s FIRMA C. CASSEE - Tel. 22444 Binnenland Buitenland cWenny c {Korte {Kleverlaan 26, "ëel. 22861, {Bloemendaal Plaatselijk Nieuws VICTORIA-WATER Onze Plantcndokter Helneken's Bieren en Bronwateren A. G. G. M. GIORGIS ZN. ooocxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx» v< Een zeer ongewoon schouwspel werd van Zondag op Maandag in het centrum van Amsterdam vertoond, toen reeds Zondagmiddag duizenden liefhebbers voor goedkoope voetbalkaarten voor den wedstrijd Neder land-Uruguay zich bij het gebouw der Nederlandsche Handel Mij., langs de grachten enz. opstelden om zich bij den, Maandagmorgen om 10 uur beginnenden voor verkoop, van de vurig begeerde biljetten te kunnen voorzien. Meer dan 20 uren stonden er tienduizenden te wachten, staande, zittende op stoeltjes en kisten (leege sinaasappelenkisten werden voor meer dan 1 verkocht) enz. Ten slotte moesten eenige duizenden liefhebbers teleurgesteld worden en ten leste door de politie met de wapens verdreven en verspreid worden. Een schandelijke handel in plaatsbiljetten heeft zich ontwikkeld, waarbij voor plaatsen van 1meer dan 30.werd gegeven. Een veel fraaier schouwspel leverde een mooie tech nische prestatie van één der groote Amsterdamsche bladen op (Hbld.) dat bestond, om één kwartier na den afloop der beslissende hockey-wedstrijden, de kranten m e t het verslag der juist gespeelde wed strijden, aan het Stadion te doen verkoopen! De reclame voor ons land, georganiseerd door de tour door Nederland, welke aan de buitenlandsche journalisten werd aangeboden, begint al aardig los te komen. In verschillende buitenlandsche bladen worden zeer waardeerende artikelen aan ons land, volk en prestaties, gewijd. Zoo schreef Lafreté in het Parijsche Journal, dat „stoutmoedigheid en ondernemingsgeest het kenmerk schijnen te zijn geworden van den moder nen Nederlander, terwijl men juist aan dit ras een volkomen zelfgenoegzaamheid toeschreef." Te Rotterdam werd de groote internationale nijver heidstentoonstelling, de Nenijto, in bijzijn van Minister Slotemaker de Bruine, en andere autoriteiten en ge noodigden, feestelijk door Prins Hendrik geopend. De tentoonstelling is van zoo'n groote uitgestrektheid, dat een miniatuurspoorweg de bezoekers rond het heele terrein kan voeren. Minister Slotemaker vestigde er speciaal de aandacht op, dat deze tentoonstelling een uitnemend werk van toenadering is. Een toenadering van binnen- en butenland, die geheel in de lijn van het jaar der Olympiade ligt. Van Zaterdag tot Maandagmiddag werd de tentoon stelling reeds door niet minder dan 65.304 betalende bezoekers bezocht. Het beroemde vliegtuig, waarmee luit. Koppen naar Indië en terug vloog, de „Postduif", is dezer dagen bij een landing te Oldenbroek ernstig beschadigd. Het toestel werd namelijk zoo hard „neergezet", dat het landingstoestel brak, terwijl de romp en de rechter vleugel beschadigd werden. De inzittenden bleven on gedeerd. In Amsterdam, aan den Linnaeushof, stortte van een in aanbouw zijnde R.K. kerk een gewelf van 8 Meter hoog in, dat drie dagen te voren pas voltooid was. Een werkman werd gewond. De politie heeft de zaak in handen. De gelukkige huisknecht te Amsterdam, die in Sep tember j.l. 14000 gulden aan bankpapier vond, waar van de wettige eigenaar nog steeds niet is komen op dagen, zal pas over 3 jaar het geld in zijn bezit kunnen nemen. Na dertig jaar is de vinder pas eigenaar. De Indische tentoonstelling te Arnhem in Het park Zijpendaal zal op 11 Juni geopend worden. Naar