VICTORIA-WATER u w m i Binnenland Buitenland Schaakrubriek Plaatselijk Nieuws tVEBFT-STODMTj ^GOED-SNEL, JLOTTGEPIHG FIRMA C. CASJP - Tel. 22444 Raad 1 HP ÜS lH ÉI H I li M i pff ui PIP pjp lü fl IP A. G. G. M. GIORGIS ZN. STOOMERU-VERVERU, PRIMA LIMONADE-SIROPEN In de hoofdstad heerscht en drukte van belang. Dui zenden vreemdelingen, sportmenschen en toeschou wers, zijn in de stad aangekomen en nog steeds duurt de stroom voort. De hotels zijn volgeboekt en vele vreemdelingen werden reeds bij particulieren onder gebracht. De athleten trainen. Want we staan aan den vooravond der tweede Olympische periode. In de haven van Amsterdam lag dezer dagen een record aantal koopvaardij-, vracht- en passagiersschepen, n.l. 83. Wanneer Zaterdagmorgen de Olympische spelen geopend worden, zal Prins Hendrik zich, in opdracht van H.M. de Koningin, naar het Stadion begeven, in een met vier paarden bespannen gala-calèche, waarin vice-admiraal Bauduin, adjudant-generaal van de ko ningin en chef van haar militair huis ook zal plaats nemen. Nog eenige hofrijtuigen, met hoogwaardig- heidsbekleeders zullen in den stoet meerijden. ïn Den Haag werd de Nationale tentoonstelling van paarden, rund- en kleinvee (aan de Maliebaan) door minister Kan geopend. Meer dan 1200 stuks prachtvee werden de residentie binnengeleid. Bij de opening waren tal van autoriteiten aanwezig. Minister Kan gaf het doel der tentoonstelling aan, toen hij zei: Het is dus voor de vreemdelingen, die zich een indruk wil len scheppen van onze volkswelvaart van veel belang, zich hier ter plaatse komen overtuigen. Maar ook onze eigen landgenooten kunnen hier veel leeren. Nu aldus een waarlijk nationale tentoonstelling is georganiseerd, komt de vaderlandsche fokkerij in het juiste licht. H.M. de Koningin houdt zich nog steeds met de Prin ses in Noorwegen (Finse) op, vanwaar zij uitstapjes in de omstreken heeft gedaan. Over eenige dagen zal II M. over Oslo naar Nederland terugkeeren. Een verstandig woord liet de Burgemeester van Zand- voort hooren, toen hij er nog weer eens op wees, dat het zoowel voor zwemmers, als voor niet zwemmers niet aan te raden is, zich ver in zee te begeven aan onze Nederlandsche kust. Hij zei kort en krachtig: Kunt gij niet zwemmen; zijt ge onbekend met de zee en gij baadt zonder gebruik te maken van een bad inrichting en zonder toezicht: Ga dan nooit dieper dan tot aan uw middel in zee. Gaat gij dieper, dan stelt gij u aan verdrinkingsgevaar bloot. De werkloosheid in Amsterdam heeft in de eerste maanden van 1928 een aardige verbetering ondergaan. Het jaargemiddelde van 1927 overtrof dat van 1926 nog een weinig. In Jan. 1928 waren er nog 14.000 werkloozen, in April 10.500. Totaal werd van Jan. tot eind April 1928 aan werkloozensteun betaald: 1.244.425.—. In Rotterdam had de uitreiking plaats van de Clifford Barmon-trofee aan luitenant Koppen. Voor deze ge legenheid kwamen verschillende Engelsche en Duit- sthe, Fransche enz. sportvliegers het hun eigen vlieg tuigen uit het buitenland over. Verschillende Neder landsche vliegers en vlieg-belangstellenden en autori teiten waren eveneens aanwezig. Later vond nabij Waalhaven een treurig ongeval plaats. Een Fokker F 3, waarmee passagiersvluchten werden gedaan, kwam met 5 dames-passagiers in de Waalhaven terecht, waardoor de machine vernield werd, één dame gedood en de overigen alle ernstig gekwetst werden. In Arnhem werden ridderdagen gehouden, waaraan ruim 70 ridders van de militaire Willemsorde deel namen. Met dankbaarheid en vreugde werd kennis genomen van de mededeeling, dat naast de riddersoldij uit het Fonds Ridderdagen aan eiken ridder beneden den rang van officier 100.bijslag zal worden ge geven. Deze dagen verliet