VICTORIA-WATER FIRMA C. CASSEE - Tel. 22444 Binnenland Buitenland Denken en Leven Ingezonden Onze Plantendokter Allerlei Scha Pastoor H* J* Zondag A. G. G. M. GIORGIS ZN. SCHOORSTEENVEGERS PRIMA LIMONADE-SIROPEN öooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Er schijnt hard aan de voorbereiding van een nieuw BelgischNederlandsch verdrag gewerkt te worden. Het inter-departementaal overleg in Nederland moet naar verluidt zeer ver gevorderd zijn. Binnenkort moet het afgeloopen zijn en zal met deskundigen uit de handels- en scheepvaartwereld overleg gepleegd worden. Een bericht van de Antwerpsche „Métropole", dat meldde, dat Nederland slechts een voorstel aan Brussel zou doen, waarin alleen maar sprake was van de onschendbaarheid van de Nederlandsche soeverei niteit op het door Nederland stroomende gedeelte der Schelde, en van een aanvaarding der nieuwe volken rechtelijke positie van België, met al de gevolgen van de opheffing der neutraliteit, werd zeer categorisch door „Het Laatste Nieuws" tegengesproken. Er moet wel degelijk zeer ernstig aan een nieuwe overeenkomst gewerkt worden. Vandaag komt in Den Haag, in de vergaderzaal van de Tweede Kamer, het 12e congres der Internationale Unie van Vereengiingen voor den Volkenbond bijeen met 250 afgevaardigden uit 25 landen. Deze Unie werd in 1919 gesticht, en wordt door velen betiteld als een „volkenbond in het klein", zooals Mr. Limburg dezer dagen verklaarde, „het voorportaal van den echten Volkenbond". Op dit congres zullen rapporten en ontwerp-resoluties van permanente commissies aan de orde komen betreffende verschillende belangrijke onderwerpen, die in studie genomen werden ,o.a. de vermindering der bewapening, het verbod van gas- oorlog, de rapporten der permanente commissies voor de nationale minderheden, enz. De Nederlandsche Heide Maatschappij heeft haar veertigjarig jubileum gevierd. Aan een feestmaaltijd in Musis Sacrum te Arnhem zaten o.a. Minister Kan en tal van hooge autoriteiten aan. Er bestond zeer veel belangstelling voor het feest van deze zeer nuttige stichting, die reeds zóóveel goeds heeft tot stand ge bracht inzake de ontginning van woeste gronden in ons vaderland, en de behartiging van de belangen van landbouw en cultuur. De bekende Maatschappij voor Nijverheid en Handel hield haar 151e jaarvergadering, ditmaal te Middel burg, in het Schuttershof. De voorzitter, mr. Guèpin, gaf in zijn rede te kennen dat de uiting van een leider van een der politieke groepen ,dat de Ned. arbeider zal juichen, zoodra Indië van Ned. invloed bevrijd zal zijn, hem diep geraakt had. En juist in de kringen der Mij. v. Nijverheid en Handel, met haar doel „de be vordering der Nederlandsche volkswelvaart" mocht de stem gehoord worden, die zegt, dat deze opvatting valsch en onjuist is. Er werd door sommigen volkomen ten onrechte een voorstelling gegeven, alsof de voor. spoed, dien wij, dank zij Indië, genieten, ten koste van de bewoners zou zijn verkregen. Het zou echter voor de bewoners van Ned. Indië gedurende de eerste reek' sen van jaren geheel onmogelijk zijn, het werk dat door Nederlanders in Indië verricht j£, en wordt, en waar mede onze welvaart ten nauwste samenhangt, over te nemen. De Amsterdamsche rechtbank zette het zeer uitvoerige verhoor van de vier verdachten in de zaak van de Veendammer Hypotheekbank voort. Tijdens de zitting werd mr. Korteoever, oud-president-commissaris van de Veendammer, in vrijheid gesteld. Maar het was noodig, dat hij verder als verdachte nog in de rechts zaal