Binnenland Buitenland Rapport IVERFT-STODMTj MED-SNEL, JLOTTGERING yjcTom A-WATER J Schaa A. G. G. M. GIORGIS ZN. SCHOORSTEENVEGERS STOOM ER!J-VERVE Pil, De Olympische spelen te Amsterdam, die deze week officieel begonnen zijn, trekken duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland naar de hoofdstad. Naar ter zake tot oordeelen bevoegde personen verklaren, is de belangstelling grooter, dan bij menige andere Olympiade het geval was. Jammer genoeg bleven on aangename dingen niet uit. Het zakkenrollersgilde is danig aan den gang geweest, al is het de actieve politie, dank zij krachtige medewerking van het pu bliek, gelukt een groot aantal van het langvingerige volkje in te rekenen. Aan een Engelsch echtpaar werd in een hotel voor een bedrag van 30.000.aan ju- weelen ontstolen. Onder de Olympische gasten behoort ook een vorste lijk persoon, namelijk Kroonprins Olaf van Noor wegen. Hij is hier gekomen, om de heele Olympische spelen mede te maken, en ook om met zijn zesmeter- jacht mede te dingen in den Olympischen kamp. Hij behaalde een fraai succes. H.M. de Koningin zal Maandag a.s. in de hoofdstad aankomen en des avonds een eeremaal op den Dam geven aan genoodigden, zulks ter gelegenheid van de Olympische spelen. Verder wordt er dan op Woens dag 8 Augustus een avondfeest gegeven. Donderdags morgens zou H.M. de hoofdstad weer verlaten. In Den Haag werd een borstbeeld van H.M. de Konin gin onthuld, in de hal van het gebouw der departe menten van Onderwijs, K. en W. en Arbeid, H. en N. aan het Bezuidenhout. Bij de plechtigheid waren o.m. aanwezig minister Waszink en de beeldhouwer, die het monument vervaardigde, Aug. Falise. Het Dorus Rijkersfonds, speciaal bestemd voor de leniging van den nood der oude zeerobben, de redders langs de Nederlandsche kusten, kreeg een prachtige gift van 100.000.Mej. Van Weel, indertijd te 's-Gravenhage overleden, heeft namelijk dit bedrag aan het fonds nagelaten. Een droevig ongeval deed zich te Voorschoten voor, waar de heer en mevrouw Schaper (de heer Schaper is lid van de Tweede Kamer) uit de electrische tram stapten, op slechts enkele tientallen meters van hun woning, waarop mevr. Schaper bij het oversteken van den weg gegrepen werd door een auto en zoodanig verwond, dat zij kort daarop overleed. De chauffeur, die nog alles deed om een aanrijding te voorkomen, botste met zijn wagen tegen een boom op. De wagen werd ernstig beschadigd. In den Haag arriveerde Aartshertog Albrecht, presi dent van de Hongaarsche Kinderschutzliga. Doel van zijn reis is den dank van het Hongaarsche volk aan Nederland over te brengen voor het vele, dat ons land voor de verzorging van Hongaarsche kinderen heeft gedaan. De bankdirecteuren Woltman Jr. en Sr. uit de zaak van de Veendammer Hypotheekbank hebben hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Recht bank, waarbij zij resp. tot 1 en 4 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. Te 's-Gravenhage vond de Internationale Conferentie „Vrede door religie" plaats, waaraan vertegenwoordi gers van de meeste godsdiensten deelnamen, o.a. i-.