de twaalfde lading graan voor Rusland de Rotterdamsche haven; Rotterdam, dat thans juist zijn 6e eeuwfeest viert doch in alle stilte, omdat juist vorige week zijn burgemeester ontsliep. Totaal is er 52.000 ton graan naar Rusland verscheept. De loco-voorraad tarwe te Rotterdam is nu vrijwel opgeruimd. Men verwacht verdere Russische aan koopen. In Atjeh had weer een overval plaats. Vier kwaad wil ligen werden neergelegd. Majoor Grashuis werd licht gekwetst, terwijl 2 inlandsche maréchaussees sneuvel den en 2 gewond werden. Engeland. Het Lagerhuis zal morgen in derde lezing de begrooting aanvaarden. Naar aanleiding van de kwestie der ontruiming van het Rijnland, gaf Chamberlain met nadruk te kennen dat de Britsche regeering sympathiseert met het stand punt van den Duitschen rijkskanselier. Hoewel ont ruiming niet vóór den vastgestelden tijd kon plaats hebben, anders dan door een overeenkomst met de bezettende mogendheden, zou Engeland toch bereid zijn, elk voorstel, dat met dit doel door de meest bij de zaak geïnteresseerde mogendheden zou worden ge daan, in welwillende overweging te nemen. Op het oogenblik kon Chamberlain daartoe echter niet het initiatief nemen. Een zachte wenk aan het adres van Frankrijk dus. Mac Donald oefende critiek op de regeering uit, naar aanleiding van de werkloosheid. In 3J^ jaar was het aantal werkloozen met 225.000 toegenomen. Er was is 4 jaar tijd nog steeds geen program uitgewerkt voor emigratie, aanleg van wegen enz. en draaglegging. Frankrijk. Maandag was het twee jaren, dat de regeering Poincaré aan het bewind was. Op 23 Juli 1926 werd het kabinet van de nationale eenheid ge vormd. De agent-generaal voor de schadevergoeding van de Fransche Bank enz. besprekingen. Men neemt aan, dat een en ander verband houdt met de plannen tot het vaststellen der Duitsche schuld en de herziening van het Dawes-plan. Definitief kan echter nog niets vast gesteld worden, daar verschillende hiermee verband houdende zaken eerst kunnen afgehandeld, na de Presidents- en senaatsverkiezingen in Amerika. De Fransche pers is niet erg gesticht over Chamber lain's welwillende houding ten anzien van de Duitsche eischen tot ontruiming van het Rijnland. Men ziet evenwel in, dat men zich van de compensaties, die men zou willen afdwingen voor de vervroegde ontruiming van het bezette gebied, niet al te veel moet voorstellen Duitschland. Het rijkskabinet heeft voorloopig zijn laatste zitting gehouden. De tariefsverhooging der rijksspoorwegen werd behandeld. Zoowel regeering als rijksspoorwegen bleven op hun standpunt staan. De regeering wil een beslissing van het Reichsbahnen- gericht uitlokken. De voor midden-September ontworpen oefeningen van de Rijksweer aan de Oostzeekust, waaraan deelen van leger en vloot zouden deelnemen, zullen niet plaats vinden dit jaar, in verband met den ongunstigen finan- cieelen toestand der Rijks. Een opmerkelijk verschijnsel was, dat een belangrijke groep Duitsche jongelieden, gymnasiasten uit Berlijn, naar een vacantiekamp in Noord-Frankrijk vertrok ken, georganiseerd door de Universiteit van Rijssel, hetwelk tot doel heeft, de Fransche en Duitsche school jeugd met elkaar in contact te bregen. Diversen. Niettegenstaande de actie der communis ten, hebben thans alle havenarbeiders in Antwerpen het werk hervat, op de nieuwe door de bijzondere commissie ontworpen voorwaarden. Te Washington zijn nu van alle 14 uitgenoodigde mogendheden instemmende antwoorden binnenge komen inzake deelneming aan het pact tot uitbanning van den oorlog. Men verwacht, dat het binnen enkele weken geteekend zal worden. Als voornaamste voor deel van het pact wordt genoemd, dat oorlog er door onwaarschijnlijker wordt, terwijl nu met