VICTORIA-WATER IVERFT-STGDMTj .GOED-SNEL, FIRMA C. CASSEE - Tel. 22444 Binnenland Buitenland Plaatselijk Nieuws Tooneel Allerlei JL0TTGERING BIJ BRAND j Heineken's Bieren en Bronwateren cJCenny gJÏZüIIqYj Diorte Dileverlaan 26, %el. 22861, bloemendaal - Qrafkransen - Jnrichten van bouw kamers UITSTEKEND TE VERMENGEN MET WHISKY OF COGNAC A. G. G. M. GIORGIS ZN. BLOEMENDAAL 0VERVEEN - - AERDENH0UT BENTVELD - - VOGELENZANG Telefoonnummer 10960 Telefoonnummer 26103 Telefoonnummer 26017 Telefoonnummer 28129 De buitenlandsche journalisten, die in ons land ver toeven ter gelegenheid van de Olympische spelen, hebben onder de leiding van de Amsterdamsche Pers een tour door Nederland gemaakt, die hen wel zal heugen. Naar alle mogelijke bezienswaardigheden, de kaasmarkt in Alkmaar, Friesland, Utrecht, enz. werden zij geleid, en overal was hen een hartelijk ontvangst vanwege autoriteiten enz. bereid. De eene feestmaal tijd is op de andere gevolgd en hun weeksche tour is geworden tot één aaneenschakeling van indrukken- opdoen en feestelijkheden. Een heel goede reclame, die zeker een gunstige uitwerking zal hebben, als men be denkt, dat in vele tientallen groote buitenlandsche bladen uitvoerige beschrijvingen zullen gegeven wor den omtrent onze handel en bedrijvigheid, en het schoone, dat ons land ook den tourist kan bieden. Minister Kan was weer eens op stap en bezocht, via Heerenveen, den Gasterveenpolder en de beide boer derijen aldaar die het logies zouden vormen voor de werklooze arbeiders uit verschillende plaatsen van ons land. Ook werd een bezoek gebracht aan de werk verschaffing in het Eemnerveld, waar werkloozen uit Schiedam aan den arbeid waren. Er is weinig, waarop onze actieve minister van Binnenlandsche Zaken niet zelf op uittrekt, om met eigen oogen te aanschouwen. Een bekende figuur te Amsterdam overleed dezer dagen, namelijk de oud-luitenant-generaal A. R. Op- horst. die sedert 26 Mei 1919 lid was van den Amster- damschen Gemeenteraad c.h.In de oorlogsjaren was hij commandant van de stelling van Amsterdam. Op Maatschappelijk gebied nam de verscheiden Am sterdammer aan velerlei nuttig en opbouwend werk deel; hij was een geziene figuur in tal van vereenigin- gen enz., voorzitter van zijn raadsfractie, lid van di verse raadscommissies, voorzitter van het Senioren convent, enz. Zijn eerlijke figuur werd in alle kringen hoog gewaardeerd. In Amsterdam stonden de bedrijvers van den roof overval op den banklooper op de Heerengracht, Kik kert en Veldhuyzen, benevens een aantal personen, die bij de zaak als helers enz. betrokken waren, terecht. Zooals bekend, zijn daarbij eenige tienduizenden ver donkermaand. Het O.M. achtte deze berooving op klaarlichten dag een zeer ernstig feit, en daar het geld ondanks een zeer nauwkeurig onderzoek, niet gevonden is, moesten ze maar flink gestraft en geruimen tijd opgeborgen worden, opdat zij niet zoo spoedig van den op zoo brutale wijze meester ge- maakten buit kunnen profiteeren. Zoodat hij tegen elk 3 jaar eischte. Tegen de andere betrokkenen werden ook straffen van eenige jaren geëischt. In Den Haag stond de kantoorbediende van de H.T.M. terecht, die 15.000.ten nadeele van de Haagsche Tramweg Mij. had verduisterd, na eerst berooving te hebben voorgegeven. Ook hier waren de noodige parasieten en helers' bij betrokken. Eisch tegen den hoofdbeklaagde: 3 jaar. In Den Haag werd de Volkenbondsdag gehouden op 18 Mei (den dag waarop in 1899 de Eerste Vredes conferentie in Den Haag in het Huis ten Bosch bijeen kwam), georganiseerd door de Vereeniging voor Volkenbond en vrede, afd. 