lVERFT-ST®HTj GOED-SNEL FIRMA C. CASSEE - Tel. 22444 Binnenland Buitenland De Paardesteeg Plaatselijk Nieuws JLOTTGERIMG Ingezonden A. G. G. M. GIORGIS ZN. STÖOMERU-VESiViRUj UITSTEKEND TE VERMENGEN met WIJN of VRUCHTENSAPPEN PRIMA LIMONADE-SIROPEN - De voorbereidingen voor het tweede deel der Olym pische spelen te Amsterdam zijn in volle gang. Alle hotels zijn al volgeboekt en vele vreemdeling zijn reeds bij voorbaat (en op papier dus) bij particulieren onder gebracht. Men hoort zeer buitensporige getallen noe men. Zoo stelt één raming het aantal verwachte Ame- rikaansche bezoekers op niet minder dan 20.000 Ame rikanen. Een andere raming kwam zelf op het cijfer 30.000. Een aardige vergelijking met de prijzen van vóór den oorlog, geven de statistieken van het gemeentelijk sta tistisch Bureau te Amsterdam betreffende de index cijfers voor de prijzen der voornaamste levensmiddelen voor 1 Juli 1928. Als basis aannemende een peil van 100 voor de prijzen in de eerste helft van 1914, komt men voor 1 Juli 1928 op: brood 205, grutterswaren 149, melk en kaas 159.7, vleesch en eieren 144, vetten 138, kruidenierswaren 144.4, aardappelen 181.8. Het totaal van alle groepen komt op 158.6, zoodat de prijzen van de voornaamste levensmiddelen over het geheel ge nomen ca. 60% duurder zijn dan voor den oorlog. De uitspraak inzake de Veendammer Hypotheekbank is gevallen, waarbij Woltman (Sr.) vier jaar kreeg en Woltman (Jr.) 1 jaar. Beklaagden A. C. Möhring en mr. Kortenoever werden vrijgesproken. Een Amerikaansche kruiser, de Detroit, met een vice- admiraal en 600 man aan boord, brengt een bezoek aan Amsterdam. Officieren en manschappen worden op diverse bezoeken en uitstapjes, enz. genoodigd, terwijl allen in uniform vrij vervoer op tram en auto bus hebben. Het gemeentebestuur ontving de officieren, terwijl als tegenprestatie aan boord een ,,tea" wordt aangeboden. De nijpende korennood in Rusland wordt wel geïl lustreerd door het feit, dat tot nu toe uit Rotterdam reeds 3 schepen met graan naar Rusland vertrokken, terwijl juist dezer dagen nóg drie schepen opdracht tot vertrek kregen. Men houdt rekening met de moge lijkheid van nog meer verschepingen. De acht mijnwerkers, die bij de mijnramp in de „Hen drik" bij Brunssum om het leven kwamen, zijn met groote plechtigheid en onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld. Met de vier andere slachtoffers, die nog in de mijn aanwezig zijn en waarvan men aan neemt, dat ook zij verloren zijn, komt het totaal der slachtoffers op 12, de talrijke gewonden niet meege rekend. Men acht dit de zwaarste ramp, die Zuid- Limburg's mijngebied ooit trof. In Rotterdam werd het stoffelijk overschot van den sympathieken burgemeester Wytema, die plotseling overleed, onder eveneens zeer groote belangstelling naar de laatste rustplaats gebracht. Taltijke autori teiten, w.o. vertegenwoordigers van de Koningin en de Prins, vele directeuren van bedrijven, burgemees ters, corporaties, enz. namen aan de laatste hulde deel. Als candidaten voor de burgemeestersvacature worden genoemd de heer De Bordes, burgemeester van Bus- sum (a.r.) en de heer De Monchy (vrijz.) burgemees ter van Arnhem. Te Amsterdam werd in het gebouw Meulemansstich- ting, aan de Tolstraat de internationale vredestentoon- stelling geopend, die tot 15 Augustus gehouden wordt. De tentoonstelling werd georganiseerd door de Nooit- Meer-Oorlog Federatie. In zijn openingsrede zeide dr. F. M. Wibaut o.m., dat deze tentoonstelling hier en daar te zien geeft, wat door velen wordt gedacht te zijn de oorzaak van den wereldoorlog. Ontwapening, zelfs volledige ontwapening, zal den oorlog op den duur niet kunnen voorkomen, wanneer de oorzaken van den oorlog niet worden weggenomen. In Den Haag werd de Internationale tentoonstelling van de schoen- en lederindustrie geopend, in bijzijn van verschillende autoriteiten. In zijn openingsrede gaf de voorzitter van het tentoonstellingscomité een overzicht van de moeilijke jaren der schoenindustrie na 1922 en betoogde, dat