■fe Sport Schaakrubriek K ■l i i m in uw IBB Ingezonden burgerlijke Stand Kerkagenda Denken en Leven ANTVCASSEEaZ* UI Éll ^yp 1w Een nachtelijk avontuur in de badkuip... CATHERINE CORNELIE BARINK Gevonden Voorwerpen i mP'm wË ÉBi A m geb. VAN ERKEL I iter en practisch idt zich van het zen door de aan- ook boven de lwaar aan zieken wangerde stads- geven worden. »n soliede indruk; i wordt bepaald erhoudingen. Uit eld van Haarlem is men in grooten jij te wonen. De Teding van Berk hij allen herdacht >ouw hadden bij- van Rand wij ck, nkplaat zou ont- t, de firma's, die arming aanbrach- w overeenkomstig len gedragen. De nast not least de iens de drie huis- jk aandeel dat de enningmeester als 1 dezen bouw had jens der huisdok- rder op duidelijke en sympathie der iwheid en toewij- tijdens den bouw toespraken ont- spontaan applaus, Ned. Diaconessen- ;ele land blijkende :sturen, wenschte dochter van den lad bestaan in het :ns toespraak in i ons stond, ont- j een keurige ge- atum van 26 April gedeeltelijk, werd bezichtigd, er werd ;r de uitkomst van gen de honderden ter om hun vrien- /e hunner lijdende et Diaconessenhuis asschen groote be- wanneer wij spe- Jhr. Mr. P. Teding nderen, die tot dit i deze plaats harte- eker naar het hart rdaad, Sub auspicio nnipotentes gloriam. en mededeelen, dat p 25 dezer in Haar- heeft bedragen, endaal met 758.- x>r Aerdenhout met Vogelenzang deze [een slecht figuur. 1 zal hedenavond in nrstelling geven van geen onaardige be- vol te maken. Heel dus daarheen! inderherstellings- en in het bezit gekomen te Ellecom, dat ten coloniehuis voor een ls worden de plan- jouw na de gewone :ot een koloniehuis. voldoen en dat tege- rbergen. oor de aanwinst van jenootschap eeniger- teeds zijn groote be- lijft toonen voor de :nootschap, zal stellig het tiende kolonie' houden en sterk kin' jeken en van smaak' ze wijze wil steunen, n aan: raai Genootschap te weNiNej INKI6Hf IN6 BWÊMÊNBMIi I OPGERICHT 1828 finiijiiiii VOETBAL. Bloemendaal treft het niet bijzonder met de wed strijden om het Kampioenschap van Haarlem. Voor de tweede maal in successie werd tegen het sterke E.D.O. geloot, dat er, tot overmaat van ramp, tegen ons een productieve bui op na schijnt te houden. We verloren met 122, een abnormale uitslag, maar wel iets te ge flatteerd. Gelukkiger zijn we ditmaal met de loting voor den N.V.B.-beker. Kregen we eerst Rapidas thuis, nu ont vangen we Fortuna uit Vlaardingen, een sterke tweede klasser en een pootig elftal. Wil Bloemendaal ook deze ronde nog overleven, dan dient er van meet af aan flink aangepakt te worden. Het vijfde elftal is kampioen! Na een nek aan nek race met Zeemeeuwen 2, waarbij tenslotte beide elf tallen met een gelijk aantal punten aan 't eindpunt ar riveerden, bleek een beslissingswedstrijd noodzakelijk te zijn, om uit te maken, wie der beide rivalen zich kampioen mocht noemen. Deze kamp is Zondag op het R.C.H. terrein gestreden, waaruit ons vijfde zegevierend te voorschijn trad. Zondagmorgen speelt voor de promotie-competitie het derde tegen het vijfde elftal. Dat zal spannen! De Junioren werden in hun zegetocht gestuit door Zandvoort, dat hun met 52 sloeg. Dit elftal resten nog twee thuiswedstrijden, tegen D.W.O. en D.I.O., die makkelijk gewonnen kunnen worden. Lukt dit, dan zullen de junioren op een eer volle