meer kans op succes aan het vraagstuk der bewapeningsbeperking begonnen kan worden. Nobile is met de resten van de pool-expeditie naar Rome vertrokken. Zweden eischt volledige opheldering omtrent den dood van den Zweedschen geleerde prof. Malmgren. De veiligheidscommssie uit den Volkenbond heeft definitief haar goedkeuring gehecht aan het model arbitrage verdrag en de vriendschapsconventies, als ook aan de model-verdragen inzake non-agresse en onderlinge hulpverleening. In Portugal werd weer een kleine militaire opstand, die 't garnizoen van Lissabon wilde meeslepen, na 'n krachtige offensief door artillerie gedempt. Er vielen 7 dooden. In Spanje werd bijtijds een anarchistisch complot tegen den koning ontdekt en verijdeld. Er hebben ver schillende arrestaties plaats gevonden. Oplossingen, bijdragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur, De Genestetweg 23, Bloemendaal PROBLEEM No. 177*). K. LAUE (Halle a/S). mm mm. Mat in vier zetten. Stand der stukken: Wit: Kal, Ddl, Th4, La5, a6, c5, d2, d6. Zwart: Kb8, Ta8, Lc4, Lh8, Pf4, Ph6, a7, b5, c3, e4 f6, g5. Zwart: H. le prijs, vierde probleem-wedstrijd van den Sak- sischen Schaakbond (1927). PARTIJ No. 62 Gespeeld 27 April 1928. Wit: J v. GULIK, (Overveen). EVANS-GAMBIET. e2e4 1 e7e5 Pgl— f3 2 Pb8c6 Lflc4 3 Lf8c5 b2b4 4 Lc5Xb4 c2c3 5 Lb4a5 d2d4 6 e5Xd4 0—0 7 d4Xc3 De zoogenaamde gecompromitteerde verdediging waarvan Anderssen nog dacht dat Zwart er zich we mee kon inlaten. Ddl—b3 8 Dd8—e7 Pbl Xc3 9 La5Xc3 Db3 X c3 10 De7—f6? Hier moest f7f6 of Pg8f6 gespeeld worden. e4e5 11 Pc6Xe5?? De beslissen fout; Df6g6 was de zet. Pf3Xe5 12 Pg8—h6 Lel Xh6 13 g7Xh6 Tfl— el 14 0—0 Tel—e3 15 d7—d5 Lc4 X d5 16 Lc8e6 Ld5Xe6 17 f7Xe6 Te3f3 18 Opgegeven. Op 18Df6e7 volgt 19. Tf3g3f, Kg8 h8; 20. Pe5—f7 mat. Eerste publicatie. WEDSTRIJDEN WERELDSCHAAKBOND. Aan den landen wedstrijd van de Fédération Interna tionale des Echecs nemen de volgende 17 landen deel Argentinië, Italië, Roemenië, Denemarken, Spanje Oostenrijk, Hongarije, Zwitserland, Frankrijk, Duitsch land, Vereenigde Staten, Letland, Polen, België, Zweden en Tsjecho-Slowakije, welke landen na de derde ronde respectievelijk hadden behaald: 3, 4, 6J-^ 5^, sy2, 2, 6M. 7, 5^, 4, 5J/2, 8, 5, 7i/2, 4i/2. 5 en 8 punten. In de persoonlijke wedstrijden staat na de 5e ronde onze Nederlandsche meester Dr. Euwe aan het hoofd met 4J-2 punt uit 5 partijen. Op hem volgt dr. K Treybal met 4 punten. OPLOSSING EINDSPELSTUDIE No. 50. (A. O. HERBSTMANN Stand der stukken: Wit: Ke2, Lf8, a5. Zwart: Kc5, b6, d6. 1. a5a6, Kc5c6; 2. Lf8e7! [op 2. Ld6:? volgt 2b5; 3. Lc5, b4; 4. Kd3, b3; 5. Kc3, Kc7; 6. La7, Kc6 (dreigende Kc6b5); 7. Lc5, Kc7; 8. La7, Kc6 remise], Kc6c7 (op andere zetten volgt 3, Ld8, benevens Kd3 en Wit wint); 3. Le7Xd6f, Kc7c6 (op 3. Kc8; 4. Kd3, enz.); 4. Ke2—d3, b6—b5; 5. Ld6 c5, Kc6—c7!; 6. Lc5—a7, b5—b4; 7. Kd3—c4, Kc7 c6; 8. Kc4Xb4 en Wit wint. Goede uitwerking ontvangen van: H. W. v. DORT, te Haarlem. J. v. GULIK, te Overveen. Door de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, af deeling BloemendaalVelsen zal een zomer- excursie gehouden worden op Donderdag 9 Augustus a.s. naar het Buitengoed „Haarzuilens". Het programma is als volgt samengesteld: Verzamelen aan den ingang van het station Haarlem te 8 uur 's morgens. Vertrek van -Haarlem 8.16 naar Leiden, vertrek van daar 8.49 en aankomst te Vleuten 10.14 waar autobussen gereed zullen staan voor den verderen tocht. Na bezichtiging van Haarzuilens zal het middagmaal gebruikt worden in ,,'t Wapen van Haarzuilens" en daarna de kweekerijen van de heeren W. Serten en Boers te Vleuten worden bezocht. Vertrek van Vleuten te 18.13 overstappen te Leiden en aankomst te Haarlem 2.02. De