's-Gravenhage. Op de bijeenkomst in het Kurhaus waren des avonds vele autoriteiten aanwezig, o.a. de ministers Beelaerts, Donner en Lambooy. Minister Beelaerts zeide in zijn rede o.m. dat het goed is, dat met bijzondere middelen (als deze Volkenbondsdag bijv.), meer bekendheid aan 't Volkenbondswerk wordt gegeven. De Volken bondsgemeenschap ontwikkelde zich zoo langzaam, dat wel „insiders" den vooruitgang bespeuren, maar dat deze dikwijls onzichtbaar blijft voor den buitenstaan der. Daarom was het goed, dat er tusschenpersonen zijn, die het raderwerk van Genève voldoende kennen, om de anderen opmerkzaam te maken op hetgeen zich daar afspeelt en te wijzen op de verbeteringen die zijn ingetreden. Een merkwaardig vonnis werd door den Amsterdam- schen kantonrechter dr; Höfelt gewezen, in zake een overtreding van het Motor- en Rijwielreglement. Daarin werd namelijk verklaard, dat de overtreding niet strafbaar was, op grond van het feit, dat het heele Motor- en Rijwielreglement, dat een uitvloeisel is van art. 2 der Motor- en Rijwielwet, bindende kracht mist, omdat niet blijkt, dat de Gedeputeerde Staten der Provinciën daarover gehoord zijn; ofschoon zulks in voormeld art. 2 uitdrukkelijk is voorge schreven. Het s.s. Veendam van de H.AX. had bij vertrek uit New-York een aanvaring, waardoor het lek raakte. Het schip werd naar New-York teruggesleept, waar het aan de kade is gezonken. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Engeland. De Britsche regeering heeft aan Amerika geantwoord, dat het voorstel tot het sluiten van een verdrag tot afzwering van den oorlog als instrument van nationale politiek in Engeland met zeer groote belangstelling is ontvangen en dat de Britsche regee ring haar uiterste best zal doen om deze beweging te steunen. Het doel van de Vereenigde Staten om in het verdrag een algemeene beginselverklaring op te nemen om zonder beperking of voorwaarde uit te spreken, dat oorlog als politiek instrument niet zal worden gebezigd, wordt volkomen door de Britsche regeering onderschreven. In het Lagerhuis verklaarde Chamberlain, dat de re geering van de Vereenigde Staten ook voorstellen had gedaan voor een nieuw arbitrage-verdrag, ter vervanging van dat tusschen Engeland en Amerika van 1908, dat op 4 Juni afloopt. De nieuwe voor stellen worden nu door de Britsche regeering be studeerd. Baldwin gaf naar aanleiding van een door meer dan honderdduizend personen onderteekend verzoekschrift inzake algeheele ontwapening te kennen, dat de ge- heele politiek der regeering gericht is op het hand haven van den vrede en de verhindering van den oorlog. Maar de regeering kon niet het risico op zich nemen van ontwapening, terwijl het niet vast stond dat de andere mogendheden zouden volgen. In het Hoogerhuis werd de vrouwenkiesrechtwet in tweede lezing met groote meerderheid van stemmen aanvaard. Frankrijk. De Fransche militaire plannen geven weinig blijk van een aanvaarding van de Volkenbonds gedachte. Zoo zullen in Juli a.s. de groote verdedi gingswerken aan de Fransche Oostgrens een aan vang nemen. Er zullen verdedigingszönes worden aangelegd, van de Noodzee naar de Middellandsche zee. De te verdedigen grens wordt weer die van 1870. De totale kosten zijn begroot op bijna 700 millioen gulden. Commentaar overbodig. Duitschland. De Duitsche Rijksdagverkiezingen hebben een belangrijke winst voor de soc-dem. en groot verlies voor de Duitsch-nationalen opgeleverd. De uitslag was: Socialisten 150 zetels (oude Rijksdag 131), Duitsch-Nat. 72 (110), Centrum met Beiersche Volkspartij 80 (69), Duitsche Volkspartij (51), Landbond 12 Hitlergroep 12 Volksrechts partij 2 Beiersche Volkspartij (19). Men rekent thans op het tot stand komen van de groote coalitie, onder leiding der soc.