-k., protestanten, joden, theosofen, anthroposofen, Chris tian Scientisten enz. Wat van deze samenwerking het resultaat zou zijn, is niet te zeggen. Zooals ds. Hoevers in zijn openingsrede zeide: Daden heeft men noodig, in den zin van geduldig werken, met geloof in het hart, dat ons teleurstelling, tegenwerking, miskenning en verdachtmaking leert dragen en mis schien overwinnen. Geduldig werk, waardoor de on verschilligheid wordt overwonnen, maar bovenal ge broken wordt, de doodende kracht dier geestesgesteld heid, welke oorlog ziet als door God gewild en ge heiligd, als een natuurwet of als een niet te keeren natuurramp. De verschillende -deelnemers gaven in redevoeringen van hun verschillende inzichten in het vredesprobleem blijk. Engeland. In het Engelsche kabinet ontstond on- eenigheid over de kwestie vrijhandel of protectie. De minister van Binnenlandsche zaken kwam namelijk op voor beschermde rechten voor de ijzer en staalindustrie. De Premier deed een beroep op zijn collega's om vóór de algemeene verkiezingen noch protectie, noch sterke uitbreiding van de bescherming der industrieën op het program te plaatsen. Chamberlain deelde in het Lagerhuis mede, dat tus schen Frankrijk en Groot-Brittannië een vergelijk van principieelen aard tot stand kwam, dat op de vloot- ontwapening zou kunnen worden toegepast. Het brengt de bijeenroeping van een ontwapeningsconfe rentie een stap dichter bij. Het compromis werd aan de andere voorname zeemogendheden medegedeeld. In de katoenindustrie zijn moeilijkheden op komst, daar de bond van katoenspinnerijen besloot, met ingang van 11 Augustus de uitsluiting af te kondigen, waardoor 500.000 arbeiders getroffen worden. De Britsche regeering ontving de officieele uitnoodi- ging van de Fransche regeering om op 27 Augustus het pact van Kellogg te komen teekenen. Frankrijk. In gezaghebbende kringen alhier is men de meening toegedaan,' dat het door Chamberlain be sproken compromis niet van zoo groote beteekenis is, omdat het nog afhankelijk is van diverse voorwaarden en concessies, welke nog lang niet vaststaan. Men gelooft, dat het de bedoeling was, indruk te maken op de Amerikaansche openbare meening. Ter gelegenheid van de onderteekening van het Kel- logg-pact, gelooft men, dat er een soort officieuse Europeesch-Amerikaansche conferentie zal worden ge houden. Men is er zich echter van bewust dat de Amerikaansche vertegenwoordigers toch geen enkele definitieve toezegging zullen kunnen geven in zake de kwesties der oorlogsschulden enz., daar voor hen alles afhangt van den uitslag der a.s. verkiezingen in de Ver. Staten. Duitschland. De Fransche gezant heeft alhier de officieele uitnoodiging aan Duitschland overhandigd, tot bijwoning van de onderteekening van het Kellogg- pact. Stresemann zal zelf voor de onderteekening naar Parijs komen. De Duitsche spoorwegen zijn niet fortuinlijk.Te Dinkel- scherben bij Augsburg vond wederom een spoorweg ongeluk plaats, waardoor 16 personen werden gedood en een aantal gewond. Oorzaak is waarschijnlijk een verkeerde wisselstand. Er is voorts in financieele kringen een groot schan daal ontdekt in zake knoeierijen op groote schaal met inwisseling van oorlogsleeningen. Een bedrag van 20 milliard mark oorlogsleening oudbezit is er in om loop, terwijl er voor 42 milliard oud-bezit werd aan geboden. Vooraanstaande figuren in de financieele wereld moeten erbij betrokken zijn. Diversen. Amerika teekende te Bern de aanvullende overeenkomst der conventie tot afschaffing der in- en uitvoerverboden en beperkingen. De Nationalistische regeering heeft de verdragen van China met de buitenlandsche mogendheden inzake exterritoriale rechten, enz. opgezegd. Frankrijk en Amerika hebben die opzegging aanvaard en zich be reid verklaard tot nieuwe verdragen. Japan en Enge land weigeren echter de opzegging te aanvaarden. Uit Mexico wordt gemeld, dat Calles geweigerd heeft, langer dan tot 1 December voorloopig president te blijven.Men