plaats eindigen. De elftallen voor a.s. Zondag zijn als volgt aange schreven: le Elftal: J. Yfs J. Cassee G. Kopjes Niemann 3e Elftal: J. Beijk C. A. Bakker H. Beijk P. J. Parson Ph. Immer J. Sunter H. J. de Jong M. Strik J. Segerius J. v. Maren J. Parson H. Kohier W. A. de Haas A. de Jong K. J. de Haas J. van Beem N. N. D. Kuiper H. v. d. Veer 5e Elftal: K. Schoehuijs D. Kroon K. Kievit Ant. Cassee M. v. Delden J, Veldhuis W. A. van Zanten J. J. Huyer G. Strik H. S. van Lent J. Sondorp Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal. PROBLEEM No. 168. S. HERTMANN (Boedapest). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Ka2, Dc8, Tb4, Te6, Le7, Le8, Pg5, Ph4, f2, g3. Zwart: Kg4, Dg8, Tf4, Lh5, Pg2. EINDSPEL No. 40. Onderstaande stelling ontstond in een partij tusschen Dr. A. ALJECHIN (met wit) en J. R. CAPABLAN- CA, gespeeld in het tournooi te New-York, 25 Feb. 1927. Capablanca's 29e zet was Te8X (pion)e3. Zwart is nu twee pionnen voor in een gewonnen stand Het nu volgend slot is buitengewoon fraai door den wereldkampioen gespeeld. Ph4g2 30 Te3Xf3l Tfl Xf3 31 Pf4Xg2 Khl Xg2 32 Ta8—e8 Kg2—fl 33 Ld5Xf3 Ddl Xf3 34 Dc5Xg5 Wit kon nu wel opgeven; in een verloren stand is hij drie pionnen achter. Thl—el 35 Te8Xelf Kfl—el 36 Dg5gif Kei—d2 37 Dgl Xh2f Zwart is nu reeds vier pionnen voor, terwijl Wit geen enkele dreiging er tegenover kan stellen. Kd2—cl 38 Dh2e5 Kclb2 39 Kg8g7 Df3—f2 40 b6b5 Df2b6 41 b5Xa4 Db6Xa6 42 De5—e2f Opgegeven. OPLOSSING PROBLEEM No. 164. (ERICH BRUNNER) Stand der stukken: Wit: Ka7, Ta5, Th5, Lb8, Pe7, Pg8, c3, d6, e4, e5, f6, g3. Zwart: Ke6, Td3, Tf3, d7, f7, h6. 1. Ka7a8 (tempodwang), Td3d2 (—dl); 2. Pe7—d5, Tf3Xc3; 3. Pd5—f4 mat. Tf3—f2 fl); 2. Pe7—f5, Td3Xg3; 3. Pf5—d4 mat. Td3Xd6; 2. e5Xd6, enz. Tf3Xf6; 2. e5Xf6, enz. De overige varianten zijn gemakkelijk. Goede oplossing ontvangen van: J. v. GULIK, te Overveen. Geachte Redactie. Ons werd ter lezing toegezonden een uitknipsel uit LIw blad van 14 April j.l. waarin door U onder het hoofd .Marine" wordt besproken een dezer dagen uitgekomen brochure door Klaas Ronduit. Aan het slot van die bespreking deelt U mede, dat exemplaren van die brochure „ongetwijfeld" te krijgen zullen zijn bij de Afdeeling Haarlem van „Onze Vloot". Wij begrijpen niet, hoe U tot deze conclusie zijt ge komen, en wij stellen er prijs op U uitdrukkelijk te verzekeren: le. dat deze brochure noch door noch namens Onze Vloot is geschreven of uitgegeven; 2e. dat de ware naam van Klaas Ronduit noch bij het Hoofbestuur in Den Haag noch bij het Bestuur onzer Afdeeling bekend is; 3e. dat exemplaren dezer brochure nimmer bij onze Afdeeling zijn verkrijgbaar gesteld. In verband met het bovenstaande verzoeken wij U beleefd dezen brief in het volgend nummer van Uw blad te willen publiceeren, waarvoor wij U bij voor baat dank betuigen. Hoogachtend, Het Bestuur der Afdeeling Haarlem van Onze Vloot, U. M. van Bemmelen, Voorzitter. O. v. Lennep, Secretaris. Naar het Engelsch. (Nadruk verboden) Stagg keek met een onderzoekenden blik naar het huis, terwijl de kille avondwind door zijn dunne broeks pijpen blies. Ja, natuurlijk, dit was het huis van Craig- ville; hij herkende het spitse dak, dat zich scherp tegen den helderen sterrenhemel afteekende. Toch kon hij een gevoel van beklemmende twijfel niet van zich