aanwezig was. Een, vooral voor de oudere generatie, bekende figuur, is heengegaan, namelijk mevr. Venig Meineszden Tex, weduwe van den oud-burgemeester van Rotter dam en Amsterdam, mr. Sjoerd Anna Vening Meinesz. Zij bereikte den leeftijd van 76 jaar. Zij heeft veel gedaan op philantropisch gebied en gaf o.a. den stoot tot de oprichting van het Sanatorium Hoog-Laren, de Industrieschool voor meisjes te Rotterdam, enz. H.M. de Koningin heeft met de Prinses een week met prachtig weer te Abisko (Zweden) verblijf gehouden Vervolgens is Zij naar Noorwegen vertrokken. H.M. wijdt zich veel aan de landschapschilderkunst. Minister Koningsberger ontving van de Fransche re geering de onderscheiding van groot-officier van het Legioen van Eer. Engeland. De onderhandelingen in zake den in- dustrieelen vrede worden voortgezet. De Algemeene Raad van het Vakvereenigingscongres besloot voort te gaan met de bespreking met de werkgevers aangaande den vrede in de industrie. Er zijn evenwel een aantal arbeidersleiders, die van meening waren, dat de on derhandelingen niet behoorden te worden gevoerc met de groep van groot-werkgevers (onder leiding van Sir Alfred Mond), doch met de patroonsvereeni- gingen. Op de vergadering van den Algemeenen Raad werd echter medegedeeld, dat de groot-industrieelen de goedkeuring van de patroonsvereenigingen hebben. De liberale plannen voor de eerstvolgende algemeene verkiezingen behelzen de volgende punten: De be lastingdruk en de wijze waarop de regeering de finan ciën in de war gestuurd had; de herleving van de pro- tectie-beweging; de liberale politiek in zake sociale, industrieele en agrarische hervormingen. De nieuwe nota van Kellogg inzake het anti-oorlogs verdrag moet in officieele kringen een zeer goeden in druk gemaakt hebben. Frankrijk. De Stabilisatie van den franc is thans een feit geworden; een hoogst belangrijke gebeurtenis in het leven der Fransche natie .Na de uitvoerige uit eenzetting van den financieelen toestand door Poin caré, heeft de Kamer Zondag het stabilisatie-ontwerp met 450 tegen 22 stemmen aangenomen. De senaat nam na langdurige debatten het ontwerp met 256 tegen 3 stemmen aan. Hiermede is dus de goudfranc weer van kracht geworden. De wettelijke waarde van den franc (in goud) is nu, in Hollandsch geld berekend 10 cent. Poincaré verklaarde, aan zijn collega's in den minister raad, dat hij geenerlei politieke beteekenis hechtte aan de goedkeuring van de stabilisatie-wet door de Kamer. Maar hij hechtte buitengewoon veel politiek gewicht aan de kwestie van vertrouwen, waarover de Kamer zich morgen zal uitspreken. De Petit Parisien verklaarde naar aanleiding van Kel- logg's nota, dat de discussie nog niet gesloten is. De onderhandelingen worden nog over twee punten voort gezet. De Echo de Paris oefende critiek uit op de Kellogg-voorstellen. Duitschland. De weg van Hermann Müller, de kabinetsformateur in eerste instantie, is niet over rozen gegaan. Hij heeft met zeer groote moeilijkheden te kampen gehad en op het oogenblik dat wij dit schrij ven, moest hij den Rijkspresident mededeelen, dat hij nog geen definitief resultaat had bereikt. Stresemann heeft te kennen gegeven, dat hij de z.g. groote coalitie een van de beste practische mogelijk heden achtte, om een eenigszins stabiele regeerings- toestand in Duitschland te scheppen. Hij bleef gelooven in een samenwerking van de soc. democraten met de Duitsche Volkspartij. De democratische fractie van den Rijksdag heeft een voorstel ingediend, waarin er bij de regeering wordt aangedrongen, dat zij haar invloed zal aanwenden om te bereiken, dat de bij den Volkenbond aangesloten landen de in 1925 aangenomen conventie betreffende het gebruik van gifgassen onverwijld ratificeeren. Diversen. De havenstaking in Antwerpen duurt voort. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat een groote internationale werkstaking der havenar beiders plaats vindt. Sommigen gelooven dat zelfs een staking te Rotterdam aanstaande is. De reeders te Antwerpen hebben besloten alle maatregelen te nemen, dat de nog in de haven liggende schepen worden ge lost om daarna te vertrekken, waarna geen nieuwe schepen zullen binnenloopen, zoodat de haven ver laten blijft, zoolang de staking duurt. Kellogg heeft een nieuwe nota aan de mogendheden gezonden inzake zijn anti-oorlogsvoorstel, waarin hij eenigszins aan de bezwaren tegemoet komt, doch overigens de eigenlijke strekking van het verdrag, met de simpele bewoordingen handhaaft. Hij verklaarde, dat deze eenvoudige procedure de eeuwenlange aspi ratie der menschheid naar een universeelen vrede dichter bij haar practische vervulling zal brengen, dan ooit te voren in de geschiedenis. Generaal Nobile werd door den Zweedschen luite nant Lundborg met een Fokkermachine gered. Bij een tweede reddingspoging van de andere mannen, ver ongelukte het vliegtuig. Nu moet luitenant Lundborg weer gered worden. Amundsen is nog steeds zoek. ring aanbrengen, maar alleen aanvulling van de ont brekende stikstof. Van groot belang is ook de kalktoestand van den grond, waaraan tegenwoordig zeer veel waarde wordt gehecht. Men kan dien laten bepalen door het Be drijf slaboratorium voor grondonderzoek te Groningen, waardoor men te weten komt of en zoo ja hoeveel kalk of kalkmergel moet worden gegeven om reactie van den bodem te verkrijgen, welke voor een bepaald gewas de beste is. Kalk werkt als een base ontzurend op den bodem en bevordert de ontleding der organische stoffen, waar door het plantenvoedsel, dat hierin is vastgelegd, ter beschikking komt van de planten. Men ziet daarom op humusrijke gronden na een kalkbemesting een krach- tigen groei, maar: kalk maakt rijke ouders en arme kinderen. Men moet dus zorgen, dat de in den humus aangesproken reservevoorraad weer wordt aangevuld door een extra bemesting. Op zandgrond geve men, om te groot humusverlies te voorkomen, kalkmergel en kalk. Het laatst ontvangen nummer van „Focus" valt in de eerste plaats op door een achttal groote platen, die reproducties brengen naar foto's, bekroond in een door „Focus" uitgeschreven prijsvraag. Welk een prachtige tijd de lente ook voor de fotogra fie is, wordt wel bewezen door zulk een fraaie foto als „Veelbelovend" door Louis Lewin. Een ander werkje van den zelfden inzender is „De Lichtjes Ontstoken", een prachtige bloeiende dennentak, eveneens fraai, Mooi is ook „Lenteweelde", een foto van het simpele fluitekruid, van N. L. Rijnbende. Een andere mooie foto is „De Stille Getuigen", de overhangende takken van een bloeiende magnolia, genomen tegen de deur van een Gotisch kerkgebouw. Mijnheer de Redacteur, Zoudt U mij het genoegen willen doen onderstaand stukje in Uw veel gelezen blad te willen opnemen. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Zaterdag 30 Juni ,dus heden, heeft er een collecte plaats van de alom bekende vereeniging „Zonnestraal dag". Een Vereeniging, die alles in het werk stelt om het lijden der menschheid te verzachten en tracht de menschen die tuberculeus zijn te genezen. Hiervoor is natuurlijk veel geld noodig en vandaar de jaarlijksche collecte die gehouden wordt. Van het geld, dat bi; elkaar gebracht is, kunnen dan weer heel wat patiën ten beter gemaakt worden. Het is dan ook een schoone taak om voor zoo'n doel te werken, en niet aan te nemen, dat er menschen zullen zijn, die bij het aan bieden, op dezen dag, van een speldje, zullen weigeren er een te koopen. Offert dien dag allen, het is voor de genezing van Uw medemenschen. Jammer is het dat van alle winkeliers in Bloemendaal én Overveen, die reeds Woensdagmiddag een raam- biljetje voor bovengenoemd doel ontvangen hebben, met het beleefde verzoek dit voor hun winkelraam te willen hangen, er maar enkelen geweest zijn, die hier aan gevolg gaven. Met het biljetje in den prullemanc te duwen, zijn de t.b.c. patiënten niet geholpen. L dankend Mijnheer de Redacteur voor de plaatsruimte, teeken ik P. Tideman Jr. Aan het slot van de reeks artikelen over de nadeelige gevolgen van gebrek aan en overvloed van voedingS' stoffen willen we even het gebied der plantenziekten- leer verlaten en ons op dat der bemestingsleer be geven. Door voortdurende en vooral door eenzijdige cultuur veramt de bodem aan voedingszouten, weik euvel men door bemesting met dierlijke afvalstoffen trachtte te verhelpen. De elementen, waaraan cultuurgronden zoo arm worden, dat aanvulling noodzakelijk is, zijn; stik stof, fosforzuur, kali en kalk. De planten nemen er van op en ten deele spoelen zij uit, want de grond soorten houden de verschillende stoffen lang niet in gelijke mate vast. Van deze factoren zal het afhangen, aan welke stof of stoffen een plantensoort eventueel grooter behoefte heeft dan waaraan de bodem kan voldoen, m. a. w. welke stoffen wij in de bemesting moeten geven om een volledigen oogst te bekomen. Het is noodzakelijk, dat men weet, waaraan een grond behoefte heeft, want de groei van een gewas is af hankelijk van die voedingsstof, welke in het minimum aanwezig is. (Wet van het minimum, waarin echter in plaats aan voedingsstof beter groeifactor stelt.) Waar de voor de plant in opneembaren vorm aan wezige stikstof voldoende is voor een half gewas, kan een extra bemesting met fosfor en kali geen verbete- Over de plechtige uitvaart en begrafenis lezen wij in het H.D. het volgende: Nadat Zondag voor den over leden pastoor van Vogelenzang en deken van Noord- wijk, den hoogeerwaarden heer H. J. Zondag, die 21 Juni j.l. overleden is, de Profundis en Metten ge houden waren, werden Maandagochtend in de Kerk te Vogelenzang de Lauden gezongen. Daarna werd een plechtige H. Mis opgedragen door mgr H. J. M. Taskin, vicaris-capitularis van het Bis dom Haarlem, welke geassisteerd werd door een diaken en sub-diaken en het versterkte zangkoor der Kerk. De Hoogeerw. heer G. C. van Noort, kanunnik en pastoor te Amsterdam hield de lijkrede, en zeide on geveer het volgende: Wij staan hier bij de lijkbaar van een man, wiens af sterven wij meer dan een jaar hebben zien aankomen, maar dat ons toch vervult met diepen rouw, omdat zijn plaats niet meer vervuld zal worden. Een man, die een voorbeeld was van stille deugd en trouwe plichtsbetrachting, al deed hij niets, dat speciaal opviel. Zijn eenvoud en goedheid maakten indruk op hoog en laag, op jong en oud. Plechtstatigheid zou niet in zijn geest zijn, daarom hier alleen een hartelijk woord van waardeering. Er kan geen oneerbiedigheid in zijn, de woorden van den Meester: „Leert van mij. omdat ik zachtmoedig van harte ben" op dezen mensch van toepassing te verklaren. Pastoor Zondag was de