leden, die deel wenschen te nemen aan deze exxeur- sie, worden verzocht dit te melden, onder gelijktijdige toezending va 3.aan den heer K. Griffioen Jr., Sterreboschlaan 20, Bloemendaal, vóór 5 Augustus a.s. Op de rozen-tentoonstelling te 's-Gravenhage, geor ganiseerd door de vereeniging ,,Nos jungunt Rosae" is de zilveren medaille van H. M. de Koningin-Moeder toegekend aan den heer C. J. Posthuma, alhier. Vrijdagnacht werd de politiepost te Overveen gewaar- schupwd, dat zich op het Bloemendaalsche strand een jongen doelloos ophield. De politie begaf zich derwaarts, en trof den knaap op het strand aan. Hij werd naar Overveen geleid, waar na ondervraging bleek, dat hij (de 12-jarige D. F.) te Amsterdam thuis hoorde, en de ouderlijke woning wegens vrees voor straf verlaten had. Dit ge beurde reeds Disdag te voren. Gedurende dien tijd was hij zwervende geweest. De ouders werden bericht, dat hij zich te Overveen bevond, waardoor aan hun ongerustheid een einde kwam. De heer W. J. Meister slaagde voor de Hoofdacte L.O. Wij lezen in de S.E. Bij den aanleg van den Zeeweg werd er gerekend op vier verschillende soorten van weggebruikers, n.l. voet gangers, wielrijders, automobilisten en trampassagiers, hetgeen bleek uit de indeeling van de wegbreedte. De voetpaden, hoe mooi ook in theorie bedoeld, zijn een totale mislukking gebleken. Wel gaan jaarlijks dui zenden Nederlanders naar 't buitenland om de bergen te beklimmen, maar aan de hoogten der voetpaden van den Zeeweg bleken ze een broertje dood te hebben. De voetpaden werden niet gebruikt, raakten begroeid met een welige duinflora, werden onzichtbaar en menigeen weet thans niet meer, dat er ook nog eens voetpaden zijn geweest, 't Wandelend publiek kwam terecht op de rijwielpaden. Deze kwamen op hun beurt in verval. De regen speelde ze uit en brokkelde de kanten af en de wind zorgde er voor, dat ze op som- sige plaatsen met dikke laag los zad werden bedekt. De meeste wielrijders verkozen dan ook de gladde, mooie automobielbaan inplaats van het vaak gevaar lijke en alles behalve ideale rijwielpad. Nu zou dat geen groot bezwaar zijn als vele automoblisten niet nagenoeg de volle breedte voor zich opeischten en niet de onhebbelijkheid hadden, vaak rakelngs langs de wielrijders heen te vliegen. Vele wielrijders getroosten zich dan ook maar de minder groote gevaren, aan het rijwielpad verbonden, maar vinden daar de voet gangers, die hen vaak op allesbehalve vriendelijke wijze naar den rijweg verwijzen. Alof de wielrijders zich niet op de voor hen bestemde ruimte bevinden. En de tram, die er niet is en er voorloopig ook nog wel niet zal komen, heeft een gereserveerde, ongebruikte ruimte, die niemand haar betwist en toch zoo goed ge bruikt zou kunnen worden, hetzij door voetgangers hetzij door wielrijders. Zou 't daarom geen aanbe veling verdienen, de voorloopig iet gebruikte tram ruimte te veranderen in een fietspad, door er een par tijtje cementtegels neer te leggen? Dat is nu net een werkje voor a.s. winter, als de gemeente geen raad weet, om de werkloozen en de straatmakers, die toch bijna geen stratenmakerswerk meer hebben ('t groot ste gedeelte van de gemeente is „getopecalariseerd" aan 't werk te houden. Dat kost wel een aardig centje aan tegels, maar als de tram komt halen we de tegels weer op en gebruiken ze voor de voetpaden, die bij uitbreiding van de gemeente toch noodig zijn. Wel zal hierbij een enkele tegel sneuvelen, maar onze ge meente is gelukkig niet zoo armlastig, dat ze op een honderd of wat tegels behoeft te zien en de oplossing van een vraagstuk, dat zeker wel urgent, is daardoor vertraagd zou moeten worden. Het plan van den correspandent is lang niet slecht. De rijwielpaden, langs