af zetten, maar hij troostte zich met de gedachte, dat de sleutel die hij in zijn zak had, wel uitmaken zou of hij zich vergiste of niet. Hij was dien Septemberavond voor het eerst in Devonshire; hij was zijn getrouwde zuster komen op zoeken, die hem direct een introductie voor een particu lier bal had verschaft, waar hij na het diner was heen gegaan. Daar had hij met Miss Seton kennis gemaakt en het duurde geen half uur of hij was vuur en vlam voor haar. Toen zij tegen twaalf uur heengegaan was, begon hij zich buitengewoon te vervelen en na eenigen tijd be sloot hij ook maar naar huis te wandelen. Hij had bedankt -voor het aanbod van zijn zuster om hem met haar auto te laten halen, hetgeen hem nu speet, daar het hevig was beginnen te waaien en hij zich moe en rillerig voelde. Hij stak zijn hand in zijn zak om den sleutel op te diepen, maar vond hem niet. Hij haalde al zijn zakken binnenstebuiten, vond van allerlei, den sleutel echter niet. Hij had niet den moed om steentjes tegen de ruiten te gooien, voor het geval dat het toch eens niet het huis van zijn zuster mocht blijkei)! Neen, zei Stagg, vlugheid en voorzichtigheid, dat is de heele kwestie. Hij zou den volgenden morgen wel zeggen: O, gisteren heb ik jullie sleutel ook verloren; het spijt me erg, maar ik kon me redden, jullie hadden het raam boven opengelaten. Ja, ja, hij zou wel naar binnen zien te komen. Hij probeerde alle vensters beneden, het kelderraam, de deuren, hij voelde zich vol bruischende energie - maar alles was potdicht. Toen zette hij zijn hoed af, trok zijn jas en dansschoenen uit, gooide ze in een donkeren hoek, klom op een manier die een aap tot eer zou hebben verstrekt, in een boom, die tegen het huis aan stond, en kroop zoo op het dak van de veranda Hier pauseerde hij even om de spinnewebben uit zijn haardos te verwijderen, terwijl de nachtwind zijn over hemd bol deed staan, als het zeil van een statig galjoen uit vroegere eeuwen. Hij probeerde met zijn teenen een houvast te krijgen op de schuinafloopende pannen en kroop op handen en voeten naar het dichtbijzijnde venster dat o ge lukkig wonder inderdaad open stond. Stagg hoorde een sonoor-klinkend gesnurk. Hij vond het daarom veiliger, om een ander venster op te zoeken, doch zijn voet gleed uit en hij stootte zijn knie, met noodlottige hevigheid. Het gesnurk maakte plaats voor een hevig gesteun. Lieve deugd!, dacht Stagg. Die wordt wakker! En tegelijkertijd flitste het door zijn brein dat zijn zuster hem verteld had, dat Jack altijd met 'n geladen revolver naast zich sliep. Doodsbenauwd drukte Stagg zich tegen den muur en wenschte maar dat hij daar eerder aan gedacht had. Inmiddels was Stagg's .zwager, Jack Craigville uit een lichte slaap opgeschrikt en hij keek toevallig uit het raam van zijn slaapkamer naar de pastorie, die naast zijn huis gelegen was. Met één sprong was hij uit bed en vloog naar het raam, om zich te overtuigen of het wellicht een nacht merrie was, die zijn zinnen ontstelde. Hij zag heel duidelijk een menschelijke gedaante, die plat tegen den muur gedrukt stond op de eerste verdieping van de pastoire. Wat is er. Jack?, vroeg zijn vrouw slaperig. Een inbreker bij den dominee. Houd hem in de gaten. Ik bel de politie op. Gedurende de laatste paar weken was het vredige stadje onveilig gemaakt door