goedheid in persoon, mee gaande was hij zoolang en overal waar hij het wezen kon. Om zijn zachtmoedigheid had zijn woord zooveel ingang, men wilde van hem leeren. Hij was niet hoo vaardig, maar medelijdend; zijn langdurig pastoraat is samen te vatten in dat eene woord van het Evan- gelie: „Ik was in Uw midden en diende". Zich zelf zocht hij nooit, noch eigen eer, noch eigen belang. Spreker herinnerde er aan, hoe de pastoor zware zorgen in stilte droeg. Zelfs in het laatste jaar van zijn leven wilde hij zich nog offeren voor zijn parochianen, door zijn plaats aan een ander in te ruimen. Zijn vrienden hebben toen met groote moeite kunnen verhinderen dat hij ver van de hem dierbaren zou zijn gestorven. Spreker beval den overledene in de gebeden der pa rochianen aan. Na het beëindigen van de plechtigheden werd onder 't luiden van de klok de kist de kerk uitgedragen. Mgr. Taskin verrichtte de wijdingsplechtigheden aan het graf. De belangstelling was overgroot; onder de aanwezigen zagen wij behalve Mgr. Taskin, mgr. M. P. J. Möll mann, vicaris-generaal van het Bisdom, plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, deken van H'lem, oud-kapelaans der parochie, professoren en oud-professoren van het Seminarie „Hageveld", het voltallig Kathedraal Kapit tel, vele burgerlijke autoriteiten, waaronder den wet houder van Bloemendaal, E. W. A. van Nederhasselt, den gemeente-secretaris mr. dr. J. F. Veeren, en leden der R.-K. fractie te Bloemendaal. Uit Vogelenzang deputaties van de°vakvereenigingen, R.-K. school, enz Tegen half een was de plechtigheid ten einde. lc. Door het kind dagelijks geheel te wasschen of liever nog te baden. 2. Door de melk te koopen bij een betrouwbare in- ichting of melkboer. Het voedsel van den zuigeling moet direct na ontvangst der melk bereid worden, zoo vlug mogelijk afgekoeld en in eene gesloten pan op eene koele plaats bewaard worden. Men plaatse de melkpan direct op de keldervloer of anders in eene andere pan gevuld met koud water, dat meermalen per dag ververscht wordt. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder ge bruik met heet water zorgvuldig te reinigen en in eene gesloten schoone pan met zuiver water te bewaren. Door het kind op de vastgestelde tijdstippen nauw keurig het voedsel te geven, dat door den dokter aan geraden is. Indien men meer geeft of de flesch te spoedig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan een groot ge vaar bloot. Indien men meer geeft of de flesch te spoedig na de dit dan voort te zetten; gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen! Geef uw kind nimmer een zoethouder of dotje; dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flesch met een lange slang, doch een met korte speen. Wat moet de moeder doen, indien de zuigeling gaat braken of dunne ontlasting krijgt? Ie. Geef hem dan direct op de tijdstippen, waarop hij anders zijn voedsel krijgt, een fleschje rijstewater, bereid volgens onderstaand voorschrift. 2e. Verzuim niet daarna met het kindje op het eerst volgend spreekuur van den dokter te komen om verder raad te ontvangen, want het kind mag niet langer dan één of twee dagen uitsluitend rijstewater krijgen. 3e. Indien de ziekteteekenen niet na eenige uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. Bereiding van rijstewater: Breng 1 eetlepel vooraf ge- wasschen rijst met 1 Liter (kan) water aan de kook in een open pannetje en laat het zoolang koken, tot de helft van het water verkookt is (ongeveer 20 minu ten). Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het te veel verkookt is, vul het dan met gekookt water tot Liter bij. Bewaar het afgekoelde rijstewater in een ge sloten of toegedekte pan. De Nederlandsche Bond tot Bescherming van Zuige lingen publiceert de volgende waarschuwing: In warme zomermaanden worden vele zuigelingen env stig ziek. Deze ziekte treedt soms plotseling op en ken merkt zich door braken en dunne ontlasting. Borstkinderen worden door deze ziekte veel minder dikwijls aangetast dan kinderen, die met de flesch ge voed worden. Als oorzaken van het ontstaan dezer ziekte kennen wij 1. Oververhitting van het kind door te warme en te vast aangelegde kleeding en verblijf in een vertrek, dat onvoldoende gelucht wordt. 2. Bederf der melk, die niet voldoende versch is en niet koel bewaard wordt. 3. Verontreiniging van het voedsel, doordat de flesch jes en speentjes niet zorgvuldig schoongemaakt en schoongehouden worden. 4. Ondoelmatige voeding van het kind, vooral over dadige voeding en onregelmatige toedienipg van het voedsel. Let wel! Nimmer is het doorkomen van tandjes oor zaak van deze ziekte! Hoe kan de moeder het optreden van deze ziekte zooveel mogelijk voorkomen? la. Door het kind, vooral op warme dagen, te doen verblijven in een frissche kamer, die goed gelucht wordt Het raam of de deur aan de schaduwzijde flink open zetten! (ook 's nachts). lb. Door het kind op warme dagen luchtig te kleeden Op heete dagen kan men den gezonden zuigeling slechts met een hemdje en een luier kleeden en hem met een lakentje dekken. Het hoofdje moet men koel houden en niet bedekken. Ook doet men goed indien men den gezonden zuigeling veel buiten brengt; bij groote hitte op een koele, niet-zonnige plek. BIJ GEREGELD GEBRUIK OBERLAHKSTEIN DIGESTIE BEVORDEREND RIDDERSTRAAT 18A ZW. HAARLEM TEL. 13310 Van 30 Juni t/m 7 Juli a.s. zal te 's-Gravenhage samen komen het jaarlijksch congres van de Union Interna tionale des Associations pour la Société des Nations en men zal zich wellicht afvragen, wat dit congres is en welke vereenigingen het omvat. Er is in Neder land de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, de Centrale organisatie, die tracht, voorzoover dit nog noodig is, eiken Nederlander in kennis te stellen van den arbeid van den Volkenbond en op te wekken om dien arbeid te steunen. Zulke vereenigingen zijn er in bijkans alle landen, die lid zijn van den Volkenbond. En het zijn deze vereenigingen, die tezamen de boven genoemde internationale Union vormen. Die Union komt eens per jaar in een congres samen, en nadat zij, sedert haar oprichting in 1919, bijkans alle belang rijke steden van Europa had bezocht, meende men te recht, dat in het voor Nederland zoo bij uitstek inter nationale jaar 1928, Den Haag, de stad van het Vredespaleis, niet mocht worden overgeslagen. Zoo komt dus deze Union der Volkenbondsvereeni- gingen voor een week in ons land samen. Haar beraad slagingen, waartoe het gebouw van de Tweede Kamer der Staten-Generaal beschikbaar is gesteld, zullen zeker belangstelling hebben. Daarbij dient men zich te bedenken, dat de taak van deze Union uiteraard een andere is dan die van elk der afzonderlijke ver eenigingen in het eigen land. Immers, de nationale vereenigingen kunnen rechtsstreeks op den Volken bond zeiven geen invloed doen gelden; haar taak is de openbare meening in het eigen land wakker te schud den, en eventueel bij de regeering van het eigen land, indien dit noodig is, meer activiteit in Volkenbonds richting te ontwikkelen. Maar de Union, samengesteld