de openingsrede, waarin hij allen herdacht die tot dezen welgeslaagden nieuwbouw hadden bij gedragen, in de eerste plaats graaf van Randwijck, wiens dochter straks de (4e) gedenkplaat zou ont hullen, de aannemers, den architect, de firma's, die electrische leiding en centrale verwarming aanbrach ten, de arbeiders, die zich bij den bouw overeenkomstig den aard der omgeving keurig hadden gedragen. De besturende zuster mevr. Postma en nast not least de verpleegsters werden niet vergeten. Dr. Land het woord voerende namens de drie huis doktoren, wees ook op het belangrijk aandeel dat de heer Van Randwijck zoowel als penningmeester als met zijn kwaliteiten als ingenieur in dezen bouw had gehad, waarbij de redelijke verlangens der huisdok toren wareh ingewilligd, hij gaf verder op duidelijke wijze uiting aan de bewondering en sympathie der huismedici voor het geduld, de nauwheid en toewij ding der zusters, wier taak vooral tijdens den bouw zwaar was geweest. Beide keurige toespraken ont lokten aan de aanwezigen een spontaan applaus, voorzitter van het moderamen der Ned. Diaconessen- huizen, wijzende op de door het heele land blijkende bouwlust bij de Diaconessenhuisbesturen, wenschte het Haarlemsche bestuur geluk, de dochter van den heer Van Randwijck, wiens bouw had bestaan in het opstapelen van zilverlingen en wiens toespraak in steen en hout en metaal rondom ons stond, ont hulde daarop in den benedengang een keurige ge denksteen met haar naam en den datum van 26 April 1928 voorzien. Het gebouw, reeds gedeeltelijk, werd nu door de aanwezigen in groepjes bezichtigd, er werd theerondgediend en welvoldaan over de uitkomst van zooveel menschlievend streven gingen de honderden naar huis en bleven tientallen achter om hun vrien delijk en eervol werk ten behoeve hunner lijdende levensgenooten voort te zetten. Het Diaconessenhuis vormt een edele en sterke band tusschen groote be volkingsgroepen van deze streek en wanneer wij spe ciaal den voorzitter van het Bestuur Jhr. Mr. P. Teding van Berkhout en met hem alle anderen, die tot dit schoone resultaat medewerkten van deze plaats harte lijk gelukwenschen, dan zijn wij zeker naar het hart te spreken van al onze lezers. Inderdaad, Sub auspicio crusis tu tissime ibis, ad mirimen Omnipotentes gloriam. Wij kunnen aan onze plaatsgenooten mededeelen, dat de opbrengst der Bloemencollecte op 25 dezer in Haar lem en omstreken ruim 91000.heeft bedragen, waaraan is bijgedragen door Bloemendaal met 758. door Overveen met 442.en door Aerdenhout met 282.—. Onze gemeente, waartoe behalve Vogelenzang deze drie wijken behooren, maakt dus geen slecht figuur. De vereeniging Haarlem's Tooneel zal hedenavond in den schouwburg Jansweg eene voorstelling geven van „Millionair tegen wil en dank" (geen onaardige be trekking) om aldus de 10.000.— vol te maken. Heel J overgeslagen Vogelenzang trekke dus daarheen! Het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies is door aankoop in het bezit gekomen van het groote pension Buitenzorg te Ellecom, dat ten spoedigste wordt ingericht voor koloniehuis voor een beperkt aantal kinderen. Inmiddels worden de plan nen ontworpen om huis en bijgebouw na de gewone zomerverpleging te verbouwen tot een koloniehuis dat aan alle redelijke eischen zal voldoen en dat tege lijk 90 kinderen zal kunnen herbergen. Het nijpend plaatsgebrek wordt door de aanwinst van 1 dit tiende huis van het Centraal Genootschap eeniger-1 mate verminderd. Het Nederlandsche publiek, dat steeds zijn groote be langstelling getoond heeft en blijft toonen voor d£; ontwikkeling van het Centraal Genootschap, zal stellij! weder niet in gebreke blijven om het tiende kolonie huis te voorzien van goed onderhouden en sterk kin derspeelgoed, van goede kinderboeken en van smaak volle wandversiering. Ieder, die het zwakke kind op deze wijze wil steunen gelieve zijn zending te adresseeren aan: „Het Koloniehuis van het Centraal Genootschap 'el Ellecom". iNftii OPGERI VOE Bloemendaal treft het m strijden om het Kampioen: tweede maal in successie geloot, dat er, tot overma productieve bui op na sch met 122, een abnormale flatteerd. Gelukkiger zijn we ditm< I N.V.B.-beker. Kregen we I vangen we Fortuna uit VI klasser en een pootig elft; Wil Bloemendaal ook de; dient er van meet af aan Het vijfde elftal is kamj race met Zeemeeuwen 2, tallen met een gelijk aant, riveerden, bleek een besl te zijn, om uit te maken kampioen mocht noemen. Deze kamp is Zondag op waaruit ons vijfde zegevi Zondagmorgen speelt vo< derde tegen het vijfde elf De Junioren werden in 1 Zandvoort, dat hun met Dit elftal resten nog t D.W.O. en D.I.O., die worden. Lukt dit, dan zi volle plaats eindigen. De elftallen voor a.s. Z schreven: le Elftal: J. J- Yfs J. Cassee H. G. Kopjes Niemann Ph 3e Elftal: J. f J. v. Maren H. Kohier W. A K. J. de Haas J. van 5e Elftal: K. S D. Kroon Ant. Cassee M. W. A. van Zanten J. J Oplossingen, bijdragen, Schaakredacteur, De G PROBLE S. HERTM/ Mat in Stand der stukken: Wit: Ka2, Dc8, Tb4, T< Zwart: Kg4, Dg8, Tf4, EINDS Onderstaande stelling o Dr. A. ALJECHIN me CA, gespeeld in het toi 1927. Capablanca's 29e Zwart is nu twee pionrn Het nu volgend slot is wereldkampioen gespee Ph4—g2 Tfl Xf3 Khl Xg2 Kg2fl Ddl Xf3 jV' kon nu wel opgev drie pionnen achter. Thl—el

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2