gelooft, dat sommige generaals pogingen zullen doen, met wapengeweld den toestand meester te worden en zich als zijn opvolger op te werpen. Nobile is in Italië teruggekeerd, tezamen met de rest van de expeditie. Uit nadere berichten zou moeten blijken, .dat Nobile niet zoo ongunstig beoordeeld moet worden, als tot nog toe is geschied. Aan den anderen kant staat echter de verklaring van Amund sen, zijn vroegeren tochtgenoot, en die thans zoek is (ten gevolge van een poging om hem, Nobile, op te sporen), dat Nobile een opgeblazen, ijdel man is, die op roem en eer belust was. Watervoorziening Vogelenzang. Verlaging Waterprijs. Wij laten hieronder volgen het rapport dat op de laat ste raadsvergadering is behandeld: Naar aanleiding van het verzoek uit Uw midden om de mogelijkheid te onderzoeken om den bewoners van Vogelenzang zonder al te groote geldelijke opoffering van gemeentewege even goedkoop drinkwater te ver schaffen als aan de overige inwoners, hebben wij ons gewend tot de directie van het Provinciaal Waterbe drijf, dat thans voor de drinkwatervoorziening aldaar zorg draagt. De directeur van genoemd bedrijf heeft ons hierop onder dagteekening van 28 Maart 1928 het volgende geantwoord: In verband met Uw nevenvermeld schrijven zij het mij vergund, alvorens een categorisch antwoord op Uw vraag te geven, de volgende beschouwingen omtrent de aanhangig gemaakte aangelegenheid onder de aan dacht van Uw College te brengen. Ik vertrouw, dat Uw College mij zal willen toestaan, dat ik, met het oog op het bijzondere geval, mij daarbij niet beperk tot het in dergelijke omstandigheden ge bruikelijke, strikt formeele standpunt, om de zaak uit sluitend van mijn kant te bezien en de overweging van het voor en tegen van de andere partij aan deze, zelf over te laten. Het „bijzondere van het geval" waaarop ik zooeven doelde, is n.l. hierin gelegen, dat elke eenigszins er varen waterleiding-exploitant reeds op het eerste ge zicht moet zien, dat de exploitatie der waterleiding in het afgelegen deel Uwer gemeente, dat met den naam Vogelenzang wordt aangeduid, een vrij belangrijk te kort moet opleveren, ook al zoudt U daarbij in het ge heel geen rekening houden met een schadeloosstelling, waarop de tegenwoordige exploitante (de Provincie) die op Uw eigen verzoek als zoodanig is opgetreden ongetwijfeld aanspraak kan maken, welke aanspraak U ook blijkbaar hebt willen erkennen. Onwillekeurig rijst dan de vraag, ook bij de partij, die zich daarmede feitelijk niet in te laten heeft: „Indien redenen van alge meen belang het vrijwillig aanvaarden van deze „strop" noodig of wenschelijk doen zijn, op welke wijze is zij dan zoo gering mogelijk te maken?" Het stellen van deze vraag bracht mede, dat ik mij over de hoegroot heid van deze „strop" een denkbeeld moest vormen, hetwelk mij weer leidde tot de volgende overwegingen. Indien Uw gemeente, daartoe eventueel in staat ge steld door de overdracht van het net en van de daar op aangesloten cliëntéle, zelve de watervoorziening ter hand neemt, zal een aanvoerleiding tusschen Uw be staande buizennet en dat in de buurtschap Vogelen zang moeten worden gelegd, welke naar globale be rekening op een bedrag van ongeveer 35.000.zal komen te staan. Aannemende, dat, ondanks de toevoeging van het nieuwe gebied, geen kapitaalsuitgaven uit hoofde van uitbreiding aan de waterwirinings- en -zuiverings middelen behoeven te worden gedaan, en ook dat geen extra-voorzieningen behoeven te worden getroffen voor het onder behoorlijken druk leveren van het water