men thans door hard werken den strijd kan aanbinden voor de perfectionneering van het pro duct. Om dezen strijd te vergemakkelijken diende mede deze tentoonstelling. Te Amsterdam heeft nu de wettelijke oprichting van de Nederl. Indische Luchtvaart Mij. plaats gehad, door het verlijden der acte van oprichtng, ten kantore der Ned. Handel Mij. De K.L.M. verbeterde Zaterdag j.l. haar record van 30 Juli 1927, door op dien dag op haar internationale lijnen 174 passagiers en 3200 K.G. goederen te ver voeren: (v. j. 30 Juli: 121 pass. en 1800 K.G.). De heer Colijn, die van zijn groote reis is terugge keerd, deelde mede, dat hij de politieke leiding van zijn blad „De Standaard" weer op zich heeft genomen. Engeland. De Engelsche regeering heeft ook haar instemming te kennen gegeven met het gewijzigde anti- corlogspact van Kellogg. In algemeene termen heeft zij haar standpunt uiteengezet aangaande de kwestie van de verdediging van het Rijk, alsook de rechten en plichten van de onderteekenaars van het Volken bondsverdrag en de Locarno-verdragen. De minister van binnenlandsche zaken gaf op een bijeenkomst te kennen dat Engeland niet achterstaat bij Frankrijk of Duitschland in geestdrift voor het denkbeeld om den oorlog uit te bannen. Engeland was bereid de vloot meer te beperken, dan eenige ander land heeft gedaan. Eigenaardig was het contrast, dat een redevoering van Lloyd George hiertegenover vormde, toen hij zei: Vóór den oorlog gaven wij 70 millioen per jaar uit voor de bewapening en dit jaar 114 millioen, wat een schande is. Er bestaat slechts weinig gevaar, dat de landen gedurende de tegenwoordige generatie weer met elkaar in oorlog zouden komen, waarom moest er dan zooveel worden uitgegeven? Door te bezuinigen op de bewapening, kon men Europa voorgaan op den weg naar den vrede. Frankrijk. De Fransche regeering heeft zich offici eel bereid verklaard het Kellogg-pact te onderteekenen overeenkomstig de diepere verlangens van het Ameri kaansche en Fransche volk en de steeds meer verbreide gevoelens van menschelijke solidariteit. De Fransche regeering acht zich gelukkig, dat de Amerikaansche interpretatie rekening houdt met de Fransche be zwaren, n.l. dat het verdrag niets afdoet aan het recht van zelfverdediging tegen een inval, en dat iedere natie uitsluitend zelf bevoegd is uit te maken of de omstandigheden een verdedigingsoorlog noodig maakt. In den kabinetsraad gaf Poincaré een overzicht van den huidigen stand der ontwerpbegrooting 1929. Poin caré achtte nieuwe inkrimping der uitgaven noodzake lijk, opdat op de begrooting begonnen kon worden met de geleidelijke aanpassing aan de stabilisatie, en de meest dringende hervormingen, op sociaal gebied. Duitschland. In het antwoord der Duitsche regee ring op de Amerikaansche nota in zake het anti-oor- logs-pact wordt verklaard, dat de Duitsche regeering accoord gaat met de wijziging in de preambule van het ontwerp-pact en bereid is dit verdrag in den thans voorgestelden vorm te onderteekenen. De Rijksdag nam de amnestie-wet aan. Verschillende politieke misdadigers werden in vrijheid gesteld. Poli tieke procedures worden stopgezet, als zij handelen over misdrijven, vóór 1 Januari j.l. begaan. Van de amnestie blijven uitgesloten de schuldigen aan land verraad, verraad van militaire geheimen om persoon lijk voordeel en misdaden tegen het leven. Levens lange tuchthuisstraffen werden veranderd in gevange nisstraffen van iy2 jaar. Bij München vond weer een spoorwegongeluk plaats doordat een trein op een voortrein liep, die tot stilstand was gebracht door trekken aan den noodrem, om on bekende redenen. Er waren 8 dooden en verscheidene gewonden. Drie spoorwegbeambten werden in arrest gesteld. Diversen. De Italiaansche regeering heeft zich be reid verklaard het anti-oorlogs-pact van Kellogg te onderteekenen. De bekende Italiaansche staatsman van den ouden stempel, Giolitti, is in den ouderdom van 86 jaar overleden. De nieuw-gekozen president van Mexico, generaal Obregon werd aan een feestmaaltijd door vijf