-democraten. Over het algemeen is men in het buitenland van meening, dat Duitschland zich nu definitief heeft uit gesproken voor den vrede in Europa en zijn inwendig herstel. De republiek Duitschland is stevig bevestigd. De binnen- en buitenlandsche politiek zal op de tot nu toe gevolgde wijze worden voortgezet. De Duitsche Oceaanvliegers, die er niet in konden slagen, hun verongelukte machine naar New-York te brengen, zullen waarschijnlijk met een nieuwe machine, het Junkervliegtuig „Europa" begin Juni van Amerika naar Duitschland terugvliegen. Diversen. Er wordt in Amerika hard aan de hand having van het drankverbod gewerkt, dat, naar uit zeer uitvoerige en betrouwbare onderzoekingen en statistieken is gebleken, tot een aanzienlijke daling van het misdaadcijfer heeft geleid en door de meerder heid als een zeer groote zege voor het Amerikaansche volk wordt beschouwd. Bij de a.s. Presidentsverkiezin gen is dan ook de handhaving van het drank verbod den inzet. Bij een conferentie van de Zuidelijke Bap- tistenkerk, die 3.700.000 leden telt, namen de 4000 gedelegeerden een voorstel aan om tegen alle candi- daten van het Presidentschap der V.S. te stemmen, die tegen het drankverbod zijn. De Amerikaansche regeering is zeer ingenomen met het onthaal dat haar voorstel van een anti-oorlogspact heeft gevonden. De Britsche dominions zullen ten spoedigste afzonderlijk worden uitgenoodigd tot deelname aa nde onderhandelingen. Men houdt rekening met een spoedige bezetting van Peking door de nationalisten, waardoor, officieel, China onder nationalistisch bewind zal komen te staan. De stad zelf is weinig verontrust door de verwachte verandering van regeering. De Japansche vrouwen en kinderen worden weggebracht. BLOEMEND AAL. Dinsdagavond hield de vereeniging „Bloemendaal's Bloei" haar jaarvergadering in Hotel Vreeburg. De penningmeester werd gedéchargeerd voor zijn fi nancieel beheer. De begrooting voor 1928 werd goed gekeurd. Een jaarverslag werd bij gebrek aan stof niet uitgebracht. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat voor de heeren Mr. D. E. Lioni, Jhr. J. de Jonge van Campens Nieuwland en S. P. Rijnierse werden gekozen de heeren Mh. F. J. D. Theijse, C. J. Bruyn en W. F. G. Dankbaar. In de vacature Jhr. van Riemsdijk wordt voorloopig niet voorzien. Vrijdagavond werd ter gelegenheid van „goodwill day" een optocht gehouden met medewerking van Sursum. Om acht uur stelde de stoet zich op bij den Ter Hoffsteedeweg. Hier werden eerst drie coupletten van het Volken bondslied gespeeld en gezongen, waarna afgemar cheerd werd langs den Bloemendaalscheweg naar de wijk Bloemendaal. Voor het postkantoor werd halt gehouden, en daar werd nogmaals het bondslied ten gehoore gebracht. De stoet werd bij het Pannekoekenhuisje ontbonden. Donderdag (Hemelvaartsdag) zijn de „Keizerstraters" er weer geweest. De heer Dankbaar en zijn staf heb ben er natuurlijk voor gezorgd, dat deze maatschappe lijk min-bedeelden een heerlijken dag doorgebracht hebben in onze schoone dreven. Dit is een „goodwill day" in engeren kring, maar de beteekenis is niet minder mooi! Op het Zendingsfeest a.s. Maandag (2e Pinksterdag) te houden op „Wildhoef" zullen spreken de heeren Ds. M. G. Blauw (Haarlem), Openingswoord; Ds. Crommelin (Heemstede), „Indrukken van de Wereld- zendingsconferentie te Jerusalem"; Ds. C. M. Briët (Heemstede), „Schuift de grendels weg"; Ds. W. S. v Leeuwen (Velsen), „Zending en Gebed"; Zende ling G. Maan „Leven uit den dood op Halmaheira". Ds. L. J. van Leeuwen (Haarlem), Slotwoord. Toegangsbewijzen a 0.30 zijn verkrijgbaar aan het terrein. Nadat de vorige week de trottoirs langs den De Genestetweg een hoog noodige herstelling hadden ondergaan, werden zij deze week weer opengetrokken voor het leggen van een kabel. Zoo blijft het werk in de wereld! De Bond van Nederl. Architecten heeft geadviseerd aan B. en W. onzer gemeente, i.z. de aanhangige plan nen tot den bouw van openbare gebouwen. In dit adres wordt de