ver luidt zal Prins Hendrik bij de opening aanwezig zijn. Minister Van der Vegte bezocht Arnhem, in verband met de plannen van een door de provincie Gelderland ingestelde commissie voor de overbrugging van den Rijn. Te Amsterdam heeft de Nederlandsche afdeeling van den Internationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid dezer dagen haar jaarvergadering gehouden. Als punten voor het werkprogram voor het volgende jaar werd vastgesteld: actie voor associatie en betere verhouding tusschen Nederlanders en Indiërs, voor onwettig verklaren van den oorlog, met als logisch ge volg: ontwapening, actie tegen wapenhandel en handel in vrouwen en meisjes. Van 30 Juni tot 7 Juli zal te 's-Gravenhage het jaar- lijksche congres van de Unie van Volkenbondver-i eenigingen die dertig landen omvat, gehouden worden. Engeland. Baldwin heeft in een redevoering ver klaard, dat de Britsche regeering een volkomen in stemmend antwoord op Kelloggs uitnoodiging tot een anti-oorlogsverdrag zond, in samenwerking met de Dominions, omdat zij geloofde, dat de zaak van den duurzamen vrede daardoor zou worden bevorderd. Een Antwerpsche diamanthandelaar, die vanuit Neder land met de nachtboot naar Londen overstak, is bij aankomst van een portefeuille met diamanten, ter waarde van ca. 150.000 gulden beroofd. De raad van beheer van het Internationaal Arbeids bureau te Genève verwierp het Engelsche voorstel tot wijziging der conventie van Washington betreffende den achturendag. Frankrijk. De nieuwe Fransche Kamer kwam gister bijeen. Van werken zal nog voorloopig weinig komen, daar de geloofsbrieven van meer dan de helft der leden moeten nagezien worden. Men verwacht, dat de eigen lijke parlementaire arbeid pas over een week een aan vang zal nemen. Poincaré heeft in den ministerraad aan zijn collega's verzocht, zich beschikbaar te hou den voor drie bijeenkomsten van den Ministerraad per week en gedurende de zittingsperiode van het parle ment niet zooveel te reizen. Op het socialistische congres te Toulouse werd door Grumbach uiteengezet, dat de kwestie van de ont ruiming van het Rijnland zich thans, na de overwin ning van de sociaal-democraten in Duitschland, met bijzonderen nadruk doet gelden. Duitschland. De onderhandelingen voor de vorming van een nieuwe regeering staan op het punt te be ginnen. De socialistische partij en de Centrumpartij, riepen hun partij-commissies te Keulen en Berlijn tegen 6 Juni bijeen, ten einde definitief hun houding nopens de vorming van een nieuwe regeering vast te stellen. De Rijksraad aanvaardde met groote meerderheid van stemmen het voorstel om den llen Augustus, de z.g. grondwetsdag, tot nationalen feestdag te verklaren. kModern {Bloemwerk - Decoraties Diversen. Op Pinkster-Zondag overhandigde de Italiaansche gezant aan den Zuid-Slavischen minister van Buitenlandsche zaken een krachtige nota betref fende anti-Italiaansche betoogingen. De Zuid-Slavische regeering betuigde haar leedwezen over de incidenten, doch wees er op, dat ze waren geprovoceerd door anti-Zuid-Slavische demonstraties, weshalve de re geering te Belgrado het haar plicht achtte, om de Ita liaansche regeering te verzoeken ervoor zorg te dragen, dat dergelijke incidenten zich niet meer zullen voor doen. Een antwoord, dat ten aanzien van den lang zamerhand traditioneel geworden Italiaanschen „grooten mond" niet onbegrijpelijk is. De politie te Belgrado legde beslag op een verdachte zending sinaasappelen, die uit Italië kwamen en be stemd waren voor