in Vogelenzang, zal toch als gevolg van voren- bedoelden nieuwen aanleg en van de overneming een belangrijk bedrag in de watervoorziening Uwer Ge meente moeten worden vastgelegd, welke de rentabili teit nadeelig zal beinvloeden. Ik heb in de richting van een aldus geschapen worden de nieuwe situatie vervolgens mijn berekeningen verder voortgezet, teneinde een indruk te krijgen van de resultaten, die Uw Gemeente, onder toepassing van het Bloemendaalsch waterleidingtarief, zou verkrijgen en ben daarbij tot de slotsom gekomen, dat nog geheel buiten rekening latende de vergoeding, die de Provincie zal moeten vragen voor winstderving en ten deele overbodig geworden werken jaarlijks een bedrag van ongeveer 2300.op de exploitatie zou moeten worden toegelegd. Daarbij heb ik reeds reke ning gehouden met een bedrag van 10.000.dat naar mijn globale raming, door U zou kunnen worden geheven als recht van aansluiting, welk bedrag ik in mindering van het aanlegkapitaal heb gebracht. Het P.W.N. heft zulk een recht niet. Wanneer men de schadevergoeding, die de Provincie zal moeten vragen voor ten deele overbodig geworden werken en voor een matige, ook met de toekomst reke ning houdende winstderving, wèl in aanmerking neemt dan stijgt dit jaarlijksch tekort nog tot ongeveer het dubbele. Deze cijfers geven mij aanleiding nog eens uw aan dacht te vestigen op het denkbeeld, dat door Mr. Dr. Luden in den Raad van Bloemendaal is uiteengezet. Ik onderstel n.l., dat de vraag, welke Uw College tot mij heeft gericht, verband houdt met Uw overwegingen in hoeverre of het aanbeveling verdient tegemoet te komen aan den wensch van enkele inwoners van de buurtschap Vogelenzang om ten aanzien van de ta rieven voor waterlevering in dezelfde positie te wor den geplaatst als de ingezetenen van het overig deel Uwer Gemeente. Voortbouwende op die onderstelling, lijkt het mij voor Uw Gemeente inderdaad de meest rationeele oplossing indien U aan de Provincie zou verzoeken dat het P.W.N. aan de ingezetenen van Vogelenzang het water gaat leveren volgens de ta rieven van Uw gemeentelijke waterleiding, waarbij dan Uw Gemeente zich zou bereid verklaren jaarlijks aan het P.W.N. te vergoeden het verschil tusschen de aldus verkregen wateropbrengst en die, welke zou zijn verkregen volgens de P.W.N.-tarieven. Het bij die regeling in te vorderen „recht van aan sluiting", zooals dat bij Uw Waterleidingbedrijf ge bruikelijk is, zou dan een bate voor Uw Gemeente kunnen vormen. Daartegenover zal het P.W.N. als compensatie voor de hoogere exploitatiekosten, welke uit de meerdere bemoeiingen, die een algemeen meter stelsel met zich brengt, een nader overeen te komen vergoeding moeten ontvangen (meterhuur, opneming der meters, administratieve bemoeiingen, enz.). Volgens de dezerzijds gemaakte voorloopige bereke ning zou Uw Gemeente bij een regeling op den vorigegenoemden grondslag een bedrag van ongeveer 2300.per jaar op de watervoorziening van Voge lenzang moeten toelegggen. De door Uw Gemeente te vergoeden kosten worden dus tot ongeveer de helft teruggebracht van hetgeen zij zouden bedragen bij eigen exploitatie na overneming van het buizennet der Provincie en schadeloosstelling van het P.W.N. voor ten deele overbodig geworden werken en voor winst derving. Bovendien kan bovenvermeld verschil nog verminderen, zoodra de tarieven van het P.W.N. t.z.t. verlaging zouden ondergaan. Uit het voorafgaande blijkt de juistheid van het inzicht van het lid van den Raad, Mr. Dr. Luden. Deze toch uitte het vermoeden, dat