meening geuit, dat het scheppen van een dergelijk nieuwe centrum in een gemeente slechts weinig voorkomt, dat het niet alleen van plaat selijk belang, doch tevens van algemeen Nederlandsch belang is, dat dit nieuwe gemeente-centrum een beeld geeft van hetgeen onze Nederlandsche architectuur heden vermag, dat het eveneens in het belang van de gemeente is, dat aan de hoogste eischen van bruik baarheid en schoonheid wordt voldaan, dat het zeer gewenscht is, dat de architectonische leiding van deze belangrijke bouwwerken in handen worde gesteld van bevoegde krachten, hetgeen op verschillende manieren kan plaats vinden, door het in de eerste plaats zich assumee-ren van een bekwaam architect of het ver kenen van een meervoudige opdracht of het uitschrij ven van een prijsvraag. Redenen waarom het bestuur van den Bond in overweging geeft, omtrent deze plannen in bedoelden geest eene beslissing te nemen, en zich tot den Bond te wenden betreffende alle daar omtrent gewenschte gegevens. Het adres werd geteekend: P. G. Buskens, voorzitter, E. J. Kuiper, secretaris. Wij herinneren aan een bijna gelijkluidend request, dat reeds vorig jaar door het Bestuur der Bloemen- daalsche Middenstandsvereeniging aan den Raad werd gericht, en dat wij, volledigheidshalve, nog eens afdrukken: Bloemendaal, 11 October 1927 Edelachtbare Heeren, Het bestuur van de Bloemendaalsche Middenstands- Vereenigin, kennis genomen hebbende van de be sprekingen in de j.l. vergadering van den Gemeente raad aangaande het weder aan de orde stellen van plannen voor den bouw van een nieuw Politie-Bureau en Raadhuis, heeft de eer Uw geacht college onder de aandacht te brengen de navolgende zijns inziens be langrijke factoren, waarmede in deze kwestie naar zijn meening dient te worden rekening gehouden. Het is zoowel in het belang der Gemeente Bloemen daal als in dat der Nederlandsche Bouwkunst dat deze aangelegenheid door een commissie, bestaande uit architecten en practici wordt voorbereid, opdat Bloe mendaal ook in dit opzicht haar goede reputaties als kapitaalkrachtigste en aan natuurschoon zoo rijke ge meente kan handhaven, en tevens aanspraak zal mogen maken te worden opgenomen in de rij van Nederland sche gemeenten waar, naast de practische ook de cultureele belangen als een belangrijke levensfactor worden erkend. Gaarne verklaart het Bestuur voornoemd zich bereid, deze kwestie nader met U te bespreken ten einde een weg te helpen bepalen waarop deze voor ons Bloe mendaal zoo belangrijke zaak zou kunnen worden op lost. Uw geëerd antwoord gaarne tegemoet ziende, teekent, Namens het Bestuur: (w.g.) J. Keiler, Voorzitter. Wij lazen over de revue „Hallo Californië", gespeeld door het Amsterdamsch Operette-Gezelschap, Direc teur: Emile van Bosch, het volgende: Het was een goed begin gisteravond. Het orkest van onze Schouwburgloges staat in de laatste jaren altijd in het teeken van bezuiniging, maar gelukkig is dat hier niet het geval en we zien en hooren hier weer eens de echte oude Fransche bezetting van 10 man (in dit geval leden van de G.O.V. en stafmuzikanten uit Assen) met den kapelmeester aan de piano; dat mag wel eens extra worden vermeld. „Hallo Californië" is het volksstuk bij uitnemendheid met de romantiek van de Wild-West en met de noo dige sentimentaliteit; een geheimzinnig bandiet wordt ontmaskerd, liefde moet lijden, maar liefde overwint ook alles, revolverschoten en kampvuur, een aardig coupletje en een goed gezongen lied, mooie koornum- mers van een flink dubbel-mannenkwartet, alles en nog wat is hier tot een aardig geheel gemaakt, dat heel goed wordt gespeeld en waarbij ook goed wordt ge zongen. Emile van Bosch, de bekende zanger, die velen van de gramofoon kennen, speelde de titelrol van Patrick O Corner, Sergeant bij de