een handelshuis te Sofia. Bij onder zoek bleek, dat de twee wagons sinaasappelen: muni tie en bommen bevatten! Het Italiaansche luchtschip „Italia", dat uit Kings- bay was vertrokken, voor een kruistocht óver den Noordpool, is blijkbaar verloren gegaan. Het is al thans niet teruggekeerd, terwijl de benzine voorraad uitgeput moet zijn. Men heeft nog hoop, dat het ergens in 't ijsgebied geland is. Hulp-expedities worden voor bereid. De Amerikaansche senaat stelde met 44 tegen 22 stemmen de behandeling van het vlootbouwprogram uit. Waarschijnlijk komt het nu niet vóór December aan de orde. Japan heeft warme instemming met het Amerikaan sche anti-oorlogsverdrag betuigd. Amerika zal al zijn troepen uit China terugtrekken, omdat 't niet mee kan gaan met 't optreden van Japan tegen China. In Zweden werd het wetsontwerp, dat verplichte arbitrage in arbeidsgeschillen voorschrijft, door beide huizen van het parlement aangenomen. De schaden in Bulgarije, veroorzaakt door de jong ste aardbevingen, bedragen 6Y2 milliard lewa. BLOEMEND AAL. Zangavond M. U. L. O. Eenige jaren lang hebben we het voorrecht moeten missen, om den heer P. de Nobel te hooren met zijn leerlingen van de vierde tot en met de zevende klassen van de openb. school voor U.L.O. aan den Vijverweg. Dit jaar is de bekende dirigent van de dwalingen zijns weegs teruggekeerd, en heeft hij'ouders en kinderen een genotvollen avond bezorgd in den schouwburg aan den Jansweg te Haarlem. Wij moesten ditmaal tot onze spijt den zang missen, van de meisjes der 810 klassen. Maar met wat den heer de Nobel overbleef, heeft hij hard gewerkt en daardoor een uiterst verzorgde uit voering kunnen geven, die het talrijke publiek tot het einde heeft geboeid. De vader der school, de heer IJzerman, opende met een enkel woord en besloot met: „jongens, doe je best". En dat deden ze met groot enhousiasme. En wat de uitvoering zeer ten goede kwam, de rustende helft wist het opbruisende leven te beheerschen en bleef .vol komen dustig als de anderen zongen. Een compliment verdiend jongens! Pittig zongen alle klassen een viertal liederen: Aan mijn vaderland, Hollands Vlag, Huzarenlied en Feest- marsch, dit laatste zoowaar met trompetten, trommel en triangel en piano a quatre mains van de heeren B. Elskamp en Johan de Nobel. Het groote werk van den avond, moeilijk van uitvoe ring, een werk dat een omvangrijke studie eischt, was De Wilgen van Corn. Dopper, begeleid door Johan de Nobel. En den heer De Nobel èn de kinderen komt een woord van lof toe voor de uitvoering van dit mooie werk, waarin de stemmingen zoo goed tot haar recht kwamen. Lief klonken de R(echts) en L(inks) liedjes van de 4de en 5de klassen, terwijl de fleurige Ronde de la Jardinière en Ronde de la Marié van Dalcroze een overweldigend succes hadden. Dat was een feest van bloemen en kleuren en klanken en blijde zonnige jeugd. In kalme rust en De Bietebauw van Emile Hullebroek konden wij den beschaafden zang van de oudere meis jes bewonderen en toen dachten we onwillekeurig aan den tijd, dat de oudere meisjes zoo'n groote ontroering in de zaal wisten te wekken. De rest van het programma bestond uit nummers voor jeugdige solisten. De eene met wat schroom, de ander onbevangen, allen met succes brachten hun liedjes ten gehoore. Leida Hamstra: Prins Verbeeldings Toover- boot en Gouddochtertje; Willy Meerwaldt, Liesje Gerzon: Huiswerk; Theo Drijver en Kuno van Rees: Geldersch volkslied; Max Herfst, Johan Resting en Piet van der Scheer: Ons lied