revol verschoten vermoord. Hij zou in December in functie zijn getreden. Obregon was niet populair. Men neemt aan, dat president Calles nu ook tijdens den volgenden ambtstermijn aan zal blijven. De dader van den moord is gearresteerd. Henri Ford, de automobielkoning, heeft besloten den candidaat der republikeinen voor het presidentschap der Vereenigde Staten, n.l. Hoover, te helpen bij zijn campagne. Naar men gelooft heeft Hoover de meeste kans. Al Smith, de candidaat der democraten, heeft veel sympathie ingeboet, door zijn dubbelzinnige hou ding ten aanzien van het drankverbod. Peru en Chili hebben besloten de diplomatieke be trekkingen te hervatten, zulks op voorstel van Kel logg. Twintig jaar geleden werden de betrekkingen verbroken, naar aanleiding van het grensgeschil Tacna-Arica. Officieuse berichten melden, dat vóór einde van de maand ook in Mandsjoerije de nationolistische Chi- neesche vlag zal worden geheschen. Bewoners van de Gierstraat te Haarlem hebben zich tot H.M. de Koningin gewend met een verzoekschrift tot vernietiging van het besluit van den Gemeenteraad van Haarlem van 30 November 1927 waarbij o.a. be sloten werd aan den openbaren dienst te onttrekken de Paardesteeg te Haarlem en met de N.V. Haarlem- sche Manufacturenhandel Vroom Dreesmann een grondruiling aan te gaan onder een geldelijke tege moetkoming door de gemeente Haarlem in de kosten dier N.V. door verbouwing enz. veroorzaakt. De vernietiging wordt gezocht op grond van schending van het algemeen belang. Aan de gronden van het request ontleenen wij de volgende: Met de belangen van de Gierstraat en hare bewoners en neringdoenden is door den Raad bij dat Besluit, even min als bij de beraadslagingen, die aan het nemen daarvan zijn voorafgegaan, ook maar de minste reke ning niet gehouden. De Wethouder van Publieke Werken die het gelijkluidend voorstel van Burgemees ter en Wethouders verdedigde heeft zelfs als een der argumenten ter verdediging van punt 1 onttrekking van de Paardesteeg aan den openbaren dienst, aan gevoerd dat die straat n.b. van 5 en meer Meter breedte en van oudsher verbindende de doorgaande drukke verkeersweg de Groote Houtstraat met haar stillere maar huis aan huis met winkels bezette straat, midden in de Gierstraat uitkwam, alsof dat niet 'n reden moest zijn om ten behoeve van de stillere Gierstraat die verbinding van en naar de hoofdstraat te juist te handhaven. Aan de Noord-Oostzijde zal de straat van verzoekers, doordat de drogist de heer Van der Pigge zijn perceel niet wil afstaan, verleelijkt worden doordat dit perceel als een puist zal komen uit te steken. Daar gelaten dat de Paardesteeg nu juist niet in het midden van de Gierstraat uitkomt, zijn ondergeteekenden van oordeel, dat een dergelijk volstrekt voorbijgaan van de belangen van een geheele buurt bij een transactie met een enkele andere particuliere firma wier bedrijf in sterke mate concurreerend is en straks bij uitbreiding nog meer worden zal met tal van zaken in die buurt, in strijd met de onpartijdigheid, welke een gemeente bestuur bij het behartigen der aan hen toevertrouwde belangen in acht te nemen heeft. De belangen van de Gierstraat en hare bewoners had den bij de onderhandelingen die met de particuliere firma blijkbaar gedurende langen tijd gevoerd zijn niet alleen in acht genomen moeten maar ook kunnen wor den. Het is immers van algemeen bekendheid, dat de Manufacturenhandel van Vroom Dreesmann die voornemens is ter plaatse een soort mode- en waren huis te stichten voor haar bedrijf allerlei voertuigen bezigt, die zij niet op den openbaren weg zal mogen plaatsen en waarop zij dus in het nieuw te bouwen complex een binnenplaats zal hebben te bestemmen, die zij zal toegankelijk hebben te maken door een poort, die in de Gierstraat moet uitkomen omdat het verkeer in de Groote Houtstraat zulks aldaar belet. Het be gin tevens uitmonding der Gierstraat zal dan door een intensief verkeer van vrachtwagens, motorrijtuigen e.d. alleen tot die eene particuliere zaak betrekkelijk