inbrekers. Aan verschei dene huizen was een bezoek te beurt gevallen en de scherpzinnige rechercheurs van de plaatselijke politie konden geen spoor ontdekken. Nu was het mysterie echter opgelost! Jack dacht aan de honderd pond, die Mrs. Penhallow uitgeloofd had voor het terugvinden van de beroemde Penhallow-parels en hij liep opge wekt naar de telefoon. Is hij er nog?, vroeg Craigville ademloos, toen hij terugkwam. Ja hoor!, antwoordde zijn vrouw. O, Jack, beloof je me dat je voorzichtig zult zijn. Maar Craigville had zijn broek al aangeschoten. Denk aan de belooning, schat! We zullen het huis om singelen, dan hebben we hem zóó. Onderwijl was de zwager van den heldhaftigen dieven vanger doende om het huis van den dominee binnen te gaan. Hij stak zijn hoofd door het raam en nam een scherpe lucht van zeep en vochtige doeken waar. Hij zwaaide een been over de vensterbank en voelde dat hij in iets kouds en glads terecht kwam. De badkamer!, mompelde hij. Dat valt nogal meel Nu voorzichtig naar mijn kamer. Hij tastte naar de deur en stond al spoedig in de gang. Het sterrenlicht viel zwak door het gangraam. De omgeving kwam Stagg bekend voor. Voetje voor voetje sloop hij de trap op naar de vol gende verdieping, en belandde eindelijk bij de deur, die, naar hij misleid door de gelijkvormigheid van de beide huizen meende, toegang gaf tot zijn kamer. Heel voorzichtig draaide hij den knop om. Doch door de tocht ontglipte deze echter aan zijn handen, de deur vloog open en kwam met een smak tegen den muur terecht. Stagg deed een sprong vooruit om den knop weer te krijgen, doch kwam onzacht met zijn hoofd tegen een koperen stijl van een bed terecht en was doodelijk ontzet toen hij plotseling een gil hoorde, die niet anders dan uit de keel van een vrouwelijk wezen kon komen. Hij gunde zich geen tijd om zich zijn vergissing te rea- hseeren; in één seconde was hij in de gang, in twee seconden bij de trap; op de derde tree gleed hij uit, na zes seconden trof hij zichzelf onder aan de trap aan, vloog naar de badkamer, glipte naar binen en deed de deur op slot. Hijgend bleef hij stilstaan, ten hoogste verbaasd dat hij onder weg geen arm of been achter gelaten had. Buiten hoorde hij het geluid van open slaande deuren en verwarde angst-stemmen: Wat was dat? Wie gilde daar? Vader doe de lichten aan! Twee dingen drongen met ontstellende zekerheid tot zijn doffe hersens door: dit was niet zijn zwager's huis en hij werd verondersteld een inbreker te zijn. Dan maar terug! Hij sloop, terwijl hij zijn pijnlijke ledematen wreef, naar het raam en keek naar buiten. Wel allemachtig! Mannen voor op het grasveld! Hij bevond zich tusschen twee vijandelijke legermachten. Stagg bedacht bliksemsnel een strategisch plan; het was een Napolion's idee in hem opkwam. Leden van een huisgezin nemen zoo nu en dan een bad, in brekers krijgen er zoo nu en dan een in de gevangenis. Als hij het bad liet loopen, zou men wel niet zoo on delicaat zijn om binnen te komen! Stagg zette beide kranen open en het water klaterde in het bad. Hij hoorde politie-agenten boven komen. Waarschijn lijk zouden alle kamers worden doorzocht. Wie neemt er nu een bad? Is dat Margery? Onzin John. Het is al over twaalven en Ik hoorde hem binnen gaan. Kunnen we er met achter komen? Een bons op de 'leur en een morrelen aan