van de zee en Jongens, wil je 't ijzer smeden; Annie Cornelisse, Akie Kroon en Max Herfst: Avond. Mies Terwey en Mariette Göttgens waren charmant in La Jardinière en La Violette en Ceubje Teding van Berkhout en Frits van Tuyll van Serooskerken, les jeuns mariés, die o zoo blij waren met hun zakje bruid suikers. De M.U.L.O. heeft een mooien avond gehad en de heer De Nobel heeft eens te meer bewezen wat een qoed leeraar met zijn kinderen kan bereiken. H. D. Tweede Pinksterdag werd op „Wildhoef" het 12e Zendingsfeest van het Centraal Zendings-Comité voor Haarlem en omstreken gehouden. Het feest was druk bezocht: circa 80 menschen pas seerden de entrée. Ook ditmaal verleende „Sursum" zijn medewerking. Voor de pauze spraken, zooals we reeds eerder pu bliceerden, Ds. Blauw, Ds. D. Crommelin en Ds. M. Briët, daarna Ds. W. S. v. Leeuwen, Zendeling G. Maan en Ds. L. J. van Leeuwen. De bezoekers hadden in de pauze schoone gelegenheid de mooie buitenplaats te bezichtigen, waarvan een alleszins dankbaar gebruik werd gemaakt. Mede door het fraaie weer, is het Zendingsfeest wél geslaagd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag werd de heer C„ wonende aan den Brederodeweg wakker, door ge- druisch op zijn slaapkamer. Hij zag nog juist een individu uit zijn geopend slaap kamer springen, waarbij een bovenruit van een deur der benedenverdieping verbrijzeld werd. Hoogstwaar schijnlijk is de insluiper bijtijds verrast, want er wordt niets vermist. De heer C. kon slechts een vaag signalement op geven. De politie stelt een streng en uitgebreid onderzoek in. Zondag is bij het afrijden van den Hooge Duin en Daalscheweg de wielrijder Z. uit IJmuiden veronge lukt. Door de groote vaart zijn stuur niet meer kunnende houden, zou Z. op onzachte wijze met de straatsteenen kennis hebben gemaakt, indien niet de wandelaar W. als onvrijwillig stootblok had gefungeerd. Nu sloeg W. tegen den grond, en bekwam vérwondingen aan het gelaat. Concert op Vrijdag, 8 Juni, 's avonds 8 uur in de tent in het Bloemendaalsche Bosch, aangeboden door het Gemeentebestuur en uit te voeren door het Chr. Fan farecorps „Sursum", directeur J. A. Meng. Het programma luidt als volgt: 1. Flandria, Pas redoublé Ferd. Verbeek *2. l'Emulation, Ouverture L. Canivez 3. La Cascade D. D. Belleflamme (solo voor Trombone door den heer D. Klaasen) *4. Les Muses, Fantasie Ferd. Andrieu 5. Economie et Travail, Marche R. de Soutter 6. Phébé, Ouverture Ferd. Andrieu 7. Euterpe, Fantaisie-Ballet A. L. Doyen 8. Franche Amitié, Fantaisie Jac. Martin 9. Finale. Met de nummers 2 en 4 behaalde het corps op het Concours te Schagen in de 2de afd. Fanfare een lsten prijs. OVERVEEN. Zaterdagavond arriveerden in Hotel „Roozendaal" de Luxemburgsche voetballers, die deel zouden nemen aan de Olympische spelen te Amsterdam. Het bestuur van de B.V.C. „Bloemendaal" was aanwezig om de gasten te verwelkomen. Na de nederlaag tegen België, zijn de Luxemburgers Donderdagmorgen weer vertrokken, zoodat zij afge zien hebben van deelname aan de troost-rondes. Zondagmiddag omstreeks half een heeft een aanrijding plaats gehad tusschen twee luxe auto's op den hoek JulianalaanBloemendaalscheweg, aan welk ongeval de bekende „eik" daar ter plaatse niet geheel on schuldig is. Beide auto's werden licht beschadigd. Proces-verbaal is niet opgemaakt. Zondagmiddag vervoegde zich aan het politiebureau de 15-jarige P. uit Amsterdam, die met zijn rijwiel in een sloot langs den Duinlustweg gereden was. P. was drijfnat. Door