in beslag worden genomen waardoor de toch al door geringe gemeentezorg achteraf gestelde Gierstraat door het Publiek nog meer zal worden gemeden dan tevoren. Voor ondergeteekenden is verontzaming en achterstel ling hunner belangen des te bezwarender, omdat zij als belasting betalende burgers mee zullen hebben te dragen in de aanzienlijke lasten welke de gemeente Haarlem zich door het geincrimineerde besluit op den hals wil halen, lasten die voor het beoogde doel deels onnoodig zijn, voorts onbepaald zijn, slechts tot grond hebben een vrijgevigheid die jegens een enkele met tal van anderen in dezelfde gemeente scherp concurree- rende firma zonder voorbeeld is, en die gespeend is van eiken zakelijken waarborg, dat het er mede in uit zicht gestelde doel langs dezen weg inderdaad zal worden bereikt. Terwijl de punten sub I, II en III (punt V staat los van deze questie) volgens de voorstellers zeiven tegen elkander opwegen bevat punt IV van het raadsbesluit een aanzienlijk geschenk in geld van de gemeente aan de particuliere firma welke voor de plaatselijke ver andering die mede in haar belang wordt ondernomen en vooral haar ten goede komt eer geld aan de gemeente zou behooren toe te betalen dan omge keerd. Hierm is naar het oordeel van ondergeteeken den niet voldoende rekening gehouden met de eischen van spaarzaamheid te stellen aan het beheer van de openbare geldmiddelen. Het bedrag van dat geschenk in geld is, zooals uit het verhandelde in openbare raadsvergadering van 30 November 1927 blijkt, niet beperkt tot 38500.in het besluit genoemd. Indien de gemeentegever had kunnen voorzien, dat ooit aldus met de openbare kassen zou worden omge sprongen, zou hij ongetwijfeld niet alleen het aan nemen maar ook het geven van schenkingen door gemeentebesturen aan hoogere goedkeuring hebben onderworpen. 't Is duidelijk dat, als dit besluit gehandhaafd blijft, als duidelijk, dat als dit besluit gehandhaafd blijft, als daarna de perceelen rondom het perceel hoek Groote HoutstraatVerwulft zijn afgebroken en de verkoop heeft plaats gehad van den grond sub III en als een maal dat hoekperceel op een eiland staat tot risée en last van iedereen, de Gemeenteraad niet zal kunnen weigeren verdere medewerking aan B. en W. te ver- leenen om gezamenlijk met de particuliere firma over te gaan tot het bemachtigen van dit hoekperceel, waar bij de gemeente alsdan óf afhankelijk is van wat de particuliere firma haar wil voorschijven of door be middeling van een onteigeningsprocedure voor deze firma de kastanjes uit het vuur zal moeten halen zon der eenige zekerheid de gedane uitgaven gerestitueerd te krijgen. Het is opmerkenswaard, dat de Wethouder van Financiën der Gemeente Haarlem op dezen soort gelijke gronden zich (zie de beraadslaging) feitelijk een tegenstander van het raadsbesluit heeft getoond. De finantieele gevolgen voor de gemeente Haarlem zijn in dat geval eenvoudig niet te overzien. Langs den weg van het Raadsbesluit wordt derhalve naar het oordeel van ondergeteekenden niet voldaan aan de eischen te stellen aan een richtig beheer der gemeentegeldmiddelen. Ondergeteekenden achten de ten deze door het ge meentebestuur gevolgde methode in het algemeen be lang afkeurenswaardig. Het is hier niet de overheid die aan de hand der voor haar geschreven wetten bewind voert meer een gemeentebestuur, dat als ware het een tweede particulier met een ander parti culier samen overeenkomt om derden te dwingen hun gemeenschappelijken zin te doen op gevaar af anders met de wapenen der overheid te worden bestreden. Uitgaande van de stelling der gewenschtheid van zekere continuiteit in het overheidsbeleid, achten on dergeteekenden het dan ook van algemeen belang, dat een dergelijk precedent in casu niet worde in leven geroepen; niet alleen in Haarlem, maar elders hier te lande zijn ongetwijfeld meerdere voordeel beluste particulieren, die gaarne op deze wijze met behulp van overheidsorganen uit de openbare kas sen voordeelen willen deelachtig worden, welke hun bij een normale