den Zeeweg aangelegd, konden door de zandstuivingen nimmer als zoodanig dienst doen, en zullen dit ook in de toekomst niet kunnen, tenzij met groote financieele opofferingen! Red. B. W Olympische Gasten. Nadat voor het tweede gedeelte der Olympische Spelen het eerst de Yougo-Slaven in „Iepenhove" ge- OPWEKKEND EN GEZOND OBERIAHNSTEIN NATUURLIJK BRONWATER SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM TEL. 13310 ariveerd waren, zijn thans ook de Egyptenaren aan gekomen en hebben zich „genesteld" te Overveen in Hotel Van Ouds het Raadhuis. De Britsch-Indiërs hebben hun tenten, evenals eerder hun hockey-broeders opgeslagen in „Zomerzorg". De Zwitsers (schermen) zijn ondergebracht in Hotel Duin en Daal, evenals de Zweedsche athletiek-ploeg, Wij willen nog eens herhalen wat wij schreven tijdens het verblijf der buitenlandsche voetbal- en hockey- ploegen: Laten wij allen, en in 't bijzonder de jeugd, medewerken, dat onze gasten een prima indruk van Bloemendaal en zijn bewoners krijgen. De menschen vooral geen overlast aandoen (hinderlijk volgen) maar hen in tegendeel met alles ter wille zijn. Het gaat om de eer van onze plaats, om de eer van ons land! Men weet, dat de gemeente hét oude contract over de straatverlichting, met het P.E.N. dat 1 Mei j.l. afliep op geheel andere voorwaarden vernieuwd heeft. Een der voornaamste veranderingen is wel, dat de gemeente zelf voor de verlichtingspalen zal zorgen. Dezer dagen zijn op den Ruijsdaelweg proefpalen ge plaatst. Verschillende reflectors worden geprobeerd. In deze maatregel zien we een groote, een hoog-noodi- ge verbetering van de verlichting onzer wegen, welke de laatste jaren veel, zoo niet alles te wenschen over liet. Maar uit dit alles moge tevens blijken, dat ons Ge meentebestuur geen middelen onbeproefd laat, onze gemeente is alles up-to-date" te maken. Is de ver lichting in orde, dan alle aandacht besteed aan de voetpaden. Er zijn nog altijd voetgangers! Is er voor de verharding der voetpaden geen ander procédé mogelijk, dan het gebruik van beltafval? Wij verwonderen er ons over, dat de Gezondheids commissie hier nog niet ingegrepen heeft, want het gebruik en de verwerking dezer afzichtelijke substan tie strijdt o.i. met de hoog-geroemde moderne hygiëne- eischen. Het procédé moge goedkoop zijn (Laan is zuinig!) maar in overeenstemming met de kosten aan de weger. besteed, is het zeker niet. HAARLEM. Heropening zaak. Heden werden wij door den eigenaar, den heer G. M. Oord, de bekende Dealer, van de nog meer bekende Gramophones etc. „His Master's Voice" welwillend in de gelegenheid gesteld, zijn geheel verbouwd ma gazijn, welke zaak Donderdag werd heropend, te be zichtigen. biet was vóór 15 jaar, dat deze zaak in Haarlem werd geopend en was er vóór dien tijd geen speciale zaak van His Master's Voice artikelen alhier gevestigd. De heer Oord heeft wel gezorgd, dat zijn naam metl ijn artikel hier een reputatie en bekendheid heeft ver worven en zal er wel geen Haarlemmer zijn, die His I Master's Voice niet kent. Het moet ons direct van 't hart, dat wij vol bewon dering reeds voor het uiterlijk dat deze zaak heeft ge kregen, werkelijk verbluft waren bij het betreden vanl het interieur. Deze gezellige, harmonisch, bijna huise- lijk aandoende showroom is een schitterend staaltje vanl interieursarchitectuur, in haar strenge eenvoud onbe-l rispelijk uitgevoerd.Hoe prettig doet die donkere ceder-1 houten betimmering, omlijstend een goudgele bespan- ningsstof langs de wanden. Wat een hooge ruimte is I geformeerd door die lichtgrijze band boven de lambrie I besloten door het zachtcrême plafond. Wat mooi on-[ derbreken enkele vitrines in deze showroom de diepte I van het geheel en wat