de goede zorgen der politie is de jongen per motor naar ouderlijke woning gebracht. AERDENHOUT. Donderdagavond heeft de politie op den Zandvoorter- weg aangehouden 2 jongens, de gebroeders W. uit Haarlem, respectievelijk 15 en 13 jaar oud. Ze waren in het bezit van eenig timmermansgereed schap, dat ontvreemd was van een bouwwerk aan den Zand voorter weg Na huiszoeking werd een partijtje boeken gevonden, uitgegeven door de Mij. „Focus", waar een der jongens in dienst is, welke boeken ook al niet regelmatig eigen dom geworden waren, evenmin als ander gereedschap, ontvreemd ten nadeele van een timmerman, werkzaam te Heemstede. Na proces-verbaal zijn de jongens over gegeven aan de politie te Heemstede. Een stucadoor deed aangifte, dat uit een jas, hangende in een keet op een bouwwerk aan den Schulpweg ten zijnen nadeele een portemonnaie inhoudende 20 is ontvreemd. De politie doet onderzoek. De 62-jarige waarzegster-kermisreizigster M. P. P. had vreemde connecties aangeknoopt met een oude dienst bode van een Aerdenhoutsche familie. Profiteerend van de goed-geloovigheid dezer trouwe gedienstige, had zij haar slachtoffer wijs gemaakt, dat een huwelijk met een familielid van de dame, waar de „gewaarzegde" in betrekking was, lang niet tot de onmogelijkheden behoorde. Allerlei listen en lagen werden gebruikt en gelegd, om da dienstmaagd van de huwelijks-aspiraties van „mijnheer" te overtuigen. Tot de trouwlustige maagd haar spaarboekje aan vrouw P. afstond. Hiervan eigende deze zich een be drag van 400.toe en verdween toen spoorloos, tenminste voor de bedrogene, maar niet voor de Bloe mendaalsche en Haarlemsche politie (in Haarlem had vrouw P. oplichting gepleegd). Ze werd op de kermis te Buren gearresteerd, en zóó ver reikte haar zwarte kunst niet, om de politiemannen van hun arrestatie-bevel af te brengen. Dies arriveerde ze Donderdagmorgen in Bloemendaal, waarna zij, na verhoord te zijn, naar 't „gevang" ge bracht werd. Zou zij zichzelf dit lot ook voorspeld hebben? SANTPOORT. Santpoort-Station. Op 23 Mei werd in café Klau wers alhier onder voorzitterschap van den heer H. J. Hijmans de jaarlij ksche Ledenvergadering der Buurt- vereeniging „Duinlustpark" gehouden, welke als ge woonlijk druk bezocht was. Uit het verslag van het Bestuur over 1927 bleek, dat het ledental was toegenomen tot 150 en dat de toe- UITSTEKEND TE VERMENGEN oberiahnstein met WIJN of VRUCHTENSAPPEN SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM TEL. 13310 stand van de kas zeer bevredigend is te noemen. Tot bestuurslid werd in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer T. Duyvis, gekozen de heer J. Berkhout, alhier. Aan de orde kwamen vervolgens tal van onderwerpen. Dankbaar werd geconstateerd, dat de Gemeente Bloe mendaal tot verbetering der bestrating van den Joh. Verhulstweg was overgegaan en de hoop werd uitge sproken, dat nu ook spoedig de aanleg van voetpaden langs de Pinellaan zijn beslag zal krijgen, waardoor aan een onhoudbaren toestand een einde zou komen. Voorts werd besproken de treinenloop, de brandweer, de reinigingsdienst, het rioleeringsvraagstuk, de bal dadigheid van de jeugd, de Alg. Forensenbond, als mede de in het volgend seizoen te houden soirée. De heer De Roos sprak zijn waardeering 'uit voor het geen Duinlustpark" had bijgedragen ten bate der nuttige Vereeniging voor School- en Werktuinen, ter wijl de heer A. Hemsing het bestuur dankzegde voor hetgeen het in het afgeloopen jaar in het belang van de buurt had