Prairie-politie met het noodige temperament en zijn zangnummers hadden buitenge woon succes; het bekende „Californië-lied" moest worden gebisseerd. Mooi waren ook zijn nummers met het dubbel mannenkwartet. Jeanne Timm was Grace, de dochter van Jim Tower die in stilte verloofd is met James Wright, die door iedereen als misdadiger wordt beschouwd, maar die ten slotte onschuldig blijkt te zijn, terwijl zijn mede dinger van Grace, als Brain Cat ontmaskerd wordt. Jeanne Timm speelde die rol heel goed en ze zong uitstekend. Betsy Kievits was haar vriendin Dash Springtime, een allerleukste ingénue; Sophie Willemse had veel succes in de rol van Connie, een sympathieke halfbloed, die de gelukkige bruid wordt van Patrick. George Dubree was een dappere edelmoedige James Wright en Jan Blok had veel succes als zijn zwarte bediende Sam Black. André van Dijk Jr. speelde met veel temperament de rol van Brain Cat, terwijl Jo Vischer de held van den avond was als Frank Dumm een echt Bibberwang-type, (die vaak deed denken aan Siem Nieuwenhuizen), de held met den mond, die bij het gevaar liefst direct op den loop gaat. Het gezelschap beschikt over heel wat personeel en zoo kregen we echte operette-finales met cowboys prairie-politie, aardige jonge meisjes, etc. etc. Ik hoop, dat de directie, die moeite noch kosten heeft gespaard om het publiek een genotvollen avond te verschaffen ook het noodige financieel succes moge hebben K FONDSEN HANDEL. „De Financier" van 16 Mei j.l. bevat het volgende over enkele lokale waarden: Van Binnenlandsche Industrieelen waren het weer enkele zware aandeelen, die de aandacht trokken. Aller eerst Philips. Van 740 klommen deze tot 785(75) zonder dat eenig motief voor dit avans werd gegeven De concentratie van groote bedrijven wekt verwach OBERLAHNSTEIN SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM TEL. 13310 STODMERU-VERVER'J, een dervolgende nummersopbellen: ■aiï tingen, die vroeger niet werden gekoesterd en het op treden van in korten tijd rijk geworden groot-specu lanten, doet dusver alle berekeningen falen. De macht en de invloed van lieden als Loewenstein is voorloopig onbegrensd. Hun rijkdom is fabelachtig, hun optimis me onverwoestbaar als vrucht hunner operaties. Dat zij op hun terrein geniën zijn, valt niet te ontkennen. Hun slagen is niet enkel geluk. Maar aan voorbeelden als Hugo Stinnes en anderen mag bij 't beoordeelen van hun toekomstkansen, toch wel eenige reserve worden ontleend. Aan den omgekeerd-pyramidalen opbouw van hun macht komt tenslotte een einde. Van daar dat ook de voortgezette opdrijving der koersen van Kunstzijde-aandeelen te Amsterdam weinig nieuwe koopers naar de markt brengt. De Berlijnsche Beurs diende hier als gangmaker. Aandeelen Vereinigte Glanzstoff zijn in een week 100 pet. gemonteerd en hier moeten dus ook aandeelen Enka mee dien kant uit. Van 535 kwamen ze op 570, terwijl Maekubee het van 205 tot 218 brachten. Aandeelen Hollandsche Kunstzijde, die nog steeds onder den invloed van Loewenstein staan, avanceerden van 255 tot 292. Ook bij de Verein. Glanzstoff schijnt de heer Loewenstein de stuwende kracht te zijn. Berichten omtrent een groote productie in 1928 (10.500 ton tegen 8800 ton in 1926 bij de Glanzstoff en 4500 ton bij de Bemberg tegen 200 ton in 1926) werden blijkbaar van die zijde gelanceerd, daar het bestuur weigerde er over te spreken. De productie van kunstzijde wordt van maand tot maand verhoogd en gelijk we vroeger al eens opmerkten, verwacht men dat binnen enkele jaren heel de wereld uitsluitend in zijde zal loopen. Wie weet of onze wekelijksche ontboezemingen niet op kunstzijde zullen worden gedrukt! Het herinnert aan de rage van 19081910 ten aanzien van rubberwaar den, toen nog bijna niets werd geproduceerd, maar be richten