den knop. -- Wie is daar? riep eer, zware stem. Stagg wierp eeu anhop-gen blik op het groepje man nen berieden op het grasveld en plaste met zijn handen heftig in het water. Weer geklop en geroep. Stagg plaste geweldig, proestte en blies alsof zijn hoofd onder water was. Dat is nu de kieschheid van de moderne aristocra tie, dacht hij, om iemand zelfs in zijn bad niet met rust te laten. Nog eens riep een tenorstem: Wie is daar? Margery, antwoordde Stagg met een lief hoog stemmetje, dat helaas echter oversloeg in een diepe bas. Kom alsjeblieft niet binnen! Weer plaste en spatte, blies en proeste hij en ram melde met het zeepbakje. Maar Stagg's mededeeling dat hij Margery was, werkte schijnbaar niet voldoende overtuigend; want er werd getrokken en gerukt en gerammeld aan de deur. Stagg wilde het hooge raam uitspringen, maar hij had zeep in zijn oogen gekregen en kon daardoor haast niet zien. Zijn voet miste de vensterbank en met een griezelige plc-ns en wild ge spat van water kwam hij in de badkuip terecht. Toen zijn hoofd weer boven wutei 1 wam, zag hij dat he", licht was aangedraaid en twee menschen over h:m gebogen stonden. En, donderde een geweldige stem, wat voer jij hier uit? Ik ben bezig het huis van Mr. Craigville te zoeken, begon Stagg stamelend, terwijl hij druipend als een nijlpaard van onder het water te voorschijn kwam. Dat zul je in dat bad niet vinden, jongeman, ant woordde de strenge stem. En daarop Hij is blijk baar dronken Margery, waar is de agent met de hand boeien? Stagg greep verontwaardigd een handdoek en droogde zijn gezicht af. Nu ontdekte hij een grooten man in ejen kamerjapon, achter hem stond een heel knap jong meisje, met een kimono aan. Toen hij haar her kende, viel Stagg onthutst in de badkuip terug. Er heerschte een ijzige stilte. Het meisje staarde hem met een vuurrooden blos op het gezicht aan; Stagg liet zijn druipend hoofd zinken; de groote man keek ver baasd van den jongen naar het meisje en van het meisje naar den jongen. Toen verscheen een vierde persoon ten tooneele; de deus-ex-machina in dit vroolijke treurspel. Jack Craigville was een ladder opgeklommen en stond hevig opgewonden aan het venster. Billy, zei hij beleefd, mag ik je aan miss Seton voorstellen en aan mr. Seton, onze dominee. Dit is mijn zwager, mr. Stagg. Mr. Stagg en ik hebben vanavond al kennis ge maakt, antwoordde het mooie meisje koud Heden overleed na een langdurig lijden nog onverwachts onze lieve Vrouw en Moeder in den ouderdom van 37 jaar. Uit aller naam, J. BARINK en Kind. BLOEMENDAAL, 27 April 1928. Bosch en Duinlaau 21. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 30 April a.s., des namiddags 2 uur, op de Nieuwe Alge- ineene Begraafplaats te Bloemendaal. Geen rouwbeklag. L. GEIJLVOET DOELSTRAAT 37 TEL. 13538 Handel in en herstelplaats van NAAIMACHINES BEVALLEN: H. H. AuborgHanewinckel, d.; W. H. H. van der StijlenBlaisse, z. ONDERTROUWD: P. L. Warmerdam en H. Ver- degaal; J. Aarse en K .de Koning; P. J. Braspenning en J. G. W. van den Bunt. GETROUWD: H. Th. Manger en M. A. de Haan; Brinkman en E. W. Beek. OVERLEDEN: C. Fris, 66 j.; J. A. Feeterse, 79 j.; H. I. M. Odink, 2 j.; E. Hof, 53 j. GEVESTIGD: F. Grammé, Bloemendaalscheweg 78, Bloemendaal; B. van den Klinkenberg, Veldlaan 17, Aerdenhout; J. H. Baggerman, Plantsoenlaan 