gang van zaken zouden ontgaan. Het harde voor ondergeteekenden bij een en ander is, als reeds gezegd, dat zij die in naam evengoed deel uit maken van de Haarlemsche gemeenschap aan deze ge organiseerde ondermijning van hunne persoonlijk en buurtbelangen en waarvan noch in het algemeen, noch te Haarlem in bijzonder de draagwijdte niet is te over zien, nog bovendien zouden moeten meebetalen. Ondergeteekenden wenschen ten slotte nog op te merken, dat het Gemeentebestuur dat blijkbaar zeer geruimen tijd met den Manufacturenhandel heeft kun nen onderhandelen om tot de bepaling te komen van het bedrag in geld dat het aan deze zou offreerën blijk baar geen tijd heeft kunnen vinden om met de zelfde firma tot een convenant te komen omtrent het uiterlijk aanzien van het gebouw, dat deze met behulp der Haarlemsche belastingpenningen daar midden in de kern zou doen verrijzen. Toch is ook dit punt uit stedebouwkundig oogpunt in het algemeen en met het oog op de belangen van on dergeteekenden van uitnemend gewicht. Volgt onderteekeningen. het ook op 10-JARIG BESTAAN DER B.G.V. Zooals we reeds meldden, is 't in deze maand 10 jaar geleden dat de Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeni ging werd opgericht. De oprichting geschiedde door den heer U Kuneman en als leider trad op de heer P. A. Kok. De heeren Kuneman en Kok (beide zijn thans niet meer bij de Vereeniging), hebben al het mogelijke gedaan om de Vereeniging na de oprichting in stand te houden. Voor 10 jaar terug, was het haast niet denkbaar dat een arbeidersvereeniging op welk gebied ook, kon blijven bestaan. Toch is men er in geslaagd om de jonge Vereeniging tot een bloeiende Vereeniging te maken. Het ging zeer moeilijk en de B.G.V. heeft dan ook een zware strijd achter den rug. Toen de heer Kuneman vertrok kwam er een heel ander bestuur, terwijl ook van leider verwisseld werd. De heer Pronk thans als voorzitter heeft nog een gedeelte van den lijdensweg der Vereeniging medegemaakt. Door zijn energiek en krachtig optreden behoort hij eveneens bij de personen, die de Vereeniging tot bloei hebben ge bracht. Niet te vergeten de nieuwe leider de heer D. Beets, die vanaf, dat hij aan de Vereeniging kwam, bewezen heeft, een uitstekend leider te zijn. Het is dan ook wel te begrijpen, dat er reden bestond SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A zw. - HAARLEM - TEL. 13310 om dit 10-jarig bestaan der B.G.V. op waardige wijze te vieren. Zaterdagmiddag was het bestuur van boven genoemde Vereeniging in de groote zaal van Hotel Vreeburg bijeen gekomen en had plaats genomen ach ter de groene tafel om aldaar de gelukwenschen in ontvangst te nemen. De receptie werd zeer druk be zocht door vele afgevaardigden van gymnastiekver- eenigingen uit Haarlem, Santpoort, Overveen, IJmui- den en verscheidene andere plaatsen. Ook kwamen er afgevaardigden van andere Vereenigingen en wel van de Bloemendaalsche Voetbalverenigingen, Ver eeniging voor het Jeugdwerk te Bloemendaal en niet te vergeten van de Vereeniging Koninginnedag. De ge lukwenschen gingen vergezeld van prachtige bloem stukken, zoodat het B.G.V.-bestuur na niet te langen tijd rondom in de bloemen zat. Na de receptie had er een dinertje plaats waarna het B.G.V.-bestuur nog langen tijd gezellig bijeen bleef. Zondag j.l. was de dag van het aangekondigde sport- feest van de jubileerende Vereeniging. Op het voet balveld, dat voor deze gelegenheid welwillend door de Bloemendaalsche Voetbalclub was afgestaan, was het des morgens al vroeg aantreden voor de gymnas ten. Een 1200-tal leden van verschillende sportver- eenigingen moesten aldaar voor des middags repe teren, niettegenstaande de groote hitte. Het was niet verstandig dit te doen, daar men toch wel na kon gaan dat als men ongeveer 3 uur achter elkaar in een on- verdragelijke hitte geoefend heeft men des middags niet goed kan werken. Precies om 2 uur marcheerden de vele deelnemers (sters) het voor deze gelegenheid versierde veld op en werd na de vaandelgroet met het afwerken