verricht. Vorige keer schreef ik al, dat de mate, waarin zich de nadeelen van de te veel stikstof doen gevoelen, af hankelijk is van de hoeveelheid andere voedingsstof fen in den bodem, fosfor, kali, kalk) en ook van de hoeveelheid water, alsmede Van den vorm, waarin wij de stikstof toe dienen. Waar de bouw voor een ruimen voorraad fosfor, kali en kalk bevat, is de kans op een ongunstige werking van iets te veel stikstof niet zoo groot, maar heel dikwijls is de toestand anders, want gebrek aan deze stoffen doet zich niet zoo dui delijk kennen als stikstofnood. Sprekende voorbeelden levert het onderzoek naar den kalktoestand van den bodem, waarvoor tegenwoordig zoo groote belang stelling bestaat. Een ruime stikstofgift zal in het algemeen meer nadeel veroorzaken, wanneer zij wordt gegeven in den vorm van salpeter dan in andere vormen. Salpeterstikstof is niet alleen direct opneembaar, maar vele gewassen nemen gaarne njeer salpeter op, dan zij voor hunne ontwikkeling noodig hebben. Juist deze overvoeding, waarop ik ook de vorige keer al wees, is oorzaak van de toen geschetste nadeelen. Bij toediening van stik stof als ammoniak, amide of andere organische stik stof bestaat voor zulk een overvoeding minder gevaar, wijl zij eerst tot salpeter moeten worden omgezet. Men kan de nitraten niet ontberen, waar men b.v. achterlijke of kwijnende planten moet helpen door vlug opneembare stikstof ter beschikking te stellen, maar in vele andere gevallen zal zwavelzure ammoniak best de salpeterstikstof kunnen vervangen. Toch moet men ook.met groote giften hiervan voorzichtig zijn, vooral bij heesters en vruchtboomen, want het gevaar is niet denkbeeldig, dat een ruime ammoniakbemesting, in den voorzomer gegeven, ook in den nazomer nog zijn werking doet gevoelen, hetgeen een te laat doorgroei en der scheuten ten gevolge kan hebben, met kans op invriezen op den koop toe. Tenslotte een waarschuwing tegen een te ruim ge bruik van stikstofrijke meststoffen als faecaliën, Schie- dammermest enz. Oude tuingronden vertoonen her haaldelijk het verschijnsel, dat zij te vet zijn. Gevolgen zijn een geile groei der gewassen en spoedig optreden van rottingsverschijnselen (kropsla). De smaak der groenten wordt minder goed. Vooral boonen zijn voor een dergelijken stikstofovervloed zeer gevoelig. Na de stikstof het fosforzuur, dat noodig is voor de vorming van bepaalde eiwitstoffen en vooral in de zaden wordt teruggevonden. Gebrek aan deze voe dingsstof zal dan ook zijn te constateeren uit geringe zaadproductie, die vooral bij peulvruchten en granen bemerkbaar wordt. Maar zij heeft ook een algemeen verminderde ophooping van reservevoedsel ten ge volge. De bladeren verkleuren en de vorming van stengels en scheuten blijft beperkt. Dit is heel kort gezegd hetgeen het gevolg kan zijn van een gebrek aan fosforzuur in den bodem, waarbij alleen nog valt op te merken, dat de bladverkleuring verschillend is en o.a. afhankelijk is van de hoeveel heid andere voedingsstoffen in den grond. Overvloed van fosforzuur zal maar zelden optreden en wel alleen als deze stof wordt gegeven in een in water oplosbaren vorm, zooals in superfosfaat. Maar zelfs dan is het gevaar voor beschadiging der planten niet heel groot, want het opgeloste fosforzuur zal in den bodem spoedig zouten vormen, die slechts lang zaam in het koolzuurhoudend water van den grond of door de bodem- en wortelzuren in oplossing worden gebracht. Kan door gebrek aan kalk, magnesia en andere stoffen het fosforzuur niet