een dergelijke oplossing uit een financieel oogpunt voor de Gemeente veel gun stiger zou zijn dan overneming. Als een voordeel dier oplossing zou voorts nog aan gemerkt kunnen worden, dat de capaciteit der tegen woordige prise d'eau ten volle gereserveerd kan blij ven voor de voorziening van Bloemendaal en Over- veen, wat mij, gelet op de hydrologische gesteldheid van de waterwinplaats, zeer gewenscht toeschijnt. Mocht Uw College deze oplossing voorstaan, dan wel na kennisneming van in dit schrijven gehouden beschou wingen geheel afzien van het denkbeeld om de voor ziening van Vogelenzang door de gemeente Bloemen daal te doen geschieden, dan acht ik het gewenscht in gemeen overleg te geraken tot een afbakening van het verzorgingsgebied, dat ingevolge Uw in 1920 tot het Provinciaal Bestuur gericht verzoek en het daarop door Gedeputeerde Staten op 25 Augustus 1920 onder no. 127 gegeven antwoord, door mijn Bedrijf wordt bestreken. Ongeveer mij baseerende op den bestaan- den toestand, stel ik U voor dit gebied te bepalen zoo als op het hierbijgaade kaartje no. 2889 met een groene tint is aangegeven. Ik verklaar mij desgewenscht gaarne bereid om inzake den inhoud van dit schrijven nader met Uw College in overleg te treden. Gaarne zie ik Uw bericht tegemoet. Dezen brief hebben wij om advies in handen gesteld van de Bedrijven commissie, die daaromtrent op 5 Juli j.l. rapport uitbracht en het volgende mededeelde: Het door U in onze handen om advies gesteld schrij ven van den Directeur van het Prov. Waterl. bedrijf van Noordholland, dd. 28 Maart 1928, Letter Ad/ASP. no. 2064, betreffende „watervoorziening Vogelenzang" heeft Uw Commissie aanleiding gegeven om een ern stig onderzoek in te stellen naar de vraag of het moge lijk zou zijn de bewoners van de wijk Vogelenzang zonder al te groote geldelijke opofferingen van ge meentewege, aan een goedkooperen waterprijs te hel pen, zoodat door hen geen hoogere waterprijs zou worden betaald dan waarvoor door de gemeentelijke waterleiding het water in de wijken Bloemendaal, Overveen en Aerdenhout wordt geleverd. Uit dat on derzoek bleek het Uwe Commissie dat er 3 wegen openstaan om Vogelenzang van water te voorzien: le. watervoorziening van gemeentewege: 2e. het thans door het P.W.N. gedistribueerde water van gemeentewege van dat bedrijf te betrekken en aan de bewoners van Vogelenzang te distri- buereen; 3e. de bestaande toestand te bestendigen en van ge meentewege aan de bewoners in Vogelenzang te vergoeden het meerdere bedrag, dat door hen voor waterverbruik wordt betaald in vergelijking met het bedrag, dat in het overig gedeelte van Bloe mendaal wordt berekend. I. Watervoorziening van gemeentewege. In Vogelenzang zijn, volgens opgave van het P.W.N aangesloten 180 perceelen. De gemiddelde afname per perceel is te stellen op 90 M3. per jaar, welke hoeveelheid eerder minder dan meer zal worden wanneer het water per M3. betaald zou worden. Wordt het cijfer van 90 M3. aangehouden ,dan zal de jaarlijksche opbrengst bij een waterprijs van 20 ets. per M3. worden 180 X 90 X 20 ets. 3240, zonder meterhuur. Bij die 180 perceelen zijn naar schatting drie vierden van dat aantal, die het water zouden kunnen bekomen voor 6.per jaar bij eene afname van 30 M3., terwijl het meerdere verbruik Voor die perceelen betaald zou worden met 16 ets. In het gunstigste geval zal de jaarlijksche opbrengst derhalve belangrijk minder zijn dan 3240. De aanlegkosten van een waterleidingbuis naar Voge lenzang vanaf het eindpunt van het bestaande buizen