van de nummers begonnen. Door het harde werken van 's morgens en de groote hitte was het onmogelijk om al de nummers naar behooren te doen. Als goed uitgevoerde nummers kunnen we noemen het springen over paard, het werken aan de brug, het werken aan het rek, demonstratie handbal. Een uit stekend nummer was zelfs de staaf-oefeningen, uitge voerd door dames-gymnasten en de volksdansjes door meisjes. De Muziekvereeniging Wilhelmina uit Sant poort had haar welwillende medewerking toegezegd en hield de moed er nog een beetje in voor zoover zij blazen konden. Publiek was er matig terwijl een groot aantal medewerkenden door de warmte in zwijm vielen, zoodat de Eerste-hulp-bij-Ongelukken-Dienst geen mannetjes genoeg had om hulp te verleenen. Voor de jubileerende Vereeniging zijn deze twee dagen zeer zeker een succes geweest en velen zullen er dan ook zijn, die zich bij de B.G.V. aansluiten. In een van onze volgende nummers zal een beschrij ving gegeven worden over indrukken van een vlieg tocht, die door een onzer medewerkers eerstdaags ge maakt zal worden. De tweede helft der Olympiade breekt aan. Vreemde lingen komen al reeds weder in ons land. Ook Bloe mendaal is wederom de plaats waar buitenlanders ver toeven. In het bekende pension Iepenhove zijn een aan tal Servische wielrenners gearriveerd. In Hotel Duin en Daal komen Zwitsers, die de bokssport beoefenen. Donderdagmiddag en Zondagmiddag hadden brand jes op de spoordijk bij Prins Hendriklaan en Waldeck Pyrmontlaan plaats. Beide brandjes zijn door de brand weer gebluscht. Mijnheer de redacteur, Ik heb de eer u te verzoeken ter kennis van uwe lezers te brengen, op wensch van vele ouders, die er prijs op stellen, dat hunne kinderen, thans nog in de netten der examen-commissies verward, mijne exposities bezoe ken, speciaal nu het geldt de historische cyclus van Nederland, de eerste expositie van dien cyclus „Van de vroegste tijden tot aan de komst der Romeinen hier te lande", die heden zou moeten afloopen, nog voor den duur van een maand, dus 15 Augustus, geprolon geerd wordt. Hoewel de 2de expositie „De Romeinen hier te lande' gereed stond, heb ik, dankbaar voor de appreciatie, gemeend aan den wensch dier ouders tegemoet te komen. Opdat zooveel mogelijk leerlingen en ook anderen van de geboden gelegenheid profiteeren, ware het wellicht niet kwaad nogmaals te vermelden dat deze exposities in de tentoonstellingszalen der firma J. A. Boskamp 6 Zoon te Overveen voor een ieder en een iegelijk geheel gratis en zonder eenige verplichting toeganke lijk zijn op alle werkdagen van 9 tot 6 uur. LI dankzeggend voor uwe medewerking, teeken ik met de meeste hoogachting Uw dw. H. H. THEUNISSE. OOOOOOOOCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX3Q Fl. 1.00 EN Fl. 1.10 PER HEELE FLESCH öooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Op een nederlaag teg winning op R.C.H. I Het elftal door Bloer gebracht was zóó zv zelfs onvoltallig!) da vaststond, vooral wa elftal in 't veld brach haar, Tesmacher, Dii bowler geweldig succ allen clean bowled! het begrijpelijk, dat ïuns bedroeg. Het o macher en Heimig ov men in 't Bloemende ten inningsnederlaag de rest der Haarlem hadden allen een be dus met 20 runs. Tegen R.C.H. ging een behoorlijk team i van Beijk en Van E bij elkaar. Beijk, die vaarlijk is, had niette: overigens ongerechtvi niet vreemd is. Voor v erder als zijn college Bij Bloemendaal were paar, v. d. Meer en S later Beijk voor 't eer los kwam en 32 runs duikelden. L. v. d. N geheel niet ontzien, i voor 20 weggeranselc verre van fraai. Het Vanmiddag gaat Blo Aan den Brederodewf tie. Thans is een Bh gesloten. Oplossingen, bijdrag Schaakredacteur, De Zwart Stand der stukken: Wit: Khl, De4, Th7, Zwart: Kg8, Df8, Lei PAR Gespeeld 14 Decembe Wit: J. v. GULIK, (Overvi Eerste publicatie. WERELI De internationale per: zullen worden gehoudi s-Gravenhage in de Weeskamer), Binnenhi dividueel kampioensch kampen. Ons land wo: grootmeester Dr. M. I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2