uit de vereenigingen van alle landen, kan en moet in vloed oefenen op den Volkenbond zeiven; moet dezen ertoe brengen om vraagstukken, die nog niet werden aangevat, ter hand te nemen; moet de stem der open bare meening jegens en bij den Volkenbond doen spreken. Het programma, dat voor de beraadslagingen van het congres te 's-Gravenhage is opgemaakt, brengt dit tot uitdrukking. Er staan omtrent het anti-oorlogs verdrag, waarvan men de verwezenlijking hoopt en verwacht; omtrent economische en sociale vraagstuk ken, en last not least omtrent de opvoeding der jeugd in Volkenbondszin, tal van voorstellen op de agenda, welker verwezenlijking kan medewerken het streven in goede richting te bevorderen. Aan het congres zal de gebruikelijke Hollandsche gastvrijheid worden bewezen. De Regeering, de ge meenten 's-Gravenhage, Amsterdam, Rotterdam, Delft en Arnhem bieden recepties en diners aan; de Zeebad- Maatschappij „Scheveningen" insgelijks, terwijl de Spoorwegen gratis treinen ter beschikking stellen. Par ticulieren uit verschillende kringen blijven evenmin ach ter, en vreemdelingen, komende uit landen met slechte valuta, vinden welwillend huisvesting. Den laatsten dag bezoekt het congres de Koloniale Tentoonstelling te Arnhem, en zal daarheen gaan in een langen stoet van auto's, teneinde tevens een paar mooiste gedeel ten van ons land te leeren kennen. Die auto's zijn ook alweer welwillend ter beschikking gesteld, maar mochten er nog eigenaars van auto's zijn, die willen medehelpen, dan wordt hun medewerking aan het secretariaat der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, Jan van Nassaustraat 93, te '-Gravenhage, gaarne ingewacht. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQ I 1.— an f 1.10 per heele flesch Na het gesloten voet en interessante Olyn moederen tot rust g< Daarom wordt het n King of the Sports" Cricket is een moo aelukkig, dat ze n vooral het streven in Bloemendaal beot Liefhebberij en succ hier. Niettegenstaan het seizoen 1926/27 aan de competitiewe bond, werd toen reei En dit is de verdiei dat zij in korten tij< spelers, een keur va die het behalen va maakte. Spelers als de beide Jr. (om maar eenige leg, ambitie, en zulh in de cricketwereld Hoewel cricket een het een verheugend zoo goed als bij voel jongens. Met kracht ten-afdeeling, en wi de energie, waarme' belangen dezer kei de pogingen zullen s Wij moeten het sta stelt: een gesloten v maanden geen voet! Voetbal is nu eenm; zomersport bij uitne We zijn nu midden „Bloemendaal" nog waaraan de slechte 1 pisch-voetboltournoo De eerste wedstrijd hoofdzakelijk door i de tweede tegen A.' derde ontmoeting té winning opleverde. Is er dus in de wed stateeren, eveneens batting-prestaties: te slechts 37 runs ges< daal voor 52 uit, ter ry (welke intuschen werden. A.s. Zaterdagmidda 3a, dat nog weinig een tweede Bloemer tenminste als de thui door verschillende mendalers nog niet geval zal H. Beijk, moeten worden, ter We hopen daarom H. Loerakker, G. Si Oplossingen, bijdra Schaakredacteur, D SCHERT (OOK Stand der stukken: Wit: Kd7, Dal, Tb Zwart: Kf5, Th8, L P Gespeeld in een Be Wit: F. SaMISCH. WEI e2e4 Pblc3 Lflc4 Na Pe4:; 4. Dh5, P< 7. Lb3, Pf5; 8. Pd5, d4, heeft Zwart een d2d3 Een tamme voortzei Pgle2 Dit plan, den Lc4 zooals ook uit deze 0—0 Pe2g3 a2a3! Dwingt tot ruil op naar a2 terug te tre d*3 X c4 Het bevrijdende d7- zwarte figuren ziel Bovendien drukt W b2b3 t a3a4 Voorkomt pogingen Ddld3 h2h3 Tfl—dl Dd3—f3

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2