net zouden bedragen 73.000. Hierbij is geen rekening gehouden met een eventueel opjaagstation om het water onder benoodigden druk in Vogelenzang af te leveren, noch met eene door het P. RIDDERSTRAAT 18A ZW. - HAARLEM - TEL. 13310 aiiiiiniiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii HEEFT GUNSTIGEN INVLOED OBERLAHNSTEIN OP DE SPIJSVERTERING W.N.te vorderen schadeloosstelling voor winstderving. Rente en afschrijving stellende op 5 2 7%, zou dit van een bedrag van 73.000.5110.worden, waarbij alsdan nog komen de kosten van watermeters. Alle perceelen met een minimum contract betalen geen meterhuur volgens het Bloemendaalsche tarief. Dit aantal is te schatten op 135. De onkosten van een watermeter per jaar stellende op 2.aan rente, afschrijving en onderhoud, wordt het exploitatienadeel vermeerderd met 135 X 2.— 270.—. Waterlevering van gemeentewege zou derhalve een groot financieel nadeel voor de gemeente opleveren. II. Het thans door het P.W.N. gedistribueerde water van gemeentewege van het bedrijf betrekken en aan de de bewoners van Vogelenzang distribueeren. Door het P.W.N. wordt aan de Amsterdamsche Wa terleiding betaald 0.09 per M3. Hierbij komen overname buizennet in Vogelenzang, plaatsen meters, winstderving en distributiekosten. Het buizennet vertegenwoordigt thans nog een waarde van 38.000.waarvan te rekenen 5% rente 2% afschrijving te zamen 2660. Neemt men aan dat jaarlijks wordt afgenomen 16200 M3. zoo zal de rente en afschrijving per afgeleverde M3. water 15 a 16 cents bedragen. De kostprijs van het water wordt alsdan 24 cents, waarbij nog rekening te houden is met de winstderving, te vergoeden aan het P.W.N., de kosten van watermeters, distributie- kosten, enz. Eene overname van het distributiebedrijf van het P. W. N. en daarna eigen exploitatie zal evenals de onder I genoemde handelwijze van de gemeente groote finan cieele offers vorderen. III. Vergoeding van het meerdere bedrag, dat door de bewoners van Vogelenzang voor waterverbruik wordt betaald, in vergelijking met het bedrag, dat in het overige gedeelte van Bloemendaal woi;dt berekend. Wanneer het P.W.N. blijft exploiteeren en den water afnemers niet meer in rekening brengt dan het Bloe mendaalsche tarief, terwijl de gemeente het verschil zou bijbetalen, zoo zal die de volgende rekening geven. Bij alle perceelen dienen watermeters te worden ge plaatst. Aan meterhuur zou door het P.W.N. volgens zijn tarief 6.per jaar per Meter worden berekend, in welk bedrag de administratiekosten, het meteropnemen, enz. verdisconteerd zijn. De Gemeente Bloemendaal zou dus voor ieder perceel ten minste zooveel moeten bijbetalen als er verschil is tusschen de meterhuren volgens het P.W.N. en het Bloemendaalsche tarief. Dit zou bedragen 135 (minimum contract) X 6.— 45 X ƒ4.— 990.-. Aan water zou volgens berekening van het P.W.N. door de gemeente moeten worden bijbetaald 2800—, tesamen met de meterhuur 3800. Resumeerende de hierboven beschreven diverse moge lijkheden om aan het Vogelenzangsche verzoek te vol doen om geen hoogere waterprijs te betalen dan in het overige gedeelte van de gemeente, meent Uwe Commissie, dat aan dit verzoek niet zonder groote jaarlijks terugkeerende geldelijke opoffering zou kun nen worden voldaan. De vraag doet zich zelfs voor of, ingeval aan de be woners van Vogelenzang eene vergoeding aan water verbruik werd uitbetaald, de thans geldende waterprijs zou kunnen blijven gehandhaafd. Daarbij komt, dat het Uwe Commissie ongewenscht wil voorkomen het geven van toelagen