overgaan in een moeilijk oplosbare verbinding, dan bestaat de mogelijkheid, dat het schadelijk werkt op de planten. Het gevolg is een ge ringe ontwikkeling van het wortelstelsel en een ver korting van den groeitijd. Na het fosforzuur komt de kali aan de beurt. Zij is vooral van belang voor de vorming van koolhydraten (suiker, zetmeel, celstof), die bij gebrek aan kali niet in voldoende hoeveelheid worden gevormd. Alle or ganen, die voor een groot deel uit deze koolhydraten bestaat, zóoals bollen, knollen, wortelstokken, zaden, celwanden zullen zich dus bij te weinig kali niet nor maal kunnen ontwikkelen. Gemis aan voldoende kali schijnt dus door de plant ernstiger te worden gevoeld dan gebrek aan fosfor zuur. Kaligebrek is een zeer ernstig gebrek zei inder tijd de landbouwleeraar de Vrieze, die waarnam, hoe men door eenzijdige compostbemesting op de arme veenkoloniale gronden veel te weinig kali gaf. Welke gevolgen dit heeft, zien we een volgende keer. OCXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOë AFDRUKKEN VAN Zondag begon het voe Olympische geest van hoogtij zou vieren. hoogtij nog komt, maa: Yougo-Slavië, Hollai wat moeten veranderen in laagtij. Hoe het wél hoort, liete canen zien, welke elft min of meer exotische lieten; hoe het wél hoi burgsche back, toen hij om een geblesseerde I waren gestes, een Oly Hoe het niet hoort, z, wedstrijd PortugalY bloedige jongelingen de hoort, helaas, constate die zonder Olympische een schrille tegenstellim Uruguay; hoe het niet sche spelers Massy en hoor lij ke houding, wel rikanen aan namen. L schrijven, vooral waar landsgrenzen bekend s maakt worden, neen, c worden, wil het belanc sche tournooi geen mis De voetbalwedstrijden Chili. De Chilineeze hadden binnen een 1 schoten den Portugee: stug volhouden elemine eensche overwicht en te maken. Toen was C helft gelukte het Porti inspanning de score to slachtoffer was gevall Het tweede slachtoffer van België verloor. De stand, dan waarop de den. Met half-time was d staande België, dat on dan Luxemburg, met De held van den dag bliem zijn doel verd< kleinen, dapperen doe Maandag sneuvelde Duitschland. De Dui systematisch voetbal, overdreven Was. De Zwitsersche keep' grooter nederlaag. Hc den tegen Uruguay? EgypteTurkye was Turken speelden prin de studenten uit het la Turkye is naar Amst nen, wél om te leeren. kennis! Tusschen Italië en Fi Gallische Haan verc de Mussolini-eezen, m helft dezen voorsproi stand. Na de pauze scoordi fascisten-dom zegev nemers verschijnen fleurig uniform en v door een officier in zwarten das. Mussol: Nog meer spanning PortugalY ougo-Sla betreurenswaardig im elk land een verdere Er werden drie geldic Portugal, één door Slowenen Er werd veel gezoen 's Lands wijs, 's lan De Vereenigde Stat halve in voetballen, zich met de hun sell plaatst te zien tege virtuoozen. Onze Bloemendaalsc hen en lachten harte bal met de hand in rechter ontging. W; 't niet goed, 't had Sam. Tot over vier j SpanjeMexico wa; van, Spanje zoo speelde een beet achterkleinzonen in Requesens, en Medi o's, lieten ze de tegi onmiddellijk daarop t welletjes. Arm in tje naar de kleedkai heelen avond met z Tot slot van de eers peil: HollandUrug baltournooi. Hollanc 2O nederlaag te uitslag, waarop we Toch hadden we ki lijke kansen voor Mazali, benut warei Freeze, bleken hier winning van de O* Sportief stond de v zich niet van de be nog tegen ons verlif Langenus, hebben schitterend. Waaro

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2