prettig doet het intieme over-[ dekte zitje tegenover de bijna monumentale schouw I óns aan. Een voor Haarlem, misschien wel voor Neder-1 land, nieuwigheid ontdekten we in twee, kunstig in gebouwde gehoorkamertjeswelke door hun construe-1 tie van isoleerend materiaal speciaal bestemd zijn vootl het bespelen van de beroemde His Master's Voicel gramophoneplaten zonder dat zulks de zich buiten deze I gehoorkamertjes bevindende bezoekers stoort. ZelfsI de vloerbedekking is uitgevoerd in hygiënisch geluid dempend materiaal. De in de betimmering geboüwdrl platenkasten bergen duizenden gramophoneplatenT „Voor elck wat wils"; in de vitrines zijn de muziek-l instrumenten smaakvol geëtaleerd terwijl de vele gra-j mophones, die tot in de meest luxe uitvoering oveil de tentoonstellingsruimte verspreid staan, de overtui-l ging bevestigen dat de heer Oord als eigenaar en del heer Van der Meulen van de Vereenigde Haarlemschei Bedrijven fa. Jan Muller en fa. Adr. van der Landt! die de geheele verbouwing en installatie uitvoerdetl hebben eer van hun werk en wij twijfelen er niet aail dat dit werk met succes wordt bekroond. Een bezoekj' aan deze zaak mogen wij U ten zeerste aanbevelen. Fl. 1.00 EN Fl. 1.10 PER HEELE FLESCH VEI M M 2f Voorzitter: Wethoude Afwezig zijn de heeri Na opening der verg; notuulen, werd overgec 1, Bericht van den hij den Burgemeester i leend voor den tijd v; 1928. Voor kennisgeving aa 2. Proces-verbaal va: Ontvanger. Voor kennisgeving aa 3 Verzoek van H. I Julianalaan en Bloeme Voor kennisgeving aa 4. Verzoek der N.V van woeste gronden n valstoffen „Mijvo" om betalen vergoeding va de afvalstoffen vanaf mogen vervoeren. Burgemeester en Wet! wijzend op dit verzo< vraagde prijs veel en De heer Schulz vraac aanvraag. Na een toelichting vi Raad zich met het pre Verzoek van J. Huyb goeding uit te keeren eenige weken stopzett sche begraafplaats. Burgemeester en Wc op dit verzoek afwijzei zetting geschiedde ing ordening en pas were aantoonen. dat hij vó verordening reeds ee: de Ned. Isr. Hoofdsr sloten, waarbij hij vc paalden datum een z Tengevolge van de s tijd geweest met de a De heer Cassee vraac zaak.. De Voorzitter zei, dat maar hij zou die niei bekende uiteenzetting niet aangaat den heer De heer Cassee verec Verzoek van het per: bewerking, om een to van extraverdiensten Na toelichting van de zich met het prae-advi trokken personeel ee en hun een toelage v< Naar aanleiding van te onderzoeken om d der al te groote gelde wege even goedkoop - de overige inwoners, de directie van het P: daarop van de Bedrij Uit het onderzoek der openstaan om Vogele le. watervoorziening 2e. het thans door 1 van gemeentewege v aan de bewoners va 3e. de bestaande toe meenteweg aan de b goeden het meerdere gebruik wordt betaal dat in het overige c berekend. Uit de gemaakte bei ring van gemeentewe meente zou opleverer Een overname van 1 W. N. en daarna ei de gemeente groote Ook aan de derde terug keerende onkos: De Commissie ziet zi stig te adviseeren op B. en W. kunnen z: inzichten der Commis te brengen in de reg De Voorzitter merkte klaagt over den prij: niet, dat er minder vi lenzangers kunnen n zijn en B. en W. v< ander standpunt in De heer Schulz is het Voorzitter, maar hij 1 op deze zaak is beha; de watervoorziening gestuit op het koster gemeente voorzien dc daal waarschijnlijk r betalen dan nu. Doo ciale net is aangesloi de gemeentelijke aar geven. Bij dezen loc billijk met de belang Het zou niet juist w< nu ook Vogelenzang spreker acht het toe Vogelenzangsche be\ De heer Nuyens brer de wijze van behandc toch dat de Vogelen: handeld worden als slachtoffers van de stuur. De Voorzitter herinn

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2