voor verschil lende gedeelten van de gemeente. Gaan wij nu de verschillende tarieven, die in deze ge meente van kracht zijn, na, dan zien wij, dat, al naar gelang gas of water betrokken wordt van de provin cie, de gemeente Haarlem, Velsen of Bloemendaal, de bewoners der perceelen van het Provinciaal Zieken huis het gas met 7 cents per M3. en het water met 12 cents per M3. betalen. De bewoners der perceelen in het noordelijk gedeelte der gemeente, liggende aan wegen van Velsen, en die om die reden door Velsen voorzien worden van gas en water, betalen 6 cents per M3. voor het gas en 16 tot 32 cents per M3 voor het water. Voor de perceelen, die door Haarlem van water voorzien worden, dit zijn de perceelen van de familie Van der Vliet, wordt het water met 0.25 per M3. betaald. In de wijk Vogelenzang, die door Heem stede van gas voorzien wordt, is de gasprijs 10 cents per M3. tot een verbruik van 1200 M3., meerder ver bruik 6 cents per M3. gas over de muntmeter 1 cent duurder. De muntmeter is vrij van huur, terwijl de huur der gewone meters belangrijk lager is dan in Bloemendaal. De bewoners van Bloemendaal, Overveen en Aerden hout zouden derhalve evengoed als nu door de be woners van Vogelenzang ten opzichte van den water prijs geschiedt, eene vergoeding kunnen vragen voor het meerdere dat door hen, in vergelijking met Voge lenzang, betaald wordt aan gasverbruik. Uwe Commissie ziet zich dan ook genoodzaakt, on gunstig op het verzoek te adviseeren, moetende naar haar oordeel ieder deel der gemeente met zijn lusten en lasten, afzonderlijk worden beschouwd. Aangezien wij ons volkomen vereenigen met de inzich ten onzer Commissie, stellen wij U voor, geen wijziging I te brengen in de regeling der watervoorziening, gelijk j deze tot heden voor Vogelenzang goldt. liiiNil i l OPGI liiiiiiiiimiiniiiuiHiiiiiiiiiniiiuiiiiintifiuiuiiitiin In verband met de ope: in het Amsterdamsche gramma van den Haarl Ir, ruil voor het gemis gen we Maandag een k laan, waar op het schit M.C.C. (Een sterk En all-Holland. De ruil was niet slecht cricket-menu, zooals wordt. De leider der M.C.C. had een keur van meest land gebracht, en het f< driehoek-tournooi won, ter gelegenheid van b voor zichzelf. Benieuwd waren we n bowler Allom, die in succes te boeken kreeg, sche batsmen zoo wein echter in Haarlem bijn na eenige overs afgez< en Maccanlish. Van deze spelers u Stevens een kracht va was zoo goed als onbe ballen achtereen hetze! hoog opkomende, en merkbaar gemak af. In deze omstandighed brutaliteit, die het mo slaan. En hiermee gew; J. J. Koeleman naar de De eerste bal wordt op een stap naar voren, met een formidable kif een zes! Niettegenstaan boundery jaagt, waagt gende bal weer, en not hij in minimum tijd 22 slachtoffers van den Ei op zijn terugtocht naa applaus vdor zijn br: nemen. Jhr. W. v. d. Bosch, o( sche" was voorts een Engelsche bowlers ,,a. speler heeft H.C.C. een lang en veel plezier ka De Engelschen wonn< strijd met 5 wickets, n£ te hopen, dat wij M.C.l tegenzeggelijk kunnen en hun speelwijze is c King of the sports": a Hedenmiddag, 7 uur, „Spel und Sport" '05 c Zandvoort verschijnt r C J. Water E. Paap W. Kraayenoord W. Scheidsrechter: Duitschland: Lippe Stockman Lawnick Sc Dank Prijzen der plaatsen: z 0.35. Oplossingen, bijdrage Schaakredacteur, De PROBI W. M. Stand der stukken: Wit: Kcl, Df6, Tel, L Zwart: Kd3, Th5, La7, PAI Gespeeld in tournooi A s-Gravenhage, 26 Juli Wit: D. PRZEPIORKA (Warschau)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1928 | | pagina 2