1, Bloe mendaal; j. H. Moltzer, Westerlaan 18, Aerdenhout; E. Post, Prins Mauritslaan 91, Overveen; G. Hamer, ulianalaan 106, Overveen; W. Th. H. Strikkers, Pr. Hendriklaan 1, Overveen; Wed. C. Lijnde Vries, Pr. hendriklaan 1, Overveen; W. Hartman, Gouds bloemplein 10, Aerdenhout; R. Sasburg, Bloemendaal scheweg 14, Bloemendaal; H. Wurdemann, Zandvoor- terweg 41, Aerdenhout; Th. P. H. Kloosterhuis, Bloe mendaalscheweg 287, Overveen; E. Komter, Miiitai- renweg 2a, Overveen; A. T. van der Tooien, Klever- laan 113, Bloemendaal; G. Blokker, Bekslaan 6, Voge lenzang; C. Esseveld, Bloemendaalscheweg 128, Bloe mendaal; H. van den Brink, Kinheimweg 49, Bloemen daal; P. G. Schoevers, Julianalaan 90, Overveen; H. J. Hultzer, Zandvoorterweg 9b, Aerdenhout; J. de Wilde, Dahlialaan 17, Aerdenhout; P. B. Nienhuis, Zonnebloemlaan 46, Aerdenhout; L. G. Prins, Bloe mendaalscheweg 169, Bloemendaal; A. Heijn, Brede- rodelaan 274, Bloemendaal; Wed. J. Hellingman Cornelissen, Popellaan 5, Bloemendaal. Terug te bekomen bij: J. Koster, Kleverlaan 121, Bloe mendaal, een wandelstok; L. Bouma, Adriaan Stoop plein 3, Overveen, een gouden kinderringetje; Mej. Bouwman, Zandvoorterweg 54, een zwarte jachthond; C. Banning, Duinlustparkweg 17, Bloemendaal, een verm. zilveren heerenarmbandhorloge; C. N. van Gas teren, Berkheidestraat lórood, Haarlem, een dames- taschje met inhoud; Dobheide, Rustenburgherweg 21, Bloemendaal, een sierspeld; W. Voerman, Kinheim weg 65, Bloemendaal, een rijwiel-handwarmer; A. Hui sing, Oranje Nassaulaan 50, Overveen, een overschoen; A. Grotenhuis, Bloemendaalscheweg 123b, Bloemen daal, een dames-parapluie (tompouce); H. Vrins, Thomsonlaan 52, Haarlem, een paardedeken; H. C. Platei, Vroomstraat lOrood, Haarlem, een slinger van een auto; Altena, Van Stolberglaan 9b, Aerdenhout, een armband met steentjes; aan den politiepost te Aerdenhout, een dop van een automobiel-as; aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel, een haarkam. ZONDAG 29 APRIL 1928. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Ds. W. Th. Boissevain, Leiden. Bidstond Zaterdag 28 April 's avonds 9 uur, in de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", des voormidags 10 uur. De heer H. Gordeau Jr., Bussum. GEREFORMEERDE KERK, voormiddags 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE (Ramplaan) v.m. 10 uur, Ds. L. J. van Leeuwen, Haarlem. SANTPOORT. NED. HERV. GEMEENTE, voormiddags 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Dankbaar? (Thess. 5 18a). Het Aprilnummer van „Den Gulden Winckel" geeft naast de gebruikelijke rubrieken: een herdenking van Ibsen door De Vries (met illustraties en facsuivile's) een artikel door Stols „als uitgever" geschreven over Reinarquesvan Grasset. Het maandeliks vraag gesprek is ditmaal door 's Gravesande met J. L. Boen der, schrijver van „Is Querido en het begrip litera tuur", waarmee de legende uit de wereld geholpen wordt,als zou Boender n schuilnaam zijn.Greshoff leidt de nieuwe bloemlezing uit Nederlandse Lyriek in, die hij met A. F. Mirande samenstelde. Johan Schwencke vervolgd zijn opstel over het Nederlandse Ex-Libris. De Necrologie eert ten slotte de overleden auteurs: Henr. Labberton—Drabbe, Paul v. Ostayen, Arie v. Veen en Federico de Roberto.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 3