over rubberaanplantingen op de maan zelfs tot het haussespel bijdroegen. De ontnuchtering is ook toen niet uitgebleven. WENKEN VOOR MOEDERS. (Uitgave van den Nederlandschen Bond tot Bescherming van Zuigelingen.) de I. De beste voeding voor de zuigeling voeding aan de borst. Sterfte en ziekte bij zuigelingen, gevoed aan de borst, zijn veel geringer dan bij fleschkinderen. Een moeder, die in staat is haar kind te zoogen, doch dit nalaat, doet nadeel aan gezondheid en leven van haar kind. In vele gevallen, waar de moeder meent niet in staat te zijn, haar kind te zoogen, blijkt, dat het vermogen om te zoogen wel degelijk aanwezig is. Het is derhalve plicht de zuigeling aan de borst te houden, tenzij door een geneeskundige is verklaard, dat de moeder daartoe niet in staat is. II. De gemengde voeding, waarbij de zuigeling j slechts gedeeltelijk met vrouwenmelk wordt gevoed, is te verkiezen boven die, waarbij de zuigeling in het geheel geen vrouwenmelk krijgt. III. Is fleschvoeding onvermijdelijk, zorg dan, dat dc flesch en het voedsel op uiterst zindelijke wijze worden behandeld en laat u omtrent de keuze van het voedsel. de toebereiding en de toediening (het aantal malen en de hoeveelheid) door den geneeskundige voor lichten. IV. Zorg voor zuivere lucht in het vertrek waar dc zuigeling verblijf houdt. Wasch dagelijks uw kind geheel. Bewaar 's zomers de melk zoo koel mogelijk, anders bederft zij. V. Huilt uw kind veel, geef het dan niet dadelijk meer voedsel, maar raadpleeg een geneeskundige. VI. Laat u omtrent voeding en verzorging van dc zuigeling, ook als deze gezond is, door een genees kundige voorlichten. Gij kunt, door dit te doen, veelal ziekten voorkomen. qOOOOOOOO(XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX)C OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXX30Ö Het officiëele voetbal de wedstrijden, die hc speelden, resp. tegen Het derde won, en he beide teams naar de veerden. Een schitterend slot, De eindstand der pro Bloemendaal 5 Bloemendaal 3 Damiate Kinheim 2 Bennebroek 2 D.W.O. 2 Het eerste speelde te Argentinië speelde m 160 voldoende bew Enfin, we hebben 2( gesteld voor een lut spel deze voetbalvii candidaat voor het ka voetbaltournooi zullei Het bestuur heeft h< Argentijnsche gedele wedstrijd toestemmini volgende brief: Estimamos que no e gracias por su acqu: asociacion que Vd. jugar una partida d( balistas olimpiacos. Nos ha gustado moe a nuestros supportc primera calidad, cor Ademas nuestra caj importante. Como V tinia cebado mucha El resultado verdach nosotros pero hay Le acompanan los asociacion y de los la partida olimpiaca. Le deseamos una c holandeses, y serern „Nee, we gaan loopen besloot Juliaan, d'ie d jongste, lei zich ditmaa kort bevel van zijn bri De dag was te mooi or lagen natuurlijk nog lui om te dauwtrappen. Ze het ontbijt, dat ze in vorigen avond gereed' Flauw scheen de zon 'd het was nog heed vroe stil op iden weg. Zinj stad uit; te voet, per „Maak voort," maande niet de allervroegsten Gerard slokte zijn laat: goot zijn glas melk uit driftig gebaar zijn mon Toen hij buiten in 't achter. Gerard snoof d ringenstruik op en .in dauw te bewonderen, c „Nou moet ik op jo Juliaan. „Wat had je i „Niks," antwoordde zi Gerard niet, dat Julia „Zeker weer iets met „Och, eigeniwijzerd, w bromde Juliaan, die z om zijn verlegenheid „Nou, je hoeft mij ni nog van de vorige ke heette ze ook weer?" „Frieda", zei Juliaan o hem niet onwelgevallig en hij hadden trouwe kaar. Ze scheelden ooi ito de vijfde en Gerar H.B.S. Maar Gerard praatte z aardige stemming van op zich inwerken en 'eere pracht om zich ,,'t Zal warm worden Sprakeloos